Moda, która Cię "rozwala" - część 4 - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-07, 13:26   #3781
lakeithia
Zadomowienie
 
Avatar lakeithia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 611
GG do lakeithia
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Jeśli chodzi o chłopięce imiona, to w przedszkolach są niestety teraz same (Ja)Kuby. Mi się podoba Marcel, Nikodem!

A może po kolejnej edycji X-Factor będzię pojawiać się częściej Tatiana
lakeithia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 13:27   #3782
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez Cherry Blossom Girl Pokaż wiadomość
Znajoma pracuje w przedszkolu, ma 25letni staż. Opowiadała, że przez cały okres pracy trafiły jej się dwie Urszule, Dżesiki i Brajany są domeną rodzin patologicznych. No i oczywiście ma obecnie masę Jakubów, Julek, Igorów i Majek
kiedys na tablicy ogloszen w sadzie rejonowym przeczytalam, ze ustanowiono kuratora dla nieobecnego ojca (sprawa o alimenty) trzech chlopcow: Jonatana, Jastina i Jozuego - pisownia oryginalna. a nazywali sie Malinowscy.
jedynm z najdziwniejszych imion w PL, o ktorych slyszalam, jest Szakira.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 13:43   #3783
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Ja znam Dżasminę...Jakieś badania psychiatryczne by się przydały przed zajściem w ciążę.

Padłam, zwykłe poliestowe szorty w Zarze, cena z metki 169 zł. Za niecały metr poliestru. Fak! Kogoś zdrowo p....o ! I to w kraju, gdzie minimum to 1500 zł brutto!
Za 30 zł (albo i taniej) można mieć metr jedwabiu i za pomocą Burdy (najnowszy numer) uszyć sobie takie szorty, akurat wykrój z sekcji dla niekumatych i nauki szycia. Nawet ja sobie dałam radę, a jestem tłumokiem w tej kwestii.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 13:43   #3784
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
kiedys na tablicy ogloszen w sadzie rejonowym przeczytalam, ze ustanowiono kuratora dla nieobecnego ojca (sprawa o alimenty) trzech chlopcow: Jonatana, Jastina i Jozuego - pisownia oryginalna. a nazywali sie Malinowscy.
jedynm z najdziwniejszych imion w PL, o ktorych slyszalam, jest Szakira.
to nieźle

chyba jednak wolę "pospolitą" Maję

Mi się jeszcze podoba: Matylda (ale mojemu M. kojarzy się z krową ) i Marlena (kojarzy mi się z Marlenką z Pingwinów z madagaskaru )

Co do chłopców to: Marcel i Mikołaj są u mnie na czele

A co myślicie o imionach słowiańskich typu Wesna / Wiosna?
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 13:48   #3785
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Padłam, zwykłe poliestowe szorty w Zarze, cena z metki 169 zł. Za niecały metr poliestru. Fak! Kogoś zdrowo p....o ! I to w kraju, gdzie minimum to 1500 zł brutto!
Za 30 zł (albo i taniej) można mieć metr jedwabiu i za pomocą Burdy (najnowszy numer) uszyć sobie takie szorty, akurat wykrój z sekcji dla niekumatych i nauki szycia. Nawet ja sobie dałam radę, a jestem tłumokiem w tej kwestii.
nie znasz sie, dziewczyno, to nie sa zwykle szorty! one sa z ZARY .

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
chyba jednak wolę "pospolitą" Maję
Maja sie wabi pies rodzicow. a zeby bylo do kompletu, to kot rodzicow nosi imie Kania, a pies w pracy to Kaja. Kania - Kaja - Maja, mozna sie pomylic.

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Mi się jeszcze podoba: Matylda (ale mojemu M. kojarzy się z krową ) i Marlena (kojarzy mi się z Marlenką z Pingwinów z madagaskaru )

A co myślicie o imionach słowiańskich typu Wesna / Wiosna?
Marlena mi sie kojarzy wylacznie z Dietrich.

Wesna mi sie podoba.

na chwile obecna nie planuje jeszcze dziecka, ale jak mysle o imieniu dla dziecka, to dziewczynke chcialabym nazwac Patrycja.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 13:55   #3786
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Ja mam też "niepolską" wersję imienia - musiałabym się nazywać Ludwika, żeby było po polsku, a jestem Luizą Aczkolwiek imiona niektórych kobiet noszących imię Louise, Luise, Lois były tłumaczone jako Luiza (kompletnie nie wiem, dlaczego, bo innych, tych samej narodowości, tłumaczone są jako Ludwika). Chyba jednak nie jest to aż tak pretensjonalne jak Claudia Nie miałabym nic przeciwko byciu Ludwiką, ale Luiza też mi się podoba. Bywały też zresztą nadania w XIX wieku, więc chyba się już trochę zakorzeniła...

Generalnie są imiona, co do których większość ludzi nie wie, że są niepolską wersją znanego imienia - np. Inez/Ines to po polsku Agnieszka, a Maja, Maryla, Marlena, Marika, Miriam, Mariola itp. to "kombinacje" Marii (Marlena np. jest połączeniem Marii i Magdaleny; trochę przesadziłam z Miriam, bo w sumie to Maria jest alternatywną wersją pierwotnej Miriam, ale nieważne ). Luizę też zresztą nie wszyscy łączą od razu z Ludwiką... Jako językowy racjonalista zdaję sobie sprawę, że to, że komuś podoba się Inez, nie oznacza, że podoba mu się Agnieszka, a jeśli ktoś chce małą Marikę, to nie nazwie córki Maria... Oczywiście nie bronię Davidów i Simonów, bo sama uważam, że są straszne na polskim gruncie

Zauważyłam też ciekawą rzecz - ostatnio byłam świadkiem dyskusji, w której ktoś "jechał" po przyszłej mamie, że chce nazwać córkę Noemi - że takie hamerykańskie właśnie i wydziwione. Nic to, że Noemi jest imieniem biblijnym i "Noemi" jest właśnie po polsku (angielska wersja to Naomi, w różnych językach różnie brzmi) . To samo z Sarą - że hamerykańska i taka żydowska przy okazji. Noemi i Sara mają w Polsce, biorąc pod uwagę tylko pochodzenie, większe prawo do funkcjonowania niż np. Olaf albo Eryka (nie, żebym jakimś imionom to prawo odbierała) - ostatecznie to Biblia była głównym źródłem imienniczych inspiracji od tysiąclecia (poza imionami rdzennie słowiańskimi) Były zawsze mniej popularne, ale równie "hamerykańskie i żydowskie" są, idąc tym tropem, Maria, Jakub, Magdalena, Józef, a Dawid to już w ogóle A, i jeszcze Piotr - bodajże najpopularniejsze u nas męskie imię. "Świadomość imiennicza" w Polsce leży i kwiczy ;3 To mnie właśnie "rozwala".


no właśnie, a ja ani chrześcijanka, ani tym bardziej katoliczka i też mam jakoiś nieodparte wrażenie, że lepiej się orietuję w niektórych księgach, od wielu najbardziej (zdawałoby sie) zainteresowanych
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 14:01   #3787
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Z imionami to w ogóle śliska sprawa. W mamy takiego dzieciaka, który ma na imię Wacław, jego ojciec także. No i reszta dzieciarni skojarzyła, że sokor tak, to jest mały Wacek (syn) i duży Wacek (ojciec). A, że dzieci kojarzą szybko i się szybko uczą, to nieszczęsny mały Wacław zaczął być kojarzony z wackiem, tym męskim. I niestety wie o co chodzi.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 14:09   #3788
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Z imionami to w ogóle śliska sprawa. W mamy takiego dzieciaka, który ma na imię Wacław, jego ojciec także. No i reszta dzieciarni skojarzyła, że sokor tak, to jest mały Wacek (syn) i duży Wacek (ojciec). A, że dzieci kojarzą szybko i się szybko uczą, to nieszczęsny mały Wacław zaczął być kojarzony z wackiem, tym męskim. I niestety wie o co chodzi.
Biedny, będzie miał kompleks imienia . Ja miałam dalekiego wujka o takim imieniu .

Kurczę z ciuchowych rzeczy ostatnio nie widziałam niczego rozwalającego... prócz tego, że spota część blogów modowych jest taka sama i wieje nudą
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 14:12   #3789
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Ja znam Dżasminę...Jakieś badania psychiatryczne by się przydały przed zajściem w ciążę.

Padłam, zwykłe poliestowe szorty w Zarze, cena z metki 169 zł. Za niecały metr poliestru. Fak! Kogoś zdrowo p....o ! I to w kraju, gdzie minimum to 1500 zł brutto!
Za 30 zł (albo i taniej) można mieć metr jedwabiu i za pomocą Burdy (najnowszy numer) uszyć sobie takie szorty, akurat wykrój z sekcji dla niekumatych i nauki szycia. Nawet ja sobie dałam radę, a jestem tłumokiem w tej kwestii.
Mnie tez to bulwersuje zakiet 369- poliester bez podpinki. Sukienka 299 kiedy taka sama byla w poprzedniej kolekcji za 149 tyz poli badziew.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 14:19   #3790
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Mnie tez to bulwersuje zakiet 369- poliester bez podpinki. Sukienka 299 kiedy taka sama byla w poprzedniej kolekcji za 149 tyz poli badziew.
mnie jakoś nie bulwersuje
jak ktoś chce tyle płacić, to niech płaci - nie byłoby takich cen, gdyby się po nich rzeczy nie sprzedawały
czasem mnie to śmieszy, ale zaraz bulwersacja ...
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 14:23   #3791
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
jak ktoś chce tyle płacić, to niech płaci - nie byłoby takich cen, gdyby się po nich rzeczy nie sprzedawały
czasem mnie to śmieszy, ale zaraz bulwersacja ...
mam podobne podejscie. dlatego zawsze bronie wysmiewanej tutaj reklamowki Jill Sander.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 14:26   #3792
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Ja znam Dżasminę...Jakieś badania psychiatryczne by się przydały przed zajściem w ciążę.

Padłam, zwykłe poliestowe szorty w Zarze, cena z metki 169 zł. Za niecały metr poliestru. Fak! Kogoś zdrowo p....o ! I to w kraju, gdzie minimum to 1500 zł brutto!
Za 30 zł (albo i taniej) można mieć metr jedwabiu i za pomocą Burdy (najnowszy numer) uszyć sobie takie szorty, akurat wykrój z sekcji dla niekumatych i nauki szycia. Nawet ja sobie dałam radę, a jestem tłumokiem w tej kwestii.
A gdzie ten jedwab na szorty kupiłaś?? Bo ja jak szukałam jedwabiu bardziej mięsistego i "treściwego" niż szyfon to trafiałam na takie ceny, że bardziej opłacałoby mi się jedwabną kieckę w tej zarze kupić, niż brać przez neta materiał i jeszcze za przesyłkę płacić...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 14:30   #3793
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Luiza bardzo ładnie A Lilia to już w ogóle mi się podoba, jest takie kobiece
Rozłożyłyście mnie na łopatki Szakirą i Dżasminą... Znienawidziłabym chyba własną matkę na ich miejscu

Ja nazywam się Magdalena, dosyć pospolite ale przynajmniej normalne

A skoro już o imionach to tak samo jak imiona dziwaczne rozwala mnie uparte nazywanie dzieci tymi samymi imionami. Np ja w podstawówce miałam 5 (!) Mateuszy w klasie. Teraz będzie to samo z Juliami... Mogliby się ludzie na odrobinkę oryginalności wysilić Ja rozumiem, że imię bardzo ładne ale po paru latach dziecko będzie wkurzone, ze połowa koleżanek ma tak samo na imię Dla mnie top 10 imion będzie odpadało
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 14:33   #3794
Maqda
Zakorzenienie
 
Avatar Maqda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Śląskie;)
Wiadomości: 6 026
GG do Maqda Send a message via Skype™ to Maqda
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
nie znasz sie, dziewczyno, to nie sa zwykle szorty! one sa z ZARY .
No właśnie, przecież w cenie jest też (prawdopodobnie) bezcenna torba papierowa
__________________
Cytat:
You had a row with a machine?
Sort of. It sat there and I shouted abuse at it.

Serialowo:
Obsesyjnie powtarzając: Sherlock
Na bieżąco: AHS, VD, Boardwalk Empire, Dexter, OUaT, Arrow, Elementary, TBBT, Merlin, Downton Abbey, Fringe, Hunted.
Nadrabiając: The Hour, The Prisoner
Maqda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 14:46   #3795
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez Maqda Pokaż wiadomość
No właśnie, przecież w cenie jest też (prawdopodobnie) bezcenna torba papierowa
Nigdy nie byłam w tym sklepie , ale ceny mnie nie zachęcają wcale. Skoro jakość jest taka słaba, to po co mam przepłacać za coś, co mi się rozwali tak samo, jak coś za 1/3 ceny. Reklama dźwignią handlu jak widać
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 14:50   #3796
miss kitsch
Zakorzenienie
 
Avatar miss kitsch
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 673
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Toż chyba trzeba synestetykiem być, żeby pachniały czymś innym niż gumą owocową Chodzi Ci o wynurzenia w stylu, uwaga uwaga:
Buty te pachną magicznymi przedpołudniami mego dzieciństwa, radosnymi zwisami na trzepaku, beztroską zabawą i zapachem rozgrzanego asfaltu... Ich owocowy zapach kojarzy mi się z rysowaniem kredą po chodnikowych płytach i zbieraniem szkiełek do "sekrecików". I z głosem ukochanej mamy, pobrzmiewającym w tle, przeplatającym się ze śpiewem rozświergotanych ptaszków: "Nie zwisaj głową w dół z tego trzepaka, bo się gumą zachłyśniesz i na łeb spadniesz, a jak zobaczysz taką różową breję, to to będzie twój móóóóózg!".



Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nigdy nie próbowałam, ale ostatnio mam szczęście w losowaniach... Chociaż nie wiem, czy marnować je na blogaski, może od razu zagram w totka
Dawaj w tego totka! Trzeba szczęście cisnąć póki się da!


Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Offtop: Na 90% to dziewczynka, więc będzie Maja, ale zawsze jest szansa na chłopca, więc jakby co, to będzie Marcel. Imiona wymyśliliśmy jakieś 4-5 lat temu . Przy okazji tutejsza ludność nie będzie sobie łamać języka, wystarczy, że się łamią na moim panieńskim (nie wiem czemu to tutaj takie ważne, ale we wszystkich kartach u położnej właśnie mam dwa nazwiska).
Maja mi się tak strasznie źle kojarzy, tylko z Frykowską co to sobie imię zmieniła Także sorry


Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Wiem, że ostatnio Maja co chwilę gdzieś się pojawia, ale ja nie nie poradzę na to, że mi się strasznie podoba, Marcel z resztą też. Chociaż jeśli chodzi o chłopców, to do łask powrócił Jakub, no i pojawiają się takie imiona jak Maksymilian czy Kajetan. W zasadzie już wolę takie imiona, niż Dżesika czy inny Brajan . Jak byłam wychowawcą na kolonii, to było dużo takich angielsko brzmiących imion, mało która dziewczynka była zwyczajną Anią czy Olą.
Ja ostatnio na zimowiskach miałam same Julki i Zuzie - za cholerkę nie mogłam spamiętać która jest która Ale szansa trafienia przynajmniej wynosiła 50 na 50

I jedna Stefcia mi się trafiła a była tak urocza, że zakochałam się w tym imieniu
__________________
miss kitsch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 14:51   #3797
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
A skoro już o imionach to tak samo jak imiona dziwaczne rozwala mnie uparte nazywanie dzieci tymi samymi imionami. Np ja w podstawówce miałam 5 (!) Mateuszy w klasie. Teraz będzie to samo z Juliami... Mogliby się ludzie na odrobinkę oryginalności wysilić Ja rozumiem, że imię bardzo ładne ale po paru latach dziecko będzie wkurzone, ze połowa koleżanek ma tak samo na imię Dla mnie top 10 imion będzie odpadało
no, ja zawsze mowie, ze moi rodzice polotu nie mieli^^. mam na imie Ania i pochodze z tego pokolenia, w ktorym to imie rzadzilo, jesli chodzi o imiona zenskie (obok Katarzyny). i w ten sposob mialam w podstawowce 4 Anie, a w liceum 5. mowilam wtedy, ze jesli sie na ulicy krzyknie "Ania", to na bank jakas dziewoja sie odwroci^^.

Cytat:
Napisane przez Maqda Pokaż wiadomość
No właśnie, przecież w cenie jest też (prawdopodobnie) bezcenna torba papierowa
no, ba, to juz zupelnie modowy orgazm .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 14:54   #3798
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Luiza bardzo ładnie A Lilia to już w ogóle mi się podoba, jest takie kobiece

Ja nazywam się Magdalena, dosyć pospolite ale przynajmniej normalne
Mam na studiach Magdę - nie Magdalenę, tylko Magdę, to pełne imię - mimo wszystko oryginalnie Przez chwilę kiedyś chciałam mieć na imię Magdalena (jako 5-6 latka), bo miałam w dzieciństwie przyjaciółkę Magdę i zazdrościłam, że nikt nie przekręca jej imienia, a ja zawsze byłam Julizą albo Ulizą, ew. Elizą

Cytat:
Napisane przez lakeithia Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o chłopięce imiona, to w przedszkolach są niestety teraz same (Ja)Kuby. Mi się podoba Marcel, Nikodem!

A może po kolejnej edycji X-Factor będzię pojawiać się częściej Tatiana
Mam nadzieję, że nie - Tatiana to tak samo polskie imię, jak Dejwid czy Sajmon. Po polsku to jest Tacjana.
Irytują mnie też imiona typu Natasza (rosyjskie zdrobnienie Natalii) albo Nadia (zdrobnienie Nadziei, którą nota bene bardzo lubię). Nie wiem, w czym rosyjskie/włoskie/mandżurskie wersje polskich imion miałyby być lepsze od anglosaskich...

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość


no właśnie, a ja ani chrześcijanka, ani tym bardziej katoliczka i też mam jakoiś nieodparte wrażenie, że lepiej się orietuję w niektórych księgach, od wielu najbardziej (zdawałoby sie) zainteresowanych
Wierz mi, że ja również nie mam nic wspólnego z jakąkolwiek religią Jeśli chodzi o wiarę, to równie blisko mi do katolicyzmu jak do hinduizmu. Natomiast uważam, że warto znać podstawy naszego chrześcijańskiego kręgu kulturowego (i w dużej mierze jednak z wpływami judaistycznymi), a Biblia jest podwaliną w zasadzie całej naszej kultury i choćbyśmy nie wiem, w co wierzyli (lub nie), żyjąc w Europie przydałoby się wiedzieć cokolwiek na ten temat, albo przynajmniej znać podstawy. Wiara wiarą, kultura kulturą.

Edytowane przez szarri
Czas edycji: 2012-03-07 o 14:58
szarri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 14:57   #3799
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Co do imion... Majek mam po dziurki w nosie, przez głupotę rodziców, bo samo imię mi się podoba; ale po co nadawać je na siłę, skoro ewidentnie nie pasuje do nazwiska, to nie wiem ...
Jagoda, Malina, ładne, nawet bardzo, co z tego, że kojarzą się z jedzeniem. Nie podoba mi się za to silenie się na imiona tradycyjne, jak Ignacy itp. Najlepsze damskie: Matylda, Monika, Milena, Celina, z męskich: Dominik, Mikołaj
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 14:58   #3800
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Luiza bardzo ładnie A Lilia to już w ogóle mi się podoba, jest takie kobiece
Rozłożyłyście mnie na łopatki Szakirą i Dżasminą... Znienawidziłabym chyba własną matkę na ich miejscu

Ja nazywam się Magdalena, dosyć pospolite ale przynajmniej normalne

A skoro już o imionach to tak samo jak imiona dziwaczne rozwala mnie uparte nazywanie dzieci tymi samymi imionami. Np ja w podstawówce miałam 5 (!) Mateuszy w klasie. Teraz będzie to samo z Juliami... Mogliby się ludzie na odrobinkę oryginalności wysilić Ja rozumiem, że imię bardzo ładne ale po paru latach dziecko będzie wkurzone, ze połowa koleżanek ma tak samo na imię Dla mnie top 10 imion będzie odpadało
Mnie też. U mnie w klasie w gimnazjum były 3 Magdy i 3 Marty (i na dodatek 4 Piotrów). Nienawidziłam swojego imienia, bo Magda i Marta brzmiało podobnie, więc nigdy nie wiedziałam, czy np. nauczyciel do mnie mówi, czy do którejś z 5 pozostałych dziewczyn Wtedy mi się marzyło jakieś oryginalne imię. Jak moja przyjaciółka wybierała imię dla swojej młodszej siostrzyczki i wybierała pomiędzy Julią, Zuzią i Wiktorią, to strasznie małej zazdrościłam pomysłowej siostry, bo te imiona były takie niespotykane.

A tak w temacie rozwalających ciuszków, to niesamowicie rozwala mnie wszechobecne podniecanie się wiosną. Tworzenie wiosennych list mast hewów, trąbienie o wiosennych trendach itd. Ok, rozumiem, ciepło się robi, słonko świeci i aż chce się żyć, ale pastelami i trenczami już rzygam, chociaż nawet nie zaczęłam widywać ich na ulicach I nie rozwalają mnie one same w sobie, bo mam w swojej szafie i beżowy trencz, i błękitne oraz jasnofioletowe rurki i mam zamiar je nosić. Ale ile artykułów można napisać na ich temat?
Ale może to takie moje subiektywne odczucie, bo walczę z zakupocholizmem i mam zamiar omijać tej wiosny z daleka wszystkie sklepy, a te wpisy o nowych trendach tak kuszą.

Edytowane przez Magdallen
Czas edycji: 2012-03-07 o 15:28
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 15:16   #3801
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez Magdallen Pokaż wiadomość
A tak w temacie rozwalających ciuszków, to niesamowicie rozwala mnie wszechobecne podniecanie się wiosną.
Jakbym czytała o sobie. Od dwóch tygodni nic tylko podniecam się każdą oznaką nadchodzącej wiosny. Zima była taka sobie, więc może kolejna pora roku będzie lepsza, a ja tak chcę, żeby już było ciepło.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 15:20   #3802
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Nie podoba mi się za to silenie się na imiona tradycyjne, jak Ignacy itp. Najlepsze damskie: Matylda, Monika, Milena, Celina, z męskich: Dominik, Mikołaj
Czemu silenie się? Mnie się Ignaś akurat podoba - znam jednego, nie takiego małego, chyba w starszej podstawówce już jest - bardzo fajny chłopczyk, jego imię mnie zauroczyło Jedni lubią imiona typu Stanisław, inni wolą Kryspinów (brr), a trzeci jak im nogi śmierdzą Chociaż teraz szalenie popularna robi się Klara, brak mi danych statystycznych, bo to świeży trend, ale w 2012 roku mam wrażenie, że co druga urodzona dziewczynka to Klara. Piękne, ale już tym imieniem. BTW, córka Bolesława Chrobrego ur. na początku XI wieku miała na imię Matylda właśnie. Zdecydowanie starsze imię (w Polsce) niż Ignacy, który pierwsze poświadczenia w j. polskim miał bodajże w XVI czy XVII wieku.
Kolejne BTW - Mikołaj to to samo co Nicola i Klaus, rozwala mnie to imię Kojarzy mi się z jednej strony z papieżami i św. Mikołajem, z drugiej z Teslą, a z trzeciej - z SS-manami. I nie wiem, czy nie jest to "silenie się na tradycyjność". Za to zachwyca mnie rosyjskie zdrobnienie Kola

Edytowane przez szarri
Czas edycji: 2012-03-07 o 15:25
szarri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 15:22   #3803
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
...Wierz mi, że ja również nie mam nic wspólnego z jakąkolwiek religią Jeśli chodzi o wiarę, to równie blisko mi do katolicyzmu jak do hinduizmu. Natomiast uważam, że warto znać podstawy naszego chrześcijańskiego kręgu kulturowego (i w dużej mierze jednak z wpływami judaistycznymi), a Biblia jest podwaliną w zasadzie całej naszej kultury i choćbyśmy nie wiem, w co wierzyli (lub nie), żyjąc w Europie przydałoby się wiedzieć cokolwiek na ten temat, albo przynajmniej znać podstawy. Wiara wiarą, kultura kulturą.

Ano o tym pisałam - Ci co hasłami o Europie chrześcijańskiej tak często szermują, często jakoś małą wiedzę o podstawach tej wiary i kultury mają, takich jak ja często mając w pogardzie, a nawet wrogo się do nich odnosząc. I duby smalone takie wygadują, że mi się nóż w kieszenie otwiera. A ciemny lud kupuje.

Co do imion - właśnie o tej Nadzieji/Nadieżnie dziś przez Was myślałam i proszę
Miłam sąsiadke miedyś, która miała na imię Nadzieja właśnie, już staruszka była, kiedy byłam dzieckiem i sądzieszi bardzo się imieniu dziwili (stąd pamiętam)
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 15:44   #3804
SoBitterSoSweet
Zakorzenienie
 
Avatar SoBitterSoSweet
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 906
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Mam na studiach Magdę - nie Magdalenę, tylko Magdę, to pełne imię - mimo wszystko oryginalnie Przez chwilę kiedyś chciałam mieć na imię Magdalena (jako 5-6 latka), bo miałam w dzieciństwie przyjaciółkę Magdę i zazdrościłam, że nikt nie przekręca jej imienia, a ja zawsze byłam Julizą albo Ulizą, ew. Elizą
Magda jako pełne imię to teraz nic dziwnego, tak samo można dać dziecku na imię Ola zamiast Aleksandra albo Iza zamiast Izabela itd. jeśli się komuś nie podoba pełne imię tylko ta krótsza wersja. Teraz jest bardzo duża dowolność w nadawaniu imion, nie ma już ścisłego spisu/katalogu imion.

Ostatnio słyszałam o dziewczynce o imieniu Arna
SoBitterSoSweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 15:48   #3805
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez SoBitterSoSweet Pokaż wiadomość
Magda jako pełne imię to teraz nic dziwnego, tak samo można dać dziecku na imię Ola zamiast Aleksandra albo Iza zamiast Izabela itd. jeśli się komuś nie podoba pełne imię tylko ta krótsza wersja.
za moich czasow o tym sie nie slyszalo.
btw, rozumiem, ze imie "Ania" tez mogloby istniec?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 16:19   #3806
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez miss kitsch Pokaż wiadomość
Ale żeście na tym wątku pojechały po bandzie, zero litości To chyba w zemście za "wizażystki"
Już kolejny raz spotykam się z określeniem wizażystki

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Niektórzy ludzie są skrajnie niefotogeniczni (na przykład ja). Moim zdaniem to bardzo dobry powód, żeby nie zakładać bloga z własnymi zdjęciami, ale co kto lubi
Ja też


Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Offtop: Na 90% to dziewczynka, więc będzie Maja, ale zawsze jest szansa na chłopca, więc jakby co, to będzie Marcel. Imiona wymyśliliśmy jakieś 4-5 lat temu . Przy okazji tutejsza ludność nie będzie sobie łamać języka, wystarczy, że się łamią na moim panieńskim (nie wiem czemu to tutaj takie ważne, ale we wszystkich kartach u położnej właśnie mam dwa nazwiska).
Maja To jest piękne imię! Żałuję, że nie mam tak na imię.

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Mnie rozwala wydziwianie z imionami dzieci, żeby koniecznie było oryginalnie. Na przykład, nie wyobrażam dać dziecku na imię Jagoda, Malina czy inne imię kojarzące się spożywczo. Wolę, żeby na Maję mówili pszczoła, niż się śmiali, że można ją zjeść
Mój tata chciał mi dać na imię Jagoda Mama mówiła, że Tata nie mógł się pogodzić z myślą, że jego córka nie będzie Jagodą, ale wkońcu mama wygrała i nie pozwoliła mi dać tak na imię

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Przypomniałaś mi coś co mnie kompletnie rozwala - "hamerykańskie" imiona, albo co gorsza - spolszczone Czyli wszelakie Jessici, Dżesiki, Claudie (nie można Klaudia?), Nikole itd.
Miałam w klasie Sylvię, która była z Hameryki chociaż są Polkami, i jej siostry nazywają się Angelique, Monique, i co ciekawe, siostra która się teraz urodziła nie dawno ma na imię chyba Jessica (nie pamiętam dokładnie jakie to było imię, ale typowo Hamerykańskie) . Nazwisko mają polskie, rodzice mają imiona też polskie. A podobno nadali tej ostatniej córce tak na imię, bo jakby wrócili się do Stanów to żeby miała imię pasujące tam

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Mnie tez to bulwersuje zakiet 369- poliester bez podpinki. Sukienka 299 kiedy taka sama byla w poprzedniej kolekcji za 149 tyz poli badziew.
Mi się podoba spódnica z Zary ale jej cena jest piękna. 169 zł Chyba ich popieprzyło.

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
A skoro już o imionach to tak samo jak imiona dziwaczne rozwala mnie uparte nazywanie dzieci tymi samymi imionami. Np ja w podstawówce miałam 5 (!) Mateuszy w klasie. Teraz będzie to samo z Juliami... Mogliby się ludzie na odrobinkę oryginalności wysilić Ja rozumiem, że imię bardzo ładne ale po paru latach dziecko będzie wkurzone, ze połowa koleżanek ma tak samo na imię Dla mnie top 10 imion będzie odpadało
U mnie w obecnej klasie właśnie widać jacy rodzice byli twórczy. Na 25 dziewczyn są: 4 Anity+Aneta, 2 Natalie, 2 Sylwie, 2 Pauliny, 2 Aleksandry, 2 Moniki, 2 Dominiki To jest straszne, bo jedyny oryginalne imię to Rita. Reszta to Karolina, Julia, Anna. A w innym liceum do którego miałam chodzić, w klasie miałam 4 Natalie
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 16:20   #3807
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Ja stara nie jestem , a znam kilka Magd z mojego rocznika.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 16:28   #3808
ladyan
Rozeznanie
 
Avatar ladyan
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 533
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

pomyłka

Edytowane przez ladyan
Czas edycji: 2012-03-07 o 16:33
ladyan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 16:37   #3809
kamila29091
Raczkowanie
 
Avatar kamila29091
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 169
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez kunia1 Pokaż wiadomość
Widziałam Kamile dziś (pozdrawiam, mam nadzieję, że nie gapiłam się zbyt nachalnie )
a gdzie mnie widziałaś? wczoraj calutki dzień spędziłam w Krakowie

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Czemu silenie się? Mnie się Ignaś akurat podoba - znam jednego, nie takiego małego, chyba w starszej podstawówce już jest - bardzo fajny chłopczyk, jego imię mnie zauroczyło Jedni lubią imiona typu Stanisław, inni wolą Kryspinów (brr), a trzeci jak im nogi śmierdzą Chociaż teraz szalenie popularna robi się Klara, brak mi danych statystycznych, bo to świeży trend, ale w 2012 roku mam wrażenie, że co druga urodzona dziewczynka to Klara. Piękne, ale już tym imieniem. BTW, córka Bolesława Chrobrego ur. na początku XI wieku miała na imię Matylda właśnie. Zdecydowanie starsze imię (w Polsce) niż Ignacy, który pierwsze poświadczenia w j. polskim miał bodajże w XVI czy XVII wieku.
Kolejne BTW - Mikołaj to to samo co Nicola i Klaus, rozwala mnie to imię Kojarzy mi się z jednej strony z papieżami i św. Mikołajem, z drugiej z Teslą, a z trzeciej - z SS-manami. I nie wiem, czy nie jest to "silenie się na tradycyjność". Za to zachwyca mnie rosyjskie zdrobnienie Kola
Ignaś i Klara przepiękne, a mnie najbardziej podobają się Michał i Idalia
kamila29091 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 16:39   #3810
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
Co do imion - właśnie o tej Nadzieji/Nadieżnie dziś przez Was myślałam i proszę
Miłam sąsiadke miedyś, która miała na imię Nadzieja właśnie, już staruszka była, kiedy byłam dzieckiem i sądzieszi bardzo się imieniu dziwili (stąd pamiętam)
mam sąsiadkę, panią Nadzię super zdrobnienie hehe, ma na imię Nadzieja, bardzo podoba mi się to imię Nadia, Nadka, ładnie

podoba mi się też Dalia (lub Idalia), w ogóle lubię wszelkie kwiatowe imiona Lilia, Róża, Rozalia

nie lubię spolszczonych Oliwierów (oliVEr to co innego), Brajanów, Dżesik, ale ostatnio słyszałam żeńskie Dajana i bardzo mi się spodobało
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.