Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-30, 15:04   #391
Katka_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

O studniowce w Amadeusie tez slyszalam nie zbyt fajne opinie, ale ponoc wesele jest inna bajka. Dlatego chcialam sie dowiedziecz czegos blizszego o tym hotelu. Ale dzieki ;o)
Katka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 15:29   #392
Cameline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 13
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Co osoba to nieco inny punkt widzenia. Może Wam się przyda kilka informacji. W tym roku miałam ślub i w ostatnich 3 latach dużo bywaliśmy na weselach w rodzinie czy u znajomych więc odnośnie kilku lokali:

Arkadia Radlin - sama miałam tu wesele i szczerze polecam. Może cena nieco wysoka ale po przeliczeniu wszystkiego nie wychodzi dużo wyższa niż w innych lokalach. Plusem są darmowe napoje, kiedy to w lato ich dużo schodzi co w innych miejscach już jest doliczane do rachunku.
Nie było wspomniane o wysokości sali - a to też jest ważne. Tutaj jest wysoko sufit co w lato nie jest tak gorąco
Też nikt nie wspominał o resztkach jedzenia jakie się dostaje. Tutaj naprawdę bardzo dużo się dostaje z powrotem, łącznie z wszystkim jak np. masło czy nawet nie ogórki Rozdawaliśmy wszystkim gościom jedzenie i imprezowaliśmy cały tydzień a jeszcze dużo później wyrzuciliśmy bo nie dało się wszystkiego zjeść.

Pradziad Rogów - hmmm zdania podzielone. Byłam tam 4 razy na weselach i jakoś 4 razy mam negatywne odczucia. Ceny... niższe ale na pierwszy rzut oka. Wychodzi przy ustalaniu menu kiedy za nawet moim zdaniem podstawowe dania (np. kaczka i tatar) trezba grubo dopłacać za każda osobę. W lato dodając napoje cena wychodzi taka jak gdzieś indziej. Wystrój lokalu to rzecz gustu - mi się nie podoba. Jednak minusem jest bardzo niska sala. W niezbyt gorący dzień (przy klimatyzacji) nie da się tam wysiedzieć co tak duszno i gorąco. Plusem jest ogród - dla mnie niestety to trochę zbyt mało jeden atut.
Tutaj jedzenia mało które się otrzymuje po weselu. Jakoś się "rozchodzi" po kucharkach/kelnerkach. Wystarcza na zaproszenie gości następnego dnia i nic więcej.
Oczywiście, że nikt nie je starego jedzenia i tak właściwie to i tak na każym weselu jedzenia pod dostatek ale tak opisałam dla porównania

Złota Iglica - sala ładna, jedzenie pyszne, obsługa rewelacyjna. Ogólnie duży plus. Nie znam cen ani szczegółów przy ustalaniu menu.

U Kaczyny Rogów - sala duża, też wysoka z balkonem Jedzenie smaczne. Ogólnie też polecam. Nie wiem jak w upalny dzień bo słyszałam że muchy latają przy jedzeniu ale nie mogę tego potwierdzic. Ja byłam w chłodny dzień i było ładnie, schludnie i przyjemnie

Sala w Tworkowie (nie wiem jak się nazywa) - nie byłam osobiście ale ogólnie ją wszyscy zachwalają.

Niby w regionie sal dużo, ale w rzeczywistości np. organizując wesele na ok. 120 osób chcąc salę z dużym parkietem w środku to niestety lista lokali się bardzo zawęża.
Życzę powodzenia tym, którzy jeszcze jej nie znaleźli

Edytowane przez Cameline
Czas edycji: 2009-11-03 o 07:34
Cameline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 10:13   #393
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Dziewczyny, a czy któraś z Was ma może jakieś opinie na temat restauracji Pod Filarami w Czeladzi??
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 21:56   #394
Stysik
Zakorzenienie
 
Avatar Stysik
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 751
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Cytat:
Napisane przez rybkasia Pokaż wiadomość
Szkoda że nie ma ogrodu ale z 2 strony u mojego brata na weselu był piękny teren(Dworek Nad Stawem) i nie miał się kto bawić bo wszyscy byli na zewnątrz:/więc to można nawet na plus potraktować)ciekawi mnie jakie jest jedzenie???
Co Do Amadeusza to byłam tam na studniówce i było beznadziejnie po 1 gdzie indziej się jadło gdzie indziej bawiło, po 2 było nas za dużo przez co był straszny ścisk przy stołach, po 3 jedzenie było zimne i mało apetyczne.Ale to była studniówka a nie wesele
A co o Dworku myślisz?
__________________
Rise and rise again
until lambs become lions...




"Granice? Nigdy żadnej nie widziałem.
Ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi."



Stysik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 09:10   #395
rybkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 38
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Dworek jest spoko, dużo jedzenia wielka sala(mój brat miał duże wesele i miał w tej nowej dużej sali),teren dookoła też ładny, jeżeli planujesz tam wesele to na pewno będziesz zadowolona
rybkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 11:01   #396
Katka_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Ej, a byl ktoś na weselu albo mial wesele w Wodzislawiu w Hotelu AMADEUS??? Please, jakies info????
Katka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 21:17   #397
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

http://www.restauracja-verona.pl/

Szukam sprawdzonych informacji na temat tego lokalu. Byliśmy tam jako goście indywidualni, ale wiadomo że wesele to co innego. Proszę o jakieś informacje
dottta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-23, 10:16   #398
Olga_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Hej dziewczyny,

Wlasnie rozpoczelam poszukiwania jakiegos urokliwego miejsca na wesele.
W okolicach Tarnowskich Gor zwrocilłam uwagę na Palac w Rybnej.

Czy ktoraś z Forumowiczek miała tam wesele albo bawiła sie na weselu?
Chcę się upewnić czy wybór tego miejsca na ten jedyny dzień będzie właściwy

- Już zwróciłam uwagę na fakt, że cała impreza przy dużej liczbie gości będzie musiała się odbywać na dwóch piętrach.
- Zastanawiam się czy w jakiś sposób nie wpłynie to negatywnie na przebieg całego przedsiewzięcia.
- Natomiast bardzo podoba mi się wystrój i otoczenie pałacyku,
- o menu niestety nic mi nie powiedziano


Będę bardzo wdzięczna za kazdą informację, opinię odnośnie tego lokalu.

Pozdrowiam ciepło
Olga
Olga_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 13:34   #399
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Cytat:
Napisane przez Olga_1 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Wlasnie rozpoczelam poszukiwania jakiegos urokliwego miejsca na wesele.
W okolicach Tarnowskich Gor zwrocilłam uwagę na Palac w Rybnej.

Czy ktoraś z Forumowiczek miała tam wesele albo bawiła sie na weselu?
Chcę się upewnić czy wybór tego miejsca na ten jedyny dzień będzie właściwy

- Już zwróciłam uwagę na fakt, że cała impreza przy dużej liczbie gości będzie musiała się odbywać na dwóch piętrach.
- Zastanawiam się czy w jakiś sposób nie wpłynie to negatywnie na przebieg całego przedsiewzięcia.
- Natomiast bardzo podoba mi się wystrój i otoczenie pałacyku,
- o menu niestety nic mi nie powiedziano


Będę bardzo wdzięczna za kazdą informację, opinię odnośnie tego lokalu.

Pozdrowiam ciepło
Olga
Zależy kiedy ma być wesele. Na 2011 nie uzyskasz tam żadnych informacji Pałacy fajnie wygląda z wierzchu - w środku trochę jak muzeum tylko zaniedbane - zapach naftaliny Zabawa na dwóch salach to już problem często a na dwóch piętrach to porażka moim zdaniem Z tego co nam powiedziano o menu - drogo (dokładnie nie pamiętam ale na pewno ponad 200zł) i nic nie ma (tzn. nie ma napojów, ciast itd). Po za tym w 2010 maja tam robic remont i nie wiadomo w sumie kiedy i jak się on skończy Myśmy z tego Pałacyku zrezygnowali.
dottta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 14:06   #400
czarnussssssss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 109
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Witajcie drogie Panie, a czy ktoras z was slyszala o dworku u biesa?
czarnussssssss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 21:17   #401
xxxKiNiUsxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraina Szczęścia :*
Wiadomości: 75
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Cytat:
Napisane przez czarnussssssss Pokaż wiadomość
Witajcie drogie Panie, a czy ktoras z was slyszala o dworku u biesa?
Witam, ja słyszałam a nawet byłam siostra tam miała wesele.. jedzenie bardzo smaczne w dużych ilościach, sale przepiękne ogród zresztą też, dworek położony jest na uboczu więc jest bardzo cicho jedyne co mi się nie podobało to fakt, że sala do tańczenia jest osobno, bo te stare babcie, które nie tańczyły nie miały co robić chcąc pooglądać tańczących czy posłuchać muzyki musiały iść do drugiej sali a no i to że wc było na parterze a sala na 1 piętrze (dla mnie to problemem nie było ale także przez wzgląd na babcie:P), ale siostra miała w tym budynku za fontanną, a wiem że tam w ogródku jest jeszcze jedna sala, taka większa.. ogólnie to sala jest fajna, zdecydowanie mogę polecić
__________________
22.05.2010 Nasz wielki dzień


22.08.2010 Nasz Skarb jest nareszcie z nami
Juleczka
xxxKiNiUsxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 16:31   #402
anulka122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

cześć dziewczyny, a słyszałyście coś na temat restauracji Maximus w Rybniku-Niewiadomiu? Sama knajpa nam się podoba, ale nie znalazłam nigdzie opinii na temat jedzenia które tam podają no i troche sie boje... jesli któras była to proszę o pomoc
anulka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 08:35   #403
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Cytat:
Napisane przez Katka_22 Pokaż wiadomość
O studniowce w Amadeusie tez slyszalam nie zbyt fajne opinie, ale ponoc wesele jest inna bajka. Dlatego chcialam sie dowiedziecz czegos blizszego o tym hotelu. Ale dzieki ;o)
A ja studniówkę w Amadeusie super wspominam Ale to było...prawie 6 lat temu Jak ten czas leci
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 09:57   #404
kotek6
Rozeznanie
 
Avatar kotek6
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 593
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

o Amadeusie nie słyszałam za dobrych opinii. Drogo a cena nie adekwatna do jakości ..... ale to były opinie osób które miały tam inne imprezy poza weselami

ja wybrałam Arkadie Radlin i teraz trapią mnie wątpliwości czy na na pewno dobrze zrobiłam??? jeszcze nie podpisałam umowy i mogę zmienić jak by coś ...... problemem jet to że mam dość daleko do tej sali .... jakieś 20 km jazdy autem a jak jeszcze się okaże że nie było idealnie .... strasznie się tym stresuję i nie niestety nie bardzo ma mi kto doradzić .... proszę o wasze opinie
__________________
poznaliśmy się 05.11.2007

ślub 07. o7. 2012
kotek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 12:13   #405
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Cytat:
Napisane przez kotek6 Pokaż wiadomość
o Amadeusie nie słyszałam za dobrych opinii. Drogo a cena nie adekwatna do jakości ..... ale to były opinie osób które miały tam inne imprezy poza weselami

ja wybrałam Arkadie Radlin i teraz trapią mnie wątpliwości czy na na pewno dobrze zrobiłam??? jeszcze nie podpisałam umowy i mogę zmienić jak by coś ...... problemem jet to że mam dość daleko do tej sali .... jakieś 20 km jazdy autem a jak jeszcze się okaże że nie było idealnie .... strasznie się tym stresuję i nie niestety nie bardzo ma mi kto doradzić .... proszę o wasze opinie
Kilka postów wyżej ktoś pisał o Arkadii. Też chcieliśmy tam wesele, ale w kwietniu 2007 nie było już wolnego terminu na czerwiec 2009. W tym lokalu, gdzie mieliśmy wesele też już nie było, ale był wolny cały sierpień, także zmieniliśmy datę.

Ja idę na wesele do Arkadii 29 grudnia, także jakby co, to mogę wtedy dać znać jak wrażenia W każdym razie słyszałam raczej dobre opinie
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 13:05   #406
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Cytat:
Napisane przez kotek6 Pokaż wiadomość
o Amadeusie nie słyszałam za dobrych opinii. Drogo a cena nie adekwatna do jakości ..... ale to były opinie osób które miały tam inne imprezy poza weselami

ja wybrałam Arkadie Radlin i teraz trapią mnie wątpliwości czy na na pewno dobrze zrobiłam??? jeszcze nie podpisałam umowy i mogę zmienić jak by coś ...... problemem jet to że mam dość daleko do tej sali .... jakieś 20 km jazdy autem a jak jeszcze się okaże że nie było idealnie .... strasznie się tym stresuję i nie niestety nie bardzo ma mi kto doradzić .... proszę o wasze opinie
Ja też byłam na studniówce w Amadeusie i miło wspominam.
A wesele mam w Arkadii ale dopiero 20.08.2011 , ale szwagierka idzie tam na sylwestra to będzie już jakaś opinia

A z ciekawości jaka jest cena w Arkadii na 2012 ??
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017

Edytowane przez JennyAniolek
Czas edycji: 2009-12-03 o 13:06
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 12:18   #407
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Cytat:
Napisane przez czarnussssssss Pokaż wiadomość
Witajcie drogie Panie, a czy ktoras z was slyszala o dworku u biesa?
Ja słyszałam od kilku osób niepochlebne opnie na temat tej sali. Głownie znajomi narzekali na jedzenie, że strasznie mało wszystkiego. Nie wiem, może młode pary wybrały tą wersję podstawową, bo z kolei koleżanka wyżej pisze, że jedzenia dużo. W każdym razie nie słyszałam jeszcze od osób które tam były na weselu jakichś pochwał.

Cytat:
Napisane przez kotek6 Pokaż wiadomość
ja wybrałam Arkadie Radlin i teraz trapią mnie wątpliwości czy na na pewno dobrze zrobiłam??? jeszcze nie podpisałam umowy i mogę zmienić jak by coś ...... problemem jet to że mam dość daleko do tej sali .... jakieś 20 km jazdy autem a jak jeszcze się okaże że nie było idealnie .... strasznie się tym stresuję i nie niestety nie bardzo ma mi kto doradzić .... proszę o wasze opinie
20km to jeszcze nie jest tak daleko. Ja miałam podobnie z kościoła do "swojej" sali.
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 14:44   #408
kotek6
Rozeznanie
 
Avatar kotek6
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 593
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

dokładnie nie wiem ale bo U BIESIA nie była w środku ale TŻ mówił ze tam są 3 sale i że raczej na raz są 3 wesel .. ogólnie to mojemu TŻ sala nie przypadła do gustu (takie jakieś dziwne greckie malowidła na ścianie tak mi o niej opowiedział) ogólnie TŻ mówił że tam nic dobrego o niej nie słyszał że jedzenie nie bardzo - ale kto tam wie po facetach jak oni gustu nie mają

czekam na jakieś opinie takie aktualnie z Arkadii bo choć idę przed świętami podpisać umowę to jednak wolę wiedzieć na co zwrócić uwagę
co do ceny to na dzień dzisiejszy jest to 165zł (w cenie są napoje bez ograniczeń, jedynie cały alkohol we własnym zakresie) co do ceny za 2 lata to pewnie będzie większa ale nie potrafię powiedzieć o ile ...szczerze to we wszystkich restauracjach mi tak powiedzieli (jednie gościniec wodzisławski miała chyba coś takiego, że jak podpisze umowę teraz to cena nie wzrośnie ale mieliśmy parę rzeczy co nam nie pasowały min zaliczkę 1000zł! - tak nam kelner powiedział) .........Arkadia ma na dzień dzisiejszy ceny zbliżone do innych sal (kasjopeja 155zł, gosciniec 160zł) wiec myślę że nie będzie źle, bo w każdej innej bym też zapłaciła tyle samo ....
__________________
poznaliśmy się 05.11.2007

ślub 07. o7. 2012
kotek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 14:48   #409
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

kotek6, 1000 złotych to raczej normalna kwota na zaliczkę na salę My tez płaciliśmy 1000 złotych zaliczki w Contrze, a było to w 2007 roku .
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 15:12   #410
kotek6
Rozeznanie
 
Avatar kotek6
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 593
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Rybulka ja płace w arkadii 500 zł ...jak byłam w Contrze to mówiono o 500zł ale rozwiałam tylko z synem właścicielki ...wiesz 1000zł to dla mnie dużo (za dużo).... czasem są różne zdarzenia losowe ślub trzeba odwołać tym bardziej jak się tyle do przodu co ja rezerwuje salę .... mam nadzieje że wybór jest dobry ale stresuję się tym bardzo ...
__________________
poznaliśmy się 05.11.2007

ślub 07. o7. 2012
kotek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 15:15   #411
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Cytat:
Napisane przez kotek6 Pokaż wiadomość
Rybulka ja płace w arkadii 500 zł ...jak byłam w Contrze to mówiono o 500zł ale rozwiałam tylko z synem właścicielki ...wiesz 1000zł to dla mnie dużo (za dużo).... czasem są różne zdarzenia losowe ślub trzeba odwołać tym bardziej jak się tyle do przodu co ja rezerwuje salę .... mam nadzieje że wybór jest dobry ale stresuję się tym bardzo ...
Wiem, wiem, że to nie mało Dla mnie to też dużo, tym bardziej, że to praktycznie cała moja wypłata
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 15:15   #412
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

W tych lokalach co byliśmy oglądać nie spotkałam się nigdzie z zaliczką 1000zł (nawet w Contrze chcieli 500zł).

kotek6 - będzie dobrze, nie ma się czym stresować. Nam się sala bardzo spodobała, właścicielka też ok - w sierpniu mieliśmy wahania czy sala nie będzie za duża jeśli na weselu byłoby tylko 40os i właścicielka powiedziała, że dla niej to nie problem, bo ona zrobi zarówno małe jak i duże wesele i decyzja zależy od nas i taka oto zostaliśmy
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 16:30   #413
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
W tych lokalach co byliśmy oglądać nie spotkałam się nigdzie z zaliczką 1000zł (nawet w Contrze chcieli 500zł).
My w Parkowej przykładowo usłyszeliśmy że zaliczka to 15% (czyli w naszym przypadku 1800zł ).
dottta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 14:00   #414
ANTENKA81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 34
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

My mieliśmy wesele w Arce w Jankowicach i tam zaliczka to 200 zł.

A ryzyko to zawsze jest (koleżanka odmówiła salę 3 dni przed ślubem, bo TŻ zdradził ją na kawalerskim ), ale jak dla mnie to też przesada wpłacać zaliczki 1.000 zł. Rozumiem, że restauracje muszą się jakoś zabezpieczyć, bo jednak muszą mieć "obsadę" (w sumie każdy dzień dla nich to kilka jeśli nie kilkanaście tysięcy złotych więc gdy ktoś odmówi "bo tak" lub wybierze nagle inny lokal - im nie koniecznie uda się znaleźć kogoś w puste miejsce)

No ale wydać na dzień dobry 1.000 zł jeszcze zanim zacznie się zbierać na ślub - wiele osób po prostu na to nie stać
ANTENKA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 19:19   #415
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

My w "Wenecji" płaciliśmy zaliczki albo 600 zł albo 800 zl. Dokładnie nie pamiętam ale chyba jednak 800 zl
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 12:18   #416
rybkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 38
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Witam ponownie
A czy któraś może coś wie na temat wesela w Gościńcu zamkowym w Kończycach Małych?nie daleko jastrzębia zdroju zameczek wygląda ładnie tylko nie wiem jak w środku itd.bo stronkę mają w budowie.
I czy któraś ma jakieś opinie na temat "Gościnny Dom"w Rydułtowach?Bo bardzo podoba mi się wewnątrz ale nie wiem co i jak z weselami.
rybkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 13:22   #417
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Cytat:
Napisane przez rybkasia Pokaż wiadomość
Witam ponownie
A czy któraś może coś wie na temat wesela w Gościńcu zamkowym w Kończycach Małych?nie daleko jastrzębia zdroju zameczek wygląda ładnie tylko nie wiem jak w środku itd.bo stronkę mają w budowie.
I czy któraś ma jakieś opinie na temat "Gościnny Dom"w Rydułtowach?Bo bardzo podoba mi się wewnątrz ale nie wiem co i jak z weselami.
Z tego co pamiętam to chyba wizażanka kitek_fm miała tam wesele w tym roku.
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 08:41   #418
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Cytat:
Napisane przez rybkasia Pokaż wiadomość
Witam ponownie
A czy któraś może coś wie na temat wesela w Gościńcu zamkowym w Kończycach Małych?nie daleko jastrzębia zdroju zameczek wygląda ładnie tylko nie wiem jak w środku itd.bo stronkę mają w budowie.
I czy któraś ma jakieś opinie na temat "Gościnny Dom"w Rydułtowach?Bo bardzo podoba mi się wewnątrz ale nie wiem co i jak z weselami.
Ja miałam wesele w Gościńcu Zamkowym. Jak w środku? To zależy jaka sala Cię interesuje. Ta na 60 osób to jest taka "zamkowa" natomiast ta duża sala to wygląda jak zwykła sala OSP, ale jak się ją postroi to nie wygląda już tak źle.
Co do "Gościnnego Domu" to nie podoba mi się wystrój, jak na wesele Za dużo tam ciemnego brązu, przez co sala robi przygnębiające wrażenie. No ale widzę, że Tobie się w środku podoba. Co do wesel tam to na stronie jest zakładka "organizacja wesel".
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 19:09   #419
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

powiedzcie mi proszę czy macie jakieś sprawdzone sale w okolicach Dąbrowy Górniczej, lub miejscowości obok. Chodzi mi o jakąś przytulną sale i dobre jedzonko.
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 16:29   #420
paranaue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1
Dot.: Lokale weselne na Górnym Śląsku i w okolicach

Dziewczyny pomóżcie!
Szukam opinii na temat Restauracji Klasyka w Zabrzu. Czy ktoś tam organizował wesele lub był na nim jako gość? Może ktoś ze znajomych organizował? Jakie wrażenia? Jedzenie dobre- czy dużo? Czy rozwiązanie z trzema salami jakie proponują w restauracji zdaje egzamin na weselu? Proszę o wszelkie opinie
paranaue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 19:12:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.