Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-10, 13:11   #4381
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

przeczytaj ulotkę do tych kropli a się dowiesz
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 13:18   #4382
Ansheen
Rozeznanie
 
Avatar Ansheen
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 669
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Edytuję bo znalazłam informację - nie powinno się stosować go z soczewkami na oczach.
__________________
WYMIANKA KOSMETYCZNA

dokładka 17.07.2011

Edytowane przez Ansheen
Czas edycji: 2011-02-10 o 13:26
Ansheen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 13:28   #4383
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Vesuvio Pokaż wiadomość
Soczewki same z siebie nie dopasowuja cudem do oczu.
Sama napisalas, ze kupilas je bez konsultacji i teraz widzisz efekt takiego zakupu. Nie licz na to, ze ktos ci przez internet dobierze soczewki i powie co jest nie tak z tymi, ktore kupilas.


Cytat:
Napisane przez Ansheen Pokaż wiadomość
Czytałam ale nie pisze nic o korzystaniu z soczewek.
cytat ze strony producenta:
http://www.lacrimal.pl/ulotka.pdf

"WaŜne informacje o niektórych składnikach leku Lacrimal
Lek zawiera benzalkoniowy chlorek, który moŜe być wchłaniany przez soczewki kontaktowe, zmienia
ich zabarwienie i moŜe powodować podraŜnienie oczu. Dlatego przed zakropleniem leku naleŜy zdjąć
soczewki kontaktowe. Mogą być one ponownie załoŜone po upływie co najmniej 15 minut od
zakroplenia leku."

ogólnie stosowanie kropli zawierających benzalkonium chloride na dłuższą metę może prowadzić do podrażnienia oka
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 13:30   #4384
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Rozumiem, że chcesz kolorowe?
Na tym wątku polecamy ZAWSZE konsultację ze specjalistą. Jeśli do tej pory nie nosiłaś w ogóle soczewek, to nie wiesz nawet jakie przybliżone parametry powinny mieć kolorówki - w związku z tym nawet nie będziemy próbowały strzelać, jakie soczewki byłyby odpowiednie.
Soczewki, zwłaszcza kolorowe, nie są tanie, bo to też i nie zabawka.
Ale jeśli chcesz znać dobre firmy, polecane, to wg mnie będą to soczewki z J&J i z CibaVision (Focusy i Freshlooki). Musiałabyś się liczyć z wydatkiem rzędu ok. 50 zł miesięcznie plus płyn. Pamiętaj, że obecnie soczewki kwartalne zaleca się nosić w trybie miesięcznym, co zmniejsza ryzyko komplikacji. Podczas używania soczewek należy regularnie chodzić na badania kontrolne.
Byłam na konsultacji u lekarza i dokladnie powiedzial mi jakie mam parametry itd. Jednak chcialam skonsultowac sie z wami co do jakis dobrych firm/ marek soczewek kolorowych, gdyż jest ich pełno na allegro, a nie chce kupować byle czego. Dlatego dzieki za odp.
A co myślicie o I- Lux Color Nova? Marka warta uwagi
mart89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 14:02   #4385
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
Byłam na konsultacji u lekarza i dokladnie powiedzial mi jakie mam parametry itd.
Nie istnieje coś takiego jak "Twoje parametry"
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 14:46   #4386
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie istnieje coś takiego jak "Twoje parametry"
ojejkus;p mialam na mysli m.in Krzywiznę bo ona może byc rozna
A co powiecie o tych (mam nadzieje ze nikt mnie nie skrzyczy ze dodaje linka) http://allegro.pl/soczewki-kolorowe-...439296674.html
mart89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 14:53   #4387
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

2 różne soczewki o tej samej krzywiźnie mogą zachowywać się zupełnie inaczej...

Co do kolorowych, proponuję poszukać informacji w odrębnym wątku o kolorowych soczewkach, jest tam mnóstwo opinii i zdjęć, dziewczyny przetestowały tam już chyba wszystko
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 18:14   #4388
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

I popatrz kilka postów wyżej Soczewki niby wygodne, ale Ansheen ma wątpliwości, czy mimo to są dobrze dobrane. Wiadomo, że salony optyczne nie dysponują takim wachlarzem soczewek kolorowych i na pewnie wszystkie dałoby się tam dobrać (o ile w ogóle jakieś). Dlatego moim zdaniem, jeśli znalazło się soczewki wygodne i komfortowe, to należałoby z nimi jak najszybciej pójść do specjalisty aby ocenił, czy faktycznie są one dobrze dobrane.
A co do tego, czy marka jest sprawdzona... Dla mnie godne zaufania są te firmy, które produkują nowoczesne soczewki korygujące. Wszystkie inne, o których czytam na wątku o soczewkach kolorowych, budzą we mnie nieufność - jednak dziewczyny je kupują i są zadowolone. Z jakiegoś powodu nowocześniejsze soczewki są też odpowiednio droższe, dlatego jak widzę parę soczewek tanią jak barszcz to mi się zapala światełko alarmowe - a najtańsze są z reguły właśnie te, które nie są produkowane przez Cibę, Johnsona czy Bauscha.
Jeśli pytasz o soczewki podane w linku, to materiał z jakiego są wykonane charakteryzuje się bardzo niską przepuszczalnością tlenu (Dk=18) http://www.london-eyewear.co.uk/FDA-...lossary,,.html
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 19:05   #4389
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Kolorowe są tylko hydrożele, więc siłą rzeczy przepuszczalność będzie niska.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 20:24   #4390
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Kolorowe są tylko hydrożele, więc siłą rzeczy przepuszczalność będzie niska.
W sumie racja
Mi się kojarzy, że gdzieś tu u nas widziałam opinię o tych soczewkach, ale głowy nie dam sobie urwać a szukać mi się nie chce
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 13:52   #4391
jagnienia
Raczkowanie
 
Avatar jagnienia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 37
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Mam pytanko do dziewczyn z Wrocławia, gdzie dobrze i niedrogo dopasowują soczewki. Zależałoby mi też, aby w ofercie mieli Soflensy. Z góry dziękuję za info
jagnienia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-11, 15:20   #4392
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

ja pisalam wielokrotnie ze we wroclawiu bylam zadowolona z badania w przychodni VITA na Oławskiej. pani doktor o podwójnym nazwisku.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 15:40   #4393
granica
Raczkowanie
 
Avatar granica
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 136
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Mama pytanie. Dziś pierwszy raz miałam zakładane soczewki przez okulistę, pokazał mi jak zdejmować i potem zdejmowałam już sama. Trochę mi to zajęło, pierwsza poszła dobrze, ale druga się skleiła. Delikatnie ją rozdzieliłam i włożyłam do pojemniczka zgodnie z zaleceniami, tylko się obawiam, czy mogła się w jakiś sposób uszkodzić? Aż się boję jutro zakładać...

edit: To normalne w ogóle żeby mogła się skleić przy zdejmowaniu, czy możliwe, że jest źle dopasowana? Lekarz sprawdzał mi na sprzęcie, to mówił że wszystko jest idealnie, i faktycznie, prawie nie czułam ich na oczach na początku, potem już całkiem...

Edytowane przez granica
Czas edycji: 2011-02-11 o 15:42
granica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 20:27   #4394
Ansheen
Rozeznanie
 
Avatar Ansheen
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 669
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Moim zdaniem to normalne, ale niech inne dziewczyny się wypowiedzą. Jeśli nie było problemu z rozlepieniem to wszystko ok.
__________________
WYMIANKA KOSMETYCZNA

dokładka 17.07.2011
Ansheen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 21:04   #4395
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

a to masz soczewkę toryczną?? bo mi toryczna się zlepia na pół albo zwija
wy też tak macie??
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 21:08   #4396
jagnienia
Raczkowanie
 
Avatar jagnienia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 37
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
ja pisalam wielokrotnie ze we wroclawiu bylam zadowolona z badania w przychodni VITA na Oławskiej. pani doktor o podwójnym nazwisku.

Dzięki
jagnienia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 14:50   #4397
granica
Raczkowanie
 
Avatar granica
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 136
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ansheen Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to normalne, ale niech inne dziewczyny się wypowiedzą. Jeśli nie było problemu z rozlepieniem to wszystko ok.
Sprawdziłam przed założeniem, nie było żadnych śladów i są okej. NIepotrzebnie się przejmowałam.



Joanwi
- nie, nie jest toryczna. Choć dzisiaj przy zakładaniu też mi się trochę zwijała, ale dałam radę.
granica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 16:01   #4398
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Jakis czas temu pisałam o poszukiwaniu kwartalnych soczewek, zamówiłam na allegro 2 pary B&Lomba Soflens 38, ale czegoś tu nie rozumiem - w necie znalazłam taką stronkę

http://topsoczewki.pl/SofLens_38_BC_...ztuki-180.html

są tu te same dokładnie soczewki, a w opakowaniu są 3 sztuki (tzn. 3 pary czy 6 sztuk?? - jak ma się to rozumieć? a może nieparzyście 3 sztuki?? ) i kosztują 35 zł - i nie wiem, to cena za 1 parę (2 sztuki) czy za 3 pary?

Ja kupowałam na sztuki na allegro, mam w sumie 2 pary (4 sztuki ) i teraz nie wiem czy są one miesięczne czy 3-miesięczne. Bo rozumując, wydaje mi się że pudełko zawiera 3 pary szkieł miesięcznych co daje w sumie okres kwartalny, czy tak?

Chyba, że na podanej wyżej stronie cena dotyczy 1 pary szkieł - kwartalnych? Tylko nigdzie tam tego nie nadmieniono....


Zamotałam się trochę. Ktokolwiek wie coś na temat tych dokładnie soczewek proszę o podpowiedź - czy taką parę można nosić 3 miesiące czy też miesiąc?
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 18:12   #4399
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez piroksena Pokaż wiadomość
Jakis czas temu pisałam o poszukiwaniu kwartalnych soczewek, zamówiłam na allegro 2 pary B&Lomba Soflens 38, ale czegoś tu nie rozumiem - w necie znalazłam taką stronkę

http://topsoczewki.pl/SofLens_38_BC_...ztuki-180.html

są tu te same dokładnie soczewki, a w opakowaniu są 3 sztuki (tzn. 3 pary czy 6 sztuk?? - jak ma się to rozumieć? a może nieparzyście 3 sztuki?? ) i kosztują 35 zł - i nie wiem, to cena za 1 parę (2 sztuki) czy za 3 pary?

Ja kupowałam na sztuki na allegro, mam w sumie 2 pary (4 sztuki ) i teraz nie wiem czy są one miesięczne czy 3-miesięczne. Bo rozumując, wydaje mi się że pudełko zawiera 3 pary szkieł miesięcznych co daje w sumie okres kwartalny, czy tak?

Chyba, że na podanej wyżej stronie cena dotyczy 1 pary szkieł - kwartalnych? Tylko nigdzie tam tego nie nadmieniono....


Zamotałam się trochę. Ktokolwiek wie coś na temat tych dokładnie soczewek proszę o podpowiedź - czy taką parę można nosić 3 miesiące czy też miesiąc?
http://topsoczewki.pl/SOCZEWKI_KWARTALNE-k33-0--.html
Zajrzyj pod ten link - dotyczy sklepu, który podałaś. Soflensy 38 można kupić w opakowaniach zawierających 3 lub 6 sztuk (pojedynczych soczewek). Każda soczewka jest opisana jako kwartalna.
Dla niektórych osób sposób pakowania soczewek po 3 sztuki w kartoniku jest wygodny - dotyczy to osób, które potrzebują dwóch mocy szkieł, na każde oko inną. Dzięki temu nie muszą robić zapasu na pół roku, tylko mogą sobie kupić soczewek na 3 miesiące.
Przypomnę tylko, że Soflensy 38 to soczewki kwartalne, ale obecnie coraz częściej zaleca się skrócenie czasu noszenia do 1 miesiąca - co zmniejsza ryzyko powikłań Zresztą na podanej przez ciebie stronie jest napisane
Cytat:
Tryb noszenia: KWARTALNE (w uzgodnieniu z okulistą), tryb dzienny
Na innych stronach podają ostrzeżenie:
Cytat:
UWAGA - producent zaleca noszenie tej soczewki w trybie miesięcznej wymiany
(http://www.szkla.com/135_soflens-38-...ja-cenowa.html)
Cytat:
Do roku 2009 soczewki soflens 38 były zalecane do stosowania w trybie dziennym jako soczewki kwartalne,w 2009r producent soczewek Baush&Lomb zaleca stosowanie soczewek kontaktowych soflens 38 jako soczewki miesięczne ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników oraz w celu podniesienia komfortu noszenia.
W razie wątpliwości proszę o kontakt z przedstawicielem firmy Baush&Lomb Polska lub swoim specjalistą.
(http://www.kontaktowe.pl/index.php?p...duct&prod_id=2)

Edytowane przez Nais
Czas edycji: 2011-02-12 o 18:15
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 19:03   #4400
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
http://topsoczewki.pl/SOCZEWKI_KWARTALNE-k33-0--.html
Zajrzyj pod ten link - dotyczy sklepu, który podałaś. Soflensy 38 można kupić w opakowaniach zawierających 3 lub 6 sztuk (pojedynczych soczewek). Każda soczewka jest opisana jako kwartalna.
Dla niektórych osób sposób pakowania soczewek po 3 sztuki w kartoniku jest wygodny - dotyczy to osób, które potrzebują dwóch mocy szkieł, na każde oko inną. Dzięki temu nie muszą robić zapasu na pół roku, tylko mogą sobie kupić soczewek na 3 miesiące.
Przypomnę tylko, że Soflensy 38 to soczewki kwartalne, ale obecnie coraz częściej zaleca się skrócenie czasu noszenia do 1 miesiąca - co zmniejsza ryzyko powikłań Zresztą na podanej przez ciebie stronie jest napisane Na innych stronach podają ostrzeżenie:
(http://www.szkla.com/135_soflens-38-...ja-cenowa.html)
(http://www.kontaktowe.pl/index.php?p...uct&prod_id=2)
Wielkie dzięki za wyjaśnienie! Teraz wszystko rozumiem....

Te moje soczewki chyba spokojnie mogę nosić 3 miesiące bo stosuję sporadycznie, absolutnie nie co dziennie.

No i mam jeszcze jedno pytanie - nie wiem czy na ten wątek, połowicznie chyba tak
Otóż jestem użytkowniczką także `big-eyesów` (Geo), które też nakładam tylko od czasu do czasu jednak ciekawa jestem Waszej opinii czy są one faktycznie tak niebezpieczne, jak opisywały to różne stronki (m.in. Pudelek ) w okolicach lipca 2010.
Noszę je po kilka godz. (do 6-7) i co zauważałam to zwiększone pękanie żyłek w oku a także (rzadziej) ból gałki ocznej (nie wiem tylko czy nie był to objaw alergiczny bo wystąpił w okolicy wiosny/lata)

Ale do końca nie wiem czy nie są bez wpływu na oko, w końcu są produkowane gdzieś na Dalekim Wschodzie i te certyfikaty nie do końca mnie przekonują
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 19:40   #4401
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez piroksena Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki za wyjaśnienie! Teraz wszystko rozumiem....

Te moje soczewki chyba spokojnie mogę nosić 3 miesiące bo stosuję sporadycznie, absolutnie nie co dziennie.

No i mam jeszcze jedno pytanie - nie wiem czy na ten wątek, połowicznie chyba tak
Otóż jestem użytkowniczką także `big-eyesów` (Geo), które też nakładam tylko od czasu do czasu jednak ciekawa jestem Waszej opinii czy są one faktycznie tak niebezpieczne, jak opisywały to różne stronki (m.in. Pudelek ) w okolicach lipca 2010.
Noszę je po kilka godz. (do 6-7) i co zauważałam to zwiększone pękanie żyłek w oku a także (rzadziej) ból gałki ocznej (nie wiem tylko czy nie był to objaw alergiczny bo wystąpił w okolicy wiosny/lata)

Ale do końca nie wiem czy nie są bez wpływu na oko, w końcu są produkowane gdzieś na Dalekim Wschodzie i te certyfikaty nie do końca mnie przekonują
Co do Geooptiki to się nie wypowiadam, bo nie wiem.
Natomiast to, że stosujesz soczewki sporadycznie nie oznacza, że przez to możesz je spokojnie użytkować dłużej - chodzi o to, że są one narażone na rozwój bakterii od momentu otwarcia opakowania, od tej chwili też ulegają powolnej biodegradacji, i częstość noszenia niewiele tu zmienia. Ryzyko infekcji przy trzymiesięcznym trybie wymiany jest nadal sporo większe niż podczas comiesięcznej wymiany soczewek.
Zdaję sobie sprawę z tego, że przez wiele lat ludzie nosili je w trybie 3-miesięcznym i wielu z nich nic się nie stało, dlatego nie mam zamiaru cię krytykować - tłumaczę tylko, jakie są obecnie trendy w tej dziedzinie, zresztą moim zdaniem B&L nie bez powodu zaleca miesięczny tryb noszenia tych soczewek. Bo też i nie bez powodu za najmniej ryzykowne uznaje się soczewki jednodniowe
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 19:48   #4402
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

a czy są soczewki toryczne jednodniowe?? bo Acuvue Oasys nie znalzłam takich
i z tego co zauważyłam to zwykłe mają inny promień krzywizny, niż 2-tyg
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 20:43   #4403
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez joanwi Pokaż wiadomość
a czy są soczewki toryczne jednodniowe?? bo Acuvue Oasys nie znalzłam takich
i z tego co zauważyłam to zwykłe mają inny promień krzywizny, niż 2-tyg

http://www.e-soflens.com/p155,biomed...ic-30-szt.html
http://www.e-soflens.com/p55,dailies...ic-30-szt.html
http://www.e-soflens.com/p55,dailies...ic-30-szt.html


Edytowane przez Nais
Czas edycji: 2011-02-12 o 20:45
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 21:02   #4404
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

hmm ale innych firm i inne parametry (ale to pewnie od soczewki zależy)
no nic na razie kupię sobie te 2-tyg., a potem się zobaczy
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 21:06   #4405
Ansheen
Rozeznanie
 
Avatar Ansheen
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 669
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziewczyny - piszę odnośnie tych moich soczewek - przyjrzałam się wielu zdjęciom i zauważyłam, że u większości osób powiększające soczewki własnie układają się w taki sposób jakby były za nisko. Teraz sama nie wiem co o tym myśleć, na niektórych portalach plotkarskich piszą o ich szkodliwości, ale nie słyszałam, żeby komuś coś się stało od tych soczewek i azjatycki cukier z youtube również neguje te 'plotki'...
__________________
WYMIANKA KOSMETYCZNA

dokładka 17.07.2011
Ansheen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 23:32   #4406
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ansheen Pokaż wiadomość
azjatycki cukier z youtube również neguje te 'plotki'...
jak to brzmi

Nais - po awarii Twój podpis nie prowadzi do zdjęć
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 00:49   #4407
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Co do Geooptiki to się nie wypowiadam, bo nie wiem.
Natomiast to, że stosujesz soczewki sporadycznie nie oznacza, że przez to możesz je spokojnie użytkować dłużej - chodzi o to, że są one narażone na rozwój bakterii od momentu otwarcia opakowania, od tej chwili też ulegają powolnej biodegradacji, i częstość noszenia niewiele tu zmienia. Ryzyko infekcji przy trzymiesięcznym trybie wymiany jest nadal sporo większe niż podczas comiesięcznej wymiany soczewek.
Zdaję sobie sprawę z tego, że przez wiele lat ludzie nosili je w trybie 3-miesięcznym i wielu z nich nic się nie stało, dlatego nie mam zamiaru cię krytykować - tłumaczę tylko, jakie są obecnie trendy w tej dziedzinie, zresztą moim zdaniem B&L nie bez powodu zaleca miesięczny tryb noszenia tych soczewek. Bo też i nie bez powodu za najmniej ryzykowne uznaje się soczewki jednodniowe
Haha, rzekłabym że jest to w ich czystym interesie

A tak na poważnie, pytałam okulistki jak to z tymi szkłami jest i wg niej (b. dobra skądinąd specjalistka pracująca na klinice) powiedziała, że nawet przy CODZIENNYM wkładaniu szkieł spokojnie można wydłużyć ich żywotność o jakiś czas... A przy używaniu sporadycznym o jeszcze dłuższy.

O nowym trendzie słyszałam Ale jestem przywiązana do kwartalnych i takie też staram się nabywać.

Mój chłopak nie jest w stanie nosić nawet tygodniowych, od wielu lat tylko i wyłącznie jednodniowe, tak mu oczęta strajkują.
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 10:54   #4408
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

mam pytanie: wydaje mi sie, ze samo plukanie pojemnika na soczewki plynem to trochę za malo. I czasem zdarza mi się je wyparzyc wrzątkiem. Ale tak się zaczełam zastanawiac: czy mozna tak? czy pozostać przy samym plynie?
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 14:59   #4409
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez ania z wzgórza marzeń Pokaż wiadomość
mam pytanie: wydaje mi sie, ze samo plukanie pojemnika na soczewki plynem to trochę za malo. I czasem zdarza mi się je wyparzyc wrzątkiem. Ale tak się zaczełam zastanawiac: czy mozna tak? czy pozostać przy samym plynie?
Optyk u którego kupowałam pierwsze soczewki pouczył mnie, pamiętam, żeby co jakiś czas (bodaj raz na miesiąc) przepłukać pojemnik wrzątkiem, kilka razy tak zrobiłam i szkody nie wyrządził.
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 15:10   #4410
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Nie można wyparzać pojemniczków, pielęgnacja płynem wystarczy.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.