Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście. - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-28, 19:15   #421
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez antekborok Pokaż wiadomość
Moim zboczeniem kulinarnym jest podpieczona, pokrojona cebula+ketchup+kromka chleba uwielbiam, choć tłuste, niezdrowe, ale przepyszne Ale się uśmiałam z tego wątku, że cały przeleciałam
Taka cebule robiła mi mama na wakacjach u cioci na kolacje (cebula z ogrodu) jakies 25 lat temu . Bez ketchupu co prawda ale była przepyszna ze świeża, chrupiącą bagietka .

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2014-03-28 o 19:16
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 09:20   #422
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Ja jak byłam mała to jadłam smażoną z chlebem
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 13:52   #423
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

To mamy podobnie bo całe dzieciństwo w wakacje najczęściej na śniadanie robiłem sobie duszoną cebulę z chlebem. Do tego obowiązkowo keczup.
Takie rzeczy tylko w PL

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2014-03-29 o 13:55
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 14:06   #424
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Ja za keczupem nie przepadałam Pamiętam też smazony chleb Takie grzanki z patelni, ale nie tosty
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 14:36   #425
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Też robiłem, oczywiście na tłuszczu z cebuli i kiełbasy szynkowej która często towarzyszyła smażeniu cebuli.
Teraz nie dałbym rady tego zjeść

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 15:41   #426
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Mi mama robiła na smalcu z tego co pamiętam... ale takiej domowej roboty...
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 13:03   #427
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Jak byłam mała to uwielbiałam skórę z kury z rosołu :rzyga: Aż mnie wzdryga na samą myśl
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-07, 06:53   #428
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Mieliśmy party w naszym dziale i każdy coś przyniósł do jedzenia.

Ucieszyłam się na widok Spaghetti Bolognese ale wykręciło mi twarz po pierwszym kęsie... potrawę przygotowała Filipinka i dodała do sosu potężne ilości cukru.
Jak twierdziła, u nich większość potraw sie słodzi aby dzieci jadły.

Szkoda, że trafiło na mnie, nienawidzę słodkiego smaku
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 07:43   #429
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Mieliśmy party w naszym dziale i każdy coś przyniósł do jedzenia.

Ucieszyłam się na widok Spaghetti Bolognese ale wykręciło mi twarz po pierwszym kęsie... potrawę przygotowała Filipinka i dodała do sosu potężne ilości cukru.
Jak twierdziła, u nich większość potraw sie słodzi aby dzieci jadły.

Szkoda, że trafiło na mnie, nienawidzę słodkiego smaku
O ble

Nam kiedys wietnamka ugotowala soczewice w kisielu na slodko. O rany nikt nie zjadl, wszyscy nagle przestali byc glodni...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 16:00   #430
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Przeczytałam cały wątek. Nieraz się uśmiałam albo skrzywiłam.

Dla mnie jedzenie placków ziemniaczanych z cukrem to norma. I do tej pory zawsze gotowałam parówki, nie wiedziałam że to jest szkodliwe.


Mnie dziwi jedzenie rosołu z ziemniakami. Mój wujek zawsze tak je, a mnie aż skręca jak na to patrzę.
Gdzieś tu kiedyś na wizażu wyczytałam też, że niektórzy jedzą gołąbki w rosole. U nas się jada z sosem pomidorowym i ziemniakami.


Kiedyś też z koleżanką się sprzeczałyśmy o to, czym są placki ziemniaczane a czym racuchy. Dla mnie racuchy to coś takiego, a placki to coś takiego. Ona racuchami nazywa placki ziemniaczane, a za placki ziemniaczane uważa tylko takie z gotowanych ziemniaków. Coś takiego.

201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 10:26   #431
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez Dysia1990 Pokaż wiadomość
Kiedyś też z koleżanką się sprzeczałyśmy o to, czym są placki ziemniaczane a czym racuchy. Dla mnie racuchy to coś takiego, a placki to coś takiego. Ona racuchami nazywa placki ziemniaczane, a za placki ziemniaczane uważa tylko takie z gotowanych ziemniaków. Coś takiego.
Ja się zgadzam z Tobą w tym wypadku
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-08, 12:33   #432
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Ja się zgadzam z Tobą w tym wypadku
High five
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 12:47   #433
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Ja się zgadzam z Tobą w tym wypadku
I ja
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 12:53   #434
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
I ja
Ja tez. Te z gotowanych ziemniakow to kotlety ziemniaczane
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 13:00   #435
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Te z gotowanych zawsze robiła moja Ś.P. Babcia, nie jadłam ich już z 6-7 lat bo w sumie niezbyt wiem jaki miała na nie przepis. A nazywały się u nas też plackami ziemniaczanymi, tylko zaznaczane było że są z gotowanych ziemniaków a nie startych.


Zawsze chce mi się śmiać jak mówię koleżance, że zjadłabym placków ziemniaczanych, a ona "tzn racuchów, tak?"


Raz miałam też śmieszną sytuację będąc u TŻta. Siedzimy wieczorem, niedługo mieliśmy iść spać. On się mnie pyta czy mam ochotę na pączki. Na to ja odpowiedziałam, że nie mam ochoty na słodkości przed snem. TŻ odparł, że te pączki wcale nie są słodkie i mogą być z pieczarkami albo z mięsem.
Ja taka zdziwiona zastanawiam się o czym on do mnie mówi?
Poszliśmy do kuchni i okazało się, że mówił o pyzach ziemniaczanych.
U niego w domu pyzy nazywa się pączkami.

Edytowane przez 201701300922
Czas edycji: 2014-04-08 o 13:04
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 13:40   #436
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Wiecie co, rozumiem nazwy regionalne, chociażby takie ziemniaki mają mnóstwo synonimów, ale nazywanie inaczej chociażby takich pyzów, gdzie wszyscy 'normalnie' używają ich potocznej nazwy jest conajmniej dziwne i niezrozumiałe . Albo mówienie 'rogaliki' na zwykłe pączki lub oponki.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 13:48   #437
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Wiecie co, rozumiem nazwy regionalne, chociażby takie ziemniaki mają mnóstwo synonimów, ale nazywanie inaczej chociażby takich pyzów, gdzie wszyscy 'normalnie' używają ich potocznej nazwy jest conajmniej dziwne i niezrozumiałe . Albo mówienie 'rogaliki' na zwykłe pączki lub oponki.
No dla mnie też to jest niezrozumiałe. W Warszawie spotkałam się też z tym że na takie słodkie bułki np. jagodzianki, z serem, z dżemem itp. ludzie mówią ciastka.
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 16:46   #438
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Moja siostra mówiła jak jej kolega jadł kanapki z twarogiem, majonezem i pieprzem... ja bym tego nie zjadła... albo połączenie śledzia z czekoladą

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Dysia1990 Pokaż wiadomość
No dla mnie też to jest niezrozumiałe. W Warszawie spotkałam się też z tym że na takie słodkie bułki np. jagodzianki, z serem, z dżemem itp. ludzie mówią ciastka.
Jak mówię jagodzianki to moja mama nie wie o co chodzi.. według niej jagodzianka to zupa jagodowa z kluskami

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Mój tato z kolei na wszelkie domowe bułki drożdżowe z jabłkami, śliwkami, wiśniami i makiem mówi pierogi... Na zwykłe pierogi też mówi pierogi i czasami nie wiemy w domu o jakie pierogi mu chodzi ;D

Raz chciał byśmy z mamą zrobiły mu pierogi z jabłkami.... to mu zrobiłyśmy.. potem okazało się, ze miał na myśli drożdzowe bułeczki z jabłkami ;D
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-04-08 o 16:47
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 20:42   #439
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez Dysia1990 Pokaż wiadomość
No dla mnie też to jest niezrozumiałe. W Warszawie spotkałam się też z tym że na takie słodkie bułki np. jagodzianki, z serem, z dżemem itp. ludzie mówią ciastka.
w moich stronach mówi sie drożdzówka z serem/dżemem , a z jagodami to najczęściej własnie jagodzianki
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-14, 13:46   #440
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Mnie dziwi znajoma, ktora je rosol z makaronem i przegryza ugotowanymi. ziemniakami. Jedzenie golabkow z rosolem tez mnie dziwi. Podobno niektorych dziwi jedzenie frytek z chlebem, zupelnie nie wiem, dlaczego

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
kanapke z serem i dżemem uwielbiam!!!! ale dzem koniecznie truskawkowy!! polecam spróbowac
Ja tez lubie. Ogolnie ser z dzemem, miodem, nutella.





Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Potwierdzam. Nie znam nikogo, kto mówi "maggi". "Podaj magę / kup magę" i tyle. A marka - czy to Winiary, czy Lidl, czy Biedronka - nieważna.
Ja nie znam nikogo, kto mowi "maga"

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 14:07   #441
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Ja nie znam nikogo, kto mowi "maga"
No właśnie, ja też.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 14:07   #442
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość

Ja nie znam nikogo, kto mowi "maga"

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja również
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 14:08   #443
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez Funieczka Pokaż wiadomość
Pamiętam jeden zestaw obiadowy - ziemniaki, kotlet mielony, burczki na ciepło a na deser kisiel malinowy.
Babcia mieszała całe jedzenie z kiślem, żeby wnuczce łatwiej przez gardło szło. Dodam, ze dzieciak 3 lata miał.
Poza tym namiętnie małą karmiła kanapkami z chlebem. Kromka chleba, na to masełko, na to pokruszona druga kromka chleba. Jaki sens?
Mam nadzieje, ze baba tez tak obrzydliwie i bez sensu jadla, a nie tylko dzieciaka dreczyla.


Cytat:
Napisane przez Fiolunka Pokaż wiadomość
nie widzę w tym nic dziwnego
to dość popularne np. w moim regionie - takie smażone pierożki ruskie, z magą i jeszcze troszkę śmietany

natomiast najbardziej hardcorowe dla Mnie wydaje się jedzenie OMLETA Z DŻEMEM TRUSKAWKOWYM masakra jakaś!

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------



U mnie też mówiło się MAGA natomiast Maggie to tylko nazwa na butelce była
Omlet z dzemem? Nie widze w tym nic zdroznego. Nalesniki tez je sie na slodko.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 20:31   #444
Malagenia
Raczkowanie
 
Avatar Malagenia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 322
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Ja maggi nie używam, ale też odmieniam i raczej wszyscy w moim otoczeniu odmieniają na podaj magę, kup magę

Z dziwnych rzeczy: moja babcia lubi jeść ziemniaki i popijać kompotem śliwkowym Mój dziadek do barszczu zabielanego oprócz ziemniaków i jajka dodaje kawałki sera białego i muszę przyznać, że dobre to

A i w mojej rodzinie występuje potrawa zwana "jajówką" , nie wiem czy to ogólnie znana potrawa? Ale dla mnie to coś strasznego, choć w dzieciństwie ją jadłam. Nie znam szczegółów przepisu, ale to coś jak rozbełtane jajka z mlekiem, tak jakby jajecznica na rzadko.
Malagenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 06:48   #445
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Co do restauracji ze zmywarki też na brudnych podają więc na jedno wychodzi czy by myli ręcznie z jednej, może byłby czystszy, dlatego przestałam jadać na mieście po pierwsze wszystko odgrzewane w mikrofali, niepewnej świeżości dodatkowo na nie dość czystych naczyniach, jestem dość wymagająca wybaczcie
Nie wiem i nie chce wiedziec, gdzie jadlas






Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Jogurt jest na bazie mleka .
A płatków do mleka sie nie wsypuje tylko płatki zalewa mlekiem. Cały szkopuł w tym zeby je odpowiednio zalać właśnie...
Wszyscy wiemy, ze jogurt jest na bazie mleka Ale to przeciez nie znaczy, ze trzeba rezygnowac z jednego i drugiego. Nie wiem, jaka jest tutaj przyczyna, ale mleko zawiera wiecej laktozy niz jego przetworzona forma, wiec moze byc tak, ze osoba z nietolerancja laktozy nie moze pic mleka, ale jogurt juz tak.

Moze napisz nam nieoswieconym, jak powinno sie zalac platki sniadaniowe?


Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
ojoj, całe życie źle jadłam płatki, a niby najprostsza potrawa na świecie
Tez mi sie tak wydawalo


Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Wiecie co, rozumiem nazwy regionalne, chociażby takie ziemniaki mają mnóstwo synonimów, ale nazywanie inaczej chociażby takich pyzów, gdzie wszyscy 'normalnie' używają ich potocznej nazwy jest conajmniej dziwne i niezrozumiałe . Albo mówienie 'rogaliki' na zwykłe pączki lub oponki.

Otoz to.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 07:43   #446
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez Malagenia Pokaż wiadomość
A i w mojej rodzinie występuje potrawa zwana "jajówką" , nie wiem czy to ogólnie znana potrawa? Ale dla mnie to coś strasznego, choć w dzieciństwie ją jadłam. Nie znam szczegółów przepisu, ale to coś jak rozbełtane jajka z mlekiem, tak jakby jajecznica na rzadko.
O matko.



Jedzenia frytek z chlebem też nie rozumiem.

Przypomniała mi się właśnie opowieść koleżanki o tym, że gdy była u jakiejś rodziny we Włoszech to dostała na obiad makaron spaghetti z ugotowanymi ziemniakami ułożonymi na makaronie (tak jakby zamiast sosu) i do tego kilka kromek chleba.
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 08:41   #447
Vaineth
Rozeznanie
 
Avatar Vaineth
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków
Wiadomości: 854
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Ja natomiast nie rozumiem jedzenia gołąbków w rosole lub gołąbków i do tego ziemniaków. Przecież robi się je z ryżu... To tak, jakbym na talerz nałożyła porcję ryżu i do tego porcję ziemniaków. no nie pasuje mi to. U mnie jada się gołąbki z sosem grzybowym lub pomidorowym, a jak nie ma to z ketchupem.

Co do tego jak ja jem: masło orzechowe na kanapce z dżemem lub szynką. Albo z ogórkiem kiszonym! Masło orzechowe pasuje mi do wszystkiego. :p

Gdy byłam mała jadłam kanapki z masłem posypane solą ziołową. W tej chwili zupełnie nie podchodzą mi te smaki.

I widzę tu dyskusję na temat magi. Nigdy nie słyszałam, by ktokolwiek w moim otoczeniu mówił "maggi". Wszyscy odmieniają.
Vaineth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:03   #448
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Istnieje jedna potrawa egipska ktora nazywa sie Kushari i robi sie ja z ryzu, makaronu, cieciezycy tej malej i tej wiekszej cieciorki. Do smaku dodaje sie jedynie lyzeczke sosu pomidorowego i troszke prazonej cebuli...
I o ile dobrze doprawione to ja bardzo lubie.

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2014-04-15 o 09:05
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:05   #449
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez Vaineth Pokaż wiadomość
Ja natomiast nie rozumiem jedzenia gołąbków w rosole lub gołąbków i do tego ziemniaków. Przecież robi się je z ryżu... To tak, jakbym na talerz nałożyła porcję ryżu i do tego porcję ziemniaków. no nie pasuje mi to. U mnie jada się gołąbki z sosem grzybowym lub pomidorowym, a jak nie ma to z ketchupem.


I widzę tu dyskusję na temat magi. Nigdy nie słyszałam, by ktokolwiek w moim otoczeniu mówił "maggi". Wszyscy odmieniają.
U mnie mówi się tylko maggi. Ale może skończmy już tą dyskusję, bo w zależności od regionu mówi się inaczej a to już się ciągnie od kilku stron.


U mnie gołąbki robi się tylko z mięsem, bez ryżu i do tego jest sos pomidorowy i ziemniaki. Nie wyobrażam sobie innego sposobu jedzenia gołąbków. Pulpety u nas też się je z sosem pomidorowym (lub własnym) i do tego ziemniaki. A jak ostatnio zrobiłam sobie taki obiad, to moja koleżanka dziwiła się, że jem pulpety z ziemniakami bo ona jada je tylko z chlebem.


A słyszeliście o jedzeniu schabowych z makaronem?
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:12   #450
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez Dysia1990 Pokaż wiadomość
U mnie mówi się tylko maggi. Ale może skończmy już tą dyskusję, bo w zależności od regionu mówi się inaczej a to już się ciągnie od kilku stron.


U mnie gołąbki robi się tylko z mięsem, bez ryżu i do tego jest sos pomidorowy i ziemniaki. Nie wyobrażam sobie innego sposobu jedzenia gołąbków. Pulpety u nas też się je z sosem pomidorowym (lub własnym) i do tego ziemniaki. A jak ostatnio zrobiłam sobie taki obiad, to moja koleżanka dziwiła się, że jem pulpety z ziemniakami bo ona jada je tylko z chlebem.


A słyszeliście o jedzeniu schabowych z makaronem?
A czemu nie? Ja nie lubię ziemniaków więc do obiadu gotuje sobie ryż albo makaron zamiast nich.
Gołąbki z ziemniakami również nie mają dla mnie sensu, tak jakby na talerz sobie nałożyć mięso, ziemniaki i ryż Jak ryż to nie ziemniaki i na odwrót...
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-09 23:11:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:53.