Niemcy II :) - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-11, 19:12   #3901
BeautifulThings87
Raczkowanie
 
Avatar BeautifulThings87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 440
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
staralas sie o doplate do kosztow utrzymania mieszkania? bo wlasnie tym jest Wohngeld...

ja zalatwialam pieniazki w Arbeitsamcie nie w Job center a tam przyznaja ci jedna osobe do twojej sprawy


w job center tez dostajemy numerki ale cala kwestie pomocy mi w utrzymaniu mieszkania i w dostaniu kasy na umeblowanie zalatwialam w Arbeitsamcie

a tak z ciekawosci? do tej pory gdzie mieszkaliscie z TZ? wynajmujecie u kogos pokoje czy u rodzicow czy jak wiolka?bo to moze cos popowiedziec w tej sprawie
Czyli wychodzi na to, że na dopłatę do mieszkania ma też wpływ gdzie wcześniej się mieszkało?
Ja za niedługo będę w tej samej sytuacji co Wiolka.. Tyle, że my będziemy mieszkać u wujka (jest tam tez zameldowana babcia i dziadek TZ) mojego TZ. Jakie to będzie miało znaczenie?

Edytowane przez BeautifulThings87
Czas edycji: 2012-01-11 o 19:15
BeautifulThings87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:01   #3902
cwiakala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 25
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
staralas sie o doplate do kosztow utrzymania mieszkania? bo wlasnie tym jest Wohngeld...

ja zalatwialam pieniazki w Arbeitsamcie nie w Job center a tam przyznaja ci jedna osobe do twojej sprawy


w job center tez dostajemy numerki ale cala kwestie pomocy mi w utrzymaniu mieszkania i w dostaniu kasy na umeblowanie zalatwialam w Arbeitsamcie

a tak z ciekawosci? do tej pory gdzie mieszkaliscie z TZ? wynajmujecie u kogos pokoje czy u rodzicow czy jak wiolka?bo to moze cos popowiedziec w tej sprawie



a ile czekałas na te pieniądze??? jakie orientacyjnie kwoty się podałe , pytam żeby nie podać ani za niskiej ani za wysokiej
cwiakala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:02   #3903
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy II :)

Wiolka, ja sie zapisalam na kurs niemieckiego w VHS, wiec moglam sie ubezpieczyc jako uczaca sie niemieckiego. Moze to byloby dobre rozwiazanie dla Ciebie. Placilam wtedy jakas mala sume za to ubezpieczenie, i bylo wazne tylko w naglych wypadkach.
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:13   #3904
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez BeautifulThings87 Pokaż wiadomość
Czyli wychodzi na to, że na dopłatę do mieszkania ma też wpływ gdzie wcześniej się mieszkało?
Ja za niedługo będę w tej samej sytuacji co Wiolka.. Tyle, że my będziemy mieszkać u wujka (jest tam tez zameldowana babcia i dziadek TZ) mojego TZ. Jakie to będzie miało znaczenie?
mieszkas bedziecie ale nie meldowac sie?
czy ma wplyw to gdzie sie mieszkalo nie wiem, ale slyszalam ze tak, bo ode mnie brali meldunek wczesniejszy a ze mialam i to 3 letni...

cwiakala czekalam z 2 -3 tygodnie jakies od zlozenia wniosku, kwoty nie podam bo juz pisalam wczesniej poza tym nie mowi sie im kwoty jaka chcesz dostac tylko piszesz liste rzeczy ktorych nie masz i potrzebujesz oni sami przyznaja sume jaka uznaja za sluszna
dlatego najlepiej brac mieszkanie po remoncie , , z tego co wiem jesli ktos ma cos tam do zrobienia z remontu to mozna wiecej dostac kasy ale tez jest jakies max ktore przyznaja w zaleznosci od landu
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2012-01-11 o 20:15
Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:45   #3905
BeautifulThings87
Raczkowanie
 
Avatar BeautifulThings87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 440
Dot.: Niemcy II :)

Oczywiście, meldunek to podstawa. Do 7 dni trzeba się zameldować Nigdzie nie pisałam, że się nie będziemy meldować. Myślałam, że to jest oczywiste, ale chyba się myliłam hihihihi

Edytowane przez BeautifulThings87
Czas edycji: 2012-01-11 o 20:48
BeautifulThings87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 23:00   #3906
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez BeautifulThings87 Pokaż wiadomość
Oczywiście, meldunek to podstawa. Do 7 dni trzeba się zameldować Nigdzie nie pisałam, że się nie będziemy meldować. Myślałam, że to jest oczywiste, ale chyba się myliłam hihihihi
a jaki metraz ma wujek? bo jak tam tyle osob jest zameldowanych to nie wiem czy nowych mozna zameldowac , zalezy chyba od pokoi ile ma on
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 23:02   #3907
BeautifulThings87
Raczkowanie
 
Avatar BeautifulThings87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 440
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
a jaki metraz ma wujek? bo jak tam tyle osob jest zameldowanych to nie wiem czy nowych mozna zameldowac , zalezy chyba od pokoi ile ma on
Tzn. tam są dwie rodziny, które mają 2 domy własnościowe i mieszkają obok siebie Jeszcze nie wiemy u kogo się zameldujemy Może u wujka, a może u drugiego wujka Ale miejsca jest bardzo dużo Obecnie dziadek z babcią przebywają w PL dlatego my wkraczamy na razie w ich część domu, którą zawsze zamieszkują jak przyjeżdżają do DE..

Edytowane przez BeautifulThings87
Czas edycji: 2012-01-11 o 23:04
BeautifulThings87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 00:49   #3908
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy II :)

aa tak to spoko potem poszukajcie sobie pracy jak znajdziecie i jesli bylby niskie zarobki to udajcie sie do AA i mozecie wtedy dam poprosic o pomoc
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:07   #3909
wiolka0001
Raczkowanie
 
Avatar wiolka0001
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 48
Dot.: Niemcy II :)

Brook nie starałam sie o Wohngeld tylko Erstaustattung fur die Wohnung, wydaje mi sie że on to tak dodatkowo policzył jak mi wszystko sprawdzał, albo się myle i chciał to wszystko wiedzieć do tego doposażenia.
A jak byłam w Arbeitsamcie zarejestrować się jako bezrobotna a dokładniej chyba szukająca pracy, to zapytałam się o to doposażenie to mnie odesłali do jobcenter .

Sylwia*** :Jak robiłaś ten kurs to ile płaciłaś za ubezpieczenie? mogłabyś zdradzić sumę
Mogłąbyś mi tez powiedziec czy byłaś zadowolona z kursu w VSH? na jaki poziom poszłaś i z jaką wiedzą?
Ja bedę się teraz zapisywać i nie wiem na jaki poziom . marze o B2 ale nie wiem czy dam rade. Na B1 orientirungskurs idą często osoby które nic nie umieją,wiec zastanawiam się czy nie będzie za łatwo i czy warto iść do VSH?i czy jest możliwość dopłaty to kursu z urzędu za B2? .Narzeczony idzie natomiast do berlitza ale szef mu ma go opłacić.
wiolka0001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:36   #3910
BeautifulThings87
Raczkowanie
 
Avatar BeautifulThings87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 440
Dot.: Niemcy II :)

Może teraz troszkę z innej beczki
Od pół roku mój narzeczony wysyła raz na jakiś czas jakieś podanie o pracę do niemieckich agencji reklamowych. Głównie przez internet. Nie było ani jednego przypadku kiedy by pracodawca nie odpisał, że dziękuje za zainteresowanie się ofertą, że sprawdzą jego podanie i dadzą znać co i jak W PL jak wysyłałam podania to nikt mi takich odpowiedzi nie pisał. Nawet 2 razy dostał list pisemny od niemieckiego pracodawcy, że dziękuje za przesłanie oferty i ze będzie rozpatrywana za niedługo!!! Czy dziewczyny, które mieszkają w DE też się z tym spotykają?
Było kilka ofert i propozycji rozmów ale te CV wysyłał orientacyjnie, chciał sprawdzić czy ktoś się nim zainteresuje
BeautifulThings87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:51   #3911
cwiakala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 25
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
mieszkas bedziecie ale nie meldowac sie?
czy ma wplyw to gdzie sie mieszkalo nie wiem, ale slyszalam ze tak, bo ode mnie brali meldunek wczesniejszy a ze mialam i to 3 letni...

cwiakala czekalam z 2 -3 tygodnie jakies od zlozenia wniosku, kwoty nie podam bo juz pisalam wczesniej poza tym nie mowi sie im kwoty jaka chcesz dostac tylko piszesz liste rzeczy ktorych nie masz i potrzebujesz oni sami przyznaja sume jaka uznaja za sluszna
dlatego najlepiej brac mieszkanie po remoncie , , z tego co wiem jesli ktos ma cos tam do zrobienia z remontu to mozna wiecej dostac kasy ale tez jest jakies max ktore przyznaja w zaleznosci od landu

jeszcze raz Ci dziękuję za odpoweidź,


a tak na marginesie to zapytam Was o opinie

otóż mój mąż pracuje w niemieckiej firmie, dostaliśmy karty ubezpieczeniowe, dostaje wypłaty w terminie , wszystko jest ok oprócz jednego co nas bardzo zastanawia. On nie ma żadnej umowy. Pracodawca dał mu co prawda dużo dokumentów do podpisu, ale nie dostał umowy o pracę. Czy to tu jest normalne??? mu tu jesteśmu dopiero 2,5 miesiąca dlatego pytam
cwiakala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 11:28   #3912
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy II :)

no umowa o prace musi byc, i widocznie ja podpisaliscie - inaczej by nie przeszlo ubezpiecznie tutaj gdyby cos nie gralo

wiolka to ja nie wiem czego was tak odeslali do Job center, bo to zalatwia sie w AA
co do kursu VHS jest bardzo dobra szkola, ja nie poszlam na B1 byl dla mnie za latwy mimo ze mialabym za darmo go jako pomoc od panstwa za B2 juz placic sama musialabym
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 14:01   #3913
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez BeautifulThings87 Pokaż wiadomość
Może teraz troszkę z innej beczki
Od pół roku mój narzeczony wysyła raz na jakiś czas jakieś podanie o pracę do niemieckich agencji reklamowych. Głównie przez internet. Nie było ani jednego przypadku kiedy by pracodawca nie odpisał, że dziękuje za zainteresowanie się ofertą, że sprawdzą jego podanie i dadzą znać co i jak W PL jak wysyłałam podania to nikt mi takich odpowiedzi nie pisał. Nawet 2 razy dostał list pisemny od niemieckiego pracodawcy, że dziękuje za przesłanie oferty i ze będzie rozpatrywana za niedługo!!! Czy dziewczyny, które mieszkają w DE też się z tym spotykają?
Było kilka ofert i propozycji rozmów ale te CV wysyłał orientacyjnie, chciał sprawdzić czy ktoś się nim zainteresuje
Tak, dokładnie tak jest. Tu zawsze się odezwą, nieważne, czy chcą z Tobą rozmawiać, czy nie - w sensie zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne. Mąż pracuje tu w którjeś tam firmie z kolei, więc podań już wysłał sporo. Ja reszta też. I zawwsze jest jakaś uprzejma odpowiedź, podziękowanie za zainteresowanie ofertą itd. A od czasu do czasu mąż szuka pracy w PL, i nawet jeśli już odbyła się rozmowa kwalifikacyjna, to zlewają potem klienta totalnie... Ani "dziękujemy za zainteresowanie" ani "pocałuj..." Nie potrafię tego zrozumieć, zwłaszcza w czasach interenetu, gdzie wysłanie uprzejmego PFO nie kosztuje nic...
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 14:21   #3914
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy II :)

z ciekawosci od czego to skrot PFO?

u nas tez tu odpisywali na wyslane zgloszenia, bylo to dosc uprzejme, w Polce nie...
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 14:32   #3915
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
z ciekawosci od czego to skrot PFO?
To tak uprzejmie z angielska "please, f...ck off"
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 15:08   #3916
wiolka0001
Raczkowanie
 
Avatar wiolka0001
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 48
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
co do kursu VHS jest bardzo dobra szkola, ja nie poszlam na B1 byl dla mnie za latwy mimo ze mialabym za darmo go jako pomoc od panstwa za B2 juz placic sama musialabym
czy dostałaś w VSH jakieś materiały do nauki? o książki mi chodzi. skoro robiłas ten kurs to mozesz mi nakreślić od czego się zaczynał? czego od ciebie na początku wymagali? chce na b2 iśc, jak nie dam rady to sie na b1 przeniose bo juz o to pytałam. Chciałabym wiedzieć czego sie spodziewać, ewentualnie co podszkolić.
wiolka0001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 15:15   #3917
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy II :)

no wlasnie nie robilam go, bo nie chcialam placicwiec nic nie wiem , oprocz tego ze w necie ta szkole duzo osob poleca wlasnie, w informatorze od nich miala cos sume 250 eu przewazylo na tym by nie isc to byla cena nie pamietam czy za semestr czy miesiac bede w domu to sprawdze w ksiazce i napisze Ci
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 18:02   #3918
wiolka0001
Raczkowanie
 
Avatar wiolka0001
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 48
Dot.: Niemcy II :)

A może któraś z wizażanek robiła ten kurs? i może mi coś podpowiedzieć? kosztuje on 239 euro za połówke czyli B1a, B1b, B2a.... itd cały stopień 480 i robi sie stopień w rok w trybie wieczorowym to strasznie długo 5 miesięcy połówka stopnia:/.
jest jeszcze intensiv kurs gdzie jest cały stopień to kosztuje 411 za 3 miesiące za 200 godzin.
wiolka0001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 20:10   #3919
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy II :)

Wiolka, ja to zrobilam tak:
Kupilam ksiazke "Niemiecki w 4 tygodnie" i z niej sie uczylam. Po 2 miesiacach poszlam do VHS, tam zrobili mi maly test, zeby sprawdzic moj poziom, i wyslali mnie na Mittelstufe II, 2 razy w tygodniu po 3 godziny przez 2,5 miesiaca. Mnie ten kurs bardzo duzo dal, ale tylko dlatego, ze pilnie odrabialam prace domowa (ktorej bylo mnostwo!) i sie naprawde porzadnie uczylam na biezaco. Cwiczenia przepisywalam do zeszytu, by sobie utrwalic pisownie. Bez tego kurs niewiele by mi dal, bo zbyt duzo osob na nim bylo. Bylam zadowolona. Potem bez kolejnego kursu zdalam TestDaF na najwyzsze oceny.

Ksiazki trzeba bylo kupic dodatkowo.

Za ubezpieczenie placilismy jakos kolo 50 Euro miesiecznie, znalezlismy jakies w Internecie
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-13, 07:55   #3920
wiolka0001
Raczkowanie
 
Avatar wiolka0001
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 48
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Sylwia*** Pokaż wiadomość
Wiolka, ja to zrobilam tak:
Kupilam ksiazke "Niemiecki w 4 tygodnie" i z niej sie uczylam. Po 2 miesiacach poszlam do VHS, tam zrobili mi maly test, zeby sprawdzic moj poziom, i wyslali mnie na Mittelstufe II, 2 razy w tygodniu po 3 godziny przez 2,5 miesiaca. Mnie ten kurs bardzo duzo dal, ale tylko dlatego, ze pilnie odrabialam prace domowa (ktorej bylo mnostwo!) i sie naprawde porzadnie uczylam na biezaco. Cwiczenia przepisywalam do zeszytu, by sobie utrwalic pisownie. Bez tego kurs niewiele by mi dal, bo zbyt duzo osob na nim bylo. Bylam zadowolona. Potem bez kolejnego kursu zdalam TestDaF na najwyzsze oceny.

Ksiazki trzeba bylo kupic dodatkowo.

Za ubezpieczenie placilismy jakos kolo 50 Euro miesiecznie, znalezlismy jakies w Internecie
Mittelstufe II to jest jak A1b? co to jest TestDaF? nie kojarze nazwy na jaki to poziom ? na czym polegał ten mały test w VSH?
wiolka0001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-13, 08:22   #3921
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy II :)

.

Edytowane przez emenyx
Czas edycji: 2012-01-16 o 06:30
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-13, 13:39   #3922
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez wiolka0001 Pokaż wiadomość
Mittelstufe II to jest jak A1b? co to jest TestDaF? nie kojarze nazwy na jaki to poziom ? na czym polegał ten mały test w VSH?

DaF to znaczy Deutsch als Fremdsprache , czyli niemiecki jako język obcy.

Z poziomami jest tak:

A1 - Grundstufe I
A2 - Grundstufe II
B1 - Grundstufe III
B2 - Mittelstufe I
C1 - Mittelstufe II

Nie miałam przeprowadzanego testu przed kursem, ale po każdym poziomie i składa się on z czterech części: słuchanie, czytanie,pisanie i na koniec mówienie.

Na stronie goethe institut można w zakładce Deutsch lehrnen znaleźć materiały,a w innej zakładce przykładowe testy.
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'






Edytowane przez alcon
Czas edycji: 2012-01-13 o 13:41
alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-13, 14:32   #3923
cwiakala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 25
Dot.: Niemcy II :)

czy robiąc Ausbildung np. fryzjerka czy sekretarka dostaje się wynagrodzenie???
cwiakala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-13, 14:43   #3924
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Niemcy II :)

Tak. A ile, to już zależy od landu no i w każdym roku jest inaczej.

PS. No i oczywiście z każdym rokiem więcej
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-13, 17:38   #3925
wiolka0001
Raczkowanie
 
Avatar wiolka0001
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 48
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość

DaF to znaczy Deutsch als Fremdsprache , czyli niemiecki jako język obcy.

Z poziomami jest tak:

A1 - Grundstufe I
A2 - Grundstufe II
B1 - Grundstufe III
B2 - Mittelstufe I
C1 - Mittelstufe II

Nie miałam przeprowadzanego testu przed kursem, ale po każdym poziomie i składa się on z czterech części: słuchanie, czytanie,pisanie i na koniec mówienie.

Na stronie goethe institut można w zakładce Deutsch lehrnen znaleźć materiały,a w innej zakładce przykładowe testy.
dziekuje za odpowiedz
wiolka0001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-13, 18:15   #3926
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy II :)

silencio ja bym wyjechala
zawsze poznasz troche inna kulture, ludzi, jezyk Jestes mloda to jak nie teraz to kiedy
ja wyjechalam majac 19lat, zaraz po maturze..teraz jestem juz ponad 16lat tutaj i nie zaluje, mimo ze chetnie wrocilabym do Polski!! Ale poznalam tu tylu fajnych ludzi z calego swiata, dzieki pracy moglam podrozowac gdzie chce, no a teraz i rodzine mam, mimo ze nie planowalam...warto poznac cos nowego...a po co planowac co bedzie za 5lat jak nie wiadomo co bedzie za miesiac

jesli chodzi o kursy to ja je robilam 16-15lat temu, wiec pewnie cos sie tam w nich zmienilo, ale mi pomogly
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 14:09   #3927
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy II :)

Dziewczyny wrzucam link do przydatnej strony, szczególnie dla osób nowych w De.

http://www.nazachodzie.de/
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 20:07   #3928
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Niemcy II :)

Hej! Pierwszy raz piszę w tym dziale, ale mam nadzieję, że mnie nie wygonicie

chodzi o listę rzeczy, które powinnam wziąć do Niemiec na 2 tygodnie do pracy (inwentaryzacje), jak na razie mam:
-coś do spania
-skarpetki, bielizna
-kilka jeansów, dresy
-kilka bluz i koszulek
-ręczniki, chusteczki
- suszarka, szczotka, spinki, gumki, szampon, odżywka
-kapcie, laczki pod prysznic
-kosmetyczka (krem, tusz, fluid itp)
- mydło, żel pod prysznic, gąbka, pasta do zębów, szczoteczka, antyperspirant
-podpaski/tampony
-maszynki
-ładowarka, książka
-portfel (i jego zawartość)
-jakieś zupki chińskie na wszelki wypadek (chociaż dwa posiłki są zapewnione)
-herbata, kawa, cukier
-sztućce
- trampki
- apap

Waszym zdaniem wszystko?

i jeszcze jedno (chyba ważniejsze ), ile kosztują sms z Niemiec do Polski, z Polski do Niemiec albo z Niemiec do Niemiec w plusie? (dokładniej 36 i 6)


PS. Pytałam o to na plotkowym, ale dziewczyny poradziły zapytać tu
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 08:49   #3929
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

W Plusie? To musisz plusa zapytac, dziewczyny zamieszkujace tutaj na stale nie maja polskich komorek, a przynajmniej ja nie mam, wiec wyciagam wnioski ze one tez nie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 09:49   #3930
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy II :)

Nie zapomnij o karcie EKUZ. Mam karte w mix plusie i ostatnio pojawila sie taka oferta rozmowki polsko-niemieckie, o ile sie nie myle minuta dzwonienie/odbieranie kosztuje 0,50 zl. Sprawdz na stronie operatora. Udanego wyjazdu!

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow.
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:54.