Kwietniówki 2019 - cz. 3 - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-11, 14:48   #4111
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
A ja nie widziałam tych twoich zdjęc !
Mam możliwość wzięcia wszystkich ale trochę drogo wyniesie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A Ty nie jesteś na fb w grupie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 14:53   #4112
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Ja tak ok 10kg przytylam
Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
Ja z tym ktg w szpitalu podobnie miałam, wystarczyło że opasali mnie pasami i zaczynało się szaleństwo w brzuchu, przy tym oczywiście tętno wariowało, aż sama zaczęłam sugerować lekarzom że przed badaniem i po mała jest spokojna. Mega stresujące to było zwłaszcza że ktg co 4h robili. Na koniec lekarz powiedział "charakterna dziewczynka nie lubi tego badania i już "
Może i Twoja się denerwuje tym badaniem

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
No dokładnie tak mam!
Jeszcze wczoraj położna kazała mi zjeść w trakcie ktg batonika.. Mała zwariowała ze szczęścia, czkawki na dodatek dostała i się zaczęło.. W ciągu dnia nie mam wrażenia żeby była jakoś szczególnie nadaktywna.. A jak maszyna zaczyna "pikac" to ja też się zaczynam stresować, mała to czuje i to takie zamknięte koło
A jak sobie pomyślę, że od tego badania zależy moje być albo nie być w dwupaku to już w ogóle się stresuję



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 14:54   #4113
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Prasowanie podejście nr 1, po godzinie wymiekam, a w sumie nawet do ciuszków nie doszłam tylko same jakieś tetry itp nie pamiętam kiedy prasowalam ostatnio więcej niż 1 rzecz naraz, a i to daaaaawno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 15:11   #4114
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Cały czas trzymamy kciuki
Tż na pewno sobie poradzi! Ale dało mi to do myślenia,mój by nie ogarnął tego sajgonu, jaki mamy, szczególnie w sypialni. Muszę go pogonić z szafą i uporządkować wszystko po mojemu No to też nieźle ja już boje się o czymkolwiek pomyśleć. W piątek rano miałam pomysł, żeby w końcu zrobić córce zaległe szczepienie na pneumokoki, bo taka zdrowa i teraz ciepło,to na pewno nic już nie złapie. Tego samego dnia ją siekło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas bylo tak samo ze szczepieniem
Dzwonie rano, zeby sie umowic na jakis dzien i kazali dzwonic popoludniu, a tu odbieram Igora z przedszkola z goraczka


Ja po wizycie... No coz, jak pisalam ja to sobie jeszcze pochodze troche w ciazy. Łożysko juz w takim poczatkowym III stopniu i widac male zwapnienia ale jeszcze wszystko zamkniete wiec ja tu nie rozpoczynam nic to mnie ucieszylo bo wole, zeby Leo sobie dojarzał ale.... Waga nie powala bo ma niecale 2500, a nawet mu pokazywalo 2300 wiec przy dolnej granicy i tu mnie troche zamurowało bo to przyrost max 500 g w ciagu 3 tygodni. Za 2 tygodnie mam przyjsc na wizyte i jak nadal waga nie ruszy to prawdopodobnie beda rozwiazywac ciaze wczesniej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Nie spodobała się lekarce masa na USG (2330 w 36+1) - wyszedł 9,4 percentyl.
Robiłam usg w przychodni przyszpitalnej, więc od razu mnie skierowala na IP na kontrolne ktg.
Na izbie przyjęć zdecydowali, że zamiast robić ktg, wezmą mnie od razu na obserwację. Położyli mnie, zrobili ktg i wyszły straszne skoki, więc jeszcze mnie monitorowali na sali porodowej.
I tak 3x dziennie robią zapis i z reguły wieczorem mała szaleje za bardzo (wczoraj tętno w najgorszym momencie sięgnęlo 190..) i wtedy już mnie ciagaja po porodowkach a ja nawet koszuli do porodu przy sobie jeszcze nie mam (tz pierze )

Ja wiem, że już niby 37tc i to już jest w miarę bezpieczny termin, ale czuję się psychicznie totalnie nie gotowa do porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to podobnie jak u mnie. Byc moze posiedzisz juz do konca powodzenia Ci zycze. Mam nadzieje, ze malutka po prostu figlarna
Cytat:
Napisane przez elf01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ile już jesteście do przodu na wadze do tej pory?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja +7 nadal....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 15:14   #4115
Lovelly44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 211
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Ja tak ok 10kg przytylam
No dokładnie tak mam!
Jeszcze wczoraj położna kazała mi zjeść w trakcie ktg batonika.. Mała zwariowała ze szczęścia, czkawki na dodatek dostała i się zaczęło.. W ciągu dnia nie mam wrażenia żeby była jakoś szczególnie nadaktywna.. A jak maszyna zaczyna "pikac" to ja też się zaczynam stresować, mała to czuje i to takie zamknięte koło
A jak sobie pomyślę, że od tego badania zależy moje być albo nie być w dwupaku to już w ogóle się stresuję



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dokładnie tak samo jak u mnie, wyszłam ze szpitala nie męczą nas ktg i dziecko wróciło do swojego rytmu

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Lovelly44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 15:15   #4116
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Czy tylko ja jeszcze nie miałam ktg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 15:16   #4117
Lovelly44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 211
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Czy tylko ja jeszcze nie miałam ktg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj ciesz się że nie musiałaś mieć moje badania USG 14.03, gin 18.03

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Lovelly44 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-11, 15:16   #4118
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Czy tylko ja jeszcze nie miałam ktg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez nie mialam ktg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 15:17   #4119
elf01
Zadomowienie
 
Avatar elf01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraina Elfów
Wiadomości: 1 671
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Ja też nie miałam ktg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.
elf01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 15:19   #4120
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Ja nie miałam i jeszcze pewnie jakiś czas nie będę mieć chyba wcześniej jak nie ma potrzeby to lekarze kierują na ktg dopiero w 39tc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 15:24   #4121
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Czy tylko ja jeszcze nie miałam ktg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też nie miałam, a następną wizytę mam dopiero 27.03

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-11, 15:37   #4122
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Ja nie miałam jeszcze ktg
U mnie dziś 34+6
Na ostaniej wizycie pokazało mi +8kg od początku ciąży, w domu nie mam wagi
Kolejna wizyta 22.03
Ogólnie jeszcze nie jest ze mną źle jeśli chodziły o siły do robienia czegokolwiek. Nadal chodzę po schodach, schylam się, włażę na taborety, piorę, prasuję, gotuję i sprzątam. Zakupy też przyniosę do domu ale jednak zadyszkę czasami łapię no i jak dłuzej pochodzę to czuję takie napieranie na biodra. Ale pewnie za tydzień, dwa będzie gorzej
Nakbardziej mi te zgrabiałe dłonie dokuczają bo buszi mnie to w nocu i też częściej coś wypuszczę z rąk

No to tyle
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 15:50   #4123
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Zaczęłam pakować torbę. Wyprasowalam 3 koszule i chce zrezygnować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 15:52   #4124
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Ja też nie miałam ktg. Mam wizytę jutro a następna 26.03

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 16:01   #4125
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
U nas bylo tak samo ze szczepieniem
Dzwonie rano, zeby sie umowic na jakis dzien i kazali dzwonic popoludniu, a tu odbieram Igora z przedszkola z goraczka


Ja po wizycie... No coz, jak pisalam ja to sobie jeszcze pochodze troche w ciazy. Łożysko juz w takim poczatkowym III stopniu i widac male zwapnienia ale jeszcze wszystko zamkniete wiec ja tu nie rozpoczynam nic to mnie ucieszylo bo wole, zeby Leo sobie dojarzał ale.... Waga nie powala bo ma niecale 2500, a nawet mu pokazywalo 2300 wiec przy dolnej granicy i tu mnie troche zamurowało bo to przyrost max 500 g w ciagu 3 tygodni. Za 2 tygodnie mam przyjsc na wizyte i jak nadal waga nie ruszy to prawdopodobnie beda rozwiazywac ciaze wczesniej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

No to podobnie jak u mnie. Byc moze posiedzisz juz do konca powodzenia Ci zycze. Mam nadzieje, ze malutka po prostu figlarna Ja +7 nadal....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A niech już tu siedzę i te 3 tygodnie, oby jeszcze nie wywoływali
Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
To dokładnie tak samo jak u mnie, wyszłam ze szpitala nie męczą nas ktg i dziecko wróciło do swojego rytmu

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
A mnie nie chcą wypuścić
NO cóż, nie będę mądrzejsza od lekarzy, widocznie maja jakieś powody..
Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Czy tylko ja jeszcze nie miałam ktg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nic tylko się cieszyć
Normalnie dopiero około TP się robi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 16:15   #4126
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Laski ja po wizycie... w szoku jestem do teraz mimo, że byłam o 11 stej...KTG oki ale za to waga dziecka powaliła mnie na kolana albo nie, na łopatki. Wg pomiaru młoda ma 3600 gram ...tak, tak dobrze czytacie. Ja pytałam 3 razy czy to nie miało być 3060 g bo przecież 4 tygodnie temu miała 2100 g. Także liczę, że błąd pomiaru ale gin stwierdził że spoko. No i młodzież nie odwróciła sie i głowę ma pod moimi żebrami co mocno odczuwam więc cc nieunikniona... a ja ciągle rozkminiałam czy vbac czy cc ale córka zdecydowała za mamusię. I dostałam skierowanie do szpitala na 28 marca.

Z tą wagą jestem w szoku bo córka w 40 tygodniu urodziła się 3300 gram a tu będzie lekko 4 kilosy
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 16:18   #4127
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
no to ja najwiecej, bo u mnie + 16 kg
Ja chyba więcej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 16:23   #4128
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Laski ja po wizycie... w szoku jestem do teraz mimo, że byłam o 11 stej...KTG oki ale za to waga dziecka powaliła mnie na kolana albo nie, na łopatki. Wg pomiaru młoda ma 3600 gram ...tak, tak dobrze czytacie. Ja pytałam 3 razy czy to nie miało być 3060 g bo przecież 4 tygodnie temu miała 2100 g. Także liczę, że błąd pomiaru ale gin stwierdził że spoko. No i młodzież nie odwróciła sie i głowę ma pod moimi żebrami co mocno odczuwam więc cc nieunikniona... a ja ciągle rozkminiałam czy vbac czy cc ale córka zdecydowała za mamusię. I dostałam skierowanie do szpitala na 28 marca.

Z tą wagą jestem w szoku bo córka w 40 tygodniu urodziła się 3300 gram a tu będzie lekko 4 kilosy
kawał zdrowej babki o jejku w 4 tygodnie tak przykoksic! Moja 4 tyg temu wazyla 2kg ciekawe jak jutro będzie gratuluję dorodnej córki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Dorka, patrzę, że my mamy prawie jednakowy TP

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 16:25   #4129
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Pajka nic nie wiem o żadnej grupie na fb ?

Ja mam ktg od stycznia robione..
:p

Znajoma wróciła z disneylandu, przywiozła śpiochy i przytulankę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-11, 16:34   #4130
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
kawał zdrowej babki o jejku w 4 tygodnie tak przykoksic! Moja 4 tyg temu wazyla 2kg ciekawe jak jutro będzie gratuluję dorodnej córki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Dorka, patrzę, że my mamy prawie jednakowy TP

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sama się zastanawiam czy to możliwe żeby w 4 tygodnie 1,5 kilo przybrała no ale nic, zobaczymy za 2,5 tygodnia czy to pomyłka czy będzie taka duża. Córka mając miesiąc ważyła 4100 g

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Listopadowa jestes po wizycie już? pamiętam że masz tak jak ja
A propo porodu mój lekarz dał mi skierowanie do ZG mimo, że mówiłam, że myślę nad swoim miastem
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 16:42   #4131
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Fitelina trzymam kciuki! W zasadzie masz już ciążę donoszona takze niech lekarze monitorują i działają jeśli trzeba. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Kciuki też za męża da radę ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja droga, a Ty nie miałaś przypadkiem mieć dziś wizyty? ☺
Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
U nas bylo tak samo ze szczepieniem
Dzwonie rano, zeby sie umowic na jakis dzien i kazali dzwonic popoludniu, a tu odbieram Igora z przedszkola z goraczka


Ja po wizycie... No coz, jak pisalam ja to sobie jeszcze pochodze troche w ciazy. Łożysko juz w takim poczatkowym III stopniu i widac male zwapnienia ale jeszcze wszystko zamkniete wiec ja tu nie rozpoczynam nic to mnie ucieszylo bo wole, zeby Leo sobie dojarzał ale.... Waga nie powala bo ma niecale 2500, a nawet mu pokazywalo 2300 wiec przy dolnej granicy i tu mnie troche zamurowało bo to przyrost max 500 g w ciagu 3 tygodni. Za 2 tygodnie mam przyjsc na wizyte i jak nadal waga nie ruszy to prawdopodobnie beda rozwiazywac ciaze wczesniej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

No to podobnie jak u mnie. Byc moze posiedzisz juz do konca powodzenia Ci zycze. Mam nadzieje, ze malutka po prostu figlarna Ja +7 nadal....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie dobrze, niech Leo jeszcze siedzi i trzymam kciuki, żeby przykoksił. Ale pamiętam (o ile dobrze pamiętam ) że pisałaś, że z Igorem było podobnie, że miał dość niską wagę...Widocznie taka uroda, Ty też jest szczuplutka.
Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Czy tylko ja jeszcze nie miałam ktg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie miałam ktg
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Ja nie miałam i jeszcze pewnie jakiś czas nie będę mieć chyba wcześniej jak nie ma potrzeby to lekarze kierują na ktg dopiero w 39tc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, jak nie ma wskazań to nie kierują podobno. Moja siostra też jest zdziwiona, bo ona miała przy okazji wizyt u swojego gina. Ale ten miał osobne pomieszczenie przy gabinecie i jakąś położną, która to ogarniała. U mojego nic takiego nie ma.
Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Laski ja po wizycie... w szoku jestem do teraz mimo, że byłam o 11 stej...KTG oki ale za to waga dziecka powaliła mnie na kolana albo nie, na łopatki. Wg pomiaru młoda ma 3600 gram ...tak, tak dobrze czytacie. Ja pytałam 3 razy czy to nie miało być 3060 g bo przecież 4 tygodnie temu miała 2100 g. Także liczę, że błąd pomiaru ale gin stwierdził że spoko. No i młodzież nie odwróciła sie i głowę ma pod moimi żebrami co mocno odczuwam więc cc nieunikniona... a ja ciągle rozkminiałam czy vbac czy cc ale córka zdecydowała za mamusię. I dostałam skierowanie do szpitala na 28 marca.

Z tą wagą jestem w szoku bo córka w 40 tygodniu urodziła się 3300 gram a tu będzie lekko 4 kilosy
O kurczaki! Ale jak to moja mama mówi, "będzie co chwycić przynajmniej" ☺

Pogoda do bani, aż mi się przysnęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 16:46   #4132
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Laski ja po wizycie... w szoku jestem do teraz mimo, że byłam o 11 stej...KTG oki ale za to waga dziecka powaliła mnie na kolana albo nie, na łopatki. Wg pomiaru młoda ma 3600 gram ...tak, tak dobrze czytacie. Ja pytałam 3 razy czy to nie miało być 3060 g bo przecież 4 tygodnie temu miała 2100 g. Także liczę, że błąd pomiaru ale gin stwierdził że spoko. No i młodzież nie odwróciła sie i głowę ma pod moimi żebrami co mocno odczuwam więc cc nieunikniona... a ja ciągle rozkminiałam czy vbac czy cc ale córka zdecydowała za mamusię. I dostałam skierowanie do szpitala na 28 marca.

Z tą wagą jestem w szoku bo córka w 40 tygodniu urodziła się 3300 gram a tu będzie lekko 4 kilosy
Wow! To przynajmniej jedna decyzja mniej do podjęcia z resztą vbac chyba i tak by nie wchodził w grę przy tak dużym dziecku.może częściowo to rzeczywiście błąd pomiaru? Lepiej w tą stronę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 16:50   #4133
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Moja droga, a Ty nie miałaś przypadkiem mieć dziś wizyty? ☺W sumie dobrze, niech Leo jeszcze siedzi i trzymam kciuki, żeby przykoksił. Ale pamiętam (o ile dobrze pamiętam ) że pisałaś, że z Igorem było podobnie, że miał dość niską wagę...Widocznie taka uroda, Ty też jest szczuplutka.Ja nie miałam ktg Dokładnie, jak nie ma wskazań to nie kierują podobno. Moja siostra też jest zdziwiona, bo ona miała przy okazji wizyt u swojego gina. Ale ten miał osobne pomieszczenie przy gabinecie i jakąś położną, która to ogarniała. U mojego nic takiego nie ma.O kurczaki! Ale jak to moja mama mówi, "będzie co chwycić przynajmniej" ☺

Pogoda do bani, aż mi się przysnęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, z Igorem bylo podobnie i urodzil sie maly bo 2900 dlatego gin tez nie podnosi alarmu niepotrzebnie bo jak stwierdzil po prostu taka moja uroda moze byc. Ja tez bylam mala bo 3000 wazylam

Pomimo tego, zestresowalam sie tym bo nie chcialabym cc. Na razie mam sprawdzac ruchy i jakby bylo cos niepokojacego to dzwonic od razu. Na szczescie Leo ruchliwy wiec ich brak czuje od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 17:12   #4134
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Patologia ciąży pozdrawia
Nie spodziewałam się totalnie, że moja kontrolna wizyta na usg w piątek skończy się na izbie przyjęć i zamknięciu na patologii ciąży

Malo się tu ostatnio odzywam, ale podczytuje Was

Z tymi ruchami to ja już teraz wolę jak mała śpi jak zaczyna wariowac, to na ktg tętno wyskakuje w kosmos i mnie zabierają na porodowa tak jak wczoraj... Na szczęście skończyło się znowu tylko na obserwacji, jednak chcą mi założyć cewnik z solą żeby przygotowac szyjke macicy do indukcji porodu, bo zapisy nie za specjalne. Dziś miałam usg przepływów i wyszło ok.

Anyway, jest duza szansa, że bede pierwsza do odstrzału

Tz został wrzucony na głęboką wodę i wieczorami pierze i prasuje, pakuje torbę

Właśnie zamówiłam laktator, też właśnie ten lovi prolactis, może za jakieś 2 dni dojdzie.

Będę informować o dalszym przebiegu wydarzeń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O szok teraz to na każdą wizytę do gina trzeba jechać z zapakowaną torbą najważniejsze, że jesteście pod opieką a tatuś rzeczywiście rzucony na głęboką wodę nie wyobrażam sobie tak np jutro położyć się w szpitalu, ale no...u Ciebie to już ciąża donoszona (prawie donoszona?) a ja tam jeszcze mam czas
Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Fitelina trzymaj się, a my trzymamy kciuki!



Od południa Krakowa, mieszkamy na górce co jest ogólnie fajne (wybraliśmy taki dom właśnie ze względu na przewiewy - mniej smogu), ale jak tak czasem na wiosnę mocniej przypiździ to o panie




Prawo Murphy’ego…
Robiłam w tamtym tygodniu generalne porządki w szafie. Mamy z tż takie ciuchy na trudną pogodę do chodzenia po górach, nie używaliśmy ich odkąd się tu wprowadziliśmy (3 lata), a jakoś wylądowały na honorowym miejscu w środku tejże szafy. Pomyślałam, że pewnie co najmniej rok jeszcze w góry nie pojedziemy, więc wylazłam na poddasze, wzięłam drabinę i wyniosłam je do wysokiej trudno dostępnej szafki gdzie zagląda sięraz na ruski rok. A dzisiaj trzeba naprawić ten płot, wieje nieludzko i tż pierwsze co mówi do mnie to “gdzie są moje górskie spodnie?"
Oj my też mamy ładny wypi... Wiosną, latem, jesienią i zimą
Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Nie chcę się wypowiadać za inne dziewczyny, ale myślę że mało która z nas jest gotowa do porodu ☺ Dla mnie to nadal abstrakcja, że niedługo pojawi się w domu nowy członek rodziny. A przecież wiem o tym od tylu miesięcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj ja na pewno nie jestem...czuję się taka nieprzygotowana
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Jak Was czytam to się zastanawiam czy ze mną jest napewno wszystko ok. Fakt męczę się dużo szybciej i brzuch ogranicza, ale nawet wczoraj mówiłam do tż, że spodziewałam się że bedzie gorzej na tym etapie. Teraz nie wiem czy mam tyle szczęścia, czy to kwestia, że mam tp na koniec kwietnia i mnie dopadnie to wszystko o czym mówicie np za 2-3 tygodnie Po krzesłach skacze, żeby sięgać rzeczy które są wysoko, nisko rzeczy też sprzątam typu kurze na listwach przypodlogowych, nie boje się jeszcze wychodzić, autem dalej normalnie jezdże i wciąż mam tam widoczność, jak sobie ręką lekko brzuch podniosę !
Ja też jeszcze normalnie śmigam samochodem, brzuch mi w tym nie przeszkadza ☺ ciężej mi się schylać i spacerować nieraz mi się mała na pęcherz u położy - ale to zależy od dnia. Zgaga i refluks też mnie dopada, choć też niecodzienne. Zobaczymy co to będzie z nami za te kilka tygodni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Coco ja w zeszłym tygodniu robiłam jeszcze 3-8 km spacerki po niskich górach w Austrii a termin mam obliczony na 7.04.. lecz ciężko mi sie wstaje i kilka dni miałam spore problemy z zatrzymana wodą. byłam bardzo mocno zapuchnieta.. dalej jestem, ale nie ma już takiej tragedii.

do sprzątania mi nie spieszno - ja nie z tych typów, żeby ze szmatą czy odkurzaczem po domu latać...


autem oczywiście, ze jezdze, z wysiadaniem jest smiesznie
przy goleniu leje sie krew, bo tu juz nic nie widze, brzuch duzy i twardy jak cement


co dzis macie na obiad? ja czaruje obiadek ze wszstkiego co wlasnie znajde w lodowce albo zamrazarce, i powstala poki co pomidorowa z ryzem a i chyba bedzie zapiekanka ziemniaczana z miesem mielonym
U mnie dziś żurek ☺ a na kolacje bruchetki z pomidorem, bazylią i mozarellą ☺
Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Żeby nie wyszło, że ja jakaś niepełnosprytna jestem Też jeżdżę na szmacie po kolanach i ogarniam dużo rzeczy w domu, bo tż wiecznie nie ma, ale mam potem problem żeby z tych kolan wstać
Ja dzisiaj mam ziemniaki, sos pieczarkowy, pieczone ćwiartki kuraka i młodą kapustę. Taki misz masz, ale też takie sprzątanie lodówy po weekendzie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Mi mama dała wczoraj zapiekankę makaronowa z polędwiczka pieczarkami i serem także na szczęście nic nie muszę wydziwiac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Omnomnom u mnie wczoraj były placki ziemniaczane w sosie pieczarkowym ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
A już kojarzę. Wygląda na prewencyjną obserwację na szczęście. A mała rzeczywiście robi numery już w brzuchu czyli wychodzi na to, że raczej w dwupaku Cię nie wypuszczą?

Ja chyba nawet czułabym się gotowa i chętnie pozbyła się lokatora, ale jestem niepopakowana i kącik nie jest do końca gotowy. To mnie martwi jakbym miała teraz rodzić.Też daję sobie max 2 rzeczy do załatwienia dziennie. Niby jest w miarę ok, ale miewam zdecydowane spadki formy.Ja mam spaghetti bolognese z wczoraj. Zrobiłam ogromną porcję do zamrożenia na gorsze czasy muszę się jeszcze po zapas pierogów z dobrego miejsca wybrać bo pamiętam że z małym nam brakowało takich gotowców.Oby tak do końca bo każda ciąża inna ja mam 34+5 i dopiero ostatnio mi zdecydowanie zaczęło ciążyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zamroziłam ostatnio 2 porcje gulaszu, muszę grozić więcej tylko jak? Jak zamrażarnik pęka od mrożonek babcie będę angażować po porodzie, a co! Niech gotują
Cytat:
Napisane przez elf01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ile już jesteście do przodu na wadze do tej pory?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj z 10kg na pewno ;-) 33 tc skończony jutro
Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Michacha młoda kapusta zaproś mnie na obiad.
Ja mam dziś zupę pieczarkowa i naleśniki.
Ja jestem raczej aktywna oczywiście są pewne rzeczy które robi mi się już ciężej prowadzę auto normalnie ale to akurat uwielbiam no i z golenie nie jest tak źle jak podniósł trochę brzuch to widzę. Czasem jak długo stoję to bolą trochę plecy. Zostały mi 2 ostatnie pralki do puszczenia i będzie można układać w komodzie.
Elf przytyłam ok 7 kg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ofelko, zazdro...u mnie jeszcze kilka pralek, później segregacja rozmiarami i lecimy z prasowaniem ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Położna środowiskowa nas jeszcze uczulała żeby jeść sensownie jeśli się chce kp. Nie wiem na ile to ważne ale tż kombinował z jakimiś owocami itp dla mnie, żeby tego nie zaniedbywać.

A oczekiwaniami kulinarnymi Tż w tym pierwszym okresie to bym się zbytnio nie przejmowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Prawda taka, że dziecko i tak weźmie to, czego potrzebuje. O dietę trzeba dbać dla siebie, żeby się jakichś niedoborów nie dorobić
Kumpela gin mówi, żeby brać po porodzie dalej te suplementy, co teraz (z dha).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak przy kp jest duże zapotrzebowanie kaloryczne. O zaniedbanie jedzenia się nie martwie za bardzo lubię jeść rodzimy fajną porą więc dużo nowalijek, zaraz owoców się pojawi ☺ i tak, suplementy się powinno zażywać do póki się kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Może zaktualizujemy listę wizyt na pierwszej stronie ? Teraz te wizyty takie są już z dreszczykiem emocji....

Ja mam jak coś 16.03 i 05.04
Ja mam 20.03 i chyba 3.04 bedzie kolejna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
U nas bylo tak samo ze szczepieniem
Dzwonie rano, zeby sie umowic na jakis dzien i kazali dzwonic popoludniu, a tu odbieram Igora z przedszkola z goraczka


Ja po wizycie... No coz, jak pisalam ja to sobie jeszcze pochodze troche w ciazy. Łożysko juz w takim poczatkowym III stopniu i widac male zwapnienia ale jeszcze wszystko zamkniete wiec ja tu nie rozpoczynam nic to mnie ucieszylo bo wole, zeby Leo sobie dojarzał ale.... Waga nie powala bo ma niecale 2500, a nawet mu pokazywalo 2300 wiec przy dolnej granicy i tu mnie troche zamurowało bo to przyrost max 500 g w ciagu 3 tygodni. Za 2 tygodnie mam przyjsc na wizyte i jak nadal waga nie ruszy to prawdopodobnie beda rozwiazywac ciaze wczesniej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

No to podobnie jak u mnie. Byc moze posiedzisz juz do konca powodzenia Ci zycze. Mam nadzieje, ze malutka po prostu figlarna Ja +7 nadal....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To super, niech Leo siedzi grzecznie
Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Czy tylko ja jeszcze nie miałam ktg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też nie miałam. Zastanawiali się ostatnio na ip jak mi skierowanie wystawiali czy jest sens robic, ale nie zrobili w 32 tc. Luzik ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Laski ja po wizycie... w szoku jestem do teraz mimo, że byłam o 11 stej...KTG oki ale za to waga dziecka powaliła mnie na kolana albo nie, na łopatki. Wg pomiaru młoda ma 3600 gram ...tak, tak dobrze czytacie. Ja pytałam 3 razy czy to nie miało być 3060 g bo przecież 4 tygodnie temu miała 2100 g. Także liczę, że błąd pomiaru ale gin stwierdził że spoko. No i młodzież nie odwróciła sie i głowę ma pod moimi żebrami co mocno odczuwam więc cc nieunikniona... a ja ciągle rozkminiałam czy vbac czy cc ale córka zdecydowała za mamusię. I dostałam skierowanie do szpitala na 28 marca.

Z tą wagą jestem w szoku bo córka w 40 tygodniu urodziła się 3300 gram a tu będzie lekko 4 kilosy
Może to błąd pomiaru ;-) waga szokowa cóż się dziwić jak tylko siedzi na pupie w tym brzuchu i je

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 17:15   #4135
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

DORKA wow jaka waga! Z tymi pomiarami to mozna dostac zawalu czasem

LISTOPADOWA a Ty jak po wizycie?

Kurka ginek mi pogmeral w podwoziu i tak mnie teraz wszystko boli :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 17:20   #4136
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Matko czym wy te dzieciaki karmicie że mają taką wage

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 17:36   #4137
MoonInTheSky
Raczkowanie
 
Avatar MoonInTheSky
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 141
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Nie spodobała się lekarce masa na USG (2330 w 36+1) - wyszedł 9,4 percentyl.
Robiłam usg w przychodni przyszpitalnej, więc od razu mnie skierowala na IP na kontrolne ktg.
Na izbie przyjęć zdecydowali, że zamiast robić ktg, wezmą mnie od razu na obserwację. Położyli mnie, zrobili ktg i wyszły straszne skoki, więc jeszcze mnie monitorowali na sali porodowej.
I tak 3x dziennie robią zapis i z reguły wieczorem mała szaleje za bardzo (wczoraj tętno w najgorszym momencie sięgnęlo 190..) i wtedy już mnie ciagaja po porodowkach a ja nawet koszuli do porodu przy sobie jeszcze nie mam (tz pierze )

Ja wiem, że już niby 37tc i to już jest w miarę bezpieczny termin, ale czuję się psychicznie totalnie nie gotowa do porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja córkę urodziłam 36t0d. Ale Twoja naprawdę malusia. Kciuki
Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Nie chcę się wypowiadać za inne dziewczyny, ale myślę że mało która z nas jest gotowa do porodu ☺ Dla mnie to nadal abstrakcja, że niedługo pojawi się w domu nowy członek rodziny. A przecież wiem o tym od tylu miesięcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już bym chciała rodzić! I jestem zdecydowanie gotowa
Od 3 tyg torby czekają spakowane. Mam już dość tej końcówki. Jestem na etapie, gdzie każdy ruch małego mnie boli, jak rusza się cały, np nogami w żebrach to i przy tym czuje jak mi normalnie świdruje w szyjce
Cytat:
Napisane przez elf01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ile już jesteście do przodu na wadze do tej pory?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koło 11kg. U mnie 38tc
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Może zaktualizujemy listę wizyt na pierwszej stronie ? Teraz te wizyty takie są już z dreszczykiem emocji....

Ja mam jak coś 16.03 i 05.04
Ja już nie mam lekarz powiedział, że nie mam już po co do niego przychodzić i czeka na foto z porodówki 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

A co do laktatora to mam canpol easy start i bardzo polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoonInTheSky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 17:39   #4138
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez MoonInTheSky Pokaż wiadomość
Ja córkę urodziłam 36t0d. Ale Twoja naprawdę malusia. Kciuki Ja już bym chciała rodzić! I jestem zdecydowanie gotowa
Od 3 tyg torby czekają spakowane. Mam już dość tej końcówki. Jestem na etapie, gdzie każdy ruch małego mnie boli, jak rusza się cały, np nogami w żebrach to i przy tym czuje jak mi normalnie świdruje w szyjce Koło 11kg. U mnie 38tcJa już nie mam lekarz powiedział, że nie mam już po co do niego przychodzić i czeka na foto z porodówki 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

A co do laktatora to mam canpol easy start i bardzo polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To my tez czekamy na fotki z porodowki niechże juz ktos urodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 17:53   #4139
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cocci, ale mi narobiłaś smaka na tą bruschettę
Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
To my tez czekamy na fotki z porodowki niechże juz ktos urodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się nie zgadzam! Nie ma jeszcze kwietnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-11, 18:07   #4140
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Pajka nic nie wiem o żadnej grupie na fb ?

Ja mam ktg od stycznia robione..


Znajoma wróciła z disneylandu, przywiozła śpiochy i przytulankę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No niemożliwe, już Cię zapraszam!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-21 07:10:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.