Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-26, 23:17   #4411
yaira
Rozeznanie
 
Avatar yaira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 630
GG do yaira
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Aranko ja jestem zachwycona coneco solar sasiadka ma i zagina z nim na 3 pietro nawet!!bomba sama chyba taki kupie

A ten tydzien to normalnie dramat..we wtorek bylam na rozmowie o prace..nie wiem co z tego wyjdzie...bo:moi rodzice jasnie panstwo "przemeczeni" nie sa wstanie zajac sie absorbujaca Zuzawka- no nic kij im po gnatach najwyzej przed smiercia szklanke wody poda im Pani z opieki bo ich postepowanie przekracza ludzkie pojecie...mogli mi powiedziec ze nie wezma Zuzi i tyle...a uslyszalam wywud ze oni mi dziecka nie zrobili i albo sie jest dojrzalym albo nie praca albo dziecko....no myslalam ze mnie strzeli...
Tz marna wersja..szukal mieszkania ale nie znalazl..wiec wzielam sie ja za to..ceny w trojmiescie to obledne nie wiem skad ludzie wymyslaja takie za stare nory ktore najpierw trzeba zdezynfekowac
i poszukalam znalazlam orlex-takie fajne tanie chatki i 4 pokoje za fajna kase...no ale z pensji TZ to my kredyt oplacimy ale co dalej?Zuzki pod pache nie wezme do pracy na szczescie znalazlam prywatny zlobek...bo jak dzwonilam po opiekunkach to moja pensje by wziely i unich w domu najlepiej..no tak bo ogarnie sobie taka niania obiad zrobi pranie wstawi a Zuziol bedzie wenezlelskie seriale ogladal a PAni kasa leci
wiec zlobek 700zl a opiekunka 1000 + wyzywienie
w poniedzialek jade z TZ do biura podpisac umowe wstepna o mieszkanie...no musze go pogonic bo ta chata to "okazja" a on jakby buty kupowal....jeszcze czeka na wyprzedaz
zycie gna do przodu...pewnie w kwietniu juz bede swoje metry spzatac i wtedy do pracy
__________________
Zuziakowy świat
Faceci są z marsa ...wiec niech tam wracaja...
yaira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-26, 23:31   #4412
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

No no yaria to sie wzięłąś w obroty! Czasem sie okzauje że baba ma większe jaj od faceta...Rodzice faktycznie brzydko się zachowali...w sumie jeśli nie pracują to mogliby pomóc tym bardziej, że chcecie zarobić na własne mieszkanie...Ceny zarówno niania jak i żłobek koszmarne...Harować po to aby oddać to jakiejś obcej babie? Rozumiem rodzicom - dałabyć 200-300zł i byłoby oki a jakby byli w porządku to za free by sie nią zajęli...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 09:58   #4413
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Dziewczyny , ja tak na szybo, potem napisze więcej. Mam jedno pytanie: czy mogę zamiast bebeilonu pepti podać Anielce mleko kozie??
fibian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 10:02   #4414
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Fibian spróbuj
co prawda mleko kozie od krowiego różni sie raptem dwoma białkami z dwudziestuparu ale jest szansa, ze to akurat któreś z tych dwóch uczula
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 11:04   #4415
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

fibian, możesz spróbować. Przeciez podobno mleko sojowe potrafi prędzej uczulic niz kozie, więc ... kto wie, może okaze sie ze w tym szalenstwie tkwi metoda

yaira, gartuluje operatywności. Swego czasu moj mąz tak szukał pracy jak twój mieszkania. "Na pewno nic nie znajdzie". W koncu siadłam przed internetem i wyszukiwałam firmy które miałyby cokolwiek wspólnego z jego kier. studiów. Wysłałam mu 80 CV ale prace dostał i dzis tam bez niego życ nie mogą
A rodzice... fajni fajni, ich tekst zachowałabym w pamięci.

Zabko, ja mam taka znajomą która urodziła dziecko i do pracy juz nie wracała - nie miała do czego. Stwierdzili więc ze skoro i tak siedzi w domu no to ciach kolejne. Dzieci odchowa i do pracy wróci. I tak było.
Ja teraz tez sobie tak myślę, ze dobrze ze w ciązy jestem. Wrócę do pracy i może zaczne staz na dyplomowanego...? A tak pewnie odwlokłoby sie to albo staż bym przerywala. A tak ... zrobie co swoje względem macierzyństwa i wracam do pracy na pełnych obrotach
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 11:05   #4416
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Czesc Kochane.
Ja jak zwykle pisze na raty. Zostalo mi do przeczytania 3 strony, wiec pisze po kolei, bo zapomne jak dojde do konca.

Zabo, Aranko, dziekuje za dupciowe rady

Cytat:
Napisane przez Aranka Pokaż wiadomość
Simonko jak Laurka miała wstrętną pupkę latem to kąpałam ją w kalium - ładnie goi (to za namową fibian za co ciągle jestem wdzięczna...). Poza tym jeśli te stany się non stop powtarzają to może faktycznie lepiej niech pediatra się wypowie. Ja pisię Laurki aż pokazałam znajomej-pileęgniarce i ona mi powiedziała, żebym spróbowała 3 dni smarować jej 3 razy dziennie Elocomem a jak nie pomoże to może jedynie pomóc maść z antybiotykiem przepisana przez pediatrę. Elocom to silna maść ale Laurce nie pomogła a pediatra przepisała Clotrimazol do smarowania 2 razy dziennie i pomógł super szybko. Trzymam kciuki aby Tamiczce w końcu coś na tę pupcię pomogło bo dziecku to sprawia ból i jest marudne... (Laurka też miała taką spękaną, różową pisię nie dupkę...)
Aranko, no wlasnie chyba sie przejde prywatnie do alergologa albo do dermatologa. Bo ta pisia kiepsko wyglada. Tami sie nie tyle odparza na dupci co wlasnie sa problemy z pisia. Cos mi sie wydaje ze kupy sa kwasne- alergia lub zabki- ale chyba jeszcze Tami nie toleruje kosmetykow z cynkiem??? Po prawej stronie na pisi a zwalszcza w PACHWINIE! ma ,,rozlana" czwerwona plame z malutkimi pecherzykami- wyglada jak poparzone srodkiem chem- jakby bbrak naskorka! Zaognilo sie mocniej- jest krwisto czerwone- jak uzylam pasty do pupy linomagu z cynkiem. Teraz smaruje balneum i mascia Linomag, czasem clotrimzolem.
A ten elocom to co to, jaki ma sklad?

Fibian, cleo, dajecie nabial? kaszki mleczne? Co ze skaza u Ciutki i Wiktora?

Wczoraj bylysmy z Tamiczka u moich rodzicow i Tami ,,wcinala" wspolny obiad- lasagne ze szpinakiem. Balam sie troche jej dac- bo czosnek w szpinaku, sos beszamelowy na mleku, ser zolty- ale bardzo chciala i jej samkowalo! Staralam sie dawac tak zeby bez sera zoltego. W nocy sie krecila i budzila ale nie plakala, rano po sniadanku ,,wywalila" ogromne zielone kupsko- polowa normalna, polowa rzadka. Nie wiem co myslec. Musimy zaczac jej gotowac ,,normalne" jedzenie, bo sloiczkow i zupek nieprzyprawionych nie chce nam jesc.
__________________
Tamara
Tamiczka
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 11:05   #4417
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Fibian - równiez na szybkiego - spróbuj. Kuzynka tak 2 dzieci wykarmiła bo inne mleka uczulały i akurat trafiła, ze kozie NIE! powodzenia!
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-27, 11:41   #4418
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Simona, jak Jasiowi dałam pierwszy raz brokuły ze słoiczka tez było zielono w papmku, więc może teraz to kolor tego co jadła a nie bakterii?
Moze daj jej rosołku pochlipać, moze zupy jarzynowej?
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 12:11   #4419
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Cytat:
Napisane przez fibian Pokaż wiadomość
Co do dupki to mam problem od czasu jak Ciutka zaczęła ząbkować - czyli od lata. Najpierw długo był stan zapalny dupki a jakieś 3 miesiące temu wyskoczyły takie małe krostki - narośla z płynem w środku. Nic nie pomaga, pediatra przepisał maść z antybiotykiem - neomycynę ale tez nie pomogło. Poza tym cały czas jest stan zapalny. Może ten plumycon Aranki pomoże

Aranko - chyba flumycon?? Bo nigdzie nie mogę znaleźć plumycon
u nas tak samo, od wrzesnia problemy gdy naraz wychodzily 4 zeby. Czytalam ze przy zabkowaniu kupy sa kwasne i dziecko moze sie odparzac. Wyglada to makabrycznie. A pediatra nie wie co to jest i przepisala tylko jakis czas temu cutibaze i clotrimazol. Ona to zbagatelizowala, a zawsze byla wrecz nadgorliwa ze skierowaniami i badaniami.
Fibian, to nie ja jestem na tym zdjeciu tylko Tami, nie wrzucalam na nasza-klase swoich zdjec jak bylam mala

Maszko, Wiki ma Twoje oczy, wloski ma niesamowite
__________________
Tamara
Tamiczka
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 12:17   #4420
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;6410150]Simona, jak Jasiowi dałam pierwszy raz brokuły ze słoiczka tez było zielono w papmku, więc może teraz to kolor tego co jadła a nie bakterii?
Moze daj jej rosołku pochlipać, moze zupy jarzynowej?[/quote]

Elu, no wlasnie byc moze kolor po szpinaku taki. Wczoraj kupa byla brazowawa.
Dalysmy jej z mama rosolku 2 tyg temu w niedziele, a na drugi dzien pomidorowke na tym rosolku. Jadla pieknie, ale pozniej dostala biegunki i bardzo mi plakala wieczorem- krzyczala wrecz bolu- pisalam Wam o tym. Chyba brzuszek ja tk bardzo bolal, w dodatku tak sie ,,odparzyla"- robila po 4 kupy rzadkie- ze po posamrowaniu kremem krzyczala z bolu i plakala tak bardzo ze nie moglam jej uspokoic. Nie mam 100% ewnosci ze to po rosolku, bo w tym czasie dawalam jej cembion.
__________________
Tamara
Tamiczka
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 16:44   #4421
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

niby na rosołku wiekszośc zup... może pomidorówka jej zaszkodziła.... o ile wina była zupy

Dzisiejszy Jasio
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-27, 17:22   #4422
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Simonko brzydka kupa nie zawsze musi zaraz oznaczać coś złego
dziecko uczy się trawić każdą nową rzecz i te pierwsze kupy po podaniu czegoś nowego mogą byc nie bardzo
Moje dziewczyny uwielbiaja rosołek ale jak zjedzą dużo, to też robią rzadkie kupy. Możesz spróbować rosół bez selera na początek

Elu Jasio super
taki już dorosły jest
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 17:48   #4423
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

No to kupiłam to mleko kozie, musze je zagotować przed podaniem Anielce?
Aranko - cieszę się ,że z babcią lepiej, gratuluję dobrch ocen na studiach - jak ty se kobieto radę dajesz z tym wszystkim??
Simona - może własnie te kupki są przez to ,że Tami je dużo mleka i oragnizm nie przyzwyczaił się do :normanego" jedzenia? W czwartek będę w złotych tarasach to wejdę do nexta - może tym razem uda mi się kupić to wdzianko
Elu - Jasio bardzo urósł , fajne robi minki. Słodki facet!
fibian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 19:18   #4424
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Cytat:
Napisane przez fibian Pokaż wiadomość
No to kupiłam to mleko kozie, musze je zagotować przed podaniem Anielce?
raczej tak

popatrzcie, cos takiego to tez chyba mozna juz dać naszym młodym? płatki owsiane wskazane, jabłka tez... musze zmajstrować http://gotowanie.onet.pl/1197,0,1,za...a_przepis.html
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 11:26   #4425
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

poszperałam troche w necie i trochę się wystraszyłam , bo nie zaleca się małym (do 2 lat)dzieciom podawanie mleka koziego. No nic ja dzisiaj rano dałam, Anielka wypiła ok. 60 ml. , zobaczymy.
Poza tym miała ciężką noc , bo dostała wysokiej gorączki - chyba znowu na zęby
fibian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 12:07   #4426
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Elu Janek bombowy! W pierwszej chwili myslalam ze ma irokeza . No i ucho, nosek....fiu fiu Olaf wie tylko gdzie siusiak
Simona trzymam kciuki aby sie te sprawy kupkowo - brzuszkowo - jedzeniowe szybko wyjasniły.

A ja musze mojego Miśka pochwalić. Przespał prawie cała noc! Tzn zasnął o 21, o 24 coś tam stęknął, o 6 zjadł troszke mleczka i wstał o 8h30. Normalnie super. Tez bym sie wyspała ale film do pozna oglądałam
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 12:08   #4427
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
A ja jeszcze sprawe Vibovitu poruszę. Aranko, pisałas ze ty podajesz moze cos wiesz... bo kupiłam dzis Vibovit Bobas a na opakowaniu jest ze to dla dzieci 2-4 lata. Szpaeram teraz w necie i są identyczne vibovity, takie same opakowania dla dzieci 0-3 http://www.teva.pl/u235/navi/32302
http://www.interlek.pl/vibovit-bobas-sasz-p-369.html
Wiem ze ostatnio cos tam producent zmienial... czy moze był to skład i juz nie ma tych dla 0-3?
W takim razie podawać nie podawac? NIby zaleca się dodatkowe witaminki w okresie zimowo wiosennym, a Jasiowi rozdwajaja się paznokcie więc może poskutkowałoby to. Ale jesli stęzenie witamin jest tam za duze (dodatkowa porcja wit D3), to juz sama nie wiem...

Cytat:
Napisane przez malgogaj Pokaż wiadomość
No i ucho, nosek....fiu fiu Olaf wie tylko gdzie siusiak
i to najważniejsze
Ja dziś edukowałam Jasia gdzie ma ten arcyważny organ i gdzie jest pępęk

Dzis na 18:30 i na drugą ciążową wizytę
Jeszcze 2 tyg do pracy i hulaj dusza przez kolejny rok Juz sobie wykombinowałam, ze w marcu wyskoczymy z Jankiem do moich rodziców na wieś, a wrócimy po świętach Wielkanocnych, mam nadzieję na większą porcję słonka na niebie


A to co znalazlam odnośnie nowego Vibovitu http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...761759&v=2&s=0 ...

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-01-28 o 17:03 Powód: post pod postem
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 13:16   #4428
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Cytat:
Napisane przez Simona Pokaż wiadomość
u nas tak samo, od wrzesnia problemy gdy naraz wychodzily 4 zeby. Czytalam ze przy zabkowaniu kupy sa kwasne i dziecko moze sie odparzac. Wyglada to makabrycznie. A pediatra nie wie co to jest i przepisala tylko jakis czas temu cutibaze i clotrimazol. Ona to zbagatelizowala, a zawsze byla wrecz nadgorliwa ze skierowaniami i badaniami.
Fibian, to nie ja jestem na tym zdjeciu tylko Tami, nie wrzucalam na nasza-klase swoich zdjec jak bylam mala

hi hi , a myślałam,że to Ty .
Anielka ma jeszcze skazę, ale za Chiny nie mogę się zorintować na co. Daję jej bebilon pepti, nie je nabiału wołowiny i cielęciny, i cały czas się drapie - ma krostki na karku i szyi. Już nie wiem co robić, zaczęłam się nawet zastanawiac czy nie jest to uczulenie na wełnę - u ciutki w pokoju mam wełnianą wykładzinę. Dzis rano dałam mleko kozie - zobaczymy
fibian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 14:42   #4429
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

fibian - jedni zalecają inni odradzają...Paranoja! Moja kuzynka dawała córeczce od 8 miesiąca bo też non stop jakieś uczulenia, dziwne kupki, odparzenia pupki...próbowała karmić piersią ale aby wyeliminować wszelkie uczulające małą produkty została dosłownie na wodzie i marchewce. ginęła w oczach...Zaczęła karmić jednym mlekiem dla alergików - lipa, drugim - to samo. Przebrnęła przez 4 mleka i w końcu kupiła kozie i albo ono poskutkowało albo mała pozbyła się wtedy alergii samoistnie. To samo ma teraz z synkiem w wieku naszych maluchów -tylko, ze już nie latała do apteki z receptą tylko zadzwoniła do babki od kozy i Szymek pija kozie. Jednym dzieciom pomoże - innym nie.

Elu - ja teraz dopiero zerknęłam na mój Vibovit...ja to jestem matka wstrętna. Vibovit dostałam chyba 5 paczek od wdzięcznej sąsiadki za pomoc przy lekcjach (tez się kobiecie po 40 zachciało uczuć a ja głupi wół oczywiście pomogę...) no i święcie przekonana, ze to dla Laurki jej dawałam, po twoim poście zerknęłam a ja daję jej...Vibovit Junior...dla dzieci powyżej 3rż. Ale mam na jednym pudełku naklejkę i jest śmieszna w porównaniu z tą z linka...na moim widnieje 2,93zł.

Jasio super pokazuje! Co do siusiaka to musiałybyście zobaczyć kilka lat temu Julię. Przyjechała do mnie psiapsiółka z jej rówieśnikiem i zmieniała mu pieluchę. Mieli wtedy po ok. 2 latka...Mały nie chciał dac sobie ubrać i zwiewał goluśki po mieszkaniu. Julka nagle zauważyła, że on am coś dziwnego...oczy jak 5zł, zdębiała, nie spuszczała go z oczu i po chwili wołała "on ma bim--bam..."


Aaaaa! trzymam kciuki za wizytę u lekarza!
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło

Edytowane przez Aranka
Czas edycji: 2008-01-28 o 15:18
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-28, 14:49   #4430
maszka66
Zadomowienie
 
Avatar maszka66
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 748
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Wikunia też już sobie radzi z pokazywaniem oczka, noska, uszka. O oczkach wie najwięcej bo jak ośmielam się spać kiedy ona już się obudzi to otwiera moje oczy swoimi paluszkami

Wreszcie sama, bez namawiania zaczyna chodzić. Uff. Tylko w gadaniu cofnęła się bo przestała mówić cokolwiek konkretnego tylko nawija językiem ufoludków.

No i wreszcie jest Jasio. Anitko, prosimy o Prezesa.

Żaba, jak Wiktoria wylądowałana OJOMie to leżałam z 5 mamami po cesarce. 4 z nich już wcześniej rodziły normalnie i żadna nie znalazła argumentów za cesarką gdyby miały wybór. Wręcz przeciwnie, zgodnym chórem twierdziły, że same absolutnie nie zdecydowałyby się na cc. Ja znając już "uroki" porodu naturalnego też świadomie nie wybrałabym cc. Ich główny argument - bóle i niedogodności przy porodzie naturalnym trwają krócej.
maszka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 15:11   #4431
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

A właśnie do co cc...No to ja jednak mając super krótki poród naturalny z laurką oraz cesarkę z Julią - znając z własnego doświadczenia jak moje ciało czuło sie po obu porodach jestem za cc....Pomimo niebolesnego porodu naturalnego!

po cc
- dół miałam cały
- sama na drugi dzień wstałam i poszłam do łazienki
- brzuch nie bolał tak strasznie choć kichać, czy śmiać się było w pierwsze dni trudno

po sn
- dół jak z horroru o Frankenstainie
- transfuzja krwi (dwukrotna)
- bardzo długie dochodzenie do siebie, praktycznie spokojnie miesiąc "pełną pupą" nie siadałam przez co opieka nad dzieckiem była o wiele trudniejsza niż po cc

Po cc blizna jest tycia, wręcz niewidoczna - po sn mam ślady do końca życia a w przypadku kolejnej ciąży lekarz stwierdził, ze w grę wchodzi tylko cc o ile szyjka dałaby radę donosić bo jest w strasznym stanie...Reasumując więcej powikłań miałam po łatwym niby, krótkim i prawie niebolącym porodzie sn niż po cc.

A teraz wrzucam moja niuńkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg MODELKA.JPG (29,8 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg TELEFONIK.JPG (46,7 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg MISIU.JPG (38,8 KB, 24 załadowań)
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 20:57   #4432
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Cytat:
Napisane przez Aranka Pokaż wiadomość
"on ma bim--bam..."


Byłam u gin, jestem po usg genetycznym. Jest ok, młode ma 8cm i wierci sie tak samo jak Jasio. Dobrze dobrze niech sie lepiej w brzuchu wyskacze niz poza
Aranko, gdzie mi tam było do samodzielnego wstania na drugi dzien!!! Trzymałam się stojaka od kroplówki, a ruszyć z miejsca bałam się.

No i co...? Będziesz podawała ten vibovit? Zastanawiam się czy nie przekrocze normy wit D3, bo te daje oczywiśce osobno.
Kupiłam wieczorem Juvit multi i moze ze 2 razy w tyg go podam??? A jak będę u tesciów to pogadam z sąsiadka pediatrą, może coś doradzi..
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 21:13   #4433
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Ja dam jednak co drugi dzień...Nie daję teraz dodatkowo Cebionu multi, mleko Laurka pija tylko raz dziennie więc dawka nie jest łącznie za wielka. Tym bardziej, że mleko pija rano a Vibovit daję co drugi dzień późnym popołudniem do herbatki.Mogłabym nie dawać i dawać tylko CebionMulti ale co tam...jak wypije Vibovit to wrócę do cebionu...Jakieś witaminy lepiej dawac niż ma nagle się okazać, ze jest ich za mało.

Elu - czyli jakiś 8 centymetrowy wiercipięta nieźle ci fika w brzusiu! Hmmm 8 cm to całkiem spory wymiar! A jak tam brzusio? Powolusiu się uwypukla? Ja nie wiem czemu obstawiam Jasiowi brata...A imiona jak tam, myślałaś nad nimi? Zapodaj propozycje!
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 21:26   #4434
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Elu a ja tam życze Jasiowi siostry!
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 22:11   #4435
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

pare fotek z ostatnich dni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04447.jpg (62,0 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04666.jpg (52,0 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05065.jpg (54,1 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05068.jpg (55,7 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05142.jpg (115,5 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04847.jpg (113,3 KB, 27 załadowań)
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 22:19   #4436
schatzsi
Wtajemniczenie
 
Avatar schatzsi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 481
GG do schatzsi
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Czesc dziewczyny
Dawno mnie tu nie bylo,planowo mialam juz do Was wrocic 3 stycznia,ale moj pobyt w Pl sie przedlużył a potem miałam zepsuty komputer.Tak więc na poczatek składam najlepsze zyczenia dzieciaczkom ktrym nie zlozylam zyczen wczesniej.
Naj naj najlepszego dla:Tamarki,Anielki,Laury,Tym ka,Wiktora,Niniy,Michelle ,Joasi,Malwinki mam nadzieje,ze nikogo nie pominelam.
Bardz duzo tu tego naplodzilyscie,wiec nie bede sie odnosila do wszystkiego.
Pisalyscie o spacerowkach,ja nie kupuje spacerowki dla Colina,jestem tak zadowolona z Mutsy,ze nie zamienie go na zaden inny.
Wczesniej tez,pisalyscie o zywieniu dzieci,i zauwazylam ze dajecie mleko dzieciakom 2 lub 1 dziennie.Ja Colinowi podaje mleko 3 razy dziennie,do tego je tez codziennie budyn lub jogurt.A pozatym jada obiad i owoce,czasami kanapeczke.
Hmm juz nie pamietam,o czym jeszcze dyskutowalyscie ........ahaaa musze jeszcze dodac,ze widzialam fotki dzieciaczow i wszystkie sa super,bardzo sie zmienily Olafki i Jasio wydoroslal.No i bardzo mi sie podoba Laura w rozowych gatkach

A u nas w miare dobrze,Colin chodzi w pelni samodzielnie (a wlasciwie pedzi jak tornado) od swiat,duzo mowi,stara sie powtarzac wszystkie wyrazy ktore sie do niego mowi,jak sie go pyta gdzie ma kupe to probuje sciagac pampersa,pokazuje oczka,raczki,nozki,nosek, pisiorka
Nie slucha sie mnie wcale,na magiczne slowo nie wolno reaguje usmiechem,zabraniem niedozwolonej rzeczy i ucieczka
Mamy teraz troszke problemy z egzema ktora ma Colin,rozrosla sie bardzo i zane specyfiki nie pomagaja (mam nadzieje,ze lakarz jeszcze cos wymysli oprocz sterydow) przez to Colin w nocy mi gorzej sypia,wybudza sie i sie drapie,potm placze i sie drapie i tak w kolko (ale jeszcze nie jest tak najgorzej).No i niestety na ostatniej kontroli,lekarz wybadal u Colina szmery na sercu,za 2 tyg mamy echo serca i usg.Mam nadzieje,ze to pomylka lub ewentualnie jakas wada serca z ktorej z wiekiem sie wyrasta.

Narazie to na tyle
Edit:Kasiu bardzo podoba mi sie zdjecie z Sasza oraz zakupowa fotka.
schatzsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 22:21   #4437
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Elu fajnie, ze wszystko OK. Jas uroczy.

Aranko Laurka-golas sweet.

Co do porodu- ja mialam, choc bez zadnych komplikacji, potworny porod- 25 godzin, z czego ostatnie 11 w bolu nie do zniesienia. O znieczuleniu w Holandii nie ma mowy, a ja czekalam na ostatnie 3 cm rozwarcia od 23.00 do 7.00 rano wijac sie z bolu i powstrzymujac parcie. Sama druga faza porodu to niecaly kwadrans. Do dzis na wspomnienie tego mam ciarki. Wcale sie nie zapomina...Ale jedno bylo cudowne- po wypchnieciu Niny z brzucha bol calkowicie znikl, jak reka odjal. Poczulam sie jak nowonarodzona, 3 godziny pozniej bylam juz w domu, od poczatku latalam jak fryga, siadalam i poruszalam sie bez problemu, w ogole nie lezalam poza nocnymi godzinami.

Ale nie wiem, co bym wybrala, gdybym miala wybor. Jesli zdecyduje sie na 2. dziecko, to i tak nie mam wyjscia. Tu w Holandii cc na tzw. zyczenie nie istnieje.

Edytowane przez kasia191273
Czas edycji: 2008-01-29 o 09:21
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 09:00   #4438
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Kasiu Nina swietna w sklepie, z zabawkami tez i ma taka sama piramidke z FP jak Antonowa

Aranko Laurka to niezla modelka, nozki ma zgrabniutkie ze hoho!!!

Elu Jas tak jak pisza dziewczyny, dorosly facet. A co do ViboVitu, to ja tez mam ten od 2 lat chociaz pisze na nim BOBAS, sama zglupialam, bo jak latem kupowalam BOBAS to pisalo od chyba 0. Dziwne to jest. Ja daje Antonowie ten od 2 lat, mysle, ze nie zaszkodzi, ale nie daje codziennie.

Schatzsi milo znow Cie widac, widze, ze moj przyszly ziec tez rozgadany, Antonowa tez ciagle nadaje


Porod moj tez byl straszny i trwal od 2giej w nocy do 21.40, bole byly straszne bo byl wywolywany zelem na szyjke macicy. Ale dzieki Bogu dostalam znieczulenie (po ktorym do dzis niestety boli kregoslup). I jakby nie bylo drugie dziecko tylko naturalnie, chyba, ze nie bedzie innego wyjscia, wtedy cesarka.
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 09:34   #4439
cléo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 655
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Byłam wczoraj z Wiktorem u lekarki na kontroli po zapaleniu gardła i łykaniu antybiotyku. Jak zwykle poszłam z listą pytań, ona jak juz mnie widzi to od razu sie śmieje bo ja zawsze mam na kartce napisane o co mam sie zapytać....

i tak poruszyłam nastepujące kwestie

1. witaminy - nadal mam podawać 1 kropelke wit.D i 5 cebionu multi lub Vibovit (pytałam w aptece i producent od jakiegos czasu pisze ze jest on od 2 czy 3 lat juz nie pamietam, ale porownywalam ilosc witamin w vibovicie i jest ich malo np chyba jak dobrze pamietam rownowarnosc pol kropelki wit D)

2. jedzenie - mleko - wysypka
lekarka powiedziala mi ze dziecko roczne to nie cielak i mleko nie powinno byc podstawowym pożywieniem

SIMONA ja czasami raz na 2 lub 3 dni dawalam Wiktoroki kaszki mleczno-ryzowe, ale wiktor ma caly czas chrostki na buzi rączkach i łydkach, lekarka powiedziała ze to może on tych kaszek ale nie do konca jest pewna. Od miesiaca albo dłużej Wiktor je codziennie 1 danonka (tez zalecenie lekarki - podobno tak zaleca IMiD)

przepisała mi ZYRTEC zeby wyprowadzic skóre Wiktora na gładko i bedziemy robic test, mam caly czas dawac danonka, jezeli nic nie wyjdzie to sprobowac podac kaszke mleczną, jezeli cos wyjdzie to byc moze za dużo bialka na raz, jezeli sie okaże ze jednak to uczulenie po białku (a nie np po wodzie - u mnie jest paskudna woda, albo po antybiotyku) to bedziemy probowac mleko sojowe.................. a ja chyba zrobie Wiktorowi badanie z krwi na to czy ma uczulenie na to mleko czy nie

3. sisiak - koszmar, lekarka zrobiła mu wczoraj porzadek ze skórką, mamy chopaków wiedzą o czym mówie, podciągnęła mu ją na siłe i sisiaczek ujrzał światło dzinne, mamy mu teraz codzinnie to robić, uzgodniłam z mężem ze to on będzie robić bo ja się boję.





SIMONA pytałaś sie co je Wiktor

około południa daje mu kaszkę ryżową z bananem albo z musem owocowym, kupuje takie czteropaki musu chyba z nestle i bobo vita

dawalam mu tez jak wyzej pisalam kaszki mleczno-ryżowe to ale ta wysypka

karmie piersią do konca marca więc muszę rozeznać teraz jakie mleko bedzie mógł pić wiktor czy normalne modyfikowane czy sojowe, kiedyś pił bebiko pepti ale to mi tak śmierdzi, że nie mogłam mu tego robić, bo mnie odrzucało.
cléo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 09:39   #4440
cléo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 655
Kasiu, napisz mi proszę w dwóch zdaniach jak wyglądają zajęcia na basenie. Chciałam Cię też prosic o małą pomoc w wyborze noclegu w Holandii, bo w tym roku chciałabym zwiedzić Amserdam i może coś jeszcze, może napiszę na priva vo Ty na to?

dzięki

Simona te musy się nazywają Bobovita Frutapura i Nestle Misiowy Sad


mam do Was pytanie ile z Was brało udział w konkursie bobo vity/gerbera, ja wysłałam tyle naklejek i nic nie dostałam

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-01-29 o 19:30 Powód: post pod postem
cléo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.