kupujemy na eBay-doświadczenia i porady! - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-15, 16:27   #361
Heliotis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 97
Dot.: kupujemy na eBay-doświadczenia i porady!

Cytat:
Napisane przez Ruda Emilka
Dzięki, trochę mi się rozjaśniło
A jeśli naliczą cło i VAT to o ile w sumie wzrasta wartość takiej paczki?
Cła są różne, w sumie nie mam pojęcia dokładnie jak to działa, ale tak od 0 do 8% powiedzmy: oblicz, ile zapłacisz za przedmioty i wysyłkę, potem dolicz kilka procent od samych przedmiotów, potem 22% - to jest Twój VAT, niestety od całości. Jeśli korzystasz z usług agencji celnej, dolicz ok. 40 zł za obsługę i koniecznie sprawdź nowe przepisy niektórych agencji, dotyczące dodatkowych opłat np. za wypełnianie dokumentów - mówię z własnego, niemiłego doświadczenia!

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
Witam Was

mam pewien problem i prosiłabym Was o pomoc, otóż chce zacząć kupować na ebayu- tym zagranicznym, konto załozone juz mam i na ebayu i na paypalu (bo w ten sposób chce płacic) wiem ze wystarczy mi zwykłe konto w mbanku i zwykła karta płatnicza (?). Chcę dodać środki na paypal, ale w zakładce moje konto -> dodaj środki mam podany ten identyfikator i nr konta z tym że pisze ze to jest PRZYKŁAD :| czyli to nie jest ten moj nr konta paypolowego i nie moj identyfikator ?? Nie ma tam innego nr konta ani innego nr identyfikatora, tylko ten "Przykład". Doradźcie dziewczyny bo macie juz wprawe
Z gory dziekuje
Dobrze kombinujesz, tak się właśnie dodaje środki na PayPal. "Przykład" to znaczy, że tam jest po prostu wyjaśnione, jak masz to robić, ale numer i identyfikator są jak najbardziej Twoje. Identyfikator wpisujesz jako tytuł przelewu, reszta wiadomo. Środki będziesz miała na koncie po 1,5-2 dniach roboczych. Ja zawsze z konta dodaję i nigdy nie miałam problemów (to jest moje zabezpieczenie finansowe - jakbym miała podpiętą kartę, to nigdy bym się nie wypłaciła ).
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum

Edytowane przez Heliotis
Czas edycji: 2010-04-15 o 16:38
Heliotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 16:44   #362
tyska04
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 936
Dot.: kupujemy na eBay-doświadczenia i porady!

Ten przykład to jest to co masz używać do przelania pieniedzy na paypal z konta. Identyfikator to tytuł przlewu A przykład jest tam dlatego, że jak klinkniesz na niego to ci się pokaże jak wygląda uzupełnione przykładowe zlecenie przelewu
__________________
"posiadam wiarę w niemożliwą moc
potrafię jeśli chcę rozświetlić mrok
mogę poruszyć was na kilka chwil
tylko zrozumcie kiedy zechcę znowu z sobą być "
tyska04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 20:51   #363
gwiazdeczka_211
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 618
Dot.: kupujemy na eBay-doświadczenia i porady!

Witam!
Ten wątek to jest strzał w dziesiątkę. Ja mam natomiast taki problem. Koleżanka robi biżuterię, ale nie zna języka i ebayu. Poprosiła mnie o odszukanie elementów metalowych i złożyła ogromne zamówienie. Paczkę przechywciły Łaczyny w Wawie. Martwię się ile mi przyjdzie do tego dopłacić. Wysyłka z Chin była bezpłatna. Dodatkowo nurtuje mnie czy oni się kontaktują z Urzedem Skarbowym. Przesyłka jest na moje nazwisko i na wszystkich dokumentach, które musiałam im dosłać są moje dane. Czy mogę mieć problemy ze skarbówką? Koleżanka póki co ma ogromny zbyt wśród znajomych więc nie ma działalności, a tym bardziej ja.
Kurczę chyba padnę, jak przeczytam ile mam zapłacić VATu. Ostatnio czego nie zamówię bez względu na kwotę, to Łączyny to przechwytują. Chyba zrezygnuję z zakupów zagranicznych
__________________
_________
Moje pierwsze kroczki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=232668
gwiazdeczka_211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 11:12   #364
mala dziewczynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 14
Dot.: kupujemy na eBay-doświadczenia i porady!

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka_211 Pokaż wiadomość
Witam!
Ten wątek to jest strzał w dziesiątkę. Ja mam natomiast taki problem. Koleżanka robi biżuterię, ale nie zna języka i ebayu. Poprosiła mnie o odszukanie elementów metalowych i złożyła ogromne zamówienie. Paczkę przechywciły Łaczyny w Wawie. Martwię się ile mi przyjdzie do tego dopłacić. Wysyłka z Chin była bezpłatna. Dodatkowo nurtuje mnie czy oni się kontaktują z Urzedem Skarbowym. Przesyłka jest na moje nazwisko i na wszystkich dokumentach, które musiałam im dosłać są moje dane. Czy mogę mieć problemy ze skarbówką? Koleżanka póki co ma ogromny zbyt wśród znajomych więc nie ma działalności, a tym bardziej ja.
Kurczę chyba padnę, jak przeczytam ile mam zapłacić VATu. Ostatnio czego nie zamówię bez względu na kwotę, to Łączyny to przechwytują. Chyba zrezygnuję z zakupów zagranicznych

ale to w takim razie chyba kolezanka musi ten Vat pokryc i ewentualnie clo skoro to dla niej

nie wiem czy na elementy metalowe jest clo ale na kmienie i perly na pewno nie ma
natomiast na szklane koraliki to 8% a na gotowa bizuterie 6%
wiem bo sama raz musialam zaplacic i to z winy sprzedawcy bo podal w fakturze pro forma glass beads a nie perly czy kamienie no i celnicy otworzyli paczke i napisali" przesylka zostala skontrolowana koraliki szklane stwierdzono"
a przeciez nie kontrolowal tego zaden znawca ktory moze stwierdzic czy to szklo czy perly i jak teraz udowodnic ze to nie bylo szklo
cale szczescie ze tylko te clo moge wliczyc w koszty ale i tak niepotrzebnie zaplacone

jesli chodzi znowu o zanizanie wartosci przesylek z Chin to jest to normalne
tylko ze oni robia to we wlasnym interesie bo musza placic podatek wywozowy

tylko my mamy potem problemy z urzedem celnym; pewnie z malymi przesylkami nie ale jak sa paki 100 kilo i wiecej a jest podana wartosc 500 dollar to nikt w UC nie jest taki glupi zeby w to uwierzyc bo w Chinach tez nic za darmo nie rozdaja a rzeczy dobre gatunkowo tez kosztuja dosc sporo

mozna kupic sznurek agatow za 4 dolary i takie same ale klasy AAAAA pieciokrotnie drozej tylko ze w tym kamyki beda wszystkie rownej wielkosci i grubosci i nie bedzie problemu z dobraniem w pary

ale tak jest jak ze wszystkim i prawda stara jak swiat ze jednak jakosc ma swoja wartosc
i chyba nie zawsze warto sugerowac sie cena ze tanio jak potem nie bardzo mozna cos z tym zrobic bo kamyki nierownej wielkosci jak juz ktos tu pisal ale to juz kazdy musi sam decydowac co kupowac
mala dziewczynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 13:05   #365
Heliotis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 97
Dot.: kupujemy na eBay-doświadczenia i porady!

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka_211 Pokaż wiadomość
Witam!
Dodatkowo nurtuje mnie czy oni się kontaktują z Urzedem Skarbowym. Przesyłka jest na moje nazwisko i na wszystkich dokumentach, które musiałam im dosłać są moje dane. Czy mogę mieć problemy ze skarbówką? Koleżanka póki co ma ogromny zbyt wśród znajomych więc nie ma działalności, a tym bardziej ja.
Ale dlaczego problemy ze skarbówką? Przecież masz prawo zamawiać za granicą, co ma z tym skarbówka wspólnego? Urząd skarbowy jak najbardziej może i ma prawo zainteresować się niezarejestrowaną DG, jeśli taką prowadzisz, ale nie sądzę, by trafił do niej śladem sprowadzonych półfabrykatów. Bardziej prawdopodobny jest ten "ogromny zbyt" - US ma obowiązek sprawdzać każde doniesienie, a czasem bywa tak, że wystarczy jedna niezadowolona klientka (ludzie są różni), no ale to już sprawa koleżanki, nie Twoja, jak zrozumiałam. OT, ale przy okazji: nie rozumiem logiki tego zdania
Cytat:
Koleżanka póki co ma ogromny zbyt wśród znajomych więc nie ma działalności, a tym bardziej ja.
Tzn. dlaczego zbyt wśród znajomych, zwłaszcza ogromny, powoduje, że nie trzeba mieć działalności?

Cytat:
Kurczę chyba padnę, jak przeczytam ile mam zapłacić VATu. Ostatnio czego nie zamówię bez względu na kwotę, to Łączyny to przechwytują. Chyba zrezygnuję z zakupów zagranicznych
Kupuj w małych ilościach.

Cytat:
Napisane przez mala dziewczynka Pokaż wiadomość
nie wiem czy na elementy metalowe jest clo ale na kmienie i perly na pewno nie ma
Serio? Tzn. ja zamawiam zazwyczaj jednorazowo niewiele, ale ostatnio poszalałam i teraz czekam, co UC powie. Jeśli to prawda, że nie ma cła na kamienie, to bardzo mnie cieszy ta wiadomość, dziękuję. Dokopałaś się może do jakichś dostępnych w necie przepisów na ten temat?

Cytat:
mozna kupic sznurek agatow za 4 dolary i takie same ale klasy AAAAA pieciokrotnie drozej tylko ze w tym kamyki beda wszystkie rownej wielkosci i grubosci i nie bedzie problemu z dobraniem w pary

ale tak jest jak ze wszystkim i prawda stara jak swiat ze jednak jakosc ma swoja wartosc
i chyba nie zawsze warto sugerowac sie cena ze tanio jak potem nie bardzo mozna cos z tym zrobic bo kamyki nierownej wielkosci jak juz ktos tu pisal ale to juz kazdy musi sam decydowac co kupowac
Masz sporo racji, za jakość się płaci i wiadomo to nie od dziś, ale warto jednak zachować zdrowy sceptycyzm wobec ebayowych kamieni AAA - w wielu przypadkach sprzedawcy przestali tego używać jako rzetelnego oznaczenia jakości, a zaczęli - jako marketingowego chwytu. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie mamy natury eksperymentatora i nie chcemy się godzić z tym, że być może wyrzucimy kasę w błoto, kamienie wysokiej jakości lepiej kupować u sprawdzonych sprzedawców lub w dobrych sklepach. Będą o wiele droższe pewnie, ale mogą się bardziej opłacić, paradoksalnie - "skąpy dwa razy traci". Aha, i do licytacji ebayowych warto podchodzić z pewną minimalną wiedzą na temat kamieni, bo to, jak one są niekiedy opisane, to ludzkie pojęcie przechodzi.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Heliotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 20:07   #366
gwiazdeczka_211
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 618
Smile Dot.: kupujemy na eBay-doświadczenia i porady!

Cytat:
Napisane przez Heliotis Pokaż wiadomość
OT, ale przy okazji: nie rozumiem logiki tego zdania

Tzn. dlaczego zbyt wśród znajomych, zwłaszcza ogromny, powoduje, że nie trzeba mieć działalności?
Kupuj w małych ilościach.
Serio? Tzn. ja zamawiam zazwyczaj jednorazowo niewiele, ale ostatnio poszalałam i teraz czekam, co UC powie. Jeśli to prawda, że nie ma cła na kamienie, to bardzo mnie cieszy ta wiadomość, dziękuję. Dokopałaś się może do jakichś dostępnych w necie przepisów na ten temat?
No tak koleżanka pokryje wszystkie koszty i VAT też. A co do logiki zdania, to zjadł mnie stres :P A tak na serio ja wiem, że ludzie są różni i kobieta sporo ryzykuje. Ja na jej miejscu otworzyłabym DG. Ale to już nie moja sprawa. Dziękuję wszystkim za bardzo wyczerpujące informacje i rady.To miłe, że są tutaj takie osóbki, które są otwarte na pomoc innym.
Pozdrawiam serdecznie
__________________
_________
Moje pierwsze kroczki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=232668
gwiazdeczka_211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 19:13   #367
girl99
Zakorzenienie
 
Avatar girl99
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 030
Dot.: kupujemy na eBay-doświadczenia i porady!

Hej chce kupic sobie na ebay szczotke do wlosow z UK. I pytania sa takie : w jakiej walucie zaplace jak dojdzie przesylka, musze sie zarejsetrowac tak jak na allegro w sensie, ze najpierw podaje dane i czekam 14 dni na koperte z haslem. Czy tam mozna praktycznie od reki kupic?
__________________
W walce zjednoczeni!!!


Vamos España
girl99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-23, 19:30   #368
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: kupujemy na eBay-doświadczenia i porady!

Cytat:
Napisane przez girl99 Pokaż wiadomość
Hej chce kupic sobie na ebay szczotke do wlosow z UK. I pytania sa takie : w jakiej walucie zaplace jak dojdzie przesylka, musze sie zarejsetrowac tak jak na allegro w sensie, ze najpierw podaje dane i czekam 14 dni na koperte z haslem. Czy tam mozna praktycznie od reki kupic?
Chyba od razu możesz kupować.

Ale żebyś dostała przesyłkę to najpierw musisz zapłacić. Musisz założyć konto pay pal. Nie ma opcji,że ktoś Ci wyśle przesyłkę pobraniową ;]
Zapłacisz w takiej walucie w jakiej ją wylicytujesz.
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 13:22   #369
KTOS151
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 104
Dot.: kupujemy na eBay-doświadczenia i porady!

Dziewczyny czy kupowałyście kiedyś u sprzedawcy Dora Beads albo beadsmarket?
Mają trochę ciekawych rzeczy i oferują darmową wysyłkę , mają status Super Sprzedawcy. Chciałam zrobić trochę większe zamówienie ale tak na pierwszy raz mam pewne obawy...
KTOS151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 19:18   #370
Angela74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Części do biżuterii na ebay

Witam. Robieniem biżuterii zajmuję się od niedawna i wyłącznie hobbistycznie, więc mam nadzieję na porady bardziej zaawansowanych. Zastanawiam się na kupowaniem części na ebay - prosto z Chin. Skusiła mnie darmowa wysyłka . Czy któraś z Was ma doświadczenie w tym temacie? Czy wysyłka jest naprawdę bezpłatna? Czy trzeba mieć kartę kredytową (w systemie paypal podobno można zasilić konto ze swojego konta bankowego, ale nie wiem, czy są jakieś problemy przy transakcjach zagranicznych)? Czy któraś z was kupowała koraliki beads? Jakiej są jakości?
Angela74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 04:55   #371
RudaAB
Zadomowienie
 
Avatar RudaAB
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 1 781
GG do RudaAB
Dot.: Części do biżuterii na ebay

Ups!
A tu tyle informacji na ten temat!
__________________

RudaAB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-15, 10:04   #372
mamahania
Zadomowienie
 
Avatar mamahania
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield
Wiadomości: 1 043
GG do mamahania
Dot.: Części do biżuterii na ebay

Jak chodzi o pay pal do poczytaj sobie ine watki bo to wszystko juz bylo.Ja mjako,ze ebayu kupuje na codzien.,moge sie podzielic z Toba doswiadczeniamai zwiazanymi z jakoscia produktow.Jak chodzi o Produkty z Chin to trzeba uwazac.Sa sprzedawcy,ktorzy maja dobry towar i tacy,ktorzy wysylaja buble.Jesli chcesz to przesle Ci na prov linki do tych,u ktorych kupuje.
Ps.jest tu caly osobny watek o ebayu.Wpisz w wyszukiwarke
__________________
Moj watek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411632
mamahania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 18:10   #373
Angela74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Części do biżuterii na ebay

Dzięki bardzo za odpowiedzi! Bardzo mi pomogły.
Angela74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 15:40   #374
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: kupujemy na eBay-doświadczenia i porady!

potrzebuje zamówić 1 rzecz na ebayu (nie mam konta). Czy ktoś uczciwy byłby w stanie pomóc ?
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 17:09   #375
RudaAB
Zadomowienie
 
Avatar RudaAB
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 1 781
GG do RudaAB
Dot.: kupujemy na eBay-doświadczenia i porady!

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
potrzebuje zamówić 1 rzecz na ebayu (nie mam konta). Czy ktoś uczciwy byłby w stanie pomóc ?
Konto na ebayu zakłada się od ręki, analogicznie jak na allegro.
__________________

RudaAB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 02:13   #376
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Przesyłka listem z Hong Kongu

Jakie jest prawdopodobienstwo ze urzad celny otworzy dosc ciezki niepolecony nie priorytetowy list z hong kongu?
Czy otwieraja tez przesylki wypisane rzecznie bez nazwy firmy?

---------- Dopisano o 03:13 ---------- Poprzedni post napisano o 03:08 ----------

Jeszcze jedno: od jakiej kwoty placi sie vat i ile on wynosi na kamienie?
Jaka kwota podlega ocleniu? Znalazlam info, ze:
1) 40 dolarow
2) 50 dolarow
3) 100 dolarow
4) 150 dolarow
5) 20 dolarow
i jestem wyglupiona kompletnie...
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 07:35   #377
Astartis
Rozeznanie
 
Avatar Astartis
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 679
Dot.: kupujemy na eBay-doświadczenia i porady!

Dziewczyny gdzie polecacie kupić swarovskiego? Mogłbybyście mi polecić kogoś sprawdzonego, od kogo już zamawiałyście?
Astartis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 07:55   #378
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Przesyłka listem z Hong Kongu

Cytat:
Napisane przez Calluna_Vulgaris Pokaż wiadomość
Jakie jest prawdopodobienstwo ze urzad celny otworzy dosc ciezki niepolecony nie priorytetowy list z hong kongu?
Czy otwieraja tez przesylki wypisane rzecznie bez nazwy firmy?

---------- Dopisano o 03:13 ---------- Poprzedni post napisano o 03:08 ----------

Jeszcze jedno: od jakiej kwoty placi sie vat i ile on wynosi na kamienie?
Jaka kwota podlega ocleniu? Znalazlam info, ze:
1) 40 dolarow
2) 50 dolarow
3) 100 dolarow
4) 150 dolarow
5) 20 dolarow
i jestem wyglupiona kompletnie...
UC moze otworzyc Ci kazda przesylke, ktora moze im sie wydac podejrzana, nawet te na osoby prywatne. Zanizenie na deklaracji kwoty w tym miejscu na nic sie nie przyda bo bedziesz zobowiazana i tak dostarczyc dokumentacje (jesli kupowalas z ebay to z ebaya i paypala) ad kosztow
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 12:27   #379
weraph
Rozeznanie
 
Avatar weraph
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 883
GG do weraph
Dot.: Przesyłka listem z Hong Kongu

Cytat:
Napisane przez Calluna_Vulgaris Pokaż wiadomość
Jakie jest prawdopodobienstwo ze urzad celny otworzy dosc ciezki niepolecony nie priorytetowy list z hong kongu?
Czy otwieraja tez przesylki wypisane rzecznie bez nazwy firmy?

---------- Dopisano o 03:13 ---------- Poprzedni post napisano o 03:08 ----------

Jeszcze jedno: od jakiej kwoty placi sie vat i ile on wynosi na kamienie?
Jaka kwota podlega ocleniu? Znalazlam info, ze:
1) 40 dolarow
2) 50 dolarow
3) 100 dolarow
4) 150 dolarow
5) 20 dolarow
i jestem wyglupiona kompletnie...
Mi nie otworzyli nic co wazyło mniej niz 300g. Cieższe zawsze otwierali, obojętnie czy na opakowaniu było napisane gift czy cokolwiek innego.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=524265

Moj wąteczek wizazowy

http://koralikowaweraph.blogspot.com/

Moja koralikowa strona


weraph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 14:08   #380
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Przesyłka listem z Hong Kongu

Zamawiałam ostatnio u tego sprzedawcy na ebayu. Skusiły mnie tanie zakładki do książek i darmowa dostawa Zamówiłam na próbę jedną paczkę zakładek, zamówienie złożone 9 grudnia, szło z Chin, dzisiaj, mimo że po drodze na pewno spotkało się gdzieś ze Świętami (pewnie w polskim UC) to już jest u mnie Sprzedawca zaznaczył od razu jako "gift", nie musiałam się z nim w tej sprawie kontaktować.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 08:31   #381
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Przesyłka listem z Hong Kongu

może ktoś byłby chętny na wspólne zakupy? Interesuje mnie parę rzeczy, ale w mniejszych ilościach
Przykładowo
http://www.ebay.pl/itm/20pc-925-STER...ht_4443wt_1037
http://www.ebay.pl/sch/i.html?rt=nc&...=p3286.c0.m283
http://www.ebay.pl/itm/10-pcs-lampwo...ht_2650wt_1050
http://www.ebay.pl/itm/10pcs-151793-...item3376e6a493
http://www.ebay.pl/itm/10pcs-lampwor...ht_2703wt_1050
http://www.ebay.pl/itm/1strings-Whol...#ht_7050wt_906
http://www.ebay.pl/itm/Soft-velvet-K...t_18999wt_1037
http://www.ebay.com/itm/30Meter-100F...item2c668fc95d
http://www.ebay.pl/itm/5pcs-Blue-Fro...item27c36f8b11
http://www.ebay.pl/itm/10pcs-Mixed-L...item51948d3ae0
http://www.ebay.pl/itm/HANDMADE-LAMP...ht_1916wt_1037
http://www.ebay.com/itm/Variegated-S...item1e6aff5490
http://www.ebay.pl/itm/100-500loop-M...ht_3595wt_1037
http://www.ebay.pl/itm/5pcs-Murano-G...ht_2260wt_1037
http://www.ebay.pl/itm/5pcs-Murano-G...ht_1643wt_1271
http://www.ebay.pl/itm/5pcs-Murano-G...ht_1637wt_1271
http://www.ebay.pl/itm/5pcs-Murano-G...ht_1637wt_1271
http://www.ebay.pl/itm/5pcs-Murano-G...ht_1743wt_1271
http://www.ebay.pl/itm/5pcs-Murano-G...ht_1629wt_1271
http://www.ebay.pl/itm/20pcs-HANDMAD...ht_4443wt_1037
http://www.ebay.pl/itm/Wholesale-100...ht_2129wt_1037
http://www.ebay.pl/itm/Antique-Bronz...ht_1187wt_1037
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa

Edytowane przez mad86
Czas edycji: 2012-08-04 o 10:35
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 15:22   #382
Copper Hair
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 35
Dot.: Przesyłka listem z Hong Kongu

Pozwalam sobie odgrzać temat, bo zainteresowałam się robieniem biżuterii i widzę, że na eBay jest w czym wybierać. Jednak, niektóre ceny są aż podejrzanie niskie, a przy tym bardzo podobne towary są dostępne także w wyższych cenach oraz w niektórych polskich sklepach. Zaczęłam się zastanawiać, na ile prawdziwe są kamienie półszlachetne dostępne na eBay oraz u polskich sprzedawców, którzy tam się zaopatrują. Czy kupując kamienie na eBay sprawdzacie jakoś autentyczność kamieni? Czy macie jakieś metody, aby odróżnić prawdziwy kamień od "man made stone"?
Copper Hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 13:04   #383
dbk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: kupujemy na eBay-doświadczenia i porady!

null

Edytowane przez dbk
Czas edycji: 2014-06-16 o 21:57
dbk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.