Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:) - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-29, 09:03   #391
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Cytat:
Napisane przez hariett Pokaż wiadomość
Witam wszystkie" nowe" PM na Bielsko
Jej, dziewczyny, ale Wam zazdroszczę już wybranych sukni... Ja mam to dopiero przed sobą i chyba nie wiem co zrobię, w dodatku mam ograniczony budżet i nie wiem... Taaak się boję. Jak organizacja wszystkiego to dla mnie pestka, to mój własny wizerunek mnie koszmarnie dołuje... eeh.

ewaden - gratuluję pozbierania! Tyyle rzeczy planujesz, i tak ładnie wszystko wybrane... A sukienka mega! Marzy mi się podobna, ale bez trenu, zwykła "A".
Co do zaproszeń - my dajemy 1,70zł/szt, z wydrukiem wszystkiego, ale znajomy kupował jakby same karneciki i dał 2,7zł/szt i osobno musiał drukować wypełnienie, więc różnie bywa... My dajemy dwa i pół miesiąca przed, prosimy o info zwrotne półtorej miesiąca przed datą Ale osób mamy nie wiele, liczba zredukowała się do ok. 24 osób.

jennyah - Dziękuję za świetny opis. Skieruję tam swoje kroki I gratulacje wyboru, że masz to już za sobą
może spróbuj poszukać jeszcze używanych? bo na pewno są piękne suknie do odkupienia a myślę że warto czasem
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 09:22   #392
jennyah
Raczkowanie
 
Avatar jennyah
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 64
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
ale super! pochwal się jaka to
Anannke wczoraj nie mogłam, bo mój przyszły mężuś nie odstępował mnie na krok hihi

Ale dzisiaj się chwalę Wybrałam suknię Agnes 11820, zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia, choć wprowadziłam kilka zmian, m.in. zmieniłam zapięcie na zamek i guziczki

hariett Byłyśmy też z mamą w ModeMa obok sfery, tam również mają suknie ślubne. Mają też duży wybór sukienek, zarówno krótkich i długich na wesele czy inne okazje. Moja mama kupiła sobie tam sukienkę na moje wesele.
Jesli chodzi o Twój ograniczony budżet na sukienkę, to wiele salonów oferuje sukienki na wypożyczenie. Wówczas jest to koszt chyba 50% wartości. Zawsze jest to jakaś opcja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3c91a82aee.jpg (84,3 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg agnes 11820.jpg (18,9 KB, 21 załadowań)
__________________
-Nasz Dzień-
25.10.2014
jennyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 09:29   #393
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Cytat:
Napisane przez jennyah Pokaż wiadomość
Anannke wczoraj nie mogłam, bo mój przyszły mężuś nie odstępował mnie na krok hihi

Ale dzisiaj się chwalę Wybrałam suknię Agnes 11820, zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia, choć wprowadziłam kilka zmian, m.in. zmieniłam zapięcie na zamek i guziczki

hariett Byłyśmy też z mamą w ModeMa obok sfery, tam również mają suknie ślubne. Mają też duży wybór sukienek, zarówno krótkich i długich na wesele czy inne okazje. Moja mama kupiła sobie tam sukienkę na moje wesele.
Jesli chodzi o Twój ograniczony budżet na sukienkę, to wiele salonów oferuje sukienki na wypożyczenie. Wówczas jest to koszt chyba 50% wartości. Zawsze jest to jakaś opcja
ah widziałam ją jest przepiękna! tylko że rybka to nie mój fason ale ty na pewno będziesz wyglądać bosko!
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 09:35   #394
jennyah
Raczkowanie
 
Avatar jennyah
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 64
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
ah widziałam ją jest przepiękna! tylko że rybka to nie mój fason ale ty na pewno będziesz wyglądać bosko!
Własnie okazało się, że to też nie mój fason, ale nie było problemu, by go zmienić i poszłam w literkę A, ale dość wąską, podkreślającą tylko pierwszą linię bioder. Mniej więcej coś w tym stylu jak w załączniku.

Anannke a Ty na jaką sukienkę się zdecydowałaś? Pamiętam Twoje relacje z mierzenia, ale chyba nie pisałaś czy już znalazłaś tą jedyną?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Lillian-West-style-6293.jpg (65,6 KB, 31 załadowań)
__________________
-Nasz Dzień-
25.10.2014

Edytowane przez jennyah
Czas edycji: 2014-01-29 o 09:48
jennyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 11:10   #395
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: Panny młode z Bielska i okolic są tutaj?

halo halo Witam z BBA!!

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

widze ze w 2010 udzielalam sie co do mojego slubu cywilnego. A teraz to planuje na 2016 slub koscielny w Dworze Swietoszowka tylko na dolnej sali restauracyjnej bo niestety nie mam 100gosci. Kosciol moj czyli Parafia Aleksandrowice. Moja wymarzona data to 13.08.2016 ale wszystko zalezy czy termin bedzie wolny

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 11:39   #396
kammmm
Raczkowanie
 
Avatar kammmm
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 97
Dot.: Panny młode z Bielska i okolic są tutaj?

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
Kosciol moj czyli Parafia Aleksandrowice.
czyzbyś mieszkała gdzieś niedaleko mnie... ;> ?
__________________
i can be your tinkerbelland, you can be my peter pan and we can run away together off to never never land..
kammmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 11:48   #397
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: Panny młode z Bielska i okolic są tutaj?

os kopernika

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 11:56   #398
kammmm
Raczkowanie
 
Avatar kammmm
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 97
Dot.: Panny młode z Bielska i okolic są tutaj?

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
os kopernika
no to stosunkowo niedaleko ja os. beskidzkie
__________________
i can be your tinkerbelland, you can be my peter pan and we can run away together off to never never land..
kammmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 12:03   #399
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: Panny młode z Bielska i okolic są tutaj?

Cytat:
Napisane przez kammmm Pokaż wiadomość
no to stosunkowo niedaleko ja os. beskidzkie
a tez planujesz slub w Aleksandrowicach?

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 12:13   #400
kammmm
Raczkowanie
 
Avatar kammmm
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 97
Dot.: Panny młode z Bielska i okolic są tutaj?

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
a tez planujesz slub w Aleksandrowicach?
nie, ślub kościelny będzie w mojej rodzinnej parafii pod Krakowem (stamtąd pochodzę - w BB mieszkam od pół roku - "rdzennym" bielszczaninem jest mój TŻ ). W Bielsku będziemy mieć za to cywilny (już się nie mogę doczekać!)
__________________
i can be your tinkerbelland, you can be my peter pan and we can run away together off to never never land..
kammmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 12:26   #401
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: Panny młode z Bielska i okolic są tutaj?

ja juz mialam cywilny w 2010r na 20 osob i bylo bardzo fajnie. w tle gral marsz weselny?! czy jakos tak

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 15:25   #402
TysiaBB1989
Rozeznanie
 
Avatar TysiaBB1989
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 787
Dot.: Panny młode z Bielska i okolic są tutaj?

Cytat:
Napisane przez kammmm Pokaż wiadomość
no to stosunkowo niedaleko ja os. beskidzkie
a ja po przeciwnej stronie lotnika od Was ;P koło strusia
__________________
Razem
Weselicho 2014-10-25
TysiaBB1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 16:57   #403
ewaden
Raczkowanie
 
Avatar ewaden
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 411
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Cytat:
Napisane przez hariett Pokaż wiadomość
Jej, dziewczyny, ale Wam zazdroszczę już wybranych sukni... Ja mam to dopiero przed sobą i chyba nie wiem co zrobię, w dodatku mam ograniczony budżet i nie wiem... Taaak się boję. Jak organizacja wszystkiego to dla mnie pestka, to mój własny wizerunek mnie koszmarnie dołuje... eeh.
Mnie najbardziej stresowały poszukiwania sukni i restauracji Reszta nie jest taka straszna, tylko moja 8 godz. różnica czasu troche mnie spowalnia- jak mam dzwonić to albo po mojej północy albo 7-8 rano, ale da się przeżyć
Co do sukni, każdy ma ograniczony budżet, tyle że limity sa inne Jak bym miała mniejszy to bym rozważała:
1/ kupno modelu salonowego
2/ kupno sukni z wyprzedaży
3/ szycie
4/ wypożyczenie
5/ kupno używanej- sama się do takiego kupna przymierzałam (i sama zamierzam sprzedać swoją po ślubie)- polowałam jednocześnie w Polsce (np. na Tablicy) i USA- tu mają dużo tego typu stron, np.
http://www.preownedweddingdresses.co...edding-dresses
http://www.oncewed.com/used-wedding-dresses/
http://www.nearlynewlywed.com/collections/dresses
o tych 2 ostatnich to widzę, że i inne dziewczyny wspominały
wystrzegaj się tylko podróbek oferowanych online

Cytat:
Napisane przez hariett Pokaż wiadomość
ewaden - gratuluję pozbierania! Tyyle rzeczy planujesz, i tak ładnie wszystko wybrane... A sukienka mega!
Dziękuję A tak w ogóle to rozmawiasz z królową chaosu, kontrolowanego

Cytat:
Napisane przez hariett Pokaż wiadomość
Co do zaproszeń - my dajemy 1,70zł/szt, z wydrukiem wszystkiego, ale znajomy kupował jakby same karneciki i dał 2,7zł/szt i osobno musiał drukować wypełnienie, więc różnie bywa... .
czyli moje ewentualne 2,5 z wydrukiem i kopertami to nie rozpasanie (w USA nie mogłam znaleźć nieczego co by mi się podobało poniżej 6-9zł masakra)

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Cytat:
Napisane przez jennyah Pokaż wiadomość
Ale dzisiaj się chwalę Wybrałam suknię Agnes 11820, zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia, choć wprowadziłam kilka zmian, m.in. zmieniłam zapięcie na zamek i guziczki
śliczna! a zmiany uważam za naprawdę trafne (szczególnie zamek i guziczki)
ewaden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 09:52   #404
lena_25 10 14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 15
Dot.: Panny młode z Bielska i okolic są tutaj?

Cytat:
Napisane przez TysiaBB1989 Pokaż wiadomość
a ja po przeciwnej stronie lotnika od Was ;P koło strusia
TysiaBB1989 widzę, że nie dość, że bierzemy ślub w tym samym dniu i jesteśmy z tego samego rocznika to jeszcze mieszkasz obok miejsca do którego bardzo często zaglądam Czy będziesz brała ślub w Aleksandrowicach? Jest to moja parafia, ale kompletnie nie znam tamtejszych księży. Czy któraś z Was się orientuje jak to tam wygląda?
lena_25 10 14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 10:18   #405
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: Panny młode z Bielska i okolic są tutaj?

Cytat:
Napisane przez lena_25 10 14 Pokaż wiadomość
TysiaBB1989 widzę, że nie dość, że bierzemy ślub w tym samym dniu i jesteśmy z tego samego rocznika to jeszcze mieszkasz obok miejsca do którego bardzo często zaglądam Czy będziesz brała ślub w Aleksandrowicach? Jest to moja parafia, ale kompletnie nie znam tamtejszych księży. Czy któraś z Was się orientuje jak to tam wygląda?
ja tez chetnie sie dowiem jak to w parafii Aleksandrowickiej jest. Niewiem ile sie placi za ksiedza,organiste i kwiaty. ja na kopernia mieszkam dopiero rok. Wstyd sie przyznac ale jeszcze bierzmowanie zrobic bo niestety mieszkalam w bb a w wilkowicach chodzilam do gimnazjum i tam byly przygotowania do bierzmowania. i spotkania na ktore czasem nie przyszlam i ksiadz nie widzial mnie w nd na mszy i nie dopuscil;(

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 10:23   #406
TysiaBB1989
Rozeznanie
 
Avatar TysiaBB1989
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 787
Dot.: Panny młode z Bielska i okolic są tutaj?

Cytat:
Napisane przez lena_25 10 14 Pokaż wiadomość
TysiaBB1989 widzę, że nie dość, że bierzemy ślub w tym samym dniu i jesteśmy z tego samego rocznika to jeszcze mieszkasz obok miejsca do którego bardzo często zaglądam Czy będziesz brała ślub w Aleksandrowicach? Jest to moja parafia, ale kompletnie nie znam tamtejszych księży. Czy któraś z Was się orientuje jak to tam wygląda?
hahah ja niesetety biorę ślub w Kamienicy.
Podobno w tamtym roku w mojej parafii brało ślub tylko 8 par .....
Więc jak ksiądz był u nas po kolędzie to bardzo się ucieszył, że my bierzemy i mam przyjść zaklepać datę dopiero w sierpniu bo na pewno nikogo nie będzie.
__________________
Razem
Weselicho 2014-10-25
TysiaBB1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 15:35   #407
ewaden
Raczkowanie
 
Avatar ewaden
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 411
Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Cytat:
Napisane przez lena_25 10 14 Pokaż wiadomość
Czy będziesz brała ślub w Aleksandrowicach? Jest to moja parafia, ale kompletnie nie znam tamtejszych księży. Czy któraś z Was się orientuje jak to tam wygląda?
Aleksandrowice to moja parafia z dzieciństwa. Ja z twarzy to znam tam wszystkich księży, a osobiście (przez chyba 19 lat był moim proboszczem - w 2 różnych parafiach) tylko proboszcza- ks Stanisława, b.fajny człowiek. Jakie procedury i ceny tam obowiązują to już niestety nie podpowiem W kontakcie już nie jesteśmy.
Za moich czasów ks Stanisław (najpierw proboszcz w Aleksandrowicach a potem na os. Polskich Skrzydeł) w ogóle nie patrzył na pieniądze, to były czasy prawdziwych wolnych datków, najważniejsza była wspólnota, ale czy jego podejście się zmieniło i się skomercjalizował kościelnie to nie wiem

Edytowane przez ewaden
Czas edycji: 2014-03-24 o 21:53
ewaden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 17:48   #408
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Witajcie Lipcowa PM 2013 pozdrawia
Jeśli jest ktoś chętny na białe literki magnetyczne na samochód - A & P (3 znaki), proszę o wiadomość prywatną Z chęcią dam im drugie życie, w domu nic z nimi nie zrobię
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 18:54   #409
TysiaBB1989
Rozeznanie
 
Avatar TysiaBB1989
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 787
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

lena_25 10 14 a gdzie ty masz przyjęcie weselne ?
__________________
Razem
Weselicho 2014-10-25
TysiaBB1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 19:08   #410
Aphrodisyack
Zadomowienie
 
Avatar Aphrodisyack
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lub.
Wiadomości: 1 144
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Cytat:
Napisane przez jennyah Pokaż wiadomość
Anannke wczoraj nie mogłam, bo mój przyszły mężuś nie odstępował mnie na krok hihi

Ale dzisiaj się chwalę Wybrałam suknię Agnes 11820, zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia, choć wprowadziłam kilka zmian, m.in. zmieniłam zapięcie na zamek i guziczki


no piękności!

czyli tak jak mówiłam - na każdą PM gdzieś czeka jej sukienka żeby ją oczarować od pierwszego włożenia
__________________
Homo sum, nihil humani a me alienum esse puto.


Aphrodisyack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 21:33   #411
lena_25 10 14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 15
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Cytat:
Napisane przez TysiaBB1989 Pokaż wiadomość
lena_25 10 14 a gdzie ty masz przyjęcie weselne ?
W domu weselnym Bartek w Hałcnowie. Póki co mamy salę, kamerzystę, fotografa, orkiestrę... no ale pozostał jeszcze ksiądz i wybór sukni co do której nie mam pomysłu
lena_25 10 14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 07:22   #412
jennyah
Raczkowanie
 
Avatar jennyah
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 64
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Witam wszystkie nowe koleżanki!! Trochę się nas więcej zrobiło

Cytat:
Napisane przez ewaden Pokaż wiadomość
śliczna! a zmiany uważam za naprawdę trafne (szczególnie zamek i guziczki)
Dziękuję bardzo!

Cytat:
Napisane przez Aphrodisyack Pokaż wiadomość
no piękności!

czyli tak jak mówiłam - na każdą PM gdzieś czeka jej sukienka żeby ją oczarować od pierwszego włożenia
Dziękuję! Chyba faktycznie coś w tym jest... Oglądając na necie "Sey yes to the dress" zastanawiałam się, czemu one się tak wzruszają?? Ja co prawda się nie wzruszyłam, ale poczułam to "coś" i wtedy wiedziałam
__________________
-Nasz Dzień-
25.10.2014
jennyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:46   #413
ewaden
Raczkowanie
 
Avatar ewaden
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 411
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Cytat:
Napisane przez jennyah Pokaż wiadomość
Dziękuję! Chyba faktycznie coś w tym jest... Oglądając na necie "Say yes to the dress" zastanawiałam się, czemu one się tak wzruszają?? Ja co prawda się nie wzruszyłam, ale poczułam to "coś" i wtedy wiedziałam
A mi się łezka w oko zakręciła jak ze szczęścia na myśl o tym dniu
A "Say yes to the dress" polecam- i to nie tylko przyszłym pannym młodym, bo to tak pozytywny i nieraz śmieszny program (więcej żartów jest w "Say yes to the dress- Atlanta"), że pomaga też na chandre czy PMS Ja w swojej kolekcji, nagrywam z TV, mam teraz chyba 60 odc., choc przysięgam że staram się kasować co jakiś czas. Ograniczam tym samym miejsce na nagrania programów naukowych i przyrodniczych oglądanych przez męża, ale wiecie, mówi się, jak kocha- to poczeka, a u mnie jest: kocha- więc nie każe kasować

Edytowane przez ewaden
Czas edycji: 2014-01-31 o 23:53
ewaden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 00:32   #414
ewaden
Raczkowanie
 
Avatar ewaden
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 411
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Dziewczyny, czy Wy, tak jak ja, też macie zakaz sypania kwiatków w kościele? W moim przypadku dywan równocześnie nie należy do najpiękniejszych ( to nie to, że zniszczony, bo dość nowy, ale po prostu taki czerwony we wzorki, a ja wolę jednolite lub jak najmniej "naciapkane" ). Zastanawiam się teraz w związku z tym nad opcją wypożyczenia dywanu od specjalistycznej firmy zajmującej się dekoracjami ślubnymi (i nie tylko) i położenia go na istniejący. Na razie badam teren- szukam firm i zbieram oferty. Muszę też porozmawiać z księdzem, czy dopuściłby w ogóle takie rozwiązanie, i sprawdzić długość nawy, a dokładniej przejścia, bo to ma wpływ na koszt (chyba wyślę szwagra, żeby zmierzył bo na necie na razie mi się nie udało wymiarów znaleźć)
Co o tym sądzicie? Uważacie to za totalną fanaberie czy pomysł warty rozważenia? Brałyście pod uwagę takie posunięcie? Chętnie poznam Wasze opinie, no i sytuacje kościelne
ewaden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 09:21   #415
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

moja suknia się rozstrzygnie do połowy lutego

co do sypania kwiatów w kościele to szczerze nie wiem czy u mnie można... w sumie nie mam takiego planu więc nie interesowałam się tym ale nie dziwiłabym się że nie można w końcu to trochę takie śmiecenie w kościele.. wiem że ksiądz ma u nas jakieś ale do dekoracji, że nie chce nic z zewnątrz, że nie chce udziwnianych - nie wiem będę musiała z nim pogadać o tym jeszcze bo póki co wiem to tylko od siostry tż która brała tam ślub.

Czy będzie dywan - nawet nie wiem - nie pamiętam jak to na jej ślubie było. Ale mnie osobiście wydaje się to zbytecznym wydatkiem... chyba bym się nie zdecydowała. Będzie albo ten co jest w kościele (o ile jest) albo żaden. Myślę że lepiej te pieniądze zainwestować w dekoracje które zrobią większe wrażenie. Przypomnisz gdzie masz ślub? bo moze jak będziemy wiedzieć o który kosciół chodzi podpowiemy coś. wydaje mi się że dywan to element na który zwraca się mniejszą uwagę - przynajmniej ja
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…

Edytowane przez anannke
Czas edycji: 2014-02-02 o 09:23
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 11:47   #416
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Dziewczyny czy szukacie może na własną rękę oprawy florystycznej?
Tam gdzie robimy przyjęcie florystka ma już termin zajęty, i niestety będę musiała szukać sama ofert + musimy zapłacić inne koszty jak nie bierzemy florystki od nich (nawet jeśli tamta ma termin już zabukowany... )
Szukam kogoś kto ubierze stoły z klasą i nie skroi jak za zboże, bo dodatkowe koszty wyjdą nas około 500 zł.
Możecie kogoś polecić? okolice Wadowic, Andrychowa, Kęt
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 14:23   #417
jennyah
Raczkowanie
 
Avatar jennyah
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 64
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Hej dziewczyny! Też nie mam pojęcia czy można sypać płatkami w kościele. U nas ksiądz zakazał rzucać ryżem po wyjściu z kościoła, ale z tego co wiem to w większości parafii tak jest.

wiolafrytkaJeśli chodzi o dekoracje, to myślę, że trzeba popytać florystki, może po prostu powiedzieć jaką kwotę masz do wydania i zapytać co jest w stanie zrobić
Mi polecali tą Panią, ale nie wiem niestety jakie ma ceny.
MargarettDesign
__________________
-Nasz Dzień-
25.10.2014
jennyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 16:50   #418
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Cytat:
Napisane przez jennyah Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Też nie mam pojęcia czy można sypać płatkami w kościele. U nas ksiądz zakazał rzucać ryżem po wyjściu z kościoła, ale z tego co wiem to w większości parafii tak jest.

wiolafrytkaJeśli chodzi o dekoracje, to myślę, że trzeba popytać florystki, może po prostu powiedzieć jaką kwotę masz do wydania i zapytać co jest w stanie zrobić
Mi polecali tą Panią, ale nie wiem niestety jakie ma ceny.
MargarettDesign
dzięki za odpowiedź, Spróbuje się z nią skontaktować, zawsze to lepiej mieć kogoś kogo się poleca niż brać w ciemno
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 17:01   #419
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: Panny młode z Bielska i okolic są tutaj?

kurcze a ja mialam w planach zeby moi synowie szli przed nami i kwiatami rzucali;( Oni musza isc przed nami,skoro nie z platkami to z czym?

ile placiliscie ksiedza za cala uroczystosc slubu? i jak organizujecie ubior kosciola? chetnie sie dowiem gdzie najtaniej
Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 17:37   #420
ewaden
Raczkowanie
 
Avatar ewaden
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 411
Przyszłe panny młode Bielsko Białą i okolice:)

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
co do sypania kwiatów w kościele to szczerze nie wiem czy u mnie można... w sumie nie mam takiego planu więc nie interesowałam się tym ale nie dziwiłabym się że nie można w końcu to trochę takie śmiecenie w kościele..
[...]
Czy będzie dywan - nawet nie wiem - nie pamiętam jak to na jej ślubie było. Ale mnie osobiście wydaje się to zbytecznym wydatkiem... chyba bym się nie zdecydowała. Będzie albo ten co jest w kościele (o ile jest) albo żaden. Myślę że lepiej te pieniądze zainwestować w dekoracje które zrobią większe wrażenie. Przypomnisz gdzie masz ślub? bo moze jak będziemy wiedzieć o który kosciół chodzi podpowiemy coś. wydaje mi się że dywan to element na który zwraca się mniejszą uwagę - przynajmniej ja
Załączam zdjęcia- wnętrz mojego kościoła oraz dywanów, które mogę wypożyczyć. A Ty gdzie bierzesz ślub?
Księdzu nawet nie chodzi o zaśmiecanie, ale o to że płatki plamią dywan, a on go ostatnio wymieniał.
Ja zwracam uwagę na takie detale jak dywan, bo jestesm skrzywiona zawodowo (architect ogólny i projektant wnętrz), i te wzorki mnie nieco drażnią. Płatków kwiatów nie wymyśliłam dla siebie tylko swoich druhenek- żeby miały więcej frajdy niż nieść bukieciki ale jak trzeba będzie to z sypania zrezygnuje. Płatków może nie być, ale wzorki pozostaną
Popatrzę na zdjęcia z siostry ślubu (ten sam kościół) i sprawdzę jak bardzo dywan się rzuca w oczy- ale to dopiero za 1,5m-ca będę mogła zrobić osobiście, więc póki co sprawdzam alternatywy.
A jakie inne dekoracje masz na myśli, na które lepiej wydać pieniądze? Może tym mnie przekonasz

Cytat:
Napisane przez jennyah Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Też nie mam pojęcia czy można sypać płatkami w kościele. U nas ksiądz zakazał rzucać ryżem po wyjściu z kościoła, ale z tego co wiem to w większości parafii tak jest.
U nas ryż też zabroniony, ale płatki już nie- trzeba tylko zejść ze schodów, żeby się nie naniosło do wnętrza.

Cytat:
Napisane przez wiolafrytka Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy szukacie może na własną rękę oprawy florystycznej?
Tam gdzie robimy przyjęcie florystka ma już termin zajęty, i niestety będę musiała szukać sama ofert + musimy zapłacić inne koszty jak nie bierzemy florystki od nich (nawet jeśli tamta ma termin już zabukowany... )
Szukam kogoś kto ubierze stoły z klasą i nie skroi jak za zboże, bo dodatkowe koszty wyjdą nas około 500 zł.
Możecie kogoś polecić? okolice Wadowic, Andrychowa, Kęt
Ja mam florystke, która wspólpracuje z restauracją. Spotkałam się z nią, pogadałam około godzinę, i spodobała mi się. Widziałam jej dekoracje florystyczne na przyjęcia do tej restauracji (proste i eleganckie), na FB widziałam zdjęcia jej bukietów ślubnych, pokazałam jej co mi się podoba (zdjęcia), pokazałam zdjęcia sukni, przedyskutowałysmy szczegóły, gatunki kwiatów, ilość wazonów na stłoach, na podłodze, ilość i rodzaj dekoracji w kościele, i spodobało mi się. Fajne jest to, że pracuje na podanym budżecie z uwzględnieniem twojej wizji : https://www.facebook.com/TuberozaStu...tyczne?fref=ts
Sprawdzałam też inną firmę/kwiaciarnię z Bielska, polecaną przez ludzi (opis jaki słyszałam zawsze: takich dwóch panów ), spoza preferencji i rekomendacji właścicieli, ale byli sporo drożsi, i dość specyficzni oraz egzaltowani : https://www.facebook.com/pages/Salon...39640162740422
Porównując koszty- w Tuberozie mam koszt dekoracji całości (restauracja, kościół, bukiety dla mnie i rodziców, oraz butonierka) za połowę ceny podanej przez Aplauz.
Co do dodatkowych opłat za wprowadzenie florystki z zewn., gdy ich florystka wzięła zlecenia poza ich salą w czasie Twojego przyjęcia- nie odpuszczaj, i się kłóć To co robią jest moim zdaniem conajmniej nieetyczne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg czerwony dywan.jpg (89,5 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bialy dywan.jpg (70,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg church (2).jpg (70,0 KB, 8 załadowań)

Edytowane przez ewaden
Czas edycji: 2014-03-24 o 21:55
ewaden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-04 07:49:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:49.