DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza? - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-09, 19:27   #361
wiolka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 62
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez versace1 Pokaż wiadomość
Wiolu75 mam pytanie czy sniadanko możemy podzielic na 2 części tzn. jabłko po 20-30min płatki owsiane z chudym mlekiem i morelami suszonymi a np. za 2-3 godz. kromeczka chlebka pz z chudym twarożkiem i ogórkiem zielonym??

Raczej nie mozemy ,posiłki sa 3 : 2 weglowodanowo- białkowe+warzywa i 1 tłuszczowo -białkowy+ warzywa,nigdzie nie wyczytałam aby mozna było je rozdzielac takie rozdzielanie to tak jakby przekaski a w I fazie (odchudzania) nie mozemy sobie na to pozwolic ...

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

jesli nie dajesz rady zjesc wszystkiego na raz to zmniejsz sobie porcje ,jesli zas 3 posiłki to dla Ciebie za mało bo czujesz głód to pij duzo wody,zielonej herbaty(zreszta w tej diecie trzeba duzo pic miedzy posiłkami ),oszukasz głód na jakis czas ja tak miałam w 1-ym tyg a teraz to musze sie zmuszac do kolacji jestem tak zapchana ,nie czuje głodu
wiolka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 07:28   #362
wiolka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 62
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

07.00- 80g płatków owsianych (górskie) zalane goracym mlekiem (odtłuszczone) +pomidor,ogórek
12-13.00 sałatka gyros(cycek kuraka,pekińska,pomidor,o górek kiszony,papryka,majonez wł roboty czosnek )mniam +60g tunczyka wsw
17-18.00 makaron durum z białym serem ,jogurt 1,5% sałatka jak wyzej ale bez majonezu i piersi
Herbata mietowa2x, zielona 1x woda mineralna
Miłego dnia
Sałatka ktora podałam (obiad) robie wiecej wystarczy na 2 czasem na 3 dni wiec jak ktos nie ma czasu na gotowanie to dobry pomysł na posiłek tłuszczowy np do pracy (nie przyprawiam miesa przyprawą do gyrosa dodaje tylko sól ,pieprz, do majonezu troche czosnku ,jedzonko pychaaaa zwłaszcza jak postoi kilka godzin

Edytowane przez wiolka75
Czas edycji: 2009-04-10 o 07:29
wiolka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 21:04   #363
anuulaa
Wtajemniczenie
 
Avatar anuulaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 636
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez wiolka75 Pokaż wiadomość
07.00- 80g płatków owsianych (górskie) zalane goracym mlekiem (odtłuszczone) +pomidor,ogórek
12-13.00 sałatka gyros(cycek kuraka,pekińska,pomidor,o górek kiszony,papryka,majonez wł roboty czosnek )mniam +60g tunczyka wsw
17-18.00 makaron durum z białym serem ,jogurt 1,5% sałatka jak wyzej ale bez majonezu i piersi
Herbata mietowa2x, zielona 1x woda mineralna
Miłego dnia
Sałatka ktora podałam (obiad) robie wiecej wystarczy na 2 czasem na 3 dni wiec jak ktos nie ma czasu na gotowanie to dobry pomysł na posiłek tłuszczowy np do pracy (nie przyprawiam miesa przyprawą do gyrosa dodaje tylko sól ,pieprz, do majonezu troche czosnku ,jedzonko pychaaaa zwłaszcza jak postoi kilka godzin
Możesz zdradzić przepis na majonez?

U mnie dzisiaj
ś: 4 małe kromki grahama z twarożkiem0% , rzodkiewką i szczypiorkiem
o:dzwonek łososia (nawet nie chciało mi się jeść warzyw:/)
k: twarożek ze śniadania
anuulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 21:18   #364
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

dziewczyny a co ze swietami?Dacie rade przestrzegac diety?
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 07:23   #365
wakkiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 79
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Waga w końcu znowu ruszyła i kolejny kilogram mniej. Czyli przez 8 tygodni schudłam 5 kg. Wynik może nie jest taki rewelacyjny, ale jem dużo, zreszta o to chodzi w tej diecie.
wakkiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 07:31   #366
wiolka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 62
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez anuulaa Pokaż wiadomość
Możesz zdradzić przepis na majonez?

U mnie dzisiaj
ś: 4 małe kromki grahama z twarożkiem0% , rzodkiewką i szczypiorkiem
o:dzwonek łososia (nawet nie chciało mi się jeść warzyw:/)
k: twarożek ze śniadania
jajko i olej z oliwy sól i pieprz (powinno sie jeszcze dodac musztardy ale nie moge odpowedniej znalezc) wbijasz jajko dodajesz sol ,pieprz i kilka kropel oliwy miksujesz ...i stopniowo dodajesz coraz wiecej oleju (moja tesciowa robi majonez z litra oleju ale ja robie tak ze szklanki bo całego majonezu nie wykorzystam.....a szkoda oliwy ) na koncu aby majonez miał biały kolor łyzeczka wody

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

Cytat:
Napisane przez atomufka Pokaż wiadomość
dziewczyny a co ze swietami?Dacie rade przestrzegac diety?
Ja sadze ze dam rade nawet zamierzam jadac do tesciowej zabrac swoje jedzonko Mam nadzieje ze sie nie obrazi <mysli>


Znów 1kg mniej <jupi> moja waga teraz 54 kg

7.00 chlebek z pp z dzemem z fruktozą ,pomidor,ogórek jogurt 0%
12-13.00 sałatka gyros(wczorajsza :P)
17.00-18.00 gołabki (kapusta,ryz brązowy,pieczarki,papryka ,cebula)tunczyk wsw

Miłego dnia

Niech wam jajeczko dobrze smakuje
bogaty zajączek uśmiechem czaruje
Mały króliczek spełni marzenia,
wiary, radości, miłości, spełnienia!
Wesołych Swiąt !

Edytowane przez wiolka75
Czas edycji: 2009-04-11 o 07:37
wiolka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 07:42   #367
wakkiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 79
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez atomufka Pokaż wiadomość
dziewczyny a co ze swietami?Dacie rade przestrzegac diety?

ja zjem śniadanie i obiad tłuszczowe czyli:
na śniadanie jajka, wędliny, warzywa surowe, na obiad mieso + surówka. uważam że z przestrzeganiem MM na święta nie ma problemu
__________________

wakkiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 07:47   #368
wiolka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 62
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez wakkiki Pokaż wiadomość
Waga w końcu znowu ruszyła i kolejny kilogram mniej. Czyli przez 8 tygodni schudłam 5 kg. Wynik może nie jest taki rewelacyjny, ale jem dużo, zreszta o to chodzi w tej diecie.
W 8 tyg 5 kg niezły wynik gratuluje mam nadzieje ze moj bedzie taki sam za kilka tygodni
wiolka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 14:34   #369
wakkiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 79
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez wiolka75 Pokaż wiadomość
W 8 tyg 5 kg niezły wynik gratuluje mam nadzieje ze moj bedzie taki sam za kilka tygodni
Dzięki. Widzę, że Ty tez ładnie chudniesz, gratuluje i trzymam kciuki za dalsze kilogramy. U mnie przez 4 tygodnie waga stała w miejscu (nie popełniałam, żadnych błędów), teraz znowu coś drgnęło. Pije dwie kawy dziennie, myślę, że tutaj jest przyczyna wolniejszego spadku wagi.
__________________

wakkiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 15:32   #370
agulaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 11
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Witajcie.Chciałabym sie przyłączyć do osób stosujących dietę Montignaca.Przejrzałam wiele stronek na ten temat ale nie wiem czy w moim przypadku dam rade az tak schudnąć.Ważę 125 kg przy wzroście 168cm.Moim marzeniem jest ważyć 75 kg.Jestem już naprawdę zmęczona stosowaniem miliona diet które i tak niewiele dały.Pomóżcie mi w stosowniu tej diety.Może macie jakieś gotowe zestawy jadłospisów.Pozdrawiam
agulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 18:19   #371
wiolka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 62
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez agulaa Pokaż wiadomość
Witajcie.Chciałabym sie przyłączyć do osób stosujących dietę Montignaca.Przejrzałam wiele stronek na ten temat ale nie wiem czy w moim przypadku dam rade az tak schudnąć.Ważę 125 kg przy wzroście 168cm.Moim marzeniem jest ważyć 75 kg.Jestem już naprawdę zmęczona stosowaniem miliona diet które i tak niewiele dały.Pomóżcie mi w stosowniu tej diety.Może macie jakieś gotowe zestawy jadłospisów.Pozdrawiam
Witaj Agulaa Jak bedziesz przestrzegac diety to napewno schudniesz Zycze wytrwałosci

http://dietamm.com/forum/index.php?&




Jak tam kobietki po świętach ??? Ja dałam rade i nie podjadałam ale.... cięzkooo było
wiolka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 08:35   #372
wakkiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 79
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez agulaa Pokaż wiadomość
Może macie jakieś gotowe zestawy jadłospisów.
Tygodniowe menu podawałam na stronie 12 tego wątku. Jeżeli naprawdę chcesz stosowac tą dietę to polecam kupienie książki "Jeść aby schudnąć" M. Montignac.

Trzymam kciuki. Jeśli będziesz przestrzegała diety (co nie jest takie trudne) to schudniesz bardzo szybko. Jak masz jakieś wątpliwości to pytaj
__________________

wakkiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 07:38   #373
agulaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 11
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

jestem po pierwszym dniu i nie jest tak źle jak przy innych dietach.Przede wszystkim nie jest to głodówka.Nie wiem tylko czy dobrze zestawiłam posiłki.O 8.30 jadłam śniadanie:kromka chleba słonecznikowego i sałatka z pomidora,ogórka i rzodkiewki zalana jogurtem,o 13.00 obiad:sałatka ze świeżych warzyw z grilowanym kurczakiem a o 19.00 kolacja:tuńczyk z oliwą,szczypiorkiem i pomidorem.Uwielbiam sałatki wiec wszystko co się da jem w takiej postaci.Mam nadzieję że takie zestawy są ok. Napiszcie mi proszę co z kawą z mlekiem?Pije dziennie ok 3 kawy z chudym mlekiem i bez cukru.Można sobie pozwalać na to mleko?pozdrawiam

Edytowane przez agulaa
Czas edycji: 2009-04-16 o 21:26
agulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 06:25   #374
wiolka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 62
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez agulaa Pokaż wiadomość
jestem po pierwszym dniu i nie jest tak źle jak przy innych dietach.Przede wszystkim nie jest to głodówka.Nie wiem tylko czy dobrze zestawiłam posiłki.O 8.30 jadłam śniadanie:kromka chleba słonecznikowego i sałatka z pomidora,ogórka i rzodkiewki zalana jogurtem,o 13.00 obiad:sałatka ze świeżych warzyw z grilowanym kurczakiem a o 19.00 kolacja:tuńczyk z oliwą,szczypiorkiem i pomidorem.Uwielbiam sałatki wiec wszystko co się da jem w takiej postaci.Mam nadzieję że takie zestawy są ok. Napiszcie mi proszę co z kawą z mlekiem?Pije dziennie ok 3 kawy z chudym mlekiem i bez cukru.Można sobie pozwalać na to mleko?pozdrawiam
sprawdz w składzie chleba czy nie ma cukru,miodu lub słodu ,jogurt na śniadanie tylko do 1,5 % tł Obiad ok Nie wiem ile tł ma tuńczyk z oliwa ... ja zawsze jadam w sosie własnym sprawdz (tylko do 1,5 %)na kolacje zapomniałas węglowodanów (np makaron z mąki durum ,ryz brązowy,basmati ) Ja kawy nie pijam juz od kilku miesiecy wiec sie tym nie interesuje ale tak mi sie cos o uszy obiło ze kawa raczej odpada jak mozesz to pij tylko raz dziennie ja zrezygnowałabym z mleka a zamiast kawy zielona herbata tez pobudza jak na 1-y dzien menu nie jest zle jak mozesz to wpisuj wieczorem menu na nastepny dzień bedziemy poprawiac jak cos

---------- Dopisano o 07:25 ---------- Poprzedni post napisano o 07:14 ----------

Cytat:
Napisane przez agulaa Pokaż wiadomość
jestem po pierwszym dniu i nie jest tak źle jak przy innych dietach.Przede wszystkim nie jest to głodówka.Nie wiem tylko czy dobrze zestawiłam posiłki.O 8.30 jadłam śniadanie:kromka chleba słonecznikowego i sałatka z pomidora,ogórka i rzodkiewki zalana jogurtem,o 13.00 obiad:sałatka ze świeżych warzyw z grilowanym kurczakiem a o 19.00 kolacja:tuńczyk z oliwą,szczypiorkiem i pomidorem.Uwielbiam sałatki wiec wszystko co się da jem w takiej postaci.Mam nadzieję że takie zestawy są ok. Napiszcie mi proszę co z kawą z mlekiem?Pije dziennie ok 3 kawy z chudym mlekiem i bez cukru.Można sobie pozwalać na to mleko?pozdrawiam
pamietaj tez o piciu wody ,30 min przed i po posiłkach ,tylko przed sniadaniem w ogóle nie pijemy
wiolka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 07:28   #375
agulaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 11
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Dzieki wielkie za pomoc.
Tuńczyk był w sosie własnym pokropiony oliwą (przepis z książki "Schudnij z Montignakiem") wiec raczej ok.
Dziś na śniadanie był chlebek razowy z serkiem 0%,na obiad myślę że jakieś mięsko z surówkami(niestety mam dziś konferencję i jestem zdana na hotelową kuchnię) a na kolację ryż brązowy z sosem pomidorowym.Miłego dnia
---------- Dopisano o 07:25 ---------- Poprzedni post napisano o 07:14 ----------
agulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 07:54   #376
wiolka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 62
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez agulaa Pokaż wiadomość
Dzieki wielkie za pomoc.
Tuńczyk był w sosie własnym pokropiony oliwą (przepis z książki "Schudnij z Montignakiem") wiec raczej ok.
Dziś na śniadanie był chlebek razowy z serkiem 0%,na obiad myślę że jakieś mięsko z surówkami(niestety mam dziś konferencję i jestem zdana na hotelową kuchnię) a na kolację ryż brązowy z sosem pomidorowym.Miłego dnia
---------- Dopisano o 07:25 ---------- Poprzedni post napisano o 07:14 ----------
Szkoda ze nie mozesz zabrac ze soba obiadku, często jest tak ze do tych surówek w restauracjach dodaja cukier,olej
kolacja wydaje mi sie ze za mało białka, a sos pomidorowy hmm dodałabym jeszcze jakies warzywko



moje menu
7.00 chlebekMestemacher biały chudy50g ser z pomidorem,ogórkiem jogurt 0%
12-13 gołąbki (kapusta ,mieso mielone(z łopatki )ryz basmati,pieczarki,papryka ,cebulka)+kefir
17-18 płatki owsiane(górskie)zalane jogurtem+sałatka z pekinskiej ,ogórka kiszonego,pomidora
Pozdrawiam
wiolka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 08:09   #377
wakkiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 79
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez wiolka75 Pokaż wiadomość
17-18 płatki owsiane(górskie)zalane jogurtem
płatki, pieczywo je się tylko na śniadanie
__________________


Edytowane przez wakkiki
Czas edycji: 2009-04-17 o 08:10
wakkiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 09:36   #378
wiolka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 62
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez wakkiki Pokaż wiadomość
płatki, pieczywo je się tylko na śniadanie
masz racje zamienie na makaron
wiolka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 12:29   #379
wakkiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 79
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez wiolka75 Pokaż wiadomość
12-13 gołąbki (kapusta ,mieso mielone(z łopatki )ryz basmati,pieczarki,papryka ,cebulka)+kefir
wiolka75, nie zauważyłam wcześniej, ale mięsa i ryżu nie jemy razem w tym samym posiłku. Farsz do gołąbków można zrobić, albo z samego mięsa, albo warzywa z ryżem. Teraz to chyba po ptakach, bo juz pora obiadowa
__________________

wakkiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 15:57   #380
wiolka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 62
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

niop po ptakach pycha były ...zapomniałam o tym niełączeniu
wiolka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 16:32   #381
anija1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 50
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

hej dziewczynki zakupiłam dzisiaj koktajl odchudzajacy (jest pyszny) i zastanawiam sie jak jest z jego ig, wyczytalam tylko ze koktajle z innych firm maja niski ig. Oto jego opis i sklad
FITNESS DRINK

Fitness Drink czekoladowy lub waniliowy.
Wskazania i przeciwwskazania:
Fitness Drink zawiera niezbędne składniki regenerujące, odżywcze i oczyszczające. Jest to specjalnie skomponowany preparat dla ludzi aktywnych. Fitness Drink jest znakomitym środkiem odżywczym w tych sytuacjach, gdzie zachodzi konieczność dostarczenia energii w trakcie aktywności, np. podczas długotrwałej nużącej i męczącej pracy, nauki, treningów i rozgrywek sportowych, wycieczek turystycznych oraz dalekich podróży. Nieodzowny do pełnej koncentracji, jasności umysłu i likwidacji zmęczenia.
Dawkowanie:
Należy pić kilka porcji dziennie (3 do 5).
Opakowanie:
Puszki z plombą po 750 g
Skład:
Proszek serwatkowy (93%), odtłuszczone kakao (6%), substancja przeciwzbrylająca - fosforan trójwapniowy, substancje słodzące - cyklaminian sodowy (110 mg na 100 g proszku, około 110 mg na 1 litr napoju), sól sodowa sacharyny (75 mg na 100 g proszku około 75 mg na 1 litr napoju).

Analiza wartości odżywczych w 100 g proszku:
Wartość kaloryczna 1425 kJ (341 kcal)
Białko 11,9 g
Węglowodany 68,5 g
Tłuszcz 2,1 g

Analiza mineralna w 100 g proszku:
Wapń 910 mg 113% RDA
Fosfor 636 mg 80%
Magnez 101mg 33%
Jod 208&micro;g 138%
anija1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 12:53   #382
wakkiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 79
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez anija1982 Pokaż wiadomość
Skład:
Proszek serwatkowy (93%), odtłuszczone kakao (6%), substancja przeciwzbrylająca - fosforan trójwapniowy, substancje słodzące - cyklaminian sodowy (110 mg na 100 g proszku, około 110 mg na 1 litr napoju), sól sodowa sacharyny (75 mg na 100 g proszku około 75 mg na 1 litr napoju).

Analiza wartości odżywczych w 100 g proszku:
Wartość kaloryczna 1425 kJ (341 kcal)
Białko 11,9 g
Węglowodany 68,5 g
Tłuszcz 2,1 g

Analiza mineralna w 100 g proszku:
Wapń 910 mg 113% RDA
Fosfor 636 mg 80%
Magnez 101mg 33%
Jod 208&micro;g 138%
W tej diecie odpada.
1) zawiera substancje słodzące - nie ważne ile, ale zawiera + inne świństwa
2) dlatego że zawiera odtłuszczone kakao mogłabyś go pić do posiłku węglowodanowego, ale zawiera za dużo tłuszczy 2,1 g, a można tylko do 1,5 g.
3) do tłuszczowego posiłku też nie pasuje
4) a pomiędzy też nie możesz go pić , bo taki drink to jak posiłek.
__________________

wakkiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 18:02   #383
bekii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 692
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Witam wszystkich,chciałabym sie do was przyłączyć,dietę stosuję już od 10.02.2009r.,nie wiem jaka to jest dieta,jem 5 posiłków co 3 godziny,nie jem wogóle słodyczy,chipsów,pizzy,gy rosów,majonezów,jem bardzo mało chleba,a jesli już to pumpernikiel pełnoziarnisty,ziemniaków wogóle nie jem,ryż nie za często jedynie brązowy,makaron rzadko i tylko z 100 % pszenicy durum i gotowany aldente,staram się unikać żółtych serów,po prostu rano jem owsiankę z otrębami,twarożkiem i warzywkiem,póżniej owoce przeważnie z jogurtem naturalnym, na obiad przeważnie rybka lub pierś z indyka lub kurczaka z surówką lub innymi warzywami, na kolację chudy twaróg.Stosuję z tłuszczów jedynie oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia,ewentualnie olej słonecznikowy jak mi zbraknie oliwki,czasami zjem kilka orzechów włoskich,gdy bardzo chce mi się słodkiego ,to jem kosteczkę gorzkiej czekolady lub śliwkę suszoną lub morelę suszoną.
Piję pokrzywę,herbatę zieloną,herbatę czerwoną i wodę mineralną niegazowaną.
Udało mi się już schudnąć 10 kg,ale chciałabym jeszcze 10 kg.Nie wiem ,czy przestrzegam zasad Montignacka tak się odżywiając?
Wklejam np. mój dzisiejszy jadłospis:
Na czczo godz.9.00: 1 szklanka letniej niegazowanej wody mineralnej
I śniadanie godz.9.30: serek wiejski lekki z Piątnicy 3 % tłuszczu 150 g,do tego 3 łyżki płatków owsianych,1 łyżka otrębów,2 rzodkiewki i kawałek surowej czerwonej papryki pokrojone w małą kosteczkę
II śniadanie 12.30: sałatka owocowa z:1/2 jabłka(10 dag),1/2 pomarańczy(10 dag),1/2 grapefruita(13 dag),pół jogurtu naturalnego 2,5 % tłuszczu z Łowicza (tj. 90 g),pół serka homogenizowanego naturalnego 3 % tłuszczu (tj. 90 g)
Obiad godz. 15.00:1 klops z szynki pieczeniowej mielonej usmażony na oleju słonecznikowym +ugotowana kapustka kiszona z pieczarkami i cebulką (bez tłuszczu)+2 orzechy włoskie
Podwieczorek 18.30: kilka malutkich świeżutkich płotek (posolone i popieprzone pieprzem cytrynowym i koperkiem,posypane mąką i usmażone na patelni na oleju słonecznikowym ,a następnie zrobione w zalewie octowej z cebulką+ugotowana kapustka kiszona z pieczarkami i cebulką (bez tłuszczu)
Kolacja bedzie o 21.30 :1/3 kostki chudego twarogu 0 % tłuszczu z Łowicza,tj. ok.70 g
Napoje codziennie te same: po śniadaniu szklanka pokrzywy,przed obiadem i po obiedzie herbata czerwona w kosteczce 3 razy zalewana, czyli 3 szklanki,po południu i wieczorem herbata zielona sypana 3 razy zalewana,czyli też 3 szklanki,w międzyczasie popijałam też wodę mineralną niegazowaną .

Co o tym myślicie?Co powinnam zmienić?
__________________

Moje cuda na szydełku:
http://mojeciuchy.pl
(login: szydelkowakraina)





bekii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 18:48   #384
wiolka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 62
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez bekii Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,chciałabym sie do was przyłączyć,dietę stosuję już od 10.02.2009r.,nie wiem jaka to jest dieta,jem 5 posiłków co 3 godziny,nie jem wogóle słodyczy,chipsów,pizzy,gy rosów,majonezów,jem bardzo mało chleba,a jesli już to pumpernikiel pełnoziarnisty,ziemniaków wogóle nie jem,ryż nie za często jedynie brązowy,makaron rzadko i tylko z 100 % pszenicy durum i gotowany aldente,staram się unikać żółtych serów,po prostu rano jem owsiankę z otrębami,twarożkiem i warzywkiem,póżniej owoce przeważnie z jogurtem naturalnym, na obiad przeważnie rybka lub pierś z indyka lub kurczaka z surówką lub innymi warzywami, na kolację chudy twaróg.Stosuję z tłuszczów jedynie oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia,ewentualnie olej słonecznikowy jak mi zbraknie oliwki,czasami zjem kilka orzechów włoskich,gdy bardzo chce mi się słodkiego ,to jem kosteczkę gorzkiej czekolady lub śliwkę suszoną lub morelę suszoną.
Piję pokrzywę,herbatę zieloną,herbatę czerwoną i wodę mineralną niegazowaną.
Udało mi się już schudnąć 10 kg,ale chciałabym jeszcze 10 kg.Nie wiem ,czy przestrzegam zasad Montignacka tak się odżywiając?
Wklejam np. mój dzisiejszy jadłospis:
Na czczo godz.9.00: 1 szklanka letniej niegazowanej wody mineralnej
I śniadanie godz.9.30: serek wiejski lekki z Piątnicy 3 % tłuszczu 150 g,do tego 3 łyżki płatków owsianych,1 łyżka otrębów,2 rzodkiewki i kawałek surowej czerwonej papryki pokrojone w małą kosteczkę
II śniadanie 12.30: sałatka owocowa z:1/2 jabłka(10 dag),1/2 pomarańczy(10 dag),1/2 grapefruita(13 dag),pół jogurtu naturalnego 2,5 % tłuszczu z Łowicza (tj. 90 g),pół serka homogenizowanego naturalnego 3 % tłuszczu (tj. 90 g)
Obiad godz. 15.00:1 klops z szynki pieczeniowej mielonej usmażony na oleju słonecznikowym +ugotowana kapustka kiszona z pieczarkami i cebulką (bez tłuszczu)+2 orzechy włoskie
Podwieczorek 18.30: kilka malutkich świeżutkich płotek (posolone i popieprzone pieprzem cytrynowym i koperkiem,posypane mąką i usmażone na patelni na oleju słonecznikowym ,a następnie zrobione w zalewie octowej z cebulką+ugotowana kapustka kiszona z pieczarkami i cebulką (bez tłuszczu)
Kolacja bedzie o 21.30 :1/3 kostki chudego twarogu 0 % tłuszczu z Łowicza,tj. ok.70 g
Napoje codziennie te same: po śniadaniu szklanka pokrzywy,przed obiadem i po obiedzie herbata czerwona w kosteczce 3 razy zalewana, czyli 3 szklanki,po południu i wieczorem herbata zielona sypana 3 razy zalewana,czyli też 3 szklanki,w międzyczasie popijałam też wodę mineralną niegazowaną .

Co o tym myślicie?Co powinnam zmienić?
Witaj Na początek podam Ci link tam dowiesz sie wszystkiego o MM http://dietamm.com/forum/index.php?act=idx

co do Twojej diety połaczyłas jak widze kilka ,jest tez dużo z MMontignaca , to co najbardziej tuczy znikneło z Twojego jadłospisu ,dzieki temu tyle schudłas Gratuluje
Jesli zas chodzi o Twoje menu to:
nigdy nie pijemy przed sniadaniem mozna zjesc ewentualnie owoc na 30 min przed posiłkiem (sniadanie zawsze zjadamy w ciagu godziny np wstajemy o 7 sniadanie musimy zjesc do 8.00
pumpernikiel na w składzie słód wiec sie nie nadaje
zólte sery mozna jesc (posiłek tłuszczowy)
czekolada tylko taka która zawiera 70% kakao lub wiecej
przerwy miedzy posiłkami nie wieksze niz 6 godzin
zjadamy tylko 3 posiłki w ciagu dnia nie ma przekasek nie ma 2-ego sniadania
2 posiłki weglowodanowo białkowe+warzywa 1:1 do reszty posiłku
1 posiłek tłuszczowo -białkowy+ warzywa
serki białe max do 1,5 % tł(posiłki weglowodanowe)
-zawsze czytaj sklad produktów nie moze byc tam cukru!
kolacja najlepiej do 18.00
to tylko tak w skrócie ,zasad jest o wiele wiecej na początku moze sie wydawac ze nie da rady sie tego wszystkiego ogarnąc ale spokojnie kilka dni i okaze sie ze to wszystko nie jest az tak skomplikowane
wiolka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 11:03   #385
wakkiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 79
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez bekii Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,chciałabym sie do was przyłączyć,dietę stosuję już od 10.02.2009r.,nie wiem jaka to jest dieta,jem 5 posiłków co 3 godziny
bekii, co do dietki to wiolka75 wszystko Ci napisała, ja dodam od siebie, że jeżeli tak ładnie chudniesz jedząc w ten sposób to może niczego nie zmieniaj. Diete Montignac stosuje sie już do końca życia inaczej bardzo szybko kilogramy wrócą, jeśli po schudnięciu zacznie się jeść tak jak dawniej, czego jestem żywym przykładem .....niestety.

dzisiaj mój dzień i pomiarów i : po kolejnym tygoniu waga bez zmian, ale schudłam 1 cm w talii i 1 cm w udzie.
__________________

wakkiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 17:10   #386
togosienka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cześć dziewczyny!
to moj pierwszy wpis na forum
chciałabym się przyłączyć do tych, które są w pierwszej fazie. Zaczęłam dietę dzisiaj i trudno u mnie o konsekwencje tym bardziej w sprawie jedzenia. Ale musimy być twarde. Przejżałam już niemal wszystkie możliwe wątki na temat tej diety i nasuwa mi się jeszcze parę pytań...czy szpinak jest wskazany? kupiłam sobie ryż brązowy bo nie było dzikiego i jak rouzmiem nie mogę nim zastąpić dzikiego?
i jeszcze jedno pytanie...z ćwiczeniami wygląda u mnie tak, że przy dobrych wiatrach 2 razy w tygodniu objadę poznańską maltę na rolkach...kiedy mogę spodziewać się pierwszych efektów stosując tę dietę?co jaki czas się najlepiej ważyć żeby nie oszalec...
pracuję w kfc i mamy tam posiłki pracownicze które zawsze wspierały mój budżet oszczędnościowy...z frytek i pepsi rezygnuje całkowicie. Ale czy takiego kurczaka w grubej panierce jako obiad tłuszczowy mogę zjeść?
togosienka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 17:47   #387
wiolka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 62
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez togosienka87 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
to moj pierwszy wpis na forum
chciałabym się przyłączyć do tych, które są w pierwszej fazie. Zaczęłam dietę dzisiaj i trudno u mnie o konsekwencje tym bardziej w sprawie jedzenia. Ale musimy być twarde. Przejżałam już niemal wszystkie możliwe wątki na temat tej diety i nasuwa mi się jeszcze parę pytań...czy szpinak jest wskazany? kupiłam sobie ryż brązowy bo nie było dzikiego i jak rouzmiem nie mogę nim zastąpić dzikiego?
i jeszcze jedno pytanie...z ćwiczeniami wygląda u mnie tak, że przy dobrych wiatrach 2 razy w tygodniu objadę poznańską maltę na rolkach...kiedy mogę spodziewać się pierwszych efektów stosując tę dietę?co jaki czas się najlepiej ważyć żeby nie oszalec...
pracuję w kfc i mamy tam posiłki pracownicze które zawsze wspierały mój budżet oszczędnościowy...z frytek i pepsi rezygnuje całkowicie. Ale czy takiego kurczaka w grubej panierce jako obiad tłuszczowy mogę zjeść?
Witaj
Wyzej podałam link do strony gdzie dowiesz sie wszystkiego an temat M Montignaca znajdziesz tam tabele dozwolonych produktów i zakazanych
ryz brązowy jest ok
cwiczyc nie musisz ale jak wiadomo ruch to zdrowie
ja zauwazyłam efekty po tyg nie chudniesz szybko ,srednio 0.5 ,1kg tygodniowo
a ten kurczak....byłby dobry na posiłek tłuszczowy gdyby nie ta panierka
wiolka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 09:38   #388
wiolka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 62
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

1 kg mniej jeszcze tylko 3-4
wiolka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 16:53   #389
agulaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 11
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez wiolka75 Pokaż wiadomość
1 kg mniej jeszcze tylko 3-4
GRATULACJE!!!!!!!!
Mam pytanko: czy jajecznica z pieczarkami smażona bez tłuszczu może być daniem na kolację?
agulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 08:15   #390
wiolka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 62
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez agulaa Pokaż wiadomość
GRATULACJE!!!!!!!!
Mam pytanko: czy jajecznica z pieczarkami smażona bez tłuszczu może być daniem na kolację?
z całych jaj to bedzie kolacja tłuszczowa chyba ze zrobisz z samych białek
wiolka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-05 18:35:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.