Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy! - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-15, 12:00   #4321
fannarel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Hej wszystkim.
Byłam wczoraj na pierwszej wizycie u ginekologa, prywatnie, i nie wiem co mam o niej myśleć. Mam 20 lat.
Weszłam do gabinetu, lekarz zapytał co mnie sprowadza, więc powiedziałam mu, że nieregularny okres, dziwne upławy i że lekarz rodzinny kazał mi się zgłosić z powodu anemii z braku żelaza. Powiedziałam mu także, że nie współżyję i nigdy nie współżyłam.
Zrobił mi usg i to tak jakby wszystko. Kazał mi usiąść na fotel, ale byłam na nim przez dosłownie 30 sekund. Obejrzał mnie tylko "z zewnątrz" i powiedział, że on nic tam nie widzi, a upławy się zdarzają(?). Co do anemii, to powiedział tylko, że jak sobie będę robić kiedyś tam badanie to mam mu wyniki przynieść(to akurat rozumiem). Na nieregularny okres przepisał mi luteinę. I tak siedzę i się zastanawiam czy nie wyrzuciłam właśnie 100 zł w błoto.
I tu moje pytanie, to nic dziwnego, że mnie nie zbadał? Czy lepiej znaleźć sobie nowego lekarza(wybrałam go, bo ma wiele dobrych opinii)
fannarel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 12:10   #4322
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fannarel Pokaż wiadomość
Hej wszystkim.
Byłam wczoraj na pierwszej wizycie u ginekologa, prywatnie, i nie wiem co mam o niej myśleć. Mam 20 lat.
Weszłam do gabinetu, lekarz zapytał co mnie sprowadza, więc powiedziałam mu, że nieregularny okres, dziwne upławy i że lekarz rodzinny kazał mi się zgłosić z powodu anemii z braku żelaza. Powiedziałam mu także, że nie współżyję i nigdy nie współżyłam.
Zrobił mi usg i to tak jakby wszystko. Kazał mi usiąść na fotel, ale byłam na nim przez dosłownie 30 sekund. Obejrzał mnie tylko "z zewnątrz" i powiedział, że on nic tam nie widzi, a upławy się zdarzają(?). Co do anemii, to powiedział tylko, że jak sobie będę robić kiedyś tam badanie to mam mu wyniki przynieść(to akurat rozumiem). Na nieregularny okres przepisał mi luteinę. I tak siedzę i się zastanawiam czy nie wyrzuciłam właśnie 100 zł w błoto.
I tu moje pytanie, to nic dziwnego, że mnie nie zbadał? Czy lepiej znaleźć sobie nowego lekarza(wybrałam go, bo ma wiele dobrych opinii)
Ale jak Cię nie zbadał? Przecież zrobił Ci USG, czy to nie jest badanie? Sama piszesz, że nie współżyłaś więc nie badał Cię dopochwowo tylko obejrzał narządy. Jedyne czego tu dla mnie brakowało to skierowania na badania które mogłyby wskazać powód nieregularnych miesiączek.
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 12:24   #4323
fannarel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Ale jak Cię nie zbadał? Przecież zrobił Ci USG, czy to nie jest badanie? Sama piszesz, że nie współżyłaś więc nie badał Cię dopochwowo tylko obejrzał narządy. Jedyne czego tu dla mnie brakowało to skierowania na badania które mogłyby wskazać powód nieregularnych miesiączek.
Dzięki, zastanawiałam się właśnie, czy wszystko było ok, bo wiele osób pisało, że nawet gdy jeszcze nigdy nie współżyły to były badane dopochwowo. Uspokoiłaś mnie .
Ah, i jeszcze jedno pytanko (ze stresu zapomniałam się gina zapytać). Cytologia.Nawet jeżeli nie współżyję, to sobie zrobić badanie?
fannarel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 12:29   #4324
Bottega
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 171
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Fannarel: czy na pewno to są upławy? Może mylisz je ze zwiększoną ilością śluzu? Mają jakieś zabarwienie czy nie? Masz jakieś dodatkowe objawy typu swędzenie, pieczenie?
u dziewic wykonuje się najczęściej badanie przez odbyt
__________________
Keep calm and stay legendary



Edytowane przez Bottega
Czas edycji: 2014-03-15 o 12:30
Bottega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 12:47   #4325
fannarel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Bottega:czy na pewno to są upławy? Może mylisz je ze zwiększoną ilością śluzu? Mają jakieś zabarwienie czy nie? Masz jakieś dodatkowe objawy typu swędzenie, pieczenie?
u dziewic wykonuje się najczęściej badanie przez odbyt
Są jasnobrązowe, troszkę ciemniejsze od kawy z mlekiem, nic mnie nie swędzi czy piecze. Nie trwa to długo, tydzień temu pojawiło się na 1 dzień, wczoraj na parę godzin, i tak sobie teraz myślę, że może wszystko sobie w głowie wyolbrzymiam :P .

Edytowane przez fannarel
Czas edycji: 2014-03-15 o 12:55
fannarel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 15:54   #4326
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Mnie nikt nie badal przez odbyt. Tylko USG zewnetrzne.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 17:10   #4327
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Ale jak Cię nie zbadał? Przecież zrobił Ci USG, czy to nie jest badanie? Sama piszesz, że nie współżyłaś więc nie badał Cię dopochwowo tylko obejrzał narządy. Jedyne czego tu dla mnie brakowało to skierowania na badania które mogłyby wskazać powód nieregularnych miesiączek.

Ja jeszcze dodam, że tak naprawdę wszystko (tzn. sposób badania) zależy od lekarza Moja pierwsza lek. zrobiła mi tylko USG przez brzuszne, potem jak już musiała to błyskawiczne badanie przez odbyt. W międzyczasie w szpitalu lek. badała mnie i przez pochwę i przez odbyt. Obecna gin. kobiety niewspółżyjące bada normalnie (przez pochwę, ale bez wziernika), a USG robi przez brzuszne lub transrektalne w razie konieczności.
Jeśli chodzi o cytologię- ponoć u dziewic do 25 r.ż. nie ma konieczności. Choć znam dziewczyny, które miały cytologie robione jako dziewice i źle wspominają
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-15, 19:02   #4328
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Słuchajcie mój lekarz przyjmuje tylko we wtorki,w następną niedzielę przyjmuję ostatnią tabletkę z blistra,krwawienie z odstawienia mam zwykle środa/czwartek.Obawiam się,że mogłabym dostać w dzień wizyty czy też na niej,czy badanie jest wtedy możliwe?
Jeszcze jedno,jeśli nie uda mi się dostać we wtorek za tydzień lecz za dwa,kolejne opakowanie tabletek musiała bym zacząć dwa dni później niż powinnam,oprócz braku antykoncepcji przez tydzień mogłby by się pojawić inne problemy typu plamienia itd?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 19:19   #4329
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Słuchajcie mój lekarz przyjmuje tylko we wtorki,w następną niedzielę przyjmuję ostatnią tabletkę z blistra,krwawienie z odstawienia mam zwykle środa/czwartek.Obawiam się,że mogłabym dostać w dzień wizyty czy też na niej,czy badanie jest wtedy możliwe?
Jeszcze jedno,jeśli nie uda mi się dostać we wtorek za tydzień lecz za dwa,kolejne opakowanie tabletek musiała bym zacząć dwa dni później niż powinnam,oprócz braku antykoncepcji przez tydzień mogłby by się pojawić inne problemy typu plamienia itd?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
badanie byłoby możliwe i inne skutki uboczne też mogą wystąpić a jeszcze narobisz burzy w organizmie takim braniem i nie braniem jak Ci się podoba.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 19:43   #4330
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
badanie byłoby możliwe i inne skutki uboczne też mogą wystąpić a jeszcze narobisz burzy w organizmie takim braniem i nie braniem jak Ci się podoba.
Nie bardzo to ode mnie zależy jednak mam tylko nadzieję,że uda mi się dostać tak by wykupić tabletki na czas.
Ewentualnie pójdę do innego lekarza po receptę a potem do swojego na kontrolę,chyba tak byłoby ok?
Jeszcze dziewczyny pisały tutaj na forum,że recepty później donoszą do apteki,coś trzeba podpisywać wtedy?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 20:39   #4331
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Nie bardzo to ode mnie zależy jednak mam tylko nadzieję,że uda mi się dostać tak by wykupić tabletki na czas.
Ewentualnie pójdę do innego lekarza po receptę a potem do swojego na kontrolę,chyba tak byłoby ok?
Jeszcze dziewczyny pisały tutaj na forum,że recepty później donoszą do apteki,coś trzeba podpisywać wtedy?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jeśli zawsze wykupujesz w tej samej aptece to możesz pożyczyć i potem donieść receptę. Tak u mnie można w kilku aptekach. Na różne leki, powtarzane co jakiś tam czas.
Nic się nie podpisuje tylko nazwisko, pesel trzeba podać i zapłacić od razu, a nie z receptą.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...

Edytowane przez panna mati_
Czas edycji: 2014-03-15 o 20:40
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-15, 21:50   #4332
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Jeśli zawsze wykupujesz w tej samej aptece to możesz pożyczyć i potem donieść receptę. Tak u mnie można w kilku aptekach. Na różne leki, powtarzane co jakiś tam czas.
Nic się nie podpisuje tylko nazwisko, pesel trzeba podać i zapłacić od razu, a nie z receptą.
Dopiero od niedawna biorę i po dwa opakowania przepisuje.
Raz ja kupowałam,raz Mama w sumie nie wiem czy tak chętnie by sprzedały.Na osiedlu mamy znajome w aptece może tutaj


Dziękuję Wam za rady

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 21:31   #4333
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Witam wszystkich
Zastanawiam się właśnie nad pierwszą wizytą, ponieważ mam nieregularne cykle (czasem dochodzi praktycznie do 2 miesięcy). Co prawda mam dopiero 16 lat, jednak okres już od jakichś 5. Na początku był regularny, dopiero później zaczęły się problemy z tą przypadłością. Bóle miesiączkowe też przyszły dopiero z czasem. Nie zawsze są, jednak jeżeli już to dość silne (szczególnie 1-szego dnia). Ostatnio rozmawiałam o tym z mamą i właśnie doszłyśmy do wniosku, że może trzeba udać się do ginekologa. Szczerze mówiąc trochę się boję. Czego można spodziewać się po pierwszej wizycie? Jakich pytań/badań?
__________________
♫ 
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 21:38   #4334
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez balbinka98 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Zastanawiam się właśnie nad pierwszą wizytą, ponieważ mam nieregularne cykle (czasem dochodzi praktycznie do 2 miesięcy). Co prawda mam dopiero 16 lat, jednak okres już od jakichś 5. Na początku był regularny, dopiero później zaczęły się problemy z tą przypadłością. Bóle miesiączkowe też przyszły dopiero z czasem. Nie zawsze są, jednak jeżeli już to dość silne (szczególnie 1-szego dnia). Ostatnio rozmawiałam o tym z mamą i właśnie doszłyśmy do wniosku, że może trzeba udać się do ginekologa. Szczerze mówiąc trochę się boję. Czego można spodziewać się po pierwszej wizycie? Jakich pytań/badań?
Przejrzyj wątek, nawet kilka ostatnich stron, bo takie pytanie pojawia się co chwilę, wyczerpujących odpowiedzi jest mnóstwo
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 19:16   #4335
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Dziewczyny, nie wiem czy się martwić. Okres mam co 26/27 dni, powinnam dostać 18.03. lub 19.03. a nie dostałam. Wysypało mnie strasznie ( o dziwo), zachcianki miałam, piersi bolały (dzisiaj już praktycznie nie bolą w ogóle ) a okresu brak. Nie wiem czy już się martwić czy po prostu zwalić to na pogodę, bo raz słońce i 20 stopni, a raz deszcz i 11. Tak się zastanawiam czy ta ostatnia wizyta u tej felernej ginekolog coś mi nie zrobiła.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 19:22   #4336
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem czy się martwić. Okres mam co 26/27 dni, powinnam dostać 18.03. lub 19.03. a nie dostałam. Wysypało mnie strasznie ( o dziwo), zachcianki miałam, piersi bolały (dzisiaj już praktycznie nie bolą w ogóle ) a okresu brak. Nie wiem czy już się martwić czy po prostu zwalić to na pogodę, bo raz słońce i 20 stopni, a raz deszcz i 11. Tak się zastanawiam czy ta ostatnia wizyta u tej felernej ginekolog coś mi nie zrobiła.
Takie opóźnienie, to jeszcze nie opóźnienie Gdyby było dłuższe niż 10dni, wtedy zaczęłabym się martwić. Pewnie na dniach się pojawi, skoro objawy przedmiesiączkowe miałaś.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 19:25   #4337
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Takie opóźnienie, to jeszcze nie opóźnienie Gdyby było dłuższe niż 10dni, wtedy zaczęłabym się martwić. Pewnie na dniach się pojawi, skoro objawy przedmiesiączkowe miałaś.
Pewnie masz rację. I tak mam do ginekologa w przyszłym tygodniu, bo tamta babka to odstawiła szopkę, a nie mnie zbadała, więc nawet gdyby coś to już w następnym tygodniu się pewnie wstępnie dowiem co i jak. Ja po prostu bardzo się martwię aby z hormonami wszystko cacy było.

Edit 21.03. - okres się w nocy pojawił. Przesunął się jeden dzień, a ja wielką panikę zasiałam, cała ja.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2014-03-21 o 08:04
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 11:44   #4338
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cześć,mam takie pytanie,wizyte u ginekologa mam we wtorek a dziś piątek.Wiele razy czytałam,że przed wizytą u ginekologa nie powinno się uprawiać seksu,tylko ile przed?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:04   #4339
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Hej

Potrzebuję waszej rady, mianowicie idę w maju do ginekologa, niestety państwowo.

Od 12 lat mam problemy z cerą (zaskórniki przetłuszczanie, kuracje dermatologiczne nie przynoszą efektu) i to samo na plecach, przetłuszczanie włosów, nadmierne pocenie także dłoni i stóp, zbyt silny i długi zespół objawów napięcia przedmiesiączkowego (ok 10 dni przed okresem), duży celulit jak na swój wiek (pomimo diety i ćwiczeń), uporczywa tkanka tłuszczowa ( nie schodzi tak szybko jak powinna), dodatkowo od kilku miesięcy w ogóle nie mam objawów napięcia, nie bola mnie nawet piersi przed okresem, a on sam trwa 3 dni.

Boję się, że po raz kolejny mój problem zostanie zbagatelizowany, zraziłam się strasznie, ponieważ ponad rok temu szukałam pomocy u ginekologa i zostałam odesłana z kwitkiem ponieważ nie dostanę skierowania na badania ze względu na trądzik, (powiedziano mi że, żeby komputer zaakceptował skierowanie musi być kryterium a trądzik nim nie jest) W dodatku już widzę minę pani dr jak jej mówię o moje tkance tłuszczowej bo jestem dość szczupła...

Podpowiedzcie mi jak się zachować w tej sytuacji, czy mowić o wszystkim wprost czy jak? Czy po prostu w razie nie powodzenia szukać pomocy u innego lekarza?

Wcześniej się nie leczyłam, bywałam kontrolnie na wizytach ale nie u tej pani dr do której idę.
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 12:09   #4340
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Hej

Potrzebuję waszej rady, mianowicie idę w maju do ginekologa, niestety państwowo.

Od 12 lat mam problemy z cerą (zaskórniki przetłuszczanie, kuracje dermatologiczne nie przynoszą efektu) i to samo na plecach, przetłuszczanie włosów, nadmierne pocenie także dłoni i stóp, zbyt silny i długi zespół objawów napięcia przedmiesiączkowego (ok 10 dni przed okresem), duży celulit jak na swój wiek (pomimo diety i ćwiczeń), uporczywa tkanka tłuszczowa ( nie schodzi tak szybko jak powinna), dodatkowo od kilku miesięcy w ogóle nie mam objawów napięcia, nie bola mnie nawet piersi przed okresem, a on sam trwa 3 dni.

Boję się, że po raz kolejny mój problem zostanie zbagatelizowany, zraziłam się strasznie, ponieważ ponad rok temu szukałam pomocy u ginekologa i zostałam odesłana z kwitkiem ponieważ nie dostanę skierowania na badania ze względu na trądzik, (powiedziano mi że, żeby komputer zaakceptował skierowanie musi być kryterium a trądzik nim nie jest) W dodatku już widzę minę pani dr jak jej mówię o moje tkance tłuszczowej bo jestem dość szczupła...

Podpowiedzcie mi jak się zachować w tej sytuacji, czy mowić o wszystkim wprost czy jak? Czy po prostu w razie nie powodzenia szukać pomocy u innego lekarza?

Wcześniej się nie leczyłam, bywałam kontrolnie na wizytach ale nie u tej pani dr do której idę.
Idź do endokrynologa, on nie powinien cię tak olać. A najlepiej jakby endokrynolog był połączony z ginekologiem. Ja tak kiedyś wybrałam. To było małżeństwo, żona była endokrynologiem, a mąż ginekologiem. Dopiero u nich uzyskałam fachową i rzeczową pomoc.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:17   #4341
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Idź do endokrynologa, on nie powinien cię tak olać. A najlepiej jakby endokrynolog był połączony z ginekologiem. Ja tak kiedyś wybrałam. To było małżeństwo, żona była endokrynologiem, a mąż ginekologiem. Dopiero u nich uzyskałam fachową i rzeczową pomoc.

Do endokrynologa nie potrzebne jest skierowanie?
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:18   #4342
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Do endokrynologa nie potrzebne jest skierowanie?
jest potrzebne.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:23   #4343
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
jest potrzebne.

Hmm to powiedzieć wprost u ginekologa, że chciałabym skierowanie do endokrynologa? Czy czekać aż sama zaproponuje?
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:25   #4344
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Hmm to powiedzieć wprost u ginekologa, że chciałabym skierowanie do endokrynologa? Czy czekać aż sama zaproponuje?
nie jestem pewna ale chyba rodzinny też może takie skierowanie wypisać. Tak, sama poproś bo może nie zaproponować.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:46   #4345
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Z tego co się orientuję internista może wypisać skierowanie do endokrynologa.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:52   #4346
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Dziękuję

W takim razie jak najszybciej się zapiszę do internisty.
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 16:48   #4347
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuję internista może wypisać skierowanie do endokrynologa.
Na pewno moze

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:42   #4348
niebieska93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 100
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Potrzebuję porady. Umówiłam się do ginekologa tak żebym była niedługo po okresie. Niestety trochę mi się spóźnił, trwa on zazwyczaj 7 dni, a dzisiaj jest już piąty. Pojutrze mam wizytę u ginekologa, ciągle krwawie ale sporadycznie. Lepiej iść do ginekologa teraz czy przełożyć?
niebieska93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 23:08   #4349
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Ile dni przed wizytą u ginekologa nie powinno się uprawiać seksu?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 15:35   #4350
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Byłam dzisiaj u mojego ginekologa. USG zrobił, cytologia też bez problemu zrobiona, piersi zbadał i w ogóle zbadał. Trzeba było mi od razu przez pół miasta do niego jechać. Swoją drogą dowiedziałam się, że nie mam żadnego stanu zapalnego. Dobrze, że nie wykupiłam tego leku za prawie 60zł bo bym się wściekła. Założę się, że tamta lekarka miała podpisaną jakąś umowę z firmą farmaceutyczną i przepisywała ich leki jak leci.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-10 14:00:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.