Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-08-22, 09:34   #361
bingiel
Raczkowanie
 
Avatar bingiel
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 160
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

moje R

I owsianka z 2 morelami i ma³ym bananem + kawa rozp. z mlekiem
II du¿y grejpfrut + papryka czerwona
III kalafior + kasza gryczana
IV wêdzony ³oso¶ + kanapka : pó³ z pomidorem, pó³ z ogórkiem ¶wie¿ym

pó¼ny obiad , bo ³azi³am pó³ dnia po jakim¶ zamku, dlatego II musia³o byæ na szybko
bingiel jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 10:34   #362
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez essero Poka¿ wiadomo¶æ
CÓ¦ NIE TYJE

p

¦NIADANIE

- 4 KANAPKI ( 2 duze ze srodka wiejskiego i 2 razowca )

- wiejki z delma duzo bo mama smaruje sa³ata 2 plastry szynki duzo pomidorka i szczypiorki

- wiejki z delma by mama z sa³ata z 2 plastrami szynki i ogórek swiezy

- razowiec z delma by mama z gruba warstwa twaozku na to ogórki z sa³atki szwedzkiej

-razoweic z delma by mama z sa³ata 2 plastrami szynki z pomidorem i ogórkiem i szczypiorkiem

- JAJKO NA MIEKKO

po : troche gorzkiej czekolady Delme zamieñ na mas³o i bêdzie git


2 ¶niadanie

- 2 nalesniki cynamonowe z dzemem morelowym s³odziutkim by babcia

OBIAD

-pe³ny talerz zupy grzybowej na rosole zabielanej smietana do tego ponad 2 garscie mkaronu i ca³e udko z zupy duze

PODWIECZOREK

-5 pierogów ze szpinakiem i serem polane mas³em ,ale nie za duzo

KOLACJA

- 3 kromki razowca

- razowiec z delma by mama czyli duzo (fuu) z sa³ata 2 plastry szynki i pomidorek i szczypiorek

- razowiec z delma z gruba warstwa twarozku na to ogóraki z sa³atki szwedzkiej

- razowiec z delma i sa³ata 2 plastry szynki i ofórek swiezy )))))))

JUtro otworze kolejna tabliczke czekolady )) dosta³am 9 tabliczek ritterów i 1 toblerone )))))))
£adnie A czemu nie tyjesz??? Pisa³am ci na pw... Tak jak wspomnia³a olik najpierw szystko idzie na odbudowanie i regeneracje od wewn±trz tj wszytskich narzadów Potem zaczniej przybieraæ na wadze... B±d¼ cierpliwa
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 14:31   #363
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez olik187 Poka¿ wiadomo¶æ
dziêkuje bardzo a co do daktyli to po prostu je zblendujesz i dodasz do dyni?
Mam zamiar w³a¶nie tak zrobiæ. Rozwa¿am jeszcze ksylitol (taki naturalny s³odzik pozyskiwany z brzozy, ma wspania³e w³a¶ciwo¶ci), ale muszê z nim poeksperymentowaæ. Daktyli u¿ywam z powodzeniem do s³odzenia od d³u¿szego czasu i jest ok, powinny pasowaæ do dyni.
__________________
Niezamienna_ju¿_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 14:47   #364
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 660
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Moje wczorajsze U

¦niadanie: owsianka z jogurtem naturalnym i winogronami
II ¶niadanie: dwie kromki razowca z mas³em orzechowym i miodem, szklanka mleka
Obiad:
I zupa ogórkowa (do swojej porcji wrzuci³am dodatkowo trochê upieczonej piersi z kurczaka, która mi zosta³a z poprzedniego dnia)
II knedle ze ¶liwkami, polane ¶mietan± i posypane cynamonem
Kolacja: leczo (cukinia, pomidory, papryka, cebula, jakie¶ miêso- chyba wieprzowina).

W sobotê mam ¶lub i my¶la³am, ¿e bêdê siê denerwowaæ i stracê apetyt, ale nic z tego

Wasze jad³ospisy w wiêkszo¶ci pyszne i bardzo inspiruj±ce
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 14:51   #365
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez bimbamboom Poka¿ wiadomo¶æ
Rrr:

I: placki owsiane (4³y¿ki p³atków+otrêby+jajko) z serkiem homo naturalnym i brzoskwini±
II: kotlet z piersi kurczaka na teflonie+kalafior z odrobina mas³a
III: jogurt kremowy kokosowo-migda³owy 250g (wiem, ¿e tona cukru itd. ale @ mi siê zbli¿a i ta chcica na s³odkie i parcie na jedzenie uhh! )
IV: tost z bu³ki ¿ytniej (bu³ka ¿ytnia, odrobina mas³a, pl. ¿ó³tego sera, wêdlina i keczup) + 2 rzodkiewki
V: kubek (ok. 300ml) mleka 2% z ³y¿eczk± naturalnego kakao o obni¿onej zawarto¶ci t³uszczu- tym razem bez s³odzika

proszê o ocenkê
Kurczê, te¿ mam s³abo¶æ do tego jogurtu. Kubek kakao to nie posi³ek - mog³a¶ tu jeszcze co¶ zje¶æ. Zbyt biedny ten jad³ospis .

Cytat:
Napisane przez bingiel Poka¿ wiadomo¶æ
moje R

I owsianka z 2 morelami i ma³ym bananem + kawa rozp. z mlekiem
II du¿y grejpfrut + papryka czerwona
III kalafior + kasza gryczana
IV wêdzony ³oso¶ + kanapka : pó³ z pomidorem, pó³ z ogórkiem ¶wie¿ym

pó¼ny obiad , bo ³azi³am pó³ dnia po jakim¶ zamku, dlatego II musia³o byæ na szybko
Kiepsko. £oso¶ jako jedyne ¼ród³o bia³ka i t³uszczu to zdecydowanie za ma³o. Grejpfruta i papryki nie nazwa³abym w ogóle posi³kiem!

Cytat:
Napisane przez anpapi Poka¿ wiadomo¶æ
Ale jednak w wiêkszo¶ci s± s³uszne i niektórym pomog± pewnie trochê przejrzeæ na oczy, bo czerpiesz je ze swojego do¶wiadczenia, a taka rada daje wiêcej ni¿ te wszystkie czerpane z internetu czy telewizji, gdzie jest tego nadmiar i jedna przeczy drugiej, tak ¿e cz³owiek mo¿e zwariowaæ
Gruszki z takiego polnego drzewa s± najlepsze, najchêtniej to bym siê rozsiad³a pod takim, jad³a i jad³a
Jedzenia wbrew pozorom staram siê jeszcze dodawaæ, ¿eby przy æwiczeniach rozkrêca³ mi siê metabolizm i nie mam parcia na wielkie odchudzanie, chcia³abym w³a¶nie trochê wymodelowaæ cia³o, a przede wszystkim te k³opotliwe partie
Twój jad³ospis jak zwykle bardzo mi siê podoba, a szczególnie kolacja i ró¿norodno¶æ serów a jakie piwa by³y?? Bo ja do niedawna bardzo zniechêcona do piw, zaczê³am smakowaæ regionalnych i coraz bardziej podbijaj± moje serce...

I jeszcze moje U:
¦: wypiek gryczano-owsiany z truskawkami i brzoskwini± podany z serkiem wiejskim, domowymi powid³ami ¶liwkowymi, domowym d¿emem aroniowo-gruszkowym, malinami i borówkami
wpad³a gar¶æ borówek, kilka ¶liwek i brzoskwiñ
II¦: jednoporcjowe ciasto cukiniowo-cynamonowe, jogurt z mieszank± p³atków, klaps± i borówkami
O: zupa fasolowa, kotlet mielony z ziemniakami i leczem z cukinii
D: gar¶æ daktyli, brzoskwinia
K: sa³atka taka jak wczoraj, roladki z pieczonej cielêciny nadziewane serkiem pomidor-bazylia i papryk±, kromka ¿ytniego z guacamole
do picia du¿o wody i herbaty (zielone, czerwone i rooibos)
No ja siê czasem za³amujê, jak s³yszê o zupe³nie nie¿yciowych b±d¼ wyjêtych z kosmosu radach dietetyków...

Twoje menu znów ¶wietne. Bardzo przyjemnie siê ogl±da takowe jad³ospisy!

Ja przez ponad 2 lata by³am abstynentk± z wyboru. Wcze¶niej pi³am byle co, aby tylko alkohol uderza³ do g³owy. Teraz liczy siê dla mnie smak. Wczoraj próbowa³am:
* Czerwony Kapelusz z browaru Artezan - czerwone ale na s³odzie wêdzonym dymem z drewna jab³oni
* Babie Lato z browaru Artezan - saison, orze¼wiaj±ce jasne piwo na amerykañskich chmielach, z mnóstwem nut owocowo-przyprawowych
* Crack z Pracowni Piwa - american stout, baaardzo czekoladowo-kawowy w smaku, cudowna goryczka
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 16:44   #366
dafne95
Raczkowanie
 
Avatar dafne95
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 35
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez bingiel Poka¿ wiadomo¶æ
moje R

I owsianka z 2 morelami i ma³ym bananem + kawa rozp. z mlekiem
II du¿y grejpfrut + papryka czerwona
III kalafior + kasza gryczana
IV wêdzony ³oso¶ + kanapka : pó³ z pomidorem, pó³ z ogórkiem ¶wie¿ym

pó¼ny obiad , bo ³azi³am pó³ dnia po jakim¶ zamku, dlatego II musia³o byæ na szybko

trochê za ma³o chyba.zw³aszcza na 2 ¶niadanie,ale skoro na szybko to rozumiem,oby nie tak codziennie, do III przyda³oby siê jakie¶ bia³ko

MOje P

¦niadanie:3 kromki razowca z delm± bia³ym serem,pomidorem, latte macchiato z miodem

2 ¦niadanie: p±czek z bit± ¶mietan± i jagodami

gar¶æ mieszanki studenckiej,¶liwki

Obiad:6 sporych pierogów z kasz± gryczan±,serem,miêt±,pola ne ¶mietank±

podwieczorek:jogurt brzoskwiniowy 200 g z wkrojon± brzoskwini±,p³atkami migda³owymi,cha³ka a mas³em,miodem

kilka ciasteczek z czekolad±

Kolacja: domowa tortilla z ³ososiem,warzywami,sosem jogurtowym
po:kubek ciep³ego mleka z miodem

I jak??staram sie zwiekszaæ
dafne95 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 16:52   #367
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez dafne95 Poka¿ wiadomo¶æ
trochê za ma³o chyba.zw³aszcza na 2 ¶niadanie,ale skoro na szybko to rozumiem,oby nie tak codziennie, do III przyda³oby siê jakie¶ bia³ko

MOje P

¦niadanie:3 kromki razowca z delm± bia³ym serem,pomidorem, latte macchiato z miodem

2 ¦niadanie: p±czek z bit± ¶mietan± i jagodami

gar¶æ mieszanki studenckiej,¶liwki

Obiad:6 sporych pierogów z kasz± gryczan±,serem,miêt±,pola ne ¶mietank± uwielbiam te pierogi ale jem na wytrawnie nie s³odko... ale na obiad jak bez zupy to 6 pierogów to za ma³o... powinno byæ z 9

podwieczorek:jogurt brzoskwiniowy 200 g z wkrojon± brzoskwini±,p³atkami migda³owymi,cha³ka a mas³em,miodem

kilka ciasteczek z czekolad±

Kolacja: domowa tortilla z ³ososiem,warzywami,sosem jogurtowym
po:kubek ciep³ego mleka z miodem

I jak??staram sie zwiekszaæ
£adnie tylko obiad mi siê nie podoba
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 16:57   #368
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

MU.
¦niadanie: owsianka (40g p³atków górskich, ³yzka otrab zytnich, ³yzka suszonych jagod goji, 15g orzechów w³oskich - mala garsc, szklanka mleka 2% i plaster twarogu pólt³ustego); mocna kawa.
Obiad: pier¶ z indyka 130g parowana, pol woreczka kaszy gryczanej z koperkiem, sa³atka: wielki pomidor z ogrodu, 2 rodzaje sa³aty zielonej, papryka ¿o³ta, koperek- ca³o¶æ polana ³y¿ka oliwy z oliwek; zielona herbata
40min rower rekreacyjnie
Podwieczorek: 2 "domowe" kruche babeczki z budyniem ¶mietankowym, maliny z ogrodu, 2 rzadki Milki mlecznej.; mocna kawa
Kolacja 21: 2 kromki razowca z 100g krewetek gotowanych, ogorkiem, salata i rukola i 1/4 awokado
po. jablko, pasek mlecznej czelolafy pokrzykwa do picia.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 20130822_170429.jpg (102,9 KB, 37 za³adowañ)
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2013-08-22 o 20:13
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 18:06   #369
annaona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

MOJE R/U

na czczo-ly¿eczka oliwy z oliwek z cytryn±;
I;owsianka(40 g p³.owsianych,ly¿eczka otrêbów ¿ytnich,cynamon,2 du¿e ly¿ki wie¶niaka,2 ly¿ki jogurtu greckiego,pó³ jab³ka,ly¿eczka wiórków kokosowych,na wierzch ly¿eczka danio wanili kawa z mlekiem bez cukru, kapsu³ka Cla;
II; ok 100g pieczonej piersi z kurczaka z piekarnika skropionej kilkoma kroplami oliwy z oliwek,pó³ pomidora,kilka oliwek zielonych nadziewanych papryk±,ogórek kiszony, druga po³ówka jab³ka (rano do owsianki ca³ego nie mieszczê wiêc dojadam pó¼niej)
III prawie 2;bulionówki zupy ogórkowej niezabielanej z ziemniaczkami w kosteczkê,kromka i piêtka razowca ze s³onecznikiem,polêdwic± sopock±,plastrem sera ¿ó³tego i pomidorem-( du¿o tej zupy zjad³am bo by³am wyg³odzona po zakupach )
IV;znowu jab³ko (uwielbiam je prosto z drzewa ) posmarowane ³y¿eczk± bielucha i posypane cynamonem;
V; trochê wie¶niaka z ogórkiem zielonym,szczypiorkiem,rz odkiewk±,2 plastry polêdwicy drobiowej;

po duuu¿ym obiadku wiêcej juz nie wcisnê³am hm...dzisiejszy obiadek chyba nie by³ warto¶ciowy,ale nie mia³am na nic innego czasu i zjad³am to co by³o ju¿ przygotowane I jak? nie za du¿o? nie za ma³o ?
annaona jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 18:43   #370
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 4 785
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

R

1: Owsianka z 5 ³y¿ek na mleku z ³y¿k± budyniu czekoladowego, kakao, wiórkami kokosowymi i po³ówk± banana
2: Makaron z cukini±, papryczk± chilli i oliw±, kilka pistacji
3: Dwie kromki razowca z mas³em, polêdwic± sopock±, serem edamskim, ketchupem, oregano i bazyli±, druga po³ówka banana z rana
4: Omlety z 3 jaj i m±ki pe³noziarnistej z malinami i jogurtem naturalnym polane syropem daktylowym, mini sa³atka z pomidora i kie³ków rzodkiewki
5: kubek mleka z miodem, marchewka i jab³ko do pochrupania

Wiem, ma³o bia³ka, ale nie mam za du¿ego wyboru aktualnie.
__________________


Edytowane przez Darkoz
Czas edycji: 2013-08-22 o 19:12
Darkoz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 18:54   #371
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Rrr:

¦niadanie: solidny plaster pieczeni rzymskiej (domowej oczywi¶cie), grillowana cukinia i papryka polane oliw± z czosnkiem i natk± pietruszki (z domu dzi¶ nie wychodzi³am ), kromka pieczywa ¿ytniego

II ¦niadanie:2 ciastka(p³atki orkiszowe, otrêby owsiane, orzeszki ziemne, jagody goji, miód, jogurt naturalny, cynamon, zmielone na mas³o wiórki kokosowe); brzoskwinia; trochê twaro¿ku

Obiad: makaron razowy z kurczakiem, grillowan± cukini± polane oliw± jak do ¶niadanie i odrobinê posypane skórk± cytrynow±

Kolacja: dorsz pieczony w marynacie z sosu sojowego i musztardy, sa³ata mas³owa z jogurtem nat. i szczypiorem

zapomnia³am dodaæ, ¿e przed kolacjê zjad³am kilka ³y¿eczek domowego sorbetu, który dzi¶ zrobi³am a musia³am posmakowaæ. Na usprawiedliwienie - wyszed³ boski
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!

Edytowane przez Ashira
Czas edycji: 2013-08-22 o 19:12
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 20:07   #372
paula684
Wtajemniczenie
 
Avatar paula684
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 2 137
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Moje dzisiejsze P ale czuje ze juz nie daje rady, zaczynam w siebie watpic...
¦. Grahamka z maslem, almette ziolowym i poledwica miodowa, pomidor, ogorek kiszony
II¦. Omlet z 2 jaj, 2 lyzek maki i mleka z pomidorami, 2 paski czekolady gorzkiej
O. Makaron z sosem pomidorowym i piersia z kurczaka
P. Drozdzowka z marmolada, 2 cukierki kapitanskie
K. Salatka sledziowa z majonezem, 2 kromki chleba
po. Nektarynka, Pudding Deli Dr. Oetkera
paula684 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 20:18   #373
rybka1425
Raczkowanie
 
Avatar rybka1425
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 102
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez paula684 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje dzisiejsze P ale czuje ze juz nie daje rady, zaczynam w siebie watpic...
¦. Grahamka z maslem, almette ziolowym i poledwica miodowa, pomidor, ogorek kiszony
II¦. Omlet z 2 jaj, 2 lyzek maki i mleka z pomidorami, 2 paski czekolady gorzkiej
O. Makaron z sosem pomidorowym i piersia z kurczaka
P. Drozdzowka z marmolada, 2 cukierki kapitanskie
K. Salatka sledziowa z majonezem, 2 kromki chleba
po. Nektarynka, Pudding Deli Dr. Oetkera
nie poddawaj sie pomy¶l o efektach, jedz to co lubisz najbardziej i bêdzie super! Twoje P mi siê podoba ale ¶niadanko trochê skromne, za to drugie ¶niadanko polecam podjadaæ orzechy i suszone owoce pomiêdzy posi³kami , zdrowe i pyszne polecam te¿ ciep³e kakao rano i wieczorem, ¶wietny relax
rybka1425 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 20:34   #374
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
MU.
¦niadanie: owsianka (40g p³atków górskich, ³yzka otrab zytnich, ³yzka suszonych jagod goji, 15g orzechów w³oskich - mala garsc, szklanka mleka 2% i plaster twarogu pólt³ustego); mocna kawa.
Obiad: pier¶ z indyka 130g parowana, pol woreczka kaszy gryczanej z koperkiem, sa³atka: wielki pomidor z ogrodu, 2 rodzaje sa³aty zielonej, papryka ¿o³ta, koperek- ca³o¶æ polana ³y¿ka oliwy z oliwek; zielona herbata
40min rower rekreacyjnie
Podwieczorek: 2 "domowe" kruche babeczki z budyniem ¶mietankowym, maliny z ogrodu, 2 rzadki Milki mlecznej.; mocna kawa
Kolacja: 2 kromki razowca z 100g krewetek gotowanych, ogorkiem, salata i rukola i 1/4 awokado
po. pokrzykwa do picia.
Super! Choæ powtórzê siê - do owsianki z racji pory roku przyda³by siê ¶wie¿y owoc. I jejejej, jak ja nie lubiê Milki!

Cytat:
Napisane przez annaona Poka¿ wiadomo¶æ
MOJE R/U

na czczo-ly¿eczka oliwy z oliwek z cytryn±;
I;owsianka(40 g p³.owsianych,ly¿eczka otrêbów ¿ytnich,cynamon,2 du¿e ly¿ki wie¶niaka,2 ly¿ki jogurtu greckiego,pó³ jab³ka,ly¿eczka wiórków kokosowych,na wierzch ly¿eczka danio wanili kawa z mlekiem bez cukru, kapsu³ka Cla;
II; ok 100g pieczonej piersi z kurczaka z piekarnika skropionej kilkoma kroplami oliwy z oliwek,pó³ pomidora,kilka oliwek zielonych nadziewanych papryk±,ogórek kiszony, druga po³ówka jab³ka (rano do owsianki ca³ego nie mieszczê wiêc dojadam pó¼niej)
III prawie 2;bulionówki zupy ogórkowej niezabielanej z ziemniaczkami w kosteczkê,kromka i piêtka razowca ze s³onecznikiem,polêdwic± sopock±,plastrem sera ¿ó³tego i pomidorem-( du¿o tej zupy zjad³am bo by³am wyg³odzona po zakupach )
IV;znowu jab³ko (uwielbiam je prosto z drzewa ) posmarowane ³y¿eczk± bielucha i posypane cynamonem;
V; trochê wie¶niaka z ogórkiem zielonym,szczypiorkiem,rz odkiewk±,2 plastry polêdwicy drobiowej;

po duuu¿ym obiadku wiêcej juz nie wcisnê³am hm...dzisiejszy obiadek chyba nie by³ warto¶ciowy,ale nie mia³am na nic innego czasu i zjad³am to co by³o ju¿ przygotowane I jak? nie za du¿o? nie za ma³o ?
Dlaczego niewarto¶ciowy? Ja nie mam ¿adnych zastrze¿eñ .

Cytat:
Napisane przez Darkoz Poka¿ wiadomo¶æ
R

1: Owsianka z 5 ³y¿ek na mleku z ³y¿k± budyniu czekoladowego, kakao, wiórkami kokosowymi i po³ówk± banana
2: Makaron z cukini±, papryczk± chilli i oliw±, kilka pistacji
3: Dwie kromki razowca z mas³em, polêdwic± sopock±, serem edamskim, ketchupem, oregano i bazyli±, druga po³ówka banana z rana
4: Omlety z 3 jaj i m±ki pe³noziarnistej z malinami i jogurtem naturalnym polane syropem daktylowym, mini sa³atka z pomidora i kie³ków rzodkiewki
5: kubek mleka z miodem, marchewka i jab³ko do pochrupania

Wiem, ma³o bia³ka, ale nie mam za du¿ego wyboru aktualnie.
By³y 3 jajka, wiêc nie jest a¿ tak strasznie Choæ rzeczywi¶cie by przyda³o te¿ siê jakie¶ inne bia³ko, ale dobrze, ¿e jeste¶ tego ¶wiadoma . Jest ca³kiem ok.



Dzisiejsze U. Trzy posi³ki, bo pó¼no wsta³am po imprezie .

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: nektarynk±, brzoskwini±, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
II Pier¶ z kurczaka sma¿ona bez t³uszczu, kasza kukurydziana z mas³em, sa³atka z cukinii i kolorowych papryk
III 3 kromki chleba graham
1. z jajem na twardo, serkiem cebulowym, rzodkiewkami, sa³at± i ketchupem
2. z serem emmentaler, pomidorem i sa³at±
3. z orzechowym serem camembert, pomidorem i sa³at±

Do picia:
woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 3x zielona, owocowa.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 20:35   #375
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 4 785
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez paula684 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje dzisiejsze P ale czuje ze juz nie daje rady, zaczynam w siebie watpic...
¦. Grahamka z maslem, almette ziolowym i poledwica miodowa, pomidor, ogorek kiszony
II¦. Omlet z 2 jaj, 2 lyzek maki i mleka z pomidorami, 2 paski czekolady gorzkiej
O. Makaron z sosem pomidorowym i piersia z kurczaka
P. Drozdzowka z marmolada, 2 cukierki kapitanskie
K. Salatka sledziowa z majonezem, 2 kromki chleba
po. Nektarynka, Pudding Deli Dr. Oetkera
Jest dobrze, g³owa do góry! A¿ zg³odnia³am, dobry ten pudding?
__________________

Darkoz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 20:44   #376
SybilVane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 86
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

hanna_banana,Psotka87, DudiBoy - dziêki za dobre rady, w przysz³ym tygodniu postaram siê co¶ zastosowaæ, bo jutro spodziewam siê pracowitego i stresuj±cego dnia, wiêc pewnie zostanê przy zestawie obiadowym jogurt + owoce/warzywa. Mam s³abo¶æ do tych bezcukrowych jogurtów, bo lubiê s³odkie ale staram siê unikaæ cukru. A poza tym s± bardzo wygodne, bo mo¿na zje¶æ nawet przy komputerze i brudzi siê tylko jedna ³y¿eczka.

U*
I(8.30): jagodzianka, kawa z mlekiem
II(12.00): jogobella light do picia, jab³ko
III(16.00): 3 placki ziemniaczane z ketchupem i musztard±
IV(19.00): kromka razowca z bieluchem, kromka razowca z rzodkiewk±, marchewka
Duuu¿o wody, dwie czarne kawy, pesi light (ochota na s³odkie), dwie herbaty bia³e

*a mo¿e ju¿ P? chocia¿ ostatnio raczej chudnê…

Edytowane przez SybilVane
Czas edycji: 2013-08-22 o 21:22
SybilVane jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 21:13   #377
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

moje dzisiejsze R uwielbiam regularne posi³ki!

I: przepyszna, zapiekana owsianka z 5 ³y¿ek, mleka ry¿owego, malin, poziomek, je¿yn i jednej ¶liwki podana z ³y¿k± jogurtu greckiego i miodem wielokwiatowym
II:kromka razowa z serkiem zio³owym, plastrem ¿ó³tego sera gouda, pomidorem; marchew do chrupania i nieziemski serek homogenizowany o smaku pieczonych jab³ek (gdyby jeszcze mia³ lepszy sk³ad )
III:makaron jajeczny z bak³a¿anem, pomidorem i pesto
IV:2,5 chochelki lekkiej zupy pomidorowej z kalafiorem, marchewk±, 2 ma³ymi ziemniakami
V: dwie parówki z szynki z serkiem zio³owym, kawal±tek pomidora, kawa zbo¿owa na mleku 3,2%


(do¶æ czêsto jem te parówki z szynki - maj± one du¿o lepszy sk³ad, ok. 97% to miêso, ale i tak zastanawiam siê czy to dobry wybór - tzn. s± szybkie i smaczne)
Reavela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 21:42   #378
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Super! Choæ powtórzê siê - do owsianki z racji pory roku przyda³by siê ¶wie¿y owoc. I jejejej, jak ja nie lubiê Milki!



Dzisiejsze U. Trzy posi³ki, bo pó¼no wsta³am po imprezie .

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: nektarynk±, brzoskwini±, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
II Pier¶ z kurczaka sma¿ona bez t³uszczu, kasza kukurydziana z mas³em, sa³atka z cukinii i kolorowych papryk
III 3 kromki chleba graham
1. z jajem na twardo, serkiem cebulowym, rzodkiewkami, sa³at± i ketchupem
2. z serem emmentaler, pomidorem i sa³at±
3. z orzechowym serem camembert, pomidorem i sa³at±

Do picia:
woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 3x zielona, owocowa.

po kolacji wpad³o jeszcze wielkie jablko *wiec nadrobilam owoce dzisiaj no i pasek wedlowskiej mlecznej
dalczego nie lubisz Milki? A takie ³adne zdjêcie podwieczorku wstawi³am specjalnie z mysla o Tobie (plus swieze maliny z ogrodu ) Wlasnie! Moze polecisz mi jakas dobra- ogolnie dostepna mleczna czekolade? Bo z gorzk± nie mam problemu, uwielbiam t± "surowe kakao"

jadlospis Twoj swietny, narobilas mi ochoty na camemberta jutro musze kupic, bo dawno nie jadlam

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2013-08-22 o 21:43
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-22, 21:49   #379
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Pracujê nad wprowadzaniem kaszy jaglanej do mojego U i dzi¶ uda³o mi siê zje¶æ j± trzy razy

I: trzy nale¶niki z kremem "czekoladowym" w³asnej roboty (ukrêconym z jaglanki, kilku daktyli, mleka i cynamonu, pos³odzonego karobem: http://http://www.naturanet.pl/karob...go-id-402.html)
II: jogurt naturalny, trzy kostki gorzkiej czekolady, brzoskwinie;
III: zupa pomidorowa zabielana ¶mietan± z kasz± jaglan±; na drugie makaron razowy z ³ososiem w sosie ¶mietanowo-koperkowym; ma³a lampka bia³ego wina;
IV: ¶liwki, trochê orzechów;
V: dwie kromki razowca z past± cebulow± i ogórkiem ma³osolnym; reszta kremu ze ¶niadania.
__________________
Niezamienna_ju¿_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2013-08-22 o 21:50
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 22:10   #380
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

P. Kryzysowi emocjonalnemu mówimy NIE.

¦niadanie:
* jajecznica (2 jajka, kabanos wêdzony, 3 pomidorki koktajlowe, szczypior, ³y¿eczka oliwy z oliwek)
* tost (2 kanapki chleba Natura, serek do smarowania, 2 plastry ¿ó³tego sera)
* nutridrink malinowy
II ¶niadanie:
* cappuccino ¶mietankowe
* baton Corny Big z ¿urawin± posmarowany twaro¿kiem czekoladowym (lol)
Obiad:
* ry¿ bia³y, gotowany
* polêdwiczki drobiowe w sosie serowym
* surówka z marchwi i selera
* sok marchewkowy
Znowu da³am pupy, zjad³am z pó³ porcji, a soku nie uby³o - cholera wie, czemu, ale smakowa³ paskudnie.
Podwieczorek:
* kawa³ek ciasta dro¿d¿owego ze ¶liwkami
* fili¿anka gor±cego mleka 3.2%
Kolacja:
* sa³atka (3 pomidorki koktajlowe, ogórek kiszony, szczypior, ³y¿eczka pestek z dyni)
* tost (2 kanapki chleba Natura, serek do smarowania, plaster szynki z indyka, trochê tartego sera)
* nutridrink czekoladowy
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-23, 08:17   #381
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Poka¿ wiadomo¶æ
Pracujê nad wprowadzaniem kaszy jaglanej do mojego U i dzi¶ uda³o mi siê zje¶æ j± trzy razy

I: trzy nale¶niki z kremem "czekoladowym" w³asnej roboty (ukrêconym z jaglanki, kilku daktyli, mleka i cynamonu, pos³odzonego karobem: http://http://www.naturanet.pl/karob...go-id-402.html)
II: jogurt naturalny, trzy kostki gorzkiej czekolady, brzoskwinie;
III: zupa pomidorowa zabielana ¶mietan± z kasz± jaglan±; na drugie makaron razowy z ³ososiem w sosie ¶mietanowo-koperkowym; ma³a lampka bia³ego wina;
IV: ¶liwki, trochê orzechów;
V: dwie kromki razowca z past± cebulow± i ogórkiem ma³osolnym; reszta kremu ze ¶niadania.
Twoje jad³ospisy mnie powalaj±! s± rewelacyjne od zawsze tak jesz? czy stosowa³a¶ jak±¶ dietê i mienia³a¶ nawyki?
olik187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-23, 08:25   #382
paula684
Wtajemniczenie
 
Avatar paula684
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 2 137
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez rybka1425 Poka¿ wiadomo¶æ
nie poddawaj sie pomy¶l o efektach, jedz to co lubisz najbardziej i bêdzie super! Twoje P mi siê podoba ale ¶niadanko trochê skromne, za to drugie ¶niadanko polecam podjadaæ orzechy i suszone owoce pomiêdzy posi³kami , zdrowe i pyszne polecam te¿ ciep³e kakao rano i wieczorem, ¶wietny relax
dziêkujê ¶niadanko zawsze skromnie jako¶ u mnie wypada, potem staram siê nadrabiaæ hmm za orzechami nie przepadam, ale za to uwielbiam suszone banany kakao pijê, tylko rzadko, bo przewa¿nie mam braki mleka w lodówce

Cytat:
Napisane przez Darkoz Poka¿ wiadomo¶æ
Jest dobrze, g³owa do góry! A¿ zg³odnia³am, dobry ten pudding?
dziêkujê za wsparcie a ten pudding jest hmm... REWELACYJNY jad³am ju¿ o smaku toffi i ¶mietankowy, czeka na mnie jeszcze czekoladowy i waniliowy
paula684 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-23, 08:28   #383
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
hanna_banana,Psotka87, DudiBoy - dziêki za dobre rady, w przysz³ym tygodniu postaram siê co¶ zastosowaæ, bo jutro spodziewam siê pracowitego i stresuj±cego dnia, wiêc pewnie zostanê przy zestawie obiadowym jogurt + owoce/warzywa. Mam s³abo¶æ do tych bezcukrowych jogurtów, bo lubiê s³odkie ale staram siê unikaæ cukru. A poza tym s± bardzo wygodne, bo mo¿na zje¶æ nawet przy komputerze i brudzi siê tylko jedna ³y¿eczka.

U*
I(8.30): jagodzianka, kawa z mlekiem
II(12.00): jogobella light do picia, jab³ko
III(16.00): 3 placki ziemniaczane z ketchupem i musztard±
IV(19.00): kromka razowca z bieluchem, kromka razowca z rzodkiewk±, marchewka
Duuu¿o wody, dwie czarne kawy, pesi light (ochota na s³odkie), dwie herbaty bia³e

*a mo¿e ju¿ P? chocia¿ ostatnio raczej chudnê…
Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Na pewno to nie jest P. W ogóle nie mo¿na tego nazwaæ pe³nowarto¶ciowym menu - ZNOWU! Ustawicznie pope³niasz te same b³êdy, ja rozumiem, ¿e ciê¿ko jest zmieniæ nawyki, ale... no tym razem jest naprawdê kiepsko. Chcesz siê zdrowo od¿ywiaæ? Musisz wiedzieæ, ¿e zawsze bêdzie siê to wi±za³o z po¶wiêceniem nieco wiêkszej ilo¶ci czasu na przygotowanie posi³ków - choæby dlatego, ¿e trzeba je przemy¶leæ.

Od¿ywiæ organizm? Prosta zasada: bia³ko, t³uszcz, z³o¿one wêglowodany, owoce lub warzywa - w KA¯DYM posi³ku, o ile tylko to mo¿liwe. Mo¿na robiæ odstêpstwa od tej regu³y, bo nie jeste¶my robotami - ale to jest PODSTAWA. U Ciebie za¶, to pe³nowarto¶ciowy posi³ek jest wyj±tkiem po¶ród podjadania jakich¶ ¶mieci... Trzeba odwróciæ te proporcje.

Jagodzianka. Rozumiem, ¿e kupna? I pewnie jeszcze zjedzona poza domem, gdzie¶ w biegu? Celebruj ¶niadanie. To jest Twój start dnia. Dopalacz. Przygotuj sobie w domu poprzedniego dnia wieczorem sk³adniki do sporz±dzenia tre¶ciwego ¶niadania. Nie trzeba ¶lêczeæ nad garami od 4tej rano ¿eby zje¶æ pyszne ¶niadanie, które na³aduje Ciê pozytywn± energi±.

Jogurt. Kurczê, kup normalny jogurt naturalny, bez dodatków. Wkrój tam to jab³ko, dodaj garstkê orzechów - i ju¿ masz lekki posi³ek jak ta lala.

Placki? A chocia¿ sama je sma¿y³a¶, b±d¼ wiesz, na czym zosta³y usma¿one? Uwielbiam placki ziemniaczane, ale po³±czenie ich z ketchupem i musztard± daje nam znów ¶mieciowy posi³ek. Miêsny sos z warzywami, albo twaróg i mus owocowy - ju¿ zupe³nie zmieniaj± postaæ rzeczy.

Dlaczego nie posmarujesz obu kromek chleba serkiem i nie skroisz na wierzch rzodkiewek? Nie pojmujê jedzenia kanapek z samymi warzywami.

Ochota na s³odkie? Organizm domaga siê porz±dnego ¿arcia, dlatego Ciê przysysa. Nie oszukuj siê Pepsi Light, tylko JEDZ.

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
moje dzisiejsze R uwielbiam regularne posi³ki!

I: przepyszna, zapiekana owsianka z 5 ³y¿ek, mleka ry¿owego, malin, poziomek, je¿yn i jednej ¶liwki podana z ³y¿k± jogurtu greckiego i miodem wielokwiatowym
II:kromka razowa z serkiem zio³owym, plastrem ¿ó³tego sera gouda, pomidorem; marchew do chrupania i nieziemski serek homogenizowany o smaku pieczonych jab³ek (gdyby jeszcze mia³ lepszy sk³ad )
III:makaron jajeczny z bak³a¿anem, pomidorem i pesto
IV:2,5 chochelki lekkiej zupy pomidorowej z kalafiorem, marchewk±, 2 ma³ymi ziemniakami
V: dwie parówki z szynki z serkiem zio³owym, kawal±tek pomidora, kawa zbo¿owa na mleku 3,2%


(do¶æ czêsto jem te parówki z szynki - maj± one du¿o lepszy sk³ad, ok. 97% to miêso, ale i tak zastanawiam siê czy to dobry wybór - tzn. s± szybkie i smaczne)
Bardzo fajny, zró¿nicowany jad³ospis - taka redukcja to sama przyjemno¶æ! Co do parówek - nawet te o wysokiej zawarto¶ci miêsa s± do¶æ t³uste i nie jest to najzdrowszy t³uszcz. Owszem, od czasu do czasu takie danie nie zaszkodzi, ale nie przesadza³abym z czêstotliwo¶ci± ich spo¿ywania. Z jajek te¿ mo¿na szybko przyrz±dziæ smaczne potrawy. Rybka równie¿ by mog³a wpa¶æ zamiast takich parówek

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
po kolacji wpad³o jeszcze wielkie jablko *wiec nadrobilam owoce dzisiaj no i pasek wedlowskiej mlecznej
dalczego nie lubisz Milki? A takie ³adne zdjêcie podwieczorku wstawi³am specjalnie z mysla o Tobie (plus swieze maliny z ogrodu ) Wlasnie! Moze polecisz mi jakas dobra- ogolnie dostepna mleczna czekolade? Bo z gorzk± nie mam problemu, uwielbiam t± "surowe kakao"

jadlospis Twoj swietny, narobilas mi ochoty na camemberta jutro musze kupic, bo dawno nie jadlam
Nie lubiê Milki, bo jest dla mnie s³odkim ulepkiem, który nawet barwê ma jak±¶ blad±, a nie czekoladow± . Wolê ju¿ nawet zwyk³ego mlecznego Wedla. Wawel te¿ bardziej tr±ci kakao ni¿ ta nieszczêsna Milka . No i osobi¶cie uwielbiam smak mlecznej czekolady Lindta, no ale ona ju¿ dro¿sza jest i nie wszêdzie mo¿na j± dostaæ. A skoro z gorzk± czekolad± nie masz problemu, to nie pytaj mnie o mleczn±, tylko jedz gorzk±. Ja szamam mleczne czekolady g³ównie ze wzglêdu na T¯, choæ i tak on uczy siê ju¿ rozsmakowywaæ w gorzkich.

Nie potrafiê ¿yæ bez serów ple¶niowych

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Poka¿ wiadomo¶æ
Pracujê nad wprowadzaniem kaszy jaglanej do mojego U i dzi¶ uda³o mi siê zje¶æ j± trzy razy

I: trzy nale¶niki z kremem "czekoladowym" w³asnej roboty (ukrêconym z jaglanki, kilku daktyli, mleka i cynamonu, pos³odzonego karobem: http://http://www.naturanet.pl/karob...go-id-402.html)
II: jogurt naturalny, trzy kostki gorzkiej czekolady, brzoskwinie;
III: zupa pomidorowa zabielana ¶mietan± z kasz± jaglan±; na drugie makaron razowy z ³ososiem w sosie ¶mietanowo-koperkowym; ma³a lampka bia³ego wina;
IV: ¶liwki, trochê orzechów;
V: dwie kromki razowca z past± cebulow± i ogórkiem ma³osolnym; reszta kremu ze ¶niadania.
Ale¿ smakowicie i ciekawie! A jednocze¶nie lu¼no - to mi siê podoba! Za kaszê jaglan±, orzechy, ³ososia i gorzk± czekoladê nale¿± siê brawa , ale przyda³oby siê jeszcze jakie¶ ¼ród³o bia³ka prócz ³ososia.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-08-23 o 08:31
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-23, 09:00   #384
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez olik187 Poka¿ wiadomo¶æ
Twoje jad³ospisy mnie powalaj±! s± rewelacyjne od zawsze tak jesz? czy stosowa³a¶ jak±¶ dietê i mienia³a¶ nawyki?
Dziêkujê za mi³e s³owa Jem tak od do¶æ dawna, dok³adnie od czasu wyprowadzki z domu rodzinnego, gdzie panowa³a typowa polska monotonia miêsno-m±czna. Po prostu lubiê dobrze zje¶æ, a w dodatku uwielbiam eksperymenty w kuchni. Oczywi¶cie mam "fazy" na ró¿ne produkty (tego lata kasza jaglana i ró¿ne zdrowe s³odko¶ci bez cukru), ale staram siê, ¿eby by³o jakie¶ urozmaicenie, bo umar³abym z nudów, gotuj±c ci±gle to samo. Nie przepadam za miêsem, chocia¿ je jadam, ale staram siê nie serwowaæ go rodzinie czê¶ciej ni¿ dwa razy w tygodniu, zw³aszcza latem.

Jestem przyk³adem tego, ¿e sensowne jedzenie pomaga uzyskaæ i utrzymaæ dobr± wagê - za czasów licealnych mia³am spory "nadbaga¿". W³a¶ciwie potem siê nie odchudza³am, tylko zaczê³am po prostu sama gotowaæ. Teraz dobiegam czterdziestki, wiêc mój metabolizm zaczyna zwalniaæ, ale be¿ ¿adnego wysi³ku wa¿ê kilkana¶cie kg mniej ni¿ dwadzie¶cia kilka lat temu.

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Ale¿ smakowicie i ciekawie! A jednocze¶nie lu¼no - to mi siê podoba! Za kaszê jaglan±, orzechy, ³ososia i gorzk± czekoladê nale¿± siê brawa , ale przyda³oby siê jeszcze jakie¶ ¼ród³o bia³ka prócz ³ososia.
Dziêki Rzeczywi¶cie bia³ka by³o wczoraj mniej, poprawiê siê na przysz³o¶æ.
__________________
Niezamienna_ju¿_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2013-08-23 o 09:04
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-23, 09:53   #385
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 552
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Hej,prosze pomozcie,czy nie przesadzam z moim P? Wiem duzo chleba,ale to akurat wczoraj az tyle.

Sniadanie
2 kromki grubego razowca
2plastry szynki,ser zolty,pomidor,cebula
twarozek smietankowy,dosc grubo z ogorem i pomidorem

II
500ml mleka,szklanka platkow kukurydzianych,2jablka,ly zka kokosu

obiad
nalesniki z 4 jaj,mleka,maki i 2duzych jablek

podwieczorek
tost z dwoch kromek razowca
twarozek z piatnicy z ogorkiem i koprem

kolacja
gruba kromka razowca z 2plastrami szynki,serem,pomidorem
kromka razowca z polowa obranej makreli i szczypiorem
kromka razowca z tlustym swojskim twarogiem i koprem
200g wiesniaka

w ciagu dnia pracuje przy komputerze. Byla godzinka spaceru. Boje sie,ze jakos nierownomiernie tyje.
Bibiannaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-23, 12:28   #386
annaona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

[/COLOR]MOJE R/U

-na czczo ly¿eczka oliwy z oliwek z cytryn±;
I 8;00-OWSIANKA- (40 g p³atków owsianych zagotowanych w wodzie i ly¿ce mleka,2 ly¿ki wie¶niaka,ly¿eczka otrêbów ¿ytnich,2 ³y¿ki jogurtu greckiego,jab³ko,cynamon, ly¿eczka wiórków kokosowych) kapsu³ak CLA, kawa parzona z mlekiem bez cukru;
II ok13;00- 2 mini placuszki ziemniaczane z tart± marchewk± pieczone w piekarniku(2 jak jeden normalny),pomidor wymieszany plasterkiem sera feta i kilkoma oliwkami, mniejsza po³ówka grahamki posmarowana bieluchem z plastrem sera ¿ó³tego i ¿ywickiej obsuszanej, pó³ brzoskwini posmarowanej ly¿k± jogurtu greckiego-wiem,¿e ten posi³ek jest do¶æ du¿y,ale wiedzia³am,¿e bêdê mieæ d³ug± przerwê do nastêpnego posi³ku;
III;450g warzyw po w³osku na patelniê,polanych jogo naturalnym,ogórek;
IV; kubek czerwonego barszczu ;


2 ¶niadanie to jak dwa posi³ki ale nie mia³am jak go roz³o¿yc w czasie

i jak ? jakie¶ wskazówki? czy mo¿e byæ?
annaona jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-23, 15:56   #387
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Ostatnio co¶ mi waga stoi wcze¶niej jad³am podobnie tylko mniej wiórków kokosowych itp. i ³adnie chud³am. Faktycznie jest za du¿o? Siedzê z dzieæmi w domu, wiêc nie jest to do konca tryb siedz±cy :P no i karmiê piersi± ma³ego g³odomora.

R:

1. Lekki serniczek bananowy (serek homo i jogurt naturalny, jajko, ³y¿ka m±ki ziemniaczanej, br±zowy cukier, banan)
2. Sa³atka: feta, pomidor, pó³ cukinii, olej s³onecznikowy goliwa mi siê skoñczy³a)
3. Du¿a miska zupy cukiniowej z grzankami z domowego chleba z ziarnami
Fitness Blender HIIT 20 min
4. 150g ³ososia na parze z mas³em i cytryn±, marchewka gotowana, kuskus z olejem lnianym i natk± pietruszki
Podjedzone 2 ³y¿ki jogurtu greckiego, kocham go i nie mogê siê oprzeæ :P
5. Serek homo z cynamonem i duz± gar¶ci± orzechów w³oskich

Wiem ¿e znów du¿o nabia³u, ale przestrzegam pi±tkowego postu, wczoraj jad³am ¶ledzie, przedwczoraj tuñczyka, to nie bardzo mia³am ochotê na dwie ryby. Warzyw do kolacji ju¿ nie mam, jutro rano zakupy :P
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs

Edytowane przez Psotka87
Czas edycji: 2013-08-23 o 16:00
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-23, 16:36   #388
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za mi³e s³owa Jem tak od do¶æ dawna, dok³adnie od czasu wyprowadzki z domu rodzinnego, gdzie panowa³a typowa polska monotonia miêsno-m±czna. Po prostu lubiê dobrze zje¶æ, a w dodatku uwielbiam eksperymenty w kuchni. Oczywi¶cie mam "fazy" na ró¿ne produkty (tego lata kasza jaglana i ró¿ne zdrowe s³odko¶ci bez cukru), ale staram siê, ¿eby by³o jakie¶ urozmaicenie, bo umar³abym z nudów, gotuj±c ci±gle to samo. Nie przepadam za miêsem, chocia¿ je jadam, ale staram siê nie serwowaæ go rodzinie czê¶ciej ni¿ dwa razy w tygodniu, zw³aszcza latem.

Jestem przyk³adem tego, ¿e sensowne jedzenie pomaga uzyskaæ i utrzymaæ dobr± wagê - za czasów licealnych mia³am spory "nadbaga¿". W³a¶ciwie potem siê nie odchudza³am, tylko zaczê³am po prostu sama gotowaæ. Teraz dobiegam czterdziestki, wiêc mój metabolizm zaczyna zwalniaæ, ale be¿ ¿adnego wysi³ku wa¿ê kilkana¶cie kg mniej ni¿ dwadzie¶cia kilka lat temu.



Dziêki Rzeczywi¶cie bia³ka by³o wczoraj mniej, poprawiê siê na przysz³o¶æ.
Gdy czytam takie posty widzê, ¿e zdrowe ¿arcie ma sens Warto siê trochê postaraæ. Mo¿esz byæ wzorem dla innych



Dzisiejsze U.

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: ¶liwkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
II 3 kromki chleba staropolskiego z serami: brie orzechowy i emmentaler; 2 pomidory malinowe, sa³ata; garstka truskawek
1 godz. 30 min. æwiczeñ -> http://www.youtube.com/watch?v=8lvKyuhdAT0
III Fl±dra gotowana na parze, pó³ woreczka ry¿u ja¶minowego, broku³y gotowane na parze
Przek±ska: nektarynka
IV Jajecznica z 2 jaj na oliwie z rzodkiewkami i szczypiorkiem; piêtka chleba graham z serkiem cebulowym i pomidorem

Do picia: woda ¼ródlana, 2x czarna kawa, herbaty: 2x zielona, zio³owa, owocowa.

A teraz znowu idê grzeszyæ - kolejna premiera piwa w moim ulubionym pubie . Ale poæwiczy³am dzi¶ fest, to mogê pofolgowaæ.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-23, 17:54   #389
bimbamboom
Przyczajenie
 
Avatar bimbamboom
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

(beznadziejne chyba) Rr:

I: owsianka kremowa z jajem (4³y¿ki p³atków, otrêby, jajo)
II: 1/2 wêdzonej makreli + kapusta kiszona m³oda
III: jab³ko + 3 kromeczki ma³e chlebka "pro body" z mas³em, serem koryciñskim i rzodkiewk±
IV: ala omlet- 1 jajo, 1 bia³ko, ³y¿ka ¿ytniej m±ki, odrobina kakao z serkiem homo naturalnym
V: 5 paluszków rybnych z piekarnika + pomidor

do tego litry zielonej herbaty, woda, pepsi light

jako¶ tak nie najlepiej wysz³o (tak czujê), ale przez ta zbli¿aj±c± siê @ ci±gle bym co¶ jad³a i jad³a, najlepiej tone s³odkiego i czekoladowego. o ma³y w³os nie uleg³am dzi¶ s³odkim piankom, które wyleguj± siê u mnie w szafce ta @ mnie poma³u wykañcza!
bimbamboom jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-23, 18:38   #390
bingiel
Raczkowanie
 
Avatar bingiel
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 160
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ

Kiepsko. £oso¶ jako jedyne ¼ród³o bia³ka i t³uszczu to zdecydowanie za ma³o. Grejpfruta i papryki nie nazwa³abym w ogóle posi³kiem!

niestety jak jem wiêcej bia³ka to idzie mi w masê, bo du¿o æwiczê i robiê siê taki paker na nogach

moje dzisiejsze R

I owsianka z brzoskwini± i orzechami + kaw± rozp. z mlekiem
II 2 kanapki z kie³kami rzodkiewki i twarogiem
III (znów pó¼ny) ³oso¶ pieczony + kiszona kapusta
IV 2 wiêksze ró¿yczki broku³a + miseczka duszonych warzyw (papryka, pomidor, marchewka, cebula, cukinia, bak³a¿an)
bingiel jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.