Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10) - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-01, 10:09   #4321
karola_sz
Rozeznanie
 
Avatar karola_sz
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 741
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

filka - mam taki od 0-18 i jego można zamontować tyłem do kierunku jazdy, ale dziś muszę go przełożyć, bo biedny Adaś ma tak nóżki zgięte, że jest mu niewygodnie.
Zamieniamy się dziećmi, bo moja siostra po całym dniu sama ma już dość swojego niemowlaka i chce się rozruszać biegając za Adasiem. A ja w tym czasie lulam jej Boryska .
__________________
MAJA 23.09.2005
ADAŚ 19.01.2010




karola_sz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 10:10   #4322
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
Tak w nocy sobie postanowilam, ze od jutra ruszam z Dukanem
Musze ksiazke jeszcze przejrzec i zobaczyc co moge jesc i udac sie na male zakupy. Trzymajcie kciukibo ja sie szybko zniechecam jak nie ma efektow

Miłego dnia!
Powodzenia na Dukanie! Ja niedługo skończę III fazę chociaż i tak jem dużo niedozwolonych rzeczy to waga dalej spada bardzo powoli ale spada.
Jak będziesz miała jakieś pytania to w razie co odpowiem


Tak czytam jak piszecie o jedzonku i normalnie łapię się za głowę bo my z tym jesteśmy w czarnej d***
Ogólnie Natka je słoiczki. Dostaje biszkopty, herbatniki, owoce, jogurciki dziecięce ale - jak ja jem jogurt czy serek wiejski no to już mam wspólnika. Do obiadu podchodzi i otwiera dzioba, ale jak dajemy to nie chce...
Mam paróweczki - muszę jej dać, ale chyba jutro na śniadanko dam jej jajecznicę... Spróbujemy z tym polecieć.
Chyba jakąś zupkę musze jej sama skonstruować, ale jakoś w ogóle mnie do tego nie ciągnie...
Ale muszę zapamiętać też ten przepis na deserek: ryż, mleko modyfikowane, jabłuszko i cynamon Ciekawa jestem czy będzie Natce smakować A to dajecie tak na ciepło czy takie ostygnięte?

A i dziękujemy wszystkim za komplementy
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 10:14   #4323
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Karola przodem mamy ustawiony.

Filka przerąbane masz.Mojemu na szczęście apetyt wrócił i ogromnego banana zjadł i sok pije (ale tylko gerber 100% sok, nektaru z hippa nie chce).

Madziulka jak TŻ?

Zebra jak Piotruś?

Dawid mniej kaszle,ja zresztą też, ale na weekend jadę odwiedzić Chrześnicę i muszę być zdrowiutka więc od wczoraj piję syropki, calcium.

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Patka Dawidek zjadł tyle tego jabłka z cynamonem i ryżem ,że w szoku byłam.Filka a może Adusi to zrobisz?może jej posmakuję.

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Patka daję ciepłe.

dzisiaj po 18 przychodzi kandydatka na nową nianię, młoda, wykształcona (przedszkolanka).mam nadzieję,że nam się spodoba , no i żeby jej też odpowiadało (kasy mało, bo godzin mało).
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 10:33   #4324
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Karola my też mamy fotelik przodem. Jaki ty masz ten fotelik?? pisałam ci o tym leku na sapkę Patryk miał i alfarin i mu pomogł na nosek bo też miał non stop rano jakiś przytkany''

Paula no 15 osob doroslych i 5 dzieci już zapowiedziana
wczoraj dzwoniła ta Magda od bliźniaków moja dobra kumpela i powiedziała ze nawet jakbyśmy jej nie zaprosili to by przyszła a jak oni to i jeszcze jedni przyjdą szok damy radę ciocia Monika zajmnie sie dziećmi moja osobistyczna niania kochanawiesz że Monia teraz bedzie w żłobku pracować dzisiaj ma 1 dzień

Patka też na diecie jesteś?a bardzo ładnie wyglądasz szczuplutko Patryk podobnie jak Natka je ;]

Patryk wczoraj wtrąbił kanapkę z dzemem 1 raz bo słodka była z wedlinką nie bardzo chciał a dziś chetnie zjadłby ze mną jajecznice

ale z tymi lekami to trauma!!!!! w sumie ja nawet nie słyszałam o tym diferganie. Moja ciotka jest pediatrą i też jej ufam ma duze doświadczenie z 1 choroba szybko sie uporalismy
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 10:35   #4325
filka2
Zadomowienie
 
Avatar filka2
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 656
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

pola ech no ja jej wymyślałam i robiłam juz rózne rzeczy tylko że u nas chodzi o to ze ona nie pozwoli sobie nic a nic do buzi włożycja nawet próbuje włożyc coś do jogurtu który lubi to odrazu się zniechęca lub dodać coś do kaszki /mleka też przestaje pić.
__________________
ADRIANKA 15.01.2010
filka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 10:40   #4326
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Filka a próbowałaś ta owsiankę??? Patryk ją lubi innych kaszek niebardzo

Paula też muszę zrobić ten ryż tylko już po urodzinkach bede eksperymentować bo boje sie jakiegos uczulenia

przyszedł samochodzik chicco czekamy z nim do soboty

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Kancia tabela b duża tych produktów muszę zacząć więcej dawać ale od poniedziałkiu
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 10:44   #4327
karola_sz
Rozeznanie
 
Avatar karola_sz
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 741
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Miczka - czytałam, zanotowałam
Filka - się umęczysz kobieto z tym karmieniem. Ja tam daję Adasiowi tyle mleka ile chce, a on bardzo lubi mleko. Mi pediatra nic nie mówiła, żeby nie dawać. Wręcz przeciwnie - powiedziała, żebym się nie przejmowała jak on taki mleczny, że na mleku też się wychowa...
__________________
MAJA 23.09.2005
ADAŚ 19.01.2010




karola_sz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 10:47   #4328
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Hej mamuśki
Jeszcze nadrabiam, ale co do Dipherganu sie wtrącę...

Wszystkim ciężarówką z ciśnieniem to w szpitalu podawali, brałam kilka razy, potem zaczęłam do kosza wyrzucać. Syf straszny, byłam po tym nie do poznania. Chodziłam jak zombie.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 10:47   #4329
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Piotruś nie gorączkuje. Babka mówiła żebym smarowała mu stópki i klatke na noc tylko. Oklepuje mu plecki jak mam okazje ale no nie widze większej poprawy niestety.
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 10:56   #4330
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Miczka to podziwiam.Ale sie narobicie.

kurcze ta niania niedoszła dzwoniła i powiedziała,że rezygnuję, bo ona z tarnobrzega i musiałaby 80zł stracić na dojazdy i zostałoby jej 300 z kawałkiem, to jej się nie opłacaszkoda.nie chce tej obecnej niani.

Filka mój też taki jest i na siłę muszę 1-szą łyżkę wciskać.

Zebra czym smarujesz Piotrusia?
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:01   #4331
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

co do pulmexu smaruje plecki i stopki, klatki nie smaruje

aldii ja mam Medel family własnie o nim pisałam 3 str temu w masce inhaluje sie Adrian ustnikiem Tom

Tomek obecnie bierze pulneo 3x dzien inhalacje z mucosolvanu 1 x dzien
pulmex, krople+woda do nosa.

Asiulka jak dawałas pulmicort na zap oskrzelito z antybiotykiem czy bez ?? pytam bo mój Junior ma zap oskrzeli ale on cały czas jest na pulmicorcie, wczoraj lekarka pulmonolog swoją drogą, zapowiedziała po obejrzeniu rtg klatki (bez osłuchania) ze da mu w czwartek antybiotyk a moim zdaniem jego choroba juz się konczy bo wiem jak było tydzien temu
zastanawiam się czy sam pulmicort poradzi sobie z tym zap/oskrz

dodam, ze moja pediatra słuchała go dzien przed zdjęciem i mówiła ze jest czysto
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 11:05   #4332
filka2
Zadomowienie
 
Avatar filka2
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 656
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

pola szkoda że z tą nianią nie wyszło.
też dawałam Adzi żeby poczuła smak i jak załapała to trochę zjadała ale to było kiedyś,teraz histeryzowała więc już nic na siłe
miczka tak my jemy tą owsiankę z butelki ofc
karola no mi pediatra inaczej powiedziała,ale czy Ty dajessz Adasiowi 5x dziennie mleko?pewnie nie
__________________
ADRIANKA 15.01.2010
filka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:12   #4333
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Cytat:
Napisane przez aldii Pokaż wiadomość
Karola dlatego wrzucilam ten link,bo wiem,ze niekrotym by sie taki przydal

Kupilam w koncu ten - http://allegro.pl/nebulizator-inhala...422937214.html Ciekawe jak szybko dotrze do mnie kurier.Oby jutro Wzielam maseczke dla dzieci rozmiar M,bo te S to pewnie te dla niemowlat
Ja mialam dwa rodzaje maseczek. Pierwsza dla niemowlat - nadaje sie dla dziecka max pol-rocznego. Jest wielkosci lupiny od orzecha wloskiego
Druga jest jeszcze za duza. Ale mozna nia spokojnie probowac. Jak sie nie da -to ustnikiem (trzymac blisko noska)
Cytat:
Napisane przez karola_sz Pokaż wiadomość
Kancia -thx
aldii - i owszem, ale co zrobić z nóżkami; Adaś ma już tak zgięte, że mu niewygodnie. Musiałabym chyba wygryźć dziurę do bagażnika, żeby miał gdzie te nóżki trzymać.
Ja mam Microlife i też sobie chwalę.

Muszę przełożyć przodem.

A ja jestem słomiana wdowa teraz. Wysłałam męża i Maję w góry i zostałam sama z Adasiem. Po pracy jestem u mamy, potem jadę do siostry i zamieniamy się dziećmi tzn. ona zajmuje się Adasiem, a ja jej Borysem i na wieczór wracamy do domku.
Jesli masz fotelik taki dla niemowlat, co trzeba montowac tylem do kierunku jazdy - to nie mozna go ustawic przodem. Jesli dziecko jest za duze i wystaja nozki - to czas kupic nowy fotelik niestety...

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
co do pulmexu smaruje plecki i stopki, klatki nie smaruje

aldii ja mam Medel family własnie o nim pisałam 3 str temu w masce inhaluje sie Adrian ustnikiem Tom

Tomek obecnie bierze pulneo 3x dzien inhalacje z mucosolvanu 1 x dzien
pulmex, krople+woda do nosa.

Asiulka jak dawałas pulmicort na zap oskrzelito z antybiotykiem czy bez ?? pytam bo mój Junior ma zap oskrzeli ale on cały czas jest na pulmicorcie, wczoraj lekarka pulmonolog swoją drogą, zapowiedziała po obejrzeniu rtg klatki (bez osłuchania) ze da mu w czwartek antybiotyk a moim zdaniem jego choroba juz się konczy bo wiem jak było tydzien temu
zastanawiam się czy sam pulmicort poradzi sobie z tym zap/oskrz

dodam, ze moja pediatra słuchała go dzien przed zdjęciem i mówiła ze jest czysto
A co wyszlo na rtg? Lekarka nawet go nie zbadala?
Bo widzisz - zapalenie pluc malo ktory lekarz potrafi wysluchac (w sumie zapalenie oskrzeli duzo latwiej). Jak Zuza byla chora -to tez zdjecie bylo podstawa do leczenia. Jesli chore sa tylko oskrzela - to czesto jest to wirus i mozna leczyc inhalacjami. U nas na pewno byl to wirus (wszystko sie rozwijalo podczas brania antybiotykow)! Ale byla druga sprawa - rownolegle do zapalen oskrzeli rozwinelo sie zapalenie pluc i nawet jak Zuza nie miala goraczki - babka sie uparla, ze trzeba antybiotyk. Na zdjeciu na pewno wiecej widac niz mozna wysluchac stetoskopem (zwlaszcza, ze wystarczy, ze dziecko placze to juz niejeden lekarz nic nie wyslucha).
U nas bylo tak, ze rano pediatra wysluchal zap. oskrzeli i pluc. Po poludniu alergolog - swtierdzila, ze wszystko jest czysto (!). Rtg wykazalo zapalenie pluc. Pediatra wieczorem wysluchala wszystko (oskrzela, oskrzeliki, pluca). Co wiecej - na odleglosc slyszala dusznosci itd. A ta alergolog nie slyszala nic.... Nie ma to jak "dobry" lekarz.

Edytowane przez celka2000
Czas edycji: 2011-02-01 o 11:14
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:12   #4334
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Paula nie ma co współczuć ja się bardzo ciesze, już nie mogę się doczekać na urodzinki
Paula szkoda,że z tą nianią nie wyszło, to co nie szukasz innej??

ja też dodawałam do nawilżacza sól fizjologiczna
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:18   #4335
patinka_
Zakorzenienie
 
Avatar patinka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 183
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Cytat:
Napisane przez filka2 Pokaż wiadomość
karola no mi pediatra inaczej powiedziała,ale czy Ty dajessz Adasiowi 5x dziennie mleko?pewnie nie
mój też je jeszcze sporo mleka -cztery razy z kaszką lub samo
a tak to obiadek i deserek...był czas,że dawałam mu też kanapki ale on tak średnio je jada...dwie kosteczki albo w ogóle..
__________________

Edytowane przez patinka_
Czas edycji: 2011-02-01 o 11:21
patinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:21   #4336
karola_sz
Rozeznanie
 
Avatar karola_sz
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 741
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Celka - ja mam taki od 0-18 i można go montować przodem lub tyłem . Do tej pory miałam tyłem, dziś przełożę...

Filka - myślę, że wszystkiego wyjdzie gdzieś 4 x (przed każdym snem, czyli 2 x drzemka + nocka; w międzyczasie też się zdarzy jak na nic innego nie ma ochoty); je też kaszkę rano (czyli na mm) i jogurty. Potrafi wrąbać pół suchej buły, ale do obiadków to taki niechętny jest. Deserków, które uwielbiał teraz w ogóle nie je. Nie martwię się, bo normalnie przybiera na wadze.
Dziecko szwagra tego pediatry je mleko 5 butelek (!!!) w nocy (!!!), w ciągu dnia niejadek (chyba, że słodycze). Zrobiłam wielkie oczy, bo w końcu to dziecko lekarza, a widziałam na własne oczy stos butli po nocy jak u nas nocowali. A dzieciaczek w marcu będzie miał 2 lata. Oni się tym nie przejmują. Na wadze przybiera, w zasadzie to się dziwię, bo on bardziej z tych pulpecików jest. Skąd? Nie mam pojęcia, bo widziałam jak je...
__________________
MAJA 23.09.2005
ADAŚ 19.01.2010




karola_sz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:26   #4337
aldii
Zakorzenienie
 
Avatar aldii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 776
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Kancia a widzialas to dodatkowe cudo http://www.inhalatory.pl/Nebulizator..._Clear-31.html
Myslicie ,ze jest sen to kupowac ?
Celka thx za instrukcje
Pewnie jak juz przyjdzie ten inhalator,to bede was jeszcze zameczac pytaniami

Teraz mnie wystraszylyscie,ze moga nie wysluchac a wyjdzie w rtg.U nas niby czysto,a Lu rzezi jak gruzlik.Myslicie,ze powinnam jej zrobic rtg ?
__________________
Lukrecja
aldii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:35   #4338
karola_sz
Rozeznanie
 
Avatar karola_sz
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 741
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

aldii - ja tam bym nie robiła ; po co szpikować dziecko promieniami. Ja myślę, że dobry lekarz usłyszy . No chyba, że swojemu nie ufasz
A masz coś zapisane typu Pulmicort, bo nie pamiętam czy wspominałaś?
__________________
MAJA 23.09.2005
ADAŚ 19.01.2010




karola_sz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:36   #4339
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

celka na zdjęciu niby jest zap oskrzeli lekkie (Adrian jest cały czas na wziewach )
tak twierdzi pulmonolog, ktora go nawet nie osłuchała.

mój rodzinny lekarz nie wysłuchał nic ale nie widział zdjęcia.

zapalenia płuc nie ma

kaszel rzadko, teraz raz do dwóch dziennie, mokry
tydzien temu kaszel był conajmniej 10 razy dziennie plus noc

tazke moim zdaniem choroba ma się ku końcowi i byłoby głupotą dawac antybiotyk, tym bardziej, ze on miesiąc temu brał 3 antybiotyki a zaczęło się własnie zapaleniem oskrzeli leczonym antybiotykiem

miał lekki katar i nie gorączkował

aldii no niestety jest ryzyko naświetlania ale jesli trwa to długo leki średnio działają to ja bym prześwietliła. Tak jak pisze Celka czasem nic nie słychac.
u nas teraz Adrian dobrze współpracował z lekarzem oddychał tak jak trzeba a jednak nic nie wysłuchała.


ja mam czwartek wizyte z Tomkiem on tez rzęzi jak cholera i kaszle. Jednak wolałabym mu tez nie dawac kolejnego antybiola jesli bedzie miał zap oskrzeli to podam wziewy i bede chodzic go słuchac.



a tak btw to musze sobie kupic stetoskop bo na moich dzieciach mozna sie sporo nauczyc
__________________

Edytowane przez Kancia
Czas edycji: 2011-02-01 o 11:39
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 11:37   #4340
filka2
Zadomowienie
 
Avatar filka2
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 656
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

dostałam fotelikśliczny kolor(nie widziałam go na żywo) no i udało się tanio nawet(utargowałam).od jutra Aduśka jezdzi przodem
__________________
ADRIANKA 15.01.2010
filka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:38   #4341
aldii
Zakorzenienie
 
Avatar aldii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 776
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Karola nic nie wysluchala,tylko lekko czerwone gardlo.dala tantum verde,wapno,mowilam,ze daje syrop na ten kaszel to powiedziala,ze moge dawac jak chce.dodatkowo daje tez wit.c.
Zobaczymy jak bedzie dzisiaj w nocy.Najwyzej jutro pojde jeszcze raz do lekarza bo to sie juz 3 tydzien ciagnie,a kaszel co raz gorszy niby nie kaszle czesto,ale jak juz zacznie to taki rzezacy ten kaszel
__________________
Lukrecja

Edytowane przez aldii
Czas edycji: 2011-02-01 o 11:40
aldii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:44   #4342
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

trzeci tydzien kaszle ??? a inne objawy?
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:44   #4343
karola_sz
Rozeznanie
 
Avatar karola_sz
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 741
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Idź, idź aldii - niech sprawdzi. Mój szwagier mówi, że na katar ani kaszel (jeżeli nie ma zmian na oskrzelach i płucach) nie ma leku. W ten sposób organizm "wypluwa" wirusa. Wszystkie syropy mają tylko na celu złagodzenie kaszlu, ale leku na kaszel nie ma. No i kaszel potrafi się dłuuuugo ciągnąć.
Niech jeszcze raz osłucha Lu. Albo wyjedź z Lu w góry . Moja Maja jechała w góry w sobotę z fatalnym kaszlem - dziś podobno już prawie nic nie kaszle. Podobno tak często działa zmiana powietrza...
__________________
MAJA 23.09.2005
ADAŚ 19.01.2010




karola_sz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:46   #4344
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Miczka współczuję przygotowań, bo ja bardzo nie lubię takich przygotowań, tej roboty no ale każdy jest inny.oczywiście,że szukam.mam jakieś nr z neta i podzwonię jak Kuba,.
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:47   #4345
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Aldii jak kupiłaś inhalator nie szukaj kolejnych dodatków. Myśle, że nie ma sensu kase wydawać jeszcze na coś.
Długo się Wam ciągnie... może inhalacja zdziała cuda... Ja czuje, że bez tego nie mamy szans i szpital by nas czekał tak jak moją koleżanke...

Nie robiłabym rtg jak nie zaleca lekarz... Podstawa wszystkiego to lekarz, któremu ufamy Co jak nie może pomóc zleca poważniejsze badania a nie bawi się w wrózke...

Ale zgadzam się, że kaszel nawet jak dziecko już zdrowe jeszcze się ciągnie...
__________________




Edytowane przez zebra666
Czas edycji: 2011-02-01 o 11:48
zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:55   #4346
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

zebra juz tyle razy się przejechałam na lekarzach, ze ciagle i tak ich kontroluję i konsultuję niestety
przez to kurde znam juz tyle leków i roznych chorob i objawow ze szok
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 12:03   #4347
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Paula mam Pawła i Monię do pomocy myślisz już o spacerówce? będziecie na urodzinach?

Aldi też uważam,że powinnaś lekarza słuchać, nikt tu nas pediatra nie jest wiem wiem jesteśmy przewrażliwione na punkcie maluszków ale lekarz wie najlepiej zdrówka dla was!!

Patryk też to "prawie" zapalenie oskrzeli miał bez gorączki, kaszlał i kipkę miał. Nie robilimsy inhalacji bo moja ciotka nic nie mówiła tylko kazała ta sól do nawilżacza. Przepisała Punleo ale nie było wiec TZ kupił inny syrop dodatkowo Nasivin, Cebion, Agumentin( antybiotyk ona jest na zapaleni oskrzeli)
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 12:10   #4348
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Kancia rozumiem Cię Ja narazie się nie przejechałam no i to ta sama lekarka co tak nam pomogła jak Piotruś miał problemy...
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 12:12   #4349
aldii
Zakorzenienie
 
Avatar aldii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 776
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Kancia zaczelo sie od pojedynczych kaszlniec,a ze to byl piatek,to wolalam szybko isc zeby ja osluchala.Nasza pediatra w piatki nie przyjmuje i inna ja ogladala,nic nie wysluchala i stwierdzila ze niby sa jakies poczatki infekcji i nie ma dala drosetux,tantum,vit.c i paracetamol gdyby zaczela goraczkowac.Po tym syropie kaszel sie nasilil i po weekendzie poszlam do naszej pediatry,bo akurat byl to tez termin szczepienia.Ta osluchala i tez nic nie znalazla.Powiedziala,ze tylko gardelko lekko czerwone i kazala psikac tantum + wapno.Sama powiedzialam,ze daje pulmeo i wit.c.Na szczepienie kazal przyjsc za 2 tyg.,lub m-c.Zaczal sie kolejny tydzien,a ona dalej chyrla.Nawet jak rozmawiala dzis z tz na skypie to od razu zauwazyl,ze dziwnie oddycha ;/ Ja tez "czuje" jak jej swiszcze w klatce jak dotykam
Niby duzo nie kaszle,ale slychac jak jej sie tam odrywa i mokry jest ten kaszel,bo czasami uda jej sie wypluc flegme.Poza tym nic jej nie jest
Co do lekarzy,to mam tak samo jak ty.Niestety trzeba ich sprawdzac i 300 razy konsultowac
__________________
Lukrecja

Edytowane przez aldii
Czas edycji: 2011-02-01 o 12:50
aldii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 12:42   #4350
Madziulka83
Zadomowienie
 
Avatar Madziulka83
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Austria-Wiedeń
Wiadomości: 1 125
GG do Madziulka83
Dot.: Ząbki, raczki, zaraz kroczek, bo niebawem pierwszy roczek! (I-II.10)

Cytat:
Napisane przez bardotka_a Pokaż wiadomość
Madziulka dzisiaj właśnie tak myślałam, że coś Cie mało zdrówka dla tż a wy sie nie dajcie
Dzieki Jeden jest plus choroby, ze jest w domu...

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Madziulka jak TŻ?
Dzis juz troche lepiej

Wielkie i dla wszystkich chorowitkow! ´Niech te wirusy szybko uciekaja!!!!

Ja to mam ciagle problemy z gardlem, teraz jak pojedziemy do polski 11 lutego to zostaje tydzien, bo mam jak zwykle mase spraw do zalatwienia. Musze Szymkowi o paszport zlozyc, bo w marcu mu sie konczy i ide do lekarza, dentysta, laryngolog, ginekolog...
A w miedzyczasie spotkac sie z przyjaciolmi
__________________
Szymuś 10.01.2010
Madziulka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.