Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-11, 17:39   #361
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
oczywiście,ze działa

Tinker,ja zupełnie coś innego miałam na myśli. Ktoś się osobą chorą i niepełnosprawną musi zająć (dzieckiem,staruszkiem,be z różnicy ) ,może to być zol,dom opieki,rodzeństwo,rodzina ,drugi rodzic,współmałżonek. Nie zrobiłabym ze swojego jednego dziecka opiekuna dla drugiego,nie zdecydowałabym się również na drugie dziecko,jeśli pierwsze byłoby chore,jednak nie ukrywam,że byłabym zawiedziona,gdyby jedno z moich dzieci 'wypięło się' na drugie. I nie,nie oczekiwałabym,ze poświęci swoje zycie dla rodzeństwa,ale ze w miarę możliwości dołoży starań,żeby się tym rodzeństwem częściowo zająć już tak.

Jeśli rodzeństwa jest aż 7 ,to już w ogóle nie widzę powodu,żeby cały ciężar opieki miał spaść na barki jednej z sióstr.
sęk w tym, że nie działa.

Nie, ja w ogóle bym nie oczekiwała, że moje jedno dziecko poświęci się dla drugiego. I nie, nie miałabyś prawa mieć pretensji czy być zawiedziona gdyby dziecko chciało zająć się sobą, swoją rodziną a nie chorym rodzeństwem, to jest Twój obowiązek a nie rodzeństwa.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 17:47   #362
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
sęk w tym, że nie działa.

Nie, ja w ogóle bym nie oczekiwała, że moje jedno dziecko poświęci się dla drugiego. I nie, nie miałabyś prawa mieć pretensji czy być zawiedziona gdyby dziecko chciało zająć się sobą, swoją rodziną a nie chorym rodzeństwem, to jest Twój obowiązek a nie rodzeństwa.
jeśli nie dziala,to od niedawna,od jakiegoś czasu nie jestem w tym temacie zorientowana dokładnie


Widzisz,to jest mój obowiązek,ale gdybym umarła,moze to nie fair,ale chciałabym żeby potencjalne rodzeństwo mojego dziecka zajęło się nim w miarę możliwości. Jeśli byłoby inaczej byłabym zawiedziona,bo to znaczyłoby,ze wychowałam skrajnych egoistów. I nie,nie mam tutaj zupełnie na myśli poświęcenia zycia dla brata czy siostry ale już np. częściowe pokrycie kosztów opieki,opiekę wymienną ,czy choćby zabieranie na spacer regularnie.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 17:51   #363
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
jeśli nie dziala,to od niedawna,od jakiegoś czasu nie jestem w tym temacie zorientowana dokładnie


Widzisz,to jest mój obowiązek,ale gdybym umarła,moze to nie fair,ale chciałabym żeby potencjalne rodzeństwo mojego dziecka zajęło się nim w miarę możliwości. Jeśli byłoby inaczej byłabym zawiedziona,bo to znaczyłoby,ze wychowałam skrajnych egoistów. I nie,nie mam tutaj zupełnie na myśli poświęcenia zycia dla brata czy siostry ale już np. częściowe pokrycie kosztów opieki,opiekę wymienną ,czy choćby zabieranie na spacer regularnie.
tylko widzisz, to może być niszczenie życia drugiemu dziecku bo może będzie chciało wyjechać na studia do innego miasta a nawet kraju? może będzie chciało mieć własną rodzinę? nie powinnaś nawet takiej presji wywierać na dziecku, bo będziesz zawiedziona.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 17:55   #364
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Ale patrz - cała rodzina rozsiana po całej Polsce. Zakonnice mają "przepustki" raz na rok, jedna siostra nad morzem, brat za granicą, druga nie mam pojęcia gdzie, ale ponoć gdzieś dalej. I tak jak powiedziałaś - opieka wymienna - woziłabyś kogoś takiego co tydzień na drugi koniec Polski? Nie. Gdybyś miała 4 dzieci, wzięłabyś do siebie swojego brata - roślinkę pod swoją opiekę i poświęciłabyś się jego pielęgnacji? Ja nie. No to może brat? Ano brat ma tylko 2 dzieci, ale zapierdziela gdzieś za granicą na chleb. Siostra z nad morza ma 3 dzieci, no i też nie pała chęcią przejęcia opieki nad bratem. No i Zosia ta moja została, i jeśli się nie "uwolni" to na niej spocznie OBOWIĄZEK zajęcia się nie tylko chorym bratem, ale także niedołężnymi rodzicami.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 17:56   #365
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

rodzeństwo nie ma obowiązku poświęcać siebie i swojego życia dla opieki nad sobą. Co więcej, ja uważam, że od nikogo nie można wymagać rezygnacji ze swojego życia aby opiekować się kimś obłożnie chorym/niepełnosprawnym.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 18:17   #366
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Widzisz,to jest mój obowiązek,ale gdybym umarła,moze to nie fair,ale chciałabym żeby potencjalne rodzeństwo mojego dziecka zajęło się nim w miarę możliwości. Jeśli byłoby inaczej byłabym zawiedziona,bo to znaczyłoby,ze wychowałam skrajnych egoistów. I nie,nie mam tutaj zupełnie na myśli poświęcenia zycia dla brata czy siostry ale już np. częściowe pokrycie kosztów opieki,opiekę wymienną ,czy choćby zabieranie na spacer regularnie.
Tak samo uważam. I właśnie nie chodzi o poświęcenie życia, ale o pomoc i wsparcie, bo jesteśmy rodziną.


Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
tylko widzisz, to może być niszczenie życia drugiemu dziecku bo może będzie chciało wyjechać na studia do innego miasta a nawet kraju? może będzie chciało mieć własną rodzinę? nie powinnaś nawet takiej presji wywierać na dziecku, bo będziesz zawiedziona.
Dla mnie rodziną jest nie tylko ta moja "własna". Rodziców i rodzeństwo też zaliczam do mojej rodziny.
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 18:25   #367
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
sęk w tym, że nie działa.

Nie, ja w ogóle bym nie oczekiwała, że moje jedno dziecko poświęci się dla drugiego. I nie, nie miałabyś prawa mieć pretensji czy być zawiedziona gdyby dziecko chciało zająć się sobą, swoją rodziną a nie chorym rodzeństwem, to jest Twój obowiązek a nie rodzeństwa.
Aha - czyli jestesmy empatyczni i sklonni do poswiecen jak mamy zdrowe rodzenstwo i jedyne co trzeba zrobic to kupic mu czasem soczewki?
Co z Twoja teoria jacy to ludzie sa cudowni i w ogole nie egoistyczni jak maja rodzenstwo? Bo chore to juz be?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-11, 18:54   #368
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Aha - czyli jestesmy empatyczni i sklonni do poswiecen jak mamy zdrowe rodzenstwo i jedyne co trzeba zrobic to kupic mu czasem soczewki?
Co z Twoja teoria jacy to ludzie sa cudowni i w ogole nie egoistyczni jak maja rodzenstwo? Bo chore to juz be?
nie, że nie jesteśmy skłonni tylko, że inni nie mają prawa od nas wymagać takich poświęceń. Ja nie uważam, że nie możemy się poświęcić ale róbmy to z własnej woli a nie z myślę, że mama będzie zawiedziona.

Popierasz rodzenie drugiego dziecka, żeby pierwszym, chorym miał się kto opiekować jak Ciebie zabraknie? bo ja nie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 19:45   #369
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie, że nie jesteśmy skłonni tylko, że inni nie mają prawa od nas wymagać takich poświęceń. Ja nie uważam, że nie możemy się poświęcić ale róbmy to z własnej woli a nie z myślę, że mama będzie zawiedziona.

Popierasz rodzenie drugiego dziecka, żeby pierwszym, chorym miał się kto opiekować jak Ciebie zabraknie? bo ja nie.
Nie, nie popieram - ale mysle ze stokrotce wlasnie o to chodzilo, ze jesli dzieci beda dobrze wychowane to z wlasnej woli beda sie o siebie troszczyc, nawet jesli to bedzie wymagalo rezygnacji z czegos.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 19:51   #370
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie, że nie jesteśmy skłonni tylko, że inni nie mają prawa od nas wymagać takich poświęceń. Ja nie uważam, że nie możemy się poświęcić ale róbmy to z własnej woli a nie z myślę, że mama będzie zawiedziona.

Popierasz rodzenie drugiego dziecka, żeby pierwszym, chorym miał się kto opiekować jak Ciebie zabraknie? bo ja nie.
ja również nie popieram takiego 'rozwiązania'

I nie uważam,ze ktokolwiek ma prawo wymagać takiego poświęcenia,sęk w tym,że chciałabym tak wychować dziecko/dzieci ,zeby interesowania się losem rodzeństwa/rodziców/małżonka nie odbierało ani jako obowiązek ani poświęcenie.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 19:52   #371
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

serio uważasz, że dobre wychowanie polega na tym, że ktoś jest gotowy na poświęcenie własnego życia? Bo dla mnie to właśnie pomyłka w wychowaniu jest.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-11, 19:58   #372
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Przecież Stokrotka wyraźnie podkreśla, że nie chodzi jej o poświecenie swojego życia, ale o pomoc w razie potrzeby, zainteresowanie losem bliskiej osoby. Nie widzicie różnicy?
Mam w rodzinie osobę niepełnosprawną po wypadku, jest ograniczona ruchowo, ale dosyć samodzielna. Waszym zadaniem zdaniem poświęcam swoje życie robiąc jej cięższe zakupy ?
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 20:00   #373
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

zainteresowanie się osobą niezdolną do samodzielnego życia polega albo na oddaniu na odpowiedniego ośrodka albo na podjęciu się opieki.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-12, 07:27   #374
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
zainteresowanie się osobą niezdolną do samodzielnego życia polega albo na oddaniu na odpowiedniego ośrodka albo na podjęciu się opieki.
otóż nie

zainteresowanie to również odwiedziny,zorganizowanie dobrej rehabilitacji ,zabranie takiej osoby na świeże powietrze


I tak jak pisała Jelonki,absolutnie nie chodzi mi o poświęcenie swojego zycia,ale o zainteresowanie losem członka rodziny.

Moja mama przez kilka lat opiekowała się niepełnosprawną babcią. Mamy rodzeństwo aktywnie pomagało,czy to wymieniając się opieką ,tak,żeby mama mogła odetchnąć, czy partycypując w kosztach ,pomagając w dostosowaniu domu.
O takie rzeczy mi chodzi.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-12, 09:50   #375
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

W rodzinie mojego meza byly dwie takie osoby, ktore wymagaly opieki i pomocy. Jedna bezdzietna ciocia, ktora byla chora, później na wozku. W momencie, gdy przestala sobie dawac rade zostala umieszczona w DPS. W zamian za mieszkanie otrzymała dożywotnią "opiekę". Piszę w cudzysłowie, bo to była pomoc doraźna. Wiadomo, że pełną opiekę otrzymała od Państwa. Przez kilka lat jej życia teściowa nosiła jej jedzenie, leki. Zabrali ją kilka razy na święta. Myślę, że to nie duży koszt w zamian za mieszkanie dla córki?
Teraz jest babcia, która dość długo dawała sobie radę sama. Teść codziennie do niej jeździł, gotował jej i sprzątał. A teraz przestała wstawać i jest wożona po szpitalach. Oczekuje na miejsce w domu pomocy.
Prawda jest taka, że dopóki sami sobie jakoś radzimy to każdy jest w pobliżu. A jak na prawdę potrzebujemy pomocy to zostaje nam już tylko pomoc specjalistyczna i jakiś ośrodek. Nikt z rodziny nie będzie nam tyłka wycierał. Jak widać dzieci też nie są niezbędne. Zawsze znajdzie sie ktoś chętny na mieszkanie.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-12, 10:33   #376
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
rodzeństwo nie ma obowiązku poświęcać siebie i swojego życia dla opieki nad sobą. Co więcej, ja uważam, że od nikogo nie można wymagać rezygnacji ze swojego życia aby opiekować się kimś obłożnie chorym/niepełnosprawnym.
A gdyby to był Twój partner?


Powiem tak. Ja się nie "poświęcam", ja żyję z moim mężem na dobre i złe, teraz jest to złe.
Mam wspaniałą siostrę, która nas bardzo wspiera, właśnie mamy taką sytuację, że ona odwiedza mojego męza (a szwagier przecież nie rodzina) w ośrodku rehabilitacyjnym, bo ja musiałam wrócić do domu i nie daję rady jezdzić 600 km. To ona do niego jezdzi, robi mu pranie, dogląda i wozi jedzenie.
Mąż jest jedynakiem i bardzo, naprawdę bardzo to teraz odczuwamy. Po prostu gdyby nie ja i gdyby nie moja siostra zostałaby zupełnie sam i nikt, po oddaniu go np do ośrodka, nie zainteresowałby się jego losem. A tacy ludzie bardzo szybko umierają, gdy nikomu na nich nie zależy.
Ja sobie też nie wyobrażam sytuacji, kiedy moje dzieci sobie nie pomogą w potrzebie. I nie myslę o tym w kategoriach "poświęcenie", bo co to za poświęcenie np odwiedzać kogos w domu opieki?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 17:37   #377
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Ależ oddanie kogoś do odpowiedniego ośrodka jest dla mnie dobrą decyzją. Odwiedzanie, robienie zakupów też jest ok. Natomiast wymaganie od młodej osoby, żeby 24/7 zajmowała się osobą niepełnosprawną, niesamodzielną - nie jest ok. Nie biorę ww czynności jako "opieki" tylko jako pomoc. Ale jeśli to ty musisz zrezygnować z własnego życia, żeby naprawdę CIĄGLE opiekować się chorą "roślinką" to jest to poświęcenie.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 17:48   #378
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ależ oddanie kogoś do odpowiedniego ośrodka jest dla mnie dobrą decyzją. Odwiedzanie, robienie zakupów też jest ok. Natomiast wymaganie od młodej osoby, żeby 24/7 zajmowała się osobą niepełnosprawną, niesamodzielną - nie jest ok.
Ktoś tu wymagał czego takiego?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ale jeśli to ty musisz zrezygnować z własnego życia, żeby naprawdę CIĄGLE opiekować się chorą "roślinką" to jest to poświęcenie.
Akurat dużo czasu spędzam wśród rodzin osób w stanie wegetatywnym i wiem, że oni nie życzą sobie, by ich bliskich nazywać "roślinkami". Oczywiście potocznie tak się mówi, jednak to tak samo jak powiedzieć do osoby homoseksualnej, że jest pedziem.
I nie, te rodziny nie uważają tego co robią za poświęcenie. Tak, jest to ciężkie życie ale zwyczajnie, żyje się.

A jeśli ta część posta była skierowana bezpośrednio do mnie, to także tego co robię nie uważam za poświęcenie, chociaż tak, ciągle opiekuję się mężem. I nie, nie jest roślinką.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 07:58   #379
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ktoś tu wymagał czego takiego?



Akurat dużo czasu spędzam wśród rodzin osób w stanie wegetatywnym i wiem, że oni nie życzą sobie, by ich bliskich nazywać "roślinkami". Oczywiście potocznie tak się mówi, jednak to tak samo jak powiedzieć do osoby homoseksualnej, że jest pedziem.
I nie, te rodziny nie uważają tego co robią za poświęcenie. Tak, jest to ciężkie życie ale zwyczajnie, żyje się.

A jeśli ta część posta była skierowana bezpośrednio do mnie, to także tego co robię nie uważam za poświęcenie, chociaż tak, ciągle opiekuję się mężem. I nie, nie jest roślinką.
Absolutnie nie do ciebie! I ja również nie lubię określenia "warzywo" czy "roślinka" dlatego zawsze piszę w cudzysłowie.
Od mojej koleżanki jednak wymagają jednak opieki do śmierci Ryśka. Powiedzieli jej, że urodziła się najmłodsza, i to jej obowiązek. Na studia nie, bo Rysiek, do pracy nie, bo Rysiek. Powiedzieli jej wprost, że ma się nim zajjmować 24/7. I tak, to dla mnie jest okrutne, bo nie można od kogoś wymagać, żeby ktoś poświęcił swoje życie na opiekę nad kimś innym. Jeśli robisz to z własnej woli, chcesz to robić - bardzo się cieszę, życzę powodzenia. Ale jeśli nagle powiedziałabyś swojemu dziecku "od dzisiaj przenosisz się tam i tam, mieszkasz z ojcem i zajmujesz się nim 24.7, rzucasz pracę/naukę i zostajesz z nim sam/sama" to jużby było chamskie, prawda??
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 08:16   #380
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Absolutnie nie do ciebie! I ja również nie lubię określenia "warzywo" czy "roślinka" dlatego zawsze piszę w cudzysłowie.
Od mojej koleżanki jednak wymagają jednak opieki do śmierci Ryśka. Powiedzieli jej, że urodziła się najmłodsza, i to jej obowiązek. Na studia nie, bo Rysiek, do pracy nie, bo Rysiek. Powiedzieli jej wprost, że ma się nim zajjmować 24/7. I tak, to dla mnie jest okrutne, bo nie można od kogoś wymagać, żeby ktoś poświęcił swoje życie na opiekę nad kimś innym. Jeśli robisz to z własnej woli, chcesz to robić - bardzo się cieszę, życzę powodzenia. Ale jeśli nagle powiedziałabyś swojemu dziecku "od dzisiaj przenosisz się tam i tam, mieszkasz z ojcem i zajmujesz się nim 24.7, rzucasz pracę/naukę i zostajesz z nim sam/sama" to jużby było chamskie, prawda??
No ale przeciez to jest dorosla osoba, jezeli nie chce pomagac bratu to przeciez moze powiedziec ze nie bedzie tego robic i tyle. Zmusic jej nie zmusza.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 08:29   #381
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
No ale przeciez to jest dorosla osoba, jezeli nie chce pomagac bratu to przeciez moze powiedziec ze nie bedzie tego robic i tyle. Zmusic jej nie zmusza.


To trudne, tak się odwrócić od brata, ale jednak czasem trzeba.
na ile ten brat jest samodzielny? Wcale?
Jeśli siostra nie chce, nie ma możliwości zajmować się nim, to trzeba omówić inne mozliwości. I przede wszytskim do tej rozmowy zaprosić nie tylko rodziców, ale przede wszytskim rodzenstwo. Może ktoś z nich zechce zająć się bratem.
Jesli nie, to trzeba znalezc dobry ZOL i to jest obowiązek wszystkich, a nie tylko tej jednej siostry. no i trzeba będzie podzielić się obowiązkami, jak brat będzie już w ośrodku, bo to jest sprawa całej rodziny, częste odwiedziny (niestety także poto by sprawdzać jak się bratem zajmują), finansowanie i donoszenie różnychrzeczy, może finansowanie dodatkowej rehabilitacji itd. To wszytsko sa koszty i czas i to nie jest sprawa tylko tej jednej siostry.
Jeśli tego rodzina nie rozumie czy nie chce rozumieć to trzeba niestety zrobić im zimny prysznic pt "ja się ryśkiem nie zajmę" i iść na studia czy do pracyczy cokolwiek. To jest bardzo trudne, wiem, także psychicznie, ale wykonalne przecież.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 11:03   #382
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość


To trudne, tak się odwrócić od brata, ale jednak czasem trzeba.
na ile ten brat jest samodzielny? Wcale?
Jeśli siostra nie chce, nie ma możliwości zajmować się nim, to trzeba omówić inne mozliwości. I przede wszytskim do tej rozmowy zaprosić nie tylko rodziców, ale przede wszytskim rodzenstwo. Może ktoś z nich zechce zająć się bratem.
Jesli nie, to trzeba znalezc dobry ZOL i to jest obowiązek wszystkich, a nie tylko tej jednej siostry. no i trzeba będzie podzielić się obowiązkami, jak brat będzie już w ośrodku, bo to jest sprawa całej rodziny, częste odwiedziny (niestety także poto by sprawdzać jak się bratem zajmują), finansowanie i donoszenie różnychrzeczy, może finansowanie dodatkowej rehabilitacji itd. To wszytsko sa koszty i czas i to nie jest sprawa tylko tej jednej siostry.
Jeśli tego rodzina nie rozumie czy nie chce rozumieć to trzeba niestety zrobić im zimny prysznic pt "ja się ryśkiem nie zajmę" i iść na studia czy do pracyczy cokolwiek. To jest bardzo trudne, wiem, także psychicznie, ale wykonalne przecież.
Wcale. Leży tylko w łóżku, praktycznie się nie porusza. obrot na bok to duży wyczyn. Jej rodzeństwo "ma już swoje na głowie". no i bidna musi tak siedzieć z nim, i rzucać swoje życie, poświęcać się.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 11:11   #383
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Wcale. Leży tylko w łóżku, praktycznie się nie porusza. obrot na bok to duży wyczyn. Jej rodzeństwo "ma już swoje na głowie". no i bidna musi tak siedzieć z nim, i rzucać swoje życie, poświęcać się.
nie, nie musi
Wcale nie trafia do mnie to co piszesz, nie będe powtarzac swojego poprzedniego posta, ale tam już napisałam wszystko co można zrobić.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 11:17   #384
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
nie, nie musi
Wcale nie trafia do mnie to co piszesz, nie będe powtarzac swojego poprzedniego posta, ale tam już napisałam wszystko co można zrobić.
Tez uwazam ze nic nie musi
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 12:15   #385
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Wcale. Leży tylko w łóżku, praktycznie się nie porusza. obrot na bok to duży wyczyn. Jej rodzeństwo "ma już swoje na głowie". no i bidna musi tak siedzieć z nim, i rzucać swoje życie, poświęcać się.
ja też uważam, że nic nie musi.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 12:20   #386
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Dokładnie, ona nic nie musi.
Jeśli dziewczyna dała sobie tak mózg wyprać, że coś musi, to najwidoczniej potrzebna jej pomoc kogoś z zewnątrz. Gdyby to była moja bliska koleżanka, to bym ją namawiała na niezobowiązującą wizytę i rozmowę w odpowiedniej instytucji, gdzie by się bratem mogli zająć. Resztą rodzeństwa się nie przejmować, bo oni mają ją gdzieś. Brata przecież może odwiedzać, a sama zacząć żyć.

Edytowane przez wlosomaniaczkaaa
Czas edycji: 2014-05-14 o 12:30
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 20:05   #387
pajpa
Przyczajenie
 
Avatar pajpa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Góra :)
Wiadomości: 12
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Dziewczyny, mi się przydarzyła wpada
Mam 37 lat, jesteśmy ze sobą 14 lat, 6 lat po ślubie. Dogadujemy się znakomicie, układa się super, finansowo też dobrze, oboje pracujemy i nie zarabiamy najniższych krajowych. Żyliśmy tak, jak chcieliśmy - wczasy, spanie w weekendy do południa, wyjazdy. NIC nam do szczęścia nie potrzeba. W kwestii dzieci - ja byłam zdecydowaną przeciwniczką, mąż nie naciskał, zgadzał się ze mną. Ale life is brutal, zdarzyła się wpada, zabezpieczenie zawiodło. Jestem w 15tc, jeszcze to trawię, jestem załamana, nie potrafię się z tym pogodzić. Gdyby nie moja mama, prawdopodobnie bym usunęła, rozważałam aborcję. Jestem kłębkiem nerwów, nie śpię, ciągle płaczę, rozważam psychologa. Mąż mnie wspiera, dużo rozmawiamy, ale niewiele to pomaga. Chyba skończę w psychiatryku.
pajpa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 20:11   #388
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez pajpa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mi się przydarzyła wpada
Mam 37 lat, jesteśmy ze sobą 14 lat, 6 lat po ślubie. Dogadujemy się znakomicie, układa się super, finansowo też dobrze, oboje pracujemy i nie zarabiamy najniższych krajowych. Żyliśmy tak, jak chcieliśmy - wczasy, spanie w weekendy do południa, wyjazdy. NIC nam do szczęścia nie potrzeba. W kwestii dzieci - ja byłam zdecydowaną przeciwniczką, mąż nie naciskał, zgadzał się ze mną. Ale life is brutal, zdarzyła się wpada, zabezpieczenie zawiodło. Jestem w 15tc, jeszcze to trawię, jestem załamana, nie potrafię się z tym pogodzić. Gdyby nie moja mama, prawdopodobnie bym usunęła, rozważałam aborcję. Jestem kłębkiem nerwów, nie śpię, ciągle płaczę, rozważam psychologa. Mąż mnie wspiera, dużo rozmawiamy, ale niewiele to pomaga. Chyba skończę w psychiatryku.
jeśli się zabezpieczaliście tak jak powinniście to zabezpieczenie nie miało prawa zawieść więc w zasadzie sami jesteście sobie winni. Jak tak bardzo nie chcesz dzieci to jest aborcja, jest adopcja. To nie koniec świata.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 20:13   #389
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

no ja się dziwię, że z takim podejściem to ty posłuchałaś mamusi w sprawie aborcji. Aż trudno w to uwierzyć.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 20:42   #390
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
jeśli się zabezpieczaliście tak jak powinniście to zabezpieczenie nie miało prawa zawieść więc w zasadzie sami jesteście sobie winni. Jak tak bardzo nie chcesz dzieci to jest aborcja, jest adopcja. To nie koniec świata.
Tak? To ciekawe bo z tego co mi wiadomo nie ma 100% antykoncepcji za wyjatkiem abstynencji
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-30 08:12:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:00.