Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi.. - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-11, 15:43   #421
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

"Oszukana"
"Wątpliwość" - dłuuugo myślałam po tym filmie
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 11:47   #422
Vampirria
Raczkowanie
 
Avatar Vampirria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Festung Breslau
Wiadomości: 479
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Primo- Gummo (pol.Skrawki) z 1997r.Fragment recenzji z horror.com.pl:
"Skrawki", by pozostać w zgodzie z polskim tytułem, nie posiadają klasycznej fabuły. To w zamierzeniu niestaranny zlepek wątków, których łączy miejsce akcji - senne miasteczko Xenia, położone gdzieś na środkowym zachodzie Stanów. Przed rokiem przeszło przez nie potężne tornado, mimo to pogrążeni w marazmie mieszkańcy sprawiają wrażenie, jakby czekali na ponowy atak żywiołu. Spora cześć Xenii, jest zresztą nadal zniszczona. W tej brzydkiej, ponurej scenerii kamera skupią swą uwagę na kilku postaciach. Chłopak o twarzy dziewczyny, chodzący w pluszowej czapce z uszami królika. Dwóch nastolatków strzelających ze śrutówki do bezdomnych kotów, a w przerwach między tym zajęciem nałogowo wąchający klej oraz korzystający ze seksualnych usług niedrozwiniętej dziewczyny. Nastolatek opiekujący się umierającą babcią, który udaje dziewczynę i fotografuje się w wyzywających pozach. Ogoleni na łyso, dwaj głupawi bracia bliźniacy mający na sumieniu życie swoich rodziców. Ufarbowane na platynowo dwie siostry i mieszkająca razem z nimi dziewczynka. Umysłowo chora dziewczyna nosząca ze sobą lalkę-niemowlę, która traktują ją jak swoje żywe dziecko. Handlarz narkotyków odbywający stosunki seksualne z prostytutkami na oczach rozochoconych małoletnich mieszkańców Xeni.

Secundo- cala seria Gunea pig. Kto widzial wie dlaczego
__________________
"Zwątpiwszy w miłość i cnotę, zostaje jeszcze rozpusta..."
http://www.lastfm.pl/user/Vampirria_85
www.azja.edu.pl

Edytowane przez Vampirria
Czas edycji: 2009-07-12 o 11:48
Vampirria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 15:23   #423
Qualiniel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 324
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

co do Guinea Pig... nie rozumiem idei takich filmów.... Jedynie "Syrena w kanale" ma znośną fabułę i cokolwiek sie prócz okrucieństwa dzieje w tym filmie. Pozostałe części to nie wiem czemu mają służyć...
__________________
wymiana książki, kosmetyki i różności
Qualiniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 17:02   #424
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
"Oszukana"
"Wątpliwość" - dłuuugo myślałam po tym filmie
Agniesikk, i co wymyśliłaś?
Mnie ten film nie urzekł. Aktorstwo genialne, scenariusz ciekawy, ale uważam, że sztuki teatralne są bardzo trudne do ekranizacji i nie poczułam klimatu tej intrygi, nie chciało mi się bawić w rozwiązywanie tej zagadki.

Ja się przyznam szczerze, że psychikę zbieram z podłogi po filmach typu: Tylko Mnie Kochaj, American Pie, Guru Pitka... . Seryjnie, ich tandetność i głupota tak mnie przytłacza, że pozostaje mi tylko zbierać psychikę z podłogi już 20 minut po rozpoczęciu filmy (prawie nigdy nie wytrzymują do końca )
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 17:16   #425
Vampirria
Raczkowanie
 
Avatar Vampirria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Festung Breslau
Wiadomości: 479
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Cytat:
Napisane przez Qualiniel Pokaż wiadomość
co do Guinea Pig... nie rozumiem idei takich filmów.... Jedynie "Syrena w kanale" ma znośną fabułę i cokolwiek sie prócz okrucieństwa dzieje w tym filmie. Pozostałe części to nie wiem czemu mają służyć...
Tez jest mi to niezrozumiale-niemniej cala seria Swinki robi wrazenie- dlugo sie nie moglam z tego otrzasnac, poziom realizmu i chorej wyobrazni rezysera...robi wrazenie
Inny japonski film- Tetsuo czyli Iron man- czarno-bialy, dziwny pokrecony...Stopniowe przemienianie sie czlowieka w maszyne ukazane w dosc hmmm interesuajcy sposobPolecam.
I wreszcie film ktory jest dla mnie wybitnie niezrozumialy chory i pokrecony, niemniej intryguje zarowno od strony wizualnej jak i tresciowej-Begotten;]Krotki fragment opisy z filmweb.pl:
Z początku filmu widzimy jak Bóg przy użyciu brzytwy popełnia samobójstwo i wycina sobie wnętrzności. Z krwi rozlanej powstaje bogini, Matka Ziemia - zapładnia się ona boskim nasieniem i rodzi syna ludzkiego o imieniu Flesh On Bones. Po zstąpieniu na ziemię oboje są czczeni przez bliżej nieokreślone istoty do czasu, gdy postanawiają odejść. Ściągają tym samym na siebie gniew czcicieli.

__________________
"Zwątpiwszy w miłość i cnotę, zostaje jeszcze rozpusta..."
http://www.lastfm.pl/user/Vampirria_85
www.azja.edu.pl
Vampirria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 17:16   #426
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Agniesikk, i co wymyśliłaś?
Mnie ten film nie urzekł. Aktorstwo genialne, scenariusz ciekawy, ale uważam, że sztuki teatralne są bardzo trudne do ekranizacji i nie poczułam klimatu tej intrygi, nie chciało mi się bawić w rozwiązywanie tej zagadki.

Ja się przyznam szczerze, że psychikę zbieram z podłogi po filmach typu: Tylko Mnie Kochaj, American Pie, Guru Pitka... . Seryjnie, ich tandetność i głupota tak mnie przytłacza, że pozostaje mi tylko zbierać psychikę z podłogi już 20 minut po rozpoczęciu filmy (prawie nigdy nie wytrzymują do końca )
Moim zdaniem ten ksiądz napastował dzieciaka. Ta dziwna reakcja matki, jego milczenie, gdy zakonnica przypomniała mu o przebojach w innych parafiach Podejrzane.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 19:35   #427
Qualiniel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 324
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Cytat:
Napisane przez Vampirria Pokaż wiadomość
Tez jest mi to niezrozumiale-niemniej cala seria Swinki robi wrazenie- dlugo sie nie moglam z tego otrzasnac, poziom realizmu i chorej wyobrazni rezysera...robi wrazenie
Inny japonski film- Tetsuo czyli Iron man- czarno-bialy, dziwny pokrecony...Stopniowe przemienianie sie czlowieka w maszyne ukazane w dosc hmmm interesuajcy sposobPolecam.
I wreszcie film ktory jest dla mnie wybitnie niezrozumialy chory i pokrecony, niemniej intryguje zarowno od strony wizualnej jak i tresciowej-Begotten;]Krotki fragment opisy z filmweb.pl:
Z początku filmu widzimy jak Bóg przy użyciu brzytwy popełnia samobójstwo i wycina sobie wnętrzności. Z krwi rozlanej powstaje bogini, Matka Ziemia - zapładnia się ona boskim nasieniem i rodzi syna ludzkiego o imieniu Flesh On Bones. Po zstąpieniu na ziemię oboje są czczeni przez bliżej nieokreślone istoty do czasu, gdy postanawiają odejść. Ściągają tym samym na siebie gniew czcicieli.

Czytałam juz dawno temu o Begotten, jednak nie miałam "przyjemności" oglądac. Niemniej jednak chyba sie skusze, dzięki za przypomnienie o tym filmie
Sporo kiedyś grzebałam w gore, ale Królik Doświadczalny i temu podobne to dla mnie przegięcie. Piszesz o doskonałym realiźmie i sie zgodze, nieźle jest zrobione tylko no... po co? nie wiem, dla konkursów kto zje przy tym pączka i nie zwróci? innych zastosowań nie widze. A rezyserowi który karmi swoich widzow takimi pomysłami to powinni dowalic dożywotni zakaz "tworzenia" za taką "wyobraźnię"
__________________
wymiana książki, kosmetyki i różności
Qualiniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-12, 21:34   #428
Vampirria
Raczkowanie
 
Avatar Vampirria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Festung Breslau
Wiadomości: 479
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Juz szmat czasu zglebiam klimaty typu gore- fakt, sa bezsensowne ale momentami przezabawne- jak chocby slynna Martwica mozgu- scena z kosiarka i jelitamiA widzialas Nekromantika i Cannibal Holocaust??To juz chyba najwyzszy poziom obrzydliwosci- nie radze ogladac bez papierowej torebki bo mozna sobie poplamic dywan- jednak akurat te dwa zawsze beda mialy u mnie wielki minus- zabijanie zwierzat na potrzeby filmu- przy scenie rozcinania pieknego zolwia prawie sie poryczalam;/Toz samo przy scenie obdzierania kroliczka ze skory;/
Najlepsze z tego wszystkiego sa filmy Tromy- polaczenie megatandetnych efektow& spora dawka humoru
Co do Begottena- nie dosc ze obraz wyglada jak dokument z czasow 2 wojny, okropecznie niewyrazny, to odbior utrudnia jeszcze cisza- od czasu do czasu jakies smetne pianinko w tle- to wszystko
__________________
"Zwątpiwszy w miłość i cnotę, zostaje jeszcze rozpusta..."
http://www.lastfm.pl/user/Vampirria_85
www.azja.edu.pl
Vampirria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 22:02   #429
Qualiniel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 324
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Filmy gore nie są złe o ile efekty gore są w filmie "po coś". Martwica - fakt, jest zabawna Nekromantika i Cannibal Holocaust oczywiście znam toż to "klasyka" jednak o ile Nekromatnik ma dla mnie sens to CH jest całkowicie bezsensowne, chyba znów nie zrozumiałam przekazu reżysera :p o pozostałych częściach CH to juz sie w ogóle nie wypowiem bo szkoda czasu...
Co do Tromy masz całkowita rację - jesli podejść do ich filmów z odpowiednim nastawieniem, to mozna sie nieźle uśmiać, mój znajomy robi do takich "horrorów" genialne, zabawne napisy, nic, tylko płakac ze śniechu
__________________
wymiana książki, kosmetyki i różności

Edytowane przez Qualiniel
Czas edycji: 2009-07-12 o 22:04
Qualiniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 18:01   #430
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

a ja dorzucam Twin Peaks , serial jak i film. Też jak reszta Obłęd, Tożsamość, Lśnienie. Bin-jip(Pusty Dom) -film gdzie głowni bohaterowie nie wypowiadaja ani jednego slowa przez cały film. Ogólnie po filmach Kim Ki Duka nie wiem co myslec
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 10:57   #431
Lilu Yuki
Przyczajenie
 
Avatar Lilu Yuki
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Zdecydowanie filmy reżysera Terrego Gilliama, przede wszystkim:
Kraina Traw
Las Vegas Parano

Filmy Tima Burtona (bajkowe, baśniowe ale zawsze pozostawiają po sobie dziwne uczucie...)

Fight Club (daje do myślenia)
__________________
SEM Lidia Rudzińska
Chilirose

www.chilirose.eu





Lilu Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-14, 13:09   #432
Qualiniel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 324
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Cytat:
Napisane przez Lilu Yuki Pokaż wiadomość
Zdecydowanie filmy reżysera Terrego Gilliama, przede wszystkim:
Kraina Traw
Ja sie strasznie zawiodłam na tym filmie... Taki niedostyt pozostawia. Mógłby być genialny a jest tylko dobry...
__________________
wymiana książki, kosmetyki i różności
Qualiniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 13:32   #433
nina_k
Raczkowanie
 
Avatar nina_k
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 119
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

"Gra wstępna" (1999) zaczyna się dość nudno, ale końcówka... Fakt, że oglądałam to już dawno, może teraz zrobi na mnie inne wrażenie. Dziś będzie na Ale kino o 23.00 Zobaczymy
nina_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 22:29   #434
iza18
Raczkowanie
 
Avatar iza18
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Cytat:
Napisane przez Lilu Yuki Pokaż wiadomość
Zdecydowanie filmy reżysera Terrego Gilliama, przede wszystkim:

Las Vegas Parano
Ten film jest strasznie niedocenianyDepp i Del Torro jako Raoul Duke i dr Gonzo sa swietni.

Odnośnie tematu- zazwyczaj gdy ogladam jakiś film na drugi dzien juz o nim komletnie zapominam, jedynie w przypadku "Pianistki" Michaela Haneke, nazajutrz wciąz wracaly do mnie jakies dziwne retrospekcje, wzbudzajace jednoczesnie wstręt jak i fascynację. Tylko ten jeden raz.
iza18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 15:23   #435
nataliaaa88
Zadomowienie
 
Avatar nataliaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 1 587
GG do nataliaaa88
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

egzorcyzmy amnelise michel - na faktach
__________________
mam takie myśli na myśli że nawet moja podświadomość się rumieni...

wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post27112875
nataliaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 18:31   #436
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

"Mechaniczna pomarańcza" rozłożyła mnie na łopatki.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 21:28   #437
BazaxD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 26
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Cytat:
Napisane przez karolinaa Pokaż wiadomość
jak dla mnie :
klucz do koszmaru
kiedy dzwoni nieznajomy
ring (http://ring.filmweb.pl/)
plaga(http://plaga.filmweb.pl/)
widziałam ten kiedy dzwoni nieznajomy świetny film polecam
BazaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 11:29   #438
Krakoska87
Raczkowanie
 
Avatar Krakoska87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 492
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Wczoraj w nocy obejrzałam "Mam na imię Justine". Polka, którą własny facet wywiózł do Niemiec i sprzedał alfonsom. Sceny gwałtu były dla mnie nie do przełknięcia.
__________________
"Wszyscy najmądrzejsi...
Myślą chyba, że są wybrańcami..."


Krakoska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 12:58   #439
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Od siebie polecam: Źródło (The fountain) Darrena Afonsky'ego
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-25, 18:17   #440
kiniaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 320
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Cargo 200.
kiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 12:57   #441
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Widzę , że pojawiło się tu już kilka azjatyckich produkcji...Ja też uważam, że Audition i OldBoy jak najbardziej zaliczają się do tego typu filmów i są przy tym genialne.

Jako fanka Azji dodam jeszcze kilka, niekoniecznie horrorów:

-Memories of Matsuko - niby realistyczny dramat, ale naprawdę przytłacza...Płakałam od połowy do końca a nie jestem jakoś specjalnie sentymentalna Nie ma w nim takiego cukierkowego sentymentalizmu, to nawet nie jest romans...Po prostu życie kobiety które potoczyło się nienajlepiej, ukazane z ogromnym zrozumieniem dla ludzkiej natury i wrażliwością. Przy tym bardzo oryginalna forma.

- Strange Circus - pokręcony, chory, genialny...Do tego wspaniała muzyka i zdjęcia. Trudno zapomnieć.

- Our Happy Time (albo Maundy Thursday) - historia nietypowej znajomości młodego mężyczyzny skazanego na śmierć za morderstwo i młodej kobiety która ma za sobą kilka prób samobójczych.

- Fallen Angels - film chińskiego reżysera Wong Kar Wai. Duszna atmosfera HongKongu nocą, mroczna muzyka, naprawdę przytłacza ale jednocześnie oczarowuje, nie można się oderwać.

Jeżeli ktoś lubi anime:
- Cat Soup - krótkie anime, około 30 minut. Najbardziej zeschizowana i pokręcona rzecz, jaką widziałam. Obrazy jakby wymyślone przez kogoś po sporej dawce LSD ale jednocześnie wszystko ma tam swój sens i animacja jest naprawdę na dobrym poziomie.
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 14:05   #442
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Oldboy dla mnie genialny, ale na Grze wstępnej bardzo się zawiodłam, zapowiadało się pysznie i intrygująco, a wyszło jak wyszło
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 23:27   #443
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Wlasnie skonczylam ogladac film, ktory doskonale pasuje do tego tematu - "Hour of the Wolf" Bergmana, cos na pograniczu horroru i surrealistycznego dramatu.
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 23:33   #444
9kini0
Rozeznanie
 
Avatar 9kini0
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 974
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

filmy jakie od razu mi przychodzą do głowy to:

FIGHT CLUB (kocham ten film!)Lot nad kukułczym gniazdem
Efekt motyla
numer 23
zielona mila
skazani na shawshank
dzień świra
marzyciel
Bruno
__________________

"jesteś własnością tego, co posiadasz" FC


9kini0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 17:55   #445
marriana
Przyczajenie
 
Avatar marriana
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 17
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Cytat:
Napisane przez Ashlee_ Pokaż wiadomość
Fight Club, The Game, Lost Highway, Mulholland Drive, Dead End, Cube, Donnie Darko

Donnie Darko??? Az nie wierze, by na kims ten film zrobil takie wrazenie, ze nie mogl sie pozbierac po obejrzeniu go. Duzo muzyki TFT, ktorych akurat uwielbiam i tyle. Typowo amerykanski film dla mlodziezy. No, ale ja juz MLODZIEZA nie jestem, ughh, wiec pewnie dlatego film mnie nie powalil na kolana.

Polecam " Dancer in the dark" by Lars von Trier. Niesamowicie poruszajacy i strasznie dolujacy zarazem film. Czulam sie strasznie przez dlugi czas po obejrzeniu tego filmu i nie zdecyduje sie obejrzec go poraz kolejny.
Drugi film to "Breaking the waves" tego samego rezysera. Obydwa filmy bardzo gleboko zapadaja w pamiec.
Pozdrawiam.
__________________
Byla burza i PO burzy.
marriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 18:24   #446
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

najlepiej jak dla mnie to się nadaje tu: "Kraina mrozu", w tym filmie nie ma nic pozytywnego, ani promyka nadziei, bardzo przytłaczający. Dalej to wymieniane już "Plac zbawiciela" i "Przełamując fale", poza tym "Wrony" Doroty Kędzierzawskiej, w podobnym stylu trochę "Nakarmić kruki" oraz za całokształt: "Tam gdzie rosną poziomki".
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 22:09   #447
lalinkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 290
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Boy A
lalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 15:51   #448
nataliaaa88
Zadomowienie
 
Avatar nataliaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 1 587
GG do nataliaaa88
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Cytat:
Napisane przez Krakoska87 Pokaż wiadomość
Wczoraj w nocy obejrzałam "Mam na imię Justine". Polka, którą własny facet wywiózł do Niemiec i sprzedał alfonsom. Sceny gwałtu były dla mnie nie do przełknięcia.
tak zgadzam sie, pisalam o nim juz wczesniej, nigdy nie czułam takiego obrzydzenia jak po tym filmie
__________________
mam takie myśli na myśli że nawet moja podświadomość się rumieni...

wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post27112875
nataliaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 17:56   #449
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Dla mnie to:
Zielona mila
Egzorcyzmy Emily Rose
Łśnienie
Monster
Inni - ale to ze względu na klimat, przeniosłam sie w ten ich swiat zupełnie i ciężko było mi wrócic - uwielbiam takie filmy

i w jakims stopniu Jasne błękitne okna
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer

Edytowane przez TsaiNu
Czas edycji: 2009-08-10 o 17:59
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 15:31   #450
SweetCzarnulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 121
Dot.: Filmy po których trzeba psychike zbierać z podłogi..

Cytat:
Napisane przez Dariaa20 Pokaż wiadomość
A wczoraj ogladamam bardzo dobry polski film ale nie moge tytulu sobie przypomniec;/ poczekam na TŻ i pozniej napisze. w Kazdym razie o dziewczynie ktora wywieziono do Niemiec (jako prostytutke). Mega SMUTNY. Płakałam długo po filmir;(
ten film to "masz na imię Justine", "Your name is Justine" czy jakoś tak...?
__________________
Jeśli schudnę 8 kg to przysięgam, że już nigdy więcej nie tknę chipsów, orzeszków, czekolady!!!
SweetCzarnulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-05 15:11:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.