Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-19, 17:57   #4051
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Stało się. Od 3 dni mam założony górny łuk oraz płytkę podnoszącą zgryz przez którą mówię bardzo niewyraźnie i jem tylko papki, bo dolne zęby nie mają styczności z górnymi więc gryźć się nie da. Czy ktoś miał kiedyś taką płytkę? Da się z tym normalnie mówić? Jeśli chodzi o ból to jak na razie pierścienie na szóstkach trochę obcierają mi język. Naklejam w te miejsca wosk. I mam kolejne pytanie, może trochę głupie - czy ten wosk trzeba ściągać podczas jedzenia?
Ja już pisałam - miałam/mam płytkę, ale nie była ona zamontowana na stałe. Przypominała trochę aparat ruchomy, sama ją zdejmowałam i zakładałam. Sepleniłam niemiłosiernie, jedzenie pod nią właziło, więc szczerze jej nie cierpiałam! No i troche oszukiwałam i nie nosiłam w ciągu dnia (nie mogę sobie pozwolić na seplenienie w pracy! uczę m.in. dzieci mówić, więc nie wypada seplenić ) - tak się jakoś pilnowałam że udawało mi się zamków nie zagryzać. Nosiłam tylko w nocy. Aktualnie już nie noszę, bo zęby tak się poustawiały, że nie zagryzam zamków więc jest niepotrzebna. Ale orto kazał mi ją mieć pod ręką, bo jeszcze może się przydać (mam nadzieję, że jednak nie )

Co do wosku, to używałam go też dosyć krótko no i do jedzenia zdejmowałam, z prostego powodu - połknięty działał na mnie jak dobry środek przeczyszczający
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 19:00   #4052
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Onexy Pokaż wiadomość
Dziewczyny,kiedy sie zakłada gumki na zamki? Ja mam od środy założony,ale same zamki...
Na pewno nie masz samych zamków, chyba że masz aparat bezligaturowy. Zapewne zamiast gumek masz druciki dookoła zamków. Zarówno one jak i gumki służą do trzymania łuku - więc nie ma możliwości, żeby ich nie było (pomijam kwestie aparatu bezligaturowego bo to inny typ aparatu i u niego zamki się zamykają trzymając łuk).

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Czyli razem czekamy? Ja się jedynie cieszę z faktu, że ujrzę moją orto., która jest przesympatyczna Moja mała rada: jedz teraz wszystko, na co masz ochotę, bo potem łatwo nie będzieŻartuję oczywiście, ale ja praktycznie całkowicie odstawiłam niektóre pokarmy (wszelkie batony, czekolady, skórki od chleba, jakieś chrupiące wafle itp.). Ostatnio próbowałam zjeść kromkę chleba ze skórką i miałam wrażenie, że mi się zamek odklei
Przejdzie Ci Ja też na początku wiele rzeczy nie jadałam, a obecnie wcinam wszystko, na dodatek umiem już tak jeść aby zbyt wiele w aparacie nie zostawało
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 19:07   #4053
diamencik_
Przyczajenie
 
Avatar diamencik_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Jak wielka jest moja radość że za niecałe 4 tygodnie zdejmują mi aparat po dwóch latach..

Dobry wieczór wszystkim. )
diamencik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 19:34   #4054
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Przejdzie Ci Ja też na początku wiele rzeczy nie jadałam, a obecnie wcinam wszystko, na dodatek umiem już tak jeść aby zbyt wiele w aparacie nie zostawało
Chyba wolę, by mi jednak nie przechodziło, bo dzięki tej "diecie" schudłam 2 kg
A tej umiejętności szczerze zazdroszczę Tak z ciekawości, ile czasu zajęło Ci jej nabycie?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 19:37   #4055
myworldishere
Raczkowanie
 
Avatar myworldishere
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 83
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

gumki chyba wezmę czerwone takie świąteczne;p albo czerwono-zielono-złote
__________________
aparatka od 7.12.2011
myworldishere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 20:48   #4056
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Chyba wolę, by mi jednak nie przechodziło, bo dzięki tej "diecie" schudłam 2 kg
A tej umiejętności szczerze zazdroszczę Tak z ciekawości, ile czasu zajęło Ci jej nabycie?
Też bym chciała schudnąć w ten sposób, ale teraz przez wyciągi mam szansę Szybko się nauczyłam jeść wszystko. Początkowo miałam problem bo przednie zęby polały i nagryzać nie mogłam. Wydaje mi się, że nie więcej jak miesiąc. Z tym, że gdy się nauczyłam to założyłam dolny łuk i nauka była od nowa
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 22:55   #4057
celeronx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 23
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ja musze powiedziec ze juz jem wszystko to co moglem jesc przed aparatem , kwestia przyzwyczajenia ,
No i po ostatniej wizycie troche mnie kieł bolal , i zrobila mi sie szapra w ciągu 2 tygodni . niezle .

Chyba kazdemy moge polecic aparat bez wzgledu na wiek bo działa równie dobrze
__________________
--------------------------------

aparat góra - 11.07.2011

wizyty :
05.09.2011
20.10.2011

05.12.2011



kolejna : 20.02.2012
celeronx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-19, 23:00   #4058
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez celeronx Pokaż wiadomość
Ja musze powiedziec ze juz jem wszystko to co moglem jesc przed aparatem , kwestia przyzwyczajenia ,
No i po ostatniej wizycie troche mnie kieł bolal , i zrobila mi sie szapra w ciągu 2 tygodni . niezle .

Chyba kazdemy moge polecic aparat bez wzgledu na wiek bo działa równie dobrze
Mi się potrafiła zrobić szpara pomiędzy wizyta i dotarciem do domu po wizycie
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 08:49   #4059
Onexy
Zadomowienie
 
Avatar Onexy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rochester / okolice Opola
Wiadomości: 1 548
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

[QUOTE=Limone;30606186]Na pewno nie masz samych zamków, chyba że masz aparat bezligaturowy. Zapewne zamiast gumek masz druciki dookoła zamków. Zarówno one jak i gumki służą do trzymania łuku - więc nie ma możliwości, żeby ich nie było (pomijam kwestie aparatu bezligaturowego bo to inny typ aparatu i u niego zamki się zamykają trzymając łuk).

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

_________________________ ________

Nie, nie,aparat mam zwykły.Czyli to znaczy,że nie będę miała gumek już nigdy ?
Onexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 09:10   #4060
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Onexy Pokaż wiadomość
Nie, nie,aparat mam zwykły.Czyli to znaczy,że nie będę miała gumek już nigdy ?
To nie znaczy nic. Wszystko zależy od Twojego orto - porozmawiaj z nim na następnej wizycie.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 10:27   #4061
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez maweave Pokaż wiadomość
Wstępnie 6 miesięcy. Potem aparat na górę i ogólnie jeszcze coś co ma utrzymać efekt tej poszerzonej szczęki(drucik, który podobno jeszcze bardziej utrudnia życie niż hyrax)

Jedyny plus, to brak bólu. Ale nie wie jak ja pół roku z czymś takim wytrzymam Schudnę na pewno, bo zmiksowane zupy nie są zbyt smaczne.
To całkiem długo te 6 miesięcy ale szybko się przyzwyczaisz. Ja już mam ten drucik i wcale nie jest uciążliwy. Przypomina się tylko przy jedzeniu jakiejś kapusty i takich rzeczy bo wszystko od razu się wokół niego owija.. ehehe ale da się przeżyć.
A ja niestety jakoś nie schudłam, a miałam na to nadzieję..


Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Mi się potrafiła zrobić szpara pomiędzy wizyta i dotarciem do domu po wizycie
dokładnie. Ja wyszłam od orto i poszłam do pracy, cały czas czułam, że coś się dzieje bo tak mnie bolało. Tzn no nie taki normalny ból ale ten charakterystyczny po wizycie u orto;p i w przerwie w pracy zerknęłam w lustro i zobaczyłam piękną szparę między jedynkami... hehe niezły szok miałam.
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-20, 10:44   #4062
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
To całkiem długo te 6 miesięcy ale szybko się przyzwyczaisz. Ja już mam ten drucik i wcale nie jest uciążliwy. Przypomina się tylko przy jedzeniu jakiejś kapusty i takich rzeczy bo wszystko od razu się wokół niego owija.. ehehe ale da się przeżyć.
A ja niestety jakoś nie schudłam, a miałam na to nadzieję..




dokładnie. Ja wyszłam od orto i poszłam do pracy, cały czas czułam, że coś się dzieje bo tak mnie bolało. Tzn no nie taki normalny ból ale ten charakterystyczny po wizycie u orto;p i w przerwie w pracy zerknęłam w lustro i zobaczyłam piękną szparę między jedynkami... hehe niezły szok miałam.
Ja też nie, a nawet przytyłam
Pewnie przez to, że jak nie mogę gryźć to jem sobie jakieś makarony, naleśniki, pierogi itd.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 12:52   #4063
maweave
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 37
Unhappy Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
To całkiem długo te 6 miesięcy ale szybko się przyzwyczaisz. Ja już mam ten drucik i wcale nie jest uciążliwy. Przypomina się tylko przy jedzeniu jakiejś kapusty i takich rzeczy bo wszystko od razu się wokół niego owija.. ehehe ale da się przeżyć.
A ja niestety jakoś nie schudłam, a miałam na to nadzieję..
No długo, długo...
No mi się wydaje, że jednak schudnę...(Nie wiem czy jeszcze powinnam przy 56/169 )wczoraj byłam taka głodna wieczorem, ale jak sobie pomyślałam, że będę znowu musiała myć to ustrojstwo to .... eee NIE JEM
No ale już bym chciała mieć normalny aparat na górze i na dole. Dół może troszkę wcześniej założę, ale i tak troszkę sobie poczekam...
maweave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 13:33   #4064
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Jak piszecie już tak o chudnięciu,to ja wam powiem że schudłam i to widocznie,choć wcale nie chciałam bo i tak byłam szczupłą osobą...
Z chęcią bym trochę nadrobiła kg.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 14:04   #4065
hebicha007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 48
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

myworldishere zakładamy w tym samym czasie którego dokładnie zakładasz??
jaa miałam mieć zakładany 8.12 a przez testy w szkole mam 15.12. Fajnie ze ktoś będzie za mną zakładać
Ja też biorę czerwone na początek, mam nadzieję że ortodontka będzie miała. ;D
hebicha007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 14:22   #4066
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Jak już tak piszecie o jedzeniu i chudnięciu to może i ja - kalosza - udzielę się w temacie jako ponad roczna posiadaczka złomka Otóż przez noszenie aparatu nie schudłam, nawet biorąc pod uwagę początki noszenia, wymiany drucika, itp. Szybko dochodzę do siebie a i nadrabiam (np. przed wyrywaniem zęba kilka dni opychałam się chipsami itp., bo przecież "nie wiadomo kiedy będę mogła sobie na to wszystko pozwolić"... a za trzy dni mogłam sobie pozwolić). Jednak na wagę nie narzekam, niektórzy mówią, że powinnam przytyć... ale co tam
A jem wszystko, łącznie z orzeszkami ziemnymi i gumą do żucia. Stałam się specjalistką w kwestii umiejętnego jedzenia w złomku
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 14:42   #4067
@na
Zakorzenienie
 
Avatar @na
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 15 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Jak już tak piszecie o jedzeniu i chudnięciu to może i ja - kalosza - udzielę się w temacie jako ponad roczna posiadaczka złomka Otóż przez noszenie aparatu nie schudłam, nawet biorąc pod uwagę początki noszenia, wymiany drucika, itp. Szybko dochodzę do siebie a i nadrabiam (np. przed wyrywaniem zęba kilka dni opychałam się chipsami itp., bo przecież "nie wiadomo kiedy będę mogła sobie na to wszystko pozwolić"... a za trzy dni mogłam sobie pozwolić). Jednak na wagę nie narzekam, niektórzy mówią, że powinnam przytyć... ale co tam
A jem wszystko, łącznie z orzeszkami ziemnymi i gumą do żucia. Stałam się specjalistką w kwestii umiejętnego jedzenia w złomku
też się mogę pod tym podpisać uwielbiam orzeszki , zwłaszcza w cieście ostrym i aparat nie przeszkadza mi w ich jedzeniu
chyba nie ma potrawy której bym odmówiła bo mam aparat
__________________

*Ćwiczę*

@na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 15:54   #4068
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Też bym chciała schudnąć w ten sposób, ale teraz przez wyciągi mam szansę Szybko się nauczyłam jeść wszystko. Początkowo miałam problem bo przednie zęby polały i nagryzać nie mogłam. Wydaje mi się, że nie więcej jak miesiąc. Z tym, że gdy się nauczyłam to założyłam dolny łuk i nauka była od nowa
Mnie wciąż boli, jak gryzę zębami, na których są pierścienie
No właśnie, ja też już za 2 tyg. nakładam dół, więc dopiero będę się wszystkiego uczyła od nowa
Może znowu schudnę

Cytat:
Napisane przez maweave Pokaż wiadomość
No długo, długo...
No mi się wydaje, że jednak schudnę...(Nie wiem czy jeszcze powinnam przy 56/169 )wczoraj byłam taka głodna wieczorem, ale jak sobie pomyślałam, że będę znowu musiała myć to ustrojstwo to .... eee NIE JEM
Mam dokładnie tak samo, to mycie zębów po każdym posiłku jest troszkę uciążliwe

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2011-11-20 o 15:55
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 16:53   #4069
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

hej, przyszlam sie tylko pochwalic, ze jestem juz pewnie na polmetku z moim aparatem i po wszystkich dokladnych obliczeniach, lacznie z wyrywanie, zdjeciami, wyciskami itp na aparat do tej pory wydalam skromna sumke 5470zl a do tego 9x (tyle wizyt przelatalam) jakies 500-1000zl na samolot i dojazdy na lotniska. Chyba powinnam codziennie ten moj aparat polerowac, bo az sie boje pomyslec ile mnie to razem juz wyszlo a ile jeszcze na niego wydam
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-20, 17:21   #4070
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

kasia_no87 podziwiam Twój upór
Dziewczyny czy możecie napisać mi w jaki sposób wyrywa się ósemki? Wiem, że to nie na temat... chociaż w sumie to na temat, bo jest to częstym zabiegiem przy aparacie Nurtuje mnie to, ponieważ ostatnio znajomy powiedział mi, że ósemki wyrywa się poprzez tzw. dłutowanie - na samą myśl mnie poraziło ze strachu! Napiszcie proszę czy to jedyna metoda, czy może nie zawsze ją się stosuje, bo wiem, że będę miała usuwaną ósemkę
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 17:27   #4071
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
kasia_no87 podziwiam Twój upór
Dziewczyny czy możecie napisać mi w jaki sposób wyrywa się ósemki? Wiem, że to nie na temat... chociaż w sumie to na temat, bo jest to częstym zabiegiem przy aparacie Nurtuje mnie to, ponieważ ostatnio znajomy powiedział mi, że ósemki wyrywa się poprzez tzw. dłutowanie - na samą myśl mnie poraziło ze strachu! Napiszcie proszę czy to jedyna metoda, czy może nie zawsze ją się stosuje, bo wiem, że będę miała usuwaną ósemkę
Sposób usuwania zależy od indywidualnej sytuacji każdego Ósemka może być usuwana przez zwykłego dentystę w najnormalniejszy w świecie sposób jak każdy inny ząb O ile oczywiście wyszła w całości i nie ma wskazań do usuwania chirurgicznego. A może i być usuwana chirurgicznie - z nacinaniem dziąsła, rozwiercaniem zęba i kości włącznie.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 18:43   #4072
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
kasia_no87 podziwiam Twój upór
Dziewczyny czy możecie napisać mi w jaki sposób wyrywa się ósemki? Wiem, że to nie na temat... chociaż w sumie to na temat, bo jest to częstym zabiegiem przy aparacie Nurtuje mnie to, ponieważ ostatnio znajomy powiedział mi, że ósemki wyrywa się poprzez tzw. dłutowanie - na samą myśl mnie poraziło ze strachu! Napiszcie proszę czy to jedyna metoda, czy może nie zawsze ją się stosuje, bo wiem, że będę miała usuwaną ósemkę
Ja mialam wyrywana normalnie, jak kazdego innego zeba.
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 20:55   #4073
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
hej, przyszlam sie tylko pochwalic, ze jestem juz pewnie na polmetku z moim aparatem i po wszystkich dokladnych obliczeniach, lacznie z wyrywanie, zdjeciami, wyciskami itp na aparat do tej pory wydalam skromna sumke 5470zl a do tego 9x (tyle wizyt przelatalam) jakies 500-1000zl na samolot i dojazdy na lotniska. Chyba powinnam codziennie ten moj aparat polerowac, bo az sie boje pomyslec ile mnie to razem juz wyszlo a ile jeszcze na niego wydam
nie taniej by wyszlo tam znalezc orto?
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 21:00   #4074
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
nie taniej by wyszlo tam znalezc orto?
Nie, juz to kiedys pisalam. Tutaj wizyta kosztuje 150f a to jest jakies 750zl, za to niraz ja mam bilet plus dojazdy na lotniska plus wizyta u orto. Jedynie na swieta i wakacje bilety sa drozsze. A wgole mam problemy z stawami i nie kazdy orto chce mnie leczyc.
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 21:01   #4075
kaskaj24
Rozeznanie
 
Avatar kaskaj24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nad Morzem
Wiadomości: 730
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Dziewczyny a czy po herbacie zielonej lub owocowej też mogą robić się osady na zębach?
__________________
  • OSZCZĘDZAM!!!!!!
  • APARATKA OD 4-10-2011
  • DBAM O WŁOSY 20.11- 48CM
  • UCZĘ SIĘ GOTOWAĆ
  • PRZYSZŁA PANI KOSMETOLOG
kaskaj24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 21:14   #4076
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

mi wogole odkad mam aparat robia sie osady, przebarwienia w szczelinach miedzy zebami itp. juz nie wiem co z tym robic...
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 21:23   #4077
@na
Zakorzenienie
 
Avatar @na
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 15 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
mi wogole odkad mam aparat robia sie osady, przebarwienia w szczelinach miedzy zebami itp. juz nie wiem co z tym robic...
te przebarwienia w szczelinach to niekoniecznie przebarwienia , to już może być odwapnienie , ja tak miałam
a osadem się nie przejmuj , orto Ci wszystko usunie przy ściąganiu , a jeśli bardzo przeszkadza to zapytaj orto czy Ci nie wypiaskuje ząbków , mi tak zrobiła , i to było wliczone w wizyte, nic nie płaciłam dodatkowo
__________________

*Ćwiczę*


Edytowane przez @na
Czas edycji: 2011-11-20 o 21:26
@na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 21:43   #4078
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kaskaj24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy po herbacie zielonej lub owocowej też mogą robić się osady na zębach?
Tak, często odbarwia podobno bardziej niż kawa
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 21:55   #4079
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

W kwestii chudnięcia "aparatowego" to ja jestem specjalistką Moja przyjaciółka śmieje się, że "chudnę z lenistwa" - bo też właśnie jak pomyślę, że muszę zaraz zeby szorować to mi się odechciewa jeść. Tym sposobem po ponad roku noszenia aparatu ważę 8 kg mniej niż wtedy, gdy aparatu nie miałam. Nooo...wręcz wychudłam, znajomi kazali mi się przebadać, i jak doszłam do wagi, którą pamiętam z początków liceum (a aktualnie lat mam 30 ) to sama się przestraszyłam i zrobiłam wszystkie badania. I wszystko jest super!!! Ale myślałam o tym wiele razy i właśnie na aparat zrzucam wszystko. Bo faktycznie jem mniej (ale nie dlatego, że nie mogę, bo potrafię zjeść już praktycznie wszystko ), nie jem na mieście, nie obżeram się wieczorami/nocą, odstawiłam pepsi, od której byłam uzależniona i kilka tego typu akcji wystarczyło. A do tego od roku dosyć intensywnie się ruszam - zimą snowboard w każdy weekend, wiosna i lato rolki...No i w sumie to jestem zadowolona, aktualnie ważę 58 kg przy wzroście 177cm, więc nie narzekam. Trochę mi z biustu poleciało, ale nie przejmuję się tym jakoś szczególnie - tym bardziej, że łatwiej dostać biustonosz
Suma summarum podoba mi się to "chudnięcie z lenistwa"
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 22:01   #4080
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
W kwestii chudnięcia "aparatowego" to ja jestem specjalistką Moja przyjaciółka śmieje się, że "chudnę z lenistwa" - bo też właśnie jak pomyślę, że muszę zaraz zeby szorować to mi się odechciewa jeść. Tym sposobem po ponad roku noszenia aparatu ważę 8 kg mniej niż wtedy, gdy aparatu nie miałam. Nooo...wręcz wychudłam, znajomi kazali mi się przebadać, i jak doszłam do wagi, którą pamiętam z początków liceum (a aktualnie lat mam 30 ) to sama się przestraszyłam i zrobiłam wszystkie badania. I wszystko jest super!!! Ale myślałam o tym wiele razy i właśnie na aparat zrzucam wszystko. Bo faktycznie jem mniej (ale nie dlatego, że nie mogę, bo potrafię zjeść już praktycznie wszystko ), nie jem na mieście, nie obżeram się wieczorami/nocą, odstawiłam pepsi, od której byłam uzależniona i kilka tego typu akcji wystarczyło. A do tego od roku dosyć intensywnie się ruszam - zimą snowboard w każdy weekend, wiosna i lato rolki...No i w sumie to jestem zadowolona, aktualnie ważę 58 kg przy wzroście 177cm, więc nie narzekam. Trochę mi z biustu poleciało, ale nie przejmuję się tym jakoś szczególnie - tym bardziej, że łatwiej dostać biustonosz
Suma summarum podoba mi się to "chudnięcie z lenistwa"
Zazdroszczę Mnie lenistwo już przeszło niestety A schudnąć to bym chciała
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.