Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9 - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-07, 09:25   #4081
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez mengazhu Pokaż wiadomość
Przynajmniej powiedziała Wam, ze da znać. Moją teściową prosiliśmy raz (!!). Obiecała przybyć. I w momencie kiedy rano powinna dzwonić do drzwi (50 km od nas mieszka) zadzwoniła telefonem i powiedziała, że ją głowa boli. A ją głową boli często jak coś ma zrobić. A my oboje do pracy szliśmy Nigdy więcej nie prosiłam o nic. Ani mój tż na szczęście.

ludzie są beznadziejni....
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:26   #4082
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
iwantyou gdyby był na mm to trzeba byłoby uważać, dla dzieci karmionych tylko piersią nie ma górnych limitów przyrostow wagowych.
Ale bez najmniejszych obaw mogę mu dawać smoczek

Znamie jest długie tak pewnie na 3 cm, szerokie tak na 0,5-1 cm, sine i w środku ma ciemniejsza kropke.

Trochę jak to po lewej na tej stronie: http://www.crutchfielddermatology.co...p#.UsvGPXy9KK0
Tylko większe i właśnie z ta kropka pośrodku,
Zapomniałam ze Ty dzielna jesteś i kp.
Swoją droga to takie troche dla mnie niezrozumiałe. Bo czyn sie bedzie różnic bobas ważący za duzo po mleku mamy od bombaaa wiążącego za duzo po mm ? I jeden i drugi ma problem.
Ale Emil musi rosnąć zeby zostac strażakiem
No wlasnie oglądałam w internecie te plamki. Pytam o to bo tez mieliśmy coś takiego tylko ze bardzo bardzo malutkie i z włoskami. Troche sie denerwowałam ale zniknęło właściwie z dnia na dzien. Choć u nas wydaje mi sie ze były to pozostałości owlosienia płodowego ma przez ze Dominik ma ciemne włosy to wydawało mi sie ze skora tez jest przebarwiona.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:27   #4083
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez mala098 Pokaż wiadomość




Moja babcia zasugerowała mi Grażynkę lub Bożenkę.

znam jedna Grażynę- bardzo fajna i miła dziewczyna, bardzo ją lubię
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:30   #4084
lidkaa82
Zadomowienie
 
Avatar lidkaa82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 201
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez mengazhu Pokaż wiadomość
Przynajmniej powiedziała Wam, ze da znać. Moją teściową prosiliśmy raz (!!). Obiecała przybyć. I w momencie kiedy rano powinna dzwonić do drzwi (50 km od nas mieszka) zadzwoniła telefonem i powiedziała, że ją głowa boli. A ją głową boli często jak coś ma zrobić. A my oboje do pracy szliśmy Nigdy więcej nie prosiłam o nic. Ani mój tż na szczęście.
Moja teściowa ma do nas 2 km, MZK jeździ co 10 minut, nie pracuje, nie choruje i zero z niej pożytku Już zastrzegłam że jak zaczne rodzic Piotr ma dzwonic do teścia bo z nim szybciej idzie sie dogadać i szybciej jest w stanie sie zmobilizować chociaż pracuje od rana do wieczora. Bo jak zadzwoni do matki i ta zacznie wymyślać to ze złosci urodze w domu
lidkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:31   #4085
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Ja dziś spać nie mogłam, mała się mało ruszała w nocy, ale rano dała czadu
Cieszę się ze załatwiłam dziś to co mnie niepokoiło czyli sprawę dokumentów przy porodzie i ten wniosek o macierzyński, mam już z głowy...teraz tylko pozostaje rodzić
Piorę teraz pajacyka który właśnie został dostarczony, zamówiłam na 56 welurowy bo tamten kupiłam na 62 i obawiam się że może być za duży, więc dla świętego spokoju przygotuję mężowi dwa zestawy na wyjście jeden na 56 a drugi na 62, zobaczymy jaka będzie duża, i wtedy przywiezie właściwy
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:35   #4086
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Zapomniałam ze Ty dzielna jesteś i kp.
Swoją droga to takie troche dla mnie niezrozumiałe. Bo czyn sie bedzie różnic bobas ważący za duzo po mleku mamy od bombaaa wiążącego za duzo po mm ? I jeden i drugi ma problem.
Ale Emil musi rosnąć zeby zostac strażakiem
No wlasnie oglądałam w internecie te plamki. Pytam o to bo tez mieliśmy coś takiego tylko ze bardzo bardzo malutkie i z włoskami. Troche sie denerwowałam ale zniknęło właściwie z dnia na dzien. Choć u nas wydaje mi sie ze były to pozostałości owlosienia płodowego ma przez ze Dominik ma ciemne włosy to wydawało mi sie ze skora tez jest przebarwiona.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wiesz co, wydaje mi sie, ze tu nawet nie chodzi o sama wagę, bo zakłada sie, ze niemowlaki mogą być tłuste i zrzuca podczas raczkowania. Tylko jeśli dziecko na mm ma zbyt duże przyrosty wagowe, to istnieje obawa, ze dostaje po prostu za dużo mleka. A przekarmianie mm jest niebezpieczne ze względu na nerki.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:36   #4087
mengazhu
Zadomowienie
 
Avatar mengazhu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 1 181
GG do mengazhu
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
Moja teściowa ma do nas 2 km, MZK jeździ co 10 minut, nie pracuje, nie choruje i zero z niej pożytku Już zastrzegłam że jak zaczne rodzic Piotr ma dzwonic do teścia bo z nim szybciej idzie sie dogadać i szybciej jest w stanie sie zmobilizować chociaż pracuje od rana do wieczora. Bo jak zadzwoni do matki i ta zacznie wymyślać to ze złosci urodze w domu
Moja też nie pracuje, bo w pełni "poświęciła się" dzieciom. I teraz tym dzieciom także chciałaby wszystko w życiu układać. O ile syn, mój tż, ją olał, o tyle córka korzysta. Na szczęście, przynajmniej trochę od nas się odwaliła A ja, wyrodna matka do pracy poszłam
__________________
Kto chce, szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
mengazhu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-07, 09:37   #4088
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez mengazhu Pokaż wiadomość
Urlop roczny - moja kadrowa nakazała mi najpóźniej dwa tygodnie przed planowanym porodem napisać podanie/prośbę/wniosek o przyznanie od razu całego rocznego. Wtedy jakby mają mniej pracy, bo od razu jest wypłacone 80% a nie 100% i 60%. Jak to jest formalnie - nie mam pojęcia.
Ja oddaje zaraz po porodzie ten który wyżej wkleiłam, moja koleżanka pracuje w kadrach i u nich dziewczyny taki oddają i wszystko jest dobrze, zaznaczasz sobie jak chcesz żeby Ci płacili, po co marnować 2 tyg skoro w tym czasie możesz być na l4
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:38   #4089
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Zapomniałam ze Ty dzielna jesteś i kp.
Swoją droga to takie troche dla mnie niezrozumiałe. Bo czyn sie bedzie różnic bobas ważący za duzo po mleku mamy od bombaaa wiążącego za duzo po mm ? I jeden i drugi ma problem.
Mm ma inny skład niż mleko z piersi. Większa ilość mleka z piersi nie może zaszkodzić. Większość pulpetów na piersi zrzuca to,a na mm jest ryzyko,że otyłość zostanie.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:41   #4090
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Dzień dobry.
Wstałam mojego TŻa "wyprawić" do pracy, i jakoś zasnąć spowrotem nie mogę.
Obiad. Mam dorsza. Macie jakiś fajny przepis na rybę, z możliwie małą ilością kalorii? Smażoną i pieczoną w pomidorach ostatnio robiłam, jakaś odmiana by się przydała.


Cytat:
Napisane przez agoola83 Pokaż wiadomość
Dam znać To jeszcze potrwa, bo w tym naszym służbowym mieszkaniu jest zupełnie pusto!
Zaczniemy od wyburzenia ścianki działowej, potem płytami zabudujemy częściowo łazienkę, potem podłogi i szafy na wymiar. Nie mam pomysłu na małą kuchnię z wyjsiem do pokoju ani do końca nie mam sprecyzowanej wizji łazienki (wiem tylko, że będzie prysznic, nienawidzę wanny, zwłaszcza teraz, mamy taką wielką, nie wiedziałam ze wyjscie z niej z bebzolem to taaaaakaaaa sztuka)....wiem jedynie co w saloniku naszym małym i ew. sypialni będzie...i jest balkon ech....zobaczymy...
(...)
Ja bym na Twoim miejscu zrobiła kuchnię i łazienkę, i się wprowadzała. Bez salonu da się żyć, a bez świętego spokoju niebardzo


Cytat:
Napisane przez marieee Pokaż wiadomość
(...)
Dzień zaczął się o godzinie 5. Do jednej z dziewczyn zadzwoniła mama..musiały porozmawiać. Obudziłam się i nie wiedziałam gdzie jestem.. Mogłam wziąć od położnej coś na spanie.. Jestem już po ktg i pobraniu krwi.. Ja chce do domu...
Nawet na korytarz nie wyszła


Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
(...)
Wiki bardzo kolki męczyły. Kiedyś ciągiem płakała mi 12 godz (z przerwami na cycek,przy którym przysypiała),na pogotowie z nią wtedy pojechałam. I okazało się,że to "tylko" kolka.
Masakra


Ja się przyłączam do ekipy dopingującej
Gosia, Olcia, Marieee, Kotek_mamrotek, Isia, PawMaj, Aniołek, Sadlaczyca, San_g


Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
(...)
agoola nie da się tej teściowej zrzucić ze schodów?? Ewentualnie może egzorcyzmy trzeba odprawić. Dziewczyno uciekaaaaaaajjjjj. Jak urodzisz a ona ci będzie z temperaturą kombinować albo z ciepłą wodą to jak ty to ogarniesz z małym dzieckiem, jak ciagle będzie za zimno albo za ciepło. Że już nie wspomne ze dopiero zacznie sie wtracać i komentować.
Albo sprawić żeby przypadkiem sama spadła? Przecież wypadki chodzą po ludziach, najwięcej wypadków zdarza się w domu, starsza osoba i wogóle


Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
(...)
U nas noc w miarę przespana, jedna pobudka godzinna, druga polgodzinna. Gdyby nie to, ze musiałam wstać po 6h, żeby zdążyć sie zebrać i nakarmić Emila (o 8h mieliśmy wizytę u lekarza) to byłabym zupełnie wyspana.
Opanowalismy sposób nocnego usypiania po karmieniu smoczek w buzie, glaskanie po głowie, burza z telefonu i Emil zasypia Nawet jak smoczek wypadnie, to nie ma tragedii. Gorzej jak ręka zniknie z główki Niech żyje dostawka do łóżka

Wizyta ok, Emil waży 3800 Czyli w dwa tygodnie przybrał 750 gramów
(...)
Gratuluję przespanej nocy A Emil ładnie przybiera
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:41   #4091
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny znalazłam prosty wniosek o wszystko w jednym, pytałam koleżanki kadrowej i ona mi powiedziała ze nawet nie trzeba wpisywać dokładnych dat dodatkowego i rodzicielskiego, wystarczy że wpiszemy od kiedy do kiedy standardowy macierzyński i do tego jeszcze akt urodzenia dziecka i zaświadczenie o porodzie
Licze tak: urlop macierzyński: 20 tygodni, dodatkowy urlop macierzyński: 6 tygodnie, urlop rodzicielski: 26 tygodni.
tylko spytajcie w firmach czy uznają taki wniosek 3w1 bo wiem że nie każda firma przyjmuje w takiej formie.

Cytat:
Napisane przez mala098 Pokaż wiadomość
Dokładnie, mi też dwa imiona nigdy nie przeszkodziły. Zawsze w rubryczkach jest napisane, czy wpisać "imię" czy "imiona". A czułabym się niepełna bez drugiego; zresztą, znam kilka osób, które używają drugiego imienia, bo im się bardziej podoba od pierwszego.
Po bierzmowaniu przez chwilę byłam tak zafascynowana posiadaniem trzech imion, że na klasówkach jak się podpisywałam to wszystkimi trzema.
też mam dwa imiona ale drugie mi się nie podoba i jedynie wpisuje je w formularzach...

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
byłam u gina, wymaz pobrany, szyja się skróciła ale jeszcze zamknięta więc póki co nie rodzę. Dostałam listę badań i znów mnie będą dziabać igłą mam nadzieję, że to ostatni raz.
też byłam i weszłam z "marszu" bo akurat pusto było
i wiem że mała już głową w dół więc dołączamy do grona nietoperzy
dostałam skierowanie na morfologię i mocz (już ostatni raz) pobrała mi wymaz i dostałam skierowanie na USG w przyszły wtorek będę małą podglądać
przepisała mi jakieś inne globułki dopochwowe ale jakoś nie jestem przekonana do brania ich bez powodu i chyba dam sobie spokój póki co... zobaczę jak wyjdą badania moczu i jeżeli coś będzie nie tak to wtedy będę je sobie aplikować.

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Znamie jest długie tak pewnie na 3 cm, szerokie tak na 0,5-1 cm, sine i w środku ma ciemniejsza kropke.
a może to po prostu przebarwienie ?? ja mam taki prostokącik ciemniejszy (jestem z natury bardzo blada i mam bardzo jasną skórę a ten prostokącik jest ciemny jak u mulatki ) na boczku
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-07, 09:42   #4092
Akkma
Zadomowienie
 
Avatar Akkma
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 917
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez SunShineDoll Pokaż wiadomość
P.S. dziewczyny czy Wy też się tak pocicie w nocy? Normalnie czasami tracę rachubę, czy mi się tyłek spocil czy wody odeszły
Mam tak samo ;/ Straaasznie mi gorąco w nocy
__________________
21.05.16
Akkma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:44   #4093
cayenneOna
Zadomowienie
 
Avatar cayenneOna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: München/Gräfelfing
Wiadomości: 1 300
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Czesc dziewczyny, chciałam Wam powiedzieć, ale czekałam do dzisiejszej wizyty, żeby mi ginekolog potwierdziła. Tak jak ja sie meczylam że zgaga, to nie wiem czy ktoś by się drugi znalazł na tym wątku, bo przed ciążą miałam problemy z refluxem...
Walczyłam za pomoca sody, gavisconu, wszystkiego, wszystko do d.upy..
W zeszłym tygodniu tak lecialam do apteki, że mało nóg nie polamalam, bo myślałam, że od środka się spale. Spytalam aptekarki, czy mogę wziąć ten lek, ktory brałam przed ciaza. Ona była bardzo sceptycznie nastawiona, tu ciezarowkom nie chcą nawet leków na przeziebienie dawać. Jakie bylo jej zdziwienie, kiedy w magicznym komputerze wyczytała wiadomość, że trzy niezależne od siebie badania wykazały, że ciężarne jednak mogą to brać. Wyrwalam jej tablety niemalże z reki. I powiem Wam, że od tej chwili, tj od 5 dni NIE MIALAM ZGAGI!!!!
Ten środek nazywa się akurat w Szkoplandii omep, ale środek działający to omeprazol 20. Wiem, że w PL zamiennik to Bioprazol, tylko niestety zawiera omeprazol 10, ale może by wam starczyło...
Dziś ginka sprawdzała mi i powiedziala, że mozna w ciazy )

Poza tym dzis 33+6, a mój synuś ma dumna wagę 3076 i niestety wciąż ułożenie posladkowe...
Ginka mówi, że jeśli w ciągu 2 tyg się nie zmieni, to sugeruje jednak cc w 38.tygodniu, co oznacza, że dziec byłby ze mna w ciągu 3-3,5 tyg!!! A ja myslalam, że to jeszcze tyle czasu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cayenneOna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:44   #4094
mengazhu
Zadomowienie
 
Avatar mengazhu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 1 181
GG do mengazhu
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Ja chciałam Wam tylko pokazać jakie mamy silne geny. Pierwsze zdjęcie m-c temu robione w brzuszku, drugie - starszak. Mówią, że widać iż rodzeństwo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PII.jpg (23,9 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0056.jpg (132,1 KB, 62 załadowań)
__________________
Kto chce, szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
mengazhu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:46   #4095
mengazhu
Zadomowienie
 
Avatar mengazhu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 1 181
GG do mengazhu
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Ja oddaje zaraz po porodzie ten który wyżej wkleiłam, moja koleżanka pracuje w kadrach i u nich dziewczyny taki oddają i wszystko jest dobrze, zaznaczasz sobie jak chcesz żeby Ci płacili, po co marnować 2 tyg skoro w tym czasie możesz być na l4
Jestem na L4 do dnia porodu, zaznaczam, że chcę po porodzie zacząć korzystać z urlopu.
__________________
Kto chce, szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
mengazhu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:47   #4096
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
tylko spytajcie w firmach czy uznają taki wniosek 3w1 bo wiem że nie każda firma przyjmuje w takiej formie.
Zawsze można napisać dwa czyli że od tego do tego prosisz o urlop macierzyński.......a na drugim drugą cześć wniosku, mysle że to nie stanowi problemu bo ten pierwszy macierzyński jest zawsze już z góry przyznawany, czasami nawet dziewczyny nie musza wypełniać wniosków
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:48   #4097
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Ja bym na Twoim miejscu zrobiła kuchnię i łazienkę, i się wprowadzała. Bez salonu da się żyć, a bez świętego spokoju niebardzo
zgadzam się w 100% kuchnia i WC a reszty może nie być... ale będzie spokój i własne cztery kąty
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:49   #4098
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez mengazhu Pokaż wiadomość
Ja chciałam Wam tylko pokazać jakie mamy silne geny. Pierwsze zdjęcie m-c temu robione w brzuszku, drugie - starszak. Mówią, że widać iż rodzeństwo
Haa haa faktycznie, bardzo podobni
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:50   #4099
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

A, jeszcze zapomniałam Wam powiedzieć.
Lekarka stwierdziła, ze schodzaca skóra (Emilowi schodzi w zasadzie z całego ciała) to oznaka przenoszenia Nie sądziłam, ze rodzac przed terminem można "przenosić".
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-07, 09:51   #4100
Kalina27
Raczkowanie
 
Avatar Kalina27
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 175
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez mengazhu Pokaż wiadomość

[/COLOR]
A moja pediatra przy starszaku mówiła, że urządzenia typu suszarka mają na celu zagłuszyć, skupić uwagę na czymś innym. Hałasują zwyczajnie
I tak właśnie jest, ale gdyby to był jedyny cel suszarki, to maluch w dalszym ciągu wiłby się i kurczył pod wpływem bolącego brzuszka. Myślę, że suszarka działa dwutorowo- ciepłe powietrze, które rozgrzewa brzuszek, łagodząc dolegliwości i jednostajny szum, który uspokaja...
Lidkaa pisała, że jej dziecko zasypiało przy odkurzaczu, tu też jednostajny szum uspokajał i wyciszał.
A moja siostra włączała okap kuchenny na maxa i też działało . Najważniejsze zeby znaleźć swoją skuteczną metodę i tego się trzymać.

gosia tak na prawdę ja też mam podobną teorię.
Moja siostra prawie nic nie jadła - tylko ryż, kaszę i gotowane mięso a jej córka miała kolki bardzo silne i długotrwałe.
Jednak pomyślałam sobie, że może tym razem spróbuję z tą bezmleczną dietą - może akurat sobie ułatwię życie...
Zwyczajnie chciałabym się wysypiać po porodzie.
__________________
D 20.05.2007
M 01.12.2009

A 29.01.2014
Kalina27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:52   #4101
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez mengazhu Pokaż wiadomość
Ja chciałam Wam tylko pokazać jakie mamy silne geny. Pierwsze zdjęcie m-c temu robione w brzuszku, drugie - starszak. Mówią, że widać iż rodzeństwo

ale fajne
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:53   #4102
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość

……………………. ……………, dnia……………
ul. ………………… (miejscowość, data)
…. – ……. ………..
tel. ………………...
(imię i nazwisko, adres)
……………………………………………….
……………………………………..
………………………………….
(nazwa i adres pracodawcy)


WNIOSEK O UDZIELENIE DODATKOWEGO URLOPU MACIERZYŃSKIEGO
I URLOPU RODZICIELSKIEGO

W związku z urodzeniem dziecka:

………….. ………………………………. w dniu ....... ……………………. 2013 r.,
(imię i nazwisko dziecka) (data urodzenia)

zwracam się z prośbą o udzielenie mi urlopów w pełnym wymiarze na podstawie
art. 1821a Kodeksu Pracy, tj. po urlopie macierzyńskim, który zostanie wykorzystany w dniach …. . …. . 2013 r. – …. . …. .2014 r.:
- dodatkowego urlopu macierzyńskiego w dniach …. . …. . 2014 r. – …. . …. .2014 r.,
- urlopu rodzicielskiego w dniach …. . …. .2014 r. – …. ….. .2014 r.
Proszę o wypłatę w/w zasiłków w wysokości:
□ urlop macierzyński/ dod. macierzyński - 100% podstawy wymiaru,
urlop rodzicielski - 60% podstawy wymiaru;
□ cały okres korzystania z ww. uprawnień - 80% podstawy wymiaru.
Ponadto oświadczam, że w okresie objętym wnioskiem ojciec dziecka …………………. nie będzie korzystał z w/w urlopów.
(imię i nazwisko ojca)

Z poważaniem


……………………………
(podpis pracownika)
ale to nie jest wszystko bo to jest na DODATKOWY URLOP MACIERZYŃSKI(6 tygodni) I URLOP RODZICIELSKI (26 tygodni) więc i tak musisz jeszcze złożyć wniosek o urlop macierzyński podstawowy (czyli te 20 tygodni)
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:53   #4103
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
A, jeszcze zapomniałam Wam powiedzieć.
Lekarka stwierdziła, ze schodzaca skóra (Emilowi schodzi w zasadzie z całego ciała) to oznaka przenoszenia Nie sądziłam, ze rodzac przed terminem można "przenosić".

eeeeeeeeeeee ta jasne...
co to za przychodnia?
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:55   #4104
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez mengazhu Pokaż wiadomość
Ja chciałam Wam tylko pokazać jakie mamy silne geny. Pierwsze zdjęcie m-c temu robione w brzuszku, drugie - starszak. Mówią, że widać iż rodzeństwo
Faktycznie widać podobieństwo!

A jaki starszak ma fajny umorusany dzióbek
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:56   #4105
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
ale to nie jest wszystko bo to jest na DODATKOWY URLOP MACIERZYŃSKI(6 tygodni) I URLOP RODZICIELSKI (26 tygodni) więc i tak musisz jeszcze złożyć wniosek o urlop macierzyński podstawowy (czyli te 20 tygodni)
Zaraz na początku jest zawarta prośba "W związku z urodzeniem dziecka:

………….. ………………………………. w dniu ....... ……………………. 2013 r.,
(imię i nazwisko dziecka) (data urodzenia)

zwracam się z prośbą o udzielenie mi urlopów w pełnym wymiarze na podstawie
art. 1821a Kodeksu Pracy, tj. po urlopie macierzyńskim, który zostanie wykorzystany w dniach …. . …. . 2013 r. – …. . …. .2014 r.:
" a potem dwa kolejne
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 09:57   #4106
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
A, jeszcze zapomniałam Wam powiedzieć.
Lekarka stwierdziła, ze schodzaca skóra (Emilowi schodzi w zasadzie z całego ciała) to oznaka przenoszenia Nie sądziłam, ze rodzac przed terminem można "przenosić".


Eryk tak miał,ale on faktycznie był przenoszony...
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 10:00   #4107
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Zaraz na początku jest zawarta prośba "W związku z urodzeniem dziecka:

………….. ………………………………. w dniu ....... ……………………. 2013 r.,
(imię i nazwisko dziecka) (data urodzenia)

zwracam się z prośbą o udzielenie mi urlopów w pełnym wymiarze na podstawie
art. 1821a Kodeksu Pracy, tj. po urlopie macierzyńskim, który zostanie wykorzystany w dniach …. . …. . 2013 r. – …. . …. .2014 r.:
" a potem dwa kolejne
no niby tak ... jakieś to takie zakręcone.... wprowadzili urlopy a żaden "mądry rządzący" nie wpadł na pomysł stworzenia jednego wzoru takiego wniosku...
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 10:01   #4108
mengazhu
Zadomowienie
 
Avatar mengazhu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 1 181
GG do mengazhu
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
A jaki starszak ma fajny umorusany dzióbek
Wychodzę z założenia, że szczęśliwe dziecko brudne dziecko Jak nastawiam kolejną pralkę to obiecuję, że nigdy więcej takiego podejscia do sprawy Tu ma z 1,5 roku i dostał loda
__________________
Kto chce, szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
mengazhu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 10:02   #4109
Olcia_1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 342
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
A, jeszcze zapomniałam Wam powiedzieć.
Lekarka stwierdziła, ze schodzaca skóra (Emilowi schodzi w zasadzie z całego ciała) to oznaka przenoszenia Nie sądziłam, ze rodzac przed terminem można "przenosić".
Eeee jak to??Przenoszone dziecko przed terminem??

A ja byłam znowu na ktg i dalej bez skurczy
Ja chce już rodzić!!!!!
Olcia_1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 10:02   #4110
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
eeeeeeeeeeee ta jasne...
co to za przychodnia?
W zasadzie to rozmowa wyglądała tak:
- A czy to, ze schodzi mu skóra to powód do niepokoju?
- To zupełnie normalnie, przenoszone dzieci tak maja, trzeba natluszczac. (zerkniecie do papierów) A on sie urodził w 38 tygodniu! To dziwne, bo ma oznaki przenoszenia.

Przychodnia NFZtowska pod domem Ale w zasadzie jestem pozytywnie zaskoczona.
__________________

Edytowane przez perfuzja
Czas edycji: 2014-01-07 o 10:06
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-11 21:58:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.