Nasze codzienne jadłospisy, część X. - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-01, 21:39   #4501
Cristin@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Dzisiejsze U/P

ŚNIADANIE (6.40)
kawałek ciasta- poduszkowca, muffinka jogurtowa, princepolo. Herbata

IIŚNIADANIE (9.40)
talerz sałatki (kurczak, brokuly, kukurydza, seler, ziemniaki itd., majonez). Bułka z masłem. Jajko z majonezem i groszkiem. 2 ciastka owsiane.

OBIAD(17.00)
2 sandwiche z ketchupem (4 kromki chleba tostowego, 4 plastry sera, 4 platry szynki, kukurydza). Jabłko.
Deser: kawałek poduszkowca, pół czekolady krówkowej.

KOLACJA(20.30)
Serek wiejski, pirncepolo, pół czekolady krowkowej.

Wiem ze duuuuzo slodyczy ale stwierdzilam ze jak wychodze z ed to bede jadla to na co mam ochote i nie bede sie ograniczac w niczym.
BARDZO PROSZE O OCENE
Cristin@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 21:57   #4502
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U/P

ŚNIADANIE (6.40)
kawałek ciasta- poduszkowca, muffinka jogurtowa, princepolo. Herbata

IIŚNIADANIE (9.40)
talerz sałatki (kurczak, brokuly, kukurydza, seler, ziemniaki itd., majonez). Bułka z masłem. Jajko z majonezem i groszkiem. 2 ciastka owsiane.

OBIAD(17.00)
2 sandwiche z ketchupem (4 kromki chleba tostowego, 4 plastry sera, 4 platry szynki, kukurydza). Jabłko.
Deser: kawałek poduszkowca, pół czekolady krówkowej.

KOLACJA(20.30)
Serek wiejski, pirncepolo, pół czekolady krowkowej.

Wiem ze duuuuzo slodyczy ale stwierdzilam ze jak wychodze z ed to bede jadla to na co mam ochote i nie bede sie ograniczac w niczym.
BARDZO PROSZE O OCENE

ochota na niesłodkie;-)) jeszcze Ci sama przyjdzie. Są słodkie i pikantne dni, o i jeszcze słone, owocowe, orzechowe...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 21:58   #4503
szazer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 73
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

plany na jutrzejszą (nie mam jutro dostepu do komputera, wiec pisze teraz Rrrr

przed śniad 7
30 : swiezo wyciskany sok z pomaranczy i cytryny, jabłko

sniadanie 8 : jogurt nat 1,5 % bez cukru + 2 solidne garscie musli(platki pszenne,otreby itd.,suszone jablka,rodzynki ) + orzechy wloskie + maliny

2 sniad ok.12 : marchewka, bułka z ziarnami (wyglada jak grahamka), 1
polowka z : salata, poledwica, pomidorem, 2 z : salata, szynka, czerwona papryką i migdalami

lażenie po sklepach

obiad ok. 15: i tu planuję kupic w SaladStory zupe + salatke - norweską/orentalną - dobry pomysl? - w tym czasie bede zotych tarasach i tylko to przychodzi mi na mysl

kolacja ok. 18: serek wiejski z pomidorem, swieza bazylia

prosze o ocene
szazer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 06:00   #4504
marja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 30
do Twinsy

magdalenie chyba chodziło o to,jak to jest,ze sie ma na to samo ochotę, przepraszam, ale mnie też to strasznie dziwi- robicie dokłądnie takie same porcje i żadnej nie chce sie zjesc czego innego? nie chodzi o obrażanie kogoś, po prostu dziwne trochę to jest- bliżniak , blizniakiem, ale człowiek każdy ma chyba swoje zachcianki, etc?
marja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 06:26   #4505
ar22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 270
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

dzisiejsze moje PPP:

I [7:00] owsianka [ szklanka mleka 2%, 4 łychy płatków owsianych, 4 łychy musli z rodzynkami, łyżeczka lnu mielonego, łyżeczka siemienia lnianego, wciapana łyżeczka dzemu truskawkowaego made Babcia hehe,,, garsc mieszanki studenckiej] jabłko, kawa zbozowa z mlekiem

dzisiaj planuje kupic płatki z Sante,, Bran Flakes"...dobre????

wyjscie na uczelnie

II [ 11:30] bułka żytnia posypana słnecznikiem, z masłem, serkiem ze szczypiorkiem z piątnicy, rzodkiewka, ogórek zielony, herbata zielona, jabłko


przekąska [ ok. 14] gruszka, sok jednodniowy grejfrutowy

powrót do domku

IV [ ok. 16] micha zupy pomidorowej z ryż
em brązowym i pływającym tam mięskiem kurczakowym ( tylko jedno danie)

V [ 18:00] jogo naturalny z wrzucona garscia mieszanki orzechów ( migdały, laskowe, nerkowce, rodzyny, słonecznik - sama pomieszałam i wyszło ala ,, studencka"), kawa z mlekiem skondensowanym

i tu tylko 1,5 h przerwy miedzy posiłkami,,,,;/ może byc???

VI[ 19:30] wieśniaczek z łyżeczka dzemu truskawkowego, 2 kromy chleba razoewgo ( hmmm zakupiłam taki śmieszny w kształcie trójkąta i ciężki- podobno najbardziej naturalny z masłem i szynką kurczakową i jajakiem na twardo na to, herbata z cytryną

prosim o ocenke????: prosi:
ar22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 06:37   #4506
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: do Twinsy

Cytat:
Napisane przez marja Pokaż wiadomość
magdalenie chyba chodziło o to,jak to jest,ze sie ma na to samo ochotę, przepraszam, ale mnie też to strasznie dziwi- robicie dokłądnie takie same porcje i żadnej nie chce sie zjesc czego innego? nie chodzi o obrażanie kogoś, po prostu dziwne trochę to jest- bliżniak , blizniakiem, ale człowiek każdy ma chyba swoje zachcianki, etc?


Przeczytaj te kilka postów co bliźniaczki napisały wyżej, tam wszystko jak na tacy jest podane... Ile razy można pytać o to samo...

W sumie to ja Wam zazdroszczę, fajnie mieć kogoś takiego 'syjamskiego'.
A co do zachcianek żywieniowych - wiadomo, człowiek człowiekiem, ale można mieć na to samo ochotę, jedna rzuca hasłem a druga się zgadza. Ja mam w sumie podobnie ze znajomym, chociaż wiadomo, że to całkiem co innego, ale jakaś tam synchronizacja jest.

---------- Dopisano o 07:37 ---------- Poprzedni post napisano o 07:28 ----------

I moje dzisiejsze Rrrr:

ś: 7.30 omlet z 2 jaj, z płatkami owsianymi, dżem truskawkowy + zielona herbata
:9.00 bułeczka pełnoziarnista, jabłko (niestety, nie dam rady więcej chwilowo bo nie mam gdzie co kupić)
pt: 11.00 3 jajka na twardo
<bieg 30 minut>
pt: 13.00 tuńczyk + ryż
o: 16.00 kurczak + ryż + brokuły
p: 18.00 orzechy, jogurt naturalny
k: 21.00 twaróg +rzodkiewki

Wydaje mi się jakieś takie nijakie, proszę o ocenę.
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 07:40   #4507
tomalinka
Wtajemniczenie
 
Avatar tomalinka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 123
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez tomalinka Pokaż wiadomość
Może dzisiaj uda mi się uzyskać Waszą ocenkę..


Moje RRR:
  • śniadanie: płatki owsiane + płatki fitness z mlekiem
  • II śniadanie: ciemna bułka ze słonecznikiem z szynką drobiową chudziutką, serem żółtym (light 7% zawartości tłuszczu) i pomidorem
  • przekąska: marchewka
  • przedobiad: jogurt z muesli + jabłko + gorący kubek (wyjątkowo - choć nie był to zwyczajny gorący kubek a z serii Weight Watchers)
  • obiad: pyszna sałatka z jajkiem,pomidorem,sałatą pekińska, ogórkiem kiszonym, papryką, chudą szyneczką drobiową, słonecznikiem, serem żółtym + sos zrobiony z jogurtu naturalnego i z ziół
trening siłowy + 25 minut stepperka
  • przekąska: dwie wafle ryżowe
  • kolacja: twarożek z odrobinką miodu
Bardzo źle?
tomalinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 09:25   #4508
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
chyba Was wkurzyłam tym rozdwojeniem jaźni, przepraszam
już wszystko wiem, dziękuję za odpowiedź i życzę nierozerwalnej więzi tylko pogratulować
nie wkurzylas tak tylko pwoeidzialysmy, ze dla innych mzoemy byc nawet taka osoba, szczerze wogole nas nie ruszyla twoja odpowiedz-serio
A i dzieki!

Podrawiamy!

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Cytat:
Napisane przez ar22 Pokaż wiadomość
dzisiejsze moje PPP:



I [7:00] owsianka [ szklanka mleka 2%, 4 łychy płatków owsianych, 4 łychy musli z rodzynkami, łyżeczka lnu mielonego, łyżeczka siemienia lnianego, wciapana łyżeczka dzemu truskawkowaego made Babcia hehe,,, garsc mieszanki studenckiej] jabłko, kawa zbozowa z mlekiem



dzisiaj planuje kupic płatki z Sante,, Bran Flakes"...dobre????



wyjscie na uczelnie



II [ 11:30] bułka żytnia posypana słnecznikiem, z masłem, serkiem ze szczypiorkiem z piątnicy, rzodkiewka, ogórek zielony, herbata zielona, jabłko




przekąska [ ok. 14] gruszka, sok jednodniowy grejfrutowy



powrót do domku



IV [ ok. 16] micha zupy pomidorowej z ryżem brązowym i pływającym tam mięskiem kurczakowym ( tylko jedno danie)



V [ 18:00] jogo naturalny z wrzucona garscia mieszanki orzechów ( migdały, laskowe, nerkowce, rodzyny, słonecznik - sama pomieszałam i wyszło ala ,, studencka"), kawa z mlekiem skondensowanym



i tu tylko 1,5 h przerwy miedzy posiłkami,,,,;/ może byc???



VI[ 19:30] wieśniaczek z łyżeczka dzemu truskawkowego, 2 kromy chleba razoewgo ( hmmm zakupiłam taki śmieszny w kształcie trójkąta i ciężki- podobno najbardziej naturalny z masłem i szynką kurczakową i jajakiem na twardo na to, herbata z cytryną



prosim o ocenke????: prosi:
w sumie snaidanie zwiekszylas, ale non stop jablka/gruszki/kiwi. Wiemy ze lubisz, ale wez sobie ze dwa banany dodatkowo zjedz i winogrono jakies. Nie umrzesz od tego przwciez a dostarczysz tez innych witamin.

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U/P

ŚNIADANIE (6.40)
kawałek ciasta- poduszkowca, muffinka jogurtowa, princepolo. Herbata

IIŚNIADANIE (9.40)
talerz sałatki (kurczak, brokuly, kukurydza, seler, ziemniaki itd., majonez). Bułka z masłem. Jajko z majonezem i groszkiem. 2 ciastka owsiane.

OBIAD(17.00)
2 sandwiche z ketchupem (4 kromki chleba tostowego, 4 plastry sera, 4 platry szynki, kukurydza). Jabłko.
Deser: kawałek poduszkowca, pół czekolady krówkowej.

KOLACJA(20.30)
Serek wiejski, pirncepolo, pół czekolady krowkowej.

Wiem ze duuuuzo slodyczy ale stwierdzilam ze jak wychodze z ed to bede jadla to na co mam ochote i nie bede sie ograniczac w niczym.
BARDZO PROSZE O OCENE
no i tam ma byc!! Nie wazne ajk wyglada menu, jedz to na co masz ochote, anjwyrazniej organizm domaga sie cukru
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 10:02   #4509
Twisted94
Rozeznanie
 
Avatar Twisted94
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 583
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez ar22 Pokaż wiadomość
dzisiejsze moje PPP:

I [7:00] owsianka [ szklanka mleka 2%, 4 łychy płatków owsianych, 4 łychy musli z rodzynkami, łyżeczka lnu mielonego, łyżeczka siemienia lnianego, wciapana łyżeczka dzemu truskawkowaego made Babcia hehe,,, garsc mieszanki studenckiej] jabłko, kawa zbozowa z mlekiem no zwikszylas porcje tylko o 1 lyzke roznych platkow... :/ a tej mieszanki powinno byc jeszcze takie 2 garsci, co najmniej.

dzisiaj planuje kupic płatki z Sante,, Bran Flakes"...dobre????

wyjscie na uczelnie

II [ 11:30] bułka żytnia posypana słnecznikiem, z masłem, serkiem ze szczypiorkiem z piątnicy, rzodkiewka, ogórek zielony, herbata zielona, jabłko nnnooo, OK, niech bedzie

przekąska [ ok. 14] gruszka, sok jednodniowy grejfrutowy
masakrycznie MALO!!! to na pewno nie jest przekaska godna P, a nawet fajnego U
powrót do domku

IV [ ok. 16] micha zupy pomidorowej z ryż
em brązowym i pływającym tam mięskiem kurczakowym ( tylko jedno danie) no niech bedzie.

V [ 18:00] jogo naturalny z wrzucona garscia mieszanki orzechów ( migdały, laskowe, nerkowce, rodzyny, słonecznik - sama pomieszałam i wyszło ala ,, studencka"), kawa z mlekiem skondensowanym jak zwykle jagurt nat., no i wiecej daj orzechow. moze jakos to bardziej urozmaic dodajac do jogurtu BANANA I WINOGRONA????

i tu tylko 1,5 h przerwy miedzy posiłkami,,,,;/ może byc??? nie, wcale :/ kobieto, przestan sie trzymac zasad tych trzech godzin, bo one sa dla osob z NADWAGA, ktore musza schudnac, aby byc zdrowszym, aTy masz niedowage, czyli powinnas PRZYTYC, aby byc zdrowa

VI[ 19:30] wieśniaczek z łyżeczka dzemu truskawkowego, 2 kromy chleba razoewgo ( hmmm zakupiłam taki śmieszny w kształcie trójkąta i ciężki- podobno najbardziej naturalny z masłem i szynką kurczakową i jajakiem na twardo na to, herbata z cytryną
szynka drobiowa?? pamietasz komentarze odnosnie niej?
daj majonezu na to jajko, bedzie smaczniejsze

prosim o ocenke????: prosi:
j.w
__________________
Cicho! Bo i tak będzie cudnie.

Świeżynka
Twisted94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 10:23   #4510
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez twinsy21 Pokaż wiadomość
no i tam ma byc!! Nie wazne ajk wyglada menu, jedz to na co masz ochote, anjwyrazniej organizm domaga sie cukru
Ja jestem za tym, żeby realizować swoje jedzeniowe zachcianki
( tak, jak to robi Christna - jedząc słodycze np),
ale przy jednoczesnym zachowaniu ZDROWEGO ROZSĄDKU!
Czyli, zjeść coś pożywnego np. kanapkę a potem dopiero słodkość.

z tego miejsca chciałabym podkreślić, że bardzo podoba mi się II śniadanie Christiny
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 10:56   #4511
LilyHoney
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Twisted94 Pokaż wiadomość
ejejej.. juz dosyc! nie pisz osobie z dawnymi zaburzeniami odzywiania, ze je za duzo! dziewczyna sie przekonala do jedzenia, cieszy sie nim, a to, ze zjadla sobie dzisiaj tyle platkow, to moze miala ochote?? a pozniej fajny deserek w postaci drozdzowki?? a w ogole, to tych platkow nie bylo duzo, tylko w sam raz. czy powiedzialabys np. ze jestem na jakims potrojnym P skoro po obiedzie zjadlam sobie cala tabliczke mlecznej czekolady?? chociaz mialam na nia straszna ochote??
przesadasz..
200g takich płatków to 700kcal i sporo cukru.
Można sobie raz na jakiś czas pozwolić na taka fure platków, drożdzówke, cala tabliczke czekolady ale jednak nie powinno to być takie jedzenie na codzień jesli chce się utrzymac swoją wage. I tyle, na to zwróciłam tylko uwage Każdy ma dni w których je więcej.
LilyHoney jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 11:22   #4512
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje R - mam nadzieję ze lepiej

8.00 jogurt naturalny zmiksowany z owocami
9.00 puszka tuńczyka, łyżka oliwy, kilka oliwek, pół papryki, pół ogórka, kromka chleba pełnoziarnistego
10.30 jabłko, marchewka, kostka czekolady 81% kakao
12.00 kabanos drobiowy, 3 korniszony
14.00 25 minut aerobiku Jillian Michaels, rozciąganie
15.30 pierś z indyka pieczona w ziołach bez soli, 1/3 opakowania mrożonej fasolki, sałatka z papryki, pomidora, czerwonej cebuli i korniszona
18.00 kilka marchewek maczanych w winegrecie bez soli, 2 plastry polędwicy wiejskiej
20.30 serek wiejski, garstka pestek dyni

plus herbatki - dzisiaj koper włoski
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 11:40   #4513
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez LilyHoney Pokaż wiadomość
200g takich płatków to 700kcal i sporo cukru.
Można sobie raz na jakiś czas pozwolić na taka fure platków, drożdzówke, cala tabliczke czekolady ale jednak nie powinno to być takie jedzenie na codzień jesli chce się utrzymac swoją wage. I tyle, na to zwróciłam tylko uwage Każdy ma dni w których je więcej.
...

Ale jak ktoś miał zaburzenia odżywiania i powoli się przełamał i zaczyna jeść normalnie (zjedzenie słodkości w ciągu całego dnia raz na jakiś czas też można, od tego się nie przytyje! I nieważne czy jesteś na R czy U - ja np. jak mam @ to kilka dni wcinam prawie same słodycze, i nie robi na moim organizmie większego wrażenia, i pomimo że jestem na R i spożywam wtedy naprawdę sporo cukru - to chudnę), to wypominanie takiej ilości kcal takiej osobie jest zwyczajnie niesmaczne i nie na miejscu. O tych kcal można pisać do osoby zdrowej, która raczej nie potrafi układać jadłospisów, jest nowa czy coś. Zanim się coś pisze i zauważy że być może jest nie tak, warto się zastanowić do KOGO się o tym pisze. To też ważne, nie sądzisz?
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 11:44   #4514
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

.
Cytat:
Napisane przez tomalinka Pokaż wiadomość
Może dzisiaj uda mi się uzyskać Waszą ocenkę..

Moje RRR:
  • śniadanie: płatki owsiane + płatki fitness z mlekiem nie ma białka, poza tym płatki fitness to sam cukier, lepiej sama zrób muesli. Ja n.p zmieszałam sobie płatki i otręby owsiane z nagim ziarnem owsa, płatkami lnianymi, zytnimi i pokrojonymi migdałami. Dodaję do tego pół serka wiejskiego (białko), mleko, pokrojone jabłko i troche cynamonu.
  • II śniadanie: ciemna bułka ze słonecznikiem z szynką drobiową chudziutką, serem żółtym (light 7% zawartości tłuszczu) i pomidorem. dołożyłabym wiecej warzyw, ale ok
  • przekąska: marchewka mniam!
  • przedobiad: jogurt z muesli + jabłko + gorący kubek (wyjątkowo - choć nie był to zwyczajny gorący kubek a z serii Weight Watchers) Jeśli to był gotowy jogurt z muesli to nie bardzo, te niby "dietetyczne'' mają zwykle dużo cukru. Gorący kubek, nawet jeśli "odchudzony", ma pewnie mnostwo soli i konserwantów, ale skoro wyjątkowo to nie ma sie czym przejmowac
  • obiad: pyszna sałatka z jajkiem,pomidorem,sałatą pekińska, ogórkiem kiszonym, papryką, chudą szyneczką drobiową, słonecznikiem, serem żółtym + sos zrobiony z jogurtu naturalnego i z ziół jesli mięska i jajka było dużo to ok, ser żółty trzeba ograniczać, nawet jeśli jest odtłuszczony
trening siłowy + 25 minut stepperka
  • przekąska: dwie wafle ryżowe oj, nie. Wafle ryzowe to naprawde puste kalorie, nie maja zadnych wartosci odżywczych. Rownie dobrze mozna sie najesc chrupek kukurydzianych. Lepsze byłyby jakieś warzywa i troche miesa, a tuż po treningu - banan
  • kolacja: twarożek z odrobinką miodu ja bym raczej dodała warzywa albo pestki. Wszystkie odstępstwa - cukier, miód itp - lepiej robić w pierwszej połowie dnia, wtedy łatwiej to spalić.
Bardzo źle? Moim zdaniem całkiem ok, dobrze ze jesz wiecej niz 5 posiłków dziennie. Jesli nie mozesz zyc bez sera to przynajmniej spróbuj go jesc tylko raz dziennie. Po treningu trzeba zjesc cos bardziej konkretnego niz wafle, organizm sie musi zregenerowac
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona

Edytowane przez venus in furs
Czas edycji: 2010-03-02 o 11:45
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 11:46   #4515
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

R

sn: owsianka (szklanka mleka, 3 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki otrębów, łyżka pestek dyni + łyżka fitelli kokosowej) + pół banana
2sn: 2 kromki razowego z sałatą, drobiową wędliną, pomidorem i rzodkiewkami,
o: pierś z kurczaka + makaron razowy (50g ?) + sałata, pomidor, ogórek, papryka
k: serek wiejski + szczypior, rzodkiewki,

Późno wstałam, potem uczelnia - podwieczorka nie bedzie.
Mam pytanie, czy coś jest tu źle? Za dużo, za mało... ? Bo kiepsko mi coś idzie Proszę o ocenę
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 11:54   #4516
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje U pt.czyszcze resztki lodówy i zapasów

Ś: nesvita jabłkowo-cynamonowa z potarkową połówką dużego jabłuszka opruszone dodatkowo cynamonem, garstka nerkowców
+ połówką bułki z ziarnem z serem żółtym,pomidorem i ogórkiem
kawa z mlekiem

naukaaa kawa,kawa,kawa

IIŚ: Połówka bułki j.w. z almette ziołowym,pomidor,ogórek,ś w bazylia
Jogo nat 150g z połówką jabłka ze śniadania z cynamonem i startą kostką gorzkiej czeko
po : cukierek solidarności z orzechem

mięta

Przekąska: 1/4 pomelo, kilka kulek wingron, garstka nerków

O: fasola coś al'a szparagowa, tylko taka szeroka,zielona mmmm z bułce z masłem do tego kurczak duszony z pieczarkami,cebulka,pomid orami z puszki i czosnkiem + łycha musztardy francuskiej, mięta

Podwieczorek: kawa pewnie wpadnie jakaś szałowa, może z baileysem?
Idę na pogaduchy z koleżanką, a może dam się namówić na jakieś ciacho.

K: planuję jajko na miękko z kromką razowca + sałatka z pomidora,cebulki i jogurtu nat.

I jak koleżanki drogie?
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50

Edytowane przez malenka17
Czas edycji: 2010-03-02 o 14:01
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 12:07   #4517
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
Ja jestem za tym, żeby realizować swoje jedzeniowe zachcianki
( tak, jak to robi Christna - jedząc słodycze np),
ale przy jednoczesnym zachowaniu ZDROWEGO ROZSĄDKU!
Czyli, zjeść coś pożywnego np. kanapkę a potem dopiero słodkość.

z tego miejsca chciałabym podkreślić, że bardzo podoba mi się II śniadanie Christiny
no tak, tak my nie wypowiedizalysmy sie o dzisiejszym menu cristyny bo np. sniadanie pozostawia wiele do zyczenia, powinny tams ie znalezc min. 2 pozywne kanapki, itp. Ale zachcianki organizmu spelnaic sie powinno a nie np. miec ochote na slodkie a zatykac nos i wcinac twarog ze szczypiorem;p
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 12:16   #4518
kama1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

podczytuje Was od jakiegoś czasu i też wstawię moje jedzonko (nie jest idealne, tak jak niektórych z Was )

U

1 śn. - 2 kromki z masłem, serem, wędliną, papryką, ogórkiem i majonezem
2 śn. - drożdżówka z budyniem, oblana czekoladą i posypana kokosem;
w międzyczasie - 150 g sałatki warzywnej (kupnej)
ob. - miska żurku z 2 jajkami i grzybami
pod. - pucharek galaretki z (domową) bitą śmietaną, wanilią, karmelem i czekoladą
w międzyczasie - talerz frytek z keczupem
kol. - 1 kromka z masłem, serem, wędliną, papryką

przez cały dzień 1,5 l wody, herbata, sok, kawa

i jak?? bardzo źle?

Edytowane przez kama1987
Czas edycji: 2010-03-02 o 13:01 Powód: dopisek
kama1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 12:19   #4519
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
R

sn: owsianka (szklanka mleka, 3 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki otrębów, łyżka pestek dyni + łyżka fitelli kokosowej) + pół banana ładnie
2sn: 2 kromki razowego z sałatą, drobiową wędliną, pomidorem i rzodkiewkami, ładnie
o: pierś z kurczaka + makaron razowy (50g ?) + sałata, pomidor, ogórek, papryka ładnie
k: serek wiejski + szczypior, rzodkiewki, ok

Późno wstałam, potem uczelnia - podwieczorka nie bedzie.
Mam pytanie, czy coś jest tu źle? Za dużo, za mało... ? Bo kiepsko mi coś idzie Proszę o ocenę
Bardzo ładna redukcja, wzorowo .przydałby sie podwieczorek,ale jak go raz nie bedzie nic sie nie stanie
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 12:48   #4520
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Pyyyyyy pt. "zaczzynam cieszyc sie P"

1. kromka chleba ziarnistego przysmazona na masle z szynka (musze jakas kielbaske zakupic), a do tego 2 duze jaja wybełtane z duza iloscia zoltego sera, sos cyganski, ketchup, pomidor i jeszcze jedna kromka chleba z serkiem topionym ziolowym, serem twarogowym, ogorkiem, musztarda, garsc orzeszkow solonych, kawa z mlekiem i cukrem (slodze 2 lyzeczki)

500ml wody jablkowej Jupik (niedobra)

2. pączek (80g) z duza iloscia lukru z różą, garsc orzechow wloskich, garsc sliwek suszonych, kawa z mlekiem i cukrem

3. ok 75-80g makaronu, 3 pulpety w sosie pomidorowo-cyganskim usmazone na masle czosnkowym z mieszana warzywna serkiem topionym zwyklym serem zoltym / kawałek placka (biszkopt, masa budyniowa, jablka w galaretce, kokos prazony na masle)

4. niestety podjadane w czasie ćwiczeńlabolatoryjnych : paczka drazy kokosowych, degustacja piwa

5. jogobella jablkowo-cynamonowa, mix platków, mieszanka studencka, otreby granulowane, troche mleka bo za geste, cukier, pomarancza, jablko

6. kisiel, jablko, pasek milki jogurtowej

bardzo prosze o ocene bo malo mi sie wydaje ;/
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 12:52   #4521
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje R:
Śniadanie - owsianka (mleko 1,5%, 3 łyżki owsianych, starte jabłko) - wiem, to samo, co wczoraj, ale zaspałam i nie miałam czasu wymyślać niczego nowego
II śniadanie - 2 kromki razowca posmarowane serkiem topionym szynkowym ze szczypiorkiem, jabłko
Obiad - omlet z 2 jaj, duużo brokuł (brokułów?), pomarańcza
Podwieczorek - mały schabowy (bez panierki ), pomidor pokrojony z jogurtem nat.
1h aerobiku i 30min stretchingu, jakieś brzuszki
Kolacja - jajko i 2 kromki razowca z masłem

I jak ?
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 13:03   #4522
motylek2701
Rozeznanie
 
Avatar motylek2701
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 846
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Uuu

I śniadanie
kajzerka z masłem, pół z twarogiem półtłustym i dżemem brzoskwiniowym, pół z plastrem polędwicy drobiowej i pomidorem, kawa z mlekiem i cukrem

II śniadanie
serek danio intenso z orzechami, cappucino

Obiad
coś jakby potrawka: 50g kaszy kus-kus, ze 100g piersi z kurczaka, 4 łyżki czerwonej fasoli, cebulka, łyżka masła, przyprawy
Deser: pasek milki łaciatej, herbata czarna

Podwieczorek
kubek mleka 2% z łyżką masła orzechowego (co do poprzednich pytań czy dobre- pyszne!!!), dwa wafle ryżowe ze słonecznikiem

Kolacja
bułka ze słonecznikiem 60g, pół z serkiem topionym ze szczypiorkiem, pomidorem i cebulką, pół (jak rano) twaróg i dżem brzoskwiniowy

to by było na tyle
proszę o ocenkę
motylek2701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 13:24   #4523
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
Pyyyyyy pt. "zaczzynam cieszyc sie P"

1. kromka chleba ziarnistego przysmazona na masle z szynka (musze jakas kielbaske zakupic), a do tego 2 duze jaja wybełtane z duza iloscia zoltego sera, sos cyganski, ketchup, pomidor i jeszcze jedna kromka chleba z serkiem topionym ziolowym, serem twarogowym, ogorkiem, musztarda, garsc orzeszkow solonych, kawa z mlekiem i cukrem (slodze 2 lyzeczki)
ładnie

500ml wody jablkowej Jupik (niedobra) ogolem nie lubimy smakowych wod
2. pączek (80g) z duza iloscia lukru z różą, garsc orzechow wloskich, garsc sliwek suszonych, kawa z mlekiem i cukrem
mmmm paczek-z budyniem chodzi nam po glowie!

3. ok 75-80g makaronu, 3 pulpety w sosie pomidorowo-cyganskim usmazone na masle czosnkowym z mieszana warzywna serkiem topionym zwyklym serem zoltym / kawałek placka (biszkopt, masa budyniowa, jablka w galaretce, kokos prazony na masle)
slicznie!. zjadlybysmy takiego placka;D tylko bez galaretki [chyba ze ktos zamiast zelatyny wrzucilby specjalnie dla nas agar agar;D

4. niestety podjadane w czasie ćwiczeńlabolatoryjnych : paczka drazy kokosowych, degustacja piwa
ooooooooo! to my chcemy na takie cwiczenia laboratoryjne isc;;D

5. jogobella jablkowo-cynamonowa, mix platków, mieszanka studencka, otreby granulowane, troche mleka bo za geste, cukier, pomarancza, jablko

6. kisiel, jablko, pasek milki jogurtowej

ogolem ok, ale dojadlybysmy jeszcze godzinę-dwie przed snem np. twaróg i bułkę
bardzo prosze o ocene bo malo mi sie wydaje ;/
ślicznie!
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 13:31   #4524
kyana
Zadomowienie
 
Avatar kyana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 343
GG do kyana Send a message via Skype™ to kyana
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Dzisiejsze, mam nadzieję, że są bogatsze składnikowo
R
I: Jajko na miękko, 2 małe kromki chleba pełnoziarnistego, jedna posmarowana masłem roślinnym, druga z serkiem wiejskim i papryką.
II: jogurt z musli
III: Plasterek schabu pieczonego, fasolka szparagowa, brokuły i sałatka z cukini.
IV: Jabłko i mandarynka.
V: kromka pieczywa pełnoziarnistego z plasterkiem gotowanej szynki i ogórkiem.
__________________
'Lawina ruszyła i za późno jest na to, by kamyki robiły głosowanie.'
kyana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 14:08   #4525
zjedzmniebejbe
Zakorzenienie
 
Avatar zjedzmniebejbe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Wiem, że to podchodzi pod spam, ale nuda robi dziwne rzeczy z człowiekiem. Kilka R'ów za jednym razem. tadaadaaam
_________________________ ____________

Cytat:
Napisane przez kyana Pokaż wiadomość
Dzisiejsze, mam nadzieję, że są bogatsze składnikowo
R
I: Jajko na miękko, 2 małe kromki chleba pełnoziarnistego, jedna posmarowana masłem roślinnym, druga z serkiem wiejskim i papryką. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale masło roślinne to nie to samo co zwykłe masło? czy yyy, mylę się? Ogólnie na R masło raczej eliminujemy, ale jeśli raz na jakiś czas posmarujesz dla smaku -czemu nie, tylko pamiętaj! niech to będzie prawdziwe masło, a nie margaryna.. (:
II: jogurt z musli Musli raczej zastąpiłabym własną mieszanką płatków (bynajmniej wiesz co masz w środku )
III: Plasterek schabu pieczonego, fasolka szparagowa, brokuły i sałatka z cukini. Plasterek? Mam nadzieję, że był spory! pieczonego..hm, rozumiem, że bez tłuszczu
IV: Jabłko i mandarynka. Owoce raczej do godziny 16.. no i to nie jest posiłek! nie ma białka, warzyw.. przerzuć do śniadania te owocki a zastąp serkiem wiejskim/homo + orzechy lub ryba na przykład
V: kromka pieczywa pełnoziarnistego z plasterkiem gotowanej szynki i ogórkiem. Unikamy węgli na kolację, chyba, że była zjedzona 3 godziny przed snem to ok, no i te plasterki.. mogłaś 2 dać chociaż, zawsze więcej białka, prawda?
Ogólnie nie jest źle. Są warzywa, owoce(tylko o złej porze:P), jest białko - wprawdzie niedużo, no ale staraj się zwiększyć ich porcje.. no i nie ma ważnych nnkt! (: Ale śniadanie mi się podoba.
_________________________ ____________--
Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Moje R:
Śniadanie - owsianka (mleko 1,5%, 3 łyżki owsianych, starte jabłko) - wiem, to samo, co wczoraj, ale zaspałam i nie miałam czasu wymyślać niczego nowego Ja jem codziennie to samo i mi się nie znudziło, grunt, żeby smakowało
II śniadanie - 2 kromki razowca posmarowane serkiem topionym szynkowym ze szczypiorkiem, jabłko aajjjj, na R unikamy serków topionych i żółtych, mają sporo tłuszczu.. zamień na twaróg/serek homo/wieśniak, nie ma warzyw..
Obiad - omlet z 2 jaj, duużo brokuł (brokułów?), pomarańcza hm.. na obiad jakoś mało.. chyba, że w omlet był z dodatkami to ok! no i owoc.. jeśli obiad był do 16 to może być..
Podwieczorek - mały schabowy (bez panierki ), pomidor pokrojony z jogurtem nat. ładnie
1h aerobiku i 30min stretchingu, jakieś brzuszki
Kolacja - jajko i 2 kromki razowca z masłem oki. po treningu unikamy raczej spożywania tłuszczów.. ale niech będzie ^^
I jak ?
Hm, ładnie.. jest białko, są owoce (tak btw wybrałabym jeden rodzaj owocka na dzień, ale to moja opinia ;p), za mało warzyw! no i brak nnkt.. skromne śniadanie - jeśli po takim czujesz się najedzona to dobra.
_________________________ __________
Cytat:
Napisane przez venus in furs Pokaż wiadomość
Moje R - mam nadzieję ze lepiej

8.00 jogurt naturalny zmiksowany z owocami jakimi owocami? Owoce na R są okej, byle nie zbyt wiele i nie milion rodzajów (bynajmniej ja się trzymam takiej zasady)
9.00 puszka tuńczyka, łyżka oliwy, kilka oliwek, pół papryki, pół ogórka, kromka chleba pełnoziarnistego khee, pomieszanie z poplątaniem ale prawidłowo :p
10.30 jabłko, marchewka, kostka czekolady 81% kakao To nie posiłek! brak białka.. Czekolada ok, byle nie ZBYT często
12.00 kabanos drobiowy, 3 korniszony yyy? kiełbasek bym raczej unikała (w sumie to nie wiadomo co w nich jest, mają też sporo tłuszczów), korniszony też ok, byle nie codziennie po pół kilo, bo są w zalewie w której jest sporo cukru ; )
14.00 25 minut aerobiku Jillian Michaels, rozciąganie
15.30 pierś z indyka pieczona w ziołach bez soli, 1/3 opakowania mrożonej fasolki, sałatka z papryki, pomidora, czerwonej cebuli i korniszona prawidłowo
18.00 kilka marchewek maczanych w winegrecie bez soli, 2 plastry polędwicy wiejskiej plastry mam nadzieję były sporych rozmiarów
20.30 serek wiejski, garstka pestek dyni oki

plus herbatki - dzisiaj koper włoski
Hmm.. nnkt są, białko też.. warzywa też. owoce też. Ale z rana jakoś częste te posiłki a drobne.. Jeśli odpowiada Ci takie jedzenie, to ok, ja w takiej sytuacji miałabym wrażenie, że non stop coś podjadam bo brzuch nie byłby w stanie być nawet 'półpusty' ^^
_________________________ ___
Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość

I moje dzisiejsze Rrrr:
ś: 7.30 omlet z 2 jaj, z płatkami owsianymi, dżem truskawkowy + zielona herbata ok. Widzę po drugim śniadaniu, że nie ma tam warzyw, za to tu mogło wpaść jakieś.. (dżem też jest okej, byle nie zbyt często - sporo cukru) ^^
:9.00 bułeczka pełnoziarnista, jabłko (niestety, nie dam rady więcej chwilowo bo nie mam gdzie co kupić) jw. ale ok
pt: 11.00 3 jajka na twardo nie wiem jak wygląda dokładnie sprawa z posiłkami przed treningiem, powinno być białko? tu się przyznam bez bicia - nie wiem :P
<bieg 30 minut>
pt: 13.00 tuńczyk + ryż mhm
o: 16.00 kurczak + ryż + brokuły okeeej
p: 18.00 orzechy, jogurt naturalny Jakie orzech i ile? jogo to raczej węgle, lepiej zastąpić go homo/wieśiem
k: 21.00 twaróg +rzodkiewki byle nie dwie czy trzy te rzodkiewki (jedna rzodkiewa ma AŻ 1kcal, szaleństwo, nie? )
Wydaje mi się jakieś takie nijakie, proszę o ocenę.
Wg. mnie b.ładnie. są warzywa, owoce.. nnkt i białko.
_________________________ ______________

Cytat:
Napisane przez szazer Pokaż wiadomość
plany na jutrzejszą (nie mam jutro dostepu do komputera, wiec pisze teraz Rrrr

przed śniad 7
30 : swiezo wyciskany sok z pomaranczy i cytryny, jabłko
ok.

sniadanie 8 : jogurt nat 1,5 % bez cukru + 2 solidne garscie musli(platki pszenne,otreby itd.,suszone jablka,rodzynki ) + orzechy wloskie + maliny Ogólnie ładnie i smacznie. Alee.. połączyłaś tł+węgle. Te orzechy mogłaś połączyć lepiej z białkiem. No i nie jestem zwolennikiem musli - sporo tam cukrów, lepiej samemu zrobić mix płatkowy

2 sniad ok.12 : marchewka, bułka z ziarnami (wyglada jak grahamka), 1
polowka z : salata, poledwica, pomidorem, 2 z : salata, szynka, czerwona papryką i migdalami ładnie, ale znowu tł+ww..

lażenie po sklepach

obiad ok. 15: i tu planuję kupic w SaladStory zupe + salatke - norweską/orentalną - dobry pomysl? - w tym czasie bede zotych tarasach i tylko to przychodzi mi na mysl niestety nie wiem z czego ta sałatka i jaka to zupa.. jeśli nie ma w sałatce majonezu czy śmietany to ok, jeśli zupa bez zasmażki czy niezabielana to też może być

kolacja ok. 18: serek wiejski z pomidorem, swieza bazylia oookej.

prosze o ocene
Fajnie będzie, jeśli w obiedzie byłoby białko (nie znam tych potraw) . Są warzywa, jest nnkt. ładnie
_________________________ _________

Cytat:
Napisane przez tomalinka Pokaż wiadomość
Moje RRR:
  • śniadanie: płatki owsiane + płatki fitness z mlekiem Ładnie, tylko te płatki.. raz na jakiś czas można sobie pozwolić
  • II śniadanie: ciemna bułka ze słonecznikiem z szynką drobiową chudziutką, serem żółtym (light 7% zawartości tłuszczu) i pomidorem Byle ten pomidor spory! (tak btw. gdzie kupiłaś taki seeer?! ;o ja widziałam tylko topiony 12%..)
  • przekąska: marchewka
  • przedobiad: jogurt z muesli + jabłko + gorący kubek (wyjątkowo - choć nie był to zwyczajny gorący kubek a z serii Weight Watchers) Co nie zmienia faktu, że to sama chemia ;D unikałabym tego typu rzeczy.. No i musli.. lepiej zastąpić innymi płatkami ^^
  • obiad: pyszna sałatka z jajkiem,pomidorem,sałatą pekińska, ogórkiem kiszonym, papryką, chudą szyneczką drobiową, słonecznikiem, serem żółtym + sos zrobiony z jogurtu naturalnego i z ziół mmmm!
trening siłowy + 25 minut stepperka
  • przekąska: dwie wafle ryżowe Suche świństwo, lepiej już zastąpić pełnoziarnistym chlebkiem ;p No ale że po treningu to wybaczam
  • kolacja: twarożek z odrobinką miodu Miód to cukry.. tutaj lepiej warzywa a jak masz ochotę na twarożek z miodem to np. na drugie śniadanie
Bardzo źle?
Nie, nie jest źle ;d Jeśli szynki było sporo - tak samo jak twarożku to ok, ogólnie mało warzyw, są owoce.. hm, nie ma nnkt! koniecznie proszę gdzieś wcisnąć jakieś orzechy lub tłuste ryby (łącz z białkiem).
_________________________ _____
wszystko jw. uff!
__________________


plecaczkiem: 7250 km
zjedzmniebejbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 14:12   #4526
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Ale to masło tak cieniuśko !
A jeśli chodzi o ten serek topiony to wstawiłam właśnie, bo miałam wątpliwości Dzięki za ich rozwianie.
Tak, obiad był o 14:00 I najadłam się nim.
Dzięki za ocenę
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 14:17   #4527
motylek2701
Rozeznanie
 
Avatar motylek2701
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 846
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
Pyyyyyy pt. "zaczzynam cieszyc sie P"

1. kromka chleba ziarnistego przysmazona na masle z szynka (musze jakas kielbaske zakupic), a do tego 2 duze jaja wybełtane z duza iloscia zoltego sera, sos cyganski, ketchup, pomidor i jeszcze jedna kromka chleba z serkiem topionym ziolowym, serem twarogowym, ogorkiem, musztarda, garsc orzeszkow solonych, kawa z mlekiem i cukrem (slodze 2 lyzeczki)

500ml wody jablkowej Jupik (niedobra) lepiej takich wód nie pić nie ma w nich wbrew pozorom zbyt wiele zdrowia

2. pączek (80g) z duza iloscia lukru z różą, garsc orzechow wloskich, garsc sliwek suszonych, kawa z mlekiem i cukrem

3. ok 75-80g makaronu, 3 pulpety w sosie pomidorowo-cyganskim usmazone na masle czosnkowym z mieszana warzywna serkiem topionym zwyklym serem zoltym / kawałek placka (biszkopt, masa budyniowa, jablka w galaretce, kokos prazony na masle)

4. niestety podjadane w czasie ćwiczeńlabolatoryjnych : paczka drazy kokosowych, degustacja piwa

5. jogobella jablkowo-cynamonowa, mix platków, mieszanka studencka, otreby granulowane, troche mleka bo za geste, cukier, pomarancza, jablko

6. kisiel, jablko, pasek milki jogurtowej

bardzo prosze o ocene bo malo mi sie wydaje ;/
Moim zdaniem Twoje jadłospisy są najlepsze (za raz po twinsach21) jadlospis w tym wątku za równo jakościowo i ilościowo- oczywiście co do P. Widać luz, jesz na co masz ochotę tak jak na P powinno być! Gratuluję i oby tak dalej
motylek2701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 14:49   #4528
paszka016
Raczkowanie
 
Avatar paszka016
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

To może ja wypowiem sie teraz na ten temat : hm... powiem szczerze zrobiło mi sie bardzo przykro ze pewna osoba tak uwaza ze to za duzo .. kiedys jadłam za malo i niewartosciowo i tez dostawalam baty ktore mi bardzo pomogly do przelamania sie do normalnego jedzenia ... byla we mnie totalna blokada zylam wylacznie jedzeniem obliczaniem kcal oczywiscie w moim przypadku zawyzaniem .. jem tak juz od 2 tygodni i nie przytylam wogole ! ... poprostu zaczelam jesc normalnie bo stwierdzilam ze zycie mam jedno i nie bede ograniczac sobie przyjemnosci jak robilam to do tej pory .. Moze i dla niektorych to wyglada jak P ale dla mnie to to nie jest .. uwielbiam platki i moge zjesc nawet ich cala paczke no cuz nie moja wina .. a zreszta po co sie tlumacze ? jem bo mam ochote i tyle .

Przepraszam jak kogos urazilam i za ot'a
__________________
"żyjemy nie tak jak chcemy,ale tak jak potrafimy"

21.06.2009 - Ten jedyny <3

38-39-40-41-42-43-44-45-46-47-48-49-50-51-52
paszka016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 15:08   #4529
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez paszka016 Pokaż wiadomość
To może ja wypowiem sie teraz na ten temat : hm... powiem szczerze zrobiło mi sie bardzo przykro ze pewna osoba tak uwaza ze to za duzo .. kiedys jadłam za malo i niewartosciowo i tez dostawalam baty ktore mi bardzo pomogly do przelamania sie do normalnego jedzenia ... byla we mnie totalna blokada zylam wylacznie jedzeniem obliczaniem kcal oczywiscie w moim przypadku zawyzaniem .. jem tak juz od 2 tygodni i nie przytylam wogole ! ... poprostu zaczelam jesc normalnie bo stwierdzilam ze zycie mam jedno i nie bede ograniczac sobie przyjemnosci jak robilam to do tej pory .. Moze i dla niektorych to wyglada jak P ale dla mnie to to nie jest .. uwielbiam platki i moge zjesc nawet ich cala paczke no cuz nie moja wina .. a zreszta po co sie tlumacze ? jem bo mam ochote i tyle .

Przepraszam jak kogos urazilam i za ot'a
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 15:09   #4530
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Mój pierwszy raz tutaj od baaaardzo dawna. Nie bijcie

R
9:00 wieśniak z rzodkiewką i pomidorkiem
11:00 garść pistacji, 0,5 l czerwonej herbaty
13:30 mix stałat z pomidorkiem koktajlowym, ogórkiem i grillowanym stekiem z łososia
16:00 jabłko, 0,5 l czerwonej herbaty
21:00 tuńczyk z puszki z oliwkami i papryką
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.