Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka 2009 - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-10, 15:06   #4351
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
cześć
co się stało ?
nie smutaj sie, może jeszcze da się to "naprawić" skoro bardzo tego chcesz, może wizyta w poradni by pomogła
czytałaś tu:
http://www.mlekomamy.pl/

ja też miałam problemy, ale bardzo chciałam, tak bardzo że się udało

[/B]


a Ty jesteś oczywiście nieczuła na to wołanie

mi się też nudzi, mały dzisiaj grzeczny - na razie - tfu, tfu, tfu i puk, puk w niemalowane
mogłabym cos zrobić, ale przecież mówiłam że nie będę nic robić, a nie mogę rzucać słów na wiatr
robię tylko pranie, ale wywieszę tylko swoje rzeczy
Ja dzisiaj zrobiłam pranie tylko swoich i dzieci ciuszków

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Witajcie Kochane!
Wczoraj wieczorem usiadłam żeby Was nadrobić. Siedziałam, siedziałam żeby przeczytać co naskrobałyście w weekend i w poniedziałek w ciągu dnia i o 22.30 zrezygnowałam, bo usypiałam na siedząco. Także chcę zameldować, że jestem i pójdę dalej nadrabiać.
Chce tylko napisać do Ani - To może się okazać zwykłym odruchem jak piszą dziewczyny, do padaczki na pewno jeszcze daleka droga więc obserwuj uważnie, ale na pewno to nic poważnego!
P4w się jakoś tam wcześniej pytała o sposoby na usypianie. Ja kombinowałam kiedyś - a to kołysanki, a to jakieś szumy wody uspokajające, a to głaskanie, noszenie. W końcu zorientowałam się, że moje dziecko do zaśniecia potrzebuje jedynie ciszy i spokoju także odkładam go, gaszę światło, chwilę posiedzę jeśli jest bardzo wiercący i wychodzę. Zasypia sam, ze smoczkiem lub bez (ale to tylko jeśli jest bardzo zmęczony), czasem pomaga dodatkowo włożenie do łapki jego ukochanej krówki - to taki kwadratowy kawałek milutkiego materiału z głową krówki (nie wiem jak to nazwać) - w każdym razie pomiętoli ją i usypia.
No to wracam do nadrabiania
Oj, mój to by się wydarł jak syrena - sam po ciemku

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
hmmm no zlitowalam sie nad biednym oknem i je w koncu umylam
ide wyprasowac firanke teraz

no widzisz

ja z kolei dzis mojemu dziecku dalam pierwszy raz ziemniaki ze szpinakiem...o jakie bylo jego zdziwienie - zjadl pare lyzek ale zadowolony nie byl, robil takie skwaszone miny, ze koniec
Dobrze ma to okno z Toba

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
a co dawałaś ?
i ile ?



dziękuję




nagrałaś go może ?


a mój już się obudził, coś rzucał się przez sen i otworzył oczy
może bączek, może powietrze w brzuchu, w każdym razie biorę go na ręce i idziemy jeść jabłuszka
narka
to może Ty nagrasz małego

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
mój właśnie wrąbał ziemniaki ze szpinakiem, aż mu się uszy trzęsły...

-------------

mam pytanie czy krople Nasivin są na receptę?
dawałyście Nasivin czy Nasivin soft?
soft bez recepty

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
dziewczyny a ja jak zwykle prosze o rade - ktory kolor firanek wybrac do sypialni?
http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=806242039

zalaczam fotki sypialni - Marci spiacy na naszym lozku GRATIS
miedziany chyba się zleje, ja bym wybrała pod kokol narzuty np, cos ciemniejszego lub np kremowy, ale nie widze takiego

Marcyś super

Płodzicie i płodzicie i nie nadazam, ale niech małz tylko pójdzie do pracy to nadrobie

Gdzie Katarzynka nasza sie podziała
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 15:12   #4352
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Dobrze ma to okno z Toba


miedziany chyba się zleje, ja bym wybrała pod kokol narzuty np, cos ciemniejszego lub np kremowy, ale nie widze takiego
nooo i jak zwykle tego nie docenia - jeszcze narzeka

hmmm - to to na lozku to posciel
narzuta bedzie taka
http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=809729164
tylko nie wiem czy zloto czy jasne zloto

firanki podobaja mi sie milano pomarancz ale bedzie za duzo pomaranczowego wiec juz sama nie wiem - podoba mi sie jeszcze ten zloty kolor co jest na zdjeciu gdzie firanki sa upiere i po srodku jest braz a na brzegach taki zloty - napisalam do sprzedawcy jaki to kolor
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 15:20   #4353
eleeri
Zakorzenienie
 
Avatar eleeri
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 455
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
wszystko robieram na czesci pierwsze i myje
nie wyparzam za kazdym razem
dzięki

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
najpierw sprobowalam z marchewka a za kilka dni z jablkiem
nie wiem czy to od tego
ale marchew chyba nie powinna powodować kolki
dawniej podobno dawali marchwiankę noworodkom

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Jesteście zbyt płodne
I jak tam jabłuszka weszły?

jak płodne nie byłyśmy to było źle, a jak jesteśmy to też źle

kurcze dzisiaj młody zastrajkował i nie chciał jeść z łyżeczki
ostatnio tak ładnie wcinał a dzisiaj się wyginał i wypluwał wszystko
więc mama dała mu w butelce

ale był cyrk
młody nie wiedział co ma zrobić z butelką
wzięłam go tak jak się bierze niemowlaka do cyca i on zgłupiał, rozpłakał mi się w końcu, biedaczek
więc wsadziłam go do huśtawki i tam dałam butlę z jabłuszkiem i wypił

a teraz słyszę że poszła kupa
druga dzisiaj więc wszystko gra

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
dziewczyny a ja jak zwykle prosze o rade - ktory kolor firanek wybrac do sypialni?
http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=806242039
a masz jakieś typy ?
__________________
Nie dyskutuj z głupim.
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38235.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72900.png

eleeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 15:27   #4354
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
nooo i jak zwykle tego nie docenia - jeszcze narzeka

hmmm - to to na lozku to posciel
narzuta bedzie taka
http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=809729164
tylko nie wiem czy zloto czy jasne zloto

firanki podobaja mi sie milano pomarancz ale bedzie za duzo pomaranczowego wiec juz sama nie wiem - podoba mi sie jeszcze ten zloty kolor co jest na zdjeciu gdzie firanki sa upiere i po srodku jest braz a na brzegach taki zloty - napisalam do sprzedawcy jaki to kolor

To jak taka narzuta, to firanki dałabym w zupełnie innym kolorze.
Np. dokupiłabym jakieś dwie dodatkowe poduszki na łózko w jakimś kolorze (moze braz) i pod ten kolor firanka. I wtedy jeszcze inne dodatki w tym kolorze. Bo tak to się zalejesz w tych pomarańczach i złocie, szczególnie, że ściany też pomarańczowe.
A narzuta chyba ta jaśniejsza
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 15:28   #4355
eleeri
Zakorzenienie
 
Avatar eleeri
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 455
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj zrobiłam pranie tylko swoich i dzieci ciuszków

to może Ty nagrasz małego

Płodzicie i płodzicie i nie nadazam, ale niech małz tylko pójdzie do pracy to nadrobie

Gdzie Katarzynka nasza sie podziała


mam go nagranego, niestety nagrywałam Kodakiem i tylko w aparacie mogę otworzyć, mąż miał przekonwertować na inny format ale nie ma czasu

czyli w czwartek jesteś obecna

no właśnie ciekawe gdzie ?
__________________
Nie dyskutuj z głupim.
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38235.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72900.png

eleeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 15:32   #4356
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
To jak taka narzuta, to firanki dałabym w zupełnie innym kolorze.
Np. dokupiłabym jakieś dwie dodatkowe poduszki na łózko w jakimś kolorze (moze braz) i pod ten kolor firanka. I wtedy jeszcze inne dodatki w tym kolorze. Bo tak to się zalejesz w tych pomarańczach i złocie, szczególnie, że ściany też pomarańczowe.
A narzuta chyba ta jaśniejsza
no wlasnie - jest tam kolor braz tych firanek - ale przez takie ciemne firanki to chyba nie bedzie nic widac? i bedzie ciemno
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 15:43   #4357
viki_22_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina
Wiadomości: 433
GG do viki_22_83
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

arinitti pocieszę Cię z tym karmieniem piersią to u mnie była istna gechenna a tez bardzo chciałam karmić a było tak:
na samym poczatku uczyły mnie połozne na leżąco i nieumialam przystawic jakby mi polozne nie pokazały to mały troche possal i wypluwal lub przysypiał do tego lapał za płytko i za lapczywie nie najadal sie , odwodnił sie moze i z tej przyczyny ale tez i przez szpital w 4 dobie zabrali mi go do DSK w lublinie z podejrzeniem sepsy odwodnienia i chorób metabolicznych. Ja zostałam w szpitalu po łyzeczkowaniu jechalam na antybiotykach odciagalam pokarm recznie laktatorem nie dalo rady ile ja łez wylałam bo raz wychodziło raz nie polozne tez pomagały ale kazda miala inna szkołe a ja coraz bardziej bylam zdenerwowana pozatym dopytywalam ile mały zjada z butli w dzieciecym szpitalu i niepotrafiłam go dogonic jak on jadł 70 to ja ledwo cisnelam 40ml i tak dalej.... malego przystawilam poraz pierwszy po rozłace po 2 tyg na siedzaco udało mi sie ze 2 razy bez jego krzyku potem zaczela sie chisteria starałam sie jak moglam w domu-ale co rusz albo moja mama mnie pouczala ze nie tak to ktos przychodzil i mi jakos tak głupio było mimo ze to normalna rzecz, potem wkurzało mnie to ze niewiedzialam co jesc, mama zaczeła mi gadac ze mam nie tresciwy pokarm bo mało pije dlatego mały nie dojada, mąż też raz mowił karm bo przeciwciala raz ze moze lepiej na butelke przejdz- A MNIE SZLAK JASNY TRAFIAŁ - bo byly we mnie dwie osoby ta co nieche karmic i ta co bardzo pragnie
A zapomniałam napisac probowalam rowniez podawac swoje mleczko z butelki ale meczyło mnie to odsysanie recznie z tego powodu tez nie chciało mi sie dlugo walczyc i
po ok 1,5 miesiaca przeszlam na butelke z mlekiem modyfikowanym i raz jest lepiej raz gorzej.

Niemartw sie wiem ze bardzo chcesz karmic ze swojej woli bądz presji otoczenia ale wiedz jedno nic złego niejest ani w karmieniu butelka ani piersią Co bedzie to bedzie NIEOBWINIAJ SIE bo szkoda nerwow a one bardzo latwo na dzieciatko przechodza. Ja np pocieszam sie ze karmiac butelka lepiej widze te piekne szare oczka i moge od czasu do czasu uszczesliwic meza oddajac mu syna by i on sobie pokarmił sztucznym cycem


---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

przepraszam ze na tłusto napisane ale nie udało mi sie tego "B" skasowac
__________________


GABRYŚ -mój mały mężczyzna - 5 latek
17. 08.2009

ALICJA mały motylek
16.07.2014
viki_22_83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-10, 15:49   #4358
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość


mam go nagranego, niestety nagrywałam Kodakiem i tylko w aparacie mogę otworzyć, mąż miał przekonwertować na inny format ale nie ma czasu

czyli w czwartek jesteś obecna

no właśnie ciekawe gdzie ?
Jak tylko dzieciaki pozwola, od czwartku siedze i nadrabiam posty do pierwszej 10 - tki

Moze net jej muli, albo spaceruje, albo nie wiem

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
no wlasnie - jest tam kolor braz tych firanek - ale przez takie ciemne firanki to chyba nie bedzie nic widac? i bedzie ciemno
To moze kremem rozjasnic
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 16:04   #4359
Tulipfever
Rozeznanie
 
Avatar Tulipfever
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 808
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość

chciałam się uroczyście pochwalić, ze mój Tomasz jest normalny i zjada deserki, a nie tylko szpinak - przed chwilą wciagnął cały słoiczek musu ze sliwek i myślę, ze zjadłby jeszcze jakby było
Pieknie

Cytat:
Napisane przez mayaha Pokaż wiadomość

I wogole to teraz ja sie zaczełam streowac. Bo moja mysza jak śpi to czesto sie "rzuca", wali rekami i nogami i głowa z boku na bok, ale po chwili samo przechodzi. a jak ja karmie to tez mi sie czasami (nie zawsze) kreci sie tak ze nie moge butla wycelowac a napewno jest głodna bo jak jej nie dam to beeek. I czasami tez po jedzeniu płacze ale jak dam monia to od razu przechodzi i po chwili jak juz jej monia wyjme to usmiech I co ja mam o tym myslec? hmmm?
Moje dziecko tez sie tak czasem kreci przy karmieniu, najczesciej gdy produkuje kupke, ale tez i bez przyczyny. Widac tak lubia

Ariniti nie obwiniaj sie. Viki ma racje, szkoda nerwow. Najwazniejsze, ze kochasz to dzieciatko, a to czy karmisz butelka czy piersia naprawde nie ma znaczenia.

Dziewczyny, widze, ze Wy wszystkie ostro ruszylyscie ze sloiczkami, a my nadal jedynie na mleku jedziemy. Ania nie zna zadnego innego pokarmu oprocz mleka. Nawet herbatek jej nie serwuje. Jest tu jeszcze jakas mama, ktora do 6-go miesiaca nie planuje urozmaicac jadlospisu dziecku?

Czy podajecie dzieciom wit. K i D? Do kiedy sie podaje?

Ania wreszcie zasnela, ciekawe na jak dlugo. Alez ma dzisiaj werwe
__________________
Kocham mojego Meza
Kocham moja Coreczke
Ania 28.08.2009
Tulipfever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 16:23   #4360
eleeri
Zakorzenienie
 
Avatar eleeri
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 455
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez Tulipfever Pokaż wiadomość
Dziewczyny, widze, ze Wy wszystkie ostro ruszylyscie ze sloiczkami, a my nadal jedynie na mleku jedziemy. Ania nie zna zadnego innego pokarmu oprocz mleka. Nawet herbatek jej nie serwuje. Jest tu jeszcze jakas mama, ktora do 6-go miesiaca nie planuje urozmaicac jadlospisu dziecku?

Czy podajecie dzieciom wit. K i D? Do kiedy sie podaje?
ja muszę bo wracam do pracy jak Mati będzie miał 6 m-cy i co będzie jadł ?
Miramej i chyba Skierka planowały karmić do 6 -m-ca tylko piersią

Ja podaje D, na pewno trzeba dawać przez jesień i zimę
wit K nie podawałam, bo mi nie przepisali
__________________
Nie dyskutuj z głupim.
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38235.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72900.png

eleeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 16:23   #4361
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez Tulipfever Pokaż wiadomość
Pieknie



Moje dziecko tez sie tak czasem kreci przy karmieniu, najczesciej gdy produkuje kupke, ale tez i bez przyczyny. Widac tak lubia

Ariniti nie obwiniaj sie. Viki ma racje, szkoda nerwow. Najwazniejsze, ze kochasz to dzieciatko, a to czy karmisz butelka czy piersia naprawde nie ma znaczenia.

Dziewczyny, widze, ze Wy wszystkie ostro ruszylyscie ze sloiczkami, a my nadal jedynie na mleku jedziemy. Ania nie zna zadnego innego pokarmu oprocz mleka. Nawet herbatek jej nie serwuje. Jest tu jeszcze jakas mama, ktora do 6-go miesiaca nie planuje urozmaicac jadlospisu dziecku?

Czy podajecie dzieciom wit. K i D? Do kiedy sie podaje?

Ania wreszcie zasnela, ciekawe na jak dlugo. Alez ma dzisiaj werwe
Ja jeszcze nie ruszylam
Zamierzam dac po 5 miesiacu. Zobacze tez co powie pediatra

Wit K do konca 3-go miesiaca
Wit D zalezy od ciemiaczka itp, ale dosc dlugo
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-10, 16:31   #4362
eleeri
Zakorzenienie
 
Avatar eleeri
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 455
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Wit K do konca 3-go miesiaca
Wit D zalezy od ciemiaczka itp, ale dosc dlugo
A wit K na co jest ?
__________________
Nie dyskutuj z głupim.
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38235.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72900.png

eleeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 16:38   #4363
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
A wit K na co jest ?
zapewnia dobra krzepliwosc krwi
niedobór wit K u niemowlat moze powodowac chorobe krwotoczna...

nie martw sie ze nie dawalas, do 2007 roku obowiazywala taka profilaktyka, ze tylko przy urodzeniu noworodki dostawaly ja w zastrzyku.
Tak bylo z Bartusiem i wszystko jest ok
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 16:43   #4364
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Tuli, ja zamierzam do 6 m-ca na samym cycu. w grudniu jak będę na szcczepieniu to zapytam ale Amelka ładnie przybiera i nie ma potrzeby urozmaicać jej jadłospisu
wit d daję Amelce od którejś tam doby po ur i przy kontroli bioderek pan pytał czy dostaje - chyba krzywicy zapobiega z tego co pamiętam...a wit k to do końca 3 m-ca dawałam

koleżanka poszła to miałam czas na nadrobienie. oki na razie uciekam bo Amelka pospała po kąpieli (było super śmiała się przy kremowaniu i gadała ze mną i ładnie dała się ubrać) a teraz się już kręci i pewnie będzie wstawać
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 16:59   #4365
eleeri
Zakorzenienie
 
Avatar eleeri
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 455
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
nie martw sie ze nie dawalas, do 2007 roku obowiazywala taka profilaktyka, ze tylko przy urodzeniu noworodki dostawaly ja w zastrzyku.
Tak bylo z Bartusiem i wszystko jest ok
No właśnie nie dawałam, lekarz, jak go zapytałam powiedział, że nie trzeba

ja na razie spadam,

ciekawe ile stron jutro zastanę

pa.
__________________
Nie dyskutuj z głupim.
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38235.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72900.png

eleeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 17:30   #4366
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
kurcze dzisiaj młody zastrajkował i nie chciał jeść z łyżeczki
ostatnio tak ładnie wcinał a dzisiaj się wyginał i wypluwał wszystko
więc mama dała mu w butelce

ale był cyrk
młody nie wiedział co ma zrobić z butelką
wzięłam go tak jak się bierze niemowlaka do cyca i on zgłupiał, rozpłakał mi się w końcu, biedaczek
więc wsadziłam go do huśtawki i tam dałam butlę z jabłuszkiem i wypił

a teraz słyszę że poszła kupa
druga dzisiaj więc wszystko gra
czyli Mati lubi butlę ,,, to super
Mój się nie da oszukać

Nawet dzisiaj małż dawał mu zamoczony smoczek w soku jabłkowym, pomlaskał, troszke sie pokrzywił, bo kwaśne było a smokiem i tak pluł!
Cytat:
Napisane przez Tulipfever Pokaż wiadomość
Dziewczyny, widze, ze Wy wszystkie ostro ruszylyscie ze sloiczkami, a my nadal jedynie na mleku jedziemy. Ania nie zna zadnego innego pokarmu oprocz mleka. Nawet herbatek jej nie serwuje. Jest tu jeszcze jakas mama, ktora do 6-go miesiaca nie planuje urozmaicac jadlospisu dziecku?

Czy podajecie dzieciom wit. K i D? Do kiedy sie podaje?
jaaaa ... chociaż przyznam ze to jab łuszko mnie kusi ... 15 Bartosz kończy 4 m-ce to pomyślimy

Wit D podaje od początku a K nam doktorka nie przepisała
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 17:57   #4367
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

cokacabanka Gabrysia śliczna

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
no wielkie brawa dla Weroniki
mój to chyba nawet nie wie że tak można
Kuba chyba też nie wie

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ja też staram sie wychodzic o tej samej porze (nie co do minuty), bo Tomuś lepiej się zachowuje jak się wyśpi w wózku,a jak wyjdę później lub wcześniej to nie śpi tylko się rozgląda i jest bardziej marudny później
Ja bym chciała o tej samej porze, ale Kubie się ostatnio poprzestawiało wszystko i mi się nie udaje

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
ja na spacery o różnych porrach chodzę chyba Amelce to obojętne
Czuję się pocieszona

Cytat:
Napisane przez frida110 Pokaż wiadomość
Chodzimy na spacer zawsze o tej samej porze. Wychodzimy po 9 rano i wracamy około 12. W weekeny tak samo tylko dochodzi jeszcze jeden spacer około 15.
Zazdroszczę, Kuba nie unormował sobie pór karmienia, napiszę więcej - ostatnio to jeden wielki galimatias

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
to ze mnie len- nie chce mi sie na spacery chodzic
W ogóle nie chodzicie?

Cytat:
Napisane przez marysia_258 Pokaż wiadomość
Nam nigdy nie udaje sie wyjsc o tej samej porze Zawsze coś stanie na przeszkodzie i mamy opoznienie...
Siostro

Cytat:
Napisane przez marysia_258 Pokaż wiadomość
Zapomniałam Wam napisać co niedawno usłyszałam w wiadomościach w radiu i wystraszyłam się strasznie
W jakimś meście niestety nazwy nie usłyszałam bo za poźno włączyłam troje dzieci umarło po szczepieniu na pneumokoki Wstrzymano szczepienia i robią badania dla czego tak się stało.
Zastanawiam sie teraz czy szczepić moje maleństwo bo boję się nieziemsko.
, napisz coś więcej, jak będziesz wiedziała

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Jeszcze go nie uzywalismy ale wygląda na ciepły. Gruby i wewnątrz obszyty ciepłym polarkiem
(...)
Staram sie chodzic o tej samej porze.


Cytat:
Napisane przez nerwusek Pokaż wiadomość
Przedstawiam człowieka-muchę znanego jako Weronika


Cytat:
Napisane przez megi b Pokaż wiadomość
Siema

Miramejku
dobrze, że już do nas piszesz ja czytałam, że tylko na początku dzieci szybko rosną, a później wolniej więc z Kubusiem wszystko ok no i perspektywa 5 tygodni z czarną chmurką mojej jak wypisz wymaluj na wykresie w tym tygodniu słoneczko się zaczęło
(...)
Ja z małą nie chodzę regularnie na spacerki bo u nas jest zimno i taki wiatr mroźny.
, niestety czarne chmurki już się zaczęły, nie wiem, jak ja wytrwam tyle czasu

A jak wychodzisz to o jednakowej porze?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 17:58   #4368
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
ja juz nie chodze o tej samej porze - bo jak nie jezdze po Eryka do przedszkola to nie mam po co, wychodze wtedy kiedy mi pasuje czyli jak akurat nic nie musze robic a maly jest najedzony i czas na spanko
Dzięki za odpowiedź

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam doła
Bartuś znów miał taki atak ... godzinę temu go karmiłam i pod koniec karmienia /przysypiał juz, ale nie spał/ znów zaczął tak machać głową w góra i w dół
Podniosłam go na półsiedzaco, zawołałam do niego i przestał - ale otworzył szeroko oczy i buzie i tak siedział kilka sekund

Teraz siedze i rycze a On śpi jak aniołek
Boje się, zeby to nie było coś poważnego
, trzymam kciuki, żeby to nie było nic poważnego , może idź do lekarza, dla własnego spokoju

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
wygooglowałam ... wyskoczyła padaczka rycze-smarkam:
Ania, nie lecz go przez internet

Cytat:
Napisane przez arinitti Pokaż wiadomość
cześć i czołem

podczytuję nasz wątek ostatnio, ale nie miałam ani czasu,
ani ochoty zbytniej, aby się odezwać.
Bo moja mała 27.11. skończy 4 m-ce, a ledwo dobija do 6 kg,
chociaż staram sie nie przejmować się tym, dopóki jest zdrowa,
a na razie jest.
Dostaje też żelazo i witaminki tak na wszelki wypadek.

Ale chyba jednak przegrałam batalię o karmienie piersią.
Tyle o tym wiem, a nie potrafię sobie pomóc,
bo gdzieś w środku jakaś blokada siedzi

I jak czytam, że któraś tak jakoś
bez większych sentymentów zrezygnowała
lub chce z tego (postanowiłam karmić do...),
to jest mi przykro. Ja tak bardzo chciałam...
Nie potępiam i nie oceniam nikogo na tej podstawie,
po prostu smutam się.

W sumie przez problemy z karmieniem mam ciągle
większego lub mniejszego doła.
Mam też kłopoty z małżem, bardzo gnomowatym
Dołączam więc do klubu gnomowych żon

Więc tak średnio mam ochote pisać.

Miramej, ja kupiłam taki śpiworek -
dopinany, na 110 cm ale można zmniejszyć,
wełniany - nie będzie się dziecko odparzać w polarze:
http://www.allegro.pl/item803059967_...i_produkt.html

I jeszcze fajny pojemnik - wygląda jak wielki klocek -
na zabawki
z Leroy Merlin - są różne wersje kolorystyczne,
ja mam taki:
http://www.leroymerlin.pl/produkty/f...194275010.html
(...)
Na koniec wstawiam zdjęcia Marysi z chrztu 17.10.
- nie obudziła się nawet na polewanie wodą
Witaj

Ja też się martwię, bo Kuba mniej przybiera, ale może to nie jest nic strasznego

, zrobiłaś tyle, ile mogłaś

Dzięki za odpowiedź o śpiworku

Marysia piękna

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
Marcel spi, pozmywalam gary, przyprawilam karkowke i siedze na wizazu a okno u Eryka wola: "umyj mnie, umyyyyj.....i zawies mi firanke, zawieeeeees prossssze"


Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Ps. Miramej, fajnie, że jesteś


Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
Troche się uspokoiłam, ale i tak mam doła ...
i jak sobie pomyśle, ze moja kolezanka przed porodem narzekała, ze mały napewno będzie miał odstające uszy /i co Ona wtedy zrobi/ to mam ochotę ją ochrzanic!
Przecież najwazniejsze jest żeby dziecko było zdrowe!!!
To ochrzań, czasem nie zdajemy sobie sprawy, że martwimy się błahostkami, po prostu.

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
A my na 16.30 na rehabilitację - dziś prywatnie, a w czw państwowo. Choć na te drugie nawet nie wiem czy się dostaniemy, bo nie ma zapisów, trzeba przyjść i czekać..z takim maluchem...
A z jakiego powodu rehabilitacja? Coś przeoczyłam chyba

Cytat:
Napisane przez Tulipfever Pokaż wiadomość
Dziewczyny, widze, ze Wy wszystkie ostro ruszylyscie ze sloiczkami, a my nadal jedynie na mleku jedziemy. Ania nie zna zadnego innego pokarmu oprocz mleka. Nawet herbatek jej nie serwuje. Jest tu jeszcze jakas mama, ktora do 6-go miesiaca nie planuje urozmaicac jadlospisu dziecku?

Czy podajecie dzieciom wit. K i D? Do kiedy sie podaje?
Jestem

Witaminy K już nie podaję (pediatra kazała do 3 miesiąca), witaminę D daję cały czas i z tego co wiem, długo się ją podaje.


A mnie ktoś podmienił dziecko , od soboty jest tak marudny, że szok , nie może zasnąć w dzień, no chyba, że na rękach i to po strasznym płaczu , popłakuje po jedzeniu - taki płacz z kategorii marudzenia Nie wiem, co się dzieje - zaczął częściej jeść w dzień, jak próbuję Go przetrzymać to jest mega histeria

__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 18:18   #4369
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Wercia dzisiaj caly dzien przesypia to chyba po tej szczepionce
i jaka zadowolona byla jak kupe robila na siedzaco haha -gladko poszlo a jak sie denerwuje jak chwilke posiedzi i znowu na plecki-im bardziej wychodzi jej siedzenie to chcialaby non stop ale jej nie pozwalam tzn. nie trzymam ja w takiej pozycji ktora ulatwia jej podnoszenie do siadania bo kilka razy dziennie wystarczy

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość



Ja juz dawałam kaszke ryżowa
tak tylko moja panna ma 3mce i 10dni-pytalam mame i chyba zaczekam az skonczy 4 mce
a dawalas smakowe odrazu?

Cytat:
Napisane przez nerwusek Pokaż wiadomość
Przedstawiam człowieka-muchę znanego jako Weronika
fajna muszka

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość


Mamy butelkowe - tylko proszę się nie śmiać
czy jak myjecie butelki po jedzeniu, to za każdym razem wyciągacie smoczek z tej osłonki którą się przykręca do butelki ?

zamierzam skorzystać w końcu z tego wynalazku
nigdy nie wyciagam tylko raz dziennie wyparzam a tak to tylko dokladnie plucze po karmieniu

Cytat:
Napisane przez arinitti Pokaż wiadomość


Na koniec wstawiam zdjęcia Marysi z chrztu 17.10.
- nie obudziła się nawet na polewanie wodą
supeeerrrrr

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
dziewczyny a ja jak zwykle prosze o rade - ktory kolor firanek wybrac do sypialni?
http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=806242039

zalaczam fotki sypialni - Marci spiacy na naszym lozku GRATIS
masz bardzo mocne kolory w sypialni -ja wybralabym biała firanke albo kremową

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość





W ogóle nie chodzicie?


brzydka pogoda to mi sie nie chce
ale przynajmniej 3 razy w tygodniu jedziemy gdzies i zawsze mala jedzie z nami no ale musze w koncu z nia wyjsc jak nie bedzie padac
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-10, 18:19   #4370
viki_22_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina
Wiadomości: 433
GG do viki_22_83
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

mi tez Gabrys od jakiegos zasu dziwnie sie zachowuje dwa ost karmienia po 150ml no i juz 3 kupki były w tym dniu oczywiscie z pomoca mamy- przyginanie nozek do brzusia + herbatka no ale ehhh no i to samo zasypianie + placz
__________________


GABRYŚ -mój mały mężczyzna - 5 latek
17. 08.2009

ALICJA mały motylek
16.07.2014
viki_22_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 18:19   #4371
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

a pisalam kiedys ze komp sie zepsul i wlasnie to plyta glowna padla
wiec teraz moge tylko rano albo wieczorem do was zagladac bo tak tż bierze swojego lapka do pracy
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 18:48   #4372
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Arinitti wiem co czujesz, przepłakałam nie jedno karmienie, a jak w 6 dobie życia mała wylądowała w szpitalu to już w ogóle....ehh długa historia... Teraz już wytłumaczyłam sobie że trudno, zrobiłam co mogłam ( a może nie? ) ale za każdym razem kiedy mała ma jakikolwiek problem zdrowotny mam doła że może gdybym karmiła piersią to byłaby zdrowa...

Trzymaj się dzielnie, jeżeli masz możliwość i siły jeszcze to poszukaj pomocy, może w poradni laktacyjnej? Jeżeli się nie uda to pamiętaj, ze najważniejsza jest miłość

Większość z nas pewnie była karmiona butelką i to mlekiem o wiele gorszym niż to, które teraz jest dostępne..i co? żyjemy, jesteśmy bystre i inteligentne

Ja sobie to tak tłumaczę no bo co mam zrobić
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 18:57   #4373
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Dziewczyny, magi jest z Maciulkiem w szpitalu , mały ma ostre zapalenie układu moczowego , na dodatek jest powiększenie w prawej nerce (a nie było ). Trzymajcie za Nich kciuki
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 18:58   #4374
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, magi jest z Maciulkiem w szpitalu , mały ma ostre zapalenie układu moczowego , na dodatek jest powiększenie w prawej nerce (a nie było ). Trzymajcie za Nich kciuki
o rany, no to trzymamy
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 19:05   #4375
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ania, nie lecz go przez internet

A mnie ktoś podmienił dziecko , od soboty jest tak marudny, że szok , nie może zasnąć w dzień, no chyba, że na rękach i to po strasznym płaczu , popłakuje po jedzeniu - taki płacz z kategorii marudzenia Nie wiem, co się dzieje - zaczął częściej jeść w dzień, jak próbuję Go przetrzymać to jest mega histeria

wiem, ale musiałam poszukać co to moze być ...
Jutro święto, więc w czwartek dzwonie do neurologa i idę z Bartekim prywatnie ... nie będę czekac do 1 grudnia na NFZ ... jeszcze nie wiadomo co z naszym szpitale, bo chcą go zamknąć

nie wiem co Ci poradzić ....
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, magi jest z Maciulkiem w szpitalu , mały ma ostre zapalenie układu moczowego , na dodatek jest powiększenie w prawej nerce (a nie było ). Trzymajcie za Nich kciuki
o matko! A własnie sobie o niej dzisaij myślałam, ze dawno nic nie pisała ...
To trzymamy kciuki
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 19:31   #4376
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez Tulipfever Pokaż wiadomość
Pieknie



Moje dziecko tez sie tak czasem kreci przy karmieniu, najczesciej gdy produkuje kupke, ale tez i bez przyczyny. Widac tak lubia

Ariniti nie obwiniaj sie. Viki ma racje, szkoda nerwow. Najwazniejsze, ze kochasz to dzieciatko, a to czy karmisz butelka czy piersia naprawde nie ma znaczenia.

Dziewczyny, widze, ze Wy wszystkie ostro ruszylyscie ze sloiczkami, a my nadal jedynie na mleku jedziemy. Ania nie zna zadnego innego pokarmu oprocz mleka. Nawet herbatek jej nie serwuje. Jest tu jeszcze jakas mama, ktora do 6-go miesiaca nie planuje urozmaicac jadlospisu dziecku?

Czy podajecie dzieciom wit. K i D? Do kiedy sie podaje?

Ania wreszcie zasnela, ciekawe na jak dlugo. Alez ma dzisiaj werwe
ja urozmaicam dlatego, ze mój Tomasz jest bardzo duży i wiem, ze u takich szybkorosnących dzieci trzeba w miarę szybko (nawet przed końcem 4 miesiąca) bo mają tendencje do anemii
wit D daje się chyba do 1,5 roku
wit D do końca 3 miesiąca

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
ja muszę bo wracam do pracy jak Mati będzie miał 6 m-cy i co będzie jadł ?
Miramej i chyba Skierka planowały karmić do 6 -m-ca tylko piersią

Ja podaje D, na pewno trzeba dawać przez jesień i zimę
wit K nie podawałam, bo mi nie przepisali
wit K jest bez recepty
ja w wypisie ze szpitala miałam wypisane wytyczne - m.in. o wit K

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
Arinitti wiem co czujesz, przepłakałam nie jedno karmienie, a jak w 6 dobie życia mała wylądowała w szpitalu to już w ogóle....ehh długa historia... Teraz już wytłumaczyłam sobie że trudno, zrobiłam co mogłam ( a może nie? ) ale za każdym razem kiedy mała ma jakikolwiek problem zdrowotny mam doła że może gdybym karmiła piersią to byłaby zdrowa...

Trzymaj się dzielnie, jeżeli masz możliwość i siły jeszcze to poszukaj pomocy, może w poradni laktacyjnej? Jeżeli się nie uda to pamiętaj, ze najważniejsza jest miłość

Większość z nas pewnie była karmiona butelką i to mlekiem o wiele gorszym niż to, które teraz jest dostępne..i co? żyjemy, jesteśmy bystre i inteligentne

Ja sobie to tak tłumaczę no bo co mam zrobić
dziewczyny, karmienie piersią jest ważne, ale też bardzo trudne i niestety nie zawsze zależne od nas
ja przeżywałam dantejskie sceny przy karmieniu, Tomasz tylko spał przy piersi, a nie jadł więc był głodny i co chwila się budził z płaczem, nie opróżniał mi piersi, więc były twarde i bolesne, bałam się ściągać, zeby nie było gorzej, na dodatek Tomasz jadł tylko z lewej piersi, a prawej ni chciał - wrzeszczał i sie odpychał... o bolących brodawkach nie wspomnę

na szczęście wszystko sie dobrze skończyło i karmię cały czas, ale jakby mi się nie udało też nie byłoby tragedii - najważniejszy jest spokój nasz i maleństwa i można wychować szczęśliwe i zdrowe dziecko na butelce
teraz zupełnie inaczej bym rozegrała karmienie, ale zawsze za pierwszym razem jest najgorzej - głowy do góry

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, magi jest z Maciulkiem w szpitalu , mały ma ostre zapalenie układu moczowego , na dodatek jest powiększenie w prawej nerce (a nie było ). Trzymajcie za Nich kciuki
trzymamy
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------


Edytowane przez p4w
Czas edycji: 2009-11-10 o 19:34
p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 19:42   #4377
mayaha
Wtajemniczenie
 
Avatar mayaha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 951
GG do mayaha
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
moja spi juz od 12
Stare dobre czasy jak przesypiała 2-3 godz a nawet wiecej :P Dzis te 1,5h to byl szok bo ostatnio jej najdłuzsze spanie trwało 30-40 min

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
a teraz słyszę że poszła kupa
druga dzisiaj więc wszystko gra
A teraz ja sie martwie bo dzis kupku nie było, a dopiero od tyg robi 1x dziennie. Wczesbniej było 2/3x. Ale to pewnie przez to ze mleczko na Bebiloon zmieniłam, tzn w trakcie zmiany jestem.

Cytat:
Napisane przez Tulipfever Pokaż wiadomość
Moje dziecko tez sie tak czasem kreci przy karmieniu, najczesciej gdy produkuje kupke, ale tez i bez przyczyny. Widac tak lubia

Czy podajecie dzieciom wit. K i D? Do kiedy sie podaje?
Albo moze ADHD
podaje wit K
Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
Arinitti wiem co czujesz, przepłakałam nie jedno karmienie, a jak w 6 dobie życia mała wylądowała w szpitalu to już w ogóle....ehh długa historia... Teraz już wytłumaczyłam sobie że trudno, zrobiłam co mogłam ( a może nie? ) ale za każdym razem kiedy mała ma jakikolwiek problem zdrowotny mam doła że może gdybym karmiła piersią to byłaby zdrowa...

Większość z nas pewnie była karmiona butelką i to mlekiem o wiele gorszym niż to, które teraz jest dostępne..i co? żyjemy, jesteśmy bystre i inteligentne
Ja cie świetnie rozumiem. I tak samo mysle ze może gdybym karmiła piersia to było inaczej....
A ja bylam tez karmiona butelka i nawet specjlnie nigdy nie chorowała, poza katarem
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, magi jest z Maciulkiem w szpitalu , mały ma ostre zapalenie układu moczowego , na dodatek jest powiększenie w prawej nerce (a nie było ). Trzymajcie za Nich kciuki
Niefajnie, szpital
za magi i Macka
mayaha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 20:02   #4378
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
codziennie zasypia ok 12 i spi tak do 15.30-16, jesli obudzi sie szybciej to jest marudna na maksa
Zazdroszczę takich długich drzemek
Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
Tru, na początku mój Tomasz strasznie pluł jabłuszkiem - połknął może pół łyżeczki, potem robiłam sama przeciery z marchewki, ziemniaczka, selera i pietruszki i też nie chciał jeść
potem kupiłam słoiczek z marchewką i też za dużo nie zjadł, ale już było lepiej (kilka łyżeczek)
a teraz jest coraz lepiej - nawet co którąś łyżeczke otwiera buzię - Twój też się nauczy

a podaję zamiast jednego posiłku (zwykle i tak po słoiczku daję cyca ) - jak wiem mniej więcej, ze zaraz będzie głodny to daję - nie czekam aż się rozkrzyczy,
a deserek daję po cycu, bo na początku dziecko mało zjada, więc raczej to jest dodatek
na razie nie daję jednego dnia obiadku i deserku tylko albo jedno albo drugie, ale jak zacznie lepiej zjadać z łyżeczki to będę się starała dać trochę tego i tego
Czyli na początku słoiczek jest raczej dodatkiem do cyca słyszałam od dwóch mam, że marchewka może zatwardzić, zaobserwowałaś coś takiego?
Z jednej strony chcę go już karmić czymś więcej niż cyckiem, ale z drugiej jakoś się boję...ze powrócą bóle brzuszka i znów będą ryki
Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Oj, mój to by się wydarł jak syrena - sam po ciemku
No właśnie, odpukać we wszystko niemalowane, mój jakoś nic sobie z ciemności nie robi. Nawet mam wrażenie, że szybciej zasypia jak jest sam w pokoju niż jak obok siedzę..
Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
kurcze dzisiaj młody zastrajkował i nie chciał jeść z łyżeczki
ostatnio tak ładnie wcinał a dzisiaj się wyginał i wypluwał wszystko
więc mama dała mu w butelce

ale był cyrk
młody nie wiedział co ma zrobić z butelką
wzięłam go tak jak się bierze niemowlaka do cyca i on zgłupiał, rozpłakał mi się w końcu, biedaczek
więc wsadziłam go do huśtawki i tam dałam butlę z jabłuszkiem i wypił
Jednym słowem zrobiłaś syna w Karola
Cytat:
Napisane przez Tulipfever Pokaż wiadomość
Czy podajecie dzieciom wit. K i D? Do kiedy sie podaje?
Ja tak jak dziewczyny pisały - K do końca 3 miesiąca (nawet w książęczke zdrowia miałam do wstęplowane i D cały czas, opróćz tego witaminki - Cebion multi.
Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
ja muszę bo wracam do pracy jak Mati będzie miał 6 m-cy i co będzie jadł ?
Z tego samego powodu chcę mojego wcześniej przyzwyczaić do takiego jedzonka, żeby potem nie było płaczów przy babci
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
A z jakiego powodu rehabilitacja? Coś przeoczyłam chyba

A mnie ktoś podmienił dziecko , od soboty jest tak marudny, że szok , nie może zasnąć w dzień, no chyba, że na rękach i to po strasznym płaczu , popłakuje po jedzeniu - taki płacz z kategorii marudzenia Nie wiem, co się dzieje - zaczął częściej jeść w dzień, jak próbuję Go przetrzymać to jest mega histeria

Nie przeoczyłaś - ja nie pisałam kilka spraw - asymetria, obniżone napięcie mięśniowe...podobno mogą być winikiem ciężkiego porodu i przypadku niedotlenienia. A ja miałam przeboje z jego serduszkiem jak pamiętasz więc może to i to. W każdym razie jak czytam, że wasze dzieci siadają, wstają czy okręcają się z brzucha na plecy itp to troszkę mi przykro, bo my tego nie mamy (jeszcze). Niestety ćwiczenia w przymuszonej pozycji wywołują płacz u małego, a muszę tak 4 razy dziennie...ale jestem dobrej myśli
Może mu się nie odbija do końca? a może coś dodałaś do swojej diety? a może poprostu pogoda licha i mu się maruda włączyła. Nie przetrzymuj go z jedzeniem...jeśli więcej woła to znaczy, że zaczął więcej potrzebować mam nadzieję, że szybko dostaniesz swoje dawne dziecko spowrotem
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, magi jest z Maciulkiem w szpitalu , mały ma ostre zapalenie układu moczowego , na dodatek jest powiększenie w prawej nerce (a nie było ). Trzymajcie za Nich kciuki
O nie, o nie, a miałam nadzieję, że to ich ominie :-(
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 20:02   #4379
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
...
ale marchew chyba nie powinna powodować kolki
dawniej podobno dawali marchwiankę noworodkom
jutro znow sprobuje, zobaczymy

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
Arinitti wiem co czujesz, przepłakałam nie jedno karmienie, a jak w 6 dobie życia mała wylądowała w szpitalu to już w ogóle....ehh długa historia... Teraz już wytłumaczyłam sobie że trudno, zrobiłam co mogłam ( a może nie? ) ale za każdym razem kiedy mała ma jakikolwiek problem zdrowotny mam doła że może gdybym karmiła piersią to byłaby zdrowa...

Trzymaj się dzielnie, jeżeli masz możliwość i siły jeszcze to poszukaj pomocy, może w poradni laktacyjnej? Jeżeli się nie uda to pamiętaj, ze najważniejsza jest miłość

Większość z nas pewnie była karmiona butelką i to mlekiem o wiele gorszym niż to, które teraz jest dostępne..i co? żyjemy, jesteśmy bystre i inteligentne

Ja sobie to tak tłumaczę no bo co mam zrobić


Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, magi jest z Maciulkiem w szpitalu , mały ma ostre zapalenie układu moczowego , na dodatek jest powiększenie w prawej nerce (a nie było ). Trzymajcie za Nich kciuki
o rany! trzymamy mocno kciuki

witam wieczornie
Zuzka spi a ja niedawno wrocilam z aerobiku, zaraz prysznic i lece na brzydulke
zajrze pozniej
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 20:31   #4380
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Zazdroszczę takich długich drzemek

Czyli na początku słoiczek jest raczej dodatkiem do cyca słyszałam od dwóch mam, że marchewka może zatwardzić, zaobserwowałaś coś takiego?
Z jednej strony chcę go już karmić czymś więcej niż cyckiem, ale z drugiej jakoś się boję...ze powrócą bóle brzuszka i znów będą ryki

No właśnie, odpukać we wszystko niemalowane, mój jakoś nic sobie z ciemności nie robi. Nawet mam wrażenie, że szybciej zasypia jak jest sam w pokoju niż jak obok siedzę..

Jednym słowem zrobiłaś syna w Karola

Ja tak jak dziewczyny pisały - K do końca 3 miesiąca (nawet w książęczke zdrowia miałam do wstęplowane i D cały czas, opróćz tego witaminki - Cebion multi.

Z tego samego powodu chcę mojego wcześniej przyzwyczaić do takiego jedzonka, żeby potem nie było płaczów przy babci

Nie przeoczyłaś - ja nie pisałam kilka spraw - asymetria, obniżone napięcie mięśniowe...podobno mogą być winikiem ciężkiego porodu i przypadku niedotlenienia. A ja miałam przeboje z jego serduszkiem jak pamiętasz więc może to i to. W każdym razie jak czytam, że wasze dzieci siadają, wstają czy okręcają się z brzucha na plecy itp to troszkę mi przykro, bo my tego nie mamy (jeszcze). Niestety ćwiczenia w przymuszonej pozycji wywołują płacz u małego, a muszę tak 4 razy dziennie...ale jestem dobrej myśli
Może mu się nie odbija do końca? a może coś dodałaś do swojej diety? a może poprostu pogoda licha i mu się maruda włączyła. Nie przetrzymuj go z jedzeniem...jeśli więcej woła to znaczy, że zaczął więcej potrzebować mam nadzieję, że szybko dostaniesz swoje dawne dziecko spowrotem

O nie, o nie, a miałam nadzieję, że to ich ominie :-(
dodatek, bo maluch za dużo łyżeczką dużo nie zje

nie zauważyłam zmian w kupce no może po wczorajszym szpinaku była dziś bardziej zielona
mój Tomasz robi ze dwie kupki rano i czasem jedną po południu i tak zostało po dodaniu słoiczków - wydaje mi się, że marchewka i jabłko powinno raczej regulowac pracę jelit i jakby wyczyszczać jelita (szczególnie blonnik w jabłuszku) - musisz sprobować

powodzenia i cierpliwości w ćwiczeniach

dobranoc - po 39 i pół zmykam spać
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------


Edytowane przez p4w
Czas edycji: 2009-11-10 o 20:33
p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:50.