Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-23, 10:05   #361
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez roxi1980 Pokaż wiadomość
Cześć Kobiety!

Widzę, że macie wiele doświadczeń w noszeniu soczewek. Ja robię teraz drugie podejście. Pierwszy raz nosiłam kilka lat temu przez jakiś rok B&L najzwyczajniejsze jakie były, chyba półroczne. Bardzo dobrze je tolerowałam. Teraz wypróbowałam 3 miesięczne B&L i poszły z falami wody w toalecie - jakieś 3 tygodnie próbowałam oko przyzyczajać, ale miałam takie potworne kłucia w gałkach ocznych i dyskomfort przez cały czas noszenia (kilka godzin) i jeszcze jakieś 2 h po zdjęciu, że poległam. Może 8,6 to za mało? i powinnam kupićte o większym promieniu krzywizny? nie znam się - kupiłam takie jak zalecił okulista... Kupiłam teraz miesięczne B&L, nie pamiętam nazwy modelu niestety, ale miały być bardziej komfortowe, bardziej miękkie i są! ale... mam tak suche oczy, że nie jestem w stanie wytrzymać w nich powyżej godziny, a bardzo mi zależy na przezuceniu się na soczewki na okres letni, bo wada 2,75 i 2,25 nie pozwala na chodzenie w samych okularach przeciwsłonecznych :/

Doradźcie mi, co używać z kropli do oczu - żeby nie niszczyło soczewek, a nawiżało oko - i to porządnie??
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Ja polecam Hylocomod.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 19:38   #362
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Spróbuj może innych soczewek, mi B&L miesięczne też nie służyły - bardzo suche oczy miałam i czerwone żyłki, zmieniłam na Proclear i jest sto razy lepiej.
Aktualnie mam krople Re fresh, wcześniej miałam GenTeal i nie widzę między nimi jakiejś szczególnej różnicy. Można je kropić na soczewki Następne wypróbuję Hylocomod
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 16:29   #363
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez atabe_s Pokaż wiadomość
Spróbuj może innych soczewek, mi B&L miesięczne też nie służyły - bardzo suche oczy miałam i czerwone żyłki, zmieniłam na Proclear i jest sto razy lepiej.
Aktualnie mam krople Re fresh, wcześniej miałam GenTeal i nie widzę między nimi jakiejś szczególnej różnicy. Można je kropić na soczewki Następne wypróbuję Hylocomod
Ja noszę te same soczewki co Ty
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 12:14   #364
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Ja noszę te same soczewki co Ty
Moim zdaniem są bardzo dobre, tylko niestety są droższe i mniej dostępne od innych miesięcznych. Ja kupuję przez internet, zawsze to trochę taniej wychodzi
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 12:14   #365
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez atabe_s Pokaż wiadomość
Moim zdaniem są bardzo dobre, tylko niestety są droższe i mniej dostępne od innych miesięcznych. Ja kupuję przez internet, zawsze to trochę taniej wychodzi
A Tobie je dobierał lekarz?

I czy próbowałaś może tych ich nowych hydrożelówek Biofinity?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 17:31   #366
SaBka =)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 43
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

noo wlasnie tez mnie to ciekawi dopieral ci je lekarz ? sama mam chetne na te biofinity ale najpierw chcialabym na probe a u mojego opttyka takich nie maja kuurcze sa w nich troszke inne parametry niz w tych co nosilam i nie wiem czy moge je zaloozyc ?? prosilam tylko o telefon do hurtowni i tam powiedzieli mi ZE SA TO NOWE NA RYNKU SOECZWKI I ZE MOGE MI SIE SPROWADZIC JAK CHCE ... jak nowe to moze jakies doobre
SaBka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 17:59   #367
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez SaBka =) Pokaż wiadomość
noo wlasnie tez mnie to ciekawi dopieral ci je lekarz ? sama mam chetne na te biofinity ale najpierw chcialabym na probe a u mojego opttyka takich nie maja kuurcze sa w nich troszke inne parametry niz w tych co nosilam i nie wiem czy moge je zaloozyc ?? prosilam tylko o telefon do hurtowni i tam powiedzieli mi ZE SA TO NOWE NA RYNKU SOECZWKI I ZE MOGE MI SIE SPROWADZIC JAK CHCE ... jak nowe to moze jakies doobre
Mi Proclear nie dobierałą lekarka, ale na wizycie pytałam ją czy mogę wypróbować Procleary jak mają takie same parametry jak noszę i powiedziała że jasne że tak. W czerwcu mam wizytę kontrolną więc tak czy siak się jej w nich pokażę =)
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-29, 19:46   #368
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Lekarka dobrała mi Soflens 66 z B&L. Dobierała je w ten sposób że zapytała się czy chcę 3-miesięczne czy miesięczne - chodziło jej jaką kasą dysponuję. Firmy nie miałam do wyboru bo ona prowadzi chyba tylko B&L. I tak to własnie jest z okulistami w mniejszych miejscowościach - wyboru człowiek u okulisty specjalnie nie ma co do firmy. Ponieważ nie służyły mi za bardzo w sensie czerwonych żyłek po 15 minutach noszenia, suchych oczu i ogólnego dyskomfortu, to zaczęłam szukać na necie informacji. Tak dotarłam na wizażu właśnie do info o Proclear, że warto spróbować i własnie nawet to chyba była Twoja rada lalaith Parametry są dokładnie takie same jak soflens66 a na kontrolę do okulisty wybieram się za jakiś miesiąc.
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 19:48   #369
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

a co do biofinity to nie miałam z nimi do czynienia w sumie więc nic na ich temat nie mogę powiedzieć :-(
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 22:29   #370
SaBka =)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 43
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

atabe_s z tego co piszesz to chyba spokojnie mozesz sobie sprobowac inne soczewki tzn innej firmy o tych samych parametrach ja czytalalm ze to welasne trzeba poproboowac i wybrac najlepsze dla siebie ... a mowia ze kazde inne ja mam gorzej bo nie moge znalesc na te moje parametry innych tylko J&J a u mnie jest to samo wydaje mi sie ze moja okuliska ma z firma J&J kontrakt czy cos takiego i tylko te soczewki przypisuje .... :/
SaBka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 22:31   #371
SaBka =)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 43
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Mi Proclear nie dobierałą lekarka, ale na wizycie pytałam ją czy mogę wypróbować Procleary jak mają takie same parametry jak noszę i powiedziała że jasne że tak. W czerwcu mam wizytę kontrolną więc tak czy siak się jej w nich pokażę =)

a ty nosisz soczewki toryczne ? bo mi chodzi o te rozniece w krzywzach i jakis promieniach..
SaBka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-30, 11:17   #372
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez SaBka =) Pokaż wiadomość
a ty nosisz soczewki toryczne ? bo mi chodzi o te rozniece w krzywzach i jakis promieniach..
Nie, ja zwykłe. O toryczne pytaj Malli na drugim wątku soczewkowym, ona jest obcykana jeśli chodzi o teorię

atabe_s jeśli parametry są takie same to proponuję wypróbować samodzielnie 1 parę (tylko musisz kupić przez internet bo inaczej o nie trudno). Zobaczysz jak Ci się w nich chodzi, a w przyszłym miesiącu okulistka niech na nie jeszcze popatrzy podczas kontroli na wszelki wypadek.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 21:41   #373
SaBka =)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 43
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

ok dzieki tak jak pisze lalaith to chyba najlepiej zrrobic ale np ja juz nie moge kupic pojedynczej pary soczewek torycznych przez neta tylko opakowanie ... ;/
SaBka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 06:17   #374
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

no właśnie dzisiaj wystawiono biofinity pojedynczo na allegro
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=356551239
ale sama nie wiem czy będę próbować bo z Proclear jestem baaaardzo zadowolona
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 23:11   #375
SaBka =)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 43
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez atabe_s Pokaż wiadomość
no właśnie dzisiaj wystawiono biofinity pojedynczo na allegro
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=356551239
ale sama nie wiem czy będę próbować bo z Proclear jestem baaaardzo zadowolona
zoobacz sobie jak sie sa cany tych obuu firm itp wiesz zawsze mozesz to nich wrocic a nuuz a biofinity okaza sie jeszcze lepsze ?
SaBka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 11:21   #376
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

no być może na razie mam jeszcze jedną parę proclear więc miesiąc mam z głowy i tak wogóle to muszę iść w nich do okulistki bo kupiłam je sama, bo miały takie same parametry jak soflensy
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 22:05   #377
SaBka =)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 43
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

takie same parametry ... a czujesz wogole jakos roznice ktore lepsze ...????? ;>
SaBka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 08:41   #378
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

pewnie że czuję różnicę, soflensów nigdy więcej, były okropne, przemęczyłam się z nimi 3 m-ce i teraz do nich nie wrócę, wolałabym już nosić okulary
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 16:31   #379
ManzanitaOl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Olvega
Wiadomości: 7
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ja uzywam soczewek AlainAfflelou codziennych kosztuja mnie 30 euro miesiecznie (mieszkam w Hiszpanii) Sa fajne w blistrach nie musze stosowac plynow itp bo jak pisalam sa dzienne Nie wiem czy w Polsce sa dostepne ale jezeli sa to polecam Nie mam zadnych zaczerwienien oczu nie lzawia nie piecza nic a nic po wlozeniu oczywiscie ich nie czuje mam wade -2.0
ManzanitaOl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-04, 22:08   #380
SaBka =)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 43
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

hmm ostatnioo przegladalalm rozne ofertyy soczewek roznych firm z ta sie nie spotkalam chyba w polsce takiej nie ma ... :/ dziewczyny co sadziscie o soczewkach ciba vision air optix ?? i jakie plyny polecacie ?;>
SaBka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 22:46   #381
malgosinka
Wtajemniczenie
 
Avatar malgosinka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 397
Send a message via Skype™ to malgosinka
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

SaBka - Ja je noszę od 3 miesięcy i dla mnie są dobre Co prawda musiałam się na początku do nich przyzwyczaić. Wcześniej nosiłam johnson'a 2-tygodniowe. Na początku wydawały mi się jakieś luźniejsze... Parametry w przypadku obu firm miałam takie same, ale ciba nie mogłam założyć... Jakby były za duże :P Teraz jest już okej. Szybko się przestawiłam. Teraz mam płyn opti-free, przedtem miałam solo care aqua i nie zauważyłam różnicy. Ciba vision kupuję na allegro... Ostatnio kupowałam chyba opakowanie z 3 sztukami za mniej niż 50zł z tym, że mam różne moce w oczach, więc zawsze muszę kupować dwa opakowania. Bardziej opłaca się pewnie kupić 6 sztuk w opakowaniu. Dla mnie osobiście ciba vision sprawdza się lepiej niż oasys'y, bo w optix'ach mogę patrzeć w komputer. W oasys'ach po kwadransie piekły mnie oczy.
__________________
Wymiana kosmetyczna
malgosinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 10:37   #382
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez atabe_s Pokaż wiadomość
no być może na razie mam jeszcze jedną parę proclear więc miesiąc mam z głowy i tak wogóle to muszę iść w nich do okulistki bo kupiłam je sama, bo miały takie same parametry jak soflensy
Ja też kupiłam sama, bo okulistka ich nie miała, ale zapytałam jej czy mogę to powiedziała: Jasne że tak!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 13:03   #383
Imalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 19
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Podbijam temat,bo ciągle coś się zmienia na rynku soczewek, a mam pytanko czy któraś z Was stoswala Purevision? Tu: http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=1 846904 u polecanego tu zbigniewjak są po 65 za 6 szt i są różne fajne pakiety,czyli bardzo tanio, ale jeszcze takich nie nosiłam.
Pytałam w innym wątku, ale tamten widocznie umarł.
Imalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 16:14   #384
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Imalka Pokaż wiadomość
Podbijam temat,bo ciągle coś się zmienia na rynku soczewek, a mam pytanko czy któraś z Was stoswala Purevision? Tu: http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=1 846904 u polecanego tu zbigniewjak są po 65 za 6 szt i są różne fajne pakiety,czyli bardzo tanio, ale jeszcze takich nie nosiłam.
Pytałam w innym wątku, ale tamten widocznie umarł.
Ja ja próbowałam, ale są dla mnie zdecydowanie za grube i za sztywne!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 21:48   #385
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

ja tez probowalam i masakra. przez pierwsza minute wrazenie takie jakby ci ktos paty w oko wtykal. za grube i szywne, potwierdzam....

dziewczyny, pytanie:

czy konsekwentnie wyrzucacie krople do oczu ktorych termin waznosci juz minal??? zwykle trzeba po miesiacu wymienic na nowe. ja mam Hylocomod, do 3 misiecy wazny. na razie w ogole go nie uzywam, prawie pelny, a wiem ze niedlugo bede go znowu potrzebowala... wywalic mimo wszystko???
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 11:19   #386
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
ja tez probowalam i masakra. przez pierwsza minute wrazenie takie jakby ci ktos paty w oko wtykal. za grube i szywne, potwierdzam....

dziewczyny, pytanie:

czy konsekwentnie wyrzucacie krople do oczu ktorych termin waznosci juz minal??? zwykle trzeba po miesiacu wymienic na nowe. ja mam Hylocomod, do 3 misiecy wazny. na razie w ogole go nie uzywam, prawie pelny, a wiem ze niedlugo bede go znowu potrzebowala... wywalic mimo wszystko???
Jak go nie nosisz w torebce tylko trzymasz w ciemnej szafce z lekarstwami w domu to ja bym poużywała 4, ten termin jest jak wszystko umowny, a wiadomo że w słońcu czy ekstremalnym mikroklimacie np palarni, wszystko się szybciej psuje. Trzeba to jakoś uśrednić stąd te 3 miesiące.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 12:45   #387
Kasiuleczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Imalka, ja kupuję przez Internet bardzo często. Jeśli to jest sklep (tzn zakład optyczny sprzedaje przez allegro), to nie ma strachu - nie będą przecież nikogo naciągać. Radze uważać tylko na użytkowników którzy nie podają pełnych danych i mają podejżanie tanie towary (np o połowe)- albo kradzione albo z nielegalnego importu.
Kasiuleczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 12:56   #388
pani Ru
Przyczajenie
 
Avatar pani Ru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

mam tak wrażliwe oczy, ze chyba powinnam raczej udzielać się na wątku: operacyjna korekta (albo założyć taki, bo chyba brak). Natomiast podzielę się uwagami na temat acuvue jednodniowych. Muszą być świetne, skoro nawet dla mnie są jako-tako znośne. Wcześniej testowałam wiele i za każdym razem porażka - jakby piaskiem w oczy albo i solą. A teraz zmuszona okolicznościami nosze je przez kilka już dni i ... widzę ;-)
pani Ru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 19:55   #389
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez pani Ru Pokaż wiadomość
mam tak wrażliwe oczy, ze chyba powinnam raczej udzielać się na wątku: operacyjna korekta (albo założyć taki, bo chyba brak). Natomiast podzielę się uwagami na temat acuvue jednodniowych. Muszą być świetne, skoro nawet dla mnie są jako-tako znośne. Wcześniej testowałam wiele i za każdym razem porażka - jakby piaskiem w oczy albo i solą. A teraz zmuszona okolicznościami nosze je przez kilka już dni i ... widzę ;-)
Oczywiście że jest wątek na temat laserowej korekcji wzroku, który czytam regularnie bo też się do niej za jakiś czas przymierzam
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=31000
Ja też mam bardzo wrażliwe oczy i większości soczewek nie mogę nosić, ale akurat Proclear sprawdzają się w moim przypadku świetnie w duecie z kropelkami do oczu.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 17:28   #390
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Dziewczyny, proszę o radę.

Wybieram się na wakacje, chciałabym schować okulary i po plaży biegać w soczewkach. Nigdy tego cuda w oku nie miałam. Trochę się ich boję. Koleżanka kiedyś nosiła i przez pierwszy tydzień notorycznie spóźniała się na zajęcia. Zakładała toto prawie godzinę.

No ale zdecydowałam się i chcę spróbować. Domyślam się, że muszę zrobić badanie, żeby zaktualizować sprawę dioptrii. Czy optyk mi to założy pierwszy raz? Czy można potestować jakieś w gabinecie czy najpierw kupić, a potem dopiero te kupione pomoże mi założyć?
Czy lepiej się do tego optyka nie malować? Będę ryczeć przy pierwszym zakładaniu?
Co jeszcze powinnam wiedzieć? Z góry dzięki za pomoc.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-01 10:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.