Psychiatra - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-21, 20:15   #4051
onda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Psychiatra

Dziękuję za odp
może to głupio zabrzmi, ale cieszę się, że nie jestem sama. Poczekamy - zobaczymy - ja dopiero zaczynam brać leki - i mam nadzieję, że mi jednak pomogą. Myślę jednak, że przede wszystkim najważniejsza jest wiara w to, że będzie lepiej... Każdy ma jakieś problemy - jedni zamartwiają się czymś co dla drugich jest błahe. Według mnie najważniejsze to iść do przodu ze świadomością że jesteśmy wartościowymi ludźmi - a każde złe zdarzenie traktować jako doświadczenie, które nas wzbogaca ( podobno każde doświadczenie - czy złe czy dobre przynosi nam jakąś korzyść... hmmm)... łatwo powiedzieć - trudniej zrozumieć - zwłaszcza jak życie nas nie rozpieszcza... Trzymajcie się wszyscy! Ja też spróbuję
onda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 20:18   #4052
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez onda Pokaż wiadomość
Dziękuję za odp
może to głupio zabrzmi, ale cieszę się, że nie jestem sama. Poczekamy - zobaczymy - ja dopiero zaczynam brać leki - i mam nadzieję, że mi jednak pomogą. Myślę jednak, że przede wszystkim najważniejsza jest wiara w to, że będzie lepiej... Każdy ma jakieś problemy - jedni zamartwiają się czymś co dla drugich jest błahe. Według mnie najważniejsze to iść do przodu ze świadomością że jesteśmy wartościowymi ludźmi - a każde złe zdarzenie traktować jako doświadczenie, które nas wzbogaca ( podobno każde doświadczenie - czy złe czy dobre przynosi nam jakąś korzyść... hmmm)... łatwo powiedzieć - trudniej zrozumieć - zwłaszcza jak życie nas nie rozpieszcza... Trzymajcie się wszyscy! Ja też spróbuję
No ja sie staram trzymac,ty tez sie nie puszczaj A bedzie wszystko dobrze
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 21:10   #4053
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Psychiatra

Brook a może twoje marzenie jest za trudne do spełnienia?

no dla mnei z pewnoscia sa za trudne bo dla mnie wszystkoi jest za trudne albo nieosiagalne tylko inni moga robic to co chca

onda witam na watku
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 21:11   #4054
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Brook a może twoje marzenie jest za trudne do spełnienia?

no dla mnei z pewnoscia sa za trudne bo dla mnie wszystkoi jest za trudne albo nieosiagalne tylko inni moga robic to co chca

onda witam na watku
a podziel sie z nami o czym marzysz
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 21:14   #4055
onda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Psychiatra

apropos rozmów o pracę, na które się nie poszło ze względu na brak wiary w siebie - ten temat jest mi baaardzo znany - niestety - w ostatnim czasie zdarzyło mi się to z 6 razy... fajnie co ? po prostu wspaniale! nie wiem czy już śmiać się z tego czy płakać.... najlepiej pozostawić bez komentarza.....
onda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 21:16   #4056
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Psychiatra

chcialabym pracowac w agencjii fotograficznej jako stylistka albo chociaz bym chciala umiec robic sesje zdjeciowe modelkom ,nawet nie zawodowo ale amatorsko tak bym byla zadwolona i mogla zrobic wlasne porfolio

chce isc do szkoly stylistycznej ,ale nie wiem czy dam rade pogodzic ja ze studiami w lublinie studia zaocznie a szkola w warszawie zaocznie albo dziennie raz w tygodniu plus praktyki i sie boje ze te praktyki bylby w weekendy wtedy co studia
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 21:17   #4057
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez onda Pokaż wiadomość
apropos rozmów o pracę, na które się nie poszło ze względu na brak wiary w siebie - ten temat jest mi baaardzo znany - niestety - w ostatnim czasie zdarzyło mi się to z 6 razy... fajnie co ? po prostu wspaniale! nie wiem czy już śmiać się z tego czy płakać.... najlepiej pozostawić bez komentarza.....
trzeba popracowac nad soba by w koncu na ta rozmowe wybrac sie bez zadnej blokady. nie plakac,nie smiac sie,po prostu nad soba pracowac
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 21:20   #4058
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
chcialabym pracowac w agencjii fotograficznej jako stylistka albo chociaz bym chciala umiec robic sesje zdjeciowe modelkom ,nawet nie zawodowo ale amatorsko tak bym byla zadwolona i mogla zrobic wlasne porfolio

chce isc do szkoly stylistycznej ,ale nie wiem czy dam rade pogodzic ja ze studiami w lublinie studia zaocznie a szkola w warszawie zaocznie albo dziennie raz w tygodniu plus praktyki i sie boje ze te praktyki bylby w weekendy wtedy co studia
wow,niezla fuche bys miala bierz sie dziewczyno za siebie bo talent masz. a pogodzic da sie wszystko,odpowiednie rozplanowanie i bedzie ok.
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 21:21   #4059
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Psychiatra

ja nie pracuje nad soba jak? jak mi zalezy by tam pracowac to sie blokuje bo mi zabardzo zalezy i nie ide nigdzie

i co do tego talentu to wlasnie nie sadze bym go miala .. chcialabym to lepiej robic boje sie ze marzenia sie nie splenia
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 21:27   #4060
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
ja nie pracuje nad soba jak? jak mi zalezy by tam pracowac to sie blokuje bo mi zabardzo zalezy i nie ide nigdzie

i co do tego talentu to wlasnie nie sadze bym go miala .. chcialabym to lepiej robic boje sie ze marzenia sie nie splenia
to moze nie mysl o tym w ten sposob.. Mysl,ze to zwykla robota,na ktorej ci az tak nie zalezy.. wtedy bedzie mniej stresu i bedziesz to traktowac jak pojscie po bulki,mam nadzieje...

a ja widzialam twoje fotki i sa piekne. (to ty robilas,tak?podalas link w podpisie) Wiec ja uwazam,ze masz talent
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 21:32   #4061
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Psychiatra

tak ale sa do niczego wiekszoscludzie co chca pracowac w agencjii robia leosze

wlasnie tak bym chciala pojsc na rozmowe idac jak po bulki
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 21:34   #4062
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
tak ale sa do niczego wiekszoscludzie co chca pracowac w agencjii robia leosze

wlasnie tak bym chciala pojsc na rozmowe idac jak po bulki
robia lepsze? a nawet jesli to tylko dlatego,ze pracuja tam juz dosc dlugo.. ty jestes poczatkujaca wiec to logiczne ze z czasem bedziesz robic coraz lepsze... a wedlug mnie sa bardzo dobre.
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 07:17   #4063
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez onda Pokaż wiadomość
Dziękuję za odp może to głupio zabrzmi, ale cieszę się, że nie jestem sama. Poczekamy - zobaczymy - ja dopiero zaczynam brać leki - i mam nadzieję, że mi jednak pomogą. Myślę jednak, że przede wszystkim najważniejsza jest wiara w to, że będzie lepiej... Każdy ma jakieś problemy - jedni zamartwiają się czymś co dla drugich jest błahe. Według mnie najważniejsze to iść do przodu ze świadomością że jesteśmy wartościowymi ludźmi - a każde złe zdarzenie traktować jako doświadczenie, które nas wzbogaca ( podobno każde doświadczenie - czy złe czy dobre przynosi nam jakąś korzyść... hmmm)... łatwo powiedzieć - trudniej zrozumieć - zwłaszcza jak życie nas nie rozpieszcza... Trzymajcie się wszyscy! Ja też spróbuję
Bardzo pozytywne słowa powinny być zamieszczone na początku wątku i oczywiście zgadzam się

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
i co do tego talentu to wlasnie nie sadze bym go miala .. chcialabym to lepiej robic boje sie ze marzenia sie nie splenia

Jeśli nie spróbujesz to się nie dowiesz, i żałować będziesz tylko tego, że nie spróbowałaś spełnić marzeń. !!

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
chcialabym pracowac w agencjii fotograficznej jako stylistka albo chociaz bym chciala umiec robic sesje zdjeciowe modelkom ,nawet nie zawodowo ale amatorsko tak bym byla zadwolona i mogla zrobic wlasne porfolio
Super kierunek, uwielbiam cykać zdjęcia, miałam iść do klasy fotograficznej ale w ostatniej chwili zmieniłam kierunek
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-24, 20:28   #4064
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Psychiatra

hmm czy powinnam wrocic do tabletek jak zjechalam w dol czy czekac?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-24, 20:32   #4065
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
hmm czy powinnam wrocic do tabletek jak zjechalam w dol czy czekac?
zjechalas w dól? tzn?
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-24, 21:10   #4066
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Psychiatra

wyrzywam sie na rodzicow za moj zlyu ,los,a przeciez oni mi zycia nie zmienia,troche placzliwa sie stalam ,ale ogolnie sie trzymam

poza tym czuje sie beznadziejnie jakby nic sensu nie mialo
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-24, 21:13   #4067
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
wyrzywam sie na rodzicow za moj zlyu ,los,a przeciez oni mi zycia nie zmienia,troche placzliwa sie stalam ,ale ogolnie sie trzymam

poza tym czuje sie beznadziejnie jakby nic sensu nie mialo
a dlaczego w ogole przestalas je brac?? chyba nie dlatego,ze nagle byla tymczasowa poprawa? to zawsze jest mylne...czuje sie dobrze i juz brac nie musze...a to błąd..
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-24, 21:13   #4068
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez Lena_20 Pokaż wiadomość
zjechalas w dól? tzn?
Chyba nastrój spadł.Może za prędko odstawiłaś?Ja bym poczekała,gdyby się nie poprawiło,to bym wróciła do tabletek.

Lena,pozwolisz,że zapytam- to Twoje zdjęcie w avie? ;>
__________________

Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-24, 21:23   #4069
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez Nemezja Pokaż wiadomość
Chyba nastrój spadł.Może za prędko odstawiłaś?Ja bym poczekała,gdyby się nie poprawiło,to bym wróciła do tabletek.

Lena,pozwolisz,że zapytam- to Twoje zdjęcie w avie? ;>
nie,wzielam taka bo w miare podobna byla ja wole zostac incognito...
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-24, 22:22   #4070
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Psychiatra

byla poprawa ale dosc dlugo juz ,wiec odstawilam jakos tak mni enaszlo chwila i bylam ciekawa czy dam rade
nie wezme potem drugi ,3 i nie bylo zle

a teraz jestem rozchwiana czuje sie dobrze za chwile napada mnie zlosc na siebei zal do wszytskich o moj los,za chwile jestem spokojna i jest OK
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-24, 22:57   #4071
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
byla poprawa ale dosc dlugo juz ,wiec odstawilam jakos tak mni enaszlo chwila i bylam ciekawa czy dam rade
nie wezme potem drugi ,3 i nie bylo zle

a teraz jestem rozchwiana czuje sie dobrze za chwile napada mnie zlosc na siebei zal do wszytskich o moj los,za chwile jestem spokojna i jest OK
ee,to zle ze przerwalas... nie wolno tak ....
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-24, 23:25   #4072
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Psychiatra

ale od psychiatry jednego mialam pozwolenie na to jakies 2 michy temu juz wsumie nie jest zle ale chustawke mam niezla
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-24, 23:37   #4073
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
ale od psychiatry jednego mialam pozwolenie na to jakies 2 michy temu juz wsumie nie jest zle ale chustawke mam niezla
to dobrze ze tylko chustawka Ci zostala moze w koncu wyjdziesz z tego tylko badz w kontakcie z tym lekarzem
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-24, 23:50   #4074
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Psychiatra

tak jest
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 00:09   #4075
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
tak jest
jaka posluszna
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 09:49   #4076
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
wyrzywam sie na rodzicow za moj zlyu ,los,a przeciez oni mi zycia nie zmienia,troche placzliwa sie stalam ,ale ogolnie sie trzymam

poza tym czuje sie beznadziejnie jakby nic sensu nie mialo

Brook, a moim zdaniem nie jestes w dobrym stanie i powinnaś wrócic do leków
Takie siedzenie przed kompem, niemozność zrobienia tego co by sie chciało itd to oznaki depresji, ja miałam tak samo. Wiedziałam czego chcę, ale ni ebyłam w stanie tego zrealizować, patrzyłam na wszystkich dookoła, z jaka energia i ochotą idą do przodu, robią kariery, wyjeżdżają za granice, zakochuja się i zakładają rodziny a ja ciągle w miejscu i nie potrafie ruszyć. Mam ten sam problem: samotność. Z tym że ja mam pracę i tylko to trzyma mnie jakoś w ryzach: że codziennie musze wstać i iść do pracy; gdybym siedziała w domu to byłaby już całkowita załamka.

Ja miałam ten sam lek co ty i mnie niestety nie pomógł, lekarz zamienił na inny. Zobaczymy co będzie
Reese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 12:11   #4077
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Psychiatra

Reese ale mi teraupeutka powiedziala ze pogada z psychiatra o innym leku na motywacje wieksza,ale powiedziala ze musze miec jakas droge po ktorej bede isc po leczeniu sie inym lekiem bo inaczej to sensu nie ma

i ja sie tego wlasnie boje ze leki bede brac nowe a dalej nie bede wiedziala czego chce robic w zyciu czym sie zajac moge- bo tego NIE WIEM i ten poklad energii po leku nie bede dalej wiedziec jak spozytkowac i gdzie
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 14:47   #4078
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Reese ale mi teraupeutka powiedziala ze pogada z psychiatra o innym leku na motywacje wieksza,ale powiedziala ze musze miec jakas droge po ktorej bede isc po leczeniu sie inym lekiem bo inaczej to sensu nie ma

i ja sie tego wlasnie boje ze leki bede brac nowe a dalej nie bede wiedziala czego chce robic w zyciu czym sie zajac moge- bo tego NIE WIEM i ten poklad energii po leku nie bede dalej wiedziec jak spozytkowac i gdzie
ja myslę ze jak już przyjdzie energia i motywacja to i cel się znajdzie Inaczej człowiek mysli jak ma siłę coś robić i chce mu się wszystko
Reese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 23:04   #4079
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Psychiatra

reese a po jakich tabletkach ty takieog kopa dostalas?serio boje sie ze po lekach tez nie bede wiedziala co robic zym sie zajac


ja mam dzis teraz na sam wieczor hmm,cos mnie martwi cos co mi sie nie zdarza i jest mi cholernie glupio ,pozyczylam od kolezanki naszyjnik i cos na reke,wrocilam do domu wyjelam sama branzoletke musila mi wypasc z kieszeni jakos matkoo jak mi cholernie glupio nie dosc ze pozyczylam go zgubilam po ciemku nie mam po o isc jej szukac
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 08:44   #4080
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Psychiatra

Dziewczyny, chciałam się was poradzić w sprawie problemów z wyładowywaniem emocji. Nie wiem czy to dobry wątek na to, ale może spróbuję od tego miejsca

Wydaje mi się, że powinnam udać się specjalisty właśnie w sprawie wyładowywania emocji. Nie mam żadnych stanów depresyjnych, lękowych tylko w sytuacjach z którymi sobie nie mogę poradzić płaczę. Gdy się na coś bardzo zdenerwuję też płaczę. Mam 21 lat i wydaje mi się, że płacz w wyniku bardzo silnej złości nie jest najodpowiedniejszym sposobem wyładowania tego, bo generalnie nie przynosi ulgi tylko zmęczenie no i nie ukrywam też wstyd. Jak myślicie, czy lekarz pierwszego kontaktu udzieli mi porady, do kogo mam się udać. I czy potem ewentualnie psycholog będzie w stanie coś na to poradzić?
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.