Nasze codzienne jadłospisy, część V - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-28, 20:54   #4321
201705250937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 097
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
zgadnij...
Cytat:
Napisane przez Superchic(k) Pokaż wiadomość
Aralko zamienisz wreszcie ten chleb chrupki na normalne pełnoziarniste pieczywo? Na razie cały czas stoisz w miejscu ze swoim jadłospisem, a szkoda, bo bez tych kilku małych szczegółów byłoby całkiem fajnie. Chociaż spróbuj na śniadanie dodać kromkę razowego chleba, on nie jest wcale taki kaloryczny - ok. 80 kcal i to przecież prawie tyle samo, co 3 kromki wasy, a ma o wiele więcej błonnika i składników odżywczych. No to jak będzie ?

A czy jeśli zamiast chrupkiego pieczywa zacznie jeśc normalne, to już będzie wszytko ok? Wątpie. Aralko, ile schudłaś od początku diety?
201705250937 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 20:56   #4322
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Toffiee Pokaż wiadomość
A czy jeśli zamiast chrupkiego pieczywa zacznie jeśc normalne, to już będzie wszytko ok? Wątpie. Aralko, ile schudłaś od początku diety?
Ale chyba trzeba od czegoś zacząć?
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 21:20   #4323
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
czemu skopałaś? przestań! pewnie jeszcze schudniesz przez ten stres nie myśl o jedzeniu...
ajjj bo właśnie mało warzyw diś było, białka też niewiele...za to węgli tyle, że hej...nie chcę już chudnąć, zaczęło mi się podobać to, że tyję--->bo miałam takie wrażenie-i myślałam, że spodenki w końcu będą 3mać się na tyłku, a nie z niego spadać... a wagę owszem mam, dlatego wiem ile jest tych płatków nie wiem co robić, czy czekać na to czy przytyje powoli dodając kcal czy przeskoczyć od razu na duuuużo więcej..

a co do Aralki to chyba jednak jakies tam kroki w przód zrobiła...
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 21:24   #4324
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez craaazygirl Pokaż wiadomość
aralka... jak Ci idzie? pamietaj wierze w Ciebie
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Toffiee Pokaż wiadomość
A czy jeśli zamiast chrupkiego pieczywa zacznie jeśc normalne, to już będzie wszytko ok? Wątpie. Aralko, ile schudłaś od początku diety?
Od początku diety? Hmm...Z 10-11 kg.

Jutro już zjem na śniadanie napewno chleb zwykły, bo się chrupki skończył

Już sama nie wiem co mam zrobić...Cały czas mi się wydaje, że tyję. A tak nie jest.

1. 3 kromki pieczywa chrupkiego: 2 z pasztetem sojowym, jedna z wędliną i warzywami ; garść suszonej żurawiny ; 2 łyżki Granoli
2. Już nie pamiętam...chyba 2 mini krążki cynamono jabłkowe i łyżka chrupek? Nie pamiętam...
3. Średnia ciabata z obsmażonym tofu, jajkiem sadzonym, wędliną, ogórkiem, pomidorem, posmarowana w środku majonezem light i posypana czosnkiem w proszku. Mniam...
4. Jabłko ; ok. 10 śliwek
5. 1 kromka pieczywa chrupkiego z pasztetem sojowym, 2 wafle ryżowe light z wędzoną makrelą ; jabłko

A wyrzuty są. I co ja mam robić?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 21:47   #4325
igunia18
Zadomowienie
 
Avatar igunia18
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 189
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

hej Dziewczynki proszę oceńcie czy wszystko dobrze
igunia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 22:01   #4326
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

[quote=igunia18;8386242]WITAM PIERWSZY RAZ PISZE SWOJ JADŁOSPIS I Z GÓRY DZIEKUJE ZA OCENY

SNIADANIE: 2 kromki chleba z ziarnami z twarozkiem almette ze szczypiorkiem na R almette odpada chyba
trening
SNIADANIE II: bułka grahamka, jogurt jogobella light, pół banana, zielona herbatka- z tego co wiem na R banany nie są polecane, ale nie wiem jak to jest po treningu, od "light" lepsze są naturalne chyba
OBIAD: pomidorowa z makaronem, kawałek chudego gotowanego miesa, zielona herbata makaron razowy? a zupa zabielana? jakieś warzywa by się przydały
PODWIECZOREK: owoc, zielona herbata-owoc to nie posiłek
KOLACJA: twarożek ze szczypiorkem, pomidor ile tego twarożku było i jaki?[/quote]
tutaj było ponad 1000? ja się nie znam za bardzo, ale chyba trzeba coś poprawić

Aralko a po czym te wyrzuty masz?
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 22:02   #4327
Tarantulek
Rozeznanie
 
Avatar Tarantulek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Hello to ja MercyJak by ktoś był ciekawy jak to się stało ze jestem Tarantulą to opisałam to na plotkowym...;/
Tarantulek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 22:08   #4328
Smutna_Myszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 350
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Redukcja

Wczoraj:

Ś:
3 kromki chleba sonko 7 ziaren z szynka i pomidorem, kawa, jabłko
IIŚ: bułka grachamka z szynka, cieniutkim plasterkiem sera i pomidorem
O: w knajpie sałatka Kurczak na słodko czyli kurczak, brzoskwinia, papryka, ananas, pomidor
P: 2 kromki chleba sonko 7 ziaren z serkiem fresek ze szczypiorkiem + parówka
K: Jogurt naturalny z łyżeczka musli + pomidor

Dzisiaj:

Ś:
2 kromki chleba razowego z szynka pomidorem i ogórkiem,
IIŚ: nie było bo wstałam o 11
O: 2 ziemniaki z koperkiem, 3 malutkie kotlety z piersi kurczaka, sałatka z 2 pomidorów i ogórka bez soli, nektarynka
P: bułka grachamka z serem, szynka pomidorem i ogórkiem
K: jogurt naturalny, 2 kromki chleba razowego z szynka i pomidorem, szklanka wiśni z kompotu

Poproszę o ocenę
Smutna_Myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 06:54   #4329
sailormoon00011
Raczkowanie
 
Avatar sailormoon00011
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Księżyc:P
Wiadomości: 138
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

WitamJestem tu nowa i chciałabym sie poradzić czy mój jadłospis jest odpowiedni, dodam,że mam pewne problemy ze zdrowiem ,przez odchudzanie chyba-ale teraz trochę zwiększyłam ilość kalorii,choć i tak w rodzinie mówią mi że za mało jem.Mam 16 lat, 164 wzrostu i 53 kg wagi ,mam proporcjonalna budowę(klepsydra), zależy mi na utrzymaniu wagi.
a o to mój przykładowy jadłospis obiady jem różne,zależy tez od tego co jest ugotowane )
8-śniadanie: 7 czubatych łyżek musli (280kcal)+szklanka mleka 2% (122kcal)

11-II śniadanie: kromka chleba pełnoziarnistego (80kcal) posmarowane troszke serem białym, +pomidor(15) , banan(150)

po 14- przegryzka: surówka z marchwii(40 kcal) i jabłka ponad 200g( 100kcal)

16-obiad: 300-400g fasoli szparagowej(130kcal)+ 2,5 łyżki bułki tartej(100 kcal) + 1 łyżka oliwy(90kcal)

po 19-kolacja:150g sera białego półtłustego (195kcal) ze szczypiorkiem

Tu właśnie trochę zwiekszylam ilośc kalorii, choć teraz też i doszłam na ponad 1400..

Jeszcze podam to co wczorajjadłam (dla upewnienia)

8-śniadanie: 7 łyżek musli (280kcal) + szklanka mleka 2% (122kcal)

11-II śniadanie: kiwi (40kcal), pół grahamki (100 kcal) + plaster sera żółtego(60kcal)+położony pomidor(ok 10kcal), marchew (26kcal)

14-przed obiadem : 100g jogurtu naturalnego(65kcal) polane na pokrojone ogórki(40kcal) , 50 g szarlotki (136kcal) (bardzo rzadko jem słodycze -a ciast to wogole, ale musiałam podnieść wartość kaloryczną )

ok 17-obiadjakos tak wyszło że o tej godz)180g makaronu z jajkiem (2 jajka) (200 kcal + 160kcal)

przed 21-kolacja: jajko(80kcal) + 60g sera białego ze szczypiorkiem (78kcal)


oprócz tego codziennie ćwiczę po ok 40 minut -jakies ponad 35 min cwicze na hula hop -intensywne ruchy bioder i brzucha, + 50 brzuszków. Chodzę na spacery, na zakupy itp

Staram sie zdrowo odzywiac, teraz zalezy mi na utrzymaniu wagi i podnoszeniu wartosci kalorii, ale nie wiem czy ja dobrze robię wogole... odchudzam sie od stycznia (ponad pol roku) , ale wczesnej moja dieta troche inaczej wygladala-gorzej... (ale bez przesady) Mama mi każe jeśc i wogole -nie chce nagle zacząc duzo jesc .. dlatego proszę o rady- czy dobrze jem, czy nie za mało jak na mnie, co powinnam zrobić , z góry dziękuję pozdrawiam , zależałoby mi też na opinii jakiegoś dietetyka
sailormoon00011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 08:42   #4330
suzana1618
Rozeznanie
 
Avatar suzana1618
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 604
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Hej już jakiś czas śledzę ten wątek, ake dopiero teraz postanowiłam się zarejestrować
ODchudzam się mniej więcej od połowy stycznia i schudłam 9kg, nigdy nie byłam gruba , ale wiadomo zawsze coś mi przeszkadzało. Po ubiegłych wakacjach przytyło mi się 2 kg, więc postanowiłam je zrzucić. I tak się zaczęło, obecnie waże 45,5kg. Nie chcę juz chudznąc jednak waga idzie w dół, boje się zwiększać porcje, mam wyrzuty sumienia, a chciałabym zacząć jeść normalnie, pozwalać sobie na małe grzeszki itp. Wg. rodziny waże zdecydowanie za mało, szczerze mówiąc chyba mają rację, nie chciałam schudnac aż tyle, zadowala mnie waga 47-48kg. Jednak teraz nie umiem już normalnie jeść, ostatnio pozwoliłam sobie nawet na jakiegoś loda, zjadłam nawet naleśniki z dżemem(co wczesniej byłoby nie wykonalne dla mnie)ale waga nadal idzie w dół.. NIe chce przytyć, ale nie chcę też chudnąć.
Postanowiłam zamiescic swój jadłospis, licze na porady, uwagi i komentarze, które mam nadzieje, że z upływem czasu pomogą mi wyjśc na prostą z góry dziękujepozdrawiam!
Mój wczorajszy jadłospis(były wyrzuty sumienia;/):
Iśniadanie: Bułka grahamka, 1 poł. z pasztetem sojowym i pomidorem, druga z dwiema łyzkami sałatki z tunczyka, ryzu i kukurydzy. Kawa cappucino.
II śniadanie:5 śliwek, jabłko, serek homo czekoladowy(o fuuj!)
obiad:jakieś 60g makaronu pełnoziarnistego(węgle do obiadu to dla mnie sukces!) ze szpinakiem w sosie smietanowym(miał byc normalny, ale nie zauważyłam ze ten jest w sosie-niedobry;/)surówka, 2 ogórki kiszon.
pózniej:łyżeczka sera białego
kolacja: sałatka z tuńczyka w sosie słodko-kwasnym(54kcl/100g) +2ogórki konserwowe, troche papryki i uwaga(pierwszy raz od pół roku pół grahamki-wczesniej bałam się jeść pieczywa pełnoz. na kol. nadal się boje;/)+kawa zbożowa.
z góry dziękuje za ocenkę, pozdrawiam
suzana1618 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 08:52   #4331
Bbasiulka
Raczkowanie
 
Avatar Bbasiulka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 250
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

suzana .. baardzo malutko
i nie dziwie sie ze chudniesz.....
__________________
W życiu o to chodzi.. aby być trochę.. niemożliwym

-- Nabieram apetytu na życie
Bbasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 09:01   #4332
miss Serena
Raczkowanie
 
Avatar miss Serena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 51
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

R/U (chce - 1/2 kg)

1) serek wiejski 200g + Nescafe Frappe z mlekiem 0,5%
2) malutkie jabłuszko + 100g Danacolu + 2 cienkie plastry arbuza
3)wiejski lekki 150g + łyżeczka otrębów z żurawiną + znowu kawa Frappe z mlekiem 0,5%
4) ryż + kotlety sojowe + 5 ogórków małosolnych

Edytowane przez miss Serena
Czas edycji: 2008-07-29 o 10:38
miss Serena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 09:56   #4333
envis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 12
Cool Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Redukcja

To mój wczorajszy jadłospis próbny (dopiero wczytuję się w te wszystkie zasady - zeby dużo białka było itp). Proszę o komentarze, bo bardzo niepewnie się w tym czuję, a najłatwiej się czegoś nauczyć, jak ktoś mądrze i w prost powie co nie tak.

Sniadanie:
3 łyżki czubate płatków wielozbożowych + łyżka otrąb owsianych + łyzeczka zarodków pszennych +3/4 szklanki mleka 1,5 % = zagotowane razem

II śniadanie
:
1 jajko gotowane + pomidor + pół kubka jogurtu naturalnego

Obiad:

100 g podgrzanego pasztetu sojowego domowej produkcji (w składzie soja + włoszczyzna + cebula)

Zupa prowansalska (głównie warzywa: cukinia w dużej ilości, pomidory, pietruszka - korzeń, fasolka biała drobna, fasolka szparagowa, + ziemniak :-/)

Podwieczorek:
pół kubka jogurtu naturalnego i chyba już nic - nie pamiętam

Kolacja
:

100 g twarogu chudego + pół kubka jogurtu naturalnego + 1 długi ogórek świeży

Dodam, że aktualnie prowadzę dość "osiadły" tryb życia.
envis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 10:01   #4334
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez envis Pokaż wiadomość
Redukcja

To mój wczorajszy jadłospis próbny (dopiero wczytuję się w te wszystkie zasady - zeby dużo białka było itp). Proszę o komentarze, bo bardzo niepewnie się w tym czuję, a najłatwiej się czegoś nauczyć, jak ktoś mądrze i w prost powie co nie tak.

Jasne wklejaj masz racje ze na błedach uczy sie najłatwiej ,a jak jestes nowa to poczatki bywaja trudne. Chociaz widze ze jestes dobra uczennica

Sniadanie:
3 łyżki czubate płatków wielozbożowych + łyżka otrąb owsianych + łyzeczka zarodków pszennych +3/4 szklanki mleka 1,5 % = zagotowane razem ładnie ,ale przydałby się jakiś owoc do tego np


II śniadanie
:
1 jajko gotowane + pomidor + pół kubka jogurtu naturalnego

Obiad:

100 g podgrzanego pasztetu sojowego domowej produkcji (w składzie soja + włoszczyzna + cebula)

Zupa prowansalska (głównie warzywa: cukinia w dużej ilości, pomidory, pietruszka - korzeń, fasolka biała drobna, fasolka szparagowa, + ziemniak :-/) fajny obiad.A tym ziemniakiem sie nie przejmuj. Bez przesady

Podwieczorek:
pół kubka jogurtu naturalnego i chyba już nic - nie pamiętam nie dobrze. Za mało. Mogł byc cały jogurt z jakims owocem czy NNKT -> ich brak w całym jadłospisie niestety

Kolacja
:

100 g twarogu chudego + pół kubka jogurtu naturalnego + 1 długi ogórek świeży

Dodam, że aktualnie prowadzę dość "osiadły" tryb życia.
fajnie

Fajnie komopnujesz posilki ,ale zastanawiam sie czy tu za malo kalorii nie ma bo wszystko takie dietetyczne bardzo sie wydaje. I brak NNKT. MUSISZ je dorzyucic
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 10:04   #4335
envis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 12
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

dobra - zaraz sobie podliczę ile to wszystko kalorii może mieć, żeby znowu nie przegiąć w drugą stronę. Jakie to przewrotne - za dużo -źle; za mało - jeszcze gorzej ;-)
envis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 10:26   #4336
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez envis Pokaż wiadomość
dobra - zaraz sobie podliczę ile to wszystko kalorii może mieć, żeby znowu nie przegiąć w drugą stronę. Jakie to przewrotne - za dużo -źle; za mało - jeszcze gorzej ;-)


dokładnie mozna sobie tak metabolizm spaprac ze hohoh
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 10:39   #4337
envis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 12
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Baby14 Pokaż wiadomość


zastanawiam sie czy tu za malo kalorii nie ma bo wszystko takie dietetyczne bardzo sie wydaje. I brak NNKT. MUSISZ je dorzyucic
hmmm... rzeczywiście po orientacyjnym podliczeniu mało tego wyszło. A ja myślałam, że dobrze, skoro nie jestem głodna :-] To dzisiaj postaram sie dorzucić jeszcze czegoś... No i te nieszczęsne NNKT. Czy np. oliwa do sałatki, albo siemię lniane do jogurtu to będzie to o co chodzi?
envis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 10:50   #4338
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez envis Pokaż wiadomość
hmmm... rzeczywiście po orientacyjnym podliczeniu mało tego wyszło. A ja myślałam, że dobrze, skoro nie jestem głodna :-] To dzisiaj postaram sie dorzucić jeszcze czegoś... No i te nieszczęsne NNKT. Czy np. oliwa do sałatki, albo siemię lniane do jogurtu to będzie to o co chodzi?

no tak myslałam ze malo tych kalorii wyjdzie
Tak. Oliwa ,siemię to dobre zrodla NNKT. Koniecznie dorzuc Do jogurtu czy rano do tych platkow...mozesz jeszcze orzechy czy słonecznik pochrupac
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 12:24   #4339
starlight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: piszę z Warszawy :)
Wiadomości: 486
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez suzana1618 Pokaż wiadomość
Mój wczorajszy jadłospis(były wyrzuty sumienia;/):
Iśniadanie: Bułka grahamka, 1 poł. z pasztetem sojowym i pomidorem, druga z dwiema łyzkami sałatki z tunczyka, ryzu i kukurydzy. Kawa cappucino.
II śniadanie:5 śliwek, jabłko, serek homo czekoladowy(o fuuj!)
obiad:jakieś 60g makaronu pełnoziarnistego(węgle do obiadu to dla mnie sukces!) ze szpinakiem w sosie smietanowym(miał byc normalny, ale nie zauważyłam ze ten jest w sosie-niedobry;/)surówka, 2 ogórki kiszon.
pózniej:łyżeczka sera białego
kolacja: sałatka z tuńczyka w sosie słodko-kwasnym(54kcl/100g) +2ogórki konserwowe, troche papryki i uwaga(pierwszy raz od pół roku pół grahamki-wczesniej bałam się jeść pieczywa pełnoz. na kol. nadal się boje;/)+kawa zbożowa.
z góry dziękuje za ocenkę, pozdrawiam
boisz się, ale jesz.. to dobrze! a ile masz wzrostu? staraj się osiągnąć optymalną wagę i ją trzymać, nie głodząc się itp (i kto to pisze, znawca i specjalista). Trochę nadal mało jesz, ale nie jestem zwolenniczką opychania się i przybierania na wadze "na siłę", więc jesteś na dobrej drodze!
Vale!
__________________
Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduję się, że ta studnia nie ma jednak dna.


starlight jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 13:27   #4340
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
ajjj bo właśnie mało warzyw diś było, białka też niewiele...za to węgli tyle, że hej...nie chcę już chudnąć, zaczęło mi się podobać to, że tyję--->bo miałam takie wrażenie-i myślałam, że spodenki w końcu będą 3mać się na tyłku, a nie z niego spadać... a wagę owszem mam, dlatego wiem ile jest tych płatków nie wiem co robić, czy czekać na to czy przytyje powoli dodając kcal czy przeskoczyć od razu na duuuużo więcej..

a co do Aralki to chyba jednak jakies tam kroki w przód zrobiła...

przeskocz ja bym skoczyła o jakieś ... 500? pocieszę Cię tym, że ja z dnia na dzień skoczyłam 1500 i tyłam wolno - w pierwszy miesiąc 2 kg niecałe.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 13:46   #4341
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
przeskocz ja bym skoczyła o jakieś ... 500? pocieszę Cię tym, że ja z dnia na dzień skoczyłam 1500 i tyłam wolno - w pierwszy miesiąc 2 kg niecałe.
Ja też myślę, że lepiej skoczyć od razy i się tam nie patyczkować
Łał, ale musiałaś być silna.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 13:57   #4342
suzana1618
Rozeznanie
 
Avatar suzana1618
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 604
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez starlight Pokaż wiadomość
boisz się, ale jesz.. to dobrze! a ile masz wzrostu? staraj się osiągnąć optymalną wagę i ją trzymać, nie głodząc się itp (i kto to pisze, znawca i specjalista). Trochę nadal mało jesz, ale nie jestem zwolenniczką opychania się i przybierania na wadze "na siłę", więc jesteś na dobrej drodze!
Vale!

staram się mam 164cm.
suzana1618 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 14:41   #4343
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Ja też myślę, że lepiej skoczyć od razy i się tam nie patyczkować
Łał, ale musiałaś być silna.
bez wsparcia rodziny bym w życiu tego nie zrobiła no i wiadomo, że kryzysy się zdarzały najlepsze, że ja tak naprawdę byłam 'zielona' w tych wszystkich dietowych sprawach, wiedziałam, co to jest jojo i tak dalej, miałam lekkie pojęcie o tym, że jak się wychodzi z diety, to trzeba dodawać 100 kcal tygodniowo, ale o tym wszystkim poczytałam jakiś miesiąc po "skoku". i całe szczęście, bo inaczej bym się nie odważyła pewnie
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 14:50   #4344
201705250937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 097
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Superchic(k) Pokaż wiadomość
Ale chyba trzeba od czegoś zacząć?

Ale to jest jak dla mnie znowu skupianie sie na jedzeniu. kombnowanie z kaloriamii, nie wydaje mi się , że jedząc chrupkie pieczywo np. łatwiej schudnąc, raczej przeciwnie. Aralka moim zdnaiem powinna jeśc np. 5 pieczywek wasa, ale zalezy jeszcze których. bo przeciez są takie po 20 kcal i takie po 50 kcal na sztukę, więc jeżeli chodzi o te co maja po 20 , to i 10 wydaje się zbyt mało. a 2 kromki razowca to 160 kcal i nadal mało. Chodzi o to, żeby wogóle więcej jeść.
Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość



Od początku diety? Hmm...Z 10-11 kg.

Jutro już zjem na śniadanie napewno chleb zwykły, bo się chrupki skończył

Już sama nie wiem co mam zrobić...Cały czas mi się wydaje, że tyję. A tak nie jest.

1. 3 kromki pieczywa chrupkiego: 2 z pasztetem sojowym, jedna z wędliną i warzywami ; garść suszonej żurawiny ; 2 łyżki Granoli
2. Już nie pamiętam...chyba 2 mini krążki cynamono jabłkowe i łyżka chrupek? Nie pamiętam...
3. Średnia ciabata z obsmażonym tofu, jajkiem sadzonym, wędliną, ogórkiem, pomidorem, posmarowana w środku majonezem light i posypana czosnkiem w proszku. Mniam...
4. Jabłko ; ok. 10 śliwek
5. 1 kromka pieczywa chrupkiego z pasztetem sojowym, 2 wafle ryżowe light z wędzoną makrelą ; jabłko

A wyrzuty są. I co ja mam robić?
Bardzo bardzo duzo schudłaś. Jeżeli przy takiej minimalnej ilości jedzenia nadal masz wyrzut to chyba nie ma innej rady niz psycholog

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
bez wsparcia rodziny bym w życiu tego nie zrobiła no i wiadomo, że kryzysy się zdarzały najlepsze, że ja tak naprawdę byłam 'zielona' w tych wszystkich dietowych sprawach, wiedziałam, co to jest jojo i tak dalej, miałam lekkie pojęcie o tym, że jak się wychodzi z diety, to trzeba dodawać 100 kcal tygodniowo, ale o tym wszystkim poczytałam jakiś miesiąc po "skoku". i całe szczęście, bo inaczej bym się nie odważyła pewnie
a ja słyszłam o 100 kcal na 3 tygodnie
201705250937 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 15:03   #4345
starlight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: piszę z Warszawy :)
Wiadomości: 486
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
bez wsparcia rodziny bym w życiu tego nie zrobiła no i wiadomo, że kryzysy się zdarzały najlepsze, że ja tak naprawdę byłam 'zielona' w tych wszystkich dietowych sprawach, wiedziałam, co to jest jojo i tak dalej, miałam lekkie pojęcie o tym, że jak się wychodzi z diety, to trzeba dodawać 100 kcal tygodniowo, ale o tym wszystkim poczytałam jakiś miesiąc po "skoku". i całe szczęście, bo inaczej bym się nie odważyła pewnie
fajnie nazwałaś to "skokiem"
ja czułam, że miałam wsparcie tylko mamy i trochę siostry. No i mojej przyjaciółki. Ale lepsze niż nic takiego skoku właśnie nie zrobiłam, bo byłoby za ciężko i wyrzuty sumienia by mnie chyba zżarły, ale... pamiętam pierwszą kolację przeryczałam tą o 18 a o 20 zjadłam całą ale dlaczego to wolę nie pisać grr.. Albo napiszę, może ktoś przeczyta a ja to z siebie wyrzutę.
więc gdy pierwszego dnia byłam na oddziale, nie do przejścia była dla mnie kolacja. wszyscy kończyli, a ja płakałam nad miską owsianki. Czułam się jak idiotka. Poszłam na swoje łóżko, leżałam i płakałam. Wtedy przyszła "koleżanka", która mi zaczęła mówić że jej też było ciężko, że się wcale nie "roztyję" jak myślę itp itd. Gdy ja coś trochę kręciłam nosem przy jedzeniu to każda pielęgniarka mi mówiła: Nooo, Starlight [tu moje imię ] , popatrz jak Małgosia [ imiona zostały zmienione , aby nie ułatwić identyfikacji ] ładnie je. A owa Małgosia co? Wymiotowała i brała przeczyszczacze A mnie perfidnie okłamywała
__________________
Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduję się, że ta studnia nie ma jednak dna.


starlight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 15:05   #4346
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Toffiee Pokaż wiadomość
Ale to jest jak dla mnie znowu skupianie sie na jedzeniu. kombnowanie z kaloriamii, nie wydaje mi się , że jedząc chrupkie pieczywo np. łatwiej schudnąc, raczej przeciwnie. Aralka moim zdnaiem powinna jeśc np. 5 pieczywek wasa, ale zalezy jeszcze których. bo przeciez są takie po 20 kcal i takie po 50 kcal na sztukę, więc jeżeli chodzi o te co maja po 20 , to i 10 wydaje się zbyt mało. a 2 kromki razowca to 160 kcal i nadal mało. Chodzi o to, żeby wogóle więcej jeść.


Bardzo bardzo duzo schudłaś. Jeżeli przy takiej minimalnej ilości jedzenia nadal masz wyrzut to chyba nie ma innej rady niz psycholog



a ja słyszłam o 100 kcal na 3 tygodnie
Ja dodawałam 50 na tydzień a jak choć raz zjadłąm o 100 mniej to od początku
Dopiero potem tak jak Wiosenka coś koło 1500.
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 15:07   #4347
starlight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: piszę z Warszawy :)
Wiadomości: 486
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Ja dodawałam 50 na tydzień a jak choć raz zjadłąm o 100 mniej to od początku
Dopiero potem tak jak Wiosenka coś koło 1500.

ja nawet nie wiem ile dodawałam. nie wiem ile jadłam kiedyś, nie wiem ile jem teraz i nie będę wiedzieć ile jem jakoś nie przemawiają do mnie te cyferki, mnie nawet liczba 500 wprawia w popłoch
__________________
Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduję się, że ta studnia nie ma jednak dna.


starlight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 16:01   #4348
abelarda
Raczkowanie
 
Avatar abelarda
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

R
proszę o ocenę


wczoraj:
Śniadanie: mleko (nie pełna szklanka), 2 łyżki musli, średnia brzoskiwnia
II śniadanie: grahamka: połowa z plastrem chudego twarogu i ogórkiem, druga połowa z 2 plastrami szynki z piersi kurczaka i pomidorem
Obiad: łosoś usmażony na łyżeczce oleju, przyprawiony solą, pieprzem i sokiem z cyteryny. Pół woreczka ryżu i pół paczki mrożonej mieszanki warzywnej gotowanej. Szklanka soku pomidorowego.
Kolacja: sałatka z pół główki sałaty lodowej, pół papryki, dwóch łyżek kukurydzy z puszki. Przyprawiona ziołami. Kromka chleba z łyżeczką margaryny.


dziś:
Śniadanie: parówka drobiowa gotowana, łyżeczka musztardy, kromka chleba żytniego razowego posmarowana łyżeczką margaryny, pomidor i ogórek.
II śniadanie: jogurt naturalny (200g), łyżka otrębów, 2 łyżki płatków kukurydzianych, kiwi
Obiad: Duszony schab z warzywami: schab (100g) cukinia (100g), papryka ( ½ dużej sztuki), cebula (30g), fasolka szparagowa (100g) 2 łyżki koncentratu pomidorowego i 2 płaskie łyżki śmietany 12% tł., 2 średnie ziemniaki.


Kolacja: Sałatka grecka: ser typu „Feta” („light”) 40g, kapusta pekińska ok. 80g, ogórek 50g, 1 duży pomidor, 2 - 3 łyżki kukurydzy konserwowej, 20g cebuli, 4 oliwki, 1 łyżka oliwy z oliwek


jutro
Śniadanie: 2 cienkie kromki chleba żytniego razowego, jedna posmarowana łyżką serka fromage i rzodkiewkami, druga z 4 plastrami polędwicy sopockiej i sałatą
II śniadanie: 300ml maślanki zmiksowane z brzoskwinią, połową banana i łyżką otrębów pszennych.
Obiad: 80g wołowiny usmażone na łyżeczce oleju, 2 kwaszone ogórki, 2 małe pomidory i pół cebuli. 2 średnieziemniaki.
Kolacja: 300g brokułu, sos z 3 łyżek jogurtu naturalnego, ząbka czosnku, odrobiny soli i pieprzu, łyżka pestek dyni. kromka pumpernikla.


co myślicie?
abelarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 16:42   #4349
sailormoon00011
Raczkowanie
 
Avatar sailormoon00011
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Księżyc:P
Wiadomości: 138
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

To jak, nikt minie pomoże? zależałoby mi bardzo na opinii pozdrawiam
sailormoon00011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 17:02   #4350
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

uwaga! ktos sie kiedys wypowiadal na tym forum, ze kopiuje dobre redukcyjne jadlospisy. Komponuje dietę dla mamy i z checia przydalo by sie kilkadziesiad, tak wiec czekam na odzew kolekcjonerki
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.