Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8 - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-20, 14:22   #4051
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
A tak wogóle to zapomniałam się pochwalić, witam w ósmym miesiącu

__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 14:23   #4052
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
A tak wogóle to zapomniałam się pochwalić, witam w ósmym miesiącu
ja niedługo w 9 wejdę
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 14:26   #4053
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość

Dziewczyny ja nie wiem jak Wy trafiacie na takich beznadziejnych lekarzy. Nie czytacie opinii o nich wcześniej? Ja bez względu na to czy idę do ortopedy, dentysty, ginekologa, kardiologa czy innego loga, zawsze sprawdzam opinie na 'znany lekarz'. To, że chodzicie na nfz nie znaczy, że ma być źle. Ja ciąże prowadzę na nfz, mam świetną ginkę (którą wybrałam właśnie po przeczytaniu opinii), za każdym razem robi usg + badanie na fotelu, pyta o wszystko, zleca masę badań itp.
Mój poprzedni gin miał super opinie na znanym lekarzu a okazała sie chamem i co ?
Poza tym jednej osobie odpowiada lekarz drugiej nie . Więc myślę , że samymi opiniami nie ma co się tylko kierować . Tym bardziej w sieci . Ja mu wystawiłam złą opinie i do dziś się nie pojawiła

Kurczę ale mnie dziś nie moc spotkała i wczoraj to samo było . Przyszła godzina 13 a ja słaba spać mi sie zachciało i się położyłam obudziłam się dopiero o 15 Ciekawe czy teraz tak już będzie
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 14:26   #4054
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Eryk miał fazę,że brał swoje wiaderko,foremki i łopatkę i chciał robić babki w kuwecie kota
Ale zawsze można bramki założyć,żeby dziecko nie weszło tam gdzie nie ma.
Ale numer
A jednak takie sytuacje się zdarzają, kiedyś mi znajoma mówiła ze nawet się nie zdążyła zorientować kiedy a mały miał żwirek w buzi
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 14:28   #4055
cherubinka
Zadomowienie
 
Avatar cherubinka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 030
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Wyobrażam sobie, wiele matek tak robi Najpierw mają halo, że jako ktoś obcy nie masz prawa do kontaktu z ich dziećmi i utrudniają ojcom widzenia, a potem chcą od Ciebie pieniędzy. Myślę że to z zemsty i chciwości - żadne inne sensowne wyjaśnienie nie przychodzi mi do głowy.
Ja i mój TŻ zastanawiamy się czy się nie pobrać kiedyś, i tak ze strony technicznej jedna z rzeczy o których myśleliśmy, to że trzeba będzie zorientować się za jakąś rozdzielnością majątkową. Bo Eks mojego TŻa to zachłanna harpia, i jestem przekonana że ze mnie też próbowałaby kasę ciągnąć. Ale u nas jest zupełnie inna sytuacja finansowa - TŻ płaci wysokie alimenty, kupuje prezenty, dokłada się do wakacji, wyprawki szkolnej itd, no i regularnie widuje dzieci i telefonuje do nich.
Sytuacja o której pisze Aga jest zupełnie inna - ojciec to patałach, płaci śmieszne pieniądze, i wydaje mu się, że może je sobie dobrowolnie obniżać, jak akurat ma ważniejsze wydatki.
O jego dziewczynie można ewentualnie powiedzieć tyle, że powinna się zastanowić nad związkiem z facetem z którego ojciec jak z koziej dupy trąba. Ale jej zarobków nie można brać pod uwagę, bo to obca baba, i ona wobec dzieci nie ma żadnych obowiązków!
No dokładnie. Oczywiście, ze sytuacja Agi jest inna. Dlatego tak się oburzyłam na jej byłego, bo te 200 zł to jakiś cyrk. Przecież nie trzeba za wiele główkować, żeby wiedzieć ile kosztuje utrzymanie dziecka. Tylko chciałam podkreślić, że niby zarobki konkubenta się nie liczą, a jednak wspominają o nich na sprawie
Twój Tż to już w ogóle dużo z siebie daje (nie tylko finansowo) i widać, że jest wspaniałym ojcem. Widzę jakie podejście mam mój Tż ...i masz rację, gdyby się migał od alimentów i zainteresowania dzieckiem, też by mi się zaświeciła lampka. Przecież nigdy nie wiadomo jak życie się potoczy. Tamta laska też może się kiedyś znaleźć na miejscu Agi i do przewidzenia jest, że zachowa się tak samo, czyli jak gnojek bez odpowiedzialności
__________________
laparo, PCO 3xIUI
52 cykl starań ... cud ...córeczka
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. JP II
cherubinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 14:33   #4056
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
A tak wogóle to zapomniałam się pochwalić, witam w ósmym miesiącu
Gratulacje!

Lada dzień i skapniesz się, że jesteś już w 9
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 14:40   #4057
cherubinka
Zadomowienie
 
Avatar cherubinka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 030
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
cherubinka tak mi jeszcze przyszło do głowy, a nie mogliście tej byłej piłeczki odbić, i wnioskować o zapytanie jej konkubenta o zarobki? No bo jeśli sprawa była o podwyższenie alimentów, to jej ogólna sytuacja ekonomiczna ma w tej sytuacji znaczenie, że tak ujmę, podstawowe, a konkubent ma na to znaczny wpływ.
A tak, oczywiście, że Tż powiedział na sprawie, że ona też prowadzi z kimś gospodarstwo. Padły takie same pytania, gdzie pracuje, ile zarabia itd.
__________________
laparo, PCO 3xIUI
52 cykl starań ... cud ...córeczka
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. JP II
cherubinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-20, 14:40   #4058
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
A tak wogóle to zapomniałam się pochwalić, witam w ósmym miesiącu



w ogóle właśnie dostałam sms od TŻ że dzisiaj kazali im w robocie zostać do 18 od 6 rano ... a dzisiaj akurat takie ważne zajęcia na SR mamy ... zależało mi żeby TŻ był ze mną i to żeby był przytomny a nie jeżeli w ogóle to zasypiający na krzesełku ...a jakby było tego mało to jutro też do roboty idzie i nie wiadomo na ile godzin... a jedyne co mamy na święta to lista zakupów
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 14:45   #4059
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Położyłam się bo brzuch zaczoł mnie tak delikatnie boleć, jak mała się kręci to zaczyna mnie boleć...czy to normalnie? Nigdy tak nie miałam
Dziewczyny jak któraś zabrała się za robienie tej kapusty z pieczarkami to polecam dodać dwie łyżeczki cukru na koniec, w przepisie tego nie ma ale moja teraz smakuje jak babci
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 14:48   #4060
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez san_g Pokaż wiadomość
Na śniadanie (godz. 8) do wyboru ciemny chleb lub jasny i łyżka białego sera ale bez dodatków + 2 cm masła, obiad o 12: przesolona zupa z kaszą ale nie wiem co to za zupa:P i na drugie kawałek gotowanej ryby i ziemniaki polane sosem+dwa liście zielonej sałaty. Kolacja o 17 była wczoraj i był chleb z dwoma plasterkami szynki i 2 cm masła (śniadanie wczorajsze to chleb, pomidor i 2 cm masła a na obiad była przesolona ryżowa i ziemniaki z potrawką z gotowanego kurczaka). Mam niby dietę bez solną ale dostaję to co inni heheh

Mąż przywiózł bułki, szynkę i mandarynki oraz batonika
Takie sobie te posiłki, ale chociaż masz do wyboru pieczywo (jasne/ciemne). Szkoda tylko, że tyle soli pakują, nie wiem po co
Dobrze, że mąż przywozi Ci prowiant

Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
Kurcze nie krzyczcie na mnie, ja nigdy kota w domu nie miałam wiec sie nie znam za bardzo, ale ja bym sie bała że nie dopilnuje i faktycznie będzie mi wskakiwał do dziecka i nie daj Boże się na nim położy, tak jak na dorosłym, bo to w końcu też mały ciepły człowiek dla takiego kotka.
No i do szału by mnie doprowadzało gdyby mi wskakiwał do łózeczka czy łaził po stole przy jedzeniu. Nie jestem wrogiem kotów ale jednak pies w domu wydaje mi się bezpieczniejszy dla dziecka.
To zależy od tego czy znasz zwierzaka. Jeśli nie miałaś nigdy kota to wydaje Ci się dziwny. Koty nie kładą się na każdym a na pewno nie na dzieciach, myślę, że takich małych to mogą się bać, bo maja dziwne ruchy
Kot z natury jest czystszy niż pies (nie zje zepsutego żarcia, nie je kup), a już zwłaszcza kot niewychodzący.
Ja miałam i kota, i psa. Lubię i koty i psy Mam kota, bo na psa nie mogłam sobie pozwolić z racji obowiązków - musiałabym mu poświęcić znacznie więcej czasu, by był szczęśliwy. Miałam przez kilka lat psa - kundla, ale podobnego do owczarka - czyli dużego - i dla mnie był to większy obowiązek niż opieka nad kotem. Zwłaszcza w środku miasta.
Jeśli kiedyś będę miała możliwości to chciałabym mieć i psa
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 14:51   #4061
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość

Muminku chwal się zdobyczami z pl
A syrop z cebuli rób sama - cebulę kroisz w kostki, paski czy talarki zasypujesz cukrem i odstawiasz żeby się zsikała. Ja zawsze słoiczek jeszcze gazą przykrywam i za niedlugo masz syrop
Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
zrób sama- tego się nie kupuje- pokrój cebulę w kółka i zasyp cukrem, przykryj i odstaw- puści sok i to pij
Dzięki dziewczyny za podpowiedź, ja myślałam ,że to się kupuję , widać młoda jestem jeszcze haha. Wieczorkiem sobie zrobię na bank, bo cebuli mam ponad 2 kg w domu hehe, będę TŻtowi capić cebulką

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
A tak wogóle to zapomniałam się pochwalić, witam w ósmym miesiącu
ja w 8 od przedwczoraj, boshhh jak to leci. To co pijemy ??

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
ja niedługo w 9 wejdę


Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość



w ogóle właśnie dostałam sms od TŻ że dzisiaj kazali im w robocie zostać do 18 od 6 rano ... a dzisiaj akurat takie ważne zajęcia na SR mamy ... zależało mi żeby TŻ był ze mną i to żeby był przytomny a nie jeżeli w ogóle to zasypiający na krzesełku ...a jakby było tego mało to jutro też do roboty idzie i nie wiadomo na ile godzin... a jedyne co mamy na święta to lista zakupów
Kurcze, nie fajnie, może będzie w miarę i nie zaśnie . A ja narzekam ,że sama siedzę długo, i też czasu z TŻ nie mam tyle co wcześniej jak zmienił pracę, a on tylko po 9 godzin pracuje.


Dobra kuchnia wypucowana na glancuś. Zmywarka posprzątana, nowe brudy w niej już leżą, garnki umyte, blaty i kafelki czyściutkie , pranie złożone i pochowane, siły nabrałam jedząc obiadek to idę do rzeczy malucha
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-20, 14:52   #4062
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez cherubinka Pokaż wiadomość
No dokładnie. Oczywiście, ze sytuacja Agi jest inna. Dlatego tak się oburzyłam na jej byłego, bo te 200 zł to jakiś cyrk. Przecież nie trzeba za wiele główkować, żeby wiedzieć ile kosztuje utrzymanie dziecka. Tylko chciałam podkreślić, że niby zarobki konkubenta się nie liczą, a jednak wspominają o nich na sprawie
Twój Tż to już w ogóle dużo z siebie daje (nie tylko finansowo) i widać, że jest wspaniałym ojcem. Widzę jakie podejście mam mój Tż ...i masz rację, gdyby się migał od alimentów i zainteresowania dzieckiem, też by mi się zaświeciła lampka. Przecież nigdy nie wiadomo jak życie się potoczy. Tamta laska też może się kiedyś znaleźć na miejscu Agi i do przewidzenia jest, że zachowa się tak samo, czyli jak gnojek bez odpowiedzialności
Ja się czasem ze swojego śmieję, że poderwał mnie "na dzieci" - bo rzeczywiście, podejście do dzieci ma wspaniałe
Kiedyś czytałam jakąś taką listę w stylu: "co powinno sprawić, żebyś przemyślała czy ten facet jest na pewno tym jedynym bla bla bla". I utkwiło mi w pamięci, że nawet w deblinym kolorowym magazynie było na pierwszym miejscu tej listy, żeby zwrócić uwagę, jak wyglądają jego kontakty z dziećmi z poprzedniego związku, czy zajmuje się nimi, czy płaci itp. - nawet tam napisali, że jeśli człowiek porzuca swoje dzieci, to coś z nim musi być nie halo.
Pisałam już kiedyś o tym - jest na kafeterii oooogromny wątek, gdzie piszą dziewczyny o związkach z rozwodnikami i kontaktach z ich dziećmi z poprzednich związków, i część dziewczyn pisze takie straszne rzeczy że czytać to ciężko - że one nie chcą żeby ich "misiowie" zajmowali się "tamtymi dzieciorami", a "misiowie" robią tak jak one chcą. Zabija mnie, co te kobiety mają w głowach - czy sądzą, że jeśli ich związki się rozpadną, zostaną potraktowane inaczej?
Aga, nie miej wyrzutów sumienia, zagoń go do sądu i ciśnij z niego kasę - dziecku się należy
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 14:58   #4063
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Kiedyś czytałam jakąś taką listę w stylu: "co powinno sprawić, żebyś przemyślała czy ten facet jest na pewno tym jedynym bla bla bla". I utkwiło mi w pamięci, że nawet w deblinym kolorowym magazynie było na pierwszym miejscu tej listy, żeby zwrócić uwagę, jak wyglądają jego kontakty z dziećmi z poprzedniego związku, czy zajmuje się nimi, czy płaci itp.:

I jeszcze dobrze jest zwrócić uwagę co mówi o swoich byłych,bo jak jedzie po jakiejś,źle o niej mówi,to ja bym chyba nie ryzykowała,bo przecież kiedyś też mogę być taką "byłą"
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:00   #4064
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
Kurcze, nie fajnie, może będzie w miarę i nie zaśnie . A ja narzekam ,że sama siedzę długo, i też czasu z TŻ nie mam tyle co wcześniej jak zmienił pracę, a on tylko po 9 godzin pracuje.
po tylu godzinach to ja wątpie żeby on w ogóle ze mną pojechał ... a dzisiaj jest o porodzie i połogu i o tym jak tata może w tym czasie pomóc - czyli lekcja dla tatusiów ważna. A nawet jeżeli pojedzie to będzie półprzytomny i pewnie nie wiele zrozumie z tego co będą mówić
zresztą ta 18 to też jeszcze taka "ruchoma" bo może okazać się że wyjdą później i wtedy nawet ja nie pojadę bo mój TŻ ma samochód
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:01   #4065
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
:
(...)
a jedyne co mamy na święta to lista zakupów
Mieszkasz w jakimś większym mieście? Może zastanów się nad zrobieniem zakupów online? Przynajmniej część rzeczy których nie musisz oglądać w realu mogłabyś kupić, wiesz, jakieś mąki, bakalie, rzeczy paczkowane itp. A dostawa jest za free przy większych zakupach.

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
(...)
Dziewczyny jak któraś zabrała się za robienie tej kapusty z pieczarkami to polecam dodać dwie łyżeczki cukru na koniec, w przepisie tego nie ma ale moja teraz smakuje jak babci
Ja po zdjęciu z ognia dodaję trochę miodu, mieszam i zostawiam na kilka godzin. Niebo w gębie, miód daje niesamowity aromat

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
(...)
ja w 8 od przedwczoraj, boshhh jak to leci. To co pijemy ??
(...)
Wybór mamy ogromny. Piwo bezalkoholowe, wino bezalkoholowe, szampan bezalkoholowy, cuba libre bez rumu, ginz tonikiem bez ginu, wódka z sokiem pomarańczowym i grenadiną bez wódki, white russian bez wódy i likieru, mojito bez rumu... Można tak wymieniać bez końca, co nam wolno
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:03   #4066
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Takie sobie te posiłki, ale chociaż masz do wyboru pieczywo (jasne/ciemne). Szkoda tylko, że tyle soli pakują, nie wiem po co
Dobrze, że mąż przywozi Ci prowiant


To zależy od tego czy znasz zwierzaka. Jeśli nie miałaś nigdy kota to wydaje Ci się dziwny. Koty nie kładą się na każdym a na pewno nie na dzieciach, myślę, że takich małych to mogą się bać, bo maja dziwne ruchy
Kot z natury jest czystszy niż pies (nie zje zepsutego żarcia, nie je kup), a już zwłaszcza kot niewychodzący.
Ja miałam i kota, i psa. Lubię i koty i psy Mam kota, bo na psa nie mogłam sobie pozwolić z racji obowiązków - musiałabym mu poświęcić znacznie więcej czasu, by był szczęśliwy. Miałam przez kilka lat psa - kundla, ale podobnego do owczarka - czyli dużego - i dla mnie był to większy obowiązek niż opieka nad kotem. Zwłaszcza w środku miasta.
Jeśli kiedyś będę miała możliwości to chciałabym mieć i psa
Mój pies ma takie podniebienie ze nawet pasztetu nie zje, schabowe i mielone tez powącha i pójdzie ale za to szyneczki i pieczone mięsko, zółty ser albo twarozek zawsze
Pomimo tego że jemy na obiad to za czym ona nie przepada to i tak pilnuje stołu... bo jeszcze czasami schabowy zmieni siè w pieczeń i dopiero będzie
Wyprowadzam ją i nigdy nie widziałam zeby zjadła kupę, ale niektóre psy to robią
O kotach mojego sąsiada nic dobrego powiedziec nie mogę, świntuchy załatwiają się w moim ogrodzie i nikt jakos po nich posprzàtac nie chce i stasznie miałczą jak majà ruje
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:04   #4067
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

powiesiłam pranie małego i drugą wstawiłam
nie przypuszczałam że z wieszaniem takich małych ciuszków tyle jest problemu- ciężko powiesic tak ładnie aby zagniotek nie było
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:05   #4068
lejdi_aga13
Rozeznanie
 
Avatar lejdi_aga13
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: wroclaw/ cardiff UK
Wiadomości: 676
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

oczywiscie ze pojde do sadu ale mam zagrozona ta ciaze w sumie od poczatku ,przeciez w 16tyg bylam w szpitalu, jakos dajemy rade ale widac jak mu po prostu zalezy na małym. Pisze mu ,ze jade do lekarza bo mały jest chory to nawet łaskawie nie zareaguje,nic. Olewka dziecka. Wiem,ze tej jego dziewczyny zarobki sie nie licza ale skoro sporo razem zarabiaja i stac ich na 2 samochody, wakacje na majorce itp to chyba stac by płacic wiecej niz 200zł- nie chodzi o moja chciwość ale o to ,ze czy w UK czy w PL 200zł to sa smieszne pieniadze na utrzymanie dziecka ,ktore chodzi do szkoły czy przedszkola. I jeszcze specjalnie mysle ,ze ta paczke tak wysłał-zeby podkreslic ze to ON kupił a nie my czy Mikołaj.... zamiast na wigilie dziecku sprawic wieksza radosc lepiej zeby dziecko wiedziało ze od niego.... Po prostu szokTym bardziej ze woli pisac ze nic dla niego nei znacze ze jestem taka i owaka zamiast napisac "jak sie ma synek".... chyba zyje w iluzji ze mu nie wiem zazdroszcze(??? nie wiem czego) zamiast sie wziasc za ojcostwo....

mała sie cos wypina strasznie nie lubi chyba jak siedze ale aktualnie z moim starszakiem robimy taki oto łańcuch na choinke(na reku ma pisak )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a111111.jpg (27,4 KB, 40 załadowań)
__________________
Julia Renata 28.01.2014 11:30


Nataniel 16.06.2009r.


Marzec 2015-

29 tydz
lejdi_aga13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:07   #4069
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Eryk miał fazę,że brał swoje wiaderko,foremki i łopatkę i chciał robić babki w kuwecie kota
Ale zawsze można bramki założyć,żeby dziecko nie weszło tam gdzie nie ma.
Mój kuzyn miał kiedyś fazę maczania herbatników w wodzie wc i wcinania potem tych ciastek. Trzeba uwazac na wszystko, a i tak się nie upilnuje

Ja za jakiś czas przerzucam się na taki ekologiczny żwirek dla kota, wtedy gdy dziecko w razie czego podejmie próbę zjedzenia go, to nic mu się nie stanie

Cytat:
Napisane przez cherubinka Pokaż wiadomość
Widzę jakie podejście mam mój Tż ...i masz rację, gdyby się migał od alimentów i zainteresowania dzieckiem, też by mi się zaświeciła lampka. Przecież nigdy nie wiadomo jak życie się potoczy. Tamta laska też może się kiedyś znaleźć na miejscu Agi i do przewidzenia jest, że zachowa się tak samo, czyli jak gnojek bez odpowiedzialności
Ja też na początku zwróciłam uwagę na to jak mój TZ opiekuje się swoją córką i ile z siebie daje Inaczej bym się z nim nie związała.
Nie jest ojcem idealnym - dla niego największą wartością w życiu nie jest rodzina tylko jego samorealizacja i twórcza praca - ale ja to akceptuję. Stara się jednak i dużo poświęca czasu córce z pierwszego małżeństwa.
(Choć dla Ex zawsze jest niewystarczająco dobrze, a nawet - zawsze źle Ex TZta nie chce zrozumieć, że on ma inne wartości i zwraca uwagę na inne rzeczy w wychowaniu - a Ex te wartości neguje. Ale TZ nie robi EX na złość, po prostu ma inny stosunek do pracy, nauki, pasji i obowiązkowości - te rzeczy sobie bardzo ceni. Dla mnie to dziwne, bo nawet w nierozwiedzionej rodzinie często matka i ojciec mają inne zdanie na jakiś temat i wtedy i tak trzeba się jakoś dogadać. Dziecko przynajmniej uczy się, że mimo różnicy zdań można dojść do porozumienia).
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-20, 15:07   #4070
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

[QUOTE=lolita25;44240472]Położyłam się bo brzuch zaczoł mnie tak delikatnie boleć, jak mała się kręci to zaczyna mnie boleć...czy to normalnie? Nigdy tak nie miałam
/QUOTE]

Też tak miewam czasami. Normalka.
Jak będzie Ci dłużej dokuczało to uczucie to łykni sobie 1 tabl. Asparginu lub No-Spa.
Przejdzie (na dzień lub dwa zapewne )
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:07   #4071
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość

Wybór mamy ogromny. Piwo bezalkoholowe, wino bezalkoholowe, szampan bezalkoholowy, cuba libre bez rumu, ginz tonikiem bez ginu, wódka z sokiem pomarańczowym i grenadiną bez wódki, white russian bez wódy i likieru, mojito bez rumu... Można tak wymieniać bez końca, co nam wolno
cóż za bogata karta drinków
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:07   #4072
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
powiesiłam pranie małego i drugą wstawiłam
nie przypuszczałam że z wieszaniem takich małych ciuszków tyle jest problemu- ciężko powiesic tak ładnie aby zagniotek nie było
Poczekaj aż zaczniesz je prasować...
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:12   #4073
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez lejdi_aga13 Pokaż wiadomość
aktualnie z moim starszakiem robimy taki oto łańcuch na choinke(na reku ma pisak )

ale fajny ten Twój synek- taki wesoły łobuziak

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Poczekaj aż zaczniesz je prasować...

to działka małża więc to on się będzie gimnastykował z żelazkiem
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:15   #4074
lejdi_aga13
Rozeznanie
 
Avatar lejdi_aga13
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: wroclaw/ cardiff UK
Wiadomości: 676
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
ale fajny ten Twój synek- taki wesoły łobuziak

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------




to działka małża więc to on się będzie gimnastykował z żelazkiem
dzieki
oj łobuziak straszny ale uwielbiam jego "teksty"...chyba bede je zapisywac bo czasami idzie sie posikać z jego "doroslosci"

1 raz wolałabym zeby juz było po swietach i sylwestrze bym mogła rodzic jakos daleko od domu i moze przez to nie czuje w ogole
tej atmosfery...
__________________
Julia Renata 28.01.2014 11:30


Nataniel 16.06.2009r.


Marzec 2015-

29 tydz
lejdi_aga13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:15   #4075
lidkaa82
Zadomowienie
 
Avatar lidkaa82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 201
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Mój pies ma takie podniebienie ze nawet pasztetu nie zje, schabowe i mielone tez powącha i pójdzie ale za to szyneczki i pieczone mięsko, zółty ser albo twarozek zawsze
Pomimo tego że jemy na obiad to za czym ona nie przepada to i tak pilnuje stołu... bo jeszcze czasami schabowy zmieni siè w pieczeń i dopiero będzie
Wyprowadzam ją i nigdy nie widziałam zeby zjadła kupę, ale niektóre psy to robią
O kotach mojego sąsiada nic dobrego powiedziec nie mogę, świntuchy załatwiają się w moim ogrodzie i nikt jakos po nich posprzàtac nie chce i stasznie miałczą jak majà ruje
Mój pies też nigdy nie tknął kupy na całe szczęście
Za to osiedlowe koty których u nas duuużo, namietnie srają w piaskownicach co nie raz widziałam na własne oczy i boli mnie to strasznie. Na szczęście Alek nigdy nie był amatorem piaskownicy, ale nie wiadomo jak będzie z drugim synkiem, a jak tu dziecku na placu zabronic bawic sie w piasku
No ale te domowe koty to inna bajka. Chociaż nie do końca sie zgodzę z tym że na pewno sie na dziecku nie położy, tym bardziej że noworodki to nie są specjalnie ruchliwe, więc ten argument że sie będzie kotek bał nieskoordynowanych ruchów do mnie nie przemawia.
lidkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:18   #4076
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cos czuje, ze dzisiaj bedzie kolejna noc z wycieczka na IP.
Pobolewania zamieniają sie w realne skurcze - ściana staje sie moja najlepsza przyjaciółka. Wanna nie wyciszyla ich. Ale na razie jeszcze są rzadkie, a w przerwach spokojnie moge wszystko robic, wiec zajmuje się wyrobem pierniczkow
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:18   #4077
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Mieszkasz w jakimś większym mieście? Może zastanów się nad zrobieniem zakupów online? Przynajmniej część rzeczy których nie musisz oglądać w realu mogłabyś kupić, wiesz, jakieś mąki, bakalie, rzeczy paczkowane itp. A dostawa jest za free przy większych zakupach.

Wybór mamy ogromny. Piwo bezalkoholowe, wino bezalkoholowe, szampan bezalkoholowy, cuba libre bez rumu, ginz tonikiem bez ginu, wódka z sokiem pomarańczowym i grenadiną bez wódki, white russian bez wódy i likieru, mojito bez rumu... Można tak wymieniać bez końca, co nam wolno
ale ja z tych co lubią połazić i popatrzeć tylko że mieliśmy plan jechać jutro koło 13 tak żeby ludzi mniej było a pewnie skończy się na tym że pojedziemy po południu razem z największym tłumem ...

a karta drinków faktycznie pokaźna

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Mój pies ma takie podniebienie ze nawet pasztetu nie zje, schabowe i mielone tez powącha i pójdzie ale za to szyneczki i pieczone mięsko, zółty ser albo twarozek zawsze
to mój ciapek je wszystko - dosłownie. zjada nawet cebule

Cytat:
Napisane przez lejdi_aga13 Pokaż wiadomość
oczywiscie ze pojde do sadu ale mam zagrozona ta ciaze w sumie od poczatku ,przeciez w 16tyg bylam w szpitalu, jakos dajemy rade ale widac jak mu po prostu zalezy na małym. Pisze mu ,ze jade do lekarza bo mały jest chory to nawet łaskawie nie zareaguje,nic. Olewka dziecka. Wiem,ze tej jego dziewczyny zarobki sie nie licza ale skoro sporo razem zarabiaja i stac ich na 2 samochody, wakacje na majorce itp to chyba stac by płacic wiecej niz 200zł- nie chodzi o moja chciwość ale o to ,ze czy w UK czy w PL 200zł to sa smieszne pieniadze na utrzymanie dziecka ,ktore chodzi do szkoły czy przedszkola. I jeszcze specjalnie mysle ,ze ta paczke tak wysłał-zeby podkreslic ze to ON kupił a nie my czy Mikołaj.... zamiast na wigilie dziecku sprawic wieksza radosc lepiej zeby dziecko wiedziało ze od niego.... Po prostu szokTym bardziej ze woli pisac ze nic dla niego nei znacze ze jestem taka i owaka zamiast napisac "jak sie ma synek".... chyba zyje w iluzji ze mu nie wiem zazdroszcze(??? nie wiem czego) zamiast sie wziasc za ojcostwo...
odznaki super tata to on nie dostanie ... nie rozumiem takiego podejscia przeciez to się krzywdę robi dziecku a nie byłemu partnerowi ...
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:21   #4078
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

lejdi_aga13 a ten Twój były wogóle ma jakiś kontakt z Natanem? Widuje go, cokolwiek?

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
(...)
Ja też na początku zwróciłam uwagę na to jak mój TZ opiekuje się swoją córką i ile z siebie daje Inaczej bym się z nim nie związała.
Nie jest ojcem idealnym - dla niego największą wartością w życiu nie jest rodzina tylko jego samorealizacja i twórcza praca - ale ja to akceptuję. Stara się jednak i dużo poświęca czasu córce z pierwszego małżeństwa.
(Choć dla Ex zawsze jest niewystarczająco dobrze, a nawet - zawsze źle Ex TZta nie chce zrozumieć, że on ma inne wartości i zwraca uwagę na inne rzeczy w wychowaniu - a Ex te wartości neguje. Ale TZ nie robi EX na złość, po prostu ma inny stosunek do pracy, nauki, pasji i obowiązkowości - te rzeczy sobie bardzo ceni. Dla mnie to dziwne, bo nawet w nierozwiedzionej rodzinie często matka i ojciec mają inne zdanie na jakiś temat i wtedy i tak trzeba się jakoś dogadać. Dziecko przynajmniej uczy się, że mimo różnicy zdań można dojść do porozumienia).
Żeby dojść do porozumienia, musi być z obu stron wola porozumienia. Jeśli związek ciągle trwa, to na wiele rzeczy obie strony mogą się zgadzać w celu utrzymania status quo. Jak związek się rozpada, zwykle z inicjatywy jednej strony, to ta "opuszczona" strona zwykle nie widzi powodów, żeby szukać kompromisu - po co, skoro można wreszcie postawić na swoim i jeszcze w ten sposób zrobić na złość byłemu/byłej? Mało kto niestety ma na tyle rozumu, żeby myśleć o dobru dziecka przede wszystkim. No i weźmy pod uwagę, że wiele osób widzi swoje dobro jako podstawowy element dobra dziecka - "nie chcesz być ze mną, co znaczy że nie chcesz też naszego dziecka".
W ramach przykładu - TŻ rozmawiając z dziećmi na skype, najmłodszej starał się na jej poziomie wyjaśnić, jak to jest że czasem człowiek najpierw ma jedną żonę, a potem ma inną. I tak jej tłumaczył, pięciolatce, naokoło, że ludzie czasem się rozwodzą, że żonę czy męża się w inny sposób kocha niż dzieci, że ludzie czasem już nie chcą ze sobą być, że tak samo ma jej najlepsza koleżanka z przedszkola, że mama i tato już nie są małżeństwem, wiadomo. Jego była chyba słuchała w tle, bo nagle połączenie zostało przerwane, a TŻ dostał po chwili smsa, że "jak będzie dzieciom swoje ideologie i kłamstwa wciskał to już więcej ich nie usłyszy". To nie jest jednorazowa sytuacja
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.

Edytowane przez Roane
Czas edycji: 2013-12-20 o 15:23
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:22   #4079
lidkaa82
Zadomowienie
 
Avatar lidkaa82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 201
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Przy starszaku miałam ten komfort ze on nigdy nie brał do buzi podejzanych rzeczy, nigdy nie pakował brudnych rączek do paszczy, nie zbierał nic z podłogi, jak pierwszy raz dostał kolorowe groszki to się musiałam nagimnastykować zeby w ogóle spróbował bo to przecież wyglądało jak do zabawy a nie do jedzenia. Ale fakt, że pomysły dzieci zawsze mnie porażały, np sąsiadki córka kiedys namietnie pożerała zdechłe muchy z podłogi Sąsiadka musiała pamietać żeby każdą ukatrupioną muchę natychmiast sprzątać. Przypadek pakowania na spacerach znalezionych petów też znam, jak również napychanie sie piaskiem z piaskownicy
lidkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 15:23   #4080
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 8

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
to działka małża więc to on się będzie gimnastykował z żelazkiem
Aaaaaaaaaaaaaale Ci dooooooobrzeeeeee
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.