I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz. VII - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-10, 23:26   #421
cinusiowa
Zakorzenienie
 
Avatar cinusiowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: koniec świata...
Wiadomości: 3 727
GG do cinusiowa
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Oooo czyli masz nastrój do pieczenia ciasta Znaczy cisto jest tak proste, ze jak Ci pięknie wyjdzie, to Ci natychmiast się humor poprawi

U nas się pogoda popsuła. Wczoraj wieczorem była burza, dzisiaj strasznie chłodno i mama mnie straszyła, że tak ma być jeszcze przez najbliższy tydzień A ja dzisiaj zamówiłam dziecku spray na słońce z filtrem Rok temu mieliśmy z Oriflame taki spray i sprawdził się więc w tym roku też ten sam jej zamówiłam
Ja sobie szukam jakiegoś dobrego przyśpieszacza do opalania i nic nie mogę znaleźć. Znacie jakiś dobry?? Dodam, ze ja mam bardzo jasną karnację więc muszę sobie przyspieszyć, spalić się porządnie, potem pocierpieć z piekącą skórą, bo inaczej żadna opalenizna mnie się nie trzyma
__________________
56/2015
111/2014
cinusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 07:15   #422
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

w temacie opalania znalazłam ciekawy blog o kremach
może się którejś przyda

http://www.srokao.pl/2012/04/filtry-...i-analiza.html
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 07:44   #423
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Cinka chciałam coś zrobić, żeby dzieci zająć żeby się nie nudziły w domu, bo nawet mi się zbierać pod blok nie chce i biegać za Lili

Ty weź żadnych przyspieszaczy nie używaj to jest mega nie zdrowe a czemu nie opalisz się naturalnie na stabilnych filtrach? ja kiedyś duuużo czytałam na biochemii tutaj o stabilnych i niestabilnych - nawet po składzie wiedzialam, czy ten filtr ochroni czy nie odkąd przeszłam na stabilne, opalałam się pięknie na brąz i skóra mi nigdy nie schodziła, nie była czerwona a opalenizna trzymala się do późnej jesieni Od lat jadę na spf +50 na twarz i ciało z Iwostinu, w sezonie.

Blondi, blog super, ale nie ma tam mojego kremu, który jest najlepszy, bo większość tych stabilnych kremów jest ciężka, tłusta i długo się wchłania.

Ja wypróbowałam chyba wszystkie, ale Iwostin Solecrin to od lat nr 1!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg i-iwostin-solecrin-emulsja-ochronna-spf-50-100-ml.jpg (43,0 KB, 6 załadowań)
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 14:32   #424
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Seona ją właśnie chciałam iwostin bo cenowo mi b.pasuje ale ta bloga mówiła że ten skład niezbyt fajny. Chyba bioderma zam
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 15:59   #425
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

qrde, blondi, kiedyś ten iwostin uchodził za stabilny, ale widzę, że chyba skład jest zmieniony!! sprawdzam ten swój, dzisiaj kupiłam akurat i różni się od tego co było kiedyś i co jest wpisane na biochemii

Cinka, ja jak byłam mała to na takie panie z taki plamami na rękach ramionach i nogach mówiłyśmy z siostrą pani krowa obsesyjnie sie boję, żebym kiedyś na stare lata takich plam nie dostała i nie została panią krową

I blogosławię Cię za to Rafaello!!!! Zrobiłam dokupiłyśmy wiórka, przypomniałam sobie, ze mam takie duże okrągłe gotowe biszkopty do torta z Delecty i pyyycha zastyga się w lodówce, ale trochę masy dałam do pucharków i normalnie jak żeśmy wszyscy zjedli ze smakiem och, taką miałam chcice na kokosa
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 16:36   #426
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

ja zrobiłam śmietanowca i jest pyszny to rafaello też muszę kiedyś zrobić
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 20:10   #427
cinusiowa
Zakorzenienie
 
Avatar cinusiowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: koniec świata...
Wiadomości: 3 727
GG do cinusiowa
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
I blogosławię Cię za to Rafaello!!!!
:dzie kuje:


Blondi, a jakiego śmietanowca Ty robisz??

Seona jakie pani z plamami?? Nie rozumiem. Ja się bardzo ciężko opalam i naprawdę muszę się wręcz spalić żeby cokolwiek było widać. Ja się męczę, cieszę się każdą najdrobniejszą opalenizną, a przychodzi jakiś idiota, idiotka i rzuca mi tekstem "ale ty blada". Szlag mnie wtedy trafia Qrwa jacy czasami ludzie potrafią być dobijający. A jakbym do opalania użyła +50, to bym nigdy chyba się nie opaliła. Niestety taką mam skórę dziwną
A ten Iwostin w końcu jest dobry, czy nie, bo po Waszej dyskusji już nie wiem Pierwszy raz słyszę o tej firmie, nigdy tego kremu nigdzie nie widziałam
__________________
56/2015
111/2014
cinusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-11, 20:41   #428
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Cinka takiego

http://www.znajdzprzepisy.pl/s/%C5%9...9Bmietany.html


szybkie ciasto.
Ja od niedawna mam piekarnik i ciągle coś produkuje
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 21:01   #429
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Cinka, my z siostrą mamy taką traume z dzieciństwa poprostu rzucały nam się w oczy np. panie w kosciele z takimi plamami na przedramionach, takie brązowe przebarwienia i duże i takie małe plamki. Okropnie nas to obrzydzało mieliśmy sąsiadkę, która takie miała ręce i całe ramiona i jak nawet chciała nam dać np. ciasto to dziękowałyśmy i nie chciałyśmy wziąć.

Co do Iwostin to jest to raczej znana polska firma, która robi kosmetyki na bazie wody z Iwonicza Zdroju. Miała kilka ich produktów, jestem zachwycona a wodę termalną stosuję na okrągło na wszelkie wysypki u dzieci, potówki, krostki itp.

A już się dowiedziałam co do tego filtra, to dla skóry dziecka jest on nieodpowiedni, bo jest to filtr naturalny, natomiast już do dorosłej skóry jest jak najbardziej dobry szkoda, bo ja go uwielbiam i dzieci nim smarowałam od urodzenia a na opakowaniu jest, że od 6 m-ca! Więc nie wiem, czy wierzyć producentowi czy biochemii wizażowej?

A z Twoim opalaniem to nigdy o czymś takim nie słyszałam! A solarium też Cię nie łapie, a samoopalacze? Mnie najbardziej opalało na zwykłym olejku np. z Kolastyny, ale na tych zwykłych drogeryjnych balsamach zawsze byłam najpierw czerwona i złaziła mi skóra. A odkąd przeszłam na stabilne wysokie, to opalam się od razu na brąz, skóra nie schodzi i kolor długo się trzyma
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 21:03   #430
cinusiowa
Zakorzenienie
 
Avatar cinusiowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: koniec świata...
Wiadomości: 3 727
GG do cinusiowa
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

ąBlondi kurcze, to Ty jeszcze inny robisz niż ja chciałam zrobić. Bo znalazłam taki z galaretkami, bez owoców, tylko na ubijanej kremówce z żelatyną i to wszystko razem zmieszane i wyłożone między biszkopt Ja również piekarnik normalny mam od niedawna. Dopiero teraz na nowym mieszkaniu. Na starym w kuchence nie działał. Jak mieszkałam u rodziców, to bardzo często piekłam ciasta, bo lubię. Teraz mogę do tego wrócić



Właśnie robię sprawdzenie pralki Robi się pierwsze pranie, a że zalecane w wysokiej temp., jak mówi instrukcja, to wstawiłam do prania ręczniki bo czas najwyższy było już je wyprać
Muszę dorwać kogoś z sąsiadów i zatargać na strych. Tam są podobno sznurki i można suszyć. Poprzednia właścicielka tylko tam wieszała pranie i ja chyba też bym tak chciała. Bo łazienka jest wąska żeby sznurki wieszać a nie chcę mieć ciągle rozstawionej suszarki. Wolę na niej suszyć tylko bieliznę A ze strychu, z naszej części (bo jest podzielony na strony prawą i lewą, każda z osobnym wejściem) korzysta tylko czasem jedna z 3 rodzin i korzystała nasza poprzedniczka więc w sumie strych bym miała dla siebie. Ale nigdy nie byłam i nie wiem, czy każdy ma swoje sznurki czy wieszają jak leci
__________________
56/2015
111/2014
cinusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 21:10   #431
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
Cinka takiego

http://www.znajdzprzepisy.pl/s/%C5%9...9Bmietany.html


szybkie ciasto.
Ja od niedawna mam piekarnik i ciągle coś produkuje
a które Ty robisz, ale pyszności!!! ale poziom trudności dla mnie mega to rafaello super, bo piec nie trzeba, tylko do lodówki

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cinka moja koleżanka tak korzysta ze strychu, to u niej każdy ma swoją suszarkę a Ty nie masz balkonu w tym mieszkaniu?
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-11, 23:52   #432
cinusiowa
Zakorzenienie
 
Avatar cinusiowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: koniec świata...
Wiadomości: 3 727
GG do cinusiowa
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Seona niestety ja balkonu nie mam. U nas Ci co po lewej stronie mieszkają mają malutkie balkony. Moja, prawa strona, ich nie ma Szkoda, bo by się przydał
Sąsiadka z I pietra zrobiła sobie suszarkę za oknem ale mi się to nie podoba, nie chcę tak Tylko jak ma więcej czegoś to właśnie ona niesie na strych. Z parteru mają sznurki na dworze od strony podwórka. Więc z naszej strony strychu tylko ja bym mogła sobie korzystać Bo ja i dwie inne rodziny to już cały pion, czyli prawy strych Więc co sobie będę żałować. Tym bardziej, ze poprzednia właścicielka mówiła, ze tam czysto, bo nikt tam nie bywa, a ja tam nigdy jeszcze nie poszłam. Nawet nie wiem który klucz mam od strychu ale wiem, ze któryś z tych co mam, to strych Dlatego mówiłam, ze sąsiadów muszę zatargać na strych żeby mi powiedzieli, jak użytkują, zeby nikomu w paradę nie wchodzić
__________________
56/2015
111/2014

Edytowane przez cinusiowa
Czas edycji: 2013-05-12 o 00:25
cinusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 16:13   #433
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Seona ake iwostin destabilizuje się po nałożeniu podkładu

Cinka po co się męczysz? jak będziesz powodować oparzenia przy opalaniu bez filtrów to szybicej się zastarzejesz ja się w ogóle nie opalam a jestem blada jak ściana... ale widzę różnicę w mojej buzi a buzi dzieczyn w moim wieku któe wiecznie na słońcu bez filtrów i już zaczyna się czas kiedy zaczynają zazdrościć braku zmarszczek czy przebarwień
ja użwam La roche posay Rubliaine, mozna na niego spokojnie nakładać podkład.
i się ładnie wchłania, nawet nie jest biały.
Szkoda, że nie masz balkonu, przydaje się właśnie na pranie. Jak się mieszka? cujesz się całkiem jka u siebie?
(mnie mój dom okrutnie męczy.... )

Zapiszę sobie przepis, fajnie się zapowiada to ciasto

Gosiu najlepsze życzenia dla Aleksa (ale wczas...) fajne torciki

Dziewczyny ja nie mam czasu uczelnia mnie goni i tylko mam ochotę na jej wspomnienie
ale za 3 tyg idę na depliację laserową cieszę się jak dziecko, wczoraj byłam na konsultacji i próbie uczuleniowej, to boli

Co planujecie dzieciakom na urodziny? Natan zażyczył sobie tort malinowy
__________________

N. ♥

Edytowane przez kuroikaze
Czas edycji: 2013-05-12 o 16:16
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 19:56   #434
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Kuro, są podklady i kosmetyki nie gryzące sie z filtrami a poza tym jak nakladam filtr to najczęściej nic poza tym - pudruję mąką ziemniaczaną i trochę różu. Na Iwostin można nakładac podkłady i to chyba normalne (przy stareh wersji tak było) i przy nowej podobno też tak mi na biochemii napisały. Ja i tak podkłady mam te na filtra zawsze, na wszelki wypadek.

Na urodziny nie wiem co. Pati ma tak dużo zabawek. Prędzej myślę, że pójdziemy do Fantazji i na lody.

Lili jakaś nie swoja. Budzi się po spaniu i marudzi i zaraz ziewa i jakby śpiaca nie wiem, coś po tym szczepieniu ja trzyma czy co? jeść też nie chce, a nigdy nie było problemu. Ja od razu mam wizje przerażających śmiertelnych chorób typu białaczka itp. nie umiem sie pozbyć takich myśli z głowy i zadręczam się
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 09:49   #435
Angel_1232
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 432
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Dzień Dobry

Narobiłyście mi dziewczyny ochoty na ciasto, szczególnie, że rzadko piekę coś przekładanego czy śmietanowego, za wyjątkiem tortów,muszę spróbować. Natomiast polecam ciasto bardzo zbliżone smakiem do piernika ciasto cukiniowe z cynamonem i vanilią, pyszne, dodatkowo przekładałam powidłami, ale nie ma w sumie takiej potrzeby jak koś nie lubi, samo ciasto jest bardzo lekkie, puszyste i smaczne.
Teraz zabieram się za buraczano-czekoladowe, burak słodki więc powinno też być dobre. Zawsze to przemycone warzywka, których Jaśko w domu nie jada, ale że mały z niego łakomczuch więc ciasta nigdy nie odmawia.

A co do urodzinek to chyba najlepszym wyjściem jest właśnie wypad na lody, na "kulki" impreza ma być dla dziecka, a nie dla rodziny, a rodzinka zawsze może "wpaść" na kawę i tort u mnie zawsze obowiązkowy niezależnie od wieku solenizanta. My w tym roku właśnie tak świętowaliśmy, a prezent sobie wybrał sam, przynajmniej trafiony.
Angel_1232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 10:40   #436
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Hej

Angel, i spóźnione sto latek dla Jasia No popatrz, a ja nie pamiętałam że urodzili się o tej samej porze

Cinka, nie masz balkonu??? O kurcze, są bloki bez??? U nas latem balkon to podstawa, nie jest wielki ale dzieci z niego nie schodzą. Suszarka też swobodnie się zmieści, a strychu ani pralni nie mamy. Współczuję problemów z przychodnią, ja z naszej jestem bardzo zadowolona. Dzwonię, do internisty dostaję się najdalej na drugi dzień i na wybraną godzinę, bez opóźnień.

Seona, uratowaliście zdjęcia??? I jak Lili dziś? Może porób jej badania jeśli się niepokoisz, tak na wszelki wypadek.

Blondi,

Kuro, co będziesz sobie depilować i za ile?
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm

Edytowane przez gosikk_s
Czas edycji: 2013-05-13 o 10:42
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 13:03   #437
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Seona iwostinu nie można uzywać z każdym podkładem a ja nie może uzywac podkładów które niezdestabilizują filtra
a jabez podkładu ani rusz, uzywam lekkich ale muszę wyrównać koloryt.
nie myśl o takich rzeczach bo ściągniesz na siebie nieszczeście
może Lili ma gorsze dni, może to szczepionka, może jakieś chwilowe osłabienie, dzieci to też ludzie, mogą miec dzień "niechęci", nie martw się.

Angel u mnie natan tez wybrał sobie sam prezent w sklepie no i tort obowiązkowo a na lody chodzimy często
Daj przepis na ten buraczano czekoladowy i to ciasto z cukinia, ciekawe są, chętnie spróbuje tym bardziej że moje dziecko warzyw

Gosia zaczynam od linii brzucha (99zł) a poźniej bikini (ale tez tylko linia, nie głębokie - 199 zł) ceny za zabieg, trzeba wykonac serie. i nie, nie jest to IPL tylko laser. Cieszę się jak dziecko
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 21:39   #438
cinusiowa
Zakorzenienie
 
Avatar cinusiowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: koniec świata...
Wiadomości: 3 727
GG do cinusiowa
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Cześć, ja tak późno bo dopiero przylazłam do domu. Byliśmy dzisiaj na wsi u mojego brata. Miałam już prawie zrobiony obiad, tylko dokończyłam, zjedliśmy i pojechaliśmy. Fajnie było póki było ciepło. Wypiliśmy kawę, dzieci pobiegały po placu zabaw, wyskakały się na trampolinie, pograłam z bratem w badmintona (tak to się pisze?) i czas było wracać... Szkoda, bo tak mi się miło odpoczywało
Potem jeszcze zajechałam do rodziców i szybka kolacja w domu i Ninka do spania. Zrobiłam szybkie porządki - pranie, zmywanie i zmęczona jestem na maksa Bratowa dała mi dzisiaj nasionka szczypiorku, mama dużą skrzynkę balkonową na kwiaty i miałam posiać sobie w domu na oknie szczypiorek i pech, ziemi mi zabrakło. Muszę jutro dokupić i sobie wyhoduję Nie wiem dlaczego ja wcześniej na to nie wpadłam, to już bym pewnie raczyła się świeżutkim szczypiorkiem ściętym prosto z kępki na kanapkę, a ja uwielbiam takie rzeczy, jak szczypior, rzeżucha...

Seona dziewczynki mają rację, nie wmawiaj sobie, a raczej dziecku chorób. Może ma po prostu złe dni. Czasem bywa, to taki sam człowiek, jak inni

Angel ja też poproszę o jakiś sprawdzony przepis na ciasto buraczane. Brzmi ciekawie, nigdy takiego nie jadłam. A kolor ma buraczków???

Gosikk no a to takie dziwne, żeby blok był bez balkonu? Tym bardziej, ze to kamienica więc w kamienicach raczej rzadko balkony się zdarzają. Na mojej ulicy są same kamienice i tylko i wyłącznie w mojej klatce ta jedna strona ma balkony, poza nimi nikt na ulicy Żal mi rzeczywiście, że nie mam balkonu ale co zrobić...
__________________
56/2015
111/2014
cinusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 23:02   #439
SELKA*
Zakorzenienie
 
Avatar SELKA*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7 678
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Przyszłam się pożalić, bez czytania, Bartek znowu w szpitalu
__________________
1.06.2009 Bartuś
1.05.2012 Hania
6/2017
SELKA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 06:20   #440
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Selka co sie stało?
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 07:58   #441
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Hej

Kuro, i seria starczy? Już na zawsze? Czy trzeba powtarzać?

Cinka, no tak, Ty w kamienicy mieszkasz. Bloków bez balkonów u nas nie ma więc się zdziwiłam. Kamienic mamy niewiele, tylko staaare w centrum i balkony mają od podwórek.

SELKA, co jest Bartkowi?
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 15:04   #442
Angel_1232
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 432
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Hej

Zebrał0 mnie na zakupy jak Jaśko w przedszkolu, to mogłam pobuszować spokojnie po sklepach, chociaż żeby oblecieć wszystko to dnia by nie starczyło. Chciałam mu dokupić koszuli z długim rękawem, a tu w Next tylko z krótkim rękawkiem, w H@M wszystko w paski, i tez chyba tylko 3 rodzaje. Nic mu nie kupiłam z tego co chciałam, tylko spodnie, skarpetki i koszulkę z krótkim do przedszkola. Spodnie na gumce, bo mu spadają z tej chudej d...ki.

Ciasto cukiniowe:

3 jajka
3/4 szklanki oleju (ja zawsze dodaję troszkę mniej niż jest w przepisie)
2 szklanki cukru pudru
2 łyżeczki vaanilli
2 1/2 szklanki mąki ze spulchniaczami nie wiem czy jest w Polsce, a jak nie to dodałabym proszek do pieczenia
1 łyżeczka soli
1 1/2 łyżeczka sody
1 łyżeczka cynamonu
1/2 szklanki kakao (dodałam Jaśkowe, bo nie miałam innego przynajmniej słodkie)
1/2 szklanki mleka
2 szklanki startej obranej cukinii


Ubić jajka dodać olej, cukier, vanilię

Osobno zmiksować mąkę, sól, sodę, cynamon, kakao...dodać do składników z jajkami

Dodać do wszystkiego mleko i cukinię

Piec w tem 180* ok 50 min

Używałam małej formy, najlepsza keksówka, fajnie wtedy wyrośnie.


Ciasto buraczano czekoladowe
nie piekłam go, ale przypuszczam, że kolor ma jak ciasto czekoladowe...przepis angielski z takimi tez miarami, ale obok podałam odpowiedniki

8 oz (236ml)mąki ze spulchniaczami
2 jajka
1 oz (30ml)kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia
4 oz (118ml) cukru pudru
3 oz (88ml) rozpuszczonej ciemnej czekolady (70 % cacao)
3 oz (88ml) rozpuszczonego masła
4 oz (118ml) świeżo startych buraków

Zmiksować mąkę, kakao, proszek,

Wymieszać cukier, buraki, rozpuszczoną czekoladę

Rozpuszczone masło dobrze wymieszać z jajkami

Zmiksować wszystko razem.

Piec w tem 180* ok 50, 60 min, w foremce 2lb czyli na ciasto troszkę ponad 1kg, też bym piekła w keksówce

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

Dzięki Gosik

Selka i Seona zdrówka dla dzieciaczków

Cinka jeszcze Ci nie gratulowałam mieszkanka

Kuro ile Ci zostało semestrów?

Blondi

Edytowane przez Angel_1232
Czas edycji: 2013-05-14 o 14:58
Angel_1232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 10:17   #443
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Gosia tak seria starcza do końca zycia, jedynie może coś odrosnąć przy zmianach hormonalnych tj ciaża (czy zaprzestanie tabl. anty ale to b. rzadko) no ale nigdy juz tak jak wcześniej.

Angel dzięki za przepsiy
licząc z tym który się kończy to 3.
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 13:03   #444
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Hej Byłam wczoraj z Aleksem na bilansie, nasz "gigant" waży 15 kg i mierzy 102 cm Poprosiłam pediatrę o skierowanie do audiologa, alergologa i logopedy


Kuro, kurcze, też bym się skusiła jakbym miała kasę, może kiedyś
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 16:17   #445
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Czemu te skierowania? teraz jakiś bilans jest ?
kasa... ja myslę, że te 100 zł czy 200 zł raz na 2 miesiące nie jest dużym kosztem

Pieczemy tort na jutro
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 23:33   #446
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.



od wczoraj kłócę się z mężem i nie mam sił ani ochoty na nic. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz tak się wkurzałam głupi ten mój chłop czasami tak...

Gossik
, jaki bilans, teraz?!??

Angel
, ale te miarki dziwne, jak to odmierzyć? to z cukinii na pewno zrobię

Kuro, a Ty jaki tort??? trudny, łatwy, bo pyszny to na pewno

Selka
, zdrowia dla Bartusia, co tym razem??
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 06:45   #447
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Hej

Seona, a co ten Twój mąż wymyślił? Jak to jaki bilans, bilans 4-latka, nie wybieracie się?
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 07:27   #448
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

jakie poinformowane matki

Seona zrobilam biszkopt, nasączyłam sokiem, do tego mase z bitej smietany mascarpone i truskawek (ale sie naszukałam truskawek w sklepach... no ale dzieć prosi - dzieć ma) cieszę się, bo natan zaczał jeśc owoce
a na górze brzoskwinie i galaretka, czyli szału nie ma. (już natan mówił że brzoskwiń nie lubi).
Co ten twoj chłop narozrabiał?


Gosia, ale że mamy sie wybierać? ;0 ale to sie chodzi tak samemu z siebie czy któs dzwoni ? bo pamiętam że jak byłam nastolatką to na bilans zawsze pani dzwoniła i przypominała
__________________

N. ♥

Edytowane przez kuroikaze
Czas edycji: 2013-05-17 o 12:38
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 10:46   #449
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Gossik, Kuro, nawet nie wiedziałam, że jest jakiś bilans 4 -latka!! to trzeba będzie pójść. A co tam robią? Moje dziecko zdrowe, nie choruje, rośnie, gada, śpiewa, chodząca encyklopedia z niej

A wkurza mnie ten chłop, o co go prosiłam to wszystko zapomina nie ma ani jednego dnia wolnego dla rodziny, żeby siedział cały dzień w domu, zawsze gdzieś idzie, ktoś do niego dzwoni i musi iść

Jutro wyjeżdżamy na 3 dni do Krynicy. Zobaczymy jak Lili to zniesie, bo ona w samochodzie to masakra nie wysiedzi, płacze, chce schodzić, od urodzenia tak! Pati jak zaczarowana, usypiała od razu a z nią masakra.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 12:27   #450
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: I zostały niedobitki, ale fajne z nas kobitki - mamusie maj-czerwiec 2009, cz.

Kuro, przykro mi że jednak Ci się nie ułożyło Ten Twój chłopak to chyba bardzo młody jeszcze? Nie wiem jakie są zwyczaje w Waszej przychodni, u nas samemu trzeba pilnować terminów, nikt o bilansie nie przypomni.

Seona, spójrz do księżeczki, jest bilans 4-latka a potem 6-latka i dalej Zważą ją, zmierzą, obejrzą i pogadają Ja przy okazji o skierowania poprosiłam. To Twój chłop jakiś społecznik Oby Lili dobrze zniosła podróż
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-04 20:55:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:20.