ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V. - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-02-12, 16:22   #4471
Sonciaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Sonciaaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 361
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość

Nie, ale jest pełno zdjęć w feedbackach
__________________
NOWA WYMIANA W LIPCU - wszystkowątek -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1276537
Sonciaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-12, 18:53   #4472
kama100
Raczkowanie
 
Avatar kama100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 89
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Kto ustala jaki jest czas odpowiedzi na spór? Robiłam kiedyś jeden i w ciągu dwóch dni sprzedwca nic mi nie odpowiedział - zamknięto spór na moich warunkach. Tym razem musiałam zrobić spór bo pewna rzecz zamówiona chyba jeszcze w listopadzie nie przyszła i kończy jej się czas ochrony. Zrobiłam spór a tu informacja - sprzedwca ma 11 dni na odpowiedź
Normalnie jest 5 dni, ale teraz ze względu na Chiński Nowy Rok czas został wydłużony.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
kama100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 09:29   #4473
maybeona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 267
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak to jest z płatnościami na Aliexpress?

Kupiłam torebkę 09.02, wpłaciłam pieniążki przez przelewy24. I nic się nie dzieje. Po wysłaniu zapytania do przelewy24 dostałam informację, że moja płatność dotarła do odbiorcy 09.02. Na stronie AE cały czas wisi info, że zamówienie oczekuje na płatność. Sprzedający nie odpisał na moją wiadomość. Ma 99% wiarygodności i dużo zamówień.

Tylko gdzie te pieniądze się podziały?
maybeona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 09:41   #4474
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

W Chinach jest nowy rok. Spokojnie. Ja tez zamówiłam parę rzeczy i zaplacilam i mam tak samo
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 11:30   #4475
paulisia401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 17
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez migea Pokaż wiadomość
wcale nie - wystarczy wejsc w sklep sprzedawcy i ma je wystawione

http://pl.aliexpress.com/store/produ...601342157.html

Dzieki wielkie

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez paulisia401 Pokaż wiadomość
Dzieki wielkie

Jeszcze mam pytanie, ile w przeliczeniu na złotówki za nią zapłaciłaś?
paulisia401 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 12:01   #4476
ADMIRABLA
Rozeznanie
 
Avatar ADMIRABLA
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazovia
Wiadomości: 521
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
A ja kupiłam coś 29 stycznia i dziś mi doszło
Zazdroszczę kupiłam coś 20 majfriend zapewniał że przez ich świętem wyjdzie z Chin i lipa utknęło wrrr
Miałam tydzień urlopu i liczyłam że coś w skrzynce po powrocie dla siebie znajdę a tam same rzeczy które zamówił facet a moje wszystko zostało i czeka

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

A widziałyście tą grę na apkę ali można zgarnąć kupony za coinsy które się zbiera w grze. Jedna gra taka jak na 11.11 była ten shake druga w stylu koła fortuny. Fajna sprawa można kupony zebrać

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie jakiś pewny link do krótkich conversów i bluzy Kenzo ? będe wdzięczna
Ja mam na wish dwa linki, podobno te z haftem trzeba zamawiać rozmiar większy bo haft jest dość gęsty i bluza się nie rozciąga na biuście ale to oczywiście zależy jaki kto ma biust i ile miejsca potrzebuje
Bluza kenzo: http://ali.pub/elj5i http://ali.pub/m1pd2

A co do conversów to moja koleżanka zamawiała z dwóch linków i sobie chwali, prała je kilka razy w pralce i się nie rozwaliły, guma nie zżółkła
http://ali.pub/bomwn http://ali.pub/len84

tu są fotki z feedbacków
http://g01.a.alicdn.com/kf/UT864OkXpRaXXagOFbXN.jpg
http://g02.a.alicdn.com/kf/UT8.0ilXx0XXXagOFbXx.jpg
ADMIRABLA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 12:07   #4477
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Dziewczyny może wy coś mi poradzicie, jestem nowa w Aliexpresach i akurat zdarzyło sie że musiałam załozyć spór z racji tego ze paczka nie dotarła. sprzedawca odpowiedział mi ze zwroci mi całą kase jezeli paczka nie dotrze w ciagu 10 dni. Spór konczy sie za te 10 dni. mam to zaakceptowac? Ufa się chińczykom? Czy jeżeli zaakceptuje a te 10 dni sie skonczy i paczki nadal nie bedzie, czy drugi raz bede mogła załozyc spór?
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-13, 12:21   #4478
maybeona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 267
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
W Chinach jest nowy rok. Spokojnie. Ja tez zamówiłam parę rzeczy i zaplacilam i mam tak samo
No to jestem trochę spokojniejsza To mój pierwszy zakup, więc panikuję czy aby wszystko dobrze zrobiłam.
Sprzedający odpisał, że sprawdzili i dalej czekają na płatność.
A tak średnio jaki jest czas po wpłacie, że widać na Ali iż została opłacona?
maybeona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 12:35   #4479
ADMIRABLA
Rozeznanie
 
Avatar ADMIRABLA
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazovia
Wiadomości: 521
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez maneo444 Pokaż wiadomość
Dziewczyny może wy coś mi poradzicie, jestem nowa w Aliexpresach i akurat zdarzyło sie że musiałam załozyć spór z racji tego ze paczka nie dotarła. sprzedawca odpowiedział mi ze zwroci mi całą kase jezeli paczka nie dotrze w ciagu 10 dni. Spór konczy sie za te 10 dni. mam to zaakceptowac? Ufa się chińczykom? Czy jeżeli zaakceptuje a te 10 dni sie skonczy i paczki nadal nie bedzie, czy drugi raz bede mogła załozyc spór?
Jeśli chcesz czekać a on jest pewny że ma dojść to niech Ci przedłuży czas ochrony np o 2 tyg. wtedy będziesz miała ochronę i dodatkowy czas na dojście przesyłki.
A spór póki czas się nie skończył można zamykać/otwierać, a także do 15 dni po akceptacji że towar się otrzymało można otworzyć spór.

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez maybeona Pokaż wiadomość
A tak średnio jaki jest czas po wpłacie, że widać na Ali iż została opłacona?
przeważnie kilka godzin, ale ostatnio jest jakiś wysyp opóźnionych płatności przez ich święto.

Edytowane przez ADMIRABLA
Czas edycji: 2016-02-13 o 15:42
ADMIRABLA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 12:45   #4480
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez ADMIRABLA Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz czekać a on jest pewny że ma dojść to niech Ci przedłuży czas ochrony np o 2 tyg. wtedy będziesz miała ochronę i dodatkowy czas na dojście przesyłki.
A spór póki czas się nie skończył można otwierać, a także do 15 dni po zakończeniu czasu/czy akceptacji że towar się otrzymało można otworzyć spór.

Spór już otworzyłam wnosiłam o całkowity zwrot, i chinczyk zaproponowal mi ze jezeli w ciagu 10 dni nie dojdzie paczka zwróci mi kase, i mam do wyboru zaakceptowac albo zmodyffikowac, albo eksalowac albo wycofac
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 12:58   #4481
xDOMINIKAx
Zadomowienie
 
Avatar xDOMINIKAx
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 680
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez maneo444 Pokaż wiadomość
Spór już otworzyłam wnosiłam o całkowity zwrot, i chinczyk zaproponowal mi ze jezeli w ciagu 10 dni nie dojdzie paczka zwróci mi kase, i mam do wyboru zaakceptowac albo zmodyffikowac, albo eksalowac albo wycofac
Nie wycofuj, dziewczyny pisały, że chyba wtedy przepada i nie da się otworzyć drugi raz. Na Twoim miejscu bym nic nie robiła, spór automatycznie się eskaluje. Jeśli rzecz dojdzie to zamkniesz spór (proces eskalacji trwa dobrych parę dni, a teraz po tych świętach to pewnie w tygodnie pójdzie). Ja im nie wierzę, zawsze piszą, że rzecz przyjdzie, a niby skąd mają taką pewność? A jeśli już dostaniesz zwrot, a rzecz mimo wszystko przyjdzie to zawsze możesz mu oddać kasę (kupić coś i napisać do niego wiadomość, żeby nie wysyłał). A wątpię czy on będzie chętny żeby Ci oddać kasę po zamknięciu sporu.
__________________
Miłego dnia
xDOMINIKAx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-13, 13:02   #4482
ADMIRABLA
Rozeznanie
 
Avatar ADMIRABLA
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazovia
Wiadomości: 521
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez maneo444 Pokaż wiadomość
Spór już otworzyłam wnosiłam o całkowity zwrot, i chinczyk zaproponowal mi ze jezeli w ciagu 10 dni nie dojdzie paczka zwróci mi kase, i mam do wyboru zaakceptowac albo zmodyffikowac, albo eksalowac albo wycofac
Jeśli chcesz pójść na rękę sprzedawcy możesz do niego napisać żeby przedłużył czas ochrony to wtedy zamkniesz spór. Paczki czasem dochodzą po upływie 60dni bo czasem gdzieś utknęły. Nie każde opóźnienie jest oszustwem.
Poza tym tak jak napisałam możesz zamknąć spór jeśli chcesz czekać bo masz jeszcze czas ochrony
Ogólne zasady: nie trzeba otwierać sporu 10 dni przed upływem 60dni spór można otwierać nawet na kilka min przed końcem czasu ochrony i 15 dni po zatwierdzeniu otrzymania towaru. Eskalowanego sporu się nie zamyka

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez xDOMINIKAx Pokaż wiadomość
Nie wycofuj, dziewczyny pisały, że chyba wtedy przepada i nie da się otworzyć drugi raz. .
Bosz i właśnie taka nieznajomość zasad bo ktoś coś powiedział i coś ktoś usłyszał. Nie rozsiewa się informacji niepotwierdzonych ...
I takich że spór się otwiera na tydz 10 dni przed końcem czasu ochrony bo sprzedawca ma 5 10 dni na odp .... Eskalowanego sporu nie można zamykać.
Przeczytajcie regulamin dowiedzcie się u źródła a dopiero wtedy doradzajcie.

Edytowane przez ADMIRABLA
Czas edycji: 2016-02-13 o 22:21
ADMIRABLA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 13:42   #4483
xDOMINIKAx
Zadomowienie
 
Avatar xDOMINIKAx
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 680
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez ADMIRABLA Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz pójść na rękę sprzedawcy możesz do niego napisać żeby przedłużył czas ochrony to wtedy zamkniesz spór. Paczki czasem dochodzą po upływie 60dni bo czasem gdzieś utknęły. Nie każde opóźnienie jest oszustwem.
Poza tym tak jak napisałam możesz zamknąć spór jeśli chcesz czekać bo masz jeszcze czas ochrony poza tym nie trzeba otwierać sporu 10 dni przed upływem 60dni spór można otwierać nawet na kilka min przed końcem czasu ochrony. I 15 dni po upływie tego czasu i potwierdzeniu dostawy.
Eskalowanego sporu się nie zamyka

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------



Bosz i właśnie taka nieznajomość zasad bo ktoś coś powiedział i coś ktoś usłyszał. Nie rozsiewa się informacji niepotwierdzonych ...
I takich że spór się otwiera na tydz 10 dni przed końcem czasu ochrony bo sprzedawca ma 5 10 dni na odp .... Eskalowanego sporu nie można zamykać.
Przeczytajcie regulamin dowiedzcie się u źródła a dopiero wtedy doradzajcie.
Odnośnie nieznajomości zasad można zamknąć eskalowany spór. Sama tak robiłam.

Nie napisałam, że na 100% nie otworzy ponownie sporu, ale, że kilkukrotnie było tu tak napisane. Zdarzyło Ci się kiedykolwiek otwierać ponownie spór, który już zaakceptowałaś? Bo w momencie akceptacji sporu pieniądze lecą przecież do Chińczyka..

Mi się nigdy nie zdarzyło żeby ta paczka doszła po tych 60 dniach, więc mówię na podstawie własnego doświadczenia - szkoda czasu.. Większość dochodzi po 14dniach, max po 30. Jeśli do tego czasu nie doszła to już wiem, że nie dojdzie.. Więc najchętniej bym już wtedy otworzyła spór. Ale i tak zawsze czekam do tych około 10 dni przed końcem.
__________________
Miłego dnia
xDOMINIKAx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 13:54   #4484
ADMIRABLA
Rozeznanie
 
Avatar ADMIRABLA
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazovia
Wiadomości: 521
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez xDOMINIKAx Pokaż wiadomość
Odnośnie nieznajomości zasad można zamknąć eskalowany spór. Sama tak robiłam.

Nie napisałam, że na 100% nie otworzy ponownie sporu, ale, że kilkukrotnie było tu tak napisane. Zdarzyło Ci się kiedykolwiek otwierać ponownie spór, który już zaakceptowałaś? Bo w momencie akceptacji sporu pieniądze lecą przecież do Chińczyka..

Mi się nigdy nie zdarzyło żeby ta paczka doszła po tych 60 dniach, więc mówię na podstawie własnego doświadczenia - szkoda czasu.. Większość dochodzi po 14dniach, max po 30. Jeśli do tego czasu nie doszła to już wiem, że nie dojdzie.. Więc najchętniej bym już wtedy otworzyła spór. Ale i tak zawsze czekam do tych około 10 dni przed końcem.
Tutaj nie mam mowy o zamykaniu zaakceptowanego sporu, tylko o zamykaniu sporu który nie jest eskalowany. Dziewczyna otworzyła spór sprzedawca nie zaakceptował bo twierdzi że przesyłka została wysłana poza tym czas ochrony jeszcze się nie skończył bo zostało 10 dni do jego końca więc tak może zamknąć dopiero co otworzony spór.

Chodzi o to że ludzie przekazują sobie takie info że nie można zamykać sporów, że na 14 dni przed końcem ochrony trzeba go otwierać. Masz na ali 60 dostawa albo zwrot to czekaj te 60dni trzeba być uczciwym w stosunku do kogoś kto prowadzi biznes na odległość ale tak wiem każdy ma swoje sumienie i robi po swojemu. I tak zdarzyło mi się że paczka doszła po 60 dniach a nawet po 3 miesiącach a wiem że niedawno ludzie na FB pokazywali że dostali paczki z sierpnia czy lipca więc jak widać dochodzą. I jeśli jest zasada że jest 60 dni to trochę cierpliwości ze sporami bo potem Chińczycy nie chcą wysyłać do PL bo ludzie otwierają spory dużo wcześniej niż 60dni.

Otwierałam niedawno spór po upływie 11 dni od potwierdzenia zakupu, i dostałam refund

zakładka on time delivery i wszystko w temacie
Guaranteed Protection Period
http://activities.aliexpress.com/adc...aranteed.php#1

Edytowane przez ADMIRABLA
Czas edycji: 2016-02-13 o 14:07
ADMIRABLA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 14:02   #4485
133e0625674cbae259b1434db9f6b2eb057ff862_6556adfa91426
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 991
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Ja jak zostaje 10 dni zostawiam im wiadomość, że za 10 dni kończy się ochrona i czekam na reakcje. Przedłużą, spoko. Nie przedłużą - otwieram spór jak zostają dwa dni. Nigdy nie zamykam na prośby i zapewnienia, że rzeczy dojdą. Skoro są tacy pewni, że dojdą i po prostu rzeczy potrzebują więcej czasu, czemu z automatu nie dadzą go więcej tylko w aukcji zapewniają, że do 60 dni dojdzie? Za każdym razem jak przedłużają czas dostawy, praktycznie o kolejny miesiąc i tak do mnie przesyłka nie dochodzi. Na kilkadziesiąt zamówień otworzyłam do tej pory 4 spory, bo czas dostawy się kończył i żadnej z tych czterech rzeczy do tej pory nie ujrzałam. A pół roku nie zamierzam na przesyłkę czekać, bo jakoś masa innych rzeczy, zakupionych o wiele później podochodziła bez problemu.

Nie wiem jak to jest z otwarciem zamykanych sporów, bo nie praktykowałam.
I nie wiem jak jest z otwieraniem sporu po upłynięciu czasu ochrony - wydaje się być niemożliwy, chociaż czasami po potwierdzeniu otrzymania wciąż mam aktywną opcję otwarcia sporu, ale w większości przypadków jednak opcja ta znika i jest fund processing dla Majfrenda.
133e0625674cbae259b1434db9f6b2eb057ff862_6556adfa91426 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 14:51   #4486
ADMIRABLA
Rozeznanie
 
Avatar ADMIRABLA
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazovia
Wiadomości: 521
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

[1=133e0625674cbae259b1434 db9f6b2eb057ff862_6556adf a91426;55655756]Ja jak zostaje 10 dni zostawiam im wiadomość, że za 10 dni kończy się ochrona i czekam na reakcje. Przedłużą, spoko. Nie przedłużą - otwieram spór jak zostają dwa dni. .[/QUOTE]

No i fajnie też robię podobnie jak nie ma przesyłki na tydz przez upływem piszę do nich co i jak jeśli czas ochrony kończy się w dzień roboczy to spór otwieram ostatniego dnia po godz wizyty listonosza i tyle.
Chodzi o to że większość korzysta z ali nawet nie czytając regulaminu, wskazówek tylko na zasadzie coś ktoś powiedział i ktoś coś usłyszał a niekiedy przekazywane informacje mają się nijak do rzeczywistości.

Co do otwierania sporów po potwierdzeniu dostarczenia towaru:
zakładka on time delivery i wszystko w temacie
Guaranteed Protection Period
http://activities.aliexpress.com/adc...aranteed.php#1

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------
ADMIRABLA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 14:53   #4487
ADMIRABLA
Rozeznanie
 
Avatar ADMIRABLA
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazovia
Wiadomości: 521
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

W tym sklepie http://ali.pub/3x8zg jest wiele ładnych breloczków do kluczy, portfeli i portfeli na klucze itp; wszystko ładnie wykonane, przychodzi zapakowane w pudełko fajna opcja na prezent i nie tylko. W sklepie jest kupon do wykorzystania na 2$ przy zakupach za 2,01$
kupon do pobrania tutaj http://ali.pub/0b458
ten http://ali.pub/6tw57 ze zdjęcia cena z kuponem 4.89$

Edytowane przez ADMIRABLA
Czas edycji: 2016-02-13 o 19:56
ADMIRABLA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 15:30   #4488
kama100
Raczkowanie
 
Avatar kama100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 89
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Dziewczyny w trakcie ochrony spór można zamknąć i ponownie otworzyć. Wiem to z własnego doświadczenia
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
kama100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 15:43   #4489
chinskazakupowiczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 9
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Dziewczyny, ja polecam te pudełeczka, są takie słodkie jak na zdjęciach <3
http://www.aliexpress.com/item/6-PCS-Macaron-mini-storage-box-Earphone-SD-Card-pill-Macarons-Bag-Storage-Box-Case-Cute/32547478741.html

Edytowane przez chinskazakupowiczka
Czas edycji: 2016-02-13 o 15:45
chinskazakupowiczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-13, 16:01   #4490
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 16:24   #4491
chinskazakupowiczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 9
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
jakieś 2 tygodnie, więc w miarę szybko
chinskazakupowiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 16:31   #4492
ADMIRABLA
Rozeznanie
 
Avatar ADMIRABLA
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazovia
Wiadomości: 521
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Często pytacie o kupony do sprzedawców, skąd wziąć etc
tutaj jest str gdzie są kupony w różnych kategoriach, można przeglądać po interesujących kategoriach, wartości kuponów są różne można trafić na kupony 2$off od 2.01$ jest sporo przeglądania ale można coś ciekawego znaleźć.

Edytowane przez mal00nie
Czas edycji: 2016-02-13 o 18:41
ADMIRABLA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 16:45   #4493
ADMIRABLA
Rozeznanie
 
Avatar ADMIRABLA
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazovia
Wiadomości: 521
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Może kogoś zainteresuje taka oferta, Motylki 3D do dekoracji za 0.29$ w różnych kolorach 12 sztuk w paczce bardzo dobry feedback

Edytowane przez mal00nie
Czas edycji: 2016-02-13 o 18:40
ADMIRABLA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 20:59   #4494
xDOMINIKAx
Zadomowienie
 
Avatar xDOMINIKAx
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 680
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez ADMIRABLA Pokaż wiadomość
Tutaj nie mam mowy o zamykaniu zaakceptowanego sporu, tylko o zamykaniu sporu który nie jest eskalowany. Dziewczyna otworzyła spór sprzedawca nie zaakceptował bo twierdzi że przesyłka została wysłana poza tym czas ochrony jeszcze się nie skończył bo zostało 10 dni do jego końca więc tak może zamknąć dopiero co otworzony spór.

Chodzi o to że ludzie przekazują sobie takie info że nie można zamykać sporów, że na 14 dni przed końcem ochrony trzeba go otwierać. Masz na ali 60 dostawa albo zwrot to czekaj te 60dni trzeba być uczciwym w stosunku do kogoś kto prowadzi biznes na odległość ale tak wiem każdy ma swoje sumienie i robi po swojemu. I tak zdarzyło mi się że paczka doszła po 60 dniach a nawet po 3 miesiącach a wiem że niedawno ludzie na FB pokazywali że dostali paczki z sierpnia czy lipca więc jak widać dochodzą. I jeśli jest zasada że jest 60 dni to trochę cierpliwości ze sporami bo potem Chińczycy nie chcą wysyłać do PL bo ludzie otwierają spory dużo wcześniej niż 60dni.

Otwierałam niedawno spór po upływie 11 dni od potwierdzenia zakupu, i dostałam refund

zakładka on time delivery i wszystko w temacie
Guaranteed Protection Period
http://activities.aliexpress.com/adc...aranteed.php#1
Cytat:
Napisane przez ADMIRABLA Pokaż wiadomość

Eskalowanego sporu się nie zamyka
Sama to napisałaś, więc tylko odpowiadam, że owszem można zamknąć eskalowany spór.

[1=133e0625674cbae259b1434 db9f6b2eb057ff862_6556adf a91426;55655756]Ja jak zostaje 10 dni zostawiam im wiadomość, że za 10 dni kończy się ochrona i czekam na reakcje. Przedłużą, spoko. Nie przedłużą - otwieram spór jak zostają dwa dni. Nigdy nie zamykam na prośby i zapewnienia, że rzeczy dojdą. Skoro są tacy pewni, że dojdą i po prostu rzeczy potrzebują więcej czasu, czemu z automatu nie dadzą go więcej tylko w aukcji zapewniają, że do 60 dni dojdzie? Za każdym razem jak przedłużają czas dostawy, praktycznie o kolejny miesiąc i tak do mnie przesyłka nie dochodzi. Na kilkadziesiąt zamówień otworzyłam do tej pory 4 spory, bo czas dostawy się kończył i żadnej z tych czterech rzeczy do tej pory nie ujrzałam. A pół roku nie zamierzam na przesyłkę czekać, bo jakoś masa innych rzeczy, zakupionych o wiele później podochodziła bez problemu.

Nie wiem jak to jest z otwarciem zamykanych sporów, bo nie praktykowałam.
I nie wiem jak jest z otwieraniem sporu po upłynięciu czasu ochrony - wydaje się być niemożliwy, chociaż czasami po potwierdzeniu otrzymania wciąż mam aktywną opcję otwarcia sporu, ale w większości przypadków jednak opcja ta znika i jest fund processing dla Majfrenda.[/QUOTE]
Zgadzam się w 100%. Nie po to zamawiam rzecz żeby przyszła mi po 4 miesiącach. Jeśli nie dojdzie po 2 zagwarantowanych zamawiam po prostu nową.
Ich zapewnienia, że paczka dojdzie; że kontaktowali się z pocztą polską i paczka jest w sąsiedniej miejscowości w przypadku przesyłki nierejestrowanej to zwykłe kłamstwa, a ja bardzo nie lubię jak ktoś próbuje mnie oszukać.
__________________
Miłego dnia
xDOMINIKAx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 22:25   #4495
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez ADMIRABLA Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------



Ja mam na wish dwa linki, podobno te z haftem trzeba zamawiać rozmiar większy bo haft jest dość gęsty i bluza się nie rozciąga na biuście ale to oczywiście zależy jaki kto ma biust i ile miejsca potrzebuje
Bluza kenzo: http://ali.pub/elj5i http://ali.pub/m1pd2

A co do conversów to moja koleżanka zamawiała z dwóch linków i sobie chwali, prała je kilka razy w pralce i się nie rozwaliły, guma nie zżółkła
http://ali.pub/bomwn http://ali.pub/len84

tu są fotki z feedbacków
http://g01.a.alicdn.com/kf/UT864OkXpRaXXagOFbXN.jpg
http://g02.a.alicdn.com/kf/UT8.0ilXx0XXXagOFbXx.jpg
Baaaardzo Ci dziękuje zwłaszcza za conversy no nie mogłam znaleźć fajnej aukcji
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-14, 12:13   #4496
ADMIRABLA
Rozeznanie
 
Avatar ADMIRABLA
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazovia
Wiadomości: 521
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Baaaardzo Ci dziękuje zwłaszcza za conversy no nie mogłam znaleźć fajnej aukcji
Proszę nie ma za co właśnie po to jest ten wątek
sama mam je w planach wprawdzie wolę Tomsy, baletki, lordsy ale w tym roku się skuszę i liczę że dogadam się z trampkami
ADMIRABLA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-14, 19:55   #4497
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Polski grosz do kupienia na Ali, tego jeszcze nie było
http://www.aliexpress.com/item/Polan...6-ae3bb6d27330
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-14, 21:26   #4498
chinskazakupowiczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 9
ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Dziewczyny, jak jeszcze nie znacie to do śledzenia przesyłek polecam wam stronę <ciach>

Edytowane przez slomka
Czas edycji: 2016-02-14 o 22:51
chinskazakupowiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-14, 21:49   #4499
assiuci
Zakorzenienie
 
Avatar assiuci
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 503
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez hailie21 Pokaż wiadomość
Polski grosz do kupienia na Ali, tego jeszcze nie było
http://www.aliexpress.com/item/Polan...6-ae3bb6d27330
Ostatnio gdzieś widzialam naszyjnik zrobiony z 5zl w chińskiej reklamie także już nic mnie nie zdziwi
assiuci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-15, 09:51   #4500
madoriana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez hailie21 Pokaż wiadomość
Polski grosz do kupienia na Ali, tego jeszcze nie było
http://www.aliexpress.com/item/Polan...6-ae3bb6d27330
Wow, a jaką ma wartość, tylko sprzedawać
madoriana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-30 06:00:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.