Mamy styczniowe 2023 - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-23, 13:14   #361
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 459
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Ja mam dla dziecka płyn do kąpieli, balsam, maść na odparzenia, krem do buzi na zimę, kupiłam też puder ale raczej na w razie czego, jeszcze dokupię coś do pępuszka
Dla siebie maltan, tantum rosa, z takich higienicznych rzeczy mam jeszcze majtki z siatki, wkładki laktacyjne i podkłady poporodowe.


Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
dzięki za poradę
majtki masz jakieś sprawdzone czy pierwsze lepsze?
podkłady poporodowe to takie duże podpaski np. Bella? czy coś innego?
balsam dla maluszka - w sensie po kąpieli na ciało czy coś innego?

dzięki jeszcze za tantum rosa, nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje i jest potrzebne
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-23, 18:41   #362
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

[1=d63b8a062af6359c617c11f 5dff2214bf44d9449_65540a0 2934eb;89418773]dzięki za poradę

majtki masz jakieś sprawdzone czy pierwsze lepsze?

podkłady poporodowe to takie duże podpaski np. Bella? czy coś innego?

balsam dla maluszka - w sensie po kąpieli na ciało czy coś innego?



dzięki jeszcze za tantum rosa, nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje i jest potrzebne[/QUOTE]

Majtki mam z belli i canpola, ale nic sprawdzonego. Z tego co pamiętam to po 1 porodzie używałam ich 2-3 dni, a w szpitalu wcale nie nosiłam bielizny na początku.
Podkłady to dokładnie takie duże podpaski ale po kilku dniach już też powinny wystarczyć normalne, chociaż pewnie u każdej z nas i przy każdym porodzie może być inaczej.
Balsam do ciałka, konkretnie mam mleczko pielęgnacyjne z hipp, polecam skorzystać przy wyborze z analiz srokao mi hipp odpowiada bardzo zapachem i przy starszaku się sprawdził. Chociaż później musieliśmy zmienić na emolient ze względu na problemy skórne.
Jeśli chodzi o tantum rosa to myślę, że warto mieć coś do przemywania co przyspieszy proces gojenia.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-23, 19:27   #363
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 459
Dot.: Mamy styczniowe 2023

dzięki dzięki tyle istotnej informacji, że aż się cieszę że zapytałam
a na temat podkładów - właśnie trochę przeraża mi ten połóg, bo chyba to nie będzie jak zwykły okres, a gorzej, tak? patrzyłam na te podkłady i się przestraszyłam, powiem szczerze
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-23, 20:17   #364
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Oo, zdjęcia to super pomysł!
Ja mam tylko swoje po synku i od siostry, wszystko sobie przekazujemy na zmianę od paru lat, ale tylko między sobą więc nie mam takiej potrzeby, ale jakby co skorzystam z pomysłu

No na pewno te listy są przesadzone, jak te wszystkie wyprawkowe. Ale też z drugiej strony każdy czegoś innego potrzebuje. Np. moja siostra zaopatrzyła się w jakieś hurtowe ilości soli fizjologicznej do przemywania oczek i wykorzystala to przy córce. Więc ja zrobiłam też zapasy, ale mój synek nie miał wcale problemu z ropiejacymi oczkami więc zostałam z tymi zapasami. To samo z ciemieniucha, nie każde dziecko ma.


Dla mnie: bezzapachowy żel do mycia, podkłady poporodowe, podpaski, majtki siateczkowe, wkładki laktacyjne i chyba tyle..
Na pewno co innego potrzeba po porodzie sn (np. Tantum rosa), pewnie więcej podkładów.., a co innego po CC (octanisept chyba do przemywania rany, zwykłe podpaski mi np. wystarczyły).


Dla córci: żel do mycia dla dzieci, olejek kokosowy do pupci, ewentualnie nada się też jako balsam do ciałka (ale przy synku nie używaliśmy żadnego balsamu, mleczka ani nic), pieluszki małe ekologiczne, octanisept do pępuszka + patyczki jak do uszu, gaziki sterylne, podkłady do przewijania, maść nagietkowa na odparzenia, pedicetamol.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-23, 20:37   #365
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

[1=d63b8a062af6359c617c11f 5dff2214bf44d9449_65540a0 2934eb;89419213]dzięki dzięki tyle istotnej informacji, że aż się cieszę że zapytałam
a na temat podkładów - właśnie trochę przeraża mi ten połóg, bo chyba to nie będzie jak zwykły okres, a gorzej, tak? patrzyłam na te podkłady i się przestraszyłam, powiem szczerze [/QUOTE]

Po porodzie sn no to na pewno jest gorzej niż przy zwykłym okresie (nie wiem jak po cc?), ale nie przez cały połóg, na pewno nie ma co kupować niewiadomo ile tych podkładów, bo tak jak pisałam ja np ich używałam tylko w szpitalu i potem w domu ok 2 dni i przeszłam na zwykłe podpaski. A w razie gdyby się okazało, że jednak będzie potrzeba więcej to w każdej aptece można dokupić paczkę

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Oo, zdjęcia to super pomysł!
Ja mam tylko swoje po synku i od siostry, wszystko sobie przekazujemy na zmianę od paru lat, ale tylko między sobą więc nie mam takiej potrzeby, ale jakby co skorzystam z pomysłu

No na pewno te listy są przesadzone, jak te wszystkie wyprawkowe. Ale też z drugiej strony każdy czegoś innego potrzebuje. Np. moja siostra zaopatrzyła się w jakieś hurtowe ilości soli fizjologicznej do przemywania oczek i wykorzystala to przy córce. Więc ja zrobiłam też zapasy, ale mój synek nie miał wcale problemu z ropiejacymi oczkami więc zostałam z tymi zapasami. To samo z ciemieniucha, nie każde dziecko ma.


Dla mnie: bezzapachowy żel do mycia, podkłady poporodowe, podpaski, majtki siateczkowe, wkładki laktacyjne i chyba tyle..
Na pewno co innego potrzeba po porodzie sn (np. Tantum rosa), pewnie więcej podkładów.., a co innego po CC (octanisept chyba do przemywania rany, zwykłe podpaski mi np. wystarczyły).


Dla córci: żel do mycia dla dzieci, olejek kokosowy do pupci, ewentualnie nada się też jako balsam do ciałka (ale przy synku nie używaliśmy żadnego balsamu, mleczka ani nic), pieluszki małe ekologiczne, octanisept do pępuszka + patyczki jak do uszu, gaziki sterylne, podkłady do przewijania, maść nagietkowa na odparzenia, pedicetamol.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O ja pewnie jeszcze dokupię paracetamol w czopkach, soli mam akurat pod dostatkiem, bo używamy do inhalacji, więc nawet nie mam na liście, ale przy starszym też nie używałam po urodzeniu, nie było potrzeby

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-23, 23:17   #366
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

A ja nie wiem w sumie jak będzie z użytecznością tych majtek siateczkowych po porodzie sn w zimie... Wtedy miałam CC latem, było gorąco, więc w siateczkowych przewiewnie pod sukienką, dodatkowo dobrze mi zabezpieczały ranę po CC, nie uciskały itd. A teraz w samych majtkach nie będę latać w zimie🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-24, 08:12   #367
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja wstępnie zakładam, że przez pierwszych kilka dni będę chodzić w sukienkach/koszulach żeby właśnie był przewiew, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, no ale w domu mam ciepło, a na dwór na początku i tak nie będę wychodzić.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-24, 09:06   #368
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Ja wstępnie zakładam, że przez pierwszych kilka dni będę chodzić w sukienkach/koszulach żeby właśnie był przewiew, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, no ale w domu mam ciepło, a na dwór na początku i tak nie będę wychodzić.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
No tak, racja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-01, 09:45   #369
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Witam się po wczorajszej wizycie U nas wszystko ok, Malutka waży już prawie 2500g🥰 Jeszcze tylko jedna wizyta nam została w grudniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-01, 12:12   #370
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Witam się po wczorajszej wizycie U nas wszystko ok, Malutka waży już prawie 2500g Jeszcze tylko jedna wizyta nam została w grudniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko jedną wizytę masz jeszcze przed porodem?

Ja też po wizycie, widzę że mamy bardzo podobne terminy wizyt
U mnie wciąż mało wód, w związku z czym jest możliwośc wcześniejszego wywoływania porodu.. za 2 tyg mam ktg i chyba to zadecyduje, bo przepływy są ok. Do tego gin mnie nastraszyła, że niedobrze jak mam sporo skurczów przepowiadających przy pessarze, a ja na fotelu miałam chyba ze 3 razy i teraz też się tym martwię
No i przed świętami kolejne ktg i zdejmujemy pessar. Więc nie wiem czy nie będę jednak grudniówką
A mała ma 2,6kg

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-01, 13:33   #371
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Tylko jedną wizytę masz jeszcze przed porodem?

Ja też po wizycie, widzę że mamy bardzo podobne terminy wizyt
U mnie wciąż mało wód, w związku z czym jest możliwośc wcześniejszego wywoływania porodu.. za 2 tyg mam ktg i chyba to zadecyduje, bo przepływy są ok. Do tego gin mnie nastraszyła, że niedobrze jak mam sporo skurczów przepowiadających przy pessarze, a ja na fotelu miałam chyba ze 3 razy i teraz też się tym martwię
No i przed świętami kolejne ktg i zdejmujemy pessar. Więc nie wiem czy nie będę jednak grudniówką
A mała ma 2,6kg

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Wow, to już tak blisko🥰 Wszystko gotowe masz?

Mamy podobny termin więc wizyty podobnie Tylko ja pewnie dopiero w połowie stycznia urodzę

Tak, mam jeszcze wizytę za 3 tygodnie, 21.12. A później to już tylko szpital zostaje. Jak to było, w terminie porodu idzie się na ktg, tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-01, 17:11   #372
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

2 ciąża to może nie będzie po terminie? a pierwsza była po terminie?

Ja mam ktg wcześniej ze względu na tę małą ilość wód no i pessar, ale w 1 ciąży szłam w terminie porodu

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

No i nie mam łóżeczka jeszcze i torby nie spakowałam do szpitala. Jutro będę pakować torbę, a łóżeczko nie wiem, bo trzeba ze strychu znieść

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-01, 23:06   #373
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
2 ciąża to może nie będzie po terminie? a pierwsza była po terminie?

Ja mam ktg wcześniej ze względu na tę małą ilość wód no i pessar, ale w 1 ciąży szłam w terminie porodu

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

No i nie mam łóżeczka jeszcze i torby nie spakowałam do szpitala. Jutro będę pakować torbę, a łóżeczko nie wiem, bo trzeba ze strychu znieść

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Dajesz mi nadzieję na wcześniejsze rozwiązanie?
Pierwsza zakończyła się cc, ale tak, to było już po terminie i nic się nie działo. Chciałabym to wszystko przeżyć, skurcze, co odejście wód, poród sn🥰 Nie mogę się doczekać A nawet jeśli będzie znów CC to i tak nie mogę się doczekać mojej Córeczki🥰

Mi dziś mąż podremontował komodę, mogę zacząć pranie w przyszłym tygodniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-02, 13:20   #374
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Dziewczyny, a jeśli kupujecie tantum rosa to którą wersję? Same saszetki z proszkiem, buteleczki z gotową mieszanką czy dużą butelkę do irygacji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-02, 16:46   #375
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 459
Dot.: Mamy styczniowe 2023

czy szczepiłyście na krztusiec? w jakim tc i jak poszło, jakie uczucia?
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-02, 17:27   #376
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dajesz mi nadzieję na wcześniejsze rozwiązanie?
Pierwsza zakończyła się cc, ale tak, to było już po terminie i nic się nie działo. Chciałabym to wszystko przeżyć, skurcze, co odejście wód, poród sn Nie mogę się doczekać A nawet jeśli będzie znów CC to i tak nie mogę się doczekać mojej Córeczki

Mi dziś mąż podremontował komodę, mogę zacząć pranie w przyszłym tygodniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Druga ciąża, to może wyjdzie wcześniej a teraz masz zaplanowane cc?

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jeśli kupujecie tantum rosa to którą wersję? Same saszetki z proszkiem, buteleczki z gotową mieszanką czy dużą butelkę do irygacji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupuję to w butelkach, mam też dozownik w domu ze sprayem i jedną do niego przeleję

[1=d63b8a062af6359c617c11f 5dff2214bf44d9449_65540a0 2934eb;89428109]czy szczepiłyście na krztusiec? w jakim tc i jak poszło, jakie uczucia? [/QUOTE]

Ja się nie szczepiłam, a to są jakieś zalecenia?

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-02, 20:39   #377
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

[1=d63b8a062af6359c617c11f 5dff2214bf44d9449_65540a0 2934eb;89428109]czy szczepiłyście na krztusiec? w jakim tc i jak poszło, jakie uczucia? [/QUOTE]Nie szczepię się na nic, tym bardziej w ciąży
Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Druga ciąża, to może wyjdzie wcześniej a teraz masz zaplanowane cc?



Ja kupuję to w butelkach, mam też dozownik w domu ze sprayem i jedną do niego przeleję



Ja się nie szczepiłam, a to są jakieś zalecenia?

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Teraz mam zaplanowane sn

A no właśnie, podobno spray najlepszy po porodzie. To ja chyba też kupię te buteleczki albo proszek, irygacje chyba nie będą potrzebne tylko właśnie spray, dzięki nie mam doświadczenia w postępowaniu po sn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-03, 07:42   #378
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

[1=d63b8a062af6359c617c11f 5dff2214bf44d9449_65540a0 2934eb;89428109]czy szczepiłyście na krztusiec? w jakim tc i jak poszło, jakie uczucia? [/QUOTE]
Dzięki za przypomnienie, muszę o to też dopytać moją panią doktor za tydzień! Ja sie zaszczepiłam na covid i planowałam na grypę, ale co się zbierałam dzwonić do przychodni to jakieś przeziębienie mnie łapało. Myślałam właśnie też o krztuścu.
Ja wreszcie zaczęłam czuć presję na szykowanie czegokolwiek, tym bardziej, że zaczął mi się zapełniać kalendarz na grudzień i znowu się okazuje, że mogę prawie codziennie gdzieś biegać 😂
Diabetolog już nie potrzebuje mnie oglądać, od ponad miesiąca dawka insuliny ta sama, cukier opanowany, chyba że przy przeziębieniu coś świruje, ale to wiadomo, że przeziębienie przejdzie więc i cukier się uspokoi. Dostałam skierowanie do poradni w szpitalu, w którym chcę rodzić o objęcie nadzorem okołoporodowym od 37 tc, będę po weekendzie tam dzwonić i się umawiać.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-03, 10:12   #379
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Mamy styczniowe 2023

[1=d63b8a062af6359c617c11f 5dff2214bf44d9449_65540a0 2934eb;89428109]czy szczepiłyście na krztusiec? w jakim tc i jak poszło, jakie uczucia? [/QUOTE]Idę we wtorek na krztusiec i grypę, więc dam znać

Ja wyprawkę mam już chyba całą skompletowaną, tzn. czekam aż przyjdą ostatnie paczki.

Od przyszłego tygodnia zaczynam chodzić na ktg (ze względu na cukrzycę). Dziecko na razie rozwija się prawidłowo, więc ginekolog mówi że nie ma przesłanek do wcześniejszego wywoływania. Na kolejną wizytę idę 16.12 i zobaczymy co powie.

Cukry po posiłkach zawsze miałam idealne, a te na czczo od 2 tyg opanowane, oby tak pozostało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-03, 20:32   #380
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Nie szczepię się na nic, tym bardziej w ciąży Teraz mam zaplanowane sn

A no właśnie, podobno spray najlepszy po porodzie. To ja chyba też kupię te buteleczki albo proszek, irygacje chyba nie będą potrzebne tylko właśnie spray, dzięki nie mam doświadczenia w postępowaniu po sn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba nie ma jakichś znaczących różnic w tym okresie po porodzie, po sn nie trzeba na pewno dbać o ranę jak po cc, tylko ewentualnie po nacięciu

Co pakujecie do torby szpitalnej? Mam spakowaną ale nie wiem czy wszystko co potrzebne

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-03, 22:01   #381
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Chyba nie ma jakichś znaczących różnic w tym okresie po porodzie, po sn nie trzeba na pewno dbać o ranę jak po cc, tylko ewentualnie po nacięciu

Co pakujecie do torby szpitalnej? Mam spakowaną ale nie wiem czy wszystko co potrzebne

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Nie wiem właśnie, o ranę po cc prosto było dbać, nie siedziało się na tym itd. Tu bywa podobno różnie, można być mniej lub bardziej "pocharataną"

Ja jeszcze nie spakowana
Najlepiej zajrzyj na stronę szpitala czego wymagają. Np. podkłady poporodowe czasem są wymagane, czasem nie..
Poduszkę do karmienia zabieracie? Ja ostatnio nie miałam i nie odczułam jakoś braku, nie wiem czy teraz brać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-03, 22:58   #382
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja też jeszcze niespakowana zupełnie, dziś wpadła koleżanka i mnie zagoniła do przeglądania ubranek, żeby chociaż policzyć ile czego mam i co dokupić, póki co wychodzi, że mam wszystko, brakuje jakiegoś kombinezonu, ale to zobaczę co przywiozę w przyszłą sobotę od kuzyna, bo to rzeczy po grudniowej dziewczynce, więc coś się powinno znaleźć.
Zaczęłam zamawiać rzeczy dla siebie, mam koszulę, piżamę i problem, bo wszędzie piszą, że do szpitala mają być koszule i w sumie racja, bo wiadomo, że jak na patologii to jakieś badania, później też dobrze, żeby było luźno, ale ja nie lubię koszul i śpię w piżamach. Przy synu kupiłam koszule i tylko jedna była ok, pozostałe dość szybko poszły w kąt, teraz mi wąż w kieszeni syczy, że bez sensu kupować na kilka dni. Chyba przeszukam vinted czy olx.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-04, 11:18   #383
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Nie wiem właśnie, o ranę po cc prosto było dbać, nie siedziało się na tym itd. Tu bywa podobno różnie, można być mniej lub bardziej "pocharataną"

Ja jeszcze nie spakowana
Najlepiej zajrzyj na stronę szpitala czego wymagają. Np. podkłady poporodowe czasem są wymagane, czasem nie..
Poduszkę do karmienia zabieracie? Ja ostatnio nie miałam i nie odczułam jakoś braku, nie wiem czy teraz brać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam małe nacięcie po 1 porodzie, więc w sumie szybko się zagoiło.
U mnie w szpitalu nic nie trzeba dodatkowo mieć, więc chodzi mi o takie podstawowe rzeczy

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Ja też jeszcze niespakowana zupełnie, dziś wpadła koleżanka i mnie zagoniła do przeglądania ubranek, żeby chociaż policzyć ile czego mam i co dokupić, póki co wychodzi, że mam wszystko, brakuje jakiegoś kombinezonu, ale to zobaczę co przywiozę w przyszłą sobotę od kuzyna, bo to rzeczy po grudniowej dziewczynce, więc coś się powinno znaleźć.
Zaczęłam zamawiać rzeczy dla siebie, mam koszulę, piżamę i problem, bo wszędzie piszą, że do szpitala mają być koszule i w sumie racja, bo wiadomo, że jak na patologii to jakieś badania, później też dobrze, żeby było luźno, ale ja nie lubię koszul i śpię w piżamach. Przy synu kupiłam koszule i tylko jedna była ok, pozostałe dość szybko poszły w kąt, teraz mi wąż w kieszeni syczy, że bez sensu kupować na kilka dni. Chyba przeszukam vinted czy olx.
Kurczę ja w szpitalu nie wyobrażam sobie być w piżamie, bo codziennie przy obchodzie mi sprawdzali ranę itp, więc z poprzedniego porodu mam kilka koszul. No ale jak później nie będziesz nosić to rzeczywiście lepiej poszukać używki

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-04, 18:13   #384
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja śpię w t-shirtcie i majtkach, nie mam nawet piżamy
Przejrzałam i vinted i olx i jakoś nic mi nie pasowało, kupiłam na końcu 2 koszule na allegro, wydałam 110 zł na nie, więc chyba nie tak źle.
Do samego porodu poproszę o szpitalną. Miałam już okazję z nich korzystać i są całkiem ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 12:30   #385
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Wyszedł mi dodatni gbs🥺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 13:03   #386
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Wyszedł mi dodatni gbs🥺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spokojnie, w trakcie porodu dostaniesz antybiotyk i wszystko będzie dobrze, nie stresuj się!
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 17:04   #387
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Spokojnie, w trakcie porodu dostaniesz antybiotyk i wszystko będzie dobrze, nie stresuj się!
Niby wiem, ale czuję się jakaś... zaniedbana, że jakieś patogeny mam
No i nie wiem czemu nie można tego teraz przeleczyć tylko do porodu czekać..?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 18:13   #388
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Niby wiem, ale czuję się jakaś... zaniedbana, że jakieś patogeny mam
No i nie wiem czemu nie można tego teraz przeleczyć tylko do porodu czekać..?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko znalazłam u mamyginekolog na ten temat, aktualizacja artykułu jest z sierpnia 2021: https://mamaginekolog.pl/ciaza-i-por...co-to-takiego/
Z tego wynika, że nie wiadomo skąd się biorą predyspozycje do nosicielstwa, bo to się po prostu ma lub nie, leczyć się nie leczy, bo to właśnie predyspozycja a tylko antybiotyk podany w trakcie porodu zabezpieczy dziecko.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 19:48   #389
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Niby wiem, ale czuję się jakaś... zaniedbana, że jakieś patogeny mam
No i nie wiem czemu nie można tego teraz przeleczyć tylko do porodu czekać..?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No co Ty, przecież to nie kwestia zaniedbania
Nie martw się!
Ja we wtorek mam mieć ktg, a młody znowu chory z gorączką jak mnie zarazi to nie będę mogła pójść...
W dodatku ząb mi się złamał

A jeszcze miałam pisać, że ja do szpitala nie biorę poduszki do karmienia. W ogóle przy starszaku używałam bardzo rzadko.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 21:31   #390
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Tylko znalazłam u mamyginekolog na ten temat, aktualizacja artykułu jest z sierpnia 2021: https://mamaginekolog.pl/ciaza-i-por...co-to-takiego/
Z tego wynika, że nie wiadomo skąd się biorą predyspozycje do nosicielstwa, bo to się po prostu ma lub nie, leczyć się nie leczy, bo to właśnie predyspozycja a tylko antybiotyk podany w trakcie porodu zabezpieczy dziecko.
No właśnie, a w pierwszej ciąży miałam ujemny i teraz w tej ciąży też już chyba raz miałam badany i był ujemny
Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
No co Ty, przecież to nie kwestia zaniedbania
Nie martw się!
Ja we wtorek mam mieć ktg, a młody znowu chory z gorączką jak mnie zarazi to nie będę mogła pójść...
W dodatku ząb mi się złamał

A jeszcze miałam pisać, że ja do szpitala nie biorę poduszki do karmienia. W ogóle przy starszaku używałam bardzo rzadko.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Oj współczuję chorego dziecka..
I złamanego zęba też Mi się retencja odkleiła z miesiąc temu i wreszcie w tym tygodniu mi ortodonta nakleił i przy okazji znalazł jakąś próchnicę, ale dentysta ocenił, że nic do robienia, więc na razie spokój

A widzisz, a ja w domu cały czas poduszki używałam póki synek był mały. Później to już mi na kolanach praktycznie siedział Ale do szpitala nie będę chyba brała.

W ogóle wydrukowałam sobie plan porodu i listę wyprawkową ze strony szpitala, w którym planuję rodzić. Zrobiłam dwa pierwsze prania rzeczy dla Malutkiej. Coraz bliżej porodu..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-23 21:34:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.