Pytanie o staż cz.II - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-23, 15:28   #4141
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: Pytanie o staż cz.II

cześć
Wy pewnie mi pomożecie - kończę własnie pedagogikę, wychowanie przedszkolne i zbieram się do składania podań do przedszkoli. Pracowałam już w zawodzie, 2 lata, pierwszy rok w publicznym przedszkolu, pełny etat jako nauczyciel, ale zaczęłam 21 września, więc byłam bez możliwości rozpoczęcia stażu nauczycielskiego. Obecnie chciałabym zacząć już rozwozić dokumenty - czy wystarczy zwyczajne cv i list motywacyjny? Jak to napisać, żeby ten staż rozpocząć? Czy muszę gdzieś składać jakieś dodatkowe dokumenty?
Bardzo proszę o pomoc.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!

Edytowane przez dzolls
Czas edycji: 2012-02-23 o 15:35
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 16:00   #4142
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Jako nauczyciel masz stopnie mianowania : stażysta, kontraktowy, mianowany, dyplomowany. Jako stażysta piszesz pracę na wyższy stopień. Stażysta nauczyciel pracuję na umowie o pracę. Nie ma to nic wspólnego ze stażem z up.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 16:19   #4143
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Jako nauczyciel masz stopnie mianowania : stażysta, kontraktowy, mianowany, dyplomowany. Jako stażysta piszesz pracę na wyższy stopień. Stażysta nauczyciel pracuję na umowie o pracę. Nie ma to nic wspólnego ze stażem z up.
Ale ja to doskonale wiem - czyli wbiłam się ot, bo to tylko o stażach z up?
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 08:13   #4144
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ile wynosi obecnie stypendium na stażu przez Urząd Pracy? Chodzi mi o Fundusz pracy, nie EFS
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 08:20   #4145
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Ile wynosi obecnie stypendium na stażu przez Urząd Pracy? Chodzi mi o Fundusz pracy, nie EFS
Cofnij się na poprzednią stronę, tam o tym pisałyśmy.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 08:29   #4146
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Cofnij się na poprzednią stronę, tam o tym pisałyśmy.
Dziękuję
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 18:01   #4147
fables
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 188
Dot.: Pytanie o staż cz.II

hej , mam pytanie,
jaki jest okres od zlozenia wniosku imiennego na przyjecie mnie na staz/prace interwencyjne do momentu rozpoczecia stazu/pracy?
fables jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 18:09   #4148
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez fables Pokaż wiadomość
hej , mam pytanie,
jaki jest okres od zlozenia wniosku imiennego na przyjecie mnie na staz/prace interwencyjne do momentu rozpoczecia stazu/pracy?
PUP ma miesiąc czas na rozpatrzenie twojego wniosku i wydanie odpowiedniej decyzji. Potem latanie i załatwianie papierków, lekarz, spotkanie z doradcą zawodowym itd...
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 18:47   #4149
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez fables Pokaż wiadomość
hej , mam pytanie,
jaki jest okres od zlozenia wniosku imiennego na przyjecie mnie na staz/prace interwencyjne do momentu rozpoczecia stazu/pracy?
Zależy to od wielu czynników zapewne Mój został złożony w pt koło 14, w pon o 9 już miałam telefon że się dostałam, a staż rozpoczynałam chyba 3-4 dni później. Ale pewnie są przypadki żę się to ciągnie wszystko :P
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 21:38   #4150
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Jak to jest. Obecnie trwa postępowanie do przydzielenia mnie na staż w miejscu x. Natomiast dziś znalazłam sobie lepszą opcję stażu zgodną z moim wykształceniem, jednak potencjalny pracodawca nie wpisze mi we wniosku, że mnie później zatrudni. Wnioski o staż można składać było do 20.02. Czy w takiej sytuacji jest sens złożenia wniosku ? Czy zostanie on na bank odrzucony z tytułu późniejszego niezatrudnienia? Albo w ogóle nie będzie opcji złożenia wniosku, bo za późno? Boje się takiej sytuacji, że mój wniosek nie przejdzie, a staż który "załatwia" urząd przydzielą komuś innemu i zostanę na lodzie
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 21:45   #4151
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Jak to jest. Obecnie trwa postępowanie do przydzielenia mnie na staż w miejscu x. Natomiast dziś znalazłam sobie lepszą opcję stażu zgodną z moim wykształceniem, jednak potencjalny pracodawca nie wpisze mi we wniosku, że mnie później zatrudni. Wnioski o staż można składać było do 20.02. Czy w takiej sytuacji jest sens złożenia wniosku ? Czy zostanie on na bank odrzucony z tytułu późniejszego niezatrudnienia? Albo w ogóle nie będzie opcji złożenia wniosku, bo za późno? Boje się takiej sytuacji, że mój wniosek nie przejdzie, a staż który "załatwia" urząd przydzielą komuś innemu i zostanę na lodzie
dopytaj się w UP, każdy kieruje się innymi zasadami i ciężko powiedziec co jest bardziej punktowane w Twoim
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 06:59   #4152
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
dopytaj się w UP, każdy kieruje się innymi zasadami i ciężko powiedziec co jest bardziej punktowane w Twoim
No i co że się dopyta... w pup powiedzą jej że może złożyć ale w pierwszej kolejności dostają osoby z zatrunieniem - a prawda jest taka że bez zatrudnienia z automatu są odrzucane (a przynajmniej w małych zakładach).

U nas co dziennie juz trochę inne zasady były, jakiś totalny chaos :/
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 07:48   #4153
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;32596970]No i co że się dopyta... w pup powiedzą jej że może złożyć ale w pierwszej kolejności dostają osoby z zatrunieniem - a prawda jest taka że bez zatrudnienia z automatu są odrzucane (a przynajmniej w małych zakładach).

U nas co dziennie juz trochę inne zasady były, jakiś totalny chaos :/[/QUOTE]

Mnie też tak mówili, że nawet nie mam co składać, bo i tak nie mam deklaracji zatrudnienia, a potem okazało się, że mam staż.

Proponowałabym zapytać, aczkolwiek-jak to w PUP, tak, jak im zawieje, tak powiedzą
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 09:51   #4154
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Mnie też tak mówili, że nawet nie mam co składać, bo i tak nie mam deklaracji zatrudnienia, a potem okazało się, że mam staż.

Proponowałabym zapytać, aczkolwiek-jak to w PUP, tak, jak im zawieje, tak powiedzą
A my składaliśmy I ciągle coś im nie pasowało, odrzucili bo bez zatrudnienia i powiedzieli, że chociaż na 3 m-ce musi być to podmieniliśmy następnego dnia i się okazało że już nagle na 6 trzeba i też tamten odrzucili.... każdy co innego mówi :/ to zrezygnowaliśmy wogóle, a za pół roku ponowny wniosek już przeszedł na 3 miesiące.... ale chwilę później koleżanka chciała i już znowu tylko z zatrudnieniem na 6 było ;]

A żeby było śmieszniej to za pierwszym razem jak składaliśmy to trzba było mieć jakieś papiery z urzędów za których wydanie się płaci, na szczęście za drugim razem już zmienili to bo byśmy nie składali.

Edytowane przez b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Czas edycji: 2012-02-28 o 09:52
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 11:54   #4155
sylwusia3688
Rozeznanie
 
Avatar sylwusia3688
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 579
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cześć dziewczyny,

przepraszam, że zaśmiecam Wam wątek, ale może któraś z Was będzie znała odpowiedź na moje pytanie...

Podpisałam z firmą X umowę o pracę na okres próbny (3 miesiące) i jako moje stanowisko wpisano STAŻYSTKA. Nie jest to jednak staż z UP tylko normalna umowa o pracę. Oczywiście moje obowiązki są takie same jak dziewczyny, którą zastępuję (jest na macierzyńskim), i która ma "normalne" stanowisko. Czy firma może nazwać tak stanowisko? Jest to zgodne z kodeksem pracy?

(Dodam, że pan na szkoleniu BHP w tej firmie był bardzo zdziwiony, gdy zobaczył stanowisko STAŻYSTKA na mojej umowie, gdyż jego zdaniem takie stanowisko nie istnieje, bo staż dostaje się z UP)

Z góry dziękuję za pomoc
__________________
Zaczynam nowe życie...

Jillian
Tiffoczki
Mel B
Zumba
sylwusia3688 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 12:08   #4156
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Hej dziewczyny Ja dzisiaj bylam u pracodawcy w sprawie stazu Przyjeli mnie , bede na stanowisku administracyjnym - jakies proste sprawy biurowe
Mam nadzieje, ze sie czegos naucze a przy okazji jakis grosz wpadnie do kieszeni.
Nie ukrywam, ze poszukiwalam tego stazu nie tylko ze wzgledu na stazowe ale i rowniez dlatego, ze chcialabym powiekszac swoje kwalikikacje w cv, a przy okazji zalicze sobie praktyke strudencka
Tu przynajmniej pare groszy zarobie i w dodatku na miejscu
Teraz pup bedzie sie ze mna kontaktowal w sprawie podpisania umowy

Miala moze ktoras z was staz w panstwowych urzedach ? jak tam jest ?
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 13:27   #4157
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez uwielbiam_owoce22 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Ja dzisiaj bylam u pracodawcy w sprawie stazu Przyjeli mnie , bede na stanowisku administracyjnym - jakies proste sprawy biurowe
Mam nadzieje, ze sie czegos naucze a przy okazji jakis grosz wpadnie do kieszeni.
Nie ukrywam, ze poszukiwalam tego stazu nie tylko ze wzgledu na stazowe ale i rowniez dlatego, ze chcialabym powiekszac swoje kwalikikacje w cv, a przy okazji zalicze sobie praktyke strudencka
Tu przynajmniej pare groszy zarobie i w dodatku na miejscu
Teraz pup bedzie sie ze mna kontaktowal w sprawie podpisania umowy

Miala moze ktoras z was staz w panstwowych urzedach ? jak tam jest ?
ja miałam staż w urzędzie skarbowym Ogólnie robota nie do przerobienia. Dużo zależy od tego na jakich ludzi trafisz.
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 13:49   #4158
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez uwielbiam_owoce22 Pokaż wiadomość

Miala moze ktoras z was staz w panstwowych urzedach ? jak tam jest ?
Ja miałam staż w urzędzie gminy. Było całkiem nieźle, ale dużo zależy od tego do jakiego działu trafisz i oczywiście na jakich ludzi
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 16:35   #4159
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ja będę miała jako asystentka prokuratora od nst. tygodnia . Póki co jestem trochę przerażona, że sobie nie poradzę ...
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 17:22   #4160
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez PPP90 Pokaż wiadomość
ja miałam staż w urzędzie skarbowym Ogólnie robota nie do przerobienia. Dużo zależy od tego na jakich ludzi trafisz.
to ja trafiłam dobrze, bo u mnie ludzie fantastyczni, a gdy była sesja wręcz chodzili wokół na paluszkach
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 20:35   #4161
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Mam nadzieje, ze bedzie ok Babeczka z sekretariatu, ktora przeprowadzala ze mna wstepna rozmowe byla bardzo mila , z miejsca zgodzila sie aby mnie przyjac na ten staz
Teraz wszystko zalezy od pup-u.
Ciekawe od kiedy zaczne prace
Niemoge juz sie troche doczekac, bo wynudzilo mnie to siedzenie w domu...
Jednak wole pracowac nawet za te 700 zl niz siedziec bezczynnie przed tv badz kompem
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 20:48   #4162
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez sylwusia3688 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

przepraszam, że zaśmiecam Wam wątek, ale może któraś z Was będzie znała odpowiedź na moje pytanie...

Podpisałam z firmą X umowę o pracę na okres próbny (3 miesiące) i jako moje stanowisko wpisano STAŻYSTKA. Nie jest to jednak staż z UP tylko normalna umowa o pracę. Oczywiście moje obowiązki są takie same jak dziewczyny, którą zastępuję (jest na macierzyńskim), i która ma "normalne" stanowisko. Czy firma może nazwać tak stanowisko? Jest to zgodne z kodeksem pracy?

(Dodam, że pan na szkoleniu BHP w tej firmie był bardzo zdziwiony, gdy zobaczył stanowisko STAŻYSTKA na mojej umowie, gdyż jego zdaniem takie stanowisko nie istnieje, bo staż dostaje się z UP)

Z góry dziękuję za pomoc
Nie wiem, co w tym dziwnego
Jesteś stażystą w firmie X, zatrudnionym na umowę o pracę i to zakład, który Cię zatrudnił płaci Ci normalną wypłatę, nie pośredniczy w tym PUP ani żadna inna instytucja.
Nie wiem, jak to w prawie wygląda, w kodeksie itd, ale nie mam czasu na szukanie. Nazwa jest prawidłowa, ale powinnaś mieć wyszególnione zadania, co należy do twoich obowiązków itd.
I tu artykuł na już pierwszy lepszy z googli:
http://www.firma.egospodarka.pl/6651...ji,1,47,1.html

Cytat:
Napisane przez uwielbiam_owoce22 Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, ze bedzie ok Babeczka z sekretariatu, ktora przeprowadzala ze mna wstepna rozmowe byla bardzo mila , z miejsca zgodzila sie aby mnie przyjac na ten staz
Teraz wszystko zalezy od pup-u.
Ciekawe od kiedy zaczne prace
Niemoge juz sie troche doczekac, bo wynudzilo mnie to siedzenie w domu...
Jednak wole pracowac nawet za te 700 zl niz siedziec bezczynnie przed tv badz kompem
To powodzenia

Mnie też nudziło siedzenie w domu, ale teraz przy pracy na pełny etat, studiach, kursach i obowiązkach domowych brakuje mi czasu na cokolwiek i z wytchnieniem czekam na weekend, który spędzam albo na uczelni, albo pisząc pracę, albo mam dyżur telefoniczny w pracy
To sobie ponarzekałam Ale poważnie wg mnie lepiej pracować, niżeli byczyć się w domu, bo ile można sprzątać, siedzieć przed tv czy komputerem... Już wiem, że jak skończę moją edukację, to będzie mi się nudzić, więc intensywnie myślę nad czymś innym
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 21:21   #4163
sylwusia3688
Rozeznanie
 
Avatar sylwusia3688
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 579
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Nie wiem, co w tym dziwnego
Jesteś stażystą w firmie X, zatrudnionym na umowę o pracę i to zakład, który Cię zatrudnił płaci Ci normalną wypłatę, nie pośredniczy w tym PUP ani żadna inna instytucja.
Nie wiem, jak to w prawie wygląda, w kodeksie itd, ale nie mam czasu na szukanie. Nazwa jest prawidłowa, ale powinnaś mieć wyszególnione zadania, co należy do twoich obowiązków itd.
I tu artykuł na już pierwszy lepszy z googli:
http://www.firma.egospodarka.pl/6651...ji,1,47,1.html
W porządku tylko, że mam umowę na okres próbny, a nie umowę o staż. Cytat z artykułu: "Podobną rolę spełnia co prawda umowa o pracę na okres próbny, tyle, że wiąże się z nią znacznie większe ryzyko – przepisy kodeksu pracy stawiają bowiem pracodawcy znacznie wyższe wymagania niż cywilnoprawna umowa o staż.". Wynika z tego, że to nie jest to samo.
Identyczną umowę podpisała inna dziewczyna przyjęta tego dnia co ja, z tą różnicą, że ma wpisane normalne stanowisko, a ja stażystka. Żadnych wyszczególnionych zadań w umowie też nie mam, bo to nie staż. Stąd moje pytanie, które zadałam wyżej.
__________________
Zaczynam nowe życie...

Jillian
Tiffoczki
Mel B
Zumba
sylwusia3688 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 21:41   #4164
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez sylwusia3688 Pokaż wiadomość
W porządku tylko, że mam umowę na okres próbny, a nie umowę o staż. Cytat z artykułu: "Podobną rolę spełnia co prawda umowa o pracę na okres próbny, tyle, że wiąże się z nią znacznie większe ryzyko – przepisy kodeksu pracy stawiają bowiem pracodawcy znacznie wyższe wymagania niż cywilnoprawna umowa o staż.". Wynika z tego, że to nie jest to samo.
Identyczną umowę podpisała inna dziewczyna przyjęta tego dnia co ja, z tą różnicą, że ma wpisane normalne stanowisko, a ja stażystka. Żadnych wyszczególnionych zadań w umowie też nie mam, bo to nie staż. Stąd moje pytanie, które zadałam wyżej.
A ta dziewczyna, co podpisała analogiczną umowę też jest na zastępstwie za kogoś, jak Ty?

Artykuł jest prawie sprzed 10 lat, więc na ile dane są tam aktualne tego nie wiem, niewykluczone, że już dawno się to pozmieniało.

Dla mnie jest to równoznaczne z tym, że jesteś stażystą, czyli osobą, którą przyuczają do zawodu, uczą obycia w firmie etc, z tym, że posiadasz umowę na okres próbny (niewykluczone, że tylko na czas zastępstwa i jak pani po macierzyńskim wróci, to mogą ci umowy nie przedłużyć- więc może stąd nazwa taka, a nie inna).

Dla mnie to nielogicznie, zadań i obowiązków wyszczególnionych nie masz, bo to nie staż, ale jesteś stażystką- jak masz w umowie napisane, więc w końcu jak to jest ? Normalny pracownik też w umowie próbnej czy o pracę ma wyszczególnione obowiązki, czym się będzie zajmować, za co jest odpowiedzialny (aczkolwiek nie zawsze).

A nie możesz iść po prostu i zwyczajnie w świecie zapytać, co oznacza słowo stażystka w twoim przypadku?
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 07:03   #4165
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Pytanie o staż cz.II

sylwusia3688 Może po prostu obchodzą w ten sposób jakieś przepisy.... mój tż jak pracował jako grafik miał w papierach "plastyk" tylko dlatego że dla grafika są tam dodatkowe bonusy w stylu np dofinansowanie do okularów czy jakoś tak

Wg mnie powinno być co najwyzej stażysta(praktykant), ale na jakimś stanowisku .... w sensie, że do tego stanowiska się przyuczasz.

No ale chyba wypadałoby zapytać kogoś kto się faktycznie na tym zna
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 07:32   #4166
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Staż możesz mieć z urzędu, ale pracodawca też może nazwać Twoje stanowisko stażysta, zwłaszcza, gdy jesteś na okresie próbnym. Czasem pojawiają się w necie oferty pracy, właśnie stażu z możliwością podjęcia pracy po jego zakończeniu, te oferty nie mają nic wspólnego z PUPem.
Z tym, że powinien trochę dokładniej określić Twoje stanowisko, Bo wiadomo stażysta może wykonywać różne rzeczy.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 08:26   #4167
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Pytanie o staż cz.II

hejj mam pytanko
Czy moge zrobic staz po raz drugi?nie jestem zarejestrowana w UP,wiem ze po urodzeniu dziecka jako ze jestem osoba w szczegolnej sytuacji...mam 28 lat...mozecie mi napisac cos wiecej o tym..oczywscie jak ktos wie?...
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 08:31   #4168
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Po pierwsze musisz być zarejestrowana w UP, a wtedy staż możesz mieć drugi raz.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 10:04   #4169
sylwusia3688
Rozeznanie
 
Avatar sylwusia3688
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 579
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi
__________________
Zaczynam nowe życie...

Jillian
Tiffoczki
Mel B
Zumba
sylwusia3688 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 10:30   #4170
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Po pierwsze musisz być zarejestrowana w UP, a wtedy staż możesz mieć drugi raz.
dzieki ..mezus juz sie dowiedzial bo byl w UP..ale kazde info jest wazne..
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:28.