Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-18, 09:42   #361
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Znalazłam coś ciekawego http://www.rozanski.henryk.gower.pl/demodex.htm - czyli wygląda jak trądzik a to zakażenie nurzańcem - co o tym myślicie?
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 09:02   #362
barbie48cm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
Też zmagam sie z AZS połączonym z alergią na nikiel Czasem mam już naprawdę dość. U mnie jest dokładnie to samo. Przestrzegam diety, dbam o odpowiednie nawilżenie skóry ale nagle przed sesją wszystko się zaostrzyło, na buzi czerwone miejsca,które okropnie swędzą. U mnie dodatkowo swędzą mnie oczy, a powieki często puchną

Co do farbowania mam też z tym dość duży problem. Zakazano mi przez jakiś czas farbowania włosów. Jestem naturalną blondynką, ale zawsze miałam balejaż na głowie... Teraz porobiły mi się odrosty, czuję się też fatalnie, ale włosy mam zawsze rozpuszczone, a co z tym się wiąże stały kontakt z buzią. Prawa część buzi jest bardzo zaczerwieniona i pojawiają się tam od czasu do czasu drobne wykwity, dlatego ze smutkiem , ale postanowilam nie farbować włosów i chyba wrócę do naturalnego koloru choć na jakiś czas
Lekarz zwrócił też uwagę na moje paznokcie i powiedział, że najlepiej gdybym je obcięła i pozbyła się lakieru, bo dotykając twarzy i drapiąc się lakier działa na moją niekorzyść. Jednak nie potrafię tego zrobić. Od zawsze mam długie naturalne paznokcie z frenczem. Staram się jak najmniej dotykać do oczu i twarzy.
Ta choroba całkiem wywróciła moje życie. Przestałam się w ogóle malować, jeśli juz to mogę liczyć tylko na kosmetyki Avene i La Roche, które niestety są strasznie drogie, farbowanie włosów się skończyło. Nie mogę też nosić żadnej biżuterii, bo mam alergię na nikiel i chrom...
Często czuję się fatalnie i obniżyła się moja samoocena, bo czuję się nieatrakcyjna. Wcześniej zawsze radosna, pewna siebie.. a teraz już nie ta sama osoba
Z ta trakcyjnoscia mam podobnie... wstydze sie rozebrac przed chlopakiem.. mimo, ze on twierdzi, ze nei takie rzeczy widzial.. nie wiem czemu ale czuje sie gorsza jako kobieta i nic na to nie poradze...ale z tym stresem to poweim Wam, ze cos jest.. wczoraj nad tym myslalam.. dostalam wysypki w momencie keidy strasznie sie denrwowalam.. mialam wtedy osobiste problemy.. czesto reakcje alergiczne sa wynikiem stresu. Tak ma tez moj kolega z pracy.. pojde sie rzucic na solarke troche moze mi sie to dziadostwo zagoi.. ale ale.. tak na marginesie moze to glupie.. jednak nie mam zamiaru poddawac sie temu dziadostwu.. zamierzam isc do zielarza i troche pokombinowac z medcyna chinska.. zadnych masci i prochow.. tylko natural bede miec kilka adresow do ponoc dobrych i znanych lekarzy, ktorzy w naturalny sposob lecza takie alergie.. jesli byscie byly zainteresowane to chetnie podam..

---------- Napisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwiahh Pokaż wiadomość
Znalazłam coś ciekawego http://www.rozanski.henryk.gower.pl/demodex.htm - czyli wygląda jak trądzik a to zakażenie nurzańcem - co o tym myślicie?
przeczytalam wszystko... ciekawe.. te pierwsze zdjecia wyglada jak moje plamy na brzuchu i posladkach ale jak na razie dzieki Bogu na twarzy nie mam takich rzeczy wiec to chyba nie to.. ale faktycznie jesli mozna ta chorobe pomylic nawet z tradzikiem i jeszcze biorac pod uwage niktorych naszych lekarzy to moze z tym puchnieciem oczu i uczuleniem na twarzy to jest wlasnie ta choroba.. nawet nie pomyslalabym, ze moga byc takie pasozyty. To okrpne ale swoja droga ciekawe..

---------- Napisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Sylwiahh a Ty masz moze namiar do tego lekarza?
barbie48cm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 10:02   #363
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylwiahh Pokaż wiadomość
Znalazłam coś ciekawego http://www.rozanski.henryk.gower.pl/demodex.htm - czyli wygląda jak trądzik a to zakażenie nurzańcem - co o tym myślicie?
Hmm ja chyba jednak pojdę się na to przebadać, żeby nie było.
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 12:36   #364
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Wiecie dziewczyny byłam u kolejnego dermatologa, który znów stwierdził trądzik. Matko...to nie trądzk...Przepisała mi antybiotyk unidox i jakąś maść przeciwtrądzikową na buzię, nawet nie wykupuje. Ja jestem uparta, bo wiem że to nie to. Odstawiłam całkowiecie CLOBEDERM. Do tej pory używałam go tzk co cztery, pięć dni, jak wysyp powracał. Teraz wydaje mi się, że u mnie to może być początek trądziku posterydowego, bo skóra w poniedziałek drastycznie się domagała kolejnej dawki tej maści. Byłam czerwona na policzkach, pełno grudek zwłaszcza na kościach policzkowych (wszystki widać doskonele pod światło, ale żadna ropka, czy coś takiego nie wydostaje się z tego). Ale zacięłam się i powiedziałam sama sobie dość. Przypomniało mi się mój drugi dermatolog przepisał mi maść witaminową robioną w aptece i kazał się smarować, zeby odbudować skórę. Głupia maść wykupiłam, ale posmarowałam dwa razy i odstawiłam zapominając o niej. I teraz sobie przypomniałam od wtorku odstawiłam jak tylko wracam z pracy wcieram grubą warstwę maśc. Żeby nie zapeszyć, ale skóra robi się coraz gładsza... Chyba sama ją uzależniłam od clobedermu, teraz choćby nie wiem co już nigdy się nią nie posmaruje. Mam nadzieję, że pomoże.

Co do badań w laboratorium to faktycznie dzwoniłam i wykonują przeróżne badania z krost i zeskrobin skóry, na bakterie dodatnie i ujemne, na grzyby...strasznie dużo tego jest. Jeżeli znów zacznie się coś dziać, to zrobię je. I nie będę w ciemno brać antybiotyków na ślepo przepisywanych przez dermatologów.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 15:37   #365
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez barbie48cm Pokaż wiadomość
Z ta trakcyjnoscia mam podobnie... wstydze sie rozebrac przed chlopakiem.. mimo, ze on twierdzi, ze nei takie rzeczy widzial.. nie wiem czemu ale czuje sie gorsza jako kobieta i nic na to nie poradze...ale z tym stresem to poweim Wam, ze cos jest.. wczoraj nad tym myslalam.. dostalam wysypki w momencie keidy strasznie sie denrwowalam.. mialam wtedy osobiste problemy.. czesto reakcje alergiczne sa wynikiem stresu. Tak ma tez moj kolega z pracy.. pojde sie rzucic na solarke troche moze mi sie to dziadostwo zagoi.. ale ale.. tak na marginesie moze to glupie.. jednak nie mam zamiaru poddawac sie temu dziadostwu.. zamierzam isc do zielarza i troche pokombinowac z medcyna chinska.. zadnych masci i prochow.. tylko natural bede miec kilka adresow do ponoc dobrych i znanych lekarzy, ktorzy w naturalny sposob lecza takie alergie.. jesli byscie byly zainteresowane to chetnie podam..

---------- Napisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

ja mam tak samo - plamy zaczynają mi się zaostrzać pod wpływem stresu... teraz na szczęście mam ferie i skóra mi się zagoiła
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 19:29   #366
Makino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z mojego przytulnego pokoju ;)
Wiadomości: 10
GG do Makino
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam koleżanki, nie wiedziałam że na wizażu istnieje wątek o AZS
Nie będę się rozpisywać co mi dolega - uwierzcie że jestem AZS'owcem z kilkunastoletnim doświadczeniem (a właściwie od urodzenia=23 lata).
Nie leczę się u dermatologa (ten zwykł mnie wysłać do domu z 5-oma receptami na maści ze sterydami), aktualnie leczę się u alergologa bo (nie zawsze) ale zwykle AZS połączone jest z alergią (pokarmową, kontaktową czy wziewną) ale to już na pewno wiecie.
Niestety w AZS nie ma co polecać nikomu kremów czy maści - każda skóra lubi co innego. Mi osobiście o kilku lat nic nie zastąpi kremu A-Derma ExOmega (ok.50zł/200ml) czasem też Elobaza, od czasu do czasu krem z nagietkiem.
Unikam wszelkich nieaptecznych kosmetyków. Pod prysznic również obowiązkowo płyn/gel/olejek bez mydła (ostatnio Klorane z nagietkiem dla niemowlaków) ale A-Derma w zestawie ma płyn pod prysznic więc go wykorzystuję
Z tabletek to Telfast, Singulair jak jest więcej stopni powyżej zera.
Nie wiem co napisać więcej. To taki wstęp a'la przedstawienie się
Makino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 11:06   #367
owca79
Raczkowanie
 
Avatar owca79
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: pastwisko
Wiadomości: 470
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kagda5 Pokaż wiadomość
Choruje na to scier** od zawsze od przeszlo 19 lat.. raz lepiej raz gorzej.. testowalam najrozniejsze sposoby leczenia, masci, balsamy, nalewki, masci robione, mazidla, kremy, kremiki poprostu wszystko bez wiekszych rezultatow ;/ Kiedys potrafilam tak sie wydrapac ze mialam stany zapalne w zgieciu kolana i nie moglam chodzic ;/ Drapanie przynosilo chwilowa ulge do pierwszej krwi.. Na noc zakladalam rekawiczki by nie robic sobie krzywdy podczas snu.. ale budzilam sie wielokrotnie bez nich z nowymi ranami.. Stosowalam PORCOLTOLON ktory jest mascia/kremem sterydowym. Spowodowal ze na mojej skorze pojawila sie wieksza ilosc owlosienia ( a skora stala sie jeszcze ciensza i bardziej wrazliwa..

Od jakiegos czasu w momencie wysypki stosuje ELOCOM ktory dziala cuda jednak jest on BARDZO SILNY i powoduje odbarwienia skory Mam teraz BIALE PLAMY z ktorymi nie wiem jak sobie poradzic.. jestem na skraju zalamania bo nie moge dluzej na nie patrzec gdy stane przed lustrem ;( Sa one rowniez na twarzy wiec musze uzywac kryjacego podkladu choc i taki czasem nie pomaga ;/

CO Z TYMI PLAMAMI MA KTOS NA NIE SPOSOB!? RATUNKU PROSZE O POMOC!!

Biore tabletki na allergie Allertec Zyrtec Amertil na zmiane by nie przezwyczajac organizmu do jednych bo przestana dzialac.. pije duzo wapna i caly czas sie natluszczam, oliwie, smaruje.. wszystkie moje rzeczy zwlaszcza posciel to sam tluszcz.. a mimo wszystko skora sie zluszcza i czasem moge zdejmowac ja z twarzy platami ((

BLAGAM WAS POMOZCIE!! Moze jakis dobry dermatolog alergolog z TROJMIASTA. Mialam robione badania orzechy, mleko, kakao.. cytrusy.. wlasciwie jakby podsumowac alergia pokarmowa w ktorej tylko woda chyba nie szkodzi choc pewnie i to z czasem mogloby powodowac kolejne ogniste wysypki..

PROSZE O RADY BO JA JUZ DLUZEJ TAK NIE MOGE
Witaj,
Jak ja to dobrze znam...
Wiem co przechodzisz bo ja przeszłam to samo. Na cale szczescie spotkalam lekarza ktory mi pomogł.
U mnie było bardzo źle, nawet mycie sprawiało mi ból. Ten najgorszy stan trwal 2 lata. Elocom uzywałam jak zdrowa kobietu balsam do ciala. Skóra tak sie od niego uzależniła, ze nic innego nie pomagalo... Ech, osteoporoza murowana
Ale udało sie po ok 8 latach na swojej drodze spotkałam Ewe Chlebus. Pracuje niestety w Warszawie. Jej terapia trwala 3 miesiące. Bylam w bardzo złym stanie wiec musialam sie leczyc antybiotykami przez ten czas. Niestety sterydami takze. Kąpiel w balneumF wszystko z zegarkiem i termometrem w ręku Efekt jest rewelacyjny. Na wizycie byłam tylko 2 razy. Od kilku lat nie biore leków a o sterydach zapomnialam. Jem wszystko co (podobno) mnie uczula. Owszem, przy leczeniu musialam odstawic sporo produktow ale teraz nie mam z tym problemu. Poprzedni lekarze mnie głodzili i nie przynosiło to efektu. Było jeszcze gorzej bo bylam osłabiona a to pogłębialo chorobe.
Głowa do góry. Pozytywne myslenie jest bardzo ważne bo wpływa na Twoj nastroj a ten na chorobe. Moze warto przyjechac do Wawy na wizyte?
Pozdrawiam

Edytowane przez owca79
Czas edycji: 2009-02-22 o 11:11
owca79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 08:29   #368
barbie48cm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

hejo)))

a podasz adres tej babeczki? ja chetnie pojde.. szukam teraz wlasnie jakiegos lekarza.. bo nie wyrabiam.. nocami nie sypiam tylko sie drapie..;(
barbie48cm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 09:44   #369
Makino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z mojego przytulnego pokoju ;)
Wiadomości: 10
GG do Makino
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez barbie48cm Pokaż wiadomość
hejo)))

a podasz adres tej babeczki? ja chetnie pojde.. szukam teraz wlasnie jakiegos lekarza.. bo nie wyrabiam.. nocami nie sypiam tylko sie drapie..;(
Używasz proszku do prania dla alergików? (np. Jelp) <- Zmiana proszku zmieniła moje życie diametralnie. No i ubrania powinny być bawełniane 100% i białe najlepiej. Weź persen forte 2x przed snem.
Makino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 10:09   #370
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

karolcia_83 - czy zmiany u Ciebie występują jedynie na twarzy? Czy takie same zmiany masz w zgięciach łokci i kolan, na nadgarstkach, kostkach stóp, powiekach? Czy są to bardzo suche i łuszczące się 'placki', a do tego sączy się z nich krew i osocze? Czy zmiany temperatur wpływają negatywnie na skórę ciała (zaczyna swędzić, robi się czerwona)? Czy masz bardzo suchą skórę na całym ciele i 'naturalnie' suche włosy? Czy zmiany wyglądają tak jakby były oglądane przez lupę? Nie tolerujesz mleka, jogurtów, kefirów, serów (ogólnie nabiału)? Czy kąpieli są dla Ciebie dyskomfortem? Czy zmiany zaostrzają się (zwiększają) pod wpływem stresu?
Pytam, gdyż moim zdaniem nie masz AZS Tak wywnioskowałam z Twoich postów.
Najlepiej udaj się na testy alergologiczne
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 11:14   #371
dorotkap87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 58
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam Dziewczyny, przeszukałam forum i wątek i nie znalazłam, więc zapytam - jak myślicie, jaka jest najlepsza metoda depilacji przy skórze atopowej?? Mam z tym cholerny problem, bo najbardziej wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę mam na łydkach Po depilatorze jest tragedia po niecałym tygodniu, podczas odrastania i tak przez jakieś 2 tyg... Po goleniu maszynką od razu są poważne podrażnienia, wszelkie kremy depilujące są dla mnie za słabe, a mocniejsze zbyt podrażniają :O Wosk to to samo co depilator :/ A na laser mnie nie stać

Na dodatek nie mogę za często robić peelingu, bo też podrażnia (robię mieszankę z kawy+oliwka+żel pod prysznic), robię go góra raz na tydzień... :/

Stosuję emolienty, kąpiele z płynem nawilżającym i natłuszczającym, mam maść robioną przepisaną przez dermatologa, biorę tabletki na alergię (Telfast albo Flonidan), staram się unikać tkanin podrażniających itp, no same wiecie jak to wygląda. Ale z depilacją nie mogę sobie poradzić, nie wiem jak działać :/

Jakieś rady, spostrzeżenia z własnego doświadczenia?
dorotkap87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 12:38   #372
Makino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z mojego przytulnego pokoju ;)
Wiadomości: 10
GG do Makino
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Dobrze jest poczytać na atopedii o AZS.
Makino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:40   #373
Agatawawa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witaj,
ja też miałam problem z depilacją, ale znalazłam dobre miejsce na Wilanowie. AZS mam od wielu lat i będąc u kosmetyczki uprzedziłam ją o moim problemie. Zastosowała maseczkę z dodatkiem miodu - niestety nie pamiętam dokładnie - podpytam nastepnym razem i dam znać co stosuje. Po depilacji zawsze używam do kąpieli emulsji Emolium, a po kąpieli emulsji do ciała. Na mnie działa zbawiennie.
Agatawawa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 16:54   #374
dorotkap87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 58
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Dzięki za odpowiedź Byłoby super gdybyś dała radę dowiedzieć się co stosuje Twoja kosmetyczka Ale tak ogólnie to rozumiem, że depiluje woskiem? Nie masz problemów przy odrastaniu włosków?
dorotkap87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 18:12   #375
Makino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z mojego przytulnego pokoju ;)
Wiadomości: 10
GG do Makino
Dot.: Pomóżcie, co to może byc?? Czy to atopowe zapalenie?

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Pokaż wiadomość
Zaczeło sie jakies hmm 5 - 6 lat temu, małe swędzące plamki na twarzy, które same z siebie tak swędza ze doprowadzaja do szału, drapane robia sie czerwone i łuszcza.
Zawsze jesli wyskakuja to raczej w tych samych miejscach.
Nie potrafie okreslic czy to od jedzienia czy od kosmetyków, poniewaz nigdy nie znalazłam jednoznacznego potwierdzenia po czym mi to cholerswo wyskakuje.
Kiedy przypieke sie na solarium mam spokój, nic mnie nie swedzi nie wyskakuja plamki i jest ok, ale to przeciez chyba nie sposob na to zeby tego cholerstwa nie miec.
Obecnie moje powieki sa szorstkie i rózowe, oczodoły wygladaja jakbym byla chora na cos bo od podrapywania sie wygladam jakbym miala since pod oczami, na policzku szorstka czerwona plama i na zuchwie rowiez, czasami wyskakuje tez na czole.
Sa odstepy czasowe ze mam spokoj od tego dziadostwa.
Borykałam sie równiez z czyms na palcu, zaczynało swedziec i piec, drapane robiło sie czerwone z krostkami z których wypływał przezroczysty płyn. Zaczeło sie równiez z 5 lat temu, do tej pory od czasu do czasu mam ten problem, a skora na tym palcu przypomina mi troche worek nylonowy.
Byłam kiedys u lekarzam dostawalam jakies badziewia po których nic nie przechodzilo. Pozniej bylam u dermatologa ( dawno to bylo) i dostałam Laticort 1%, uzywałam sobie na noc, po nałozeniu szczypało i swedziało jak nie wiem co, a rano nie mialam sladu po krostach i łuszczeniu sie skóry. I miałam spokój na jakis czas i znowu to samo, i znowu masc.
Juz sie cieszyłam bo przez dłuzszy czas miałam spokój ( ale chyba bylo to spowodowane regularnym chodzeniem na solarium) gdy kiedys posmarowałam sie moim samoopalaczem i na drugi dzien koszmar sie zaczal i trwa do dzis czyli juz jakies 3 tygodnie. Natłuszczam, smaruje nivea, oliwka dziecieca co troche łagodzi chropowatosc.
Obawiam sie ze to Atopowe Zapalenie Skóry ((
Ide ustalic wizyte do dermatologa ale wiem ze bede czekac ok 1,5 miesiaca, a co do tej pory?
Jezeli jestes Atopowcem to napisz czym sie leczysz, jakie masci ci przepisuja i jak sie objawia twoja choroba.
Idź na forum http://www.atopowe-zapalenie.pl/forum/index.php tam znajdziesz co Ci potrzeba.
Makino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 08:38   #376
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Smile Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dorotkap87 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny, przeszukałam forum i wątek i nie znalazłam, więc zapytam - jak myślicie, jaka jest najlepsza metoda depilacji przy skórze atopowej?? Mam z tym cholerny problem, bo najbardziej wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę mam na łydkach Po depilatorze jest tragedia po niecałym tygodniu, podczas odrastania i tak przez jakieś 2 tyg... Po goleniu maszynką od razu są poważne podrażnienia, wszelkie kremy depilujące są dla mnie za słabe, a mocniejsze zbyt podrażniają :O Wosk to to samo co depilator :/ A na laser mnie nie stać

Na dodatek nie mogę za często robić peelingu, bo też podrażnia (robię mieszankę z kawy+oliwka+żel pod prysznic), robię go góra raz na tydzień... :/

Stosuję emolienty, kąpiele z płynem nawilżającym i natłuszczającym, mam maść robioną przepisaną przez dermatologa, biorę tabletki na alergię (Telfast albo Flonidan), staram się unikać tkanin podrażniających itp, no same wiecie jak to wygląda. Ale z depilacją nie mogę sobie poradzić, nie wiem jak działać :/

Jakieś rady, spostrzeżenia z własnego doświadczenia?
Do wrażliwej, atopowej skóry proponuję ....cukier

Przepis na peeling cukrowy: Pół szklanki cukru zalewamy oliwką tak żeby przykryła cukier (ja używam oliwki rossman bebe, ale można użyć też oleju migdałowego, jojoba lub z pestek winogron - ważne żeby w oliwce nie było olejów mineralnych!). Jeżeli chcemy by peeling był głębszy można dodać trochę kwasów owocowych (np: sok z cytryny). Jeżeli chcemy złagodzić świąd i zaczerwienienie ...ale też "złuszczyć łuski" dodajemy maślankę. Żeby nawilżyć skórę można dodać kilka kropel kwasu hialurynowego. Na popękane naczynka kilka kropli witaminy C np: z preparatu Juvit (witamina C dla dzieci).
Przy atpowej skórze nie polecam dodawania do "bazy peelingowej" żelu pod prysznic - podrażnienia murowane!

Jest również na Wizaz-u przepis na depilację cukrem do wrażliwej skóry (łagodniejsza od wosku)...ale nie pamietam szczegółów.

Edytowane przez sylwiahh
Czas edycji: 2009-02-24 o 08:40 Powód: literówka
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 11:31   #377
owca79
Raczkowanie
 
Avatar owca79
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: pastwisko
Wiadomości: 470
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez barbie48cm Pokaż wiadomość
hejo)))

a podasz adres tej babeczki? ja chetnie pojde.. szukam teraz wlasnie jakiegos lekarza.. bo nie wyrabiam.. nocami nie sypiam tylko sie drapie..;(
http://www.novaderm.pl/derma.html Ewa Chlebus
Pozdrawiam
owca79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 16:13   #378
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
karolcia_83 - czy zmiany u Ciebie występują jedynie na twarzy? Czy takie same zmiany masz w zgięciach łokci i kolan, na nadgarstkach, kostkach stóp, powiekach? Czy są to bardzo suche i łuszczące się 'placki', a do tego sączy się z nich krew i osocze? Czy zmiany temperatur wpływają negatywnie na skórę ciała (zaczyna swędzić, robi się czerwona)? Czy masz bardzo suchą skórę na całym ciele i 'naturalnie' suche włosy? Czy zmiany wyglądają tak jakby były oglądane przez lupę? Nie tolerujesz mleka, jogurtów, kefirów, serów (ogólnie nabiału)? Czy kąpieli są dla Ciebie dyskomfortem? Czy zmiany zaostrzają się (zwiększają) pod wpływem stresu?
Pytam, gdyż moim zdaniem nie masz AZS Tak wywnioskowałam z Twoich postów.
Najlepiej udaj się na testy alergologiczne
Dzięki k-n, zmiany występują tylko na twarzy. Z tego wszystkiego co mi napisałaś, nic u mnie nie występuje. Pewnie masz rację, że to uczulenie, a ja niepotrzebnie wam tu głowę zawracam...Tylko ja już jestem tak bezsilna...znowu wszystko powróciło. Buzia swędzi i piecze, są plamki. W poniedziałek idę do dermatologa po skierowanie do alergologa, bo sama to nie wiem jakie testy zrobić, od czego zacząć. Wydaje mi się, że to kosmetyki, ale przecież to niemożliwe, żeby KAŻDY krem jakiego użyłam w przeciągu dwóch lat tak mnie uczulał. Dzięki za zainteresowanie, życzę zdrówka!
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 16:16   #379
martaikuba1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: Pomóżcie, co to może byc?? Czy to atopowe zapalenie?

Witaj,
nawet jeśli to atopowe zapalenie skóry to nie koniec świata. Ja i mój synek (po mamusi) chorujemy na azs od dawna. Wszystko na początku mnie martwiło - każda krostka mojego synka urastała do rangi dramatu. Na szczęście trafiłam na dermatologa, który wprowadził trochę więcej spokoju w moje życie. Od znajomych dowiedziałam się jak powinna wyglądać pielęgnacja w azs. Trafiłam na kosmetyki, dzięki którym czuję się komfortowo. Stosuję Emolium od dłuższego czasu. Pomaga i przynosi ulgę. Wypróbuj - serdecznie polecam.
martaikuba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 19:20   #380
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karolcia_83 Pokaż wiadomość
Dzięki k-n, zmiany występują tylko na twarzy. Z tego wszystkiego co mi napisałaś, nic u mnie nie występuje. Pewnie masz rację, że to uczulenie, a ja niepotrzebnie wam tu głowę zawracam...Tylko ja już jestem tak bezsilna...znowu wszystko powróciło. Buzia swędzi i piecze, są plamki. W poniedziałek idę do dermatologa po skierowanie do alergologa, bo sama to nie wiem jakie testy zrobić, od czego zacząć. Wydaje mi się, że to kosmetyki, ale przecież to niemożliwe, żeby KAŻDY krem jakiego użyłam w przeciągu dwóch lat tak mnie uczulał. Dzięki za zainteresowanie, życzę zdrówka!
Niestety, możliwa jest sytuacja, że każdy kosmetyk Cię uczula/podrażnia Może to być wina parabenów lub pochodnych formaldehydu - są to substancje zawarte niemal we wszystkich kosmetykach m.in. jako konserwanty.... i są dość drażniące.
Jak już będziesz po testach, daj znać co Ci wykazały
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:37   #381
dorotkap87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 58
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylwiahh Pokaż wiadomość
Do wrażliwej, atopowej skóry proponuję ....cukier

Przepis na peeling cukrowy: Pół szklanki cukru zalewamy oliwką tak żeby przykryła cukier (ja używam oliwki rossman bebe, ale można użyć też oleju migdałowego, jojoba lub z pestek winogron - ważne żeby w oliwce nie było olejów mineralnych!). Jeżeli chcemy by peeling był głębszy można dodać trochę kwasów owocowych (np: sok z cytryny). Jeżeli chcemy złagodzić świąd i zaczerwienienie ...ale też "złuszczyć łuski" dodajemy maślankę. Żeby nawilżyć skórę można dodać kilka kropel kwasu hialurynowego. Na popękane naczynka kilka kropli witaminy C np: z preparatu Juvit (witamina C dla dzieci).
Przy atpowej skórze nie polecam dodawania do "bazy peelingowej" żelu pod prysznic - podrażnienia murowane!

Jest również na Wizaz-u przepis na depilację cukrem do wrażliwej skóry (łagodniejsza od wosku)...ale nie pamietam szczegółów.
Dzięki serdeczne za przepis, wypróbuję przy następnej okazji Hmmm jeśli chodzi o depilację cukrem, może chodzi Ci o pastę cukrową? Kiedyś próbowałam zrobić, ale była zbyt twarda i nic z tego nie wyszło..
dorotkap87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 10:06   #382
barbie48cm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Makino Pokaż wiadomość
Używasz proszku do prania dla alergików? (np. Jelp) <- Zmiana proszku zmieniła moje życie diametralnie. No i ubrania powinny być bawełniane 100% i białe najlepiej. Weź persen forte 2x przed snem.
uzywam, a takich prochow nei biore bo mam klopoty z sercem i po wszystkim mnie boli..

OWCA DZIEKI ZA LINKA. jA JESTEM Z WARSZAWY WIEC SIE WYBIORE DO PANI CHLEBUS. MAM NADZIEJE, ZE MI POMOZE.. MAM TERAZ WYNIKI BIOPSJI WIEC WEZME WSZYSTKO I WYBIORE SIE DO NIEJ Z TYM

POZDRAWIAM (DRAPIAC SIE PO REKACH)
barbie48cm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 10:37   #383
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

dopisuję się do listy nieszczęśniczek... cierpię na AZS od urodzenia aż do teraz a lat mam prawie 20. lekarze powtarzają że powinno ustąpić najpierw w okresie dojrzewania a teraz mówią że po ciąży. owszem troszkę mi się polepszyło ale daleko do normalności. nie ma mowy o wyjściu spod prysznica bez posmarowania się balsamem bo porostu cała się sypię. czarne ubrania całe w naskórku. ciągle mnie swędzi plamki takie paskudne, zmarszczki na twarzy, zero opalania i kąpieli.i to ciągłe 'przestań się drapać' nic mnie tak nie wkurza jak to...
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 10:48   #384
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witajcie nie wiem, czy mam AZS (moze to po prostu nierozpoznana alergia, choć w moim przypadku testy, zarówno skórne, jak i z krwi, nic nie wykazały). Piszę, ponieważ występuje u mnie wiele opisanych przez Was objawów, dodatkowo jeszcze, jeśli za mocno wytrę się ręcznikiem po prysznicu lub przez roztargnienie podrapię skóre np. na udach, pojawiaja mi się pręgi, ktoe znikaja po kilkunastu minutach. "Przerobiłam" Elocom, Elosone, Elidel, Dicortineff (na zmiany w okolicach oczu), Lotriderm i jeszcze parę innych, o których w tej chwili nie pamiętam.
Owszem, na najgorsze zmiany (a w pewnym momencie miałam otwarte rany pod pachami i w zgięciach łokci ) pomagają, ale to w końcu sterydy, więc staram się je stosować, kiedy juz naprawdę nic innego nie pomaga...
U mnie zmiany na ciele łagodzi stosowanie balsamów z mocznikiem (nawet zwykły drogeryjny Garniera, co mnie mocno zaskoczyło), idealnego kremu do twarzy jeszcze nie odkryłam. Chciałam natomiast polecić (chociaż doskonale wiem, ze nie każdy moze na niego reagować tak dobrze, jak ja) krem z serii DARDIA - mnie go poleciła dermatolog jako krem pod oczy, gdzie skóra była koszmarnie przesuszona, i rzeczywiście - to działa Aha, krem nadaje się pod makijaż - może ktoś go przetestuje i bedzie równie zadowolny.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie atopiczki i zyczę powodzenia w walce z chorobą.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name

Edytowane przez Margot45
Czas edycji: 2009-02-25 o 10:56 Powód: literówka
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 10:56   #385
owca79
Raczkowanie
 
Avatar owca79
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: pastwisko
Wiadomości: 470
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez barbie48cm Pokaż wiadomość
uzywam, a takich prochow nei biore bo mam klopoty z sercem i po wszystkim mnie boli..

OWCA DZIEKI ZA LINKA. jA JESTEM Z WARSZAWY WIEC SIE WYBIORE DO PANI CHLEBUS. MAM NADZIEJE, ZE MI POMOZE.. MAM TERAZ WYNIKI BIOPSJI WIEC WEZME WSZYSTKO I WYBIORE SIE DO NIEJ Z TYM

POZDRAWIAM (DRAPIAC SIE PO REKACH)
Powodzenia!
Jej kuracje sa skomplikowane ale przestrzegaj jej zalecen bardzo dokładnie. To klucz do sukcesu :-D
owca79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 11:00   #386
Makino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z mojego przytulnego pokoju ;)
Wiadomości: 10
GG do Makino
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Jak będę mieć okazję to go kupię. Pierwsze słyszę o nim. Mowa oczywiście o kremie Dardia.
Makino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 11:13   #387
owca79
Raczkowanie
 
Avatar owca79
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: pastwisko
Wiadomości: 470
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
dopisuję się do listy nieszczęśniczek... cierpię na AZS od urodzenia aż do teraz a lat mam prawie 20. lekarze powtarzają że powinno ustąpić najpierw w okresie dojrzewania a teraz mówią że po ciąży. owszem troszkę mi się polepszyło ale daleko do normalności. nie ma mowy o wyjściu spod prysznica bez posmarowania się balsamem bo porostu cała się sypię. czarne ubrania całe w naskórku. ciągle mnie swędzi plamki takie paskudne, zmarszczki na twarzy, zero opalania i kąpieli.i to ciągłe 'przestań się drapać' nic mnie tak nie wkurza jak to...
Staraj sie zakladac jasne bawełniane ubrania. Czesto barwnik w tych czarnych uczula i podraznia skóre...
Jesli masz wanne to przed snem proponuje kapiel w Balneum Hermal F. Łagodzi swędzenie. Mi bardzo pomagał. Trzeba tez pic duzo wody. To bardzo proste rady ale skuteczne.
Ja męczylam sie kilka lat i wyszłam z tego. Długo po okresie dojrzewania i bez zachodzenia w ciąże

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Witajcie nie wiem, czy mam AZS (moze to po prostu nierozpoznana alergia, choć w moim przypadku testy, zarówno skórne, jak i z krwi, nic nie wykazały). Piszę, ponieważ występuje u mnie wiele opisanych przez Was objawów, dodatkowo jeszcze, jeśli za mocno wytrę się ręcznikiem po prysznicu lub przez roztargnienie podrapię skóre np. na udach, pojawiaja mi się pręgi, ktoe znikaja po kilkunastu minutach. "Przerobiłam" Elocom, Elosone, Elidel, Dicortineff (na zmiany w okolicach oczu), Lotriderm i jeszcze parę innych, o których w tej chwili nie pamiętam.
Owszem, na najgorsze zmiany (a w pewnym momencie miałam otwarte rany pod pachami i w zgięciach łokci ) pomagają, ale to w końcu sterydy, więc staram się je stosować, kiedy juz naprawdę nic innego nie pomaga...
U mnie zmiany na ciele łagodzi stosowanie balsamów z mocznikiem (nawet zwykły drogeryjny Garniera, co mnie mocno zaskoczyło), idealnego kremu do twarzy jeszcze nie odkryłam. Chciałam natomiast polecić (chociaż doskonale wiem, ze nie każdy moze na niego reagować tak dobrze, jak ja) krem z serii DARDIA - mnie go poleciła dermatolog jako krem pod oczy, gdzie skóra była koszmarnie przesuszona, i rzeczywiście - to działa Aha, krem nadaje się pod makijaż - może ktoś go przetestuje i bedzie równie zadowolny.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie atopiczki i zyczę powodzenia w walce z chorobą.
Sprawdze krem Dardia ja do twarzy używan AA półtłusty (bezzapachowy). Dla mnie idealny przez cały rok...
Ale to oczywiscie indywidualna sprawa.
owca79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 11:14   #388
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Makino Pokaż wiadomość
Jak będę mieć okazję to go kupię. Pierwsze słyszę o nim. Mowa oczywiście o kremie Dardia.
Wklejam linka do strony o kosmetykach z tej serii, jest tez mleczko i, zdaje się, maść

http://www.dardia.pl/
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 11:16   #389
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez owca79 Pokaż wiadomość
Ja męczylam sie kilka lat i wyszłam z tego. Długo po okresie dojrzewania i bez zachodzenia w ciąże

Niestety, nikt z nas nigdy nie wyleczy się z AZS
Możemy jedynie uśpić objawy na jakiś czas (maksymalnie kilka lat)
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 11:25   #390
owca79
Raczkowanie
 
Avatar owca79
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: pastwisko
Wiadomości: 470
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Niestety, nikt z nas nigdy nie wyleczy się z AZS
Możemy jedynie uśpić objawy na jakiś czas (maksymalnie kilka lat)
Wiem,
Ale wole myslec ze najgorsze juz za mna...
Pozytywne myslenie
Czasem cos sie pojawia ale juz wiem jak sobie z tym radzic i jak pozbyc sie zmian na samym poczatku

Edytowane przez owca79
Czas edycji: 2009-02-25 o 11:27
owca79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-11 07:59:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.