Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:) - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-27, 12:12   #421
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

hmm....jakoś się nigdy nie zastanawiałam ale jakoś sobie nie wyobrażam mówić do swojego malucha Jakubie nawet zastanawialiśmy się czy nie dać poprostu Kuba zamiast Jakub ale nie znaleźliśmy takiego imiona w Skarbczyku Imion...kiedyś podobno było
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 12:29   #422
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Ja tez uważam ze zdrabnianie to nic złego o ile nie wychodzi komicznie. Bo np. takie imiona jak Alicja, Aleksandra, Izabela, Barbara, Tomasz mają "naturalne" zdrobnienia typu Ala, Ola, Iza... itp. I to jak najbardziej. Zdrobnić żeby skrócić. A nie zrobić z Marty Martunię, z Kingi Kingusię, z Dominika Dominiczka...
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2010-08-27 o 12:30
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 12:30   #423
coffee lover
Raczkowanie
 
Avatar coffee lover
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 448
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Ja zamierzam mieć Lilianne i Karola
coffee lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 13:12   #424
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Ja lubię zdrobnienia, nie lubię zgrubień. Np. zawsze byłam Elą , dla babci Elżunią (kochałam tę formę, dopóki w jakimś serialu nie pojawiła się taka wstrętna, stara Elżunia), za to nienawidzę, gdy ktoś mówi do mnie Elka. Nie wiem, niektórzy może myślą, że to tak fajnie "na luzie". Dla mnie to taka trochę forma, jakby ktoś mi chciał przykrość zrobić. Kiedyś TŻ mnie tak nazwał, na początku małżeństwa. Był zdziwiony, że prawie śmiertelnie się obraziłam Myślał, że to taka fajna forma. Każdy lubi inaczej słuchać swoje imię Mam przyjaciółkę Magdalenę, która jest dla mnie Madziulką i dla wszystkich znajomych. Drugiej dobrej koleżanki- Magdy, Madziulką w życiu bym nie nazwała, zupełnie do niej nie pasuje. Jest Magdą i już.
Moja kuzynka od dziecka była dla nas- rodziny Docią i tak zostało, chociaż ma 25 lat. Wiadomo, że obcym przedstawia się Dorota, ale rodzina zawsze używa formy Docia lub Dorotka. Miałam jednak w klasie w lo koleżankę Dorotę, która formy Docia nienawidziła. Niektórzy faktycznie przeginają z tworzeniem mega zdrobnień Kiedyś w szkole jazdy, właścicielka zwróciła się do mojej koleżanki Patrycji "pani Patrysiu". Nie mogłyśmy powstrzymać śmiechu Zawsze po prostu warto spytać kogoś, w jakiej formie chce, by się do niego zwracać.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 14:41   #425
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Ja lubię zdrobnienia, nie lubię zgrubień. Np. zawsze byłam Elą , dla babci Elżunią (kochałam tę formę, dopóki w jakimś serialu nie pojawiła się taka wstrętna, stara Elżunia), za to nienawidzę, gdy ktoś mówi do mnie Elka. Nie wiem, niektórzy może myślą, że to tak fajnie "na luzie". Dla mnie to taka trochę forma, jakby ktoś mi chciał przykrość zrobić. Kiedyś TŻ mnie tak nazwał, na początku małżeństwa. Był zdziwiony, że prawie śmiertelnie się obraziłam Myślał, że to taka fajna forma. Każdy lubi inaczej słuchać swoje imię
Mam tak samo - strasznie nie lubię, gdy ktoś mówi do mnie "Aśka". Gdy byłam dzieckiem i gdy przeginałam, byłam bardzo niegrzeczna czy coś tam przeskrobałam to mama mówiła na mnie wtedy Aśka. Negatywnie mi się to kojarzy. Dlatego lata LO były dla mnie udręką - moja polonistka upodobała sobie tą formę i zawsze pytała: "Aśka a ty co o tym myślisz". Nie lubię też formy "Joasiu" - też z powodu wspomnień z dzieciństwa. Ciotka, której strasznie nie lubiłam tak się do mnie zwracała.
Co do zdrobnień - podzielam zdanie viva91. Niektóre zdrobnienia brzmią komicznie jak wspomniana Kingusia, ale nie wyobrażam sobie mówić do mojego 15 miesięcznego synka Ignacy Czasami się tak do niego z mężem zwracamy, ale zwykle zdrabniamy jego imię: Ignaś, Iguś.
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 15:23   #426
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Co do zdrobnień, to mam Siostrę Alicję i przyjaciółkę. Podobnie jak Impersona, zdrobnienie Alka jest dla Nich obraźliwe Ala, Alusia, Alutek, Alunia itp. nie przeszkadzają im, natomiast Alka to wręcz przezwisko

Z imieniem Ala jest "dziwna sprawa", bo np. ja mam Siostrę to mówię do Niej Ala, ale większość znajomych nie odmienia, tylko mówią Alicja. Tak samo z moją przyjaciółką, ja Jej zdrabniam imię (bo to dla mnie naturalne) a wszyscy na studiach zawsze mówili do Niej Alicja

Mam kuzynkę Dorotę i mimo, że ma 23 lata to nadal wszyscy mówimy do Niej Dorotka
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 15:43   #427
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Co do zdrobnień, to mam Siostrę Alicję i przyjaciółkę. Podobnie jak Impersona, zdrobnienie Alka jest dla Nich obraźliwe Ala, Alusia, Alutek, Alunia itp. nie przeszkadzają im, natomiast Alka to wręcz przezwisko

Z imieniem Ala jest "dziwna sprawa", bo np. ja mam Siostrę to mówię do Niej Ala, ale większość znajomych nie odmienia, tylko mówią Alicja. Tak samo z moją przyjaciółką, ja Jej zdrabniam imię (bo to dla mnie naturalne) a wszyscy na studiach zawsze mówili do Niej Alicja

Mam kuzynkę Dorotę i mimo, że ma 23 lata to nadal wszyscy mówimy do Niej Dorotka
Ja mam na imię Alina....i w odróżnieniu od Twojej siostry i przyjaciółki nie przeszkadza mi Alka wręcz przeciwnie...bardzo drażni mnie gdy ktoś mówi do mnie Alutka dlatego różnie to bywa
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 08:37   #428
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

la'Mbria, wszystko chyba zależy od imienia a może bardziej od człowieka. Ja dałam synowi takie imię żeby właśnie uniknąć zdrobnień, zniekształceń i dziwacznych form. Sama jestem Małgorzata i nie lubię tego imienia w całości jest długie i takie oschłe, Małgosia i Gosia dla odmiany przesłodzone a już Gośka brzmi dla mnie wręcz obraźliwie. Tak to z imionami jest, zawsze coś komuś przeszkadza. A na synka potrafię powiedzieć Aleksik ale sama się z tego śmieję
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 13:30   #429
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

A ja własnie lubię zdrobnienia,szczególnie u dzieci,ale nie takie przesadzone jak np. Dominisisiunia albo Maciulku . Na moją Milenę mówię Milenka,Milenusia,Milusia ,Mila,Milunia... i nie wyobrażam sobie mówic do małego dziecka bez zdrobnienia. Ja mam na imię Agnieszka i lubię,gdy mówi się do mnie Aga lub Agusia. Nie znoszę za to Agniecha. Myślę,że zdrobnienie to taki objaw czułości w stosunku do dziecka czy osoby,którą się kocha. Mój TŻ ma na imię Mirek i nie wyobrazam sobie,że zwracam się do niego Mirosławie . I tak dla pzrykładu,dziwnie brzmi jak mama woła do dziecka: Mario, Anno,Katarzyno,Adamie, Krzysztofie,Jakubie,Aleks andrze. Zdecydowanie lepiej brzmi: Marysiu,Aniu,Kasiu,Adasiu ,Kzrysiu,Kubusiu,Olusiu. A kiedy dzieci urosną to same wybiorą jak należy się do nich zwracać
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 19:17   #430
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Ja wybierając imię zwracałam uwagę żeby można było je różnie zdrobnić
Podoba mi się imię Daria, ale nie wiem jak je fajnie zdrobnić, a np. do małej dziewczynki chciałabym móc mówić zdrobniale
Co kto lubi...
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 21:55   #431
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

mój syn ma naimię Olivier a mówimy Oluś a to zdrobnienie od Aleksandra nie wiem czemu ale to Nam weszło w krew
Ja jestem Magdalena od niektórzy mówią na mnie Lena
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 22:19   #432
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
Ja wybierając imię zwracałam uwagę żeby można było je różnie zdrobnić
Podoba mi się imię Daria, ale nie wiem jak je fajnie zdrobnić, a np. do małej dziewczynki chciałabym móc mówić zdrobniale
Co kto lubi...
Darusia (my tak wołamy) albo Darula (kolega)

Nie pamiętam kto napisał , ale wyszło ze jak zdrobnienie ma więcej sylab niz imię wyjściowe, to lipa a nie zdrobnienie - uśmiałam się
Sporo imion jest dwusylabowych i ich zdrobnienia siłą rzeczy są dłuższe

choćbym nie wiem jak się sprężała to imienia Marta nie zdrobnię wyrabiając się w dwóch sylabach chyba że Martka ale tu też liter więcej więc pewnie odpada również;
mnie z kolei brak zdrabniania imion u dzieci (szczególnie u małych, 7latek to już duży dzieciak) kojarzy się z jakimś chłodem i dystansem... do niemowlaka 'chodź do mamy Marto/Anno/Tomaszu' dziwnie; zdrobnienia nadają jakiejś zażyłości, poufałości między dwiema osobami;
"Doroto, podaj mi kśiążkę' i "Dorcia, podaj mi książkę'... jakoś od razu widać różnicę w stosunku do obu Dorot no jak dla mnie widać
__________________
10 lat z Wizażem

Druga

Edytowane przez Carya
Czas edycji: 2010-08-30 o 22:27
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 22:27   #433
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
Nie pamiętam kto napisał , ale wyszło ze jak zdrobnienie ma więcej sylab niz imię wyjściowe, to lipa a nie zdrobnienie - uśmiałam się
Sporo imion jest dwusylabowych i ich zdrobnienia siłą rzeczy są dłuższe
a ja o dwusylabowych nie pisałam w ogóle nie pisałam o sylabach
Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
choćbym nie wiem jak się sprężała to imienia Marta nie zdrobnię wyrabiając się w dwóch sylabach chyba że Martka ale tu też liter więcej więc pewnie odpada również;
Ktoś mnie nie zrozumiał. Chodziło mi o udziwnianie zdrobnień, robienie tasiemców niepotrzebne, coś w stylu Dominiczek, Klaudusia, Patrysia.
Martusia tez nie lubię jak się ktoś do mnie zwraca i zwracał gdy byłam mała, wolę po prostu Marta.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 00:45   #434
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
a ja o dwusylabowych nie pisałam w ogóle nie pisałam o sylabach

Ktoś mnie nie zrozumiał. Chodziło mi o udziwnianie zdrobnień, robienie tasiemców niepotrzebne, coś w stylu Dominiczek, Klaudusia, Patrysia.
Martusia tez nie lubię jak się ktoś do mnie zwraca i zwracał gdy byłam mała, wolę po prostu Marta.
o dokładnie mi o to własnie chodziło ze zdrobnieniami...rozumiem zdrabnianie imion długich np. Katarzyny na Kasię. Ale nie rozumiem mówienia do tej samej Kasi Kasiuleńka, Kasieczka albo Kasiunia...to juz takie przesłodzone jest.
Znajomi mają córkę Wiktorię (prawie 3 lata) i wcale nie używają jej pełnego, pięknego imienia, mówią Witka, Wiki, Wikunia, Wicia, Witusia, Wićka, albo (najdziwniejsze i nie wiem jak napisać poprawnie) Wiwienn...a "witka" kojarzy mi sie z jednym ze skeczów Kabaretu Moralnego Niepokoju pt "Lachony"- witki opadają
Z drugiej strony sama mam dość długie imię- Martyna i nie wyobrażam sobie żeby ktokolwiek i kiedykolwiek powiedział do mnie Martynko.
Raz zdarzyła sie pani w przedszkolu która usilnie nazywała mnie "tynką"- doprowadziła tym do wielkiej awantury bo "pani w przedszkolu mnie przezwała"
Uważam, ze jeśli daje sie dziecku jakoś na imie, to po to zeby używało tego imienia, a nie jakiejś dziwnej zdrobnionej, albo zgrubiałej jego formy.
I tak jak pisałam- rozumiem używanie "słodkich" wyrazów do dzieci np. Kochanie, maleństwo, maluszku, słoneczko, gwiazdeczko, ksieżniczko- to ok, ale zdrabnianie imion- oj wolałabym uniknąć
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 06:58   #435
gosiaizbyszek
Raczkowanie
 
Avatar gosiaizbyszek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 308
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
Ja wybierając imię zwracałam uwagę żeby można było je różnie zdrobnić
Podoba mi się imię Daria, ale nie wiem jak je fajnie zdrobnić, a np. do małej dziewczynki chciałabym móc mówić zdrobniale
Co kto lubi...
Mam koleżankę Darię, zawsze mówiliśmy do niej Dusia albo Duśka tak się przyjęło i już

Moje imię też przydługawe Małgorzata, zdrabniam przeważnie do Gosia albo Małgosia. Nie znoszę jak ktoś mówi do mnie Gośka, brrr...

Natomiast synowi dałam na imię Adam m.in. dlatego że ślicznie się zdrabnia Adaś, czasem mówię do niego Adaśko ) podoba mi się
__________________
16.10.2008r. - Adaś
05.04.2012r. - Piotruś


gosiaizbyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 08:11   #436
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

la'Mbria, nie bardzo wyobrażam sobie mówić do dziecka "Wiktorio" , bardzo podoba mi się za to Wiki A Martyna...hmm, dla mnie jest oschłe, już lepiej mi brzmi Martynka ale ogólnie to ciężkie imię Ale to od Ciebie zależy jak każesz mówić na siebie i będziesz wołać na dzieci, niestety nie unikniesz raczej zdrobnień ze strony innych. W pełnej wersji to ja mogę mówić Agnieszko ale raczej większość zdrabniam i prawie wszyscy tak robią

Gosiaizbyszek, ja też Małgorzata i nie znoszę, kiedy ktoś mówi do mnie Gośka Generalnie nie lubię swojego imienia w żadnej formie
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 08:21   #437
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
Darusia (my tak wołamy) albo Darula (kolega)

Nie pamiętam kto napisał , ale wyszło ze jak zdrobnienie ma więcej sylab niz imię wyjściowe, to lipa a nie zdrobnienie - uśmiałam się
Sporo imion jest dwusylabowych i ich zdrobnienia siłą rzeczy są dłuższe

choćbym nie wiem jak się sprężała to imienia Marta nie zdrobnię wyrabiając się w dwóch sylabach chyba że Martka ale tu też liter więcej więc pewnie odpada również;
mnie z kolei brak zdrabniania imion u dzieci (szczególnie u małych, 7latek to już duży dzieciak) kojarzy się z jakimś chłodem i dystansem... do niemowlaka 'chodź do mamy Marto/Anno/Tomaszu' dziwnie; zdrobnienia nadają jakiejś zażyłości, poufałości między dwiema osobami;
"Doroto, podaj mi kśiążkę' i "Dorcia, podaj mi książkę'... jakoś od razu widać różnicę w stosunku do obu Dorot no jak dla mnie widać
Moja cioteczna babcia zdrobniała imię swej wnuczki Marty w dwóch sylabach i mówiła do niej Marcia - uważam, że to jest miłe zdrobnienie
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 08:44   #438
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

ja ostatnio się dowiedziałam że imiona rodzeństwa muszą do siebie pasować.Muszą być z jednej epoki tzn jeśli jedno jest nowoczesne to drugie też takie powinno być
My jeśli się kiedyś zdecydujemy na 2 dziecko to imiona już mamy wybrane
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 09:15   #439
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
ja ostatnio się dowiedziałam że imiona rodzeństwa muszą do siebie pasować.Muszą być z jednej epoki tzn jeśli jedno jest nowoczesne to drugie też takie powinno być
My jeśli się kiedyś zdecydujemy na 2 dziecko to imiona już mamy wybrane
mój kolega z podstawówki miał 5 rodzeństwa i imiona wszystkich zaczynały się na "A" - więc to by pasowało do twojej teorii. Jednak moim zdaniem nie ważne jest czy imiona rodzeństwa pasują do siebie nawzajem ( no może za wyjątkiem bliźniąt), wystarczy bowiem jeśli pasują do nazwiska .
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 09:21   #440
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
mój kolega z podstawówki miał 5 rodzeństwa i imiona wszystkich zaczynały się na "A" - więc to by pasowało do twojej teorii. Jednak moim zdaniem nie ważne jest czy imiona rodzeństwa pasują do siebie nawzajem ( no może za wyjątkiem bliźniąt), wystarczy bowiem jeśli pasują do nazwiska .
ja mam tak z siostrą ale przypuszczam, że to przypadek no i nas jest tylko dwójka
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 10:05   #441
gosiaizbyszek
Raczkowanie
 
Avatar gosiaizbyszek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 308
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez gosikk_s Pokaż wiadomość
l

Gosiaizbyszek, ja też Małgorzata i nie znoszę, kiedy ktoś mówi do mnie Gośka Generalnie nie lubię swojego imienia w żadnej formie
U mnie był totalny bunt przeciwko mojemu imieniu jak miałam naście lat teraz 10 lat później już mi przeszło i imię ogólnie mi się podoba, jak trzeba to jest poważne a jak nie trzeba to też jakieś zdrobnienie się znajdzie. Ogólnie jest ładne, moim zdaniem

Moim zdaniem imię powinno pasować głównie do nazwiska, imiona rodzeństwa już niekoniecznie. Mam 3 rodzeństwa, imiona to: Edyta, Małgorzata, Paweł i Mariusz. Nie pasują do siebie ni w ząb, ale rodzicom się podobały. Rodzeństwo zadowolone tak więc to nie jest regułą że imiona rodzeństwa muszą do siebie pasować.
__________________
16.10.2008r. - Adaś
05.04.2012r. - Piotruś


gosiaizbyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 10:08   #442
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Moi synowie mają imiona obaj na J (w sumie przypadkowo ), epoka w sumie też podobna, chociaż różne kraje pochodzenia i w związku z tym, jeśli zdecyduję się na 3 dziecko, też będzie na J
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 12:55   #443
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
ja ostatnio się dowiedziałam że imiona rodzeństwa muszą do siebie pasować.Muszą być z jednej epoki tzn jeśli jedno jest nowoczesne to drugie też takie powinno być
My jeśli się kiedyś zdecydujemy na 2 dziecko to imiona już mamy wybrane
to chyba jasne , bo imiona zależą od gustu rodziców , ktoś kto dał dziecku na imię Staś chyba nie da za kilka lata drugiemu dziecku na imię Brajan ? ja mam synka Piotrusia i jakby przytrafiła się córeczka to na dzień dzisiejszy była by Igą, Olga lub Magdaleną , nie wiem czy pasują

Edytowane przez 201607291951
Czas edycji: 2010-08-31 o 16:21
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 14:07   #444
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
o dokładnie mi o to własnie chodziło ze zdrobnieniami...rozumiem zdrabnianie imion długich np. Katarzyny na Kasię. Ale nie rozumiem mówienia do tej samej Kasi Kasiuleńka, Kasieczka albo Kasiunia...to juz takie przesłodzone jest.
Znajomi mają córkę Wiktorię (prawie 3 lata) i wcale nie używają jej pełnego, pięknego imienia, mówią Witka, Wiki, Wikunia, Wicia, Witusia, Wićka, albo (najdziwniejsze i nie wiem jak napisać poprawnie) Wiwienn...
właśnie o to przesłodzenie mi chodziło
a co do Wiktorii to wymyślają. Pisłam już, niektóre imniona mają swoje naturalne zdrobnienia które są znane wszystkim typu: Alicja - Ala. I myślę że do naturalnych zdrobnień nalezy też Wiki od Wiktorii. Dlatego wcale nie trzeba zaraz mówić "Wiktorio". Ale Wikunia, Witusia, Wićka ??
Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
Moja cioteczna babcia zdrobniała imię swej wnuczki Marty w dwóch sylabach i mówiła do niej Marcia - uważam, że to jest miłe zdrobnienie
a tu znowu o sylabach jaby miały najwiecej do powiedzienia
Nie chciałam o tym pisać bo aż mnie dreszcze na samą myśl przechodzą ale "Marcia" nienawidzę! Co to w ogóle jest? Wcale nie kojarzy mi się z "Martą". Na szczęście mówi do mnie tak tylko jedna ciotka którą rzadko widuję... z dwojga złego wolę juz tą przesłodzoną "Martusię"...
Zawsze mi się wydawało że są takie imiona których niekoniecznie trzeba zdrabniać, bo np. Katarzyna brzmi poważnie i dla dziecka o wiele lepiej pasuje Kasia. A "Marta" jest dla mnie mniej poważne niż Katarzyna ale też nie trzeba dodatkowo dodawac cukru i mówić "Martusia"
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2010-08-31 o 14:08
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 07:34   #445
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Blondynka, to też i moja teoria I już ostro wymyślam imiona pasujące do Aleksa. A Wy jakie imiona wybraliście?

Gosiaizbyszek, a mnie się wydaje że Wasze imiona pasują do siebie, wszystkie są takie "normalne". Ja mam synka Aleksa więc wiadomo że drugiemu dziecku nie dałabym na imię Antoni bo to by były dwie różne bajki. Więc już jestem ograniczona
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 07:38   #446
Gucia0987
Zakorzenienie
 
Avatar Gucia0987
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 11 901
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
Ja wybierając imię zwracałam uwagę żeby można było je różnie zdrobnić
Podoba mi się imię Daria, ale nie wiem jak je fajnie zdrobnić, a np. do małej dziewczynki chciałabym móc mówić zdrobniale
Co kto lubi...
Mam kuzynkę o imieniu Daria i zawsze była Darusią, albo po prostu Darią. To imię jest samo w sobie zdrobnione Później, kiedy miałyśmy naście lat to była Daruszną

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
o dokładnie mi o to własnie chodziło ze zdrobnieniami...rozumiem zdrabnianie imion długich np. Katarzyny na Kasię. Ale nie rozumiem mówienia do tej samej Kasi Kasiuleńka, Kasieczka albo Kasiunia...to juz takie przesłodzone jest.
Ja mam imię jednosylabowe, a zdrobnienie jest 3 sylabowe, bądź dwu sylabowe, tzn, że zdrobnienia są o wiele dłuższe niż moje imię. Raczej mi nie przeszkadzają. Kiedyś mi się nie podobały, ale kiedy mój mąż zaczął do mnie tak mówić, uznałam, że jest to ładne zdrobnienie.


My jeszcze dzieci nie mamy i tak jak pisałam wcześniej jeśli będzie syn to będzie Jerzy. Jeśli mielibyśmy dwóch synów to będzie także Jacek.
__________________

"Księżna: (...)ale oświadczam Ci, od dzisiaj w ogóle już nie boję się pająków!
Marion: Niemniej jednak tego zabiłaś
Księżna: Cóż, ktoś musiał zapłacić za te, które całe życie mnie straszyły"

Gucia0987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 07:43   #447
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez gosikk_s Pokaż wiadomość
Blondynka, to też i moja teoria I już ostro wymyślam imiona pasujące do Aleksa. A Wy jakie imiona wybraliście?
Gossik ja nie mam co pisać bo puki co ciążą jest ost rzeczą jaką bym teraz chciała mieć ja zawsze chciałam mieć syna Franciszka -Frania ale Tż nie chciał.Chociaż nie wiem czemu go słuchałam ale Oluś ma na drugie Franio więc to jakieś pocieszenie
A Wy jakie wybraliście?
A Ty tak wogóle jak się czujesz?
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 08:03   #448
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez Gucia0987 Pokaż wiadomość
Mam kuzynkę o imieniu Daria i zawsze była Darusią, albo po prostu Darią. To imię jest samo w sobie zdrobnione Później, kiedy miałyśmy naście lat to była Daruszną
zgadzam się
ale o dziwo zdrobnienie "Daruszna" mi sie podoba, tak z rosyjskiego
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 13:21   #449
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
zgadzam się
ale o dziwo zdrobnienie "Daruszna" mi sie podoba, tak z rosyjskiego
ładne, ale czy to na pewno zdrobnienie? hehe...ja bym powiedziała, ze "zrosyjszczenie", broń Boże "zrusycystycznienie"
oj jak ja uwielbiam takie neologizmy
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 08:27   #450
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
Gossik ja nie mam co pisać bo puki co ciążą jest ost rzeczą jaką bym teraz chciała mieć ja zawsze chciałam mieć syna Franciszka -Frania ale Tż nie chciał.Chociaż nie wiem czemu go słuchałam ale Oluś ma na drugie Franio więc to jakieś pocieszenie
A Wy jakie wybraliście?
A Ty tak wogóle jak się czujesz?

Blondynka, no to Franio już Wam raczej odpada Ja jeszcze nie wybieram choć układam listę Dopiero jak poznam płeć zacznę myśleć konkretnie A czuję się tak sobie...mdli mnie praktycznie codziennie, często wymiotuję i im bliżej wieczora tym gorzej. Ale jakoś się trzymam
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.