Finansowy problem z wizazanka - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-04, 14:28   #361
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Wystarczy przeglądnąć ten wątek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=121595
no i sam fakt pisania o zakupach.Karo musial trafiac szlag jak to czytala,bo co innego zla sytuacja materialna i niemoznosc spłaty,a co innego ciagle zakupy.Glupio mi tak wypominac ale w tej sytuacji spłata jest priorytetem.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 14:32   #362
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Jakoś ciężko mi uwierzyć w tłumaczenia Mii Jeśli wiedziała, ze czeka ją pobyt w szpitalu, to po co w ogóle podejmowała się zakupów dla Karo?
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 14:39   #363
strawberry
Wtajemniczenie
 
Avatar strawberry
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 187
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Mia22.... pół roku.... weź dziewczyno nie tłumacz sie głupio..na przyjemności masz... wydajesz pieniądze na książki...kino a świecisz długami... co super karo obchodzi ze Ciebie tez ktos oszukał...??? i co niby z tego powodu ma czekać poł roku zebyś jej pieniądze oddała ????

żałosne
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post46511121

POSZUKUJE: książek George'a R. R. Martina - saga Gry o tron.
strawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 14:45   #364
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Dlatego ja nie proszę nikogo o przysługi ani też nie podejmuę się wyświadczania przysług związanych z finansami.

I nie dlatego, że mam twarde serduszko, ale uważam, że rzeczy materialne (buty, torby, ubrania) nie są artykułami pierwszej potrzeby.

Ponad to wolę sama wyszperać coś na allegro, często przepłacić, pojechać do danego sklepu i kupić niż zawracać komuś głowę i powierzać własne pieniądze.

Najpierw powinno się oddać dług osobie spoza rodziny/kręgu znajomych a potem egzekwować swój dług.

No i kupowanie książek i biletów do kina można sobie darować. Jest to wykonalne (wiele osob musi wydać pieniądze na inne rzeczy i jakoś żyją).

Ech mam nadzieję, że super_karo również będzie miała nauczkę, że ubrania, które są jej konikiem, możne sobie samej osobiście załatwiać a nie przez posłów.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 14:47   #365
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
A to mnie akurat rozbawiło. Piszesz o niej tak, jakby kogoś zabiła.

Owszem Mia22 postąpiła nie fair, ale może to nauczy niektórych, że w internecie należy stosować zasadę baaardzo ograniczonego zaufania. Bo mnie akurat dziwiły wątki, gdzie wizazanki zbiorowo organizowały sobie zakupy. Wystarczy kilku cwaniaczków, którzy zalogują się na wizazu, wypracują dobre wrażenie i naciągną towarzystwo aż miło.

Super-karo radzę sprawę zgłosić na policję, ta kwota już nie podpada pod wykroczenie, bo jest to zwykła kradzież.
czekałam właśnie, aż będzie poruszony temat zamówień! I wiesz co? to baaaardzo przykre... Ja sama ostatnio często jestem organizatorką, ale może nie wiesz o tym jaki to wysiłek? Ostatnio miałam problem z jednym sklepem, wysłałam do nich 14 maili, fax do stanów, teraz list do UC, czekam na paczke 1,5 miesiąca i co? zaraz ktoś mi rzuci oskarżenie o kradzież? daj spokój... Wg mnie oskarżanie i brak zaufania dla organizatorki to cholerne chamstwo!!
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg


TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 14:52   #366
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez Mia22 Pokaż wiadomość
nie oczukuje podziękowania, ani oklasków, tylko ODROBINy zrozumienia, naprawdę. Myślałam, że obejdzie się bez takich sytuacji, że wyegzekwuje ciuchy albo pieniądze i wszystko się szybko skończy. Nie widziałam powodów to odmawiania sobie drobnych zakupów, bo przeciez nie wchodzę do księgarni i nie przepuszczam 500zł tygodniowo, jakbym dysponowała taką kwotą, wpłaciłabym od razu i miałabym z tym wszystkim spokoj przynnajmniej z jednej strony. Moja wina, że chcialam dobrze. Szpital mnie nie usparwiedliwia, ale nie wiem czy Wam byloby milo wlaczajac komorrke czyatc smsy od superkaro - i co lepiej sie czujesz? kupilas mi sweterek? sprawdzilas czy sa buty w rozmiarze 40? a ta bluzka L czy M, jak myslisz? :/ Nie robie z siebie ofriary, ani nie jestem pewna siebie, bo mnie tez ta cala sprawa ciazy bardzo Ale rozumiem, ze czyjes prolemy tzreba miec gdzies i przejmowac sie tylko wlasnymi.
Wybacz, ale mając nad sobą widmo takiego długo, to należało sobie odmówić tych drobnych przyjemności.
Jeszcze żebyś na lekarstwa potrzebowała tych pieniędzy, mogłabym zrozumieć, ale na książki ??? One do życia nie są niezbędne, jak się nie ma kasy, to się nie kupuje, a zresztą są biblioteki, gdzie można za darmo wypożyczyć dowolny tytuł.




Cytat:
Napisane przez Mia22 Pokaż wiadomość
a ja chamstwa w żadnej sytuacji nie zrozumiem i nie toleruje, bo sama od takich metod stronie.
Oczywiscie, widac przeciez, ze ponosze niestey konsekwencje, a chcialam tylko, zeby Karolina dostala swoje rzeczy...
Ankalime sa tez pewne granice troszczenia sie o swoje rzeczy, mi by bylo glupio na sama mysl, ze ktros jest chory, a ja chce zeby latal za moimi seterkami, ale to tylko moje zdanie.
Dziwne, że nie tolerujesz chmastwa w żadnej postaci, a z Super Karo postąpiłaś nie inaczej, jak po chamsku .





○ ○ ○ ○ ○ ○ ○
Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
jestem zdania, ze jezeli stac cie na 13 wizyt w kinie w miesiacu, a do tego ksiazki itd. to spokojnie moglas oddac te 450zl duzo wczesniej. coz trzeba bylo poswiecic swoje przyjemnosci, skoro to twoja wina.
nie wiem jak Tobie, ale mi by bylo totalnie glupio i wstyd gdyby ktos obcy musial przez pol roku blagac zebym oddala mu kase. juz nawet sama bym sie zadluzyla, pozyczyla od kogos i oddala te pieniadze jak najszybciej.
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Przyznam, że zaszokowało mnie oburzenie Mii22, że Karo ją obmawia i w ogóle jak tak można, dopytywać się o rzeczy, za które zapłaciła. W końcu to tylko parę miesięcy, o co tej Karo chodzi? Czepia się strasznie
Zgadzam się z Lain i Aggie125.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 14:54   #367
bejbi19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 3 624
GG do bejbi19
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez TuRQoUiS Pokaż wiadomość
czekałam właśnie, aż będzie poruszony temat zamówień! I wiesz co? to baaaardzo przykre... Ja sama ostatnio często jestem organizatorką, ale może nie wiesz o tym jaki to wysiłek? Ostatnio miałam problem z jednym sklepem, wysłałam do nich 14 maili, fax do stanów, teraz list do UC, czekam na paczke 1,5 miesiąca i co? zaraz ktoś mi rzuci oskarżenie o kradzież? daj spokój... Wg mnie oskarżanie i brak zaufania dla organizatorki to cholerne chamstwo!!
"cholerne chamstwo"? zauwaz TuRQoUiS ze to jest calkiem inna sytuacja...super karo miala prawo oskarzyc mia22. Obie mieszkaja w Polsce i 6 miesiecy czekania jest nie na miejscu. Co innego sciaganie ciuszkow ze stanow, wielkiej brytanii, szwecji itd...Jezeli decydujesz sie na organizowanie tego, co jest bardzo meczące i czasochlonne to musisz liczyc sie z tym ze ludzie bywaja niecierpliwi i czasami piszą głupoty.
bejbi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-04, 14:56   #368
shatin
Wtajemniczenie
 
Avatar shatin
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 038
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Przecież to że powierzyłaś komuś swoje pieniądze Cie kompletmnie nie usprawiedliwia, to Twoje długi i sorry ale powinnaś mysleć o nich w pierwszej kolejności a nie wydawać kase na książki i ciuchy, którymi przez ten czas się chwaliłaś na zakupowym.
450 zł mogłaś pożyczyć od mamy, siostry itp. Myśle, że jakbyś była honorowa i miała choć trochę wstydu to byś poszła do pracy, sprzedała parę rzeczy na all itd. i pieniądze przez pół roku spokojnie by się uzbierały.
A Twoje tłumaczenia są po prostu śmieszne.
shatin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 14:59   #369
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez Mia22 Pokaż wiadomość
Nie widziałam powodów to odmawiania sobie drobnych zakupów, bo przeciez nie wchodzę do księgarni i nie przepuszczam 500zł tygodniowo, jakbym dysponowała taką kwotą, wpłaciłabym od razu i miałabym z tym wszystkim spokoj przynnajmniej z jednej strony


Cytat:
Napisane przez Mia22 Pokaż wiadomość
myslalam, ze to bedzie wieksza motywacja dla kogosce
Myslal indyk o niedzieli, a w sobote leb mu scieli.

Wybaczcie ze sie wtracam do dyskusji ale moim zdaniem, Mia, Twoje tlumaczenia sa conajmniej beznadziejne. W ogole nie czuje wspolczucia w Twoim wypadku. Bylas w szpitalu to po co bralas te pieniadze? Trzeba bylo odmowic, a nie teraz zwalasz na karo, ze Cie naciskala. Szkoda gadac, dla mnie jestes tylko zwykla oszustka, zlodziejka i nikim wiecej. Szok, ze Ty mozesz spac spokojnie...

I co do watkow zakupowych zgadzam sie z calkiem-spoko. Mi wystarczylo pare wymian zeby sie przekonac jak wyglada ta cala wspaniala, pelna zaufania armosfera wizazu

karo czekaj okreslony czas jaki dalas Mii, a jak nie odda kasy to zglaszaj to na policje, jak najbardziej. Za glupote trzeba placic i moze Mia dostanie nauczke.
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:02   #370
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez bejbi19 Pokaż wiadomość
"cholerne chamstwo"? zauwaz TuRQoUiS ze to jest calkiem inna sytuacja...super karo miala prawo oskarzyc mia22. Obie mieszkaja w Polsce i 6 miesiecy czekania jest nie na miejscu. Co innego sciaganie ciuszkow ze stanow, wielkiej brytanii, szwecji itd...Jezeli decydujesz sie na organizowanie tego, co jest bardzo meczące i czasochlonne to musisz liczyc sie z tym ze ludzie bywaja niecierpliwi i czasami piszą głupoty.
No dobra... ale chodzi mi o to, że dopiero teraz zacznie się ta nieufność... puki co nikt mnie o nic nie oskarżył ( i mam nadzieje, że tak pozostanie), ale pisanie o tym że takie zakupy są podejrzane...
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg


TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:03   #371
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Wystarczy przeglądnąć ten wątek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=121595
Cytat:
Napisane przez bejbi19 Pokaż wiadomość
z wątku książkowego zapewne

Mia22 tam opisuje ze stara sie zamawiac tylko 2 ksiazki na tydzien bo juz empik niezle na niej zarobil :/
Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
z 'kulturalnego bloga' mii22 (link w jej podpisie), gdzie to wylicza ile razy byla w kinie w marcu, ile ksiazek przeczytala, ile razy byla w teatrze itp
Ok, dzięki, zaspokoiłyście moją ciekawość. Jestem w coraz większym szoku.
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-04, 15:06   #372
justysia171
Zakorzenienie
 
Avatar justysia171
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 5 332
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Mia, wybacz ale szpital Cię nie usprawiedliwia. Przykro mi oczywiscie z tego tytułu ale mogłaś zrezygnowac z załatwiania tych zakupów w takiej sytuacji. Skoro powierzyłaś czyjeś pieniądze i to niemałe komuś nieodpowiedzialnemu to Twoja wina i tak prawdę mówiąc Karo nie musi przyjmowac Twoich usprawiedliwień i czekac w nieskończonosc na zwrot gotówki.
Nie mieści mi sie w głowie coś takiego
zgadzam się w pełni

Cytat:
Napisane przez Mia22 Pokaż wiadomość
nie oczukuje podziękowania, ani oklasków, tylko ODROBINy zrozumienia, naprawdę. Myślałam, że obejdzie się bez takich sytuacji, że wyegzekwuje ciuchy albo pieniądze i wszystko się szybko skończy. Nie widziałam powodów to odmawiania sobie drobnych zakupów, bo przeciez nie wchodzę do księgarni i nie przepuszczam 500zł tygodniowo, jakbym dysponowała taką kwotą, wpłaciłabym od razu i miałabym z tym wszystkim spokoj przynnajmniej z jednej strony. Moja wina, że chcialam dobrze. Szpital mnie nie usparwiedliwia, ale nie wiem czy Wam byloby milo wlaczajac komorrke czyatc smsy od superkaro - i co lepiej sie czujesz? kupilas mi sweterek? sprawdzilas czy sa buty w rozmiarze 40? a ta bluzka L czy M, jak myslisz? :/ Nie robie z siebie ofriary, ani nie jestem pewna siebie, bo mnie tez ta cala sprawa ciazy bardzo Ale rozumiem, ze czyjes prolemy tzreba miec gdzies i przejmowac sie tylko wlasnymi.
Ja ci powiem tak-pieniadze zostały powierzone Tobie a komu ty je przekazałas czy co ty z nimi zrobiłaś to tylko i wyłącznie Twoja sprawa być może naiwność ale tak naprawdę na miejscu super-karo nic by mnie to nie obchodziło
Za swoje błędy trzeba płacić ,takie życie i pieniądze powinnaś oddać natychmiast po tym jak wyszłaś ze szpitala-pożyczyć,zarobić np roznosząc ulotki,cokolwiek!
Potem zająć się odzyskaniem tych pieniędzy od osoby, której je dałaś
Co więcej pół roku to szmat czasu żeby się jakoś bardziej zająć tą całą sprawą i nie przekonują mnie te wszystkie Twoje argumenty i podtrzymuje zdanie, że super-karo była za cierpliwa, a ty moim zdaniem próbujesz zrobić tu z siebie ofiarę i również poszkodowaną (którą pewnie jesteś ale co z tego, wg mnie to Cię nie usprawiedliwia)
Mamy swoje lata, jesteśmy dorośli więc musimy ponosić konsekwencje za swoje czyny i tyle
Byłaś w szpitalu, nie mogłaś tego załatwić co za problem odmówić?tego też nie rozumie.....
__________________
... jeżeli przestajemy marzyć, to znaczy , że umieramy..."


justysia171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:06   #373
bejbi19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 3 624
GG do bejbi19
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez TuRQoUiS Pokaż wiadomość
No dobra... ale chodzi mi o to, że dopiero teraz zacznie się ta nieufność... puki co nikt mnie o nic nie oskarżył ( i mam nadzieje, że tak pozostanie), ale pisanie o tym że takie zakupy są podejrzane...
taak ale nie masz sie co obawiac, kto bedzie chcial to zamowi wazne ze ty postepujesz uczciwie i ze wizazanki ci ufaja
bejbi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:08   #374
justysia171
Zakorzenienie
 
Avatar justysia171
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 5 332
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez shatin Pokaż wiadomość
Przecież to że powierzyłaś komuś swoje pieniądze Cie kompletmnie nie usprawiedliwia, to Twoje długi i sorry ale powinnaś mysleć o nich w pierwszej kolejności a nie wydawać kase na książki i ciuchy, którymi przez ten czas się chwaliłaś na zakupowym.
450 zł mogłaś pożyczyć od mamy, siostry itp. Myśle, że jakbyś była honorowa i miała choć trochę wstydu to byś poszła do pracy, sprzedała parę rzeczy na all itd. i pieniądze przez pół roku spokojnie by się uzbierały.
A Twoje tłumaczenia są po prostu śmieszne.
dokładnie

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Ok, dzięki, zaspokoiłyście moją ciekawość. Jestem w coraz większym szoku.
Wiecie co dziewczyny tak naprawdę nie wiemy jak jest, znamy się tylko wirtualnie i kazdy może sobie podkoloryzować(oczywiście bez obrazy, nikogo nie oskarżam tylko tak naprawdę może mia nie ma pieniędzy i tyle nie wydaje tego nie wiemy.........
__________________
... jeżeli przestajemy marzyć, to znaczy , że umieramy..."


justysia171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:10   #375
bejbi19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 3 624
GG do bejbi19
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez justysia171 Pokaż wiadomość
dokładnie


Wiecie co dziewczyny tak naprawdę nie wiemy jak jest, znamy się tylko wirtualnie i kazdy może sobie podkoloryzować(oczywiście bez obrazy, nikogo nie oskarżam tylko tak naprawdę może mia nie ma pieniędzy i tyle nie wydaje tego nie wiemy.........
nie ważne czy biedna czy bogata...kradzież to kradzież i na pewno musi zwrócić 450 zł które pozostało.

Jestem bardzo ciekawa ile już oddała
bejbi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:13   #376
justysia171
Zakorzenienie
 
Avatar justysia171
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 5 332
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez bejbi19 Pokaż wiadomość
nie ważne czy biedna czy bogata...kradzież to kradzież i na pewno musi zwrócić 450 zł które pozostało.

Jestem bardzo ciekawa ile już oddała
pewnie, że tak ja w ten sposób nie chciałam jej usprawiedliwić, tylko napisać, że to że kupuje książki,chodzi ciągle do kina itp niekoniecznie musi być prawdą.
__________________
... jeżeli przestajemy marzyć, to znaczy , że umieramy..."


justysia171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:15   #377
malinka100
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 534
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez Mia22 Pokaż wiadomość
nie powiedzialam, ze stracilam, ale ze mam taki sam problem jak caro, a pewnie nawet większy, ale nie jest tak jak to ona przedstawila. Ze strony jej rodziny spotkało mnie wiele przykrosci i sposobow w jaki ta sprawa nie powinna byc zalatwiana, wyzwiska, obrazliwe slowa. Wszystko da sie wyjasnic i zalatwic kulturalnie. Ja poczuwam sie do winy, jak najbardziej, bo nie mogac sie zajac tym sama, powierzylam to komus innemu. I slyszalam dokladnie takie wyjasnianie co mowilam, myslalam, ze sprawa sie szybko rozwiaze, a faktycznie to juz 4 miesiace. Ile moge jeszcze dzis przesle. Nie jestem oszutka, ani malwersantka, jakby tak bylo zniknelabym z wizazu, jak to sie juz zdarzalo w innych przypadkach oszustw czy naciagniec.
Sorry ale po pol roku czekania na kase to ja bym Ci ******a nie wyzywala.Dla mnie jestes zlodziejka i tyle sprawa powinna byc na policji.To ze komus nieodpowiedzialnemu powierzylas robienie zakupow to twoja sprawa,caro powinna natychmiast dostac kase.Jesli bylas w szp w co watpie powinnas pieniadze zwrocic a nie tlumaczyc ze nie mozesz robic zakupow.Przez pol roku nie oddac kasy!!!!!w spiaczce bylas cy jak .Super-caro POLICJA NATYCHMIAST

Edytowane przez Meariel
Czas edycji: 2008-04-04 o 23:19 Powód: Malinko, nerwy na wodzy!
malinka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:23   #378
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez Mia22 Pokaż wiadomość
agabil1 probowalam, ale ja niestety nie moga podjac takich krokow. W kazdym razie macie racje, ze po prostu nie powiem, ze dlug jest splacony.
Nie rozumiem, dlaczego nie zrobiłaś tego wcześniej, tzn. nie zapłaciłaś ze swoich Karolinie, a osobie, która Cię oszukała trzeba nie było mówić prawdy... Kręcisz, baju, baju...
Poza tym Twoje tłumaczenie jest dla mnie niezrozumiałe - ja zrobiłabym WSZYSTKO, żeby oddać kasę jak najszybciej, choćby ze swoich. Na pewno też zacisnęłabym pasa. Teraz chcesz załatwić sprawę? Po tym wątku? Dziś? Nie pomyślałaś o tym przez 6 miesięcy? śmierdzi mi tu matactwem na kilometr. Najbardziej intryguje mnie sprawa, którą poruszała Karolina, że śmiałaś się jej w oczy, że nic policja Ci nie zrobi (na gg, tel.), czyżby Karolina kłamała?

A mam wrażenie, że wyjaśnienia typu: byłam w szpitalu, Karola nei zainteresowała się moim zdrowiem, nalegała, nie wspomniała, że jej mama obraziła mnie itp. odwracają uwagę o ISTOTY problemu.... Nie rób proszę z siebie ofiary.

Przykro mi, ale dla mnie sprawa wydaje się być oczywistą
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:25   #379
shatin
Wtajemniczenie
 
Avatar shatin
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 038
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez malinka100 Pokaż wiadomość
Sorry ale po pol roku czekania na kase to ja bym Ci wpieprzyla a nie wyzywala.Dla mnie jestes zlodziejka i tyle sprawa powinna byc na policji.To ze komus nieodpowiedzialnemu powierzylas robienie zakupow to twoja sprawa,caro powinna natychmiast dostac kase.Jesli bylas w szp w co watpie powinnas pieniadze zwrocic a nie tlumaczyc ze nie mozesz robic zakupow.Przez pol roku nie oddac kasy!!!!!w spiaczce bylas cy jak .Super-caro POLICJA NATYCHMIAST
dokładnie. Jak byłaś w szpitalu to mogłaś powiedzieć, że "sorry, nie dam rady". Jak tylko wyjde wyśle Ci kasę z powrotem", a nie od pół roku kręcić. Podziwiam super_karo za cierpliwośc, a tłumaczenia o pobycie w szpitalu.... no cement.

I dziwne że dopiero ten wątek i publiczna nagonka zmuszają Cię do oddania pieniedzy..
shatin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-04, 15:30   #380
kiniaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 320
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

ciekawa jestem czy super-karo była już na policji i czy sprawa została zgłoszona. jak na osobę winną, z postów mii bije niezwykła arogancja, która zresztą bardzo dobrze koresponduje z postawą mii opisywaną przez karo [ktoś już tu cytował]. a to, plus 'niezbędne bieżące wydatki', pobyt w szpitalu, powierzenie pieniędzy komuśtam tworzy mało wiarygodną historię. mam nadzieję, że pieniądze się odnajdą, czy to za pośrednictwem policji czy bez.
Cytat:
Napisane przez mia22
oczywiście, tylko, że Karolina przedstawiła swoją wersję z pozycji ofiary, której jest prosto pisać, a teraz ja się muszę tłumaczyć, a gdybym sama zaczęła wątek to sprawa wyglądałaby nieco inaczej.
a o czym ten wątek miałabyś założyć?;]
kiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:39   #381
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Wyszło jak wyszło... Najlepiej oddaj już dziewczynie pieniądze, pożycz od rodziców lub kogoś.

A odnośnie egzekwowania należności od tamtej osoby...
Przecież nie musiałaś jej mówić, że pokryłaś (gdybyś to zrobiła) zadłużenie ze swojej kasy, nie sądzisz..?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:41   #382
zffazoffana
Zakorzenienie
 
Avatar zffazoffana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 580
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Najprosciej mowiac : ODDAJ DZIEWCZYNIE PIENIADZE I PRZESTAN SCIEMNIAC . za duzo tych twoich niepowodzen zeby mozna ci bylo uwierzyc.
no i dopiero teraz starasz sie oddac ? trzeba bylo wczesniej o tym pomyslec a nie okupowac empik.
__________________
A jednak potrzeba mi Twoich słów i trzeba Twojej pamięci. Pamiętaj o mnie, dobrze? Może będę się mniej bała, może będę usypiała spokojniej...

[reebok_c]210508[/reebok_c]
bardzo proszę o kliki
zffazoffana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:41   #383
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Przecież nie musiałaś jej mówić, że pokryłaś (gdybyś to zrobiła) zadłużenie ze swojej kasy, nie sądzisz..?
Ależ! To by bylo nieuczciwe
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:48   #384
Anulkaa
Raczkowanie
 
Avatar Anulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 387
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

cała ta sprawa jest BEZNADZIEJNA , zachowanie Mii okropne, dziewczyna ze spokojnym sumieniem kupuje książki ( i to nie mało) , a ma spory dług do oddania . Tupet niesamowity !!ja bym spać po nocach nie mogła wiedząc że komuś zalegam z taką kwotą . tłumaczenie pokrętne i niezbyt jasne. wstyd , po prostu wstyd.
Anulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:59   #385
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Jaka to była suma skoro teraz zostało jeszcze 450zł, a już cześć została oddana w ratach po 50zl?

Podesłanie torebki czy bluzki rozumiem,ale tu wygląda na to, ze miały być jakieś duże zakupy.

Swoją drogą nie obciążyłabym nigdy kogoś uzupełnianiem mi garderoby na taką skalę. Wolałabym dojechać do większego miasta bilet PKP ze zniżką dla osoby uczącej sie naprawdę nie jest, aż tak drogi.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 16:07   #386
anushk@
Przyczajenie
 
Avatar anushk@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Strzyżowice
Wiadomości: 12
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Czytam cały wątek i aż w głowie mi się nie mieści!!!
Wizaż czytam codziennie, to chyba najlepsze i najprzyjemniejsze forum a tu takie coś- W S T Y D!!!
Mam nadzieję, że takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często. Jak tu komuś zaufać?!
3mam kciuki za szybkie rozwiązanie tej sprawy
anushk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 16:13   #387
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Moim zdaniem te tłumaczenia Mii to jedna wielka ściema. Rozumiem, można mieć problemy finansowe, uprzedzić o przedłużeniu terminu oddania pieniędzy, ale żeby pół roku?! Nie wierzę, kompletnie nie wierzę w to, że przez pół roku nie byłaś w stanie odłożyć/pożyczyć/zarobić/cokolwiek! kwoty, którą byłaś winna. Mało tego - na książki, to już pieniążki były. A już wtedy mogły powędrować na konto super_karo, chociażby mała część. Ale nie no po co, najpierw przyjemności, potem obowiązki, prawda? Nie do pomyślenia.

Ale ciekawe co powiedziano super_karo na policji?
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 16:21   #388
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Mia przyznaj sie lepiej że, myslałaś ze te całe kupowanie ujdzie ci na sucho, bo jakby nie było umowa miedzy wami była tylko ustna, i żeby pozniej wyegzekwowac pieniądze będzie trudno, i super karo da sobie spokój. Ja wiem ze do błedu trudno sie przyznać, ale lepsze to niż oszukiwanie że pieniadze powierzyło sie komuś, lub branie na litość że się było w szpitalu, ale tak to już jest że tylko winny sie tłumaczy ...
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 16:31   #389
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Cytat:
Napisane przez Mia22 Pokaż wiadomość
Brewka ja juz czesc oddalam ze swoich. Nie chcialam zostac z tym sama! Ach
A mnie się najbardziej podoba pogrubione.

Z jakiej paki super_karo ma zostać z tym razem z Tobą? I dlaczego ona ma płacić za Twoje błędy/naiwność?

Dziwne masz zasady..
natj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 16:36   #390
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Finansowy problem z wizazanka

Przeczytałam cały wątek i zauważyłam, że obydwu dziewczynom zabrakło wyobraźni.
Super_Karo powierzając kwotę ( z tego co zauważyłam dużo większą niż 450 zł) obcej osobie, może ją usprawiedliwić to, że już robiła transakcje z Mią.
Mia, bo nie powinna przyjmować pieniędzy od Super_Karo, skoro była w szpitalu, a już na pewno nie dawać ich osobom trzecim.
Nie dziwię się Karo, że dopytywała się o rzeczy, bo w końcu taka kwota to nie 2 zł.
Mia, z całym szacunkiem dla Ciebie, ale przejmując pieniądze od Karo przejmujesz za nie odpowiedzialność i jeśli Ty postąpiłaś lekkomyślnie przekazując nieodpowiedzialnej osobie pieniądze( nie wiem jak możesz nazywać bliską osobą kogoś, kto wie co Ci grozi i nie oddaje kasy), to Karo nie powinna ponosić tego konsekwencji i nie powinno jej obchodzić skąd te pieniądze weźmiesz.
Pozdrawiam Was obie i liczę, że wyjaśnicie całą sytuację.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.