Wypadające włosy - PODSUMOWANIE! - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-13, 23:19   #3991
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
Tak, przyznaję że to bardzo ciekawy produkt . Zaczynacie mnie kusić
hehe
to dobrze, przynajmniej nie będę czuła że ja jedna taka pokuszona
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 08:23   #3992
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

moja mama powiedziała, że biostymina rewelacyjnie działa jak się ją doda do waxa albo maseczki jajkowo- rycynowej...

wiecie co? popytam mojej mamy o jej sposoby, ona jest w tym ekspertem...opisze Wam jej historię jako przestrogę...

otóż moja szanowna rodzicielka w młodości wczesnej była posiadaczką bujnej czupryny ( u nas to genetyczne). Zaszła w ciaże i jak to kobieta w ciąży sporo przytyła. Kiedy urodziło sie dziecko (znaczy się ja) mamusia wpadła na genialny pomysł, ze będzie sie odchudzać..... podsumowując- odchudzanie organizmu na maxa wycieńczonego a) tworzeniem nowego organizmu w czasie ciąży b) porodem c) karmieniem niemowlaka ( dodać nalezy, że komuna była głęboka i nie było witaminek dla kobiet w ciąży, odżywek itd, a większość ciąży mama chodziła w zimie, więc warzyw też nie było) poskudkowało utratą 3/4 owosienia. Jednym słowem- mamsia wyłysiała.....
część włosów jej odrosła, ale niestety nie wszystkie.. ma ich bardzo mało, bardzo słabiutkie no i niestety całe życie stosuje wszystkie te specyfiki o których piszecie... jak tylko przestaje- znowu włoski lecą garściami
sprawdzone sposoby mojej mamy- które co nieco pomagają, stosuje je odkąd pamiętam: Wax, biostymina, seria Seboradin, okłady z rzepy , różne wcierki szampon Dermena+ jakieś nowości jak coś się pojawi.. oczywiście nie wszystko na raz, bo to sie ciągnie już ponad 20 lat do tego zdrowe odżywianie i

ostatnio- Alveo- podobno pomaga

ech.. mam nadzieję, że u mnie to tylko stres i farba i niedługo przejdzie...
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 09:01   #3993
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez benito_mruffkolini Pokaż wiadomość
hehe
to dobrze, przynajmniej nie będę czuła że ja jedna taka pokuszona
Nie jedna, ja też jestem mocno pokuszona

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
moja mama powiedziała, że biostymina rewelacyjnie działa jak się ją doda do waxa albo maseczki jajkowo- rycynowej...

wiecie co? popytam mojej mamy o jej sposoby, ona jest w tym ekspertem...opisze Wam jej historię jako przestrogę...
Czekamy, może coś nowego dojdzie do naszych "mikstur"
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 09:03   #3994
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
A ile kosztuje ta biostymina? Spróbuję może potargować się o zakup bez recepty
Ja płaciłam za nią wczoraj ok 14zł za 10 ampułek. Powiedz, że chcesz to wcierać we włosy to może się szybciej zgodzi ci sprzedać. A jak nie to idź do innej apteki
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 09:03   #3995
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

elianko gratuluje Twojej mamie cierpliwosci i troche zazdroszcze... tyle lat starania zeby wlosy wygladaly... jejku... kobiety to sie maja... a faceci? zazwyczaj maja piekne grube wlosy... eh... natura lubi robic na przekor
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 09:18   #3996
olazysk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Hej a ja mam pytanie do kogoś kto stosował henne. Mam ciemno-brązowe włosy ale przesuszone latem .Mają niestety złociste refleksy:/chciałabym coś zrobić z kolorem i czytałam ze henna jest dobra, ale sama nie wiem, bo piszą też że wychodzą jakieś czerwone połyski:/a tego bym nie chciała.Może więc bezbarwna?Czy ona też ożywia trochę kolor? Czy może polecacie po prostu tylko Waxa??Proszę o pomoc bo mam już dość nudnego koloru(chyba potrzebuję zmiany:PP)
olazysk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 09:52   #3997
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 756
GG do izia17
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez olazysk Pokaż wiadomość
Hej a ja mam pytanie do kogoś kto stosował henne. Mam ciemno-brązowe włosy ale przesuszone latem .Mają niestety złociste refleksy:/chciałabym coś zrobić z kolorem i czytałam ze henna jest dobra, ale sama nie wiem, bo piszą też że wychodzą jakieś czerwone połyski:/a tego bym nie chciała.Może więc bezbarwna?Czy ona też ożywia trochę kolor? Czy może polecacie po prostu tylko Waxa??Proszę o pomoc bo mam już dość nudnego koloru(chyba potrzebuję zmiany:PP)
ale wax koloru włosów nie zmienia co do henny to nie wiem - nie stosowałam.
izia17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 11:13   #3998
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

ja stosowałam hennę, ale byłam niezadowolona.. tzn kolor jest ok, ale szybko sie spiera, henna jest troche niewygodna w stosowaniu, bo nie da się jej równo nałożyc i na dłuższych włoskach robia sie plamy, jak się nie potrafi z nią obchodzić no i bardzo ciężko zrobić to samemu- trzeba prosić kogoś o pomoc. Poza tym- dla mnie największa wada- henna śmierdzi końskim łajnem a włosy- smierdza przez tydzień
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 12:40   #3999
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Przepraszam, że tak ni z gruszki ni z pietruszki zapytam, ale w tym wątku ktoś pisał również o łysieniu przy helicobacter pyroli.
Chciałabym odświeżyc myśl, a pamiętam, że wtedy w postach nazwa tej bakterii była lekko przekręcona i stąd przeglądarka mi ich nie wyszuka... Znajduję jedynie starsze wypowiedzi na ten temat.
Któraś miła wizażanka pisała o helicobacterze, proszę o przypomnienie się. Dzięki
levante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 12:53   #4000
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
elianko gratuluje Twojej mamie cierpliwosci i troche zazdroszcze... tyle lat starania zeby wlosy wygladaly... jejku... kobiety to sie maja... a faceci? zazwyczaj maja piekne grube wlosy... eh... natura lubi robic na przekor
nie no oni też łysieją
tylko że ścięci na pałę zazwyczaj lepiej wyglądają


też podziwiam mamę elianki mnie już po tych paru miesiącach zaczynają drażnić te wszystkie rytuały
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 13:10   #4001
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez benito_mruffkolini Pokaż wiadomość
nie no oni też łysieją
tylko że ścięci na pałę zazwyczaj lepiej wyglądają


też podziwiam mamę elianki mnie już po tych paru miesiącach zaczynają drażnić te wszystkie rytuały
oni nie lysieja - oni maja wysokie czola swiadczace o dojrzalosci zyciowej (uslyszalam to od jednego wujka ktory nie godzi sie z lysinka)
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 13:14   #4002
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
oni nie lysieja - oni maja wysokie czola swiadczace o dojrzalosci zyciowej (uslyszalam to od jednego wujka ktory nie godzi sie z lysinka)
no tak
racja
to od tego intensywnego myślenia
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 13:25   #4003
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Właśnie wróciłam z apteki. Zakupiłam sok z pokrzywy (już drugie opakowanie), sok z brzozy i biostyminę (bez recepty zapłaciłam 10 zł ) i zrobię sobie mieszankę, którą poleciła Angi.
Zobaczymy czy na mnie podziała Zdam relację.
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 13:25   #4004
bibi andersen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Widzę że duzo pozytywnych opini co do Viatapilu.Ja łykam Revalid(narazie nic)JAk oceniacie działanie Revalidu w stosunku do Vitapilu.Może lepiej zmienić revalid na Vitapil...a moze porostu musze być cierpliwa.
Włosy myje codziennie szamponem Revalid wypadaja gdzieś tak z czesaniem do 200 a i tak gorzej było nie wspomne o tym że w ciagu dnia co łapskiem przejade to pęk.A w kucykach mi nie twarzowo, na nanogen mnie nie stać...mam lęki przez te kłaki ...aha i jeszcze smaruje Piloxidilem kiedys pomagal teraz cos nie bardzo...
Jak będzie mi 100 włosów na dzień wypadac to będę w siódmym. : ]
bibi andersen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 13:36   #4005
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez bibi andersen Pokaż wiadomość
Widzę że duzo pozytywnych opini co do Viatapilu.Ja łykam Revalid(narazie nic)JAk oceniacie działanie Revalidu w stosunku do Vitapilu.Może lepiej zmienić revalid na Vitapil...a moze porostu musze być cierpliwa.
Włosy myje codziennie szamponem Revalid wypadaja gdzieś tak z czesaniem do 200 a i tak gorzej było nie wspomne o tym że w ciagu dnia co łapskiem przejade to pęk.A w kucykach mi nie twarzowo, na nanogen mnie nie stać...mam lęki przez te kłaki ...aha i jeszcze smaruje Piloxidilem kiedys pomagal teraz cos nie bardzo...
Jak będzie mi 100 włosów na dzień wypadac to będę w siódmym. : ]
A jak długo zażywasz Radical?
Jeśli ponad dwa miesiące i nie widzisz żadnych efektów, to zmień na Vitapil (efekty po nim zauważyłam już po miesiącu).
Natomiast jeśli krócej to uzbroj się w cierpliwość i zażywaj dalej. Jeśli po dwóch miesiącach nie będzie efektu to zmień
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 13:52   #4006
bibi andersen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Ponad mięsiąc dopiero wiem,wiem trzeba byc cierpliwym...ale juz co poniektórzy mnie Kojak przezywają heh
Ravalid łykam 4-6 tabletek dziennie(musze baaardzo duzo jeść żeby te tabletki mi sie tam dobrze rozpuściły bo inaczej wymiotuje dziennie) a Vitapilu jedna nawet wystarczy z tego co czytam- no niezle..tak czy inaczej poczekam z tym revalidem jeszzce miesiąc.
bibi andersen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 15:34   #4007
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
oni nie lysieja - oni maja wysokie czola swiadczace o dojrzalosci zyciowej (uslyszalam to od jednego wujka ktory nie godzi sie z lysinka)

jak męzczyzna łysieje od czoła- to znaczy że to od intensywnego myślenia. Jeżeli od czubka głowy- to od intensywego seksu. Jeżeli stąd i stąd- to od myslenia o seksie
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 15:57   #4008
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
jak męzczyzna łysieje od czoła- to znaczy że to od intensywnego myślenia. Jeżeli od czubka głowy- to od intensywego seksu. Jeżeli stąd i stąd- to od myslenia o seksie
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 16:18   #4009
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez benito_mruffkolini Pokaż wiadomość
hehe
to dobrze, przynajmniej nie będę czuła że ja jedna taka pokuszona
Hurra kupiłam Vita-Femin . będę brała rano jedną tabletkę Vitapilu a wieczorem Vita-femin, ciekawe jakie będą efekty

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Ja płaciłam za nią wczoraj ok 14zł za 10 ampułek. Powiedz, że chcesz to wcierać we włosy to może się szybciej zgodzi ci sprzedać. A jak nie to idź do innej apteki
No już byłam i mi nie sprzedała jędza jedna . Potem pójdę gdzie indziej

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
elianko gratuluje Twojej mamie cierpliwosci i troche zazdroszcze... tyle lat starania zeby wlosy wygladaly... jejku... kobiety to sie maja... a faceci? zazwyczaj maja piekne grube wlosy... eh... natura lubi robic na przekor
Mój TŻ ma takie grube i gęste .... ahhh

Cytat:
Napisane przez levante Pokaż wiadomość
Przepraszam, że tak ni z gruszki ni z pietruszki zapytam, ale w tym wątku ktoś pisał również o łysieniu przy helicobacter pyroli.
Chciałabym odświeżyc myśl, a pamiętam, że wtedy w postach nazwa tej bakterii była lekko przekręcona i stąd przeglądarka mi ich nie wyszuka... Znajduję jedynie starsze wypowiedzi na ten temat.
Któraś miła wizażanka pisała o helicobacterze, proszę o przypomnienie się. Dzięki
To ja pisałam , jakiś czas temu robiłam sobie test i nic mi nie wyszło

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
jak męzczyzna łysieje od czoła- to znaczy że to od intensywnego myślenia. Jeżeli od czubka głowy- to od intensywego seksu. Jeżeli stąd i stąd- to od myslenia o seksie
... o boże mój tata łysieje na czubku ....
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 16:24   #4010
jusii
Rozeznanie
 
Avatar jusii
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 814
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
A ile kosztuje ta biostymina? Spróbuję może potargować się o zakup bez recepty
jak widzisz ceny wachają się od 10-14 zł

Cytat:
Napisane przez olazysk Pokaż wiadomość
Hej a ja mam pytanie do kogoś kto stosował henne. Mam ciemno-brązowe włosy ale przesuszone latem .Mają niestety złociste refleksy:/chciałabym coś zrobić z kolorem i czytałam ze henna jest dobra, ale sama nie wiem, bo piszą też że wychodzą jakieś czerwone połyski:/a tego bym nie chciała.Może więc bezbarwna?Czy ona też ożywia trochę kolor? Czy może polecacie po prostu tylko Waxa??Proszę o pomoc bo mam już dość nudnego koloru(chyba potrzebuję zmiany:PP)
o hennie jest więcej w innym wątku
ja mam kiepskie doświadczenia z henna
Cytat:
Napisane przez bibi andersen Pokaż wiadomość
Widzę że duzo pozytywnych opini co do Viatapilu.Ja łykam Revalid(narazie nic)JAk oceniacie działanie Revalidu w stosunku do Vitapilu.Może lepiej zmienić revalid na Vitapil...a moze porostu musze być cierpliwa.
Włosy myje codziennie szamponem Revalid wypadaja gdzieś tak z czesaniem do 200 a i tak gorzej było nie wspomne o tym że w ciagu dnia co łapskiem przejade to pęk.A w kucykach mi nie twarzowo, na nanogen mnie nie stać...mam lęki przez te kłaki ...aha i jeszcze smaruje Piloxidilem kiedys pomagal teraz cos nie bardzo...
Jak będzie mi 100 włosów na dzień wypadac to będę w siódmym. : ]
Ja brałam Revalid przez pół roku i nie wiem czy mi cokolwiek pomógł
Teraz biorę od miesiąca Vitapil ale za krótko żeby coś o nim powiedzieć

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
jak męzczyzna łysieje od czoła- to znaczy że to od intensywnego myślenia. Jeżeli od czubka głowy- to od intensywego seksu. Jeżeli stąd i stąd- to od myslenia o seksie
Mężczyźni częściej i poważniej łysieją ale moga się ogolić na łyso lub chodzić w króciutkich włosach i nikt tego nie widzi Mają wtedy problem "z głowy"
A my musimy robić wszystko żeby zapobiec utracie włosów
jusii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 16:32   #4011
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Podłamana jestem. Probuję czytać znowu wątek od początku i chyba zacznę robić notatki Bo ja nie wiem już, czy merz special (biorę drugie opakowanie) poprostu mi nie pomaga, czy nie pomaga, bo powinnam go połączyć z cynkiem, skrzypem i czymś jeszcze?? Czy jak myję włosy szamponem dermena, to używanie drogeryjnych odżywek ma sens? Czy wyprobować waxa? Ale szczerze mowiąc trochę się go boję.. Wy tu ciągle piszecie o jakichś nowych preparatach, odzywkach, tabletkach, badaniach a ja sie już całkiem pogubiłam

No to się wyżaliłam
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 17:39   #4012
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
Podłamana jestem. Probuję czytać znowu wątek od początku i chyba zacznę robić notatki Bo ja nie wiem już, czy merz special (biorę drugie opakowanie) poprostu mi nie pomaga, czy nie pomaga, bo powinnam go połączyć z cynkiem, skrzypem i czymś jeszcze?? Czy jak myję włosy szamponem dermena, to używanie drogeryjnych odżywek ma sens? Czy wyprobować waxa? Ale szczerze mowiąc trochę się go boję.. Wy tu ciągle piszecie o jakichś nowych preparatach, odzywkach, tabletkach, badaniach a ja sie już całkiem pogubiłam

No to się wyżaliłam
Myślę, że nie ma przeciwwskazań, aby do szamponu Dermeny dołączyć odzywkę z drogerii. Szampon ma działać na skórę głowy i na cebulki, a odżywka to kwestia indywidualna samych włosów.
Codo WAX-a, myślę, że nadmierne wypadanie włosów zwystępuje u tych dziewczyn, które mają osłabione cebulki włosowe. Mi po WAX-ie włosy nie wypadają, ale ja też już nie mam problemów z wypadaniem, więc zauważam odrostr nowych i grubszych włosków.
Myślę też, że jeśli po miesiącu-dwóch nie zauważysz żadnej zmiany, to można pomyśleć o zmianie tabletek. Może akurat te składniki które ma Merz Special nie są tym, czego potrzebuje Twój organizm.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 21:03   #4013
mamawiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 63
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Ach, a ja wlasnie jestem przeziebiona na maxa i boje sie, ze moj trud pojdzie na marne. Znowu wloski beda leciale jak szalone. Az sie boje umyc wlosy i zobaczyc je w wannie Smutno mi
mamawiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 21:17   #4014
cini_mini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 53
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

dzis bylam u dermatologa i pytalam o te helicobacter pylori.. Powiedzial ze to nie ma zwiazku.. I teraz nie wiem czy faszerowac sie antybiotykami ktore oslabia jeszcze bardziej moje wloski czy nie. W necie (oprocz kilku zdan na tym forum) nie ma informacji o tym ze jest to sprawca wypadania wlosow czy lojotokowego zapalenia skory. Wszedzie info tylko o wplywie na przewod pokarmowy, zoladek, wrzody, czasami jakas wzmianka o tradziku rozowatym, o wypadaniu nic...

I ze ma ja podobno 60-80% populacji..

Kto wie cos wiecej, moze ktos pytal sie swojego dermatologa o to?
cini_mini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-15, 08:35   #4015
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

dzis zrobiłam zmasowany atak na moje włosy nasmarowałam naftą włoski i skórę głowy, na końcówki- olej kokosowy, rano to zmyłam i nałozyłam Waxa z dodatkiem nafty i oleju rycynowego mam nadzieje, że uda mi sie to zmyc potem..
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-15, 10:44   #4016
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
dzis zrobiłam zmasowany atak na moje włosy nasmarowałam naftą włoski i skórę głowy, na końcówki- olej kokosowy, rano to zmyłam i nałozyłam Waxa z dodatkiem nafty i oleju rycynowego mam nadzieje, że uda mi sie to zmyc potem..
i bardzo dobrze zrobilas! na pewno beda efekty trzymamy kciuki za CIebie
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-15, 11:22   #4017
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
To ja pisałam , jakiś czas temu robiłam sobie test i nic mi nie wyszło
No popatrz, daleko szukałam, a to Ty
Powiedz, skąd można mieć pewność, że helicobacter ma jakiś związek z łysieniem? Jak niżej cytowana cini_mini, i mi lekarz rodzinny (czy tam pierwszego kontaktu) powiedział, że nie spotkał się z takim związkiem, ale nie oznacza to, że nie może on istnieć... Komu wierzyć
Wyraźnie o tym czytałam:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ter#post860997.


Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
Podłamana jestem. Probuję czytać znowu wątek od początku i chyba zacznę robić notatki Bo ja nie wiem już, czy merz special (biorę drugie opakowanie) poprostu mi nie pomaga, czy nie pomaga, bo powinnam go połączyć z cynkiem, skrzypem i czymś jeszcze?? Czy jak myję włosy szamponem dermena, to używanie drogeryjnych odżywek ma sens? Czy wyprobować waxa? Ale szczerze mowiąc trochę się go boję.. Wy tu ciągle piszecie o jakichś nowych preparatach, odzywkach, tabletkach, badaniach a ja sie już całkiem pogubiłam

No to się wyżaliłam
Uwierz mi, ja też powoli gubię się

Cytat:
Napisane przez mamawiki Pokaż wiadomość
Ach, a ja wlasnie jestem przeziebiona na maxa i boje sie, ze moj trud pojdzie na marne. Znowu wloski beda leciale jak szalone. Az sie boje umyc wlosy i zobaczyc je w wannie Smutno mi


Cytat:
Napisane przez cini_mini Pokaż wiadomość
dzis bylam u dermatologa i pytalam o te helicobacter pylori.. Powiedzial ze to nie ma zwiazku.. I teraz nie wiem czy faszerowac sie antybiotykami ktore oslabia jeszcze bardziej moje wloski czy nie. W necie (oprocz kilku zdan na tym forum) nie ma informacji o tym ze jest to sprawca wypadania wlosow czy lojotokowego zapalenia skory. Wszedzie info tylko o wplywie na przewod pokarmowy, zoladek, wrzody, czasami jakas wzmianka o tradziku rozowatym, o wypadaniu nic...

I ze ma ja podobno 60-80% populacji..

Kto wie cos wiecej, moze ktos pytal sie swojego dermatologa o to?
Proszę zobacz wyżej co pisałam w odp do gaagatki
Z pewnością helicobacter 'nosi' multum ludzi, problem w tym, że tylko u niektórych wywołuje różnego rodzaju komplikacje (wg mojego lekarza). Z drugiej strony mówił, że być może ma za mało wiedzy na temat związku - łysienie a pyroli. Zasugerował mi, że skoro nie można znaleźć innej, wyraźnej przyczyny wypadania włosów, to warto spróbować przejść kurację. Oczywiście musiałam na własną rekę zrobić badanie i okazało się, że mam helicobacter ciutek ponad dopuszczalną normę. Zdecydowałam się ją podleczyć (jestem w trakcie). Gdybym nie spróbowała zawsze dręczyłoby mnie pytanie - czy to nie jest moja przyczyna łysienia... Jasne, ładowanie w siebie antybiotyków, to nic dobrego dlatego wcinam dużo jogurtów naturalnych + tabletki osłonowe na żołądek i jelitka. Po kuracji zrobię badanie czy pozbyłam się intruza i pewno zanim przyjdą wyniki (to trochę trwa, chodowanie i analiza) powinnam dostrzec poprawę z włosami lub zupełny jej brak. Mam nadzieję. Ale również powtarzam sobie, że jestem ciężkim przypadkiem i nie ma co się łudzić
Poza tym nie zastanawiałam się długo z podjęciem decyzji - czy leczyć czy nie - bo niezaprzeczalnym faktem jest (jak wspominałaś), że pozostawiona sama sobie pyroli może zafundować wrzody itp.
Ale się rozpisałam
Ciekawa jestem co o tym sądzisz
Pozdrawiam
levante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-15, 12:04   #4018
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez cini_mini Pokaż wiadomość
dzis bylam u dermatologa i pytalam o te helicobacter pylori.. Powiedzial ze to nie ma zwiazku.. I teraz nie wiem czy faszerowac sie antybiotykami ktore oslabia jeszcze bardziej moje wloski czy nie. W necie (oprocz kilku zdan na tym forum) nie ma informacji o tym ze jest to sprawca wypadania wlosow czy lojotokowego zapalenia skory. Wszedzie info tylko o wplywie na przewod pokarmowy, zoladek, wrzody, czasami jakas wzmianka o tradziku rozowatym, o wypadaniu nic...

I ze ma ja podobno 60-80% populacji..

Kto wie cos wiecej, moze ktos pytal sie swojego dermatologa o to?
Hej, to że tyle osób ma tą bakterię i nie ma ona wpływu na włosy, tu muszę się zgodzić ... ALE ... u części osób powoduje ona wrzody. A jak wiemy wrzody to jest stan zapalny ściany żołądka a jak wiemy stany zapalne wewnątrz organizmy powodują wypadanie włosów, jeśli taki stan zapalny rozniesie się dalej na dwunastnicę, to dodatkowo mamy spowodowaną mniejszą wchłanialność substancji odżywczych i niedobory .... jeszcze jakieś wątpliwości ??

Cytat:
Napisane przez levante Pokaż wiadomość
No popatrz, daleko szukałam, a to Ty
Powiedz, skąd można mieć pewność, że helicobacter ma jakiś związek z łysieniem? Jak niżej cytowana cini_mini, i mi lekarz rodzinny (czy tam pierwszego kontaktu) powiedział, że nie spotkał się z takim związkiem, ale nie oznacza to, że nie może on istnieć... Komu wierzyć
Wyraźnie o tym czytałam:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ter#post860997.

Poza tym nie zastanawiałam się długo z podjęciem decyzji - czy leczyć czy nie - bo niezaprzeczalnym faktem jest (jak wspominałaś), że pozostawiona sama sobie pyroli może zafundować wrzody itp.

Pozdrawiam
Bardzo mądrze zrobiłaś
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-15, 12:40   #4019
mamawiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 63
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
Hej, to że tyle osób ma tą bakterię i nie ma ona wpływu na włosy, tu muszę się zgodzić ... ALE ... u części osób powoduje ona wrzody. A jak wiemy wrzody to jest stan zapalny ściany żołądka a jak wiemy stany zapalne wewnątrz organizmy powodują wypadanie włosów, jeśli taki stan zapalny rozniesie się dalej na dwunastnicę, to dodatkowo mamy spowodowaną mniejszą wchłanialność substancji odżywczych i niedobory .... jeszcze jakieś wątpliwości ??



Bardzo mądrze zrobiłaś
Dziewczyny, a jakie sa jeszcze inne objawy posiadanie tego cholerstw ;p helicobacter???
mamawiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-15, 12:53   #4020
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Wypadające włosy - PODSUMOWANIE!

Cytat:
Napisane przez mamawiki Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jakie sa jeszcze inne objawy posiadanie tego cholerstw ;p helicobacter???
Hmm... objawów typowo żołądkowych jest wiele, ale myślę że najbardziej charakterystyczny jest ból żołądka (tak trochę niżej jak mostek się znajduje) za jakąś chwilę po zjedzeniu posiłku, takie jakby kłucie, czasem nudności i wymioty (w zaawansowanych stadiach choroby znajduje się krew lub jakby fusy od kawy), bardzo często też niestrawność.

Wrzody często atakują osoby które nie mają czasu i szybko zjadają coś w biegu lub nerwach, nie mają czasu na chwilę odpoczynku po posiłku, wiecznie zestresowane i zabiegane
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.