Efekty olejowania paznokci - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-27, 12:41   #4411
SnowWhitesPoisonBite
Rozeznanie
 
Avatar SnowWhitesPoisonBite
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 993
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Tu nie o to chodzi, że ktoś ma Ci coś za złe, tylko jesteśmy tu trochę przewrażliwione na punkcie wszelkich sztuczności, dodawanych do olejków, bo taki jeden składnik potrafi zepsuć całe dobroczynne działanie czystych olejów, a nawet zaszkodzić. Niestety parafina może tak działać, zwłaszcza jak jest jej bardzo dużo. A wymieniona w składzie na pierwszym miejscu oznacza, że jest jej najwięcej. Dla wielu dziewczyn tutaj, jest to informacja dyskwalifikująca dany produkt, dlatego tak ważna. Też się nią zainteresowałam po Twoim poście, sprawdzam w necie, a tu parafina Buuu, a tak dobrze się zapowiadało. Tak, że to nie są posty wymierzone konkretnie przeciwko Tobie, tylko informacyjne po prostu. Nikt nie rodzi się z umiejętnością czytania i rozumienia składów

Ajajajaj... I co ja biedna mam uczynić Chyba i tak kupię




O tak! Mój przyrost ruszył z kopyta, od kiedy połowa mojej mieszanki to olejek z drzewa herbacianego. U mnie czyni cuda Też daję po kropelce pod każdy paznokieć. A co spłynie wmasowuję w skórki i całe dłonie.

Mam nadzieje ze i u mnir olejek herbaciany zrobi cuda bo stanowi okolo polowe mojej nowej mieszanki


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
04.2014 bloguję

15.12.13 olejuję paznokcie

04.2014 prowadzę gabinet kosmetyczny
SnowWhitesPoisonBite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-27, 12:50   #4412
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Montanka Pokaż wiadomość
Hej. Zadałam kiedyś pytanie na temat parafiny. Czy ona szkodzi w jakiś sposób paznokciom, przyrostowi? Z jednej strony są np. kuracje parafinowe dla dłoni, z drugiej widzę czasem Wasze wpisy typu "gdyby nie ta parafina wysoko w składnikach", albo ostatnia rozmowa na temat olejku 4pory roku. Parafina na pierwszym miejscu, a potem wpis typu "raczej nie pomoże". Jak zaobserwowałam kremy do rąk z parafiną są również przez Was omijane.

Czy zechciałby mi ktoś jednak odpowiedzieć na moje pytanie?
Będę wdzięczna.
Ja wykluczam kosmetyki z parafiną, ponieważ u mnie działa jedynie chwilowo jeżeli chodzi o nawilżenie, jest ono po prostu złudne, jak zejdzie krem to dłonie nadal są suche, może nawet bardziej niż przed nakremowaniem (są nawet teorie że parafina wyciąga wodę (nawilżenie) ze skóry). W przypadku kremów opartych na olejach, glicerynie,lanolinie... długo można by wymieniać, jest odwrotnie Nigdy nie stosowałam kuracji parafinowych, więc tu się nie wypowiem.
Ot, tani wypełniacz. Przyrostowi na pewno nie zaszkodzi, ale też nie pomoże.

Edytowane przez CzarnaMaciejka
Czas edycji: 2014-04-27 o 12:52
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-27, 17:43   #4413
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Po pierwsze, parafina to zazwyczaj pochodna ropy naftowej.

Po drugie, jej działanie polega na tym, że działa jak okład, np. w kuracji parafinowej na dłonie chodzi o to, żeby najpierw posmarować je jakimiś odżywczymi kremami, potem ręce wkłada się do ciepłej parafiny, która na dłoniach zastyga w taką niby skorupkę. Ciepło parafiny sprawia, że dobroczynne składniki z kremu pod spodem łatwiej się wchłaniają. Potem się to wszystko zmywa. Więc tak naprawdę, identyczny efekt otrzymamy, jeśli nakremowane ręce wsadzimy na kilkanaście minut w foliowe rękawiczki i potrzymamy w cieple. Niestety ludzie często o tym nie wiedzą i kiedy w domu chcą sobie zrobić taką kurację, zapominają o kremie przed nałożeniem parafiny, a to niestety zamiast pomóc, pogarsza sprawę, bo parafina na gołej skórze bardzo ją wysusza. No bo wyobraźcie sobie, że wkładacie ręce do ropy naftowej

I po trzecie, w kosmetykach, gdzie parafina jest wymieszana z innymi składnikami, nie zadziała jak typowy okład, bo nie jest na wierzchu, tylko właśnie wymieszana i tak dla mnie, na chłopski rozum, przez to nie spełnia swojej powinności, co gorsze, przez to wymieszanie, pewnie dotyka też gołej skóry, co dobre nie jest, bo zapycha pory i wysusza.

Ten punk trzeci, to takie moje luźne wnioski, ale dopóki ktoś mnie nie przekona logicznymi argumentami, że jest inaczej, będę się trzymać mojej wersji

Wprawdzie oleje też w dużej mierze działają jak okład i stosowane samodzielnie mogą delikatnie przesuszać, dlatego zaleca się je nakładać na mokrą skórę, albo właśnie mieszać z kremami czy balsamami, bo wtedy zmieniają się ich właściwości (to się jakoś mądrze nazywa) i oleje zamiast robić głównie za okład, zaczynają się ładnie wchłaniać w skórę razem z całym dobrem jakie w sobie mają

Hahaha, ależ mi wykład wyszedł
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram

Edytowane przez Regista
Czas edycji: 2014-04-27 o 21:33
Regista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 10:07   #4414
Montanka
Rozeznanie
 
Avatar Montanka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 714
Dot.: Efekty olejowania paznokci

CzrnaMaciejka, Regista, dziękuję Wam. Kilka cennych porad, zawsze sie przyda.
Faktycznie nakładałam taka kurację parafinową na dłonie, po peelingu, ale bez kremu. Po zdjęciu rękawiczek efekt fajny, tylko po kilku myciach dłoni, miałam wrażenie, że są jeszcze bardziej suche

Olejuję włosy i paznokcie od lutego. Efekty są i to widoczne. Szczególnie na paznokciach. Doprowadziłam skórki do porządku, paznokcie szybko rosną. Jeszcze nigdy nie miałam tak długich paznokci naturalnych. W dodatku na niektórych paznokciach (zależało mi najbardziej na serdecznych) wydłużyła się różowa część, przez co paznokieć wygląda o niebo lepiej

Jak zmajstruje zestawienie paznokci, to wstawię.

Aktualnie stosują taka mieszankę:
równe części BDfM i Alterra
3 kapsułki wit. A+E
olejek rycynowy
olejek herbaciany

Mieszanka u mnie standardowa, oprócz olejku herbacianego, który stosuje dopiero 3 dni. Zobaczymy, co mi się tam jeszcze poprzykleja dzięki niemu

Edit:
aktualnie jest tak, jak na zdjęciu. Niestety od kilku miesięcy nie mogę pozbyć się rozdwojenia na środkowym palcu lewej dłoni. To samo jest na wskazującym prawej. Złamałam je dość drastycznie na przełomie stycznia i lutego i za chiny nie mogę doprowadzić tych rozdwojeń do porządku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (72,5 KB, 123 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (57,4 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (63,2 KB, 116 załadowań)
__________________
listopad 2011 Synuś
styczeń 2015 Synuś

Edytowane przez Montanka
Czas edycji: 2014-04-28 o 10:42
Montanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 11:37   #4415
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Montanka Pokaż wiadomość
CzrnaMaciejka, Regista, dziękuję Wam. Kilka cennych porad, zawsze sie przyda.
Faktycznie nakładałam taka kurację parafinową na dłonie, po peelingu, ale bez kremu. Po zdjęciu rękawiczek efekt fajny, tylko po kilku myciach dłoni, miałam wrażenie, że są jeszcze bardziej suche

Olejuję włosy i paznokcie od lutego. Efekty są i to widoczne. Szczególnie na paznokciach. Doprowadziłam skórki do porządku, paznokcie szybko rosną. Jeszcze nigdy nie miałam tak długich paznokci naturalnych. W dodatku na niektórych paznokciach (zależało mi najbardziej na serdecznych) wydłużyła się różowa część, przez co paznokieć wygląda o niebo lepiej

Jak zmajstruje zestawienie paznokci, to wstawię.

Aktualnie stosują taka mieszankę:
równe części BDfM i Alterra
3 kapsułki wit. A+E
olejek rycynowy
olejek herbaciany

Mieszanka u mnie standardowa, oprócz olejku herbacianego, który stosuje dopiero 3 dni. Zobaczymy, co mi się tam jeszcze poprzykleja dzięki niemu

Edit:
aktualnie jest tak, jak na zdjęciu. Niestety od kilku miesięcy nie mogę pozbyć się rozdwojenia na środkowym palcu lewej dłoni. To samo jest na wskazującym prawej. Złamałam je dość drastycznie na przełomie stycznia i lutego i za chiny nie mogę doprowadzić tych rozdwojeń do porządku
Montanka, ale tych rozdwojeń nic nie sklei Nie wiem na co czekasz, powinnaś przeboleć (wiem, że szkoda, bo są cudne!) i po prostu obciąć paznokcie bo te rozdwojenia będą się tylko pogłębiac jak tak je zostawisz
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 12:10   #4416
FelekBezSzelek
Rozeznanie
 
Avatar FelekBezSzelek
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 785
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Ja niestety muszę czkać aż odrosną bez rozdwojeń, bo rozdwojenia mam też na 'mięsku' więc tam niestety/stety ich nie wypiłuje ale widzę, że jest coraz lepiej - dobra odżywka + olejki dają radę.
__________________
Poomoc.pl
FelekBezSzelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 12:25   #4417
Montanka
Rozeznanie
 
Avatar Montanka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 714
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
Montanka, ale tych rozdwojeń nic nie sklei Nie wiem na co czekasz, powinnaś przeboleć (wiem, że szkoda, bo są cudne!) i po prostu obciąć paznokcie bo te rozdwojenia będą się tylko pogłębiac jak tak je zostawisz

Też to rozważałam, tylko, że właśnie, jak pisze FelekBezSzelek, na środkowym od lewej mam rozdwojenie aż na mięsku i jakkolwiek bym nie spiłowała, to rozdwojenie się pogłębia Nie chce tykać przyrostu i nie chcę, żeby różowa część znów się schowała i rzeczywiście rozpacz mnie bierze, jak sobie pomyślę, że znów mają być krótkie Ech.

Edit:
I did it Rozdwojenie na środkowym lewym dalej jest, ale może mniejsze i będę podpiłowywać.
Prawa i lewa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (70,9 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (71,1 KB, 72 załadowań)
__________________
listopad 2011 Synuś
styczeń 2015 Synuś

Edytowane przez Montanka
Czas edycji: 2014-04-28 o 13:13
Montanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-28, 13:10   #4418
chillin0411
Zadomowienie
 
Avatar chillin0411
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 195
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Nie kupilam tego olejku herbacianego,bo za 9 zl bylo 10 ml
__________________
"Serce ma swoje racje ,których nie widzi rozum...
Teraz mam motywacje i uśmiecham się częściej."


28.06.11
chillin0411 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 13:45   #4419
Montanka
Rozeznanie
 
Avatar Montanka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 714
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Mój też kosztował tyle
__________________
listopad 2011 Synuś
styczeń 2015 Synuś
Montanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 13:58   #4420
chillin0411
Zadomowienie
 
Avatar chillin0411
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 195
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Dla mnie to za duzo za tak mala pojemnosc. Prawie za tyle jest bdm. Kurcze...zobacze w innych aptekach,a jak nie bedzie lepiej to sobie podaruje
__________________
"Serce ma swoje racje ,których nie widzi rozum...
Teraz mam motywacje i uśmiecham się częściej."


28.06.11
chillin0411 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 14:18   #4421
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Regenerum jest 5ml za 16-20zł
__________________
http://anukah.tumblr.com
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-28, 14:23   #4422
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10 734
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez chillin0411 Pokaż wiadomość
Dla mnie to za duzo za tak mala pojemnosc. Prawie za tyle jest bdm. Kurcze...zobacze w innych aptekach,a jak nie bedzie lepiej to sobie podaruje
Doz ma za 7,40zł 10ml.
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 14:26   #4423
zły jeż
Raczkowanie
 
Avatar zły jeż
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 214
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Ja kupiłam olejek z drzewa herbacianego, u mnie 11,50 zł za 10 ml ale już wzięłam, baaardzo liczę na przyrost.
Po kilku tygodniach (3?) olejowania trochę przyrostu widzę, ale tylko na niektórych palcach. Zauważyłam, że niektóre paznokcie rosną mi prosto do góry, a inne tak jakby na skos, oddalając się coraz bardziej od opuszka. (Patrząc na dłonie z boku). Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłam. I na tych prostych, gdzie wolny brzeg lepiej przylega do opuszka odnotowałam przyrost, a na tych skośnych nie. Czy to się wyprostuje?
Olejowałam do tej pory Alterrą i Regenerum 1-3 razy dziennie.
__________________
napisałam post na wizażu, a powinnam się uczyć
zły jeż jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 16:03   #4424
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Montanka, masz piękny kształt płytki paznokciowej, są takie proste, równe, idealne do kwadratów. Dałabym sobie coś obciąć (byle nie palce ) za taki kształt. Jak je całkiem doprowadzisz do porządku, to umrę z zazdrości

Ja swoje muszę w najbliższym czasie sporo skrócić, bo już mi jakikolwiek kształt straciły. Skaranie z takimi paznokciami co nie dość, że krzywo rosną, to i sama płytka ma nieregularny kształt. Piłowanie to dla mnie największa kara
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 16:04   #4425
SnowWhitesPoisonBite
Rozeznanie
 
Avatar SnowWhitesPoisonBite
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 993
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez chillin0411 Pokaż wiadomość
Nie kupilam tego olejku herbacianego,bo za 9 zl bylo 10 ml

Tez tyle placilam ostatnio


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
04.2014 bloguję

15.12.13 olejuję paznokcie

04.2014 prowadzę gabinet kosmetyczny
SnowWhitesPoisonBite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 16:44   #4426
Montanka
Rozeznanie
 
Avatar Montanka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 714
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Montanka, masz piękny kształt płytki paznokciowej, są takie proste, równe, idealne do kwadratów. Dałabym sobie coś obciąć (byle nie palce ) za taki kształt. Jak je całkiem doprowadzisz do porządku, to umrę z zazdrości

Ja swoje muszę w najbliższym czasie sporo skrócić, bo już mi jakikolwiek kształt straciły. Skaranie z takimi paznokciami co nie dość, że krzywo rosną, to i sama płytka ma nieregularny kształt. Piłowanie to dla mnie największa kara

Regista, bo aż urosłam Dziękuję za miłe słowo.
Mnie też się wydaje, że nieźle się prezentują w kwadratach, tylko jakoś tak te boczki zawsze przeszkadzają i zwykle mam takie kwadraciaki nie do końca Teraz troszkę je zaokrągliłam. Zobaczymy, co znów z nich wyrośnie.
Najbardziej podobają mi się jednak migdały. Na czyjejś dłoni wygląda to bosko. Mnie za bardzo migdał nie wychodzi, więc jeszcze nie próbuję. Gdzieś tu czytałam, że z linijką któraś z Was piłowała pazurki - może ja tak do perfekcji migdałowej dojdę, hihi.
__________________
listopad 2011 Synuś
styczeń 2015 Synuś
Montanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 16:57   #4427
chillin0411
Zadomowienie
 
Avatar chillin0411
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 195
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
Regenerum jest 5ml za 16-20zł
U mni za 20 dlatego zrezygnowalam. Moze jak zaczne pracowac,bo przy kieszonkowym nie moge sobie pozwolic na taki wydatek

Jak ogarne przyrost to zrobie zdj zebyscie pomogly mi wybrac ksztalt
__________________
"Serce ma swoje racje ,których nie widzi rozum...
Teraz mam motywacje i uśmiecham się częściej."


28.06.11
chillin0411 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 17:08   #4428
FelekBezSzelek
Rozeznanie
 
Avatar FelekBezSzelek
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 785
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez chillin0411 Pokaż wiadomość
U mni za 20 dlatego zrezygnowalam. Moze jak zaczne pracowac,bo przy kieszonkowym nie moge sobie pozwolic na taki wydatek

Jak ogarne przyrost to zrobie zdj zebyscie pomogly mi wybrac ksztalt
Ja kupiłam w jakiejś aptece (przez internet) za 12zł chyba
__________________
Poomoc.pl
FelekBezSzelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 19:22   #4429
rysz4rd
Raczkowanie
 
Avatar rysz4rd
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 100
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Ja olejek z drzewa herbacianego kupiłam w październiku za 9 zł i mam go do dzisiaj chyba jeszcze z pół buteleczki wiec jest dość wydajny. Mam go w jednej mieszance ale czasami używam solo - pipetką zakraplam niewielką ilośc pod pazurki tak żeby sie nie rozlewalo po palcach tylko zostało pod paznokciem


Wysłane z mojego iPhone za pomocą Tapatalk Pro
rysz4rd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-29, 06:45   #4430
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Montanka Pokaż wiadomość
Też to rozważałam, tylko, że właśnie, jak pisze FelekBezSzelek, na środkowym od lewej mam rozdwojenie aż na mięsku i jakkolwiek bym nie spiłowała, to rozdwojenie się pogłębia Nie chce tykać przyrostu i nie chcę, żeby różowa część znów się schowała i rzeczywiście rozpacz mnie bierze, jak sobie pomyślę, że znów mają być krótkie Ech.

Edit:
I did it Rozdwojenie na środkowym lewym dalej jest, ale może mniejsze i będę podpiłowywać.
Prawa i lewa
Dokładnie, świetny pomysł, żeby powolutku przypiłowywać, nie będzie od razu tak dużo i tak szkoda Ale na pewno nie zostawiaj, bo będzie tylko gorzej i rozdwojenie będzie się przesuwać ku górze. Są prześliczne, zdrowiutkie, bialutkie mmmm.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 12:00   #4431
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: Efekty olejowania paznokci

ja mam migdałki, bo tak mi zacząły rosnać paznokcie, znaczy płytka
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 13:59   #4432
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Efekty olejowania paznokci

A mi się jaaaakiś czas temu złamał środkowy, był zaklejony łatką ale po 3 tygodniach i zmywaniu + malowaniu stwierdziłam że czas na nową łatkę. Dzisiaj zakleiłam na odżywce z formaldehydem i mi chyba się zlało na przyrost bo mnie piekło jak cholera
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 14:38   #4433
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
A mi się jaaaakiś czas temu złamał środkowy, był zaklejony łatką ale po 3 tygodniach i zmywaniu + malowaniu stwierdziłam że czas na nową łatkę. Dzisiaj zakleiłam na odżywce z formaldehydem i mi chyba się zlało na przyrost bo mnie piekło jak cholera
Ja ostatnio nie mogłam sobie poradzić z naderwaniem z boku, już prawie do końca płytki doszło, bolało strasznie ale ranki nie było, to wziełam super glu do ręki i skleiłam.
Bolało przez pierwzy dzień, ale biorąc pod uwagę że jakbym oderwała całkiem to by bolało do tej pory (naderwanie nastąpiło 1-2mm poniżej przyrostu, z boku po skosie, na palcu wskazującym).
Oprócz normalnego olejowania ładuję pod niego dodatkowo olejek z drzewa herbacianego i przyrost po 2 dniach powoli wraca na miejsce więc ten Super Glu to chyba nie była taka straszna decyzja? Dla porównania gdybym oderwała to żeby przyrost wrócił to najpierw paznokieć musiałby odrosnąć czyli min 1-2 tygodnie...

Ktoś coś z tego zrozumiał?
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 17:28   #4434
taka owaka 77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 313
Dot.: Efekty olejowania paznokci

kupiłam wkoncu ten olejek herbaciany strasznie on smierdzi nie myslałam ze taki bedzie zapach baradziej zapachem przypomina olejek pochtowy niz herbate domownicy narzekają ze im smierdzi dodałam go troche do alterry i mocze w nim pazurki po za tym nalewam tez pod paznokcie mam nadzieje ze przyrost wkoncu ruszy bo nie moge patrzec na te moje małe tuki
taka owaka 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 19:07   #4435
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez taka owaka 77 Pokaż wiadomość
kupiłam wkoncu ten olejek herbaciany strasznie on smierdzi nie myslałam ze taki bedzie zapach baradziej zapachem przypomina olejek pochtowy niz herbate domownicy narzekają ze im smierdzi dodałam go troche do alterry i mocze w nim pazurki po za tym nalewam tez pod paznokcie mam nadzieje ze przyrost wkoncu ruszy bo nie moge patrzec na te moje małe tuki
daj znać o efektach, nawet tych najmniejszych!
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 19:16   #4436
chillin0411
Zadomowienie
 
Avatar chillin0411
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 195
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Podczas olejowania rok temu zniszczylam paznokcie,bo grzebalam pod i zauwazylam,ze przyrost nie pojawia sie wlasnie na tych zniszczonych
__________________
"Serce ma swoje racje ,których nie widzi rozum...
Teraz mam motywacje i uśmiecham się częściej."


28.06.11
chillin0411 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 19:44   #4437
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Dziewczyny!
Od pewnego czasu okolo 2 tyg stosuje dziennie odzywke eveline paznokcie twarde i lsniace jak diament + skrzyp optima (ten z biedronki) +olejowanie kazdy wieczor olejem kokosowym moje paznokcie sie NIE łamią!
Dzis kilkakrotnie niechcacy udezylam sie po paznokciach i nic! zero zlamania jakis zadziorkow rozdwajania sie! a mam paznockie ktore widac dosyc ponad opuszek musialam sie tym pochwalic
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 19:53   #4438
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez taka owaka 77 Pokaż wiadomość
kupiłam wkoncu ten olejek herbaciany strasznie on smierdzi nie myslałam ze taki bedzie zapach baradziej zapachem przypomina olejek pochtowy niz herbate
Ale to nie jest olejek herbaciany, a olejek z drzewa herbacianego. On nie ma nic wspólnego z herbatą.

Kupiłam dzisiaj Regenerum w końcu i jestem mega zadowolona. To opakowanie jest fantastyczne, o wiele wygodniejsze niż buteleczka po lakierze.
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 19:58   #4439
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Efekty olejowania paznokci

czy ktoś uzywał tego olejku? wiem, ze jest do włosów, ale czy do paznokcie byłby ok może?
http://www.bdsklep.pl/argan-oil-50ml...od5mgAFw#tab_1
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 20:07   #4440
FelekBezSzelek
Rozeznanie
 
Avatar FelekBezSzelek
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 785
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez chillin0411 Pokaż wiadomość
Podczas olejowania rok temu zniszczylam paznokcie,bo grzebalam pod i zauwazylam,ze przyrost nie pojawia sie wlasnie na tych zniszczonych
Mam pytanie: co rozumiecie jako grzebanie pod płytką? Bo ja jedynie 'robię' coś pod nią jak czyszczę paaznokcie, ale jest to jedynie jednorazowe przeciągnięcie końcówka pilniczka.
Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
czy ktoś uzywał tego olejku? wiem, ze jest do włosów, ale czy do paznokcie byłby ok może?
http://www.bdsklep.pl/argan-oil-50ml...od5mgAFw#tab_1
Obstawiam, że ma jakieś silikony i jeszcze parę innych dodatków, bo wydaje mi się, że cena jest za niska jak na olejek arganowy, więc albo zapytać sprzedawcę o skład, albo szukać tych całkiem naturalnych.
__________________
Poomoc.pl
FelekBezSzelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-30 20:54:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.