Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-24, 09:49   #391
l_eniuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 34
GG do l_eniuszek
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

no i bardzo fajnie
l_eniuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 13:09   #392
aliene15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5
Stopniowanie czy cieniowanie?

Hej mam gęste , falowane włosy i chcę coś z nimi zrobić jak myślicie lepiej pocieniować czy wystopniować ?
aliene15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 14:49   #393
maartucha
Zadomowienie
 
Avatar maartucha
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 590
GG do maartucha
Dot.: Stopniowanie czy cieniowanie?

Cieniowanie dobrze robi gestym wlosowm
__________________


" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 11:09   #394
sylwiaa03
Raczkowanie
 
Avatar sylwiaa03
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ok. Lublina :)
Wiadomości: 33
Ściąć czy zapuszczać ?

Włosy zawsze były moim problemem. Naturalnie nie są to typowe loki. Raczej takie fale z tendencją do puszenia. Żeby włosy wyglądały możliwie katowałam je pianką co sprawiało, że loki wyglądały całkiem ładnie. A wiadomo, że pianka strasznie wysusza i niszczy włosy. Często używałam prostownicy, ale włosy są szczególnie podatne na wilgoć co sprawiało, że efekt nie utrzymywał się zbyt długo. Po tych zabiegach włosy są bardzo średniej kondycji Teraz pierwszy raz staram się je zapuścić i sprawdzić czy długie będą wyglądały dobrze i nie wymagały ani pianki, ani prostownicy (marzą mi się delikatne fale). Jednak na razie moje włosy dobiegają już do 50 cm i nadal mam z nimi duży kłopot. Dlatego zastanawiam się nad ich ścięciem. Po głowie chodzi mi aktualna fryzura Edyty Górniak. I tu moje pytanie: lepiej zapuszczać dalej, co może przynieść oczekiwany efekt delikatnych fal? Czy ściąć je na krótko, co ułatwi mi stylizację włosów? z góry dziekuję za rady.
__________________
Intensywnie tyję 43 > 45 > 47> 50


Edytowane przez sylwiaa03
Czas edycji: 2010-02-25 o 11:15
sylwiaa03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 13:12   #395
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Jaka fryzura do kręconych włosów??

Jeśli chcesz zapuścić, to prócz odstawienia suszarek i prostownic oraz farbowania (co juz zrobiłaś ) postaw na porządną pielęgnację.
Zapraszam wówczas do wątka pielęgnacyjnego, FAQ i pigułki. Poczytaj, przemyśl.
Fale nie będą piękne, jeśli będą poniszczone.

Ścięcie fal na krótko (nie mam zielonego pojęcia, jak wygląda obecnie EG) może spowodować, że fale się nie pojawią. Widać je po prostu przy pewnej długości (pewnej, bo to indywidualne).

Poza tym warto wkleić zdjęcia swoich włosów - łatwiej będzie coś powiedzieć.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 16:44   #396
xolax44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Malbork
Wiadomości: 5
cieniowanie

Czy jeżeli mam trochę kręcone włosy to będę mogła je pocieniować (oczywiście u fryzjera)? Zastanawiam się czy będzie mi to pasowało. Oczywiście będę je potem prostować, bo innaczej to by się nie ułożyły.
xolax44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 12:16   #397
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Jeśli zamierzasz je prostować, to w jakim celu chcesz zastosować cięcie, które pozwoli odsłonić włosy spod spodu i pomoże lepiej się im skręcić?
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 15:54   #398
gwert66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 13
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Witam. Ja również mam z natury kręcone włosy. Ostatnio miałam włosy równej długości do ramion. Związywałam w kitkę cały czas. Rozpuszczone puszyły się. Dzisiaj byłam u fryzjera i nie mogę się na siebie napatrzeć. Super wycieniowane i same loki, bez żadnych żeli, balsamów i pianek. Ścieniowane na całej długości, z tyłu w lekki szpic. Cięcie oczywiście było na sucho. Zawsze miałam ścinane na mokro i wyglądałam strasznie. Teraz loki ładnie otaczają twarz. Zero siana. Dzisiaj jak umyję włosy to oczywiście nałożę mój ulubiony żel z siemienia lnianego. Mąż przyszedł z pracy i zapytał czy kręciłam włosy na wałki( nawet nie zauważył, że obcięłam), ale i tak się ucieszyłam, że zauważył zmianę na lepsze.
gwert66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 18:06   #399
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwert66 Pokaż wiadomość
Witam. Ja również mam z natury kręcone włosy. Ostatnio miałam włosy równej długości do ramion. Związywałam w kitkę cały czas. Rozpuszczone puszyły się. Dzisiaj byłam u fryzjera i nie mogę się na siebie napatrzeć. Super wycieniowane i same loki, bez żadnych żeli, balsamów i pianek. Ścieniowane na całej długości, z tyłu w lekki szpic. Cięcie oczywiście było na sucho. Zawsze miałam ścinane na mokro i wyglądałam strasznie. Teraz loki ładnie otaczają twarz. Zero siana. Dzisiaj jak umyję włosy to oczywiście nałożę mój ulubiony żel z siemienia lnianego. Mąż przyszedł z pracy i zapytał czy kręciłam włosy na wałki( nawet nie zauważył, że obcięłam), ale i tak się ucieszyłam, że zauważył zmianę na lepsze.
a zdradzisz w jakim mieście dopadłaś takiego fajnego fryzjera?
jeśli nie chcesz się ujawniać to napisz na PV plizz
bo ja szukam kogoś sprawdzonego, do wyzwalania skrętu właśnie
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 18:57   #400
gwert66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 13
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Do agison. Mieszkam we Wrocławiu i tu się strzygłam. No jestem w szoku. W pracy też wszyscy myśleli, że kręciłam włosy. Wyobraź sobie, że zapłaciłam 20 zł. Jest to mały zakład gdzie są trzy fryzjerki. Nie ma tam żadnych luksusów. Strzygła mnie dziewczyna, która ma też kręcone włosy. No rewelacja. Już więcej nigdzie nie pójdę, a tym bardziej, że tak tanio. Mam całą głowę w kędziorach . Pozdrawiam.
gwert66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 20:00   #401
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cześć wszystkim ostatnio trapi mnie jedno pytanie a mianowicie..czy włosy kręcone należy mocno (czyt. bardzo mocno) cieniować? ja aktualnie mam dość mocno wycieniowane.. najkrótsze mają ok. 15cm a najdłuższe sięgają dość sporo za ramiona...fakt, że lepiej się układają gdy są rozpuszczone..a z kolei po związaniu wyglądają fatalnie..bo "kucyk" jest bardzo lichy.. i wygląda jak bym miała 3 włosy na krzyż:/
a jak jest u Was?macie mocno cieniowane włosy??
tak też sobie myślałam..że dużo artystów np. beyonce czy shakira... też mają loczki, ale ich fryzurki są zupełnie inne... jakby w ogóle nie były degażowane ani cieniowane...tzw. burza loków a ja z kolei, jak idę do fryzjera to zawsze słyszę, że włosy kręcone trzeba degażować aby nie powstała na głowie "bombka" no i cieniować też mocno aby się uniosły...
co o tym myślicie?
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-02, 17:55   #402
Ewa_er
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 48
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Wydaje mi się, że to zależy od rodzaju włosów, od kształtu twarzy, ale przede wszystkim od umiejętności fryzjera. Jakiś czas temu byłam w dość renomowanym salonie w Rzeszowie na podcięciu końcówek i generalnie na "odświeżeniu" fryzury. Niestety fryzjerka wycieniowała mi włosy w taki sposób, że po wyprostowaniu rzeczywiście wyglądały rewelacyjnie, natomiast jak się naturalnie pokręciły to wyglądały strasznie... Zrobiła mi tak jakby dwie warstwy o dużej różnicy długości i wyglądało to fatalnie... Musiałam zapuszczać wierzchnią wasrstwe tak żeby mniej więcej wyrównać włosy a następnie byłam już u innej fryzjerki, która wycieniowała mi włosy na wysokości tylko 2 cm od spodu. I to muszę przyznać sprawdziło się u mnie świetnie. Jeśli cieniować solidnie, to uważam, że trzeba mieć włosy przynajmniej za ramiona i cieniować stopniowo, robiąc kilka coraz dłuższych warstw, ale tak żeby ta wierzchnia nie była zbyt krótka. Nie podoba mi się strzępienie włosów kręconych ani robienie pazurków, które po wyprostowaniu owszem wyglądają w porządku, ale jak przyjdzie umyć włosy i zostawić kręcone to ręce opadają.. Życzę wszystkim Wesołych Świąt i uadnych wizyt u fryzjerów!!
Ewa_er jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 22:52   #403
dortik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11
Unhappy Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Jak już o fryzurach dla włosów kręconych to może ja podzielę się błędami, które fryzjerki najczęściej popełniają na moich włosach. Nieważne jaka fryzjerka i ile zapłacę za cięcie - prędzej czy później zepsuje mi fryzurę
Mam włosy kręcone o dość dużym i raczej luźnym skręcie.
1) Włosy cięte są pod skos lub co gorsza degażowane. Raz zdarzyło mi się, że na niedługich wówczas włosach fryzjerka zdegażowała mi je do połowy długości w efekcie czego każdy włos sterczał w inną stronę ;( Dodatkowo tak ścięte włosy dają efekt zbliżony do poszarpania przez psa albo silnego ich spalenia na końcach.
2) Zbyt mocno wycieniowane włosy dają efekt zbliżony do opisanego powyżej. W dodatku są bardzo rzadkie i nie obciążają się własną grubością co sprawia, że w ogóle nie są podatne na układanie;( Takie włosy można tylko podciąć na końcach o kilka centymetrów ...dodam, że ja zapuszczam.

Złości mnie to zniezmiernie ale mimo, że w ciągu ostatnich kilku lat kilkakrotnie zmieniałam fryzjera, gdyż z nową fryzurą wstydziłam sie pokazać ludziom. Dodam tylko, że właśnie jestem kilka dni po nieudanym cięciu i jestem wręcz wściekła bo mimo iż moim celem było tylko "podciecie końcówek" fryzjerka zniszczyła mi zapuszczane od wakacji włosy! Jestem więc w punkcie wyjścia modląc się, że szybko ujrzę odrosty na moich farbowanych włosach...

a osobom z Lublina chętnie udzielę rady do których fryzjerów NIE należy chodzić...szczególnie mając włosy kręcone;(
dortik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 13:01   #404
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwert66 Pokaż wiadomość
Mieszkam we Wrocławiu i tu się strzygłam. No jestem w szoku. W pracy też wszyscy myśleli, że kręciłam włosy. Wyobraź sobie, że zapłaciłam 20 zł. Jest to mały zakład gdzie są trzy fryzjerki. Nie ma tam żadnych luksusów. Strzygła mnie dziewczyna, która ma też kręcone włosy. No rewelacja. Już więcej nigdzie nie pójdę, a tym bardziej, że tak tanio. Mam całą głowę w kędziorach
Jestem szalenie ciekawa, gdzie ciełas włosy. poszukuje fryzjera dla siebie, ale ciecie musi byc dobre, bo nie mam teraz mozliwosci walki z włosami.
Cytat:
Napisane przez honey87 Pokaż wiadomość
czy włosy kręcone należy mocno (czyt. bardzo mocno) cieniować?
Zalezy od siły skretu, grubosci włosów, tego, czy pod spodem tez sie kreca (wówczas warto je odsłonic) no i od preferencji włascicielki.
Trzeba pamietac, ze włos krecony musi miec swoja długosc, by sie dobrze skrecic, wiec cieniowanie niedobrane do włosa bedzie fatalne w skutkach.
Efekty cioeniowania maja byc widoczne przy włosach rozpuszczonych, wiec nie dziw sie, ze kucyk wyglada marnie. Takie włosy lepiej podpinac spinkami-zabkami (pomijam juz, ze krecone kucyków i mocnego wiazania nie lubia).
Cytat:
beyonce czy shakira... też mają loczki, ale ich fryzurki są zupełnie inne... jakby w ogóle nie były degażowane ani cieniowane...tzw. burza loków
Zauwaz, ze nikt z nas nie wie, jakie naprawde włosy maja gwiazdy. Widzimy je po licznych zabiegach specjalistów od wizerunku, działaniach prywatnych fryzjerów. Beyonce poza tym bardzo czesto nosi peruke. Nie ma co porównywac
Cytat:
a ja z kolei, jak idę do fryzjera to zawsze słyszę, że włosy kręcone trzeba degażować aby nie powstała na głowie "bombka" no i cieniować też mocno aby się uniosły...
co o tym myślicie?
Unosza sie, gdy sa lzejsze, wiec cieniowanie pomaga. Degazowanie ma w teorii nie doprowadzic do efektu afrykańskiego - to moja teoria. Jednak degazowanie niszczy końcówki i podwaja tylko niechciany efekt afrykanski.
Prawde o postepowaniu z kreconymi powie tylko druga kreconowłosa. Jesli fryzjer nie ma sam kreconych lub ma i nie potrafi dbac, to ja wole od niego uciec. podobno u nas w kraju nie uczy sie postepowania z lokami, wiec fryzjer nie ma pojecia, co z nimi zrobic.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2010-04-17 o 13:03
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 12:55   #405
_Kam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: hmm..?
Wiadomości: 1
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Mi moja fryzjerka powiedziała ze jak ma sie włosy kręcone i gube (a takie mam) to nie powinno się ich cieniować ,ze względu na to ze pozniej po myciu sie robi jedna wielka szopa i albo trzeba prostować , albo wiązać, od 2 lat nie cieniuje włosów to wyglądam normalnie a ne tak kiedyś wielka jedna chodząca szopa;]
_Kam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 13:11   #406
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Dlatego pisałam, ze to zalezy od wlosów. Moje sa cienkie i cieniowanie sprawia, ze wygladaja, jakby było ich wiecej.
Jest tez technika zwana piórkowaniem, która objetosci pozbawia skutecznie (tez mi to zrobiono, choc nie chciałam - wizja fryzjerki).

Fryzjerka ma racje - jesli umyjesz włosy zwykłem szamponem lub takim zawierajacym cała tablice Mendelejewa, pozbawisz je skutecznie naturalnego nawilzenia, którego i tak maja niewiele. By znalezc potrzebna wilgoc, natychmiast sie spusza. Włos suchy niewłasciwie pielegnowany tak własnie działa - latem, gdy wilgotnosc spora jak antenka szuka wilgoci, zima, gdy wilgotnosc niska oddaje wilgoc do powietrza.
Własciwie pielegnowane krecone nie beda tak reagowac - osłoniete emolientami, dobrze nawilzone ciesza swoim pieknem.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 10:18   #407
uniiquex3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z domu. ;)
Wiadomości: 1
GG do uniiquex3
Post Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

heej.

mam identyczny problem co Wy.
mam tak mocno kręcone włosy, i jeszcze do tego takie długie..
podcinam je, ale ciężko mi się je układa..
myślałam, żeby sobie wycieniowac troche, ale wszyscy mowią,że będe miała potem szopę na głowie..
cały czas to samo, nic sie na mojej głowie nie zmienia, tylko przedziałek wzięłam na lewo..
; (
nie wiem co mam z nimi robic.
a ściąc je do ramion nie chcę..
uniiquex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 10:29   #408
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwert66 Pokaż wiadomość
Do agison. Mieszkam we Wrocławiu i tu się strzygłam. No jestem w szoku. W pracy też wszyscy myśleli, że kręciłam włosy. Wyobraź sobie, że zapłaciłam 20 zł. Jest to mały zakład gdzie są trzy fryzjerki. Nie ma tam żadnych luksusów. Strzygła mnie dziewczyna, która ma też kręcone włosy. No rewelacja. Już więcej nigdzie nie pójdę, a tym bardziej, że tak tanio. Mam całą głowę w kędziorach . Pozdrawiam.
dziękuję Ci bardzo Kochana niestety mieszkam na drugim końcu Polski ... szkoda
ale fajnie że chociaż na skrajnym biegunie macie jakieś fajne fryzjerki, bo u mnie niestety nędza ...
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 10:56   #409
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

zapisalam sie do fryzjera bo wlosy takie geste sie zrobily ze nie daje rady - obcinalam prawie 3 miesiące to juz czas chyba pocieniowac tylko boje sie znowu co bedzie - niby ten fryzjer dobrze obcina i nigdy mi za duzo nie sciąl ale to suszenie po wszystkim - pewnie na okrąglej szczotce znowu i prostownica na koniec ostatnio powiedzialam zeby mi tylko lekko wysuszyl i pougniatal to zacząl mi suszyc na wszystkie strony i rozczepywac te wlosy reka ze wyszlam ze strzecha i kopa siana i musialam myc wlosy od nowa w domu i ratowac je jakos- normalnie przyszlam do niego z wypielegnowanymi lokami a wyszlam ze strzecha na głowie -
albo zaczne po prostu sama sobie obcinac wlosy ? nie wiem czy rykowne bardziej niz wizyta u fryzjera ? w koncu od kad sama farbuje w koncu nie mam spalonych wlosow tylko zdrowe

ale sie rozpisalam
__________________
blog

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2010-05-09 o 10:27
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-08, 12:26   #410
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

a jeszcze odnosnie mojej wizyty u fryzjera to czy tak powinna wygladac jak ja opisuje ? nie wiem - moze lepiej kupic fryzjerskie nozyczki i samej cos obciąc , czytalam kiedys w gazecie o takim sposobie ze wiąze sie wlosy na czubku i podcina rowno a a potem jak sie juz rozpusci w dół to one będą pocieniowane
taka jest prawda ze mam mnostwo włosow i jeszcze fale wiec malo ktory fryzjer sobie z nimi radzi
__________________
blog

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2010-05-09 o 10:27
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 12:40   #411
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
dzieki syrenka

a jeszcze odnosnie mojej wizyty u fryzjera to czy tak powinna wygladac jak ja opisuje ? nie wiem - moze lepiej kupic fryzjerskie nozyczki i samej cos obciąc , czytalam kiedys w gazecie o takim sposobie ze wiąze sie wlosy na czubku i podcina rowno a a potem jak sie juz rozpusci w dół to one będą pocieniowane
taka jest prawda ze mam mnostwo włosow i jeszcze fale wiec malo ktory fryzjer sobie z nimi radzi
Ja się oddaję zawsze w ręce fryzjerskie więc nie pomogę, ale np. Eloe ostatnio sama sobie cieniuje włosy

Z fryzjerskim suszeniem też mam problem, ostatnio po suszeniu na dyfuzorze wyglądałam tragicznie (choć raz fryzjerowi się udało i loczki wyszły śliczne), ale była zima więc założyłam czapkę i w domu umyłam włosy; po prostowaniu na szczotce też myję.
Mi fryzjerka zanim zacznie prostować na szczotce suszy włosy suszarką; może pozwól mu na wysuszenie a jak chwyci w ręce prostownicę/szczotkę podziękuj mówiąc, że nie potrzebujesz i to Ci starczy?

Ta metoda cięcia którą opisujesz była gdzieś opisana w jakimś filmiku na youtube
---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

losek78, tu masz takie coś:
http://www.youtube.com/watch?v=bl13t5iuoFc

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2010-05-09 o 10:28
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 13:08   #412
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV

dzieki syrenka jeszcze raz - wlasnie o to mi chodzilo
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 10:17   #413
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez uniiquex3 Pokaż wiadomość
myślałam, żeby sobie wycieniowac troche, ale wszyscy mowią,że będe miała potem szopę na głowie..
Co wszyscy z ta szopą?! Jeśli fryzjer/ktoś, kto obcina, nie przyjrzy się Twoim włosom, nie odpyta dokładnie z zachowania włosów i nie dobierze odpowiednich kosmetyków oraz cięcia, to będzie fatal.
Szopa to słowo potwornie pojemne, więc dokładnie nie wiem, co kto ma na myśli. Dla mnie "szopa" to synonim "syndromu afrykańskiego" - loków brak, ale włosy sa rozprostowane, napuszone i suche.
Jeśli masz włosy mocno kręcone, to lepiej ciąć z objętości, by nie odstawały na wszystkie strony.
Cytat:
cały czas to samo, nic sie na mojej głowie nie zmienia, tylko przedziałek wzięłam na lewo..
Cóż... włos kręcony ma własny pomysł na układanie się. Albo godzimy się z naturą albo nie. Możemy jeszcze spinać i uładzać, ale drastyczna zmiana jak w przypadku prostych nie jest możliwa (co najwyżej z długości, ale włosy i tak ułoża sie po swojemu). Nie da się przyjśc do fryzjera ze zdjęciem i wyjść z kopią na głowie Co najwyżej jednorazowo i na kilka godzin.
Dlatego kręcone trzeba kochać.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 16:47   #414
ameliamaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław/Gliwice
Wiadomości: 103
GG do ameliamaj
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

dziewczyny a obcinal was ktos w ten sposób: najpierw fryzjerka dzielila morke wlosy na pasma potem pasma zawijała (oplatala) wokół siebie i dopiero gdy cała glowa byla w zawinietych pasmach- obcinala . wlosy po tym ukladaly mi sie przez 3 miesiace. A mam wlosy z tych cienkich o grubym skrecie ktore po pewnym czasie robia sie sianowate i przyklapniete. NIestety zaden fryzjer nie rozumie o co mi chodzi jak im tlumacze metode
ameliamaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 17:05   #415
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 896
Co zrobić z włosami?

Się zastanawiam co zrobić. Nie mam pomysłu jak ściąć. Zawsze ścinam podobnie tak jak teraz mam. I teraz nie wiem czy zostawić tak jak jest, skrócić, bądź zapuszczać dalej. A może prosta grzywka na czoło?
Sorry za jakość zdjęć, ale nie mam na dysku zdjęć robionych specjalnie dla włosów, a tylko takie znalazłam.

Mam nadzieję że wybrałam dobry dział.
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 17:57   #416
pauzi007
Raczkowanie
 
Avatar pauzi007
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 231
Dot.: Co zrobić z włosami?

Ja bym dalej zapuszczała
__________________
Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. IV
Dziennik regeneracji naturalnych loków i fal
FAQ dla kręconowłosych
Pigułka

Nie traktuj innych tak jak czym oni są, lecz tak jakimi oni powinni być
pauzi007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 18:39   #417
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Co zrobić z włosami?

Wg mnie dobrze teraz wyglądają
jak się w nich czujesz? może starczy podcięcie końcówek? dawno byłaś u fryzjera?
btw. ładny skręt
masaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 18:48   #418
Lil Bon Bon
Raczkowanie
 
Avatar Lil Bon Bon
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 200
GG do Lil Bon Bon
Dot.: Co zrobić z włosami?

Śliczne i zdrowe włosy . Zapuszczaj. Nic nie wygląda lepiej niż dłuuuuugie loki.
__________________
37 cm of 3c/M/ iii
Lil Bon Bon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 19:04   #419
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 896
Dot.: Co zrobić z włosami?

Dzięki
Końcówki podcinam regularnie.
Ostatnio byłam tak z 1,5-2 miesiące temu.
I właśnie się zastanawiam czy jakoś czegoś nie zmienić, ale chyba będę jednak zapuszczać. Zapuszczam już 2 lata z fryzury na chłopaka
Tylko że ciągle wyglądam tak samo, grzywka na bok spinką. I właśnie nie wiem czy zostawić tą grzywkę tak jak jest czy coś z nią zrobić.
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 10:20   #420
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Ameliamaj fryzjerka, u której się cięłam we wrześniu, mówiła mi o tym sposobie. Niestety miałam wówczas na to zbyt krótkie włosy. Podobno to metoda na te dłuższe.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2010-05-14 o 10:22
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-15 20:36:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.