Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-17, 12:45   #3991
lililjan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 39
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Mam pytanie: dzisiaj około 11.40 wypiłam mały kieliszek (jak do wódki) likieru( sheridans- 15,5 %) , ale dodatkowo zapomniałam się bo dzisiaj o 21 mam brać pierwszą tabletkę z opakowania. Nigdy nie pozwalam sobie na alkohol podczas brania tabletek i stąd moje pytanie- czy taka ilość alkoholu może wpłynąć na pełne wchłonięcie się tabletki?

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

oczywiście przy tym odstępępie czasu- około 10godzin
lililjan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 14:00   #3992
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez lililjan Pokaż wiadomość
Mam pytanie: dzisiaj około 11.40 wypiłam mały kieliszek (jak do wódki) likieru( sheridans- 15,5 %) , ale dodatkowo zapomniałam się bo dzisiaj o 21 mam brać pierwszą tabletkę z opakowania. Nigdy nie pozwalam sobie na alkohol podczas brania tabletek i stąd moje pytanie- czy taka ilość alkoholu może wpłynąć na pełne wchłonięcie się tabletki?

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

oczywiście przy tym odstępępie czasu- około 10godzin

nie. nawet jakbys wypila ten kieliszek tuż przed lub tuż po zażyciu tabletki nie ma to znaczenia na jej wchłonięcie.
Alkohol nie wchodzi w interakcje z tabletkami.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 14:37   #3993
magda1302
Zadomowienie
 
Avatar magda1302
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk/Ateny
Wiadomości: 1 670
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

przed rozpocząciem kolejnego opakowania z pewnych względów nie zrobiłam przerwy, czyli nie miałam okresu.
potem jak juz wcześniej pisałam 6 tabletkę wziełam jakieś 13/14h za późno.
i wg ulotki yasminu po tym incydencie powinnam nie robić 7 dniowej przerwy. zgadza się? czy tak mam robić? czy nie będzie żadnych problemów ze wzg na to, że to będzie już 2 raz pod rząd bez okresu?
magda1302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 15:51   #3994
lililjan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 39
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

dzięki piękne za odpowiedź jest jeszcze jedna sprawa- czy godzina przyjmowania tabletek po przerwie jest ważna? tzn czy musi być taka sama? Np ja przyjmuję od dzisiaj od 21, ale czy byłby problem jakbym przyjęła o 12? albo o 17? czy chodzi tutaj tylko o to, żeby nie przyjąć później niż się przyjmowało a wcześniej np jak przyjmowałam o 14 to nie przyjąć nagle o 22?
lililjan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 16:17   #3995
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez lililjan Pokaż wiadomość
dzięki piękne za odpowiedź jest jeszcze jedna sprawa- czy godzina przyjmowania tabletek po przerwie jest ważna? tzn czy musi być taka sama? Np ja przyjmuję od dzisiaj od 21, ale czy byłby problem jakbym przyjęła o 12? albo o 17? czy chodzi tutaj tylko o to, żeby nie przyjąć później niż się przyjmowało a wcześniej np jak przyjmowałam o 14 to nie przyjąć nagle o 22?
nowe opakowanie rozpoczynasz z 'czystą kartą' i możesz sobie zmienić godzinę przyjmowania tabletek na taką, która Ci bardziej odpowiada byle w trakcie już opakowania nie skakać.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 20:12   #3996
lililjan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 39
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

To w takim razie dlaczego w jednym z wątków powyżej ktoś sie pytał o to, że miał wziąć tabletkę o 12, a przypomniał sobie o 24 i to już jest źle(jeżeli zrozumiałam to chodziło o pierwszy dzień tabletek). Czy chodzi o to poprostu, że 24jest liczona jako następna doba już?
lililjan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 20:50   #3997
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez lililjan Pokaż wiadomość
To w takim razie dlaczego w jednym z wątków powyżej ktoś sie pytał o to, że miał wziąć tabletkę o 12, a przypomniał sobie o 24 i to już jest źle(jeżeli zrozumiałam to chodziło o pierwszy dzień tabletek). Czy chodzi o to poprostu, że 24jest liczona jako następna doba już?
tam chodziło pomyłkę w trakcie opakowania a nie na początku. w trakcie opakowania nie można mieszać godzin,a le gdy rozpoczynasz nowe możesz brać tabletki o innej porze niż w poprzednim opakowaniu.

24 godzin to przedział czasowy, który może przypaść na przełom dwóch dni.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-17, 23:36   #3998
magda1302
Zadomowienie
 
Avatar magda1302
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk/Ateny
Wiadomości: 1 670
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

ponawiam pytanie

przed rozpocząciem kolejnego opakowania z pewnych względów nie zrobiłam przerwy, czyli nie miałam okresu.
potem jak juz wcześniej pisałam 6 tabletkę wziełam jakieś 13/14h za późno.
i wg ulotki yasminu po tym incydencie powinnam nie robić 7 dniowej przerwy. zgadza się? czy tak mam robić? czy nie będzie żadnych problemów ze wzg na to, że to będzie już 2 raz pod rząd bez okresu?
magda1302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 05:53   #3999
lililjan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 39
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

No właśnie ja zrozumiałam, że skoro chodzi o ósmy dzień przerwy- czxyli pierwszy dzień nowego opakowania..hmm.. jakaś chyba zaspana jestem bo nadal nie rozumiem... a możesz mi to jakoś tak na chłopski rozum wyjaśnić?
lililjan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 12:00   #4000
zaniepokojona91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Dziewczyny mam bardzo ważne pytanie: czy czosnek zmniejsza działanie tabletek? Bo ja już sama nie wiem... trochę panikuję, ponieważ wczoraj rozpoczęłam nowe opakowanie i na kolacje zjadłam kurczaka z czosnkiem z 20 minut przed tabletką. I ja już sama nie wiem, bo słyszałam , że może zmniejszać działanie...a w ulotkach nie ma nic napisane;/ wiem, że to pewnie głupi problem ale pomóżcie...
zaniepokojona91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 12:38   #4001
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez zaniepokojona91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam bardzo ważne pytanie: czy czosnek zmniejsza działanie tabletek? Bo ja już sama nie wiem... trochę panikuję, ponieważ wczoraj rozpoczęłam nowe opakowanie i na kolacje zjadłam kurczaka z czosnkiem z 20 minut przed tabletką. I ja już sama nie wiem, bo słyszałam , że może zmniejszać działanie...a w ulotkach nie ma nic napisane;/ wiem, że to pewnie głupi problem ale pomóżcie...
czosnek? no bez przesady... Nie zmniejsza, spokojnie. Czosnek to nie dziurawiec.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 12:40   #4002
zaniepokojona91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

wolałam się upewnić. tłumaczę sobie, że gdyby był "niebezpieczny" dla tabletek to byłoby to napisane...już można w paranoje popaść- żeby przez ząbek czosnku zajść w ciążę? to byłby precedens na skalę światową
zaniepokojona91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 12:44   #4003
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez zaniepokojona91 Pokaż wiadomość
wolałam się upewnić. tłumaczę sobie, że gdyby był "niebezpieczny" dla tabletek to byłoby to napisane...już można w paranoje popaść- żeby przez ząbek czosnku zajść w ciążę? to byłby precedens na skalę światową
Nie twórzmy sobie problemów tam, gdzie ich nie ma
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 12:50   #4004
zaniepokojona91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Tzn wiesz. ja uważam, że tutaj trzeba właśnie uważać akurat jestem zwolenniczką tego, że lepiej dopilnować niż później płakać... niestety jak się czyta po forach różne opinie to czasem włosy stają dęba ze strachu... ale na szczęście znalazłam jedną opinię lekarza, że czosnek nie zmniejsza działania... więc chyba muszę mu zaufać
zaniepokojona91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 18:06   #4005
anula21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam, biorę od kilku miesięcy tabletki Qlaira, zostały rozpoczęte prawidłowo, ale przy trzecim opakowaniu zgubiłam 19 nasta tabletke, w schemacie jest napsiane zeby nie przyjmowac nastepnej tylko rozpoczac nowe opakowanie, cos pokrecilam z nowym i nie wiem czy w odpwiednim momencie rozpoczelam. Ale bralam te nowe opakowanie cale i je skonczylam a teraz zaczelam kolejne. Moje pytanie moze byc glupie ;] ale czy po takim pokreceniu z tymi tabletkami juz mam pelna ochrone? Prosze o szybka odpowiedz
anula21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 18:14   #4006
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

teraz od nowego opakowania już masz pełną ochronę. po tamtej 'wpadce' z tabletkamimogłaś się najwyżej 7 dni dodatkowo zabezpieczać (dla komfortu psychicznego, jeśli chciałaś), ale przy nowym opakowaniu już jesteś bezpieczna, spokojnie.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 18:20   #4007
anula21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Dziękuję ślicznie ;-)
anula21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 20:41   #4008
jatomam90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

mam problem. Jakoś peirwszy raz w zyciu mi się to zdarzyło. O 21 wzięłam tabletke Novynette... o 21;30 wzięłam kolejną przez nieuwagę. co teraz ? coś się może stać ? pomyliłam tabletki...zamiast na migrenę to wzięłam 2 antykoncepcyjne. Pomocy
__________________
Romeo take me somewhere we can be alone
I'll be waiting all there's left to do is run
You'll be the prince and I'll be the princess
It's a love story baby just say yes
jatomam90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 20:54   #4009
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez jatomam90 Pokaż wiadomość
mam problem. Jakoś peirwszy raz w zyciu mi się to zdarzyło. O 21 wzięłam tabletke Novynette... o 21;30 wzięłam kolejną przez nieuwagę. co teraz ? coś się może stać ? pomyliłam tabletki...zamiast na migrenę to wzięłam 2 antykoncepcyjne. Pomocy
spokojnie, nic się nie stało. jedna tabletka więcej nie wpłynie negatywnie na Twoje zdrowie. możesz mieć drobne mdłości itd, ale nic poza tym.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 08:51   #4010
kasiaaa123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Dziewczyny, chyba oszaleję. Biorę tabletki Cilest od ponad roku, nigdy żadnej nie zapomniałam. Wczoraj powinnam przyjąć 6 tabletkę o godzinie 19, ale zepsuł mi się telefon i alarm nie zadzwonił. Przyjęłam ją dopiero przed 1 w nocy, czyli minęło niecałe 6 godzin. Problem w tym, że w ostatnich dniach kilkakrotnie uprawiałam seks z moim chłopakiem, między innymi wczoraj około 8 rano. Rozumiem, że skoro to się stało w pierwszym tygodniu to te zbliżenia nie są zabezpieczone? Tak przynajmniej wyczytałam. I teraz następną tabletkę wezmę normalnie, ale chyba oszaleję ze stresu.
kasiaaa123456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 09:13   #4011
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez kasiaaa123456 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chyba oszaleję. Biorę tabletki Cilest od ponad roku, nigdy żadnej nie zapomniałam. Wczoraj powinnam przyjąć 6 tabletkę o godzinie 19, ale zepsuł mi się telefon i alarm nie zadzwonił. Przyjęłam ją dopiero przed 1 w nocy, czyli minęło niecałe 6 godzin. Problem w tym, że w ostatnich dniach kilkakrotnie uprawiałam seks z moim chłopakiem, między innymi wczoraj około 8 rano. Rozumiem, że skoro to się stało w pierwszym tygodniu to te zbliżenia nie są zabezpieczone? Tak przynajmniej wyczytałam. I teraz następną tabletkę wezmę normalnie, ale chyba oszaleję ze stresu.
każde nowe opakowanie jest zabezpieczone od początku, więc byłaś chroniona w pierwszym tygodniu kolejnego opakowania. poza tym w różnicy wzięcia czasu nie przekroczyłaś 12h więc nie musisz się martwić. szkoda nerwów.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 09:36   #4012
magda1302
Zadomowienie
 
Avatar magda1302
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk/Ateny
Wiadomości: 1 670
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez kasiaaa123456 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chyba oszaleję. Biorę tabletki Cilest od ponad roku, nigdy żadnej nie zapomniałam. Wczoraj powinnam przyjąć 6 tabletkę o godzinie 19, ale zepsuł mi się telefon i alarm nie zadzwonił. Przyjęłam ją dopiero przed 1 w nocy, czyli minęło niecałe 6 godzin. Problem w tym, że w ostatnich dniach kilkakrotnie uprawiałam seks z moim chłopakiem, między innymi wczoraj około 8 rano. Rozumiem, że skoro to się stało w pierwszym tygodniu to te zbliżenia nie są zabezpieczone? Tak przynajmniej wyczytałam. I teraz następną tabletkę wezmę normalnie, ale chyba oszaleję ze stresu.
bez nerwów! 6h nie zmienia nic wszystko jest zabezpieczone.
magda1302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 14:03   #4013
kasiaaa123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Eldo_rado, magda1302 dziękuję ślicznie dziewczyny za odpowiedzi! już się uspokoiłam, niby człowiek to wszystko wie, ale jednak wystraszyłam się, że to się stało w pierwszym tygodniu
kasiaaa123456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 13:00   #4014
ewejaz
Raczkowanie
 
Avatar ewejaz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 250
GG do ewejaz
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam. Często udzielam porad na tym forum, ale teraz ja potrzebuję pomocy. Otóż biorę tabletki Qlaira i zapomniałam tabletki w trzecim tygodniu, przed ostatnia tabletka trzeciego tygodnia. Powinnam przyją w czwartek 0 21 a przyjęłam w piątek o 21 dwie naraz. Dodam że w czwartek był stosunek do końca. Nigdy o żadnej tabletce nie zapomniałam to mój pierwszy raz. Dokończyłam stare opakowanie nie biorąc tych ciemno czerwonych, tylko rozpoczęłam nowe opakowanie od razu po żółtych. Boję się żeby nie okazało się że jestem w ciąży. Strasznie bolą mnie piersi i jajniki. Mam nadzieję że to przez moje kombinowanie z tabletkami.
__________________
ewejaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 13:06   #4015
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez ewejaz Pokaż wiadomość
Witam. Często udzielam porad na tym forum, ale teraz ja potrzebuję pomocy. Otóż biorę tabletki Qlaira i zapomniałam tabletki w trzecim tygodniu, przed ostatnia tabletka trzeciego tygodnia. Powinnam przyją w czwartek 0 21 a przyjęłam w piątek o 21 dwie naraz. Dodam że w czwartek był stosunek do końca. Nigdy o żadnej tabletce nie zapomniałam to mój pierwszy raz. Dokończyłam stare opakowanie nie biorąc tych ciemno czerwonych, tylko rozpoczęłam nowe opakowanie od razu po żółtych. Boję się żeby nie okazało się że jestem w ciąży. Strasznie bolą mnie piersi i jajniki. Mam nadzieję że to przez moje kombinowanie z tabletkami.
Z tego wynika, że połączyłaś opakowania- czyli zastosowałaś się do ulotki. Wszystko powinno być ok, a te objawy, które opisujesz, to prawdopodobnie biorą się stąd, że nie zrobiłaś przerwy między opakowaniami.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 14:49   #4016
ewejaz
Raczkowanie
 
Avatar ewejaz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 250
GG do ewejaz
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Bo ja dokończyłam żółte tabletki i wtedy dopiero rozpoczęłam nowe opakowanie tabl.(nie biorąc tych ciemno czerwonych na końcu). Czy mogło dojść do owulacji?
__________________
ewejaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 18:58   #4017
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez ewejaz Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Bo ja dokończyłam żółte tabletki i wtedy dopiero rozpoczęłam nowe opakowanie tabl.(nie biorąc tych ciemno czerwonych na końcu). Czy mogło dojść do owulacji?
a które tabletki są tabletkami placebo? tzn. który kolor?
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 22:44   #4018
kamilla91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam
W drugim tygodniu zażywania tabletek jedną przyjęłam więcej niż 12 godzin po terminie, ale przyjmowałam dalej normalnie.. niestety w 3 dniu trzeciego tygodnia znów zapomniała. Czy mogę rozpocząć tydzień przerwy?? I czy ochrona zostanie zachowana, czy ze względu na pominięcie tabletki w drugim tygodniu mam się zabezpieczać do momentu rozpoczęcia kolejnego blistra? W dodatku kochałam się z facetem dzień przed pominięciem tabletki w trzecim tygodniu, czy mogę być w ciąży??
kamilla91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 07:52   #4019
ewejaz
Raczkowanie
 
Avatar ewejaz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 250
GG do ewejaz
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
a które tabletki są tabletkami placebo? tzn. który kolor?
Placebo są dwie ostatnie(białe) ale ja nie wzięłam też dwóch ciemno czerwonych bo stwierdziłam że mają za niską dawkę hormonów, więc wzięłam po żółtych nowe opakowanie nie robiąc przerwy. Ominęłam więc cztery tabletki z końca(tab. Qlaira)
__________________

Edytowane przez ewejaz
Czas edycji: 2011-05-07 o 07:54
ewejaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 09:59   #4020
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez kamilla91 Pokaż wiadomość
Witam
W drugim tygodniu zażywania tabletek jedną przyjęłam więcej niż 12 godzin po terminie, ale przyjmowałam dalej normalnie.. niestety w 3 dniu trzeciego tygodnia znów zapomniała. Czy mogę rozpocząć tydzień przerwy?? I czy ochrona zostanie zachowana, czy ze względu na pominięcie tabletki w drugim tygodniu mam się zabezpieczać do momentu rozpoczęcia kolejnego blistra? W dodatku kochałam się z facetem dzień przed pominięciem tabletki w trzecim tygodniu, czy mogę być w ciąży??
Zapomnienie w drugim tygodniu jest "najbezpieczniejsze", nie obniża skuteczności. W przypadku zapomnienia w trzecim tyg zastosuj się do ulotki- przyjmij zapomnianą tabletkę i rozpocznij bez przerwy kolejne opakowanie lub rozpocznij natychmiast 7- dniową przerwę.
Cytat:
Napisane przez ewejaz Pokaż wiadomość
Placebo są dwie ostatnie(białe) ale ja nie wzięłam też dwóch ciemno czerwonych bo stwierdziłam że mają za niską dawkę hormonów, więc wzięłam po żółtych nowe opakowanie nie robiąc przerwy. Ominęłam więc cztery tabletki z końca(tab. Qlaira)
Co mówi ulotka na ten temat? Tych pigułek nie brałam, radzę zajrzeć do ulotki, tam masz wszystko opisane.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.