Korekcja wzroku! - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-03, 07:34   #361
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Pisałam już kiedyś na temat soczewek fakijnych. Moim zdaniem to rozwiązanie w przypadku gdy pacjent nie kwalifikuje się do laserowej korekcji. Często w przypadku soczewek fakijnych po kilku latach występuje zacma pourazowa i wtedy trzeba robić zabieg zacmy. To powikłanie u około 20-25% pacjentów.
Gdy jednak wada faktycznie jest bardzo duża to soczewki fakije są wybawieniem.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 09:51   #362
renata29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 15
Dot.: Korekcja wzroku!

Mi sie wydaje ze ty nie kwalifikujesz sie do soczewek fakijnych bo masz za mala wade.oni to chyba robia powyzej -10.Ale nie jestem pewna.
renata29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 14:13   #363
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Bąbel Pokaż wiadomość
Pisałam już kiedyś na temat soczewek fakijnych. Moim zdaniem to rozwiązanie w przypadku gdy pacjent nie kwalifikuje się do laserowej korekcji. Często w przypadku soczewek fakijnych po kilku latach występuje zacma pourazowa i wtedy trzeba robić zabieg zacmy. To powikłanie u około 20-25% pacjentów.
Gdy jednak wada faktycznie jest bardzo duża to soczewki fakije są wybawieniem.
Moim najwiekszym problemem jest to, że zanim zaczelam nosic soczewki kontaktowe nosilam okularki na oba oczy -6,5 (na prawe widzialam gorzej) i widzialam w nich b. dobrze od ok 7 lat. Myslalam ze wada, przynajmniej w tym lewym lepszym oku musi byc zatem ustabilizowana.
Podczas doboru soczewek kontaktowych, okulistka po zbadaniu wzroku przepisala mi soczewki -6,5L i -7,5P (nie wiedzialam ze powinny byc slabsze niz okulary, wiec kupilam takie jakie przepisala mi lekarka). Nosilam te soczewki i po jakims czasie "przestalam widziec" w okularach. Przestraszylam sie nie na zarty i poszlam do okulistki, ktora przepisala mi okularki -7,25L i -8,25P. Za okulary zaplacilam 650 zł i widze w nich BARDZO ŹLE Okularki potrzebowalam bo niestety ostatnio zdarza mi sie miec "suche oko" i soczewki kontaktowe chociaz nie mam zadnych przeciwskazan do ich noszenia coraz czesciej odczuwam. Nie stac mnie na nowe okulary (zreszta nie mam zadnej gwarancji ze bede w nich dobrze widziec), boje sie ze moj wzrok w tych jeszcze sie popsuje, poza tym szczerze mowiac nie wyobrazam sobie wracac na stale do okularow ze wzgledów psychologicznych - gdy zalozylam soczewki kontaktowe po raz pierwszy w zyciu poczulam sie szczesliwa. Nienawidze siebie w okularach i nie wychodze w nich z domu, wiec ostatnio w ogole bardzo rzadko gdziekolwiek wychodze. Dobrze ze mam dwa domy, mój rodzinny i TZ i moge sie miedzy nimi przemieszczac bo inaczej calkiem bym zdziczala.

Dlatego pilnie zastanawiam sie nad operacja laserowa albo wszczepieniem soczewek fakijnych, bo chce znowu zaczac życ a nie przeżywać życie jak to było przed soczewkami.

Bąbel a jakie sa raty za operacje w Twojej klinice w krakowie, bo ja tez krakowianka jestem
I czy jest jakas stronka internetowa?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 14:23   #364
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Cały czas unikam podawania nazwy kliniki w której pracuję, żeby nie być posądzoną o kryptoreklamę Staram się jak mogę być obiektywną i polecać ośrodki z całej Polski, w których wiem, że dobrze robią zabiegi.
Zróbmy więc tak, że podam Ci numer telefonu na który możesz dzwonić, aby wszystkiego się dowiedzieć: 12/ 431 17 66.
Jeżeli chodzi o system ratalny, to prawdę mówiąc bardziej opłaca Ci się załatwić sobie kredyt w banku, w którym masz konto niż załatwiać to przez klinikę. Możesz zawsze skorzystać np. z oferty PKO BP - Szybki Serwis Kredytowy.

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Moim najwiekszym problemem jest to, że zanim zaczelam nosic soczewki kontaktowe nosilam okularki na oba oczy -6,5 (na prawe widzialam gorzej) i widzialam w nich b. dobrze od ok 7 lat. Myslalam ze wada, przynajmniej w tym lewym lepszym oku musi byc zatem ustabilizowana.
Podczas doboru soczewek kontaktowych, okulistka po zbadaniu wzroku przepisala mi soczewki -6,5L i -7,5P (nie wiedzialam ze powinny byc slabsze niz okulary, wiec kupilam takie jakie przepisala mi lekarka). Nosilam te soczewki i po jakims czasie "przestalam widziec" w okularach. Przestraszylam sie nie na zarty i poszlam do okulistki, ktora przepisala mi okularki -7,25L i -8,25P. Za okulary zaplacilam 650 zł i widze w nich BARDZO ŹLE Okularki potrzebowalam bo niestety ostatnio zdarza mi sie miec "suche oko" i soczewki kontaktowe chociaz nie mam zadnych przeciwskazan do ich noszenia coraz czesciej odczuwam. Nie stac mnie na nowe okulary (zreszta nie mam zadnej gwarancji ze bede w nich dobrze widziec), boje sie ze moj wzrok w tych jeszcze sie popsuje, poza tym szczerze mowiac nie wyobrazam sobie wracac na stale do okularow ze wzgledów psychologicznych - gdy zalozylam soczewki kontaktowe po raz pierwszy w zyciu poczulam sie szczesliwa. Nienawidze siebie w okularach i nie wychodze w nich z domu, wiec ostatnio w ogole bardzo rzadko gdziekolwiek wychodze. Dobrze ze mam dwa domy, mój rodzinny i TZ i moge sie miedzy nimi przemieszczac bo inaczej calkiem bym zdziczala.

Dlatego pilnie zastanawiam sie nad operacja laserowa albo wszczepieniem soczewek fakijnych, bo chce znowu zaczac życ a nie przeżywać życie jak to było przed soczewkami.

Bąbel a jakie sa raty za operacje w Twojej klinice w krakowie, bo ja tez krakowianka jestem
I czy jest jakas stronka internetowa?
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 10:10   #365
renata29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 15
Dot.: Korekcja wzroku!

Mialam po zbiegu problem z suchym okiem ale to bylo uzaleznione od kropli.Przez 3 miesiace musialam zalewac oczy roznymi kroplami i doszlo do tego ze w nocy wstawalam i lecialam po krople jak jakis alkoholik.Po odstawieniu kropli mialam zamiar kupic sztuczne lzy ale jakos sie udalo bez nich obejsc.Z tym ze krople odstawialam powoli a nie odrazu
renata29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 20:06   #366
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Bąbel Pokaż wiadomość
Cały czas unikam podawania nazwy kliniki w której pracuję, żeby nie być posądzoną o kryptoreklamę Staram się jak mogę być obiektywną i polecać ośrodki z całej Polski, w których wiem, że dobrze robią zabiegi.
Zróbmy więc tak, że podam Ci numer telefonu na który możesz dzwonić, aby wszystkiego się dowiedzieć: 12/ 431 17 66.
Jeżeli chodzi o system ratalny, to prawdę mówiąc bardziej opłaca Ci się załatwić sobie kredyt w banku, w którym masz konto niż załatwiać to przez klinikę. Możesz zawsze skorzystać np. z oferty PKO BP - Szybki Serwis Kredytowy.
Niestety nie mam zdolności kredytowej


Cytat:
Napisane przez renata29 Pokaż wiadomość
Mialam po zbiegu problem z suchym okiem ale to bylo uzaleznione od kropli.Przez 3 miesiace musialam zalewac oczy roznymi kroplami i doszlo do tego ze w nocy wstawalam i lecialam po krople jak jakis alkoholik.Po odstawieniu kropli mialam zamiar kupic sztuczne lzy ale jakos sie udalo bez nich obejsc.Z tym ze krople odstawialam powoli a nie odrazu
Czy to jest częstą kąplikacją po zabiegu?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 07:04   #367
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

O ewentualnych komplikacjach pisałam już wielokrotnie - przeszukaj moje wcześniejsze posty lub wejdź na stronę internetową jakiekolwiek kliniki wykonującej tego typu zabiegi.

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Niestety nie mam zdolności kredytowej




Czy to jest częstą kąplikacją po zabiegu?
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-05, 18:19   #368
Monique1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Korekcja wzroku!

Szczególnie chciałabym poznać opinie "specjalisty"- Bąbel
Jestem po laserowej korekcji wzroku. Miałam wcześniej wadę na OP-4,25, i cylinder -0,75.OL-4,00. Miałam zabieg laserowej korekcji wzroku w Katowicach metodą PRK. Najpierw na prawe oko, tydzień później na lewe oko. Teraz mija 4 tygodnie od operacji oka prawego, zrobili mi korekcję -4,5 i cylinder -0,5 i trzy tygodnie od operacji na lewe oko, zrobili -4, 0. Z lewym okiem wszystko jest w porządku, ale coś zaczyna się dziać z prawym okiem. Tydzień po zabiegu na nim, czytałam wszystko z tablicy u okulisty, nawet najmniejsze cyfry. Natomiast 3 tygodnie po zabiegu na prawe oko, czytam tylko trzy pierwsze rzędy. Lekarz zrobił mi komputerowe badanie wzroku to wyszło na nim OP -0,5 ale ogromny astygmatyzm -1,5. A na lewe oko +0,25 ,astygamtyzm -1,0. Jestem przerażona nigdy wcześniej nie miałam takiego astygmatyzmu. Nie wiem czy to przejściowe, czy tak już będzie zawsze. Z dnia na dzień widzę gorzej na oko prawe, z rana jako tako, ale potem to wszystko mi się rozmywa. Po zabiegu nie miałam zanych tych efektów halo, nie oślepia mnie słońce w ciagu dnia. Ale po zmroku, prawie nic nie widze, prowadzenie samochodu jest nie możliwe. Żadnego znaku nie zobaczę po zmroku. No i te nieostre widzenie, nie poznaje ludzi na ulicy. Na razie lekarz mówi, że jest za wcześnie na okulary, że wzrok się normuje. Ale wcześniej przed zabiegiem mówili że do 2 tygodni po zabiegu powinnam odzyskać ostre widzenie. Co robić? Poszłam do innego lekarza i zbadał mi wzrok. Mówi że na prawym oku mam nierówną rogówkę i to powoduje problemy z widzeniem. Co robić? Czy to przejściowy okres, czy tak już będzie na stale? Czy ktoś miał podobne doświadczenia.
Czy wada na prawym oku może być tak zwaną wadą resztkową po zabiegu?czy to minie, czy trzeba oko dokorygować. ?
Czy warto dokorygować wadę która jest -0,5 ? Jeśli tak to kiedy można to zrobić po zabiegu laserowym, i jaką metodą jeśli pierwszym razem miałam metodę PRK? Oraz czy taka druga korekcja oka nie wpływa negatywnie na rogówkę i na oko, co może powodować kłopoty z okiem w przyszłości? Gdyby np w przyszłości pojawiła się zaćma, to czy po takiej laserowej korekcji, bedzie można jeszcze inne operacje wykonywać na oku?
Proszę o odpowiedź.

Monique1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 19:32   #369
zlotko855
Rozeznanie
 
Avatar zlotko855
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 611
Dot.: Korekcja wzroku!

babel wyslalam ci list na prv...prosze o odpowiedz
zlotko855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-08, 15:47   #370
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

U niektórych osób wahania refrakcji po zabiegu występują nawet do kilku miesięcy po zabiegu. Może to być sprawa przejściowa, ale może to być również niedokorygowanie wady w jednym ku i lekkie przekorygowanie w drugim lub astygmatyzm pooperacyjny (dość częsty przy metodzie PRK). Tak czy inaczej na razie jest jeszcze za wcześnie by dokładnie to określić. Poczekaj jeszcze trochę zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje. Zawsze możesz skonsultować się z innym ośrodkiem niż Katowice, gdzie wykonywane są tego typu zabiegi celem zasięgnięcia opinii innego, niezależnego lekarza. Proponuję jednak lekarza, który robi takie zabiegi bo będzie mógł się właściwie wypowiedzieć mając doświadczenie w tym zakresie.
Zabieg nie ma wpływu na inne zabiegi okulistyczne, które ewentualnie miałyby być wykonywane w przyszłości. Rogówka (a na niej jest zabieg wykonywany) szybko się goi, a dobrze wykonany zabieg nie pozostawia praktycznie żadnych śladów na rogówce (okulistka, który nie ma do czynienia z takimi oczami często nie rozpoznają, że pacjent miał wykonany zabieg). Gdyby więc w przyszłości spotkała Cię zaćma, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabieg wykonać.


Cytat:
Napisane przez Monique1981 Pokaż wiadomość
Szczególnie chciałabym poznać opinie "specjalisty"- Bąbel
Jestem po laserowej korekcji wzroku. Miałam wcześniej wadę na OP-4,25, i cylinder -0,75.OL-4,00. Miałam zabieg laserowej korekcji wzroku w Katowicach metodą PRK. Najpierw na prawe oko, tydzień później na lewe oko. Teraz mija 4 tygodnie od operacji oka prawego, zrobili mi korekcję -4,5 i cylinder -0,5 i trzy tygodnie od operacji na lewe oko, zrobili -4, 0. Z lewym okiem wszystko jest w porządku, ale coś zaczyna się dziać z prawym okiem. Tydzień po zabiegu na nim, czytałam wszystko z tablicy u okulisty, nawet najmniejsze cyfry. Natomiast 3 tygodnie po zabiegu na prawe oko, czytam tylko trzy pierwsze rzędy. Lekarz zrobił mi komputerowe badanie wzroku to wyszło na nim OP -0,5 ale ogromny astygmatyzm -1,5. A na lewe oko +0,25 ,astygamtyzm -1,0. Jestem przerażona nigdy wcześniej nie miałam takiego astygmatyzmu. Nie wiem czy to przejściowe, czy tak już będzie zawsze. Z dnia na dzień widzę gorzej na oko prawe, z rana jako tako, ale potem to wszystko mi się rozmywa. Po zabiegu nie miałam zanych tych efektów halo, nie oślepia mnie słońce w ciagu dnia. Ale po zmroku, prawie nic nie widze, prowadzenie samochodu jest nie możliwe. Żadnego znaku nie zobaczę po zmroku. No i te nieostre widzenie, nie poznaje ludzi na ulicy. Na razie lekarz mówi, że jest za wcześnie na okulary, że wzrok się normuje. Ale wcześniej przed zabiegiem mówili że do 2 tygodni po zabiegu powinnam odzyskać ostre widzenie. Co robić? Poszłam do innego lekarza i zbadał mi wzrok. Mówi że na prawym oku mam nierówną rogówkę i to powoduje problemy z widzeniem. Co robić? Czy to przejściowy okres, czy tak już będzie na stale? Czy ktoś miał podobne doświadczenia.
Czy wada na prawym oku może być tak zwaną wadą resztkową po zabiegu?czy to minie, czy trzeba oko dokorygować. ?
Czy warto dokorygować wadę która jest -0,5 ? Jeśli tak to kiedy można to zrobić po zabiegu laserowym, i jaką metodą jeśli pierwszym razem miałam metodę PRK? Oraz czy taka druga korekcja oka nie wpływa negatywnie na rogówkę i na oko, co może powodować kłopoty z okiem w przyszłości? Gdyby np w przyszłości pojawiła się zaćma, to czy po takiej laserowej korekcji, bedzie można jeszcze inne operacje wykonywać na oku?
Proszę o odpowiedź.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 15:59   #371
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Korekcja wzroku!

Bąbel mam jeszcze prośbe. Przeczytaj po raz drugi moj post z 3.07 i powiedz jak myslisz, czy moja wada jest ustabilizowana? Jak mam to stwierdzic? Od prawie dwoch lat od kiedy nosze soczewki moc soczewek jest ciagle taka sama i widze w nich rewelacyjnie! Czasami jak kupie jakies feralne w ktorych niewidze, to zmieniam na swieza pare i jest ok, takze mysle ze wada mi od tego czasu nie poleciala. Poza tym zanim zaczelam nosic soczewki mialam niezmienna przez 7 lat moc w okularkach i swietnie w nich widzialam!!! Teraz w okularach juz nic nie widze
A operacje moge zrobic przy ustabilizowanej wadzie....


Monique informuj nas na biezaco o swoich oczkach, bo wszyscy sie bardzo niepokoimy i trzymamy kciuki zeby wszystko u Ciebie było ok! Goraco w to wierzymy i Ty tez musisz w to wierzyc!

Pozdrawiam wszystkich
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-13, 07:51   #372
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Nie jestem w stanie wiążąco się wypowiedzieć. Ty powinnaś najlepiej wiedzieć, czy Twoim zdaniem wada się pogłębia czy też nie. Moc okularów zaleconych Ci przez okulistę nie jest żadnym miernikiem ewentualnego pogłębiania się wady. Okuliści w różny sposób przepisują okulary: jedni słabsze niż wada, inni mocniejsze, a jeszcze inni dokładnie takie jak wskazuje pomiar wady. Najlepiej byłoby gdybyś przeprowadzała badania u tego samego lekarza na tym samym sprzęcie w okresie kilku miesięcy (np. co 6 miesięcy). Wtedy będziesz miała jasność.

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Bąbel mam jeszcze prośbe. Przeczytaj po raz drugi moj post z 3.07 i powiedz jak myslisz, czy moja wada jest ustabilizowana? Jak mam to stwierdzic? Od prawie dwoch lat od kiedy nosze soczewki moc soczewek jest ciagle taka sama i widze w nich rewelacyjnie! Czasami jak kupie jakies feralne w ktorych niewidze, to zmieniam na swieza pare i jest ok, takze mysle ze wada mi od tego czasu nie poleciala. Poza tym zanim zaczelam nosic soczewki mialam niezmienna przez 7 lat moc w okularkach i swietnie w nich widzialam!!! Teraz w okularach juz nic nie widze
A operacje moge zrobic przy ustabilizowanej wadzie....


Monique informuj nas na biezaco o swoich oczkach, bo wszyscy sie bardzo niepokoimy i trzymamy kciuki zeby wszystko u Ciebie było ok! Goraco w to wierzymy i Ty tez musisz w to wierzyc!

Pozdrawiam wszystkich
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 16:57   #373
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Bąbel Pokaż wiadomość
Nie jestem w stanie wiążąco się wypowiedzieć. Ty powinnaś najlepiej wiedzieć, czy Twoim zdaniem wada się pogłębia czy też nie. Moc okularów zaleconych Ci przez okulistę nie jest żadnym miernikiem ewentualnego pogłębiania się wady. Okuliści w różny sposób przepisują okulary: jedni słabsze niż wada, inni mocniejsze, a jeszcze inni dokładnie takie jak wskazuje pomiar wady. Najlepiej byłoby gdybyś przeprowadzała badania u tego samego lekarza na tym samym sprzęcie w okresie kilku miesięcy (np. co 6 miesięcy). Wtedy będziesz miała jasność.
Ja przez jakis rok badalam oczy w vision expresie na tym samym sprzecie i wada na wydruku wychodzila rozna czasem np -9 i -7,5, a nastepnym razem jak szlam -8 i -6,75. Okulistka powiedziala ze to nie dlatego ze mi sie wzrok polepszyl czy pogorszyl, tylko ze MLODY CZŁOWIEK MA BARDZO SZYBKĄ AKOMODACJĘ OKA I GDY OKO JEST WYPOCZĘTE I ZRELAKSOWANE WIDZI LEPIEJ. Ale nawet gdy sprzet pokazywal mniejsza wade to jednak najlepiej widze w maksymalnej korekcji okularowej, a okulistka mi przepisala slabsze szkla wlasnie dlatego ze tak wyszlo na wydruku i teraz w okularach nie widze.
I w sumie jestem tak zamotana, ze boje sie isc na ta operacje, dlatego ze z tego co tutaj piszecie sie zorientowalam, ze jesli podczes operacji zrobia mi np za duza korekte to potem moge miec plusowa nadkorekcje, a jesli za mala to moze mi zostac wada szczatkowa a ja chcialabym widziec dobrze :/
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 09:51   #374
Ewciaak
Raczkowanie
 
Avatar Ewciaak
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 282
Dot.: Korekcja wzroku!

bardzo mnie zainteresowala korekcja wzoku (mam niewielka wade w porownaniu do innych osob) moja kolezanka wlasnie sie udala na taki zabieg na pomorze zobaczymy jak bedzie-trzymam kciuki jak bym miala robic zabieg to w gre wchodzi slask poniewaz najblizej i stad pytanie do babel jak dlugo trwaja badania??czy da sie to zrobic w 1 dzien?? jaki jest czas oczekiwania na wyniki?? i jaki czas od wynikow do zabiegu?? blizej mam do katowic ale chyba zdecyduje sie na krakow -babel jak cos to PW bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje!!! nie wiem czy moja wada nadaje sie na korekcje laserowa, bardzo dawno bylam na badaniu wzroku i nawet nie wiem czy wada sie poglebia powinnam nosic okulary od dziecka, mialam w sumie 3 pary i zadne mi nie odpowiadaly, obraz byl znacznie powiekszony i tak plywal(zaraz po zalozeniu)i zawroty glowy, wszyscy mowili ze sie musza oczy przyzwyczaic wiec nosilam a pozniej doszedl bol glowy i zdejmowalam okulary az w koncu na ostatnich usiadlam i sie skonczylo noszenie
Ewciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 10:13   #375
paweł1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam mam kilka pytań odnośnie operacji laserem
Bąbel, jaką mogłabyś polecić klinikę w Poznaniu do tego typu operacji?
Moja sytuacja wygląda tak:
Mam prawie 18 lat wadę -3,5 na prawe oko (+ zez zbieżny, gdy oko nie jest używane, tzn. gdy patrzę lewym okiem, którym dobrze widzę na daleko w prawym oku mam zeza a gdy patrzę prawym okiem to tego zeza nie ma - nie wiem czy to dobrze ująłem ) natomiast lewe +0,5. Uczęszczam (a raczej uczęszczałem, bo teraz są wakacje) do szkoły informatycznej co wiąże się ze często siedzę przed komputerem w szkole jak również i w domu przez kiepskie życie towarzyskie, praca również pewnie będzie związana z komputerami.
Czy w takim wypadku operacja laserem ma sens? (chodzi mi o prawe oko), czy taka operacja mogłaby skorygować zeza? i czy koniecznie trzeba czekać aż do 20-21 roku życia?
Ćwiczę trochę na siłowni czy to ma jakiś wpływ na mój wzrok i czy po operacji też miałoby to jakiś wpływ na moje widzenie?(lepiej wiedzieć zawczasu z czego zrezygnować aby nie narażać wzroku)

wiem że to jest forum dla kobiet ale coż xd
Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

Edytowane przez paweł1989
Czas edycji: 2007-07-15 o 20:26
paweł1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 06:53   #376
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Najczęściej nie ma przeciwwskazań aby badania wykonać w ciągu jednego dnia (trwają ok 2-3 godzin). WYniki badań są od razu, więc bezpośrednio po badaniu będziesz wiedziała czy kwalifikujesz się do zabiegu czy też nie.

Cytat:
Napisane przez Ewciaak Pokaż wiadomość
bardzo mnie zainteresowala korekcja wzoku (mam niewielka wade w porownaniu do innych osob) moja kolezanka wlasnie sie udala na taki zabieg na pomorze zobaczymy jak bedzie-trzymam kciuki jak bym miala robic zabieg to w gre wchodzi slask poniewaz najblizej i stad pytanie do babel jak dlugo trwaja badania??czy da sie to zrobic w 1 dzien?? jaki jest czas oczekiwania na wyniki?? i jaki czas od wynikow do zabiegu?? blizej mam do katowic ale chyba zdecyduje sie na krakow -babel jak cos to PW bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje!!! nie wiem czy moja wada nadaje sie na korekcje laserowa, bardzo dawno bylam na badaniu wzroku i nawet nie wiem czy wada sie poglebia powinnam nosic okulary od dziecka, mialam w sumie 3 pary i zadne mi nie odpowiadaly, obraz byl znacznie powiekszony i tak plywal(zaraz po zalozeniu)i zawroty glowy, wszyscy mowili ze sie musza oczy przyzwyczaic wiec nosilam a pozniej doszedl bol glowy i zdejmowalam okulary az w koncu na ostatnich usiadlam i sie skonczylo noszenie
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 06:56   #377
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Z tego co wiem w Ponznaiu jest tylko Intermedica, która robi takie zabiegi. Co do sensowności operacji to wypowie się już lekarz po badaniach tym bardziej, że zezujesz. Jezeli jest to zez akomodacyjny to najpradopodobniej zostanie automatycznie zlikwodowany po operacji.
Również co do wieku to musi zadecydować lekarz, bo zgodnie ze standardami jesteś trochę młody i z racji wieku i nauki wada może się jeszcze pogłębiać.

Cytat:
Napisane przez paweł1989 Pokaż wiadomość
Witam mam kilka pytań odnośnie operacji laserem
Bąbel, jaką mogłabyś polecić klinikę w Poznaniu do tego typu operacji?
Moja sytuacja wygląda tak:
Mam prawie 18 lat wadę -3,5 na prawe oko (+ zez zbieżny, gdy oko nie jest używane, tzn. gdy patrzę lewym okiem, którym dobrze widzę na daleko w prawym oku mam zeza a gdy patrzę prawym okiem to tego zeza nie ma - nie wiem czy to dobrze ująłem ) natomiast lewe +0,5. Uczęszczam (a raczej uczęszczałem, bo teraz są wakacje) do szkoły informatycznej co wiąże się ze często siedzę przed komputerem w szkole jak również i w domu przez kiepskie życie towarzyskie, praca również pewnie będzie związana z komputerami.
Czy w takim wypadku operacja laserem ma sens? (chodzi mi o prawe oko), czy taka operacja mogłaby skorygować zeza? i czy koniecznie trzeba czekać aż do 20-21 roku życia?
Ćwiczę trochę na siłowni czy to ma jakiś wpływ na mój wzrok i czy po operacji też miałoby to jakiś wpływ na moje widzenie?(lepiej wiedzieć zawczasu z czego zrezygnować aby nie narażać wzroku)

wiem że to jest forum dla kobiet ale coż xd
Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 19:04   #378
blazio24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: Re: Korekcja wzroku!

czesc masz podobna wade do mnie gdzie sie załapałes na zabieg odp to pogadamy mo0je gg4906122
blazio24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 12:14   #379
juszaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 8
GG do juszaw
Dot.: Korekcja wzroku!

Bąbel,
a może orientujesz sie czy wszystkie krople po operacji PRK są sterydowe? chodzi mi o alkohol.... Jestem 3 tyg po PRK, zakraplam teraz 3 rodzajami kropli: sztuczne łzy, Dexamethason i jakies jeszcze tylko nazwy nie pamiętam ... dopisze jutro
juszaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-20, 12:20   #380
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Każdy lekarz przepisuje krople indywidualnie, ale najczęściej podaje się: krople nawilżające, sterydowe i ewentualnie antybiotyki. Czas zakraplania również ustala lekarz. Najdłużej stosuje się sztuczne łzy, nawet do kilku miesięcy po zabiegu.


Cytat:
Napisane przez juszaw Pokaż wiadomość
Bąbel,
a może orientujesz sie czy wszystkie krople po operacji PRK są sterydowe? chodzi mi o alkohol.... Jestem 3 tyg po PRK, zakraplam teraz 3 rodzajami kropli: sztuczne łzy, Dexamethason i jakies jeszcze tylko nazwy nie pamiętam ... dopisze jutro
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 12:24   #381
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Rozumiem, że chodzi o picie alkoholu.
Jak zawsze w rozsądnych ilościach. Biba zakończona kacem po 3 tygodniach po zabiegu wykluczona!

Cytat:
Napisane przez juszaw Pokaż wiadomość
Bąbel,
a może orientujesz sie czy wszystkie krople po operacji PRK są sterydowe? chodzi mi o alkohol.... Jestem 3 tyg po PRK, zakraplam teraz 3 rodzajami kropli: sztuczne łzy, Dexamethason i jakies jeszcze tylko nazwy nie pamiętam ... dopisze jutro
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 19:22   #382
juszaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 8
GG do juszaw
Dot.: Korekcja wzroku!

Bąbel, dzięki za odp. Ten trzeci lek który mi przepisał lekarz to Corneregel. Czy ktorys z tych lekow jest sterydowy? bo jesli tak to w ogole alkoholu pić chyba nie moge. A jesli nie to tak 1 piwko chyba dozwolone no nie?
juszaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 07:10   #383
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Dexamethazon jest lekiem sterydowym i to dość silnym. Małe piwo, kieliszek wina i raczej na tym poprzestać.

Cytat:
Napisane przez juszaw Pokaż wiadomość
Bąbel, dzięki za odp. Ten trzeci lek który mi przepisał lekarz to Corneregel. Czy ktorys z tych lekow jest sterydowy? bo jesli tak to w ogole alkoholu pić chyba nie moge. A jesli nie to tak 1 piwko chyba dozwolone no nie?
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 21:14   #384
oliwia_07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: Korekcja wzroku!

Mam pytanie do Bąbla.

Mój mąż ma wadę na jednym oku -4, a na drugim -5 (miał tak z rok temu). Jego wada jest chyba dziedziczna. Babcia ma już na pewno ponad -10, mama również. I do tego mama jeszcze ma ciśnienie w oczach i w tamtym roku miała operację ponieważ odwarstwiła jej się siatkówka (operację miała na ul. Długiej w Poznaniu). Myśleliśmy o tej korekcie wzroku dla męża. Proszę napisz nam na jakiej ulicy Ty pracujesz w Poznaniu, w jakiej klinice. I mam jeszcze jedno pytanie czy taki zabieg można też wykonać na Fundusz zdrowia (bezpłatnie)? Bo czytałam o tym w gazecie i tak tam było napisane.

Z góry dziękuję za poradę i czekam na odpowiedź

oliwia_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 06:24   #385
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Ja nie pracuję w Poznaniu, ale możesz zgłosić się na badania do Intermedica na ul. Szelągowskiej. Po przeprowadzeniu badań lekarz wypowie się, czy w przypadku Twojego męża możliwy jest zabieg.
Korekcja wzroku jest zabiegiem pełnopłatnym, NFZ go nie refunduje.
Pozdrawiam.

Cytat:
Napisane przez oliwia_07 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do Bąbla.

Mój mąż ma wadę na jednym oku -4, a na drugim -5 (miał tak z rok temu). Jego wada jest chyba dziedziczna. Babcia ma już na pewno ponad -10, mama również. I do tego mama jeszcze ma ciśnienie w oczach i w tamtym roku miała operację ponieważ odwarstwiła jej się siatkówka (operację miała na ul. Długiej w Poznaniu). Myśleliśmy o tej korekcie wzroku dla męża. Proszę napisz nam na jakiej ulicy Ty pracujesz w Poznaniu, w jakiej klinice. I mam jeszcze jedno pytanie czy taki zabieg można też wykonać na Fundusz zdrowia (bezpłatnie)? Bo czytałam o tym w gazecie i tak tam było napisane.

Z góry dziękuję za poradę i czekam na odpowiedź

Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 16:21   #386
animeanibe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: Korekcja wzroku!

Witajcie,
Wlasnie wyszlam dzisiaj od okulisty i mam wade -9,0 i -8,5 - oczywiscie totalnie mnie to doluje, zwlaszcza, ze wada sie poglabia.. Mam 29 lat i prace wymagajaca ciaglego patrzenia w ekran komputera, co na pewno nie pomaga w tej sytuacji... Dodatkowo, przy takiej wadzie i malym astygmatyzmie bardzo trudno jest dopasowac naprawde prawidlowe soczewki do okularow, ostanio wymienilam w maju plac straszna kase za cienkie szkla no i okazalo sie, ze sa zle dobrane i musze kupic nowe... no jednym slowem, szkoda gadac...
kilka lat temu przeszlam zabieg skleroplastyki w Katowickiej Korvicie, ktory zuplenie mi nie pomogl, wada sie nie zatrzymala.
Teraz zaczynam powaznie myslec o laserowej korekcji ale martwie sie, ze moge sie nie kwalifikowac wlasnie z powodu nieudanej skleroplastyki (zabieg ten polega na wkladaniu kawalkow silikonu do wnetrza oka, wiec nei jestem pewna gdzie ten kawalki sie obecnie podziewaja i czy laserowej korekcji nie przeszkodza). Poza tym wada moja ciagle jednak sie posuwa..
Babel, licze ze znajdziesz chwilke aby odpowiedzic na moje, byc moze dosyc naiwne, pytanie o relacje skleroplastyki i laserowego zabiegu.
z gory dzieki i pozdrwaiam wszystkich
animeanibe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 08:10   #387
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Sam w sobie zabieg skleroplastyki nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu laserowej korekcji, ale oczywiście należy to ocenić indywidualnie.
W przypadku tej operacji silikonowe są opaski opasujące gałkę oczną i pozostają one już na zawsze.
Jeżeli chcesz mieć pewność czy w Twoim przypadku możesz mieć zabieg laserowy wykonaj szczegółowe badania. Nie zapomnij też zabrać ze sobą karty informacyjnej z pobytu w Korvicie - to bardzo ważne.


Cytat:
Napisane przez animeanibe Pokaż wiadomość
Witajcie,
Wlasnie wyszlam dzisiaj od okulisty i mam wade -9,0 i -8,5 - oczywiscie totalnie mnie to doluje, zwlaszcza, ze wada sie poglabia.. Mam 29 lat i prace wymagajaca ciaglego patrzenia w ekran komputera, co na pewno nie pomaga w tej sytuacji... Dodatkowo, przy takiej wadzie i malym astygmatyzmie bardzo trudno jest dopasowac naprawde prawidlowe soczewki do okularow, ostanio wymienilam w maju plac straszna kase za cienkie szkla no i okazalo sie, ze sa zle dobrane i musze kupic nowe... no jednym slowem, szkoda gadac...
kilka lat temu przeszlam zabieg skleroplastyki w Katowickiej Korvicie, ktory zuplenie mi nie pomogl, wada sie nie zatrzymala.
Teraz zaczynam powaznie myslec o laserowej korekcji ale martwie sie, ze moge sie nie kwalifikowac wlasnie z powodu nieudanej skleroplastyki (zabieg ten polega na wkladaniu kawalkow silikonu do wnetrza oka, wiec nei jestem pewna gdzie ten kawalki sie obecnie podziewaja i czy laserowej korekcji nie przeszkodza). Poza tym wada moja ciagle jednak sie posuwa..
Babel, licze ze znajdziesz chwilke aby odpowiedzic na moje, byc moze dosyc naiwne, pytanie o relacje skleroplastyki i laserowego zabiegu.
z gory dzieki i pozdrwaiam wszystkich
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 11:34   #388
renata29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 15
Dot.: Korekcja wzroku!

Hej wszystkim.chcialam wam powiedziec ze bylam u okulisty na kontroli i okazalo sie ze zapalenie spojowek tak mi uszkodzilo rogowke,ze w operowanym oku mam +0,5 i raczej juz tak zostanie:-(
renata29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 04:48   #389
bea-01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: **
Wiadomości: 60
Post Dot.: Korekcja wzroku!

Hej dziewczyny!

Obecnie jestem w USA, gdzie chcialam poddac sie zabiegowi laserowej korekcji. Tu cena jest porownywalna jak w Polsce- ok 1,2 tys dolarow za oko. Jednak 2 dni temu na wizycie wstepnej, dowiedzialam sie ze moja wada sie pogorszyla (obecnie mam -3,0 i -2,5: w rok pogorszylo mi sie o cala jednostke w obu oczach), i w zwiazku z tym nie ma sensu przeprowadzac zabiegu bo jest duza szansa ze w krotkim czasie nastapi regresja. Doktor powiedzial, ze z reguly w wieku 25 lat (ja mam 23) wada sie stabilizuje. Co pol roku nalezy robic badania i jesli okaze sie ze wada nie zmiania swojego stanu, wtedy mozna przeprowadzic zabieg. A obecnie nie ma sensu, bo oczy to jednak oczy i maltretowac je wieloma zabiegami, zwlaszcza w mlodym wieku jest wielce niewskazane. Tak wiec pozostaje mi zacisnac zeby i wytrzymac jeszcze te 2 lata, a poki co zmienic okulary na mocniejsze

Buziaki dla wszystkich krotkowzrocznych!
bea-01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 22:48   #390
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Korekcja wzroku!

Jestem po zabiegu, ale zapomniałam zapytać lekarza o pewną rzecz. Otóż chciałabym zacząć jesienią kurację kremem z retinoidami (chodzi mi konkretnie o Atrederm lub Zorac). Zastanawiam się, jak długo powinnam odczekać, żeby stosowanie takich kremów było bezpieczne?

Z góry dziękuję za odpowiedź
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-12 22:53:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.