Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-18, 10:07   #4261
bijoux91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Ja mam 24 lata i orto mi mówi, że to już raczej za późno, aby wyciągami skorygować tyłozgryz, za to Damon ma poszerzyć łuk - więc nie wiem jak to jest z tym rozwojem kości
Również mam 24 lata. Miałam otwarty zgryz i został skorygowany wyciągami. Mam Damona i żadnych dodatkowych poszerzaczy łuku nie nosiłam. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku
bijoux91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 10:32   #4262
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Jak się ma aparat kosmetyczny/bezbarwne lub bardzo jasne ligatury to owszem W innym przypadku-nie, można jeść wszystko do woli
To dobrze

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Wielkiego znaczenia to nie ma, niektórzy w ogóle nie robią tego zabiegu. Ja zrobiłam na miesiąc przed założeniem, ale to tak z własnej decyzji. Ważne żeby fluoryzacji nie robić.



A ja unikam potraw barwiących, bo obawiam się że po zdjeciu aparatu zęby pod zamkami będą bielsze, a wokół zabarwione I np nie piję czerwonego wina, nie jem jagód, czarnej porzeczki, wiśni.
Ja też miałam robiony ten zabieg (skaling i piaskowanie), ponad miesiąc temu, do aparatu jeszcze miesiąc, więc w sumie 2 miechy przed założeniem, więc chyba nie powinno być problemu
Chyba nic się nie stanie jak raz na jakiś czas skosztuje się wina itp
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 12:17   #4263
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Jako totalny nowicjusz (może dla Was głupie pytanie ) zapytam, czy to jakieś specjalne gumki, może miałaś jasne/bezbarwne ? czy wszystkie gumki mogą się odbarwić i zawsze, przez cały okres noszenia aparatu, należy unikać barwiących pokarmów ? Takich jak np kisiel ;p, buraki/barszcz, spaghetti czy inne, nic mi nie przychodzi do głowy w tym momencie
Jasne gumki ( w tym przezroczyste, białe, mleczne ) lubia sie przebarwiac. Ale trzeba próbować, najlepiej przed kolejna wizyta zjesc cos barwiacego i zobaczyc co się stanie z gumkami. Ja jakos jem spaghetti, buraczki, barszczu jeszcze nie pilam ale na pewno zrezygnowalam z curry z kuchni. Kawę pije przez slomke herbaty prawie w ogolw nie pije.
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 14:45   #4264
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Jasne gumki ( w tym przezroczyste, białe, mleczne ) lubia sie przebarwiac. Ale trzeba próbować, najlepiej przed kolejna wizyta zjesc cos barwiacego i zobaczyc co się stanie z gumkami. Ja jakos jem spaghetti, buraczki, barszczu jeszcze nie pilam ale na pewno zrezygnowalam z curry z kuchni. Kawę pije przez slomke herbaty prawie w ogolw nie pije.
Ja za to pijam bardzo często herbatę i obawiam się co będzie później :/
W sumie nie zakładam, że będę miała jakies jasne gumki, ale czas pokaże, w końcu to 2 lata noszenia ;p póki co stawiam na niebieskie ewentualnie różowe/czerwone
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 14:51   #4265
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Ja za to pijam bardzo często herbatę i obawiam się co będzie później :/
W sumie nie zakładam, że będę miała jakies jasne gumki, ale czas pokaże, w końcu to 2 lata noszenia ;p póki co stawiam na niebieskie ewentualnie różowe/czerwone
A aparat metalowy czy kosmetyczny? Czerwone wyglądają jak szminka na zębach Rozowe jak dla mnie są najlepsze (jak do tej pory), niebieskie też ok. Fioletowe zbyt ciemne szare też super, mają kolor zamków i się nie odznaczają.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 15:12   #4266
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
A aparat metalowy czy kosmetyczny? Czerwone wyglądają jak szminka na zębach Rozowe jak dla mnie są najlepsze (jak do tej pory), niebieskie też ok. Fioletowe zbyt ciemne szare też super, mają kolor zamków i się nie odznaczają.
Metalowy szukam i szukam, przeglądam zdjęcia, ale ciężko jest znaleźć zdjęcia /informacje o każdym kolorze ;p Jeszcze nawet nie wiem jak będzie z wyborem u orto, ale zakładam, ze niebieskie/różowe to tak podstawowe kolory, ze powinna je mieć ;p
Jakie kolory polecacie, których absolutnie lepiej nie brać ? Myślałam nad założeniem osobnego wątku o kolorach, ale chyba nie przejdzie skoro jest ten wątek i to XV już część ;p
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 15:16   #4267
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Metalowy szukam i szukam, przeglądam zdjęcia, ale ciężko jest znaleźć zdjęcia /informacje o każdym kolorze ;p Jeszcze nawet nie wiem jak będzie z wyborem u orto, ale zakładam, ze niebieskie/różowe to tak podstawowe kolory, ze powinna je mieć ;p
Jakie kolory polecacie, których absolutnie lepiej nie brać ? Myślałam nad założeniem osobnego wątku o kolorach, ale chyba nie przejdzie skoro jest ten wątek i to XV już część ;p
Najlepiej unikać żółtego, pomarańczowego bo sprawiają, że zęby wyglądają na bardziej żółte. Bezbarwne są bez sensu przy aparacie metalowym bo faktycznie szybko się zabarwiają i trzeba uważać na jedzenie. Jeśli chce się najmniej widoczne to szare i pastelowe Czerwone jak mówiłam-efekt czerwonej szminki na zębach 24/7.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-18, 15:25   #4268
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Najlepiej unikać żółtego, pomarańczowego bo sprawiają, że zęby wyglądają na bardziej żółte. Bezbarwne są bez sensu przy aparacie metalowym bo faktycznie szybko się zabarwiają i trzeba uważać na jedzenie. Jeśli chce się najmniej widoczne to szare i pastelowe Czerwone jak mówiłam-efekt czerwonej szminki na zębach 24/7.
Właśnie miałam to samo spostrzeżenie lubię żółty kolor, ale w żadnym wypadku nie chciałabym go na zębach, bo wygląda się jakby się miało żółte zęby, to samo wrażenie mam przy białych/bezbarwnych(niby) czy innych jasnych kolrach. Stąd też mój wybór padł na niebieskie (mój ulubiony kolor ) lub różowe (nie lubię różu, ale ładnie estetycznie wygląda na aparatach ) no i czerwony ten efekt wow ale na pewno nie na pierwszy raz ;p muszę się najpierw oswoić z aparatem na zębach, potem może będę szaleć
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 18:28   #4269
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Blue Raspberry Pokaż wiadomość
Ratunku! Właśnie zjadłam zielony kisiel i nawet nie pomyślałam, że mógłby przebarwić mi ligatury. Patrzę w lustro, a tam seledynowe gumki Da się coś zrobić, żeby chociaż trochę je rozjaśnić? Umyłam zęby i teraz siedzę z płynem w ustach. Pomocy
O kurczę I jak, udało się wyczyścić ligatury?

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
A ja unikam potraw barwiących, bo obawiam się że po zdjeciu aparatu zęby pod zamkami będą bielsze, a wokół zabarwione I np nie piję czerwonego wina, nie jem jagód, czarnej porzeczki, wiśni.

Ja mam aparat samoligaturujący, ale i tak raczej będę unikać mocno barwiących pokarmów, z uwagi właśnie na przebarwienia...


Wstawiam zdjęcia - o matko, ale się namęczyłam, żeby zrobić jakieś sensowne foty Nie widać co prawda mojej największej bolączki, czyli tego jak mocno stłoczone są dolne jedynki i dwójki oraz jak pochylone w stronę dwójek są trójki.
__________________
Wymienię

Edytowane przez Nola_
Czas edycji: 2015-11-09 o 11:06
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 18:32   #4270
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Akurat temat o kolorach ligatur, a jutro mam wizytę i mocno się zastanawiam czy nie poprosić o białe. Co myślicie? Mam dwa wesela, jedno za tydzień, drugie za trzy i chciałbym spróbować tych białych, bo ładnie rozjaśniają zęby i uśmiech. Mam aprat metalowy. Ale z drugiej strony sporo osób narzeka, że zmieniają kolor i trochę się boję, że za trzy tygodnie to już się zrobią żółte. Najlepiej się czuję w różowych, jasnych i ciemniejszych. Ale strasznie mnie kuszą te białe szkoda, że nie pomyślałam o tym wcześniej, bo już bym na tamtej wizycie założyła i przetestowała

Edytowane przez ZielonaaHerbata
Czas edycji: 2015-10-18 o 18:34
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 18:32   #4271
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

łe tam przebarwienia, ligatury wymienicie i po strachu, ja mam inny problem, a mianowicie, nie umiem śmiać/uśmiechać się z zębami całe życie się zęby ukrywało, teraz jak się cieszę do lustra, to wyglądam jak pajac, tak nienaturalnie, weź to teraz człowieku wyćwicz
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-18, 19:13   #4272
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość

Ja mam aparat samoligaturujący, ale i tak raczej będę unikać mocno barwiących pokarmów, z uwagi właśnie na przebarwienia...


Wstawiam zdjęcia - o matko, ale się namęczyłam, żeby zrobić jakieś sensowne foty Nie widać co prawda mojej największej bolączki, czyli tego jak mocno stłoczone są dolne jedynki i dwójki oraz jak pochylone w stronę dwójek są trójki.
Ja też nie mam ligatur, tylko że kosmetyczne zamki i nie wiem w sumie czy kosmetyczny Damon może się przebarwić??
Kawy i herbaty piję bardzo dużo. Jakieś ciemne sosy - też nie unikam. Ale jednak buraki, jagody, wiśnie definitywnie skreślam i również czerwone wino (chociaż po obronie mi się zdarzyło).

Fajnie u Ciebie wygląda aparat. Masz Damona?

Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość
łe tam przebarwienia, ligatury wymienicie i po strachu, ja mam inny problem, a mianowicie, nie umiem śmiać/uśmiechać się z zębami całe życie się zęby ukrywało, teraz jak się cieszę do lustra, to wyglądam jak pajac, tak nienaturalnie, weź to teraz człowieku wyćwicz
O mam to samo i myślałam, że jestem jedyna
Ogólnie mniej krępuję się ze śmianiem, bo wcześniej tak żeby pokazać zęby, to tylko w gronie najbliższych znajomych i już w wyjątkowych sytuacjach. A teraz mam ochotę często się śmiać i uśmiechać. Ale mam wrażenie, że jakoś głupio to robię. I jeszcze ten tyłozgryz - a górne zęby mi od czasu założenia aparatu bardzo wychyliły się w przód. Mam taki dylemat czy sztucznie pchać żuchwę do przodu czy nie
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 19:17   #4273
Blue Raspberry
Raczkowanie
 
Avatar Blue Raspberry
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 54
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość
O kurczę I jak, udało się wyczyścić ligatury?
Niestety się nie udało.

Za to pojawił się jeszcze jeden, tym razem większy problem. Próbowałam wyczyścić zęby nicią, ale okazało się, że nie mogę jej wcisnąć m.in. między jedynkę, a dwójkę z lewej strony (ta bardziej krzywa strona). Początkowo myślałam, że to przez to, że zęby są tak ściśnięte, ale dzisiaj przyjrzałam się dokładniej i okazało się, że (UWAGA!) zęby są sklejone! Nie wiem, co mam robić. Czekać do kolejnej wizyty, którą mam za ponad miesiąc czy dzwonić i umawiać się na wizytę awaryjną?
Blue Raspberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 19:27   #4274
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
O mam to samo i myślałam, że jestem jedyna
Ogólnie mniej krępuję się ze śmianiem, bo wcześniej tak żeby pokazać zęby, to tylko w gronie najbliższych znajomych i już w wyjątkowych sytuacjach. A teraz mam ochotę często się śmiać i uśmiechać. Ale mam wrażenie, że jakoś głupio to robię. I jeszcze ten tyłozgryz - a górne zęby mi od czasu założenia aparatu bardzo wychyliły się w przód. Mam taki dylemat czy sztucznie pchać żuchwę do przodu czy nie
O to to to. Ja też już 'śmielej' pokazuję zęby, ale właśnie-czuję że wyglądam dziwnie. Albo sobie wmawiam Poczekam aż 2jka będzie włączona do łuku, będzie to sensowniej wyglądało
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 19:42   #4275
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Kawy i herbaty piję bardzo dużo. Jakieś ciemne sosy - też nie unikam. Ale jednak buraki, jagody, wiśnie definitywnie skreślam i również czerwone wino (chociaż po obronie mi się zdarzyło).

Fajnie u Ciebie wygląda aparat. Masz Damona?
Ja jakiś czas temu bardzo ograniczyłam herbatę (chociaż ją uwielbiam...) i kawę - powodują u mnie bardzo szybko powstający osad, którego nie mogę się pozbyć niczym innym niż tylko piaskowaniem i skalingiem Chociaż jak tak Was czytam... Może spróbuję przez słomkę...?

Nie, to nie Damon - zwykły metalowy samoligaturujący, moja orto korzysta z aparatów firmy American Orthodontics.

Cytat:
Napisane przez Blue Raspberry Pokaż wiadomość
Niestety się nie udało.

Za to pojawił się jeszcze jeden, tym razem większy problem. Próbowałam wyczyścić zęby nicią, ale okazało się, że nie mogę jej wcisnąć m.in. między jedynkę, a dwójkę z lewej strony (ta bardziej krzywa strona). Początkowo myślałam, że to przez to, że zęby są tak ściśnięte, ale dzisiaj przyjrzałam się dokładniej i okazało się, że (UWAGA!) zęby są sklejone! Nie wiem, co mam robić. Czekać do kolejnej wizyty, którą mam za ponad miesiąc czy dzwonić i umawiać się na wizytę awaryjną?
Ja bym chyba poszła do orto, dla spokoju - klej pewnie mocno trzyma i może mieć to wpływ na nieprawidłowe przesuwanie się zębów...
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 07:06   #4276
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Jako totalny nowicjusz (może dla Was głupie pytanie ) zapytam, czy to jakieś specjalne gumki, może miałaś jasne/bezbarwne ? czy wszystkie gumki mogą się odbarwić i zawsze, przez cały okres noszenia aparatu, należy unikać barwiących pokarmów ? Takich jak np kisiel ;p, buraki/barszcz, spaghetti czy inne, nic mi nie przychodzi do głowy w tym momencie
Ja mam aparat kryształowy i od samego początku orto zakłada mi białe metalowe ligatury, które w ogóle się nie przebarwiają
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 08:26   #4277
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Odliczam ciągle dni do tego 16.11 kiedy i ja będę mogła się cieszyć, że w końcu moje ząbki zaczną się prostować Nosiłam zwykły (ruchomy) aparat, ale wiadomo, on dużych efektów nie da, zawsze miałam kompleks z uśmiechaniem się, więc mam nadzieję, że w końcu on zniknie No i mam nadzieję, ze nie będę miałam problemów z uśmiechaniem sie już w aparacie
Co do koloru ligatur, na pierwszy raz myślałam o niebieskich, ale teraz zastanawiam się czy jednak nie lepiej wziąć różowych, wydają sie subtelniejsze

Jeszcze niecały miesiąc a ja już wariuję
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 09:12   #4278
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Ja mam 24 lata i orto mi mówi, że to już raczej za późno, aby wyciągami skorygować tyłozgryz, za to Damon ma poszerzyć łuk - więc nie wiem jak to jest z tym rozwojem kości
Cytat:
Napisane przez bijoux91 Pokaż wiadomość
Również mam 24 lata. Miałam otwarty zgryz i został skorygowany wyciągami. Mam Damona i żadnych dodatkowych poszerzaczy łuku nie nosiłam. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku
No właśnie dziewczyny macie tylko 24 lata , a ja pięć lat więcej i mimo, że czuję się na mniej to mam nadzieję, że moje kości też, najlepiej tak o połowę by było . Minai moja orto twierdzi to sami co Twój.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 11:02   #4279
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

No właśnie dziewczyny macie tylko 24 lata, 29 lat - ja mam 35. Wszystkie zęby są już w łuku (09.12 minie rok) i teraz ustawiamy je na swoje nowe "stałe" miejsca i prostujemy zgryz - wyciągami.
Tak więc nie przejmujecie się - wszystko da się zrobić.
No i przede wszystkim uśmiechamy się dziewczyny szerokim uśmiechem.
Co do kolorów miałam już: różowy jasny i ciemny (super), metalowy (super), żółty i pomarańczowy - mogą być i zęby nie wydają się żółte -przynajmniej moje. Teraz będą jasno niebieskie - tak na zimę .

PS. w sobotę byłam na weselu i tak się uśmiechałam (no i troszeczkę wypiłam), że w niedziele musiałam się cała wysmarować maścią na podrażnienia - hehehehehe.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016

Edytowane przez I_g_1
Czas edycji: 2015-10-19 o 11:05
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-19, 11:26   #4280
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Ja za to pijam bardzo często herbatę i obawiam się co będzie później :/
W sumie nie zakładam, że będę miała jakies jasne gumki, ale czas pokaże, w końcu to 2 lata noszenia ;p póki co stawiam na niebieskie ewentualnie różowe/czerwone
Tu nawet nie chodzi o kolor gumek, ale powstanie osadu na zębach po kawie/herbacie. Jak wiadomo podczas noszenia aparatu taki kamień częściej powstaje.

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Metalowy szukam i szukam, przeglądam zdjęcia, ale ciężko jest znaleźć zdjęcia /informacje o każdym kolorze ;p Jeszcze nawet nie wiem jak będzie z wyborem u orto, ale zakładam, ze niebieskie/różowe to tak podstawowe kolory, ze powinna je mieć ;p
Jakie kolory polecacie, których absolutnie lepiej nie brać ? Myślałam nad założeniem osobnego wątku o kolorach, ale chyba nie przejdzie skoro jest ten wątek i to XV już część ;p
Dolny łuk mam mieszany i gumki błękitne, super się prezentują na metalowych zamkach i kosmetycznych też
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 11:27   #4281
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość

Ja mam aparat samoligaturujący, ale i tak raczej będę unikać mocno barwiących pokarmów, z uwagi właśnie na przebarwienia...


Wstawiam zdjęcia - o matko, ale się namęczyłam, żeby zrobić jakieś sensowne foty Nie widać co prawda mojej największej bolączki, czyli tego jak mocno stłoczone są dolne jedynki i dwójki oraz jak pochylone w stronę dwójek są trójki.
Też myślałam, że to mój Damon ale to przez to, że nie widzę na zdjęciach tych małych szczegółów odróżniających zamki . Mi się jednak metalowce najbardziej podobają, mają swój urok . No fakt z tej perspektywy zdjęć nie widać wszystkiego ale ząbki masz ładne i efekt na pewno będzie piękny.

Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość
No właśnie dziewczyny macie tylko 24 lata, 29 lat - ja mam 35. Wszystkie zęby są już w łuku (09.12 minie rok) i teraz ustawiamy je na swoje nowe "stałe" miejsca i prostujemy zgryz - wyciągami.
Tak więc nie przejmujecie się - wszystko da się zrobić.
No i przede wszystkim uśmiechamy się dziewczyny szerokim uśmiechem.
Co do kolorów miałam już: różowy jasny i ciemny (super), metalowy (super), żółty i pomarańczowy - mogą być i zęby nie wydają się żółte -przynajmniej moje. Teraz będą jasno niebieskie - tak na zimę .

PS. w sobotę byłam na weselu i tak się uśmiechałam (no i troszeczkę wypiłam), że w niedziele musiałam się cała wysmarować maścią na podrażnienia - hehehehehe.
Ja się uśmiecham szeroko tak czy siak, krzywulce mi też nie przeszkadzały w tym .
Pewnie Ci alko wysuszył śluzówkę .
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 11:28   #4282
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
Akurat temat o kolorach ligatur, a jutro mam wizytę i mocno się zastanawiam czy nie poprosić o białe. Co myślicie? Mam dwa wesela, jedno za tydzień, drugie za trzy i chciałbym spróbować tych białych, bo ładnie rozjaśniają zęby i uśmiech. Mam aprat metalowy. Ale z drugiej strony sporo osób narzeka, że zmieniają kolor i trochę się boję, że za trzy tygodnie to już się zrobią żółte. Najlepiej się czuję w różowych, jasnych i ciemniejszych. Ale strasznie mnie kuszą te białe szkoda, że nie pomyślałam o tym wcześniej, bo już bym na tamtej wizycie założyła i przetestowała
Właśnie, szkoda że wcześniej nie wypróbowałaś ich. Z tym przebarwieniem może być różnie, musiałabyś się pilnować co jesz i pijesz - a to już uciążliwe jest, zwłaszcza na weselu
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 11:35   #4283
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Blue Raspberry Pokaż wiadomość
Niestety się nie udało.

Za to pojawił się jeszcze jeden, tym razem większy problem. Próbowałam wyczyścić zęby nicią, ale okazało się, że nie mogę jej wcisnąć m.in. między jedynkę, a dwójkę z lewej strony (ta bardziej krzywa strona). Początkowo myślałam, że to przez to, że zęby są tak ściśnięte, ale dzisiaj przyjrzałam się dokładniej i okazało się, że (UWAGA!) zęby są sklejone! Nie wiem, co mam robić. Czekać do kolejnej wizyty, którą mam za ponad miesiąc czy dzwonić i umawiać się na wizytę awaryjną?
??
Jak to sklejone?

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Odliczam ciągle dni do tego 16.11 kiedy i ja będę mogła się cieszyć, że w końcu moje ząbki zaczną się prostować Nosiłam zwykły (ruchomy) aparat, ale wiadomo, on dużych efektów nie da, zawsze miałam kompleks z uśmiechaniem się, więc mam nadzieję, że w końcu on zniknie No i mam nadzieję, ze nie będę miałam problemów z uśmiechaniem sie już w aparacie
Co do koloru ligatur, na pierwszy raz myślałam o niebieskich, ale teraz zastanawiam się czy jednak nie lepiej wziąć różowych, wydają sie subtelniejsze

Jeszcze niecały miesiąc a ja już wariuję
Haha no taka ekscytacja przedaparatowa Cię trzyma

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Co to uśmiechania się, to ja teraz coraz bardziej wstydzę się tej prawej strony, gdzie dwójka jest niepodpięta, została daleko z tyłu, jedynka wychyla się coraz bardziej w przód, ale jest przekręcona więc to tak dziwnie wygląda z boku i jak z kimś rozmawiam to... staram się tak stanąć żeby na mnie patrzyli z lewej strony
Bo lewa jest już w miarę, tzn nie straszy jakoś mocno A ten łańcuch z prawej strony nad tą dwójką to coś okropnego dla mnie. Pod niektórymi kątami to to w ogóle wygląda jakbym ja tej dwójki nie miała Wiem, że okropnie marudzę i jest to przejściowe, no ale co poradzę że nie podoba mi się ten widok
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 12:04   #4284
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Aparatowe rozterki :-P Ja wcześniej starałam się uśmiechać bez zębów a teraz śmieje się jak głupia :-P Jedynka dalej ani drgnie, troll z niej jakiś :-P Nie wiem co jest grane. Szału można dostać :-P
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 12:25   #4285
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość
łe tam przebarwienia, ligatury wymienicie i po strachu, ja mam inny problem, a mianowicie, nie umiem śmiać/uśmiechać się z zębami całe życie się zęby ukrywało, teraz jak się cieszę do lustra, to wyglądam jak pajac, tak nienaturalnie, weź to teraz człowieku wyćwicz
na pewno to tylko Twoje wrażenie, że wyglądasz nienaturalnie

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Ja też nie mam ligatur, tylko że kosmetyczne zamki i nie wiem w sumie czy kosmetyczny Damon może się przebarwić??
Kawy i herbaty piję bardzo dużo. Jakieś ciemne sosy - też nie unikam. Ale jednak buraki, jagody, wiśnie definitywnie skreślam i również czerwone wino (chociaż po obronie mi się zdarzyło).

O mam to samo i myślałam, że jestem jedyna
Ogólnie mniej krępuję się ze śmianiem, bo wcześniej tak żeby pokazać zęby, to tylko w gronie najbliższych znajomych i już w wyjątkowych sytuacjach. A teraz mam ochotę często się śmiać i uśmiechać. Ale mam wrażenie, że jakoś głupio to robię. I jeszcze ten tyłozgryz - a górne zęby mi od czasu założenia aparatu bardzo wychyliły się w przód. Mam taki dylemat czy sztucznie pchać żuchwę do przodu czy nie
zamki się nie przebarwiają tylko ligatury

No nie, kolejna która się wstydzi uśmiechać Dajcie spokój, teraz jest czas żeby pokazywać nasze ząbki Też mam tyłozgryz i jak się smieje to tylko górne zęby mi widać

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Odliczam ciągle dni do tego 16.11 kiedy i ja będę mogła się cieszyć, że w końcu moje ząbki zaczną się prostować Nosiłam zwykły (ruchomy) aparat, ale wiadomo, on dużych efektów nie da, zawsze miałam kompleks z uśmiechaniem się, więc mam nadzieję, że w końcu on zniknie No i mam nadzieję, ze nie będę miałam problemów z uśmiechaniem sie już w aparacie
Co do koloru ligatur, na pierwszy raz myślałam o niebieskich, ale teraz zastanawiam się czy jednak nie lepiej wziąć różowych, wydają sie subtelniejsze

Jeszcze niecały miesiąc a ja już wariuję
szybko zleci zobaczysz. Pamiętam jak ja czekałam ponad 3 tyg na założeniu góry, też się już nie mogłam doczekać
Ja bym brała niebieskie

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość
No właśnie dziewczyny macie tylko 24 lata, 29 lat - ja mam 35. Wszystkie zęby są już w łuku (09.12 minie rok) i teraz ustawiamy je na swoje nowe "stałe" miejsca i prostujemy zgryz - wyciągami.
Tak więc nie przejmujecie się - wszystko da się zrobić.
No i przede wszystkim uśmiechamy się dziewczyny szerokim uśmiechem.
Co do kolorów miałam już: różowy jasny i ciemny (super), metalowy (super), żółty i pomarańczowy - mogą być i zęby nie wydają się żółte -przynajmniej moje. Teraz będą jasno niebieskie - tak na zimę .

PS. w sobotę byłam na weselu i tak się uśmiechałam (no i troszeczkę wypiłam), że w niedziele musiałam się cała wysmarować maścią na podrażnienia - hehehehehe.
hashah ja tak mam jak dużo gadam z kimś, to całe policzki podrażnione
Kiedy Twoja orto planuje zdjąć aparat? Ile miałaś przewidziane noszenie wg planu leczenia.
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 12:28   #4286
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość

Haha no taka ekscytacja przedaparatowa Cię trzyma
I to bardzo chciałam tego już daaawno, rok czy dwa lata, no ale niestety wyszło jak wyszło i w końcu mogę się cieszyć, że bęgę go mieć
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 12:30   #4287
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
Aparatowe rozterki :-P Ja wcześniej starałam się uśmiechać bez zębów a teraz śmieje się jak głupia :-P Jedynka dalej ani drgnie, troll z niej jakiś :-P Nie wiem co jest grane. Szału można dostać :-P
Słuchaj a korzenie tej jedynki jest standardowe? Może też coś gdzieś haczy, że ten ząb jest taki oporny.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 12:32   #4288
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
szybko zleci zobaczysz. Pamiętam jak ja czekałam ponad 3 tyg na założeniu góry, też się już nie mogłam doczekać
Ja bym brała niebieskie
Ja pierwszą wizytę u orto miałam 02.10 i przy okazji pobrali mi wyciski oraz dali skierowanie na zdjęcie. Najpierw jak jeszcze we wrześniu przyszłam to mówili, że na ten rok to oni terminów nie mają, a potem na wizycie się okazało, ze jeszcze w tym roku sie uda i to już 16.11 no i chodzę podekscytowana od tamtego czasu na samą myśl

Niebieskie były moim pierwszym strzałem, jako że lubię ten kolor Ale ze względu na fakt, że to będzie pierwszy to waham się nad różem, bo delikatniej to będzie wyglądało..ot moje rozterki nie umiem się zdecydować
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 13:08   #4289
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Słuchaj a korzenie tej jedynki jest standardowe? Może też coś gdzieś haczy, że ten ząb jest taki oporny.
Katuszka może Calliope ma rację, oby nie, ale możliwa jest taka sytuacja. U mnie jest wykrzywienie korony względem korzenia w 1 zębie. Może orto powinna zrobić Ci prześwietlenie?
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 13:23   #4290
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: aparat stały, tylko góra

Moja koleżanka zrobiła dokładnie to samo, jej wada z opisu wyglądała identycznie. Przekonała lekarkę, że przecież dół jest prosty. Po roku dorobiła się jakiegos przykurczu mieśni twarzy, szyi. Na początku migren, nie mogła spać. Wydała znacznie więcej pieniędzy na masaże/konsultacje/porady niż na dół aparatu. Ortodontka przypomniała, że sugerowała oba łuki. Fakt, nieprofesjonalne. Bardzo, ale skutki głupiej decyzji ponosi pacjentka. Teraz ma idealnie prostą górę (na dół nie zdecydowała się nigdy), a dół? No cóż z prostą górą taki prosty wcale nie jest. Podsumowanie? Ortodonta to lekarz, nie wiem czy ortopedzie też będziesz wskazywać metodę leczenia
Jeśli nie chcesz aparatu/nie masz kasy/cokolwiek innego - odpuść. Możesz zmienić lekarza, ale zakładanie samej góry jest rzadko kiedy dopuszczalne i zwykle to lekarz sam proponuje...
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.