Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-13, 20:29   #4081
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Dziewczyny nierozpakowane, na jakie imiona się w końcu zdecydowałyście?

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Tun1a - moja właśnie zakończyła się wiercić jakieś 5-7 minut temu. Od 20.20
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 20:43   #4082
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Mój padł o 19:30 bo znowu w dzień nie spał

Pomagał mi w porządkach w szufladach kuchennych. Potem biegł do mnie do pokoju i usłyszałam tylko łup i bek na całe osiedle. Wbił dolne zęby we wargę górną jak się przewrócił. Krew wszędzie. A najlepsze, ze jak zawsze na widok krwi mdleje to nawet słabo mi się nie zrobiło. Tylko potem mnie głowa rozbolała z nerwów.
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train


Edytowane przez jo@n@
Czas edycji: 2010-12-13 o 21:28
jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 20:56   #4083
mati393
Rozeznanie
 
Avatar mati393
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 684
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
Dziewczyny nierozpakowane, na jakie imiona się w końcu zdecydowałyście?

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Tun1a - moja właśnie zakończyła się wiercić jakieś 5-7 minut temu. Od 20.20
Jestesmy sdecydowani na Marianne. Dziewczyna ma charakter, uparciucha jedna nie chce wyjsc.
mati393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 21:40   #4084
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Mój padł o 19:30 bo znowu w dzień nie spał

Pomagał mi w porządkach w szufladach kuchennych. Potem biegł do mnie do pokoju i usłyszałam tylko łup i bej na całe osiedle. Wbił dolne zęby we wargę górną jak się przewrócił. Krew wszędzie. A najlepsze, ze jak zawsze na widok krwi mdleje to nawet słabo mi się nie zrobiło. Tylko potem mnie głowa rozbolała z nerwów.
moja nosi ten podnóżek z ikei wszedzie ze soba i na przyklad dzisiaj postawila sobie kolo szafki w kuchni i strasznie mi "pomagala"

a krew u nas też dzisiaj była, ale u męża. Kucnął, Klaudia podleciała się przytulić i nagle wymyśliła, że podskoczy i jak go z bańki w podbródek nie walnie to ino raz... cisza zapadła, Klaudia puściła smutasa i zaczęła szlochać a ja myślałam, że się uduszę ze śmiechu...

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez mati393 Pokaż wiadomość
Jestesmy sdecydowani na Marianne. Dziewczyna ma charakter, uparciucha jedna nie chce wyjsc.
ładnie, kojarzy mi się z daaawną miss małopolski, mieszkała u mnie w bloku i miała jamnika . Na "m" podoba mi się jeszcze Matylda
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 21:49   #4085
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Mój padł o 19:30 bo znowu w dzień nie spał

Pomagał mi w porządkach w szufladach kuchennych. Potem biegł do mnie do pokoju i usłyszałam tylko łup i bek na całe osiedle. Wbił dolne zęby we wargę górną jak się przewrócił. Krew wszędzie. A najlepsze, ze jak zawsze na widok krwi mdleje to nawet słabo mi się nie zrobiło. Tylko potem mnie głowa rozbolała z nerwów.
Ola tak raz fiknęła z łóżka. Przygryzła sobie język. Krew się lała a ja ją jeszcze zmuszalam do otwarcia jadaczki, żeby sprawdzić czy zęby całe...
Cytat:
Napisane przez mati393 Pokaż wiadomość
Jestesmy sdecydowani na Marianne. Dziewczyna ma charakter, uparciucha jedna nie chce wyjsc.
Ładnie!
Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
moja nosi ten podnóżek z ikei wszedzie ze soba i na przyklad dzisiaj postawila sobie kolo szafki w kuchni i strasznie mi "pomagala"

a krew u nas też dzisiaj była, ale u męża. Kucnął, Klaudia podleciała się przytulić i nagle wymyśliła, że podskoczy i jak go z bańki w podbródek nie walnie to ino raz... cisza zapadła, Klaudia puściła smutasa i zaczęła szlochać a ja myślałam, że się uduszę ze śmiechu...

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------



ładnie, kojarzy mi się z daaawną miss małopolski, mieszkała u mnie w bloku i miała jamnika . Na "m" podoba mi się jeszcze Matylda
podnóżek tez chyba kupie... zamówię u Chrzestnej
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 22:19   #4086
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Ja podnóżka kupiłam kiedyś w Kauflandzie w regałach takich "wszystko za 5 zł" Kupiony z myślą, ze będzie po nim sobie na kibelek wchodził i aa robił. Kurde do 18 wyrośnie z podnóżka
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 22:20   #4087
joasia2512
Rozeznanie
 
Avatar joasia2512
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 538
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez mati393 Pokaż wiadomość
Jestesmy sdecydowani na Marianne. Dziewczyna ma charakter, uparciucha jedna nie chce wyjsc.
Powtórzę się - piękne imię.

Filip padł o 21 :30 ale to dlatego ze przyjechał do niego dziadek a ja byłam do 20:30 w pracy a tatuś jest mało konsekwentny i nic do niego nie przemawia.
__________________
Filip 10 kwiecień 2009r godz. 4:44

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

Paulo Coelho
joasia2512 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-13, 22:30   #4088
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Ja podnóżka kupiłam kiedyś w Kauflandzie w regałach takich "wszystko za 5 zł" Kupiony z myślą, ze będzie po nim sobie na kibelek wchodził i aa robił. Kurde do 18 wyrośnie z podnóżka
o tym to ja nawet nie marzę... Koleżanki córa ma ten podnóżek i zawsze jak tam jesteśmy to Klaudia sobie lubi na nim przysiąść

Edit:
się żalę:
bo o ile raz czy dwa zawołała, że chce siusiu to na tym koniec. Zamiast lepiej to jest gorzej... Jak się tylko zapytam czy chce na kibelek to jest dzika histeria łącznie z leżeniem na podłodze, jak mówię, że idziemy zmienić pieluchę - to samo

Buziakk a jak odpieluchowywanie Dawida?
__________________
Live long and prosper

Edytowane przez anya_krk
Czas edycji: 2010-12-13 o 22:33
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 07:49   #4089
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Kaja ma osobny podnóżek do kibelka i ten stoi stale w kibelku
drugi ma a'la taborecik to ten nosi i traktuje jako stolik jako krzesełko
lubi na nim usiąść, jedzenie dać na kanapę i taki ma niby stolik do jedzenia
a to pewnie dlatego że ja leżę na kanapie
to je obok mamy

========================= =======
Mati
i jak tam rusza coś do przodu czy nic?

===================
Kaja woła SIKU zawsze gdy chce kupę. Tyle już umie, kupy w pieluszce nie było wieki. Z sikaniem gorzej. Pilnujemy sadzamy to sika, jak się "nam zapomni" to raz na rok zawoła a raz na rok zesika majty. Ale w domu już pampka nie nosi. Tylko na noc.
W dzień tez już śpi w domu bez.

========================= ====
Poza tym na 99% mamy ospe. Będę wiedzieć około 11.00 bo jadę do pediatry zobaczyć.
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 11:53   #4090
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
o tym to ja nawet nie marzę... Koleżanki córa ma ten podnóżek i zawsze jak tam jesteśmy to Klaudia sobie lubi na nim przysiąść

Edit:
się żalę:
bo o ile raz czy dwa zawołała, że chce siusiu to na tym koniec. Zamiast lepiej to jest gorzej... Jak się tylko zapytam czy chce na kibelek to jest dzika histeria łącznie z leżeniem na podłodze, jak mówię, że idziemy zmienić pieluchę - to samo

Buziakk a jak odpieluchowywanie Dawida?
U nas tak samo!

Ogolnie to tragicznie nawet mi nie mow bo ja juz nie mam nerwow i nie mam pojecia w jaki sposob mam "wejsc" w niego zeby cos z tego zaczal kumac bo on wszystko wie, wie ze na nocnik sie robi sisi i ee, jak zrobi kupala do pampka to czasami powie ze zrobil "fuj ee" i bedzie sie dotykal za pampka, ale nie potrafi zalapac tego zeby wczesniej powiedziec ze chce ee i leciec nanocnik, tylko mowi po fakcie i to jak sie mu przypomni, z sikaniem wogole nie informuje, czasem sobie siadzie na nocnik czy chce zeby go posadzic na wc ale to tylko na sekunde w ubraniu zeby sobie tylko tak usiasc, teraz jak chodzi ze mna do lazienki to kaze sobie urwac kawalek papieru i sobie nim tylek podciera mowiac "tam ee fuj" wiec on wszystko kuma i wszystko wie ale nie potrafi zrozumiec ze zanim narobi w pampka to ma zawolac i leciec na nocnik, cwiczylismy 2 dni, chodzil w majtkach i rajtuzach ale skonczylo sie na tym ze braklo mi rajtuz i majtek i poddalismy sie narazie.....
Pare dni temu kupilam mu nowy nocnik taki bardziej jak normalne wc TAKI i jak mi przyjdzie to zaczniemy na nowo ale zaczniemy sposobem jaki przedwczoraj w jakims programie (chyba dzien dobry tvn) mowila pedagog tzn byl temat jak nauczyc dziecko zalatwiania sie na nocnik....
Mowila ze jak sie zaczyna to NIE WOLNO sadzac dziecka po iles tam dziesiat razy! nalezy zaczal od 2 razy na dobe, na drugi dzien tez 2 razy na dobe, trzeciego dnia zwiekszyc o 1 sadzanie czyli 3 razy i tak co 2 dni zwiekszac o 1 raz, najlepiej od razu po spaniu od razu wysadzic i wtedy kiedy mniej wiecej znamy pore kiedy dziecko robi kupe, starsze dziecko takie jak nasze mamy nagradzac za zrobienie sisi czy ee (mlodsze takie roczniaki nalezy poglaskac i bic brawo), mozna po kryjomu nalac wody do nocnika , posadzic misia czy lalke i pokazac dziecku ze lala zrobila siku, na poczatku z nocnikiem mozna chodzic wszedzie tzn do kazdego pomieszczenia, pozniej skupic sie juz na lazience....dzieci maja czas na nauke do 3 roku zycia, jednym dzieciom zajmuje to pare tygodni a innym pol roku

Wiec sprobuje w ten sposob zaczac robic jak radzila ta pedagog

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-12-14 o 11:58
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 12:18   #4091
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
U nas tak samo!

Ogolnie to tragicznie nawet mi nie mow bo ja juz nie mam nerwow i nie mam pojecia w jaki sposob mam "wejsc" w niego zeby cos z tego zaczal kumac bo on wszystko wie, wie ze na nocnik sie robi sisi i ee, jak zrobi kupala do pampka to czasami powie ze zrobil "fuj ee" i bedzie sie dotykal za pampka, ale nie potrafi zalapac tego zeby wczesniej powiedziec ze chce ee i leciec nanocnik, tylko mowi po fakcie i to jak sie mu przypomni, z sikaniem wogole nie informuje, czasem sobie siadzie na nocnik czy chce zeby go posadzic na wc ale to tylko na sekunde w ubraniu zeby sobie tylko tak usiasc, teraz jak chodzi ze mna do lazienki to kaze sobie urwac kawalek papieru i sobie nim tylek podciera mowiac "tam ee fuj" wiec on wszystko kuma i wszystko wie ale nie potrafi zrozumiec ze zanim narobi w pampka to ma zawolac i leciec na nocnik, cwiczylismy 2 dni, chodzil w majtkach i rajtuzach ale skonczylo sie na tym ze braklo mi rajtuz i majtek i poddalismy sie narazie.....
Pare dni temu kupilam mu nowy nocnik taki bardziej jak normalne wc TAKI i jak mi przyjdzie to zaczniemy na nowo ale zaczniemy sposobem jaki przedwczoraj w jakims programie (chyba dzien dobry tvn) mowila pedagog tzn byl temat jak nauczyc dziecko zalatwiania sie na nocnik....
Mowila ze jak sie zaczyna to NIE WOLNO sadzac dziecka po iles tam dziesiat razy! nalezy zaczal od 2 razy na dobe, na drugi dzien tez 2 razy na dobe, trzeciego dnia zwiekszyc o 1 sadzanie czyli 3 razy i tak co 2 dni zwiekszac o 1 raz, najlepiej od razu po spaniu od razu wysadzic i wtedy kiedy mniej wiecej znamy pore kiedy dziecko robi kupe, starsze dziecko takie jak nasze mamy nagradzac za zrobienie sisi czy ee (mlodsze takie roczniaki nalezy poglaskac i bic brawo), mozna po kryjomu nalac wody do nocnika , posadzic misia czy lalke i pokazac dziecku ze lala zrobila siku, na poczatku z nocnikiem mozna chodzic wszedzie tzn do kazdego pomieszczenia, pozniej skupic sie juz na lazience....dzieci maja czas na nauke do 3 roku zycia, jednym dzieciom zajmuje to pare tygodni a innym pol roku

Wiec sprobuje w ten sposob zaczac robic jak radzila ta pedagog
no to możemy sobie podać ręce ten nocnik też oglądałam. Na razie może jej kupię te huggisy pull ups, w których niby czuć wilgoć. Na allegro ich nie widziałam, a jak czegoś nie ma na allegro to niewiadomo czy to istnieje . W sklepie też nie zauważyłam, ale się nie rozglądałam za nimi.
do 3 roku życia to mi się nie uśmiecha trzymać dzicka w pieluchach.
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-14, 12:27   #4092
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
no to możemy sobie podać ręce ten nocnik też oglądałam. Na razie może jej kupię te huggisy pull ups, w których niby czuć wilgoć. Na allegro ich nie widziałam, a jak czegoś nie ma na allegro to niewiadomo czy to istnieje . W sklepie też nie zauważyłam, ale się nie rozglądałam za nimi.
do 3 roku życia to mi się nie uśmiecha trzymać dzicka w pieluchach.

O ile sa takie hugisy to u Dawida sie nie nadaja do niczego bo jak Dawid ma majtki i rajtuzy to jemu nie przeszkadza ani troche to ze ma je zesikane tak ze az kapie!! bo juz nieraz zostawilismy go w takich majtkach zeby poczul mokro i zeby go troche pomrozilo! I co ? i nic kupa w majtkach tez mu nie przeszkadza! jemu nawet pampek wazacy 3 kg nie przeszkadza!
Ale za to przeszkadza mu jak ma brudne rece czy jakis paproch na nich albo pobrudzi sie obiadem czy cos to lata z rykiem i kaze sobie to powycierac jakby go to "bolalo" jak jakas delikatna panienka ale ze ma litr sikow zimnych w majtkach i kupe to juz jest OK

Lezala ze mna laska w pokoju teraz po porodzie ktora ma 3 letniego synka i mowila ze do tych 3 lat nosil pampki, ale krotko przed porodem drugim sie wkurzyla, zawziela sie w sobie i nauczyla go korzystac z nocnika w 3 tygodnie mialam sie jej pytac jak to zrobila ale nie zdazylam bo akurat ktos przyszedl a potem to juz zapomnialam a szkoda bo bylam ciekawa jak to zrobic w 3 tyg....no ale 3 latek to juz jest duzo bardziej kumaty od 2 latka czy mniejszego wiec moze dlatego

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-12-14 o 12:36
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 12:28   #4093
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

to nie ospa
to angina z wysypką jako reakcja niby na wyczerpanie gorączkę itd.
========================= ========

ja tam się na psychologi nie znam
ale odkąd Kaja zaczęła siedzieć porządnie czy chodzić to ją sadzałam na nocnik
najpierw mało razy ale na dłużej
teraz pytam ją zawsze chcesz siku?
jak mówi nie to odpuszczam
a czasem "przekupiam"
choć zrobimy szybko siku i będziemy robić "malowanki" np.
i ona siada i sika i zaraz schodzi
sadzam ją co godzinę - dwie

ona nie rozróżnia eee od siu-siu
kupę woła właśnie SIU-SIU
a czasem woła siu-siu i sika

to chyba nie jest takie proste ogólnie i nie potrwa w żadnym wypadku tydzień czy miesiąc, ja z Kają ćwiczę przecież już ile? kawał czasu!!!
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 12:33   #4094
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
to nie ospa
to angina z wysypką jako reakcja niby na wyczerpanie gorączkę itd.
========================= ========

ja tam się na psychologi nie znam
ale odkąd Kaja zaczęła siedzieć porządnie czy chodzić to ją sadzałam na nocnik
najpierw mało razy ale na dłużej
teraz pytam ją zawsze chcesz siku?
jak mówi nie to odpuszczam
a czasem "przekupiam"
choć zrobimy szybko siku i będziemy robić "malowanki" np.
i ona siada i sika i zaraz schodzi
sadzam ją co godzinę - dwie

ona nie rozróżnia eee od siu-siu
kupę woła właśnie SIU-SIU
a czasem woła siu-siu i sika

to chyba nie jest takie proste ogólnie i nie potrwa w żadnym wypadku tydzień czy miesiąc, ja z Kają ćwiczę przecież już ile? kawał czasu!!!
Dawid zapytany czy chce sisi mowi zawsze ze nie a w tym czasie jak to mowi to sika! albo posadzony posiedzi cudem kilka minut i nie wysika sie a jak wstanie to po 1 minucie sie posika

Mowi ee bo odroznia kupe, ale sisi nie mowi bo tak jakby nie wiedzial co to jest, dla niego tylko jest ee (czyli kupa) czegos takiego jak sisi nie ma

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-12-14 o 12:37
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 13:38   #4095
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

no ja jeszcze nie wiem czy jej mokre gacie będą przeszkadzać czy nie raz w lecie miała to się za pierwszym razem zdziwiła i tyle...
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 15:54   #4096
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
o tym to ja nawet nie marzę... Koleżanki córa ma ten podnóżek i zawsze jak tam jesteśmy to Klaudia sobie lubi na nim przysiąść

Edit:
się żalę:
bo o ile raz czy dwa zawołała, że chce siusiu to na tym koniec. Zamiast lepiej to jest gorzej... Jak się tylko zapytam czy chce na kibelek to jest dzika histeria łącznie z leżeniem na podłodze, jak mówię, że idziemy zmienić pieluchę - to samo

Buziakk a jak odpieluchowywanie Dawida?
Jak sie Ola urodziła dostałam od mojej siostry książkę z psychologii rozwojowej i tam jest napisane:
dziecko w wieku 19-21 mies:"sprawia wrażenie niemal całkowicie przygotowanego do rozpoczęcia nauki siadania na nocnik, choć w tym wieku możliwość pełnej kontroli nad zwieraczami jest jeszcze mało prawdopodobna." Ponadto to jest fajne "Uparcie kwestionuje wszystkie decyzje"
22-24 mies: "uczy sie siadania na nocniku, lecz nie ma jeszcze pełnej kontroli nad opróżnianiem." oraz: chce we wszystkim pomagać i mieś obowiązki

Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
no to możemy sobie podać ręce ten nocnik też oglądałam. Na razie może jej kupię te huggisy pull ups, w których niby czuć wilgoć. Na allegro ich nie widziałam, a jak czegoś nie ma na allegro to niewiadomo czy to istnieje . W sklepie też nie zauważyłam, ale się nie rozglądałam za nimi.
do 3 roku życia to mi się nie uśmiecha trzymać dzicka w pieluchach.


http://www.mmpoznan.pl/14970/2010/12...ctChanged=true
Jechałam z Ola następnym autobusem, bo nas pani w przychodni przetrzymała dłużej. Normalnie tylko wózek by zafurkotał. Bo widziałam ten autobus jak leżał na poboczu (tzn. zatrzymał się na drzewach i oparł sie o nie bokiem)Idę skreślić totka dzisiaj
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 16:15   #4097
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez Tun1a Pokaż wiadomość
Jak sie Ola urodziła dostałam od mojej siostry książkę z psychologii rozwojowej i tam jest napisane:
dziecko w wieku 19-21 mies:"sprawia wrażenie niemal całkowicie przygotowanego do rozpoczęcia nauki siadania na nocnik, choć w tym wieku możliwość pełnej kontroli nad zwieraczami jest jeszcze mało prawdopodobna." Ponadto to jest fajne "Uparcie kwestionuje wszystkie decyzje"
22-24 mies: "uczy sie siadania na nocniku, lecz nie ma jeszcze pełnej kontroli nad opróżnianiem." oraz: chce we wszystkim pomagać i mieś obowiązki




http://www.mmpoznan.pl/14970/2010/12...ctChanged=true
Jechałam z Ola następnym autobusem, bo nas pani w przychodni przetrzymała dłużej. Normalnie tylko wózek by zafurkotał. Bo widziałam ten autobus jak leżał na poboczu (tzn. zatrzymał się na drzewach i oparł sie o nie bokiem)Idę skreślić totka dzisiaj
Kurde, prawde piszą w tej książce, rzucisz tytułem i autorem?
no to szczęście miałyście, skreślaj
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 16:54   #4098
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

książka z rozwojówki byla prof. Janusz Trempały. A ja cytowałam kompendium: "niemowlę i małe dziecko" gdzie ten ze prof. prowadził konsultacje.
Korzystałam z tego dużo przez pierwszy rok. Teraz nie ma o naszych pociechach za dużo.
zabawki dla 19-21 mies: lalka z mnóstwem ubrań na zamki i guziki (naśladuje nas), klocki (nauka korzystania z rąk), materiały do modelowania (lubi efekty swojej pracy).
zabawki dla 22-24 mies: instrumenty muzyczne (ćwiczy poczucie rytmu i paluszki), puzzle (poprawiają koncentracje), kolorowanki (chociaż jeszcze nie pomaluje to już się uczy)

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Dlaczego tylko Gabi na Avatar? A może to tylko u mnie
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 18:20   #4099
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

bo po wielkiej awarii wizażu trzeba dac se nowy avatar aby był
jak nie dasz to starego nie pokaże
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-14, 20:25   #4100
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

mam avatar!
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 20:30   #4101
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez Tun1a Pokaż wiadomość
mam avatar!
ale mam śliczną synową
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 20:50   #4102
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez czoornoo Pokaż wiadomość
ale mam śliczną synową
No ba
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 21:02   #4103
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 21:04   #4104
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Mój głos został policzony
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 21:18   #4105
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Muszę sobie avatara zrobić ale weny nie mam jakoś.

Mati dziś nie było, moze Marianna zdecydowała się wyjść

Bartek namiętnie woła na nocnik ale nie, zeby coś zrobic tylko sobie posiedzieć. A jak dusi kupę w pieluchę i się go pytam czy chce kupę to wrzaski i potrząsanie głową, ze NIE!!! Raz go posadziłam w trakcie to wstrzymał, na nocnik nie zrobił i potem w pieluchę dokończył
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 21:40   #4106
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Jo@n@, Czoornoo
Tun1a - czy Ola ma kucyki na tym zdjęciu?
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 22:31   #4107
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
Jo@n@, Czoornoo
Tun1a - czy Ola ma kucyki na tym zdjęciu?
Ma aż 2 kitki. Ostatnio jej sie spodobało i łazi za mną i woła: kit ka! A potem szura do lustra się oglądać
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 08:04   #4108
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

hello

od wczoraj jesteśmy już u siebie ale mam maaasę sprzątania
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 08:34   #4109
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
hello

od wczoraj jesteśmy już u siebie ale mam maaasę sprzątania
hello!
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 08:48   #4110
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Kaja tez kocha KITA-KITA
czasem dla zabawy zdejmuje i każe sobie robić nową
i ubiera czapki różne swoje i nasze i biega do lustra patrzeć i jak nowy ciuszek mierzy też leci sie zobaczyć


Alkamor załatwisz dwa w jednym
sprzątanie przeprowadzkowe i świąteczne w jednym
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.