Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-19, 19:42   #4411
susan1224
Raczkowanie
 
Avatar susan1224
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

A ja się muuuuszę pochwalić . Kupiłam dziś swoje pierwsze w życiu kostki fimo <3! Jutro się za nie biorę, już się doczekać nie mogę .
Trzy zwykłe, softy i dwa efekty. Z softów dwie czarne (strasznie u mnie ostatnio czarny schodzi :|) , Saharę na ciasteczka i babeczki, transparentną , bo chociaż wiem, że do końca się przeźroczysta nie robi, to i tak podoba mi się efekt i fluorescencyjną - to już ze zwykłej dziecinnej miłości do wszystkiego, co świeci w ciemności . Ach, nacieszyć się nie mogę! .

A! I witaj Evelusia . Pochwal się pierwszymi wyrobami, natychmiast po upieczeniu (;.
__________________
"Always remember a fallen soldier, always remember fathers and sons at war".

Edytowane przez susan1224
Czas edycji: 2011-08-19 o 19:43
susan1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 01:28   #4412
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Hej kochane

Dawno już nie lepiłam, ale raptem sobie przypomniałam o tym cudownym zajęciu i postanowiłam do Was dołączyć
Mam takie pytanie, z racji tego, że nie jestem na bieżąco z tematem...
Kto mi powie, czego użyła osoba z tego oto tutorialu:
http://www.youtube.com/watch?v=W6B46OOggLY
do zrobienia ''sosu'' ?

Moje drugie pytanie... czy wiecie gdzie można dostać te różnorakie naczynka? Najbardziej zależy mi na pucharkach do lodów, wysokich szklankach itd.

byłabym baaardzo wdzięczna za pomoc
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 01:39   #4413
wray22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Witam - chciałbym się dowiedzieć jakie elementy potrzebne są do zrobienia kolczyków? Jestem płci męskiej i myślę nad zrobieniem swojej dziewczynie kolczyków z modeliny. Bardzo mi się podobają takie rzeczy własno ręcznie zrobione - mają one dużo większą wartość od tych kupowanych w sklepach a ile przy zrobieniu takiego czegoś jest satysfakcji. Niestety nigdy nie wiedziałem jakie rzeczy będą mi potrzebne oprócz modeliny. Jeżeli mogłaby mi, któraś z Pań wytłumaczyć w co będe się musiał zaopatrzyć to będe bardzo wdzięczny.
I jeszcze chciałbym zapytać o jedną rzecz. Chodzi mi o takie sprężynki do breloczków, kolczyków,wisiorkow albo bransoletek - nie wiem dokładnie do czego one są ale nie raz widywałem takie prace z modeliny, które były przyczepiane na takich sprężynkach i wisiały sobie ładnie - można było je wtedy przymocować do kluczy albo gdzieś powiesić. Gdzie takie można dostać albo pod jakim hasłem mam szukać. Oszukałem się na allegro tych sprężynek ale nie mogę natrafić na takie jakie mnie interesują być może źle szukam. Jeżeli ktoś wie o co mi chodzi to prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam serdecznie i dobranoc
wray22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 10:44   #4414
paulina3154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 17
Dla kompletnie zielonych (kolczyki z modeliny)

Hej, piszę tu, bo jestem chyba idiotką, ja nic nie ogarniam jeśli chodzi o wkładanie półfabrykatów w kolczyki z modeliny... Jak to robić? Założmy ulepiłam jakieśtam kolczyki, chcę włożyć bigle, jak to zrobić? Ogniwka są bardzo małe i nie specjalnie je widzę akurat w kolczykach hmm. listkach. A szpilki? Nie widziałam nigdy kolczyków już zrobionych w których jest szpilka... jak do szpilki zamocować bigiel? Ona ma taką np. końcówkę z kuleczką, jak do tego bigla zamocować? Jestem chyba na serio bardzo głupia, nic nie rozumiem. Jeśli znalazł by się ktoś kto by mi wytłumaczył, była bym mega wdzięczna.
Pozdrawiam, Paulina.
paulina3154 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 11:09   #4415
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 734
Dot.: Dla kompletnie zielonych (kolczyki z modeliny)

Myślę, że dziewczyny odpowiedzą Ci na to pytanie w TYM wątku. Wisi na pierwszej stronie.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 12:24   #4416
diplofaza
Raczkowanie
 
Avatar diplofaza
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 433
Dot.: Dla kompletnie zielonych (kolczyki z modeliny)

odpowiadanie na te same pytania w kółko i w kółko jest nudne. czytając dowiecie się już wszystkiego, bo po tych pytaniach pojawią się następne i następne a to wszystko było. wiadomo, że nikt nie zapamięta wszystkiego z tego wątku i czasem pytanie się powtórzy ale najpierw trzeba przeczytać a później pytać.
Antarktyda, odpowiedź znajdziesz czytając wątek... na temat naczynek również
wray22, przejrzyj sklepy z półfabrykatami, bo nie do końca wiem czego szukasz.
paulina3154, była w tym wątku dyskusja na temat wykańczania prac z modeliny (dodawania półfabrykatów)
__________________
biżuje
bloguje
facebookuje
diplofaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 13:25   #4417
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

z tym, że szukałam odpowiedzi i nie znalazłam,
a niestety nie mam też tyyyyle wolnego czasu,
żeby spędzać godziny na poszukiwaniu.
Myślałam, że mogę liczyć na podpowiedź, albo chociaż na podanie linku, gdzie taka odpowiedź się znajduje.
Rozumiem też wszystko, rozumiem jak ktoś w ogóle nie szuka i idzie na łatwizne, w moim przypadku tak nie było.
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 13:49   #4418
diplofaza
Raczkowanie
 
Avatar diplofaza
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 433
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez Antarktyda Pokaż wiadomość
z tym, że szukałam odpowiedzi i nie znalazłam,
a niestety nie mam też tyyyyle wolnego czasu,
żeby spędzać godziny na poszukiwaniu.
Myślałam, że mogę liczyć na podpowiedź, albo chociaż na podanie linku, gdzie taka odpowiedź się znajduje.
Rozumiem też wszystko, rozumiem jak ktoś w ogóle nie szuka i idzie na łatwizne, w moim przypadku tak nie było.
odpowiedź na to jest, temat poruszany wieeele razy. mi przeczytanie tematu zajęło bardzo dużo czasu, bo też nie mam tyyyyle wolnego czasu. i chyba nikt tutaj nie ma za dużo wolnego czasu na odpowiadanie na te same pytania. wątek jest tak długi, bo co kilka stron pojawiają się te same pytania.
na temat sosu znajdziesz info w innym temacie forum o modelinie, poszukaj w tematach od redakcji.
temat naczynek był poruszany tutaj jakoś niedawno.
__________________
biżuje
bloguje
facebookuje
diplofaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 18:44   #4419
paulina3154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 17
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Ja myślałam, że jakby ktoś odpowiedział na te podstawowe pytania, to zamiast właśnie zadawać tu w kółko te same, można by było zajrzeć do tamtego tematu dla zielonych... Nie mogła by któraś z tych obytych w temacie stworzyć takiego? Ja bardzoo proszę, bo to by się przydało.
paulina3154 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 19:27   #4420
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 734
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Ja modeliniarą nie jestem, ale wydaje mi się, że pytasz o rzecz bardzo podstawową, wspólną dla chyba wszystkich technik- mianowicie zrobienie loopa (inaczej- haczyk) na końcu szpilki. Np. TUTAJ masz loopa spiralnego.
Jeśli chodzi o włożenie szpilki w modelinowy koralik- kilka stron temu dziewczyny o tym gadały- czy lepiej przed wypaleniem czy po.
Co do Twojej propozycji- jest i wątek ogólny dla zielonych, a dodatkowo są wątki tematyczne. Na pierwszych stronach na ogół jest całe mnóstwo przydatnych informacji dla początkujących.

Edit.
Na pierwszej stronie tego forum:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=327884
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 21:29   #4421
Dziabajka
Raczkowanie
 
Avatar Dziabajka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Osadzona na stałe w okolicy Gdańska i Gdyni (Chwaszczyno) :D
Wiadomości: 183
GG do Dziabajka
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Oj, no trochę starch się czegoś zapytać .. Takich pytań na tym forum bedzie jeszcze masa, niestety sama jestem skora do pisania a potem zastanawiania się czy nie byłoby lepiej trochę postudiować temat . Ech. Wiecie co? Mam maaaaase nowych świerzutkich kanapeczek i misiaków z modeliny tak słodkich, że już bym je zjadła gdyby nie okrutny zapach lakieru, który mam nadzieję że kiedyś wywietrzeje. Zrobiłam też sporo markizów (HAHA, dobrze to pewnie nie jest napisane ). Tak się chce pochwalić a nie moge, bo aparat pojechał w góry na drugi konies Polski .
A zainspirowana serialem Chirurdzy mam pomysł na malutkie strzykaweczki i apteczkę, zaraz wysilę muzgownicę i obmyśle plan wykonania . Swoją droga, bardzo dobry serial. Jestem na końcówce 3 sezonu - czyli na jakiejś połowie wszstkiego.
A i jak któraś z Was natrafi w necie na własnoręcznie zrobione foremki do gwiazdek, kółek czy serduszek, to proszę o wstawianie linków, ze wojej strony obiecuję to samo. Kurcze dziobanie wekałaczkami mi się znudziło.
Dziabajka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 22:28   #4422
ana92pl
Rozeznanie
 
Avatar ana92pl
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 498
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

antarktyda..... przeczytałaś opis filmiku który wkleiłaś ??
nie?? tam masz odpowiedź na jedno ze swoich pytań

szukasz nie tam gdzie trzeba
__________________
AnA+MarcO
ProfessionalNailStylist
I HandMade !
od zawsze piszę pogrubioną czcionką!
ana92pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 22:30   #4423
susan1224
Raczkowanie
 
Avatar susan1224
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez Dziabajka Pokaż wiadomość
stem na końcówce 3 sezonu - czyli na jakiejś połowie wszstkiego.
A i jak któraś z Was natrafi w necie na własnoręcznie zrobione foremki do gwiazdek, kółek czy serduszek, to proszę o wstawianie linków, ze wojej strony obiecuję to samo. Kurcze dziobanie wekałaczkami mi się znudziło.
Chodzi Ci o tutorial? O taki http://www.youtube.com/watch?v=_vqUM...feature=relmfu ?
Jeśli tak, to się strasznie zdziwię, bo przecież ten link było dosłownie na poprzedniej stronie .
__________________
"Always remember a fallen soldier, always remember fathers and sons at war".
susan1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 16:29   #4424
diplofaza
Raczkowanie
 
Avatar diplofaza
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 433
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

ana, mi się wydaje, że nie szukała... to informacja nie jest jakąś skrywaną tajemnicą i odpowiedź na nią padała wiele razy
Wy też macie takich kreatywnych znajomych ? Głowię się teraz jak zrobić zawieszkę w kształcie karabiny czy wiatrówki (nie znam się totalnie...) dla fana sportów strzeleckich. Ich opisy są zwykle bardzo nieprecyzyjne :P
__________________
biżuje
bloguje
facebookuje
diplofaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 19:11   #4425
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

To ja pokażę moje ostatnie wytwory, niestety prawie w 100% foremkowe lenię się ostatnio... chociaż zrobiłam naleśniki, hamburgera i mózg, wyszły mi moim zdaniem pierwszorzędne ale zdjęcia były w telefonie a telefon się zepsuł a poszły już w świat no nic, trzeba będzie zrobić nowe
i przepraszam za jakość niektórych zdjęć, dość się śpieszyłam jak je robiłam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 055.jpg (60,7 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 057.jpg (58,7 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 058.jpg (54,5 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 060.jpg (39,7 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 064.jpg (77,7 KB, 31 załadowań)
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 20:54   #4426
ana92pl
Rozeznanie
 
Avatar ana92pl
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 498
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

kamee super, a powiedz no mi , czy ciężko zrobić różnokolorowy wycisk w foremce ?? bo musisz to jakoś dopasować, żeby nie wyjść " za linię "

wiatrówka ? łał ! ale challenge kurczę, musisz to zrobić tak, żeby później się ewentualnie lufa nie połamała, bo w tym miejscu będzie cieńsza
__________________
AnA+MarcO
ProfessionalNailStylist
I HandMade !
od zawsze piszę pogrubioną czcionką!
ana92pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 20:59   #4427
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez ana92pl Pokaż wiadomość
kamee super, a powiedz no mi , czy ciężko zrobić różnokolorowy wycisk w foremce ?? bo musisz to jakoś dopasować, żeby nie wyjść " za linię "

wiatrówka ? łał ! ale challenge kurczę, musisz to zrobić tak, żeby później się ewentualnie lufa nie połamała, bo w tym miejscu będzie cieńsza
co do kamei opracowywałam wiele technik i utwardzanie na raty i inne podobne. najlepiej jednak mi wychodzi, gdy dość mocno natłuszczę ręce olejem i wtedy wylepiam po kolei każdym kolorem przy pomocy wykałaczki. trochę to trwa i trzeba uważać bo jak chciałam zrobić białą kameę na czerwonym tle to powychodziły czerwone prześwity-kreski z tego względu że czerwona strasznie farbowała a szczeliny bo wylepiam jakby 'na raty' dodaję modeliny tam gdzie brakuje itp. nie widać tego praktycznie (na początku było widać, ale już dopracowałam technikę )
generalnie - wykonalne jak najbardziej, ale ja jako człowiek niecierpliwy muszę mieć wenę do tego bo inaczej bez cierpliwości robota idzie w diabły

i wiatrówka... pochwal się jak zrobisz, bo jestem strasznie ciekawa ja za to mam zrobić brelok z symbolem Legii Warszawa aż śmiać mi się chce na samą myśl ;P
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 21:05   #4428
kolczyki
Rozeznanie
 
Avatar kolczyki
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 696
GG do kolczyki
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

kluu czy nasze pierdółki już do nas jadą? powiedz proszę, że tak
kolczyki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 21:06   #4429
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

haha, nie ma to jak sobie po kimś pojechać
Zdawało mi się, że czytałam, odpowiedzi nie zauważyłam - myślałam,
że to ludzka rzecz czasem coś przeoczyć.

Serdecznie dziękuję za uprzejmość i życzliwość, która mnie tu spotkała,
bo tak wielce zawiniłam swoim pytaniem, że trzeba po mnie cisnąć

Powiem szczerze, że zamiast wypisywać tyle słów na temat wyszukiwania, na temat mojego chociażby gapiostwa (cóż, przyznaję się) wystarczyłoby po prostu podać odpowiedź, mniej byłoby zamieszania.

Ale jak widać trzeba się trochę powywyższać i powymądrzać.

No cóż, przepraszam za zamieszanie (tu nie ma sarkazmu, wredna nie jestem) i pozdrawiam niektóre panie wszystkowiedzące i bezpomyłkowe!

a co by off topu nie było, przyznam, że niezły pomysł z tą apteczką Dziabajka!
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-21, 21:28   #4430
diplofaza
Raczkowanie
 
Avatar diplofaza
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 433
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez Antarktyda Pokaż wiadomość
haha, nie ma to jak sobie po kimś pojechać
Zdawało mi się, że czytałam, odpowiedzi nie zauważyłam - myślałam,
że to ludzka rzecz czasem coś przeoczyć.

Serdecznie dziękuję za uprzejmość i życzliwość, która mnie tu spotkała,
bo tak wielce zawiniłam swoim pytaniem, że trzeba po mnie cisnąć

Powiem szczerze, że zamiast wypisywać tyle słów na temat wyszukiwania, na temat mojego chociażby gapiostwa (cóż, przyznaję się) wystarczyłoby po prostu podać odpowiedź, mniej byłoby zamieszania.

Ale jak widać trzeba się trochę powywyższać i powymądrzać.

No cóż, przepraszam za zamieszanie (tu nie ma sarkazmu, wredna nie jestem) i pozdrawiam niektóre panie wszystkowiedzące i bezpomyłkowe!

a co by off topu nie było, przyznam, że niezły pomysł z tą apteczką Dziabajka!
Ludzka rzecz coś przeoczyć, oczywiście. Chodzi o to, żeby poświęcić trochę czasu i przeczytać min. temat dla początkujących, który jest w tematach od redakcji i jest to jeden post w którym są wszystkie potrzebne na początek informacje.
Nie chodzi o to, że zawiniłaś tylko o to, że nie szukałaś odpowiedzi na to podstawowe pytanie. Nie wszystko można podawać na tacy. Jakbyś poszukała to byś znalazła, bo na ten temat było wspominane mimochodem wieeele razy.
Jeżeli dostałabyś odpowiedź to zadałabyś kolejne pytanie i oczekiwałabyś kolejnej odpowiedzi i tak w kółko i w kółko i jeszcze kilka osób a odpowiadanie cały czas na te same pytania jest po prostu nudne...
Najlepszą rzeczą jaką można było zrobić to zasugerować, żebyś sobie przeczytała ten temat, bo dowidziałabyś się dużo więcej i nie musiałabyś zadawać kolejnych pytań.
Jeżeli iść Twoim tokiem myślenia to zamiast stawiać jedynki za nienauczenie się na sprawdzian nauczyciele powinni pisać za uczniów. Po co tyle niepotrzebnych ocen....
Nie wywyższam się i nie wymądrzam ani nie jestem wszystkowiedząca i bez pomyłkowa. Po prostu poświęciłam na czytanie tego tematu i wielu innych informacji, szukaniu rzeczy w necie itp baaaardzo wiele godzin.
Forum jest po to aby dzielić się informacjami a nie udzielać odpowiedzi ciągle na te same pytanie, bo ktoś ma mało czasu bla bla bla...
Każdy ma prawo to pomyłki, zapytania o to co było. Oczywiście, że tak, ale jeżeli ktoś go "oświeci", że warto przeczytać to zamiast wylewać swoje żale na złe kobiety może podziękować za info i zabrać się do czytania. Wiem, wiem jestem wcieleniem zła...

Cytat ku motywacji do czytania:


Gdybym miał osiem godzin na ścięcie drzewa, spędziłbym sześć na ostrzeniu siekiery
Abraham Lincoln
16. prezydent USA




__________________
biżuje
bloguje
facebookuje

Edytowane przez diplofaza
Czas edycji: 2011-08-21 o 21:32
diplofaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 21:48   #4431
Dziabajka
Raczkowanie
 
Avatar Dziabajka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Osadzona na stałe w okolicy Gdańska i Gdyni (Chwaszczyno) :D
Wiadomości: 183
GG do Dziabajka
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez susan1224 Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o tutorial? O taki http://www.youtube.com/watch?v=_vqUM...feature=relmfu ?
Jeśli tak, to się strasznie zdziwię, bo przecież ten link było dosłownie na poprzedniej stronie .
No okej wiem, że taki jest, bo sama go umieściłam , ale mi chodzi jak ktoś ma inne w tym stylu rozwiązania. Zawsze jakaś kasa zaoszczędzona. Nie trzeba kupować foremek, a u mnie z pieniedzmi kruchutko...
Poszukam trochę na SPRYCIARZACH
A Adam Słodowy to gościu. Jak go nie znacie to zapraszam na Youtube.pl HIHI
Dziabajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 22:51   #4432
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Hmm... przyznaję, że przesadziłam.
Wiem, o co chodzi., przepraszam.
Miło, że nie zareagowałaś inaczej.
Po prostu poczułam się zaatakowana, bo przyznasz, że Twoje nie były zbyt sympatyczne, podczas gdy ja napisałam tu posta z bardzo miłym nastawieniem, to od razu jakoś mnie "przygasiło" i zniechęciło.
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 23:08   #4433
diplofaza
Raczkowanie
 
Avatar diplofaza
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 433
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez Antarktyda Pokaż wiadomość
Hmm... przyznaję, że przesadziłam.
Wiem, o co chodzi., przepraszam.
Miło, że nie zareagowałaś inaczej.
Po prostu poczułam się zaatakowana, bo przyznasz, że Twoje nie były zbyt sympatyczne, podczas gdy ja napisałam tu posta z bardzo miłym nastawieniem, to od razu jakoś mnie "przygasiło" i zniechęciło.
Nie chodziło mi, żebyś poczuła się zaatakowana. Przepraszam za to. Jak czytałam pierwszą część tego tematu to zauważyłam, że przez ciągłe zadawanie tych samych pytań dodatkowo jest duuużo więcej...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=327884 <-- info dla początkujących

Przepraszam za przygaszenie i zniechęcenie, bo bardzo, bardzo zachęcam do pisania tu ale polecam przeczytać I część tego wątku. Jest tego sporo ale moim zdaniem to dość miła lektura.
Zastanawiam się nad przygotowaniem jakiegoś modelinowego kompendium. Może coś wspólnymi siłami ?
__________________
biżuje
bloguje
facebookuje
diplofaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 10:34   #4434
susan1224
Raczkowanie
 
Avatar susan1224
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez diplofaza Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad przygotowaniem jakiegoś modelinowego kompendium. Może coś wspólnymi siłami ?
Jakiś już czas temu na tym wątku robiłyśmy już coś podobnego:
http://pl.robotki-reczne.wikia.com/wiki/Modelina
Więc może zamiast tworzyć od podstaw lepiej dopisywać? . Jest tam już całkiem sporo!
__________________
"Always remember a fallen soldier, always remember fathers and sons at war".
susan1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 12:56   #4435
diplofaza
Raczkowanie
 
Avatar diplofaza
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 433
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez susan1224 Pokaż wiadomość
Jakiś już czas temu na tym wątku robiłyśmy już coś podobnego:
http://pl.robotki-reczne.wikia.com/wiki/Modelina
Więc może zamiast tworzyć od podstaw lepiej dopisywać? . Jest tam już całkiem sporo!
właśnie tego szukałam, bo coś mi świeciło z wikipedią modelinową :P
__________________
biżuje
bloguje
facebookuje
diplofaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 13:11   #4436
Martita1987
Raczkowanie
 
Avatar Martita1987
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 432
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Hej. Tak szybko przed pracą ulepiłam 3 pary kolczyków. Pierwsze dla koleżanki która sprzedaje kukurydzę nad morzem. Drugi dla znajomej z pracy a trzecie na prezent. Ciekawe czy się spodobają przyszłym właścicielką i Wam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kukurydza.jpg (76,7 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pączki orbit.jpg (66,7 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ptasie mleczko2.jpg (79,3 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ptasie mleczko.jpg (67,6 KB, 37 załadowań)
Martita1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 11:32   #4437
ana92pl
Rozeznanie
 
Avatar ana92pl
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 498
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

czekoladki fajne, ale zrobiłabym bez tych kropeczek, dziwnie to wygląda
kukurydzki całkiem całkiem
__________________
AnA+MarcO
ProfessionalNailStylist
I HandMade !
od zawsze piszę pogrubioną czcionką!
ana92pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 16:04   #4438
Dziabajka
Raczkowanie
 
Avatar Dziabajka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Osadzona na stałe w okolicy Gdańska i Gdyni (Chwaszczyno) :D
Wiadomości: 183
GG do Dziabajka
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Martita1987 Prześliczna kukurydza.
Dziabajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 16:33   #4439
diplofaza
Raczkowanie
 
Avatar diplofaza
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 433
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Martita1987, ładne prace ale zgadzam się z ana, że te kropeczki w czekoladkach nie pasują. ja bym je bardziej "poszarpała", żeby miały naturalniejszą fakturę.
__________________
biżuje
bloguje
facebookuje
diplofaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 23:26   #4440
Martita1987
Raczkowanie
 
Avatar Martita1987
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 432
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez ana92pl Pokaż wiadomość
czekoladki fajne, ale zrobiłabym bez tych kropeczek, dziwnie to wygląda
kukurydzki całkiem całkiem
Cytat:
Napisane przez Dziabajka Pokaż wiadomość
Martita1987 Prześliczna kukurydza.
Cytat:
Napisane przez diplofaza Pokaż wiadomość
Martita1987, ładne prace ale zgadzam się z ana, że te kropeczki w czekoladkach nie pasują. ja bym je bardziej "poszarpała", żeby miały naturalniejszą fakturę.
Cieszę się że "przypadły" Wam do gustu moje tworki opinie osób spoza grona znajomych są dla mnie bardzo ważne. Tak pomyślałam z tymi czekoladkami żeby je poszarpać ale było już za późno bo wsadziłam je już do pieca ;/ Następnym razem tak zrobię. Kukurydze tak się spodobały że dziś musiałam zrobić jeszcze 3 pary bo dziewczyny chciały Dziękuję za miłe słowa
Wiem że kluu pomyśli że jestem upierdliwa, ale jak tam sytuacja z foremkami
Martita1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.