Aparaty ortodontyczne cz.XIII - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-29, 20:07   #421
beautystyleandme
Zadomowienie
 
Avatar beautystyleandme
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 108
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
no,ja się cieszę,że na nfz mi się udało,bo tyle bulić za te głupie ósemki...
no dokładnie.. a może przypadkiem jesteś z Poznania i mi też sprzedaż cynk gdzie coś takiego zrobić?
beautystyleandme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 20:08   #422
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez beautystyleandme Pokaż wiadomość
no dokładnie.. a może przypadkiem jesteś z Poznania i mi też sprzedaż cynk gdzie coś takiego zrobić?

będę miała usuwane ósemki w Szczecinie.Dowiedziałam się przypadkowo,bo od swojej fryzjerki,której córka też zakłada aparat
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 20:12   #423
beautystyleandme
Zadomowienie
 
Avatar beautystyleandme
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 108
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

będę miała usuwane ósemki w Szczecinie.Dowiedziałam się przypadkowo,bo od swojej fryzjerki,której córka też zakłada aparat
szkoda, że tak daleko nic.. muszę zacząć szukać u siebie. Dobrze, że mam jeszcze trochę czasu
beautystyleandme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 20:31   #424
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez sweetdreams64 Pokaż wiadomość
no ja niestety tak, teoretycznie orto mówiła,że może zrobić sam kamuflaż ale ja jednak myślę o operacji, nie chodzi już o krzywe zęby, jak się uśmiecham to widać,że dolna szczęka jest wysunięta do przodu, ogólnie jak mówię to mi prawie wcale nie widać zębów bo mam wsunięte do środka, a to bardzo krępujące boję się strasznie, ale jak oglądam zdjęcia osób po operacji, to wiesz nic tylko pozazdrościć,więc liczę po cichu,że wszystko mi się uda
może faktycznie w twoim przypadku to nie będzie konieczne, ale z drugiej strony jest tak,że wada z wiekiem się powiększa... znam nawet dziewczynę która w zeszłym roku zdjęła aparat, ma ładne zęby a progenię i nie za bardzo to wygląda; jak coś to może skonsultuj się z chirurgiem szczękowym, chociaż tak aby się upewnić co i jak


a ja dzisiaj założyłam aparat na dół, bólu na razie brak (pewnie będzie jutro) i zdążyłam zjeść kanapki, kruche ciastka, sernik i nic trochę mnie tylko obciera ale zawoskowałam to trochę i może prześpię spokojnie noc
Powiem Ci tylko że nie jesteś sama. Po prawie 2,5 latach mam zaklepaną date u chirurga na operacje Sama miałam mase wątpliwości bo mojej wady "na oko" nie widać ale ja np na zdjęciach już widze. I o dziwo ani orto ani chirurg nie zbagatelizowali mojego problemu. Dziś w poczekalni spotkałam dziewczyne która jest po operacji progenii i wygląda... cudownie. Cała twarz jej się zmieniła na plus. Mówiła w samych superlatywach, że jakby miała to zrobić jeszcze raz to by to zrobiła. Ja to tak myśle sobie że nawet miesiąc czasu rekonwalescencji to nic w porównaniu z całym życiem.
Zresztą sama zwlekałam 2 lata dopóki się na to zdecydowałam bo u mnie zęby same się ułożyły w kamuflaż wiec jak chciałam aparat to i obowiązkowo operacja. Na prawdę multum dziewczyn z wadami w poczekalni widuje. Tylko że tego trzeba być pewnym w 100%. Chętnie się dowiem co zdecydowałaś
A z jakiego jesteś miasta??
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 20:42   #425
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
Powiem Ci tylko że nie jesteś sama. Po prawie 2,5 latach mam zaklepaną date u chirurga na operacje Sama miałam mase wątpliwości bo mojej wady "na oko" nie widać ale ja np na zdjęciach już widze. I o dziwo ani orto ani chirurg nie zbagatelizowali mojego problemu. Dziś w poczekalni spotkałam dziewczyne która jest po operacji progenii i wygląda... cudownie. Cała twarz jej się zmieniła na plus. Mówiła w samych superlatywach, że jakby miała to zrobić jeszcze raz to by to zrobiła. Ja to tak myśle sobie że nawet miesiąc czasu rekonwalescencji to nic w porównaniu z całym życiem.
Zresztą sama zwlekałam 2 lata dopóki się na to zdecydowałam bo u mnie zęby same się ułożyły w kamuflaż wiec jak chciałam aparat to i obowiązkowo operacja. Na prawdę multum dziewczyn z wadami w poczekalni widuje. Tylko że tego trzeba być pewnym w 100%. Chętnie się dowiem co zdecydowałaś
A z jakiego jesteś miasta??
Z jakiego jestes miasta? ja szukam chirurga szczekowego najlepiej dolny slask /wroclaw/, chce skonsultować się czy musze przejsc operacje bo mam usmiech dziaslowy czy wystarczy nacinanie dziasel itp.

Niestety nie mam kasy teraz a jakbym wiedziala ze potrzebna mi operacja, to 5 grudnia sa zapisy na operacje refundowane na 2013

A to trzeba miec jeszcze aparat do wykonania operacji? czy nie? widzialam na YT dziewczyne ktora swoj kanal poswiecila wlasnie swojej szczece i PO wygladala NIESAMOWICIE!!!
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 21:00   #426
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Z jakiego jestes miasta? ja szukam chirurga szczekowego najlepiej dolny slask /wroclaw/, chce skonsultować się czy musze przejsc operacje bo mam usmiech dziaslowy czy wystarczy nacinanie dziasel itp.

Niestety nie mam kasy teraz a jakbym wiedziala ze potrzebna mi operacja, to 5 grudnia sa zapisy na operacje refundowane na 2013

A to trzeba miec jeszcze aparat do wykonania operacji? czy nie? widzialam na YT dziewczyne ktora swoj kanal poswiecila wlasnie swojej szczece i PO wygladala NIESAMOWICIE!!!
Ja jestem z Białegostoku i mam za☠☠☠istego chirurga Wiem że jest forum coś "progenia.dent" jakos tak i tam jest spis dobrych chirurgów.
Nie wiem o co u Ciebie chodzi z tymi terminami ( w sensie że długo się czeka?? czy masz mało czasu na zastanowienie sie?? )ale byłam dziś na wizycie i chirurg zaproponował mi luty ale przełożyłam na marzec bo w lutym mam zaliczenia na studiach.

A co do reszty pytań to myślę że to jest indywidualna kwestia. Do operacji która ma skorygować zgryz potrzebny jest aparat bo zaczepia się te wyciągi dla stabilizacji. Ale myśle że do skorygowania uśmiechu dziąsłowego nie trzeba mieć aparatu.

Ja 2 lata temu musiałam nosić aparat podniebienny i miałam już jeden mały zabieg. Miałam rozcinane kości między górnymi kłami w znieczuleniu miejscowym !! Szczerze to nie polecam ale chodzi tylko o świadomość a nie o ból. Spuchłam i to dość mocno ale poza tym nie miałam żadnych innych dolegliwości. Uważam że twoja operacja to byłaby rutyna - nie ujmując twojej wadzie baaa dziewczyna w poczekalni miała pomniejszany język

Edytowane przez n0emi
Czas edycji: 2012-11-29 o 21:04
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 21:29   #427
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ałć

No chodzi o to ze we Wrocku w szpitalu sa dwa razy do roku zapisy na operacje refundowane przez nfz i teraz beda 5 grudnia zapisy, a kolejne beda jakos w maju/czerwcu 2013 na poczatek roku 2014 (mniej wiecej), Ja dopiero po nowym roku pojde na konsultacje, wiec jesli bede musiala miec operacje to dopiero w 2014.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 07:14   #428
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez beautystyleandme Pokaż wiadomość
no dokładnie.. a może przypadkiem jesteś z Poznania i mi też sprzedaż cynk gdzie coś takiego zrobić?
ja jestem z Poznania
i też czeka mnie chirurgiczne wyrwanie dwóch dolnych ósemek , których w ogóle nie widać, bo są niewyrżnięte i siedzą w dziąśle.. górnych na szczęście nie mam
ale ja się chyba na fundusz raczej nie zdecyduję.. za bardzo boję się całej operacji i poszukam jakiegoś sprawdzonego chirurga z polecenia
__________________
wymiankuję

Edytowane przez kiitty
Czas edycji: 2012-11-30 o 07:16
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 07:24   #429
beautystyleandme
Zadomowienie
 
Avatar beautystyleandme
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 108
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kiitty Pokaż wiadomość
ja jestem z Poznania
i też czeka mnie chirurgiczne wyrwanie dwóch dolnych ósemek , których w ogóle nie widać, bo są niewyrżnięte i siedzą w dziąśle.. górnych na szczęście nie mam
ale ja się chyba na fundusz raczej nie zdecyduję.. za bardzo boję się całej operacji i poszukam jakiegoś sprawdzonego chirurga z polecenia
Moje też siedzą w dziąśle. Przy dwóch może też bym się zastanawiała.. ale przy 4.. to praktycznie koszt jednego łuku
jak już kogoś znajdziesz to pochwal się ile kasuje
beautystyleandme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 08:00   #430
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez beautystyleandme Pokaż wiadomość
Moje też siedzą w dziąśle. Przy dwóch może też bym się zastanawiała.. ale przy 4.. to praktycznie koszt jednego łuku
jak już kogoś znajdziesz to pochwal się ile kasuje
jasne, dam znać
__________________
wymiankuję
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 08:13   #431
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
a ja mam taką zwykłą z philipsa http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=...98&tx=15&ty=34

i jest super.

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
A ja odebrałam dziś retencję na górę (mam taką przeźroczystą szynę - fajna jest! w ogóle jej nie widać i nie seplenię). Mam ją nosić póki co 20 godzin na dobę! Najgorsze, że nie można w niej jeść Co oznacza, ze znowu z wagi polecę, bo nie będzie mi się chciało co chwilę zdejmować, myć zęby, zakładać... Papierosów też zapewne będzie mniej, bo nie chciałabym, żeby ta szyna zrobiła się za chwilę żółta Kosztowało to 450 zł. - tak jak pisałam wcześniej.
Do tego zrobiłam sobie czyszczenie zębów (skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja) za jedyne 100zł.! Normalna cena to 150, dla pacjentów ortodontycznych 100 - więc jak dla mnie super. A zęby po tym cudowne! No i wszystkie moje papierosowe osady zeszły bez problemu - a obawiałam się trochę, bo nigdy wcześniej nie robiłam czegoś takiego!

Po tym czyszczeniu niestety wyszły mi szpary w dolnym łuku, dlatego dostałam łańcuszek no i jeszcze chwilę ponoszę dół. Myślałam, że się wyrobię z całością do Sylwestra ("z nowym uśmiechem w Nowy Rok" ) ale niestety na grudzień nie było już terminów, więc wizyta dopiero w styczniu.

No i dostałam namiary na dentystę, który ma mi zrobić dobudowę, ale jeszcze się do niego nie umówiłam. Co prawda pracuje w klinice sąsiadującej z moją ortodontyczną, ale ma też prywatną praktykę i tam ma być taniej A do tego ma tytuł doktora nauk medycznych więc liczę, że zna się na rzeczy i będę zadowolona. W szynie mam zostawione też miejsce na te "dobudówki".
Echhh, powoli aparatowa przygoda dobiega końca. Nie żałuję ani jednej wydanej na to złotówki, ani jednego dnia z bólem zębów! Zdecydowanie warto było!

Teraz uczę się uśmiechać bez zasłaniania zębów - bo taki nawyk mam utrwalony od blisko 30-stu lat
wow, gratulcje !

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Cytat:
Napisane przez sweetdreams64 Pokaż wiadomość
no ja niestety tak, teoretycznie orto mówiła,że może zrobić sam kamuflaż ale ja jednak myślę o operacji, nie chodzi już o krzywe zęby, jak się uśmiecham to widać,że dolna szczęka jest wysunięta do przodu, ogólnie jak mówię to mi prawie wcale nie widać zębów bo mam wsunięte do środka, a to bardzo krępujące boję się strasznie, ale jak oglądam zdjęcia osób po operacji, to wiesz nic tylko pozazdrościć,więc liczę po cichu,że wszystko mi się uda
może faktycznie w twoim przypadku to nie będzie konieczne, ale z drugiej strony jest tak,że wada z wiekiem się powiększa... znam nawet dziewczynę która w zeszłym roku zdjęła aparat, ma ładne zęby a progenię i nie za bardzo to wygląda; jak coś to może skonsultuj się z chirurgiem szczękowym, chociaż tak aby się upewnić co i jak


a ja dzisiaj założyłam aparat na dół, bólu na razie brak (pewnie będzie jutro) i zdążyłam zjeść kanapki, kruche ciastka, sernik i nic trochę mnie tylko obciera ale zawoskowałam to trochę i może prześpię spokojnie noc
hm, ja w sumie od orto nie usłyszałam, że mam tą wadę ale na oko sama stwierdzam, że to jest to, ale w małym stopniu. I sam aparat mi zmienił twarz więc myślę, że u mnie to nie jest potrzebne.. bo nawet wcześniej to nie było aż tak widoczne. I nawet jeśli to jest ta wada to nie jest to czysta wada, tylko jeszcze coś innego.. No ale przemyślę to. Może się orto zapytam co to za moja wada jest...


Mi wczoraj wieczorem przy czyszczeniu zębów spadła gumka z zamka... Na szczęście już dzisiaj mam wizyte
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy

Edytowane przez ajeva
Czas edycji: 2012-11-30 o 08:15
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 09:51   #432
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez beautystyleandme Pokaż wiadomość
Moje też siedzą w dziąśle. Przy dwóch może też bym się zastanawiała.. ale przy 4.. to praktycznie koszt jednego łuku
jak już kogoś znajdziesz to pochwal się ile kasuje
Moje tak samo, i też mam 4
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 09:54   #433
ginga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 48
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kiitty Pokaż wiadomość
ja jestem z Poznania
i też czeka mnie chirurgiczne wyrwanie dwóch dolnych ósemek , których w ogóle nie widać, bo są niewyrżnięte i siedzą w dziąśle.. górnych na szczęście nie mam
ale ja się chyba na fundusz raczej nie zdecyduję.. za bardzo boję się całej operacji i poszukam jakiegoś sprawdzonego chirurga z polecenia
Też jestem z Poznania. Pozbywałam się czterech zębów na raz. Dwie zatrzymane ósemki, plus jedna normalnie wyrżnięta i jedna siódemka. Zdecydowałam się na narkozę nie żałuję. Nie mam żadnych traumatycznych wspomnień, a pani dr zrobiła wszystko bardzo ładnie. Po trzech dniach już nawet opuchnięta nie byłam w ogóle. Potem tylk zdjęcie szwów i z głowy
ginga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 09:56   #434
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

4 zęby naraz Bardzo Cię bolało przez te 3 dni po?
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 11:03   #435
chocaholic
Wtajemniczenie
 
Avatar chocaholic
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 818
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

też mam 4 ósemki, 2 na pewno do wyrwania, a 2 jeszcze nie wiadomo
__________________
chocaholic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 11:33   #436
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ałć

No chodzi o to ze we Wrocku w szpitalu sa dwa razy do roku zapisy na operacje refundowane przez nfz i teraz beda 5 grudnia zapisy, a kolejne beda jakos w maju/czerwcu 2013 na poczatek roku 2014 (mniej wiecej), Ja dopiero po nowym roku pojde na konsultacje, wiec jesli bede musiala miec operacje to dopiero w 2014.
Dziwna polityka
ja bym na twoim miejscu poszukała w innym mieście - jeżeli się zdecydujesz. Bo tyle czekać to masakra...
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 11:56   #437
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dziś myjąc zęby szczoteczką elektryczną patrzyłam na to wszystko w lusterku, czy aby szczoteczka nie jest zbyt "brutalna". I powiem Wam, że nawet zwykła końcówka, a nie Ortho daje radę. I wątpie, żeby mogła połamać aparat. To tylko tak się czuje, że szczotka jest agresywna, ale w lusterku widać, że ładnie i delikatnie czyści ząbki I polecam jeszcze raz szczoteczkę elektryczną. Ja swoją mam od ponad 1,5 roku i od tamtego czasu osadu na zębach nie miałam. Za to przy używaniu zwykłej szczoteczki zawsze te zęby były jakieś chropowate...
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 13:20   #438
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez ginga Pokaż wiadomość
Też jestem z Poznania. Pozbywałam się czterech zębów na raz. Dwie zatrzymane ósemki, plus jedna normalnie wyrżnięta i jedna siódemka. Zdecydowałam się na narkozę nie żałuję. Nie mam żadnych traumatycznych wspomnień, a pani dr zrobiła wszystko bardzo ładnie. Po trzech dniach już nawet opuchnięta nie byłam w ogóle. Potem tylk zdjęcie szwów i z głowy
a gdzie miałaś usuwane zęby?
__________________
wymiankuję
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 13:54   #439
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dziewczyny, jaki okres czasu mija między założeniem gumek separacyjnych a aparatu? Pod koniec przyszłego tygodnia prawdopodobnie pójdę zakładać gumki; ile czasu czeka się potem na założenie złomu?
Bo jeśli założenie aparatu ma wypaść w okresie świąteczny, to wolę to wszystko odłożyć na styczeń.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 14:02   #440
hellyeah0
Zadomowienie
 
Avatar hellyeah0
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 307
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Brrr, a mi dzisiaj dziwne rzeczy podziały z dołem, tj. z dwójkami i trójkami. Jakby dziąsła się lekko osunęły albo stały się przeźroczyste? Bo szyjki zębowe przez nie prześwitują Czyli nie jest to coś w tym stylu, gwoli ścisłości http://4.bp.blogspot.com/-qR6QGHbWXU...-E/s200/38.jpg Nie potrafię tego wyjaśnić, ale czy powinno to mnie zaniepokoić? Czy miałyście tak i to normalne, bo to oznacza, że zęby "ruszyły"?

Edytowane przez hellyeah0
Czas edycji: 2012-11-30 o 14:06
hellyeah0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 14:56   #441
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Hellyyeah, chodzi Ci o to, że uwidoczniła się większa część zęba czy co ?

Wróciłam od ortodontki. Pamiętacie jak zachwalałam w poniedziałek nowego dentystę? Chyba jednak muszę cofnąć o nim moje dobre słowa . Nadal oczywiście uważam, że świetnie mi usunął kamień i bardzo dobrze wszystko wyjaśniał, ale... dopytałam orto (która, jak się okazuje, wykonuje także usługi stomatologiczne) czy widzi próchnicę w moich dwóch siódemkach i czy uważa, że muszę wymienić wypełnienia w dwóch szóstkach (tak zalecał mi dentysta). Sprawdziła mi dokładnie zęby i powiedziała, że próchnica to zdecydowanie za dużo słowo i po prostu mam bruzdy, które można delikatnie oczyścić i zalakować, a reszta zębów jest jak najbardziej w porządku! Wychodzi na to, że dentysta chciał mnie po prostu naciągnąć .

Z kwestii typowo ortodontycznych: dostałam wyciągi medium, a szkoda, bo light w ogóle nie czułam . Ponadto ortodontka nie miała niestety zębowych ani siwych gumek, więc ostatecznie pozostałam przy przezroczystych na górnym łuku . Cudownie teraz wygląda ten łuk, taki niewidoczny , szkoda że efekt szybko minie . Na dole miałam brać różowe gumki, ale TŻ przekonał mnie do niebieskich . Nie rzucają się w oczy, ale wyglądają bardzo ładnie i delikatnie
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 15:04   #442
Karen15
Zakorzenienie
 
Avatar Karen15
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 436
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Obudziłam się dwa dni temu i nie wiem jakim cudem kawałek dziąsła mi się rusza. Boli strasznie i nie wiem co z tym mam zrobić. Nie wiem też jak się to mogło zrobić
Karen15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 15:10   #443
hellyeah0
Zadomowienie
 
Avatar hellyeah0
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 307
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
Hellyyeah, chodzi Ci o to, że uwidoczniła się większa część zęba czy co ?

Wróciłam od ortodontki. Pamiętacie jak zachwalałam w poniedziałek nowego dentystę? Chyba jednak muszę cofnąć o nim moje dobre słowa . Nadal oczywiście uważam, że świetnie mi usunął kamień i bardzo dobrze wszystko wyjaśniał, ale... dopytałam orto (która, jak się okazuje, wykonuje także usługi stomatologiczne) czy widzi próchnicę w moich dwóch siódemkach i czy uważa, że muszę wymienić wypełnienia w dwóch szóstkach (tak zalecał mi dentysta). Sprawdziła mi dokładnie zęby i powiedziała, że próchnica to zdecydowanie za dużo słowo i po prostu mam bruzdy, które można delikatnie oczyścić i zalakować, a reszta zębów jest jak najbardziej w porządku! Wychodzi na to, że dentysta chciał mnie po prostu naciągnąć .

Z kwestii typowo ortodontycznych: dostałam wyciągi medium, a szkoda, bo light w ogóle nie czułam . Ponadto ortodontka nie miała niestety zębowych ani siwych gumek, więc ostatecznie pozostałam przy przezroczystych na górnym łuku . Cudownie teraz wygląda ten łuk, taki niewidoczny , szkoda że efekt szybko minie . Na dole miałam brać różowe gumki, ale TŻ przekonał mnie do niebieskich . Nie rzucają się w oczy, ale wyglądają bardzo ładnie i delikatnie
Noo tak :< uwidoczniła się ta dolna cześć zęba, która normalnie była zasłonięta przez dziąsło. Teraz pokrywa ją jakby cieniutka warstwa dziąsła, na tyle cienka, że ząb przez nią prześwituje... Przepraszam za brak fachowej terminologii, ale nie znam się na tym. Mam tylko nadzieję, że to nic poważnego.
hellyeah0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 15:17   #444
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Mi też się tak zrobiło, po prostu zęby ruszyły . Mam optycznie 'dłuższe' niż wcześniej jedynki na górze i jedynki oraz dwójki na dole
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 16:30   #445
Umino
Przyczajenie
 
Avatar Umino
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Wczoraj byłam na wizycie i orto mi wszystko powyjaśniała i powiedziała jak planuje leczyć.

Ogólnie moja wada wygląda tak, że mam strasznie cofniętą dolną szczękę, a górne zęby wysunięte. Ortodonta mi dużo nie pomoże, bo musiałabym mieć jakieś operacje itp., żeby pomniejszyć odległość między górnymi a dolnymi zębami. Ponieważ taką już mam szczękę, a ona może tylko w obrębie łuku (czy jakoś tak) działać.
No więc nie będę mieć aparatu na dolne zęby, bo odsłoniłyby mi się szyjki. Na górę to mam dwie opcje: albo nie wyrywam żadnych zębów i liczę na to, że jedynki ładnie się ułożą i zmniejszy mi się trochę odległość od dolnych zębów. Albo ekstrakcja dwóch czwórek i wtedy będę miała przeciągane trójki na ich miejsce, dwójki na trójek miejsce i jedynki mają ładnie wejść, no i wtedy miałabym znacznie mniejsza tą odległość.

Teraz to sobie mówię: spoko, to tylko wyrwanie, dam radę. Ale gorzej jak pomyślę sobie o gabinecie i o tym wszystkim co mnie bardzo przeraża (niestety mała trauma w młodości)… Ale już tak długo czekam, że chyba zrobię wszystko
O a jedyna dobra wiadomość to taka, że jest promocja świąteczna i zwykły aparat będzie o 300 zł tańszy
a w załącznikach zdjęcia mojej szczęki z profilu (może trochę małe:/), tylko się nie przeraźcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z2.jpg (6,5 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z1.jpg (12,8 KB, 61 załadowań)

Edytowane przez Umino
Czas edycji: 2012-11-30 o 16:33
Umino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 17:16   #446
sweetdreams64
Raczkowanie
 
Avatar sweetdreams64
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 316
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
Powiem Ci tylko że nie jesteś sama. Po prawie 2,5 latach mam zaklepaną date u chirurga na operacje Sama miałam mase wątpliwości bo mojej wady "na oko" nie widać ale ja np na zdjęciach już widze. I o dziwo ani orto ani chirurg nie zbagatelizowali mojego problemu. Dziś w poczekalni spotkałam dziewczyne która jest po operacji progenii i wygląda... cudownie. Cała twarz jej się zmieniła na plus. Mówiła w samych superlatywach, że jakby miała to zrobić jeszcze raz to by to zrobiła. Ja to tak myśle sobie że nawet miesiąc czasu rekonwalescencji to nic w porównaniu z całym życiem.
Zresztą sama zwlekałam 2 lata dopóki się na to zdecydowałam bo u mnie zęby same się ułożyły w kamuflaż wiec jak chciałam aparat to i obowiązkowo operacja. Na prawdę multum dziewczyn z wadami w poczekalni widuje. Tylko że tego trzeba być pewnym w 100%. Chętnie się dowiem co zdecydowałaś
A z jakiego jesteś miasta??
ja z Bydg, a ty kiedy masz operację? Ja w sumie byłam u chirurga w czerwcu na konsultacji, kazał mi przyjść za 3 miesiące z nowym rtg ale nie poszłam, bo zawsze a to coś i już ostatecznie wybieram się w styczniu, tylko się właśnie martwię terminem, bo facet mówił,że u mnie po roku leczenia operacja, czyli planowo wychodzi maj, na początku lipca koniec egzaminów, a wrzesień praktyki w szkole, więc najlepszy termin w lipcu... ale nie wiem 7 miesięcy wcześniej mnie nie zapisze??
ja niby znalazłam świetnego (oby!) chirurga,ale też na nfz
z jednej strony boję się panicznie, raz w życiu krew oddawałam a co to mówić o operacji.. ale z drugiej strony wyobrażam sobie,że może w końcu normalnie bym wyglądała bo teraz a ni się uśmiechnąć nie da ani nic

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Z jakiego jestes miasta? ja szukam chirurga szczekowego najlepiej dolny slask /wroclaw/, chce skonsultować się czy musze przejsc operacje bo mam usmiech dziaslowy czy wystarczy nacinanie dziasel itp.

Niestety nie mam kasy teraz a jakbym wiedziala ze potrzebna mi operacja, to 5 grudnia sa zapisy na operacje refundowane na 2013

A to trzeba miec jeszcze aparat do wykonania operacji? czy nie? widzialam na YT dziewczyne ktora swoj kanal poswiecila wlasnie swojej szczece i PO wygladala NIESAMOWICIE!!!
ale mnie wystraszyłaś z tymi terminami oby u mnie czegoś takiego nie było bo inaczej się załamię a podałabyś linka do tego filmiku?
oglądałam bloga jednej dziewczyny po operacji progenii też z mojego miasta i ostatnio weszłam na jej facebooka i dziewczyna zupełnie nie ta dziewczyna
__________________
15.05.2012-aparat góry łuk
29.11.2012-aparat dolny łuk



***********************





sweetdreams64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 18:04   #447
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez sweetdreams64 Pokaż wiadomość
ja z Bydg, a ty kiedy masz operację? Ja w sumie byłam u chirurga w czerwcu na konsultacji, kazał mi przyjść za 3 miesiące z nowym rtg ale nie poszłam, bo zawsze a to coś i już ostatecznie wybieram się w styczniu, tylko się właśnie martwię terminem, bo facet mówił,że u mnie po roku leczenia operacja, czyli planowo wychodzi maj, na początku lipca koniec egzaminów, a wrzesień praktyki w szkole, więc najlepszy termin w lipcu... ale nie wiem 7 miesięcy wcześniej mnie nie zapisze??
ja niby znalazłam świetnego (oby!) chirurga,ale też na nfz
z jednej strony boję się panicznie, raz w życiu krew oddawałam a co to mówić o operacji.. ale z drugiej strony wyobrażam sobie,że może w końcu normalnie bym wyglądała bo teraz a ni się uśmiechnąć nie da ani nic

mam mieć 20 marca. Na poczatku zaproponował mi luty ale że mam egzaminy to nie mogłam mieć. Więc z tymi terminami nie jest tak źle, chyba że to zależy od miasta
Zapisać Cię powinien (wylicz sobie koniecznie kiedy będziesz mieć okres) ale jak wyjdzie że jednak leczenie ortodontyczne dłużej potrwa?? Chyba że umówisz się z chirurgiem że miesiąc wcześniej dasz znać i na Twoje miejsce ktoś inny wejdzie.

KAŻDY się boi to jest normalny odruch. Ale da się to przeżyć
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 18:27   #448
Isanka
Zakorzenienie
 
Avatar Isanka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 012
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez sweetdreams64 Pokaż wiadomość
ja z Bydg, a ty kiedy masz operację? Ja w sumie byłam u chirurga w czerwcu na konsultacji, kazał mi przyjść za 3 miesiące z nowym rtg ale nie poszłam, bo zawsze a to coś i już ostatecznie wybieram się w styczniu, tylko się właśnie martwię terminem, bo facet mówił,że u mnie po roku leczenia operacja, czyli planowo wychodzi maj, na początku lipca koniec egzaminów, a wrzesień praktyki w szkole, więc najlepszy termin w lipcu... ale nie wiem 7 miesięcy wcześniej mnie nie zapisze??
ja niby znalazłam świetnego (oby!) chirurga,ale też na nfz
z jednej strony boję się panicznie, raz w życiu krew oddawałam a co to mówić o operacji.. ale z drugiej strony wyobrażam sobie,że może w końcu normalnie bym wyglądała bo teraz a ni się uśmiechnąć nie da ani nic
mogłabyś mi napisać na priv nazwisko tego chirurga? ja jestem z kuj-pom a operację najprawdopodobniej będę miała we warszawie, ale tak czasem myślę czy by się po okolicy nie rozejrzeć

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
mam mieć 20 marca.
a można wiedzieć w jakim mieście?
Isanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 18:41   #449
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Isanka Pokaż wiadomość
mogłabyś mi napisać na priv nazwisko tego chirurga? ja jestem z kuj-pom a operację najprawdopodobniej będę miała we warszawie, ale tak czasem myślę czy by się po okolicy nie rozejrzeć

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------


a można wiedzieć w jakim mieście?
Białystok

Ale nas - w przyszłości operowanych - dużo się zrobiło
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 18:54   #450
_Justa_
Raczkowanie
 
Avatar _Justa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 100
GG do _Justa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość

[/COLOR]Justa jak się czujesz ze złomkiem ?
strasznie się cieszę że w końcu mam swój kaganiec
Troche bolą mnie zęby ale wszystkie są tak do wytrzymania, jem same jogurty i musy bo mi kazali i nie wyobrażam sobie na razie nic pogryźć.

I chciałam was zapytać co o tym myslicie:
Otóż jak byłam mała miałam wyrwaną lewą górną szóstkę bo wszystkie wyrżnęły się chore (tak to się mówi? z próchnicą, zapomniałam słowa )
więc z prawej strony na jedyną ocalałą szóstkę założono mi pierścień a z lewej na siódemkę bo szóstki nie ma. pani się męczyły bardzo z tą siódemką nie mogły do niej dobrać pierścienia i ciągle coś wciskały wyjmowały itd i mówiły do siebie że trzeba ją przekręcić ale wtedy nie rozumiałam. po powrocie do domu dopiero zauważyłam że szczęka mi się nie zamyka i wszystkie zęby opierają się właśnie na tej siódemce, nie na niedociśniętym pierścieniu ani nie na resztce cementu, po prostu na zębie nieźle się wtedy zdziwiłam. podczas zakładania panie mi przesunęły ząb? dlatego może bolało mnie podczas zakładania? nawet nie myślałam żeby o to pytać bo jak często bywa u orto jeszcze nic nie czułam ale w samochodzie już tak. już tej samej nocy obudził mnie ból a rano odkryłam że właśnie ten ząb jakby wystaje. bolało bardzo jak mówiłam bo zęby się stykały tylko w tamtym miejscu więc bo całym dniu zadzwoniłam do orto i dopiero wtedy powiedziała że mam tak pomieszane w buzi że nawet siódemkę trzeba trochę obrócić i żebym dała zębom kilka dni. Czy któraś z was tak miała? innych zębów w porównaniu do tego prawie nie czuję! nie żebym się mazgaiła ale prawda, jestem wrażliwa. wiem, kiedy mnie boli, w dodatku budzi po dwa razy w nocy znaczy że chyba sobie nie wymyślam
Poczekamy zobaczymy ale chciałam się z wami tym podzielić. któraś tak miała?
_Justa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.