motywacja do samodoskonalenia języka:) - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-05, 22:07   #4261
Dominicana
Zadomowienie
 
Avatar Dominicana
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 345
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Ja w sumie w ostatnich dniach tylko powtarzałam. Nic nowego nie przyswoiłam.
Jakoś brak czasu dał się we znaki.

Jutro zamierzam nadrobić i dodatkowo pobrać sobie Anki
Dominicana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 07:59   #4262
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Miss Saeki, Dominicana jak wlaczycie Anki to dajcie mi znac czy mozecie nagrywac dzwieki
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 08:50   #4263
EnjoyYourLife
Raczkowanie
 
Avatar EnjoyYourLife
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 189
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Tygrryska dziękuję za ten link z gazetami online
Ja obecnie nic nie robię z języków, poczekam aż przyjdzide ochota.
A jak przyjdzie to planuję przerobić:
-j. hiszpański ESKK lekcja 29
-j.angielski Anki, nazbierało się 417 do przejrzenia i nowych 100
-j.francuski(4 tematy czyli liczby, dni tygodnia, godziny)

Przyszło mi repetytorium leksykalno-tematyczne j. hiszpański wydawnictwo WAGROS część 1 i 2. Bardzo fajne książki. Polecam wszystkim espańolkom
__________________

EnjoyYourLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 08:54   #4264
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez EnjoyYourLife Pokaż wiadomość
Tygrryska dziękuję za ten link z gazetami online
Ja obecnie nic nie robię z języków, poczekam aż przyjdzide ochota.
A jak przyjdzie to planuję przerobić:
-j. hiszpański ESKK lekcja 29
-j.angielski Anki, nazbierało się 417 do przejrzenia i nowych 100
-j.francuski(4 tematy czyli liczby, dni tygodnia, godziny)

Przyszło mi repetytorium leksykalno-tematyczne j. hiszpański wydawnictwo WAGROS część 1 i 2. Bardzo fajne książki. Polecam wszystkim espańolkom
ja mam te repetytorium do niemieckiego, chociaz ostatnio o nim zapomnialam bo korzystam z innych rzeczy, ale rzeczywiscie fajne
aa mam tez do wloskiego, ale sie go aktualnie nie ucze


wez sobie obejrzyj chociaz jakis ulubiony serial albo poszukaj fajnych piosenek na youtube
ja wczoraj szukalam hiszpanskich po czym przerobilam 1 lekcje w samouczku
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 12:26   #4265
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

I znowu cisza na forum
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 13:50   #4266
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Byłam tydzień poza domem i jedyne co robiłam to czytanie Harrego Pottera po angielsku Ale od jutra wracam do hiszpańskiego.
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 14:04   #4267
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
I znowu cisza na forum
no wlasnie

ja dzis jeszcze nic z jezykow nie zrobilam
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 14:33   #4268
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Ja dzisiaj miałam pierwszą jazdę samochodem więc też jeszcze nic niestety, z wrażenia to chyba dopiero wezmę się pod wieczór za naukę

A wczoraj to powtórki w Henrym + nowe słówka + materiał w Pedro - zawsze coś robię, w sumie codziennie to samo więc nawet nie pisałam
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 14:43   #4269
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
ja mam te repetytorium do niemieckiego, chociaz ostatnio o nim zapomnialam bo korzystam z innych rzeczy, ale rzeczywiscie fajne
aa mam tez do wloskiego, ale sie go aktualnie nie ucze


wez sobie obejrzyj chociaz jakis ulubiony serial albo poszukaj fajnych piosenek na youtube
ja wczoraj szukalam hiszpanskich po czym przerobilam 1 lekcje w samouczku
Masz go może w jakiejś wersji elektronicznej i chciałabyś mi przesłać?
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 14:53   #4270
behati
Raczkowanie
 
Avatar behati
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 31
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Hej, czy znacie jakąś stronę oprócz englishtips, gdzie można ściągać ebooki po angielsku?
behati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 15:46   #4271
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cześć Dziewczyny,
jestem zupełnie nowa na forum a to jest mój pierwszy post, stworzyłam to konto specjalnie aby móc z Wami pisać, ponieważ naprawdę inspirujecie do nauki Mam nadzieję, że mogę się dołączyć
Kilka słów o sobie: uczę się angielskiego, niemieckiego i japońskiego, na punkcie którego mam totalnego fioła, zresztą jak ze wszystkim, co jest związane z Japonią Wasze posty są bardzo budujące i chciałabym jak najszybciej znowu zacząć się uczyć języków, ale jestem teraz blokowana, ponieważ muszę pisać pracę mgr a nie mam na to ochoty i tak błędne koło się zamyka...ale we wrześniu robię wielki powrót, muszę
Behanti, zaraz wyślę Ci adres na pw, nie jestem pewna czy tutaj mogę, ale to jest strona taka bardziej z naukowymi książkami i czasopismami, ale może znajdziesz coś dla siebie, bo z różnych dziedzin
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 17:05   #4272
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Doczytałam, że niektórzy korzystają z Henrego? Jaka wersja? Bo ja również mam zamiar zainwestować w Henry 6,0 Megapakiet. Idę teraz do II klasy LO i na miarę tej klasy mój angielski nie jest dobry i zamierzam uczyć się, od niedawna zaczęłam też w domu co nieco powtarzać Co myślicie o nim, poradźcie, warto? Pod względem gramatycznym, znajomości słówek jest ok, ale nie potrafię rozmawiać, mam blokadę. :| I boję się matury.
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 17:45   #4273
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Doczytałam, że niektórzy korzystają z Henrego? Jaka wersja? Bo ja również mam zamiar zainwestować w Henry 6,0 Megapakiet. Idę teraz do II klasy LO i na miarę tej klasy mój angielski nie jest dobry i zamierzam uczyć się, od niedawna zaczęłam też w domu co nieco powtarzać Co myślicie o nim, poradźcie, warto? Pod względem gramatycznym, znajomości słówek jest ok, ale nie potrafię rozmawiać, mam blokadę. :| I boję się matury.
Nie wiem, czy jest sens kupować cały pakiet. Jak dla mnie wystarczyłby na początek Henry słownictwo (tylko nie wiem jaki poziom dla Ciebie, bo nie wiem jak sobie radzisz). Bo zamiast rozumienia ze słuchu to dużo lepsze są podcasty, z gramatyki English Grammar in Use Murphy'ego (możesz ściągnąć z chomika, naprawdę super są tam wytłumaczone wszystkie zagadnienia maturalne, czego nie ma w Henrym gramatyce, Henry jest dość ubogi jeżeli chodzi o to). Lepiej sobie zaoszczędź na pakiecie, nie kupuj wszystkiego, są tańsze zamienniki niektórych Henrych, a pieniądze wiedzy Ci nie dadzą Ale to tylko moja opinia, moze niech ktoś inny też się wypowie.
Też piszę maturę w przyszłym roku, ale wzięłam się do roboty już rok temu, sama dużo się uczyłam i widzę duże postępy, dlatego maturą się nie martwię.

Cytat:
Napisane przez behati Pokaż wiadomość
Hej, czy znacie jakąś stronę oprócz englishtips, gdzie można ściągać ebooki po angielsku?
na chomiku jest mnóstwo
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 19:28   #4274
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

mature zdaję za dwa lata Czytałam o tym pakiecie i widziałam same pozytywy. Wiesz mój angielski jest ok w miarę, chodzi głównie o rozumowanie. A w tym pakiecie co podałam jest ogólnie od poziomu zerowego wzwyżczy jest jeden poziom np dla zaawansowanych? A mogłabyś mi napisać jakie posiadałaś pakiety, książki, itp z czego się uczyłaś? Ile tak średnio/tygodniowo się uczyłaś? Piszesz, że widzisz postępy, ale na jakim poziomie był twoj angielski jeszcze przed podjęciem samodzielnej nauki? Czekam jeszcze na opinie co do Henrego
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 20:33   #4275
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
mature zdaję za dwa lata Czytałam o tym pakiecie i widziałam same pozytywy. Wiesz mój angielski jest ok w miarę, chodzi głównie o rozumowanie. A w tym pakiecie co podałam jest ogólnie od poziomu zerowego wzwyżczy jest jeden poziom np dla zaawansowanych? A mogłabyś mi napisać jakie posiadałaś pakiety, książki, itp z czego się uczyłaś? Ile tak średnio/tygodniowo się uczyłaś? Piszesz, że widzisz postępy, ale na jakim poziomie był twoj angielski jeszcze przed podjęciem samodzielnej nauki? Czekam jeszcze na opinie co do Henrego
Mój angielski rok temu to był intermediate, tak mnie zakwalifikowali do grupy w szkole językowej, ale nic stamtąd nie wyniosłam bo trochę ten poziom miałam zaniżony... wypisałam się i od września zaczęłam się uczyć z profesorem Henrym słownictwo 1 i 2, po jakichś 8 miesiącach mi się znudziło, ale mnóstwo słówek się uczyłam, ok. 1500/ms., ale to z tego względu że większość kiedyś się tam gdzieś przewinęło, i na zasadzie utrwalenia, dodawałam więcej słówek, conajmniej 50 dziennie.
Jeżeli chodzi o rozumienie ze słuchu, jeżeli masz z tym problem to słuchaj sobie podcasty - jeżeli nie wiesz co to jest, to jest to nagranie np. po angielsku gdzie mówi native speaker przez 5-20min (zależy) np. o jedzeniu w restauracji, chodzeniu do kina, muzyce, sportach, o wszystkim, różne tam mają tematy. Im więcej słuchasz, więcej słówek wyłapujesz i coraz lepiej się słucha. Ja na samym początku byłam przerażona, większości nie rozumiałam, to był dla mnie jakiś bełkot, mimo, że byłam intermediate...
Polecam Ci stronę http://www.eslpod.com/website/index_new.html ale lepiej zacznij od najstarszych, bo zauważyłam, że im wyższy numer podcastu, tym bardziej zaawansowany, i chyba szybciej i mniej wyraźniej mówią.
Druga strona to http://www.isel.edu.pl/ i tam masz tekst tego, co mówią, na początek jeżeli nie radzisz sobie zupełnie z rozumieniem ze słuchu to możesz śledzić na bieżąco co mówią.
Co dały mi podcasty? Nie poświęcam im tyle uwagi, ile bym chciała, ale postęp widzę, teraz 80-90% rozumiem, marzę o 100% rozumieniu, ale niestety nie mam na razie tyle czasu mimo że są wakacje.
Proponuję, np. żebyś słuchała sobie 1 podcast na dzień, albo 1 na dwa dni. Pamiętaj, że musisz być w 100% skupiona na tym co mówią bo samo słuchanie podcastu 'w tle' jest mało efektywne, a chyba nie o to chodzi.
Porównując podcasty do Henrego - rozumienie ze słuchu i konwersacje w ogóle się nie opłaca. Podcasty masz za darmo z internetu i szybciej się uczy niż przy Henrym... takie jest moje zdanie, a wiem, bo mam wszystkie części Henrego i tylko ze słownictwa korzystam.
Trzecia rzecz - czytanie. Miałam problem z rozumieniem tego, co czytam. Na chomiku (chomikuj pl) ściągnęłam sobie takie czytanki - ok. 20-80 stron (zależy od poziomu zaawansowania) nazywają się Penguin Readers i są tam poziomy od początkującego do zaawansowanego. Po przeczytaniu kilkunastu takich readersów nie miałam większych problemów z przeczytaniem jednej części Harry'ego Pottera i Alchemika po angielsku, a wcześniej było to niewykonalne dla mnie.
Co do gramatyki - możesz sobie kupić jak chcesz, możesz ściągnąć, wydrukować i spiąć - English Grammar in Use Murphy'ego. To jest Twój niezbędnik to matury - są tam wszystkie zagadnienia gramatyczne, i mimo, że są tłumaczone po angielsku są bardzo zrozumiałe. Pomogła mi ta książka bardzo w zrozumieniu różnych zagadnień (zawsze miałam problem z perfectami, a teraz już nie), dobrze tam tłumaczą i są dobre ćwiczenia i przykłady.
Absolutnie odradzam Henrego gramatykę - może i jest tam dużo ćwiczeń, ale jeżeli chodzi o tłumaczenie zagadnień, to są napisane ogólnym bełkotem, nic nie idzie się z tego nauczyć (a tym bardziej na maturę) i na Twoim miejscu bym sobie odpuściła zwłaszcza gramatykę Henrego.
W zasadzie to byłoby na tyle z najważniejszych rzeczy. Pamiętaj, że ja się uczyłam po to, żeby umieć, a nie żeby zdać maturę, więc musisz uzbroić się w jakieś repetytorium i ćwiczyć ćwiczenia maturalne - peryfrazy, słowotwórstwo, wypracowania i tak dalej.
Podsumowując - wg mnie cały pakiet jest zbędny, będziesz miała różnorodność materiału, nie będziesz musiała się ciągle uczyć przy komputerze.
Czyli:
# słownictwo - prof. Henry
# rozumienie ze słuchu - podcasty
# gramatyka - English Grammar in Use (też z chomika możesz ściągnąć, choćby po to, żeby sprawdzić, czy będzie Ci odpowiadać)
# rozumienie tekstu czytanego - książki po angielsku, Penguin Readers
# pisanie - we własnym zakresie
# rozmowa - na serwisie interpals.net możesz nawiązywać kontakty z obcokrajowcami i mailować z nimi, a jak chcesz rozmawiać przez Skype, to też zazwyczaj są chętni Grunt tylko, żeby się przełamać, nawet, jak będziesz mówić łamaną angielszczyzną - nie krępuj się
# zadania typowo maturalne - repetytorium
i wyjdzie Cię dużo taniej niż cały pakiet Henrego
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 20:56   #4276
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

wieeeeeelkie dzięki, naprawdę mi pomogłaś, wykorzystam na pewno, poza tym chyba cały pakiet Henrego sobie odpuszcze po przeczytaniu twojego postu
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 21:00   #4277
alikatena
Raczkowanie
 
Avatar alikatena
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
wieeeeeelkie dzięki, naprawdę mi pomogłaś, wykorzystam na pewno, poza tym chyba cały pakiet Henrego sobie odpuszcze po przeczytaniu twojego postu
Również potwierdzam, że cały pakiet jest zbyteczny! Wystarczy słownictwo w zupełności. A co do reszty - to stosuję IDENTYCZNE środki w nauce języka co koleżanka wyżej Tak więc mam nadzieję, że to działa!
__________________
"Dalej idąc dalej dojdziesz, dalej siedząc dalej siedzisz!"
alikatena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 21:10   #4278
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

przepraszam, że ci zawracam głowę może i banalnymi pytaniami, a mogłabyś mi podać nazwy tych części, które posiadasz z Henrego? Bo jestem na jezykiobce.pl, ale jest tego dużo i kompletnie nie mogę ogarnąć :| <facepalm> Rozumiem, że najlepiej kupić sobie części same ze słownictwem, bez gramatyki i innych "gadzetow"?
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 21:19   #4279
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

słownictwo 1 i 2
słownictwo 3 i 4
gramatyka
przygotowanie do fce i cae
rozumienie ze słuchu i konwersacje
gramatyka
Nie mam jedynie tego z biznesem.
Kup sobie części ze słownictwem, i pamiętaj, nie zaniedbuj dodawania zdań w Henrym.
Dobrze, że nas zapytałaś, bo tak to byś wydała niepotrzebnie pieniądze
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 21:20   #4280
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

A ja muszę się pochwalić, że zamówiłam dziś drukarkę i już nie będę musiała więcej drukować w mieście za kosmiczne kwoty Będę teraz miała motywację do nauki, żeby móc sobie drukować nowe materiały Ja to jak dziecko, jak mam nową zabawkę to będę się na początku bawić non stop A będę mogła drukować do woli, bo zamiennik czarnego tuszu do tego modelu można kupić za 3zł Siedzę teraz na chomiku i szukam fajnych materiałów do nauki.

Czy któraś z Was korzystała z 'Blondynki na językach' ? Zastanawiam się nad kupnem do języka niemieckiego. Na książce napisane jest, że służy do nauki mówienia. Niemieckiego uczę się 7lat, zrozumieć coś zrozumiem, ale w kwestii mówienia to chyba tylko 'dzień dobry' Myślicie, że 'Blondynka..' może coś pomóc ?
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 21:21   #4281
alikatena
Raczkowanie
 
Avatar alikatena
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Martii=* Pokaż wiadomość
słownictwo 1 i 2
słownictwo 3 i 4
gramatyka
przygotowanie do fce i cae
rozumienie ze słuchu i konwersacje
gramatyka
Nie mam jedynie tego z biznesem.
Kup sobie części ze słownictwem, i pamiętaj, nie zaniedbuj dodawania zdań w Henrym.
Dobrze, że nas zapytałaś, bo tak to byś wydała niepotrzebnie pieniądze
Ja właśnie, ja przychodzi co do czego, to te zdania omijam sprytnie
__________________
"Dalej idąc dalej dojdziesz, dalej siedząc dalej siedzisz!"
alikatena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 21:23   #4282
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Ja z tego co przegladalam 'blondynke' to zwykle rozmowki sa Jesli masz podstawy, to mozna sprobowac, ale jesli zaczynasz nauke od poczatku - czyt. zero gramatyki - to moim zdnaiem nie warto
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 21:23   #4283
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

@Martii no więc właśnie, jeszcze raz dziekuję, od jutro biorę się również za poszukiwanie materiałów i zamawiam Henrego
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 21:40   #4284
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Ja z tego co przegladalam 'blondynke' to zwykle rozmowki sa Jesli masz podstawy, to mozna sprobowac, ale jesli zaczynasz nauke od poczatku - czyt. zero gramatyki - to moim zdnaiem nie warto
No gramatyki jednak trochę się nauczyłam przez tych parę lat Tylko to mówienie... Może spróbuję, w sumie książka kosztuje raptem 15zł.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Spojrzałam teraz na Merlina i tam kosztuje 30zł Wczoraj w E.Leclercu widziałam właśnie za 15.
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 21:54   #4285
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Martii=* Pokaż wiadomość
przygotowanie do fce i cae
a to przygotowanie jest ok? bo też bym się na to skusiła
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 22:01   #4286
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Ja tam nawijam sama do siebie I jakos idzie

No i widze, ze pojawila sie kolezanka w moim wieku Ja tez maturka za 2 lata, ale w sumie nawet o niej nie mysle (moze inaczej - na mysl o rozszerzeniu z fizyki juz mam pelno wiadomo gdzie ) Matura to bzdura Marzy mi sie lingwistyka stosowana Ale i tak pewnie niewiele z tego wyjdzie
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 22:10   #4287
alikatena
Raczkowanie
 
Avatar alikatena
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Ja tam nawijam sama do siebie I jakos idzie

No i widze, ze pojawila sie kolezanka w moim wieku Ja tez maturka za 2 lata, ale w sumie nawet o niej nie mysle (moze inaczej - na mysl o rozszerzeniu z fizyki juz mam pelno wiadomo gdzie ) Matura to bzdura Marzy mi sie lingwistyka stosowana Ale i tak pewnie niewiele z tego wyjdzie
Chcieć to móc! Możesz wszystko i jesteś na najlepszej drodze aby Ci się udało! Trzymam kciuki
__________________
"Dalej idąc dalej dojdziesz, dalej siedząc dalej siedzisz!"
alikatena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 22:13   #4288
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Paseczkowa Pokaż wiadomość
No gramatyki jednak trochę się nauczyłam przez tych parę lat Tylko to mówienie... Może spróbuję, w sumie książka kosztuje raptem 15zł.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Spojrzałam teraz na Merlina i tam kosztuje 30zł Wczoraj w E.Leclercu widziałam właśnie za 15.
Ja gdzieś czytałam, że nie warto... Ale tylko czytałam, więc to nie jest informacja bezpośrednio ode mnie...

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
a to przygotowanie jest ok? bo też bym się na to skusiła
nie mam pojęcia, nie używałam tego, jutro mogę popatrzeć

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Ja tam nawijam sama do siebie I jakos idzie

No i widze, ze pojawila sie kolezanka w moim wieku Ja tez maturka za 2 lata, ale w sumie nawet o niej nie mysle (moze inaczej - na mysl o rozszerzeniu z fizyki juz mam pelno wiadomo gdzie ) Matura to bzdura Marzy mi sie lingwistyka stosowana Ale i tak pewnie niewiele z tego wyjdzie
Callitus, myślałam że Ty teraz będziesz pisać maturę, nie wiem czemu. Mi marzy się etnolingwistyka, lingwistyka stosowana, albo hiszpański+portugalski, czyli iberystyka na UW albo chociaż filologia portugalska ale zobaczymy jak to będzie, rozszerzenie z polskiego odpada...
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Martii=*
Czas edycji: 2011-08-07 o 22:15
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 22:21   #4289
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Ja tam nawijam sama do siebie I jakos idzie

No i widze, ze pojawila sie kolezanka w moim wieku Ja tez maturka za 2 lata, ale w sumie nawet o niej nie mysle (moze inaczej - na mysl o rozszerzeniu z fizyki juz mam pelno wiadomo gdzie ) Matura to bzdura Marzy mi sie lingwistyka stosowana Ale i tak pewnie niewiele z tego wyjdzie
Hmmm, skoro lingwistyka stosowana, to dlaczego rozszerzenie z fizyki ?
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 22:35   #4290
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez alikatena Pokaż wiadomość
Chcieć to móc! Możesz wszystko i jesteś na najlepszej drodze aby Ci się udało! Trzymam kciuki
Bardziej chodzi o to, że we Wrocławiu tej lingwistyki nie ma, a jesli mam sie wyprowadzac, to tylko za granice
Cytat:
Napisane przez Martii=* Pokaż wiadomość
J
Callitus, myślałam że Ty teraz będziesz pisać maturę, nie wiem czemu. Mi marzy się etnolingwistyka, lingwistyka stosowana, albo hiszpański+portugalski, czyli iberystyka na UW albo chociaż filologia portugalska ale zobaczymy jak to będzie, rozszerzenie z polskiego odpada...
Czemu? ;> Czyzbys tak jak ja miala niesamowite problemy z trafieniem w klucz? A etnolingwistyka brzmi naprawde ciekawie
Cytat:
Napisane przez Paseczkowa Pokaż wiadomość
Hmmm, skoro lingwistyka stosowana, to dlaczego rozszerzenie z fizyki ?
Bo jestem mat-fizem i nie wiem, czy nie skonczy sie na tym ze pojde na polibude Chociaz marza mi sie jakies studia jezykowe Ale to juz bardziej z pasji, bo na prace po filologiach niestety nie ma co liczyc
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.