Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-05, 18:19   #4531
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

(http://wiadomosci.onet.pl/2072701,28...adomosceu.html z kciukowego)
jednym słowem DŻIZAS

jak jej szkoda nie było kasy na te testy
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 19:45   #4532
klaaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 380
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Dziś miałam dwie godziny jazd doszkalających, inny instruktor, inny ośrodek i jeden wniosek: co ja robiłam przez 30 godzin, bo chyba nauką jazdy to tego nazwać nie można. Teraz odniosłam takie wrażenie, że to była taka zwykła jazda z punktu A do punktu B, ale żadnej nauki. Teraz instruktor mi wszystko wytłumaczył i się zastanawiam jak to będzie na egzaminie, naprawdę częściowo straciłam wiarę w siebie, do tego doszło to, że jazda po ciemku i jeszcze deszcz padał, to już w ogóle kiepsko. Ale się cieszę, że poszłam na te jazdy, bo się przynajmniej czegoś nauczyłam.
No to tak: nauczył mnie jak parkować, nie na jakieś głupie: w tym miejscu zaczynasz kręcić tyle, potem kąt 45 stopni, tylko na wyczucie, to samo z łukiem. Poza tym, okazało się, że wcześniej instruktor zapomniał mnie nauczyć zawracania na 3, no i ogólnie kierownicą źle kręcę, nie no po prostu super. Poćwiczyłam trochę, ale ile można wyćwiczyć w 2h. To teraz pozostaje tylko wiara, że może jednak jakoś mi się uda na tym egzaminie, a potem uczyć się jeździć swoim samochodem.
klaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 12:44   #4533
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

witam drogie wizazanki jestem wlasnie w trakcie robienia prawa jazdy, a wlasciwie to juz pod koniec, zostaly mi tylko 4 godziny. Na poczatku wszyscy mnie chwalili dobrze mi szlo, bylam przekonana ze dam rade ale teraz idzie mi gorzej niz na poczatku ;/ ciagle mi gasnie pod gorke, instruktor mowi ze mnie udusi chyba za to... a dzien wczesniej wszystko ladnie pieknie, az powiedzial, ze nie bałby sie dac mi juz teraz samochod... Nie wiem co jest nie tak... moze to porostu gorszy dzien, ale co do gasniecia to na pewno nie powinno mi isc gorzej niz na poczatku...Jestem na siebie strasznie zla i zaczynam powatpiewac, malo sie nie poplakalam w samochodzie... Mialyscie taki dzien, ze nic wam nie wychodzilo, nawet najlatwiejsze manewry?
aguna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 13:14   #4534
qczelo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 85
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

miałam takich dni sporo,jeden z nich na dzień przed egzaminem, zreszta oblanym na placu z totalnej głupoty i mega nerwów; zreszta w srodku kursu tez sie zdarzyło tak pare razy, ale to naprawde kwestia "gorszych dni" jak dla mnie, bo jak sie skupiłam juz to bylo tylko lepiej, w koncu jesli chodzi o jazde autem to jakby sie nie chciało to jednak chyba trudno się cofnąć w nauce i umiejętnościach?
qczelo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 13:35   #4535
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

ale czasem doslownie wydaje mi sie, ze sie cofam w tej nauce :p zauwazylam, ze jak na wstepie cos zrobie zle, tak wlasnie jak dzisiaj, to przez cale jazdy juz tak leci... chociaz jestem osoba niestresujaca sie wiec sie sobie troche dziwie... ale za to mocno wkurzajaca sie zobaczymy na nastepnych jazdach jak mi pojdzie, mam nadzieje ze bedzie dobrze...
aguna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 14:51   #4536
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
trzymamy
Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
)
Cytat:
Napisane przez elmoska Pokaż wiadomość
gold-fish koniecznie napisz jak Ci poszlo
Kciuki pomogły- zaliczyłam bezbłędnie
teraz czekam na telefo, że jest wolny grafik
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 16:07   #4537
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez aguna Pokaż wiadomość
witam drogie wizazanki jestem wlasnie w trakcie robienia prawa jazdy, a wlasciwie to juz pod koniec, zostaly mi tylko 4 godziny. Na poczatku wszyscy mnie chwalili dobrze mi szlo, bylam przekonana ze dam rade ale teraz idzie mi gorzej niz na poczatku ;/ ciagle mi gasnie pod gorke, instruktor mowi ze mnie udusi chyba za to... a dzien wczesniej wszystko ladnie pieknie, az powiedzial, ze nie bałby sie dac mi juz teraz samochod... Nie wiem co jest nie tak... moze to porostu gorszy dzien, ale co do gasniecia to na pewno nie powinno mi isc gorzej niz na poczatku...Jestem na siebie strasznie zla i zaczynam powatpiewac, malo sie nie poplakalam w samochodzie... Mialyscie taki dzien, ze nic wam nie wychodzilo, nawet najlatwiejsze manewry?
Tak, miałam taki dzień, nawet tu o nim pisałam
Ogólnie, im więcej mam godzin wyjeżdżonych, tym bardziej się zastanawiam nad tym, czy jest sens w ogóle podchodzić do egzaminu. W sumie chciałabym się wrócić do tych początkowych godzin. Może bym się coś więcej nauczyła.
No a teraz pozostaje dotrwać do 30 godziny, a później wykupić pakiet kolejnych 30
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-06, 16:18   #4538
elmoska
Zakorzenienie
 
Avatar elmoska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 413
GG do elmoska Wyślij wiadomość przez MSN do elmoska
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Ja jak jezdzilam w tamtej szkole to zapominalam ze do zmiany biegu trzeba wcisnac sprzeglo takze gorsze dni to normalka
__________________

BBL
5/28

AC MILAN CAMPIONI D`ITALIA


elmoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 16:21   #4539
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

ja jestem po już po łuku. Zdenerwowana. Nie wychodził mi, cały czas zjeżdżałam w lewo, jestem taka zła na siebie . Jeszcze instruktor powiedział tylko "1 pełny obrót w prawo przy 2gim słupku" i wyszedł. Stał jak wół i pisał smsy. Nie wiem kiedy odręcać kierownice bo mi nie powiedział. A jak pod koniec go spytałam co poprawić i w ogóle jak mi wychodzi (bo przecież nie widzę czy najeżdżam na linie, a pachołka nie zabiłam), to powiedział "ty bys chciała wszystko wszystko raz dwa, a to się tak nie da"...
Chyba nie zdam przez ten cholerny łuk
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 16:38   #4540
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
Tak, miałam taki dzień, nawet tu o nim pisałam
Ogólnie, im więcej mam godzin wyjeżdżonych, tym bardziej się zastanawiam nad tym, czy jest sens w ogóle podchodzić do egzaminu. W sumie chciałabym się wrócić do tych początkowych godzin. Może bym się coś więcej nauczyła.
No a teraz pozostaje dotrwać do 30 godziny, a później wykupić pakiet kolejnych 30

dokladnie, dokladnie :P wykupie dodatkowe jazdy na pewno, wiadomo im wiecej godzin, tym lepiej... ciekawe czemu tak jest, ze im dluzej jezdzimy tym nam gorzej idzie.

aanneett osobiscie odradzam robienia luku jakimikolwiek schematami, dwa obroty w ta, jeden przy tym slupku... dla mnie to glupota... ale wiadomo jak komu wygodniej... za drugim razem pojdzie ci na pewno lepiej, przymaj sie jak najblizej prawej strony...
aguna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 16:43   #4541
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

No... Mi już wstyd mówić, która to godzina, gdy instruktor pyta...
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-06, 16:46   #4542
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez aguna Pokaż wiadomość
dokladnie, dokladnie :P wykupie dodatkowe jazdy na pewno, wiadomo im wiecej godzin, tym lepiej... ciekawe czemu tak jest, ze im dluzej jezdzimy tym nam gorzej idzie.

aanneett osobiscie odradzam robienia luku jakimikolwiek schematami, dwa obroty w ta, jeden przy tym slupku... dla mnie to glupota... ale wiadomo jak komu wygodniej... za drugim razem pojdzie ci na pewno lepiej, przymaj sie jak najblizej prawej strony...
no własnie instruktor mi mówi żebym się lewej trzymała.
Nie wiem może to przez ten stres. Jak cofałam to kazał mi bezwzględnie patrzeć w tylną szybę, nawet nie mogłam spojrzeć na prawe lusterko jak wygląda linia, bo odrazu się darł. Może to on mnie tak stresuje
Nie wiecie czy na egzaminie mogę patrzeć jak chce, czy muszę jechać do tyłu z obróconą głową?
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 16:49   #4543
souvenir
Zadomowienie
 
Avatar souvenir
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 857
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
ja jestem po już po łuku. Zdenerwowana. Nie wychodził mi, cały czas zjeżdżałam w lewo, jestem taka zła na siebie . Jeszcze instruktor powiedział tylko "1 pełny obrót w prawo przy 2gim słupku" i wyszedł. Stał jak wół i pisał smsy. Nie wiem kiedy odręcać kierownice bo mi nie powiedział. A jak pod koniec go spytałam co poprawić i w ogóle jak mi wychodzi (bo przecież nie widzę czy najeżdżam na linie, a pachołka nie zabiłam), to powiedział "ty bys chciała wszystko wszystko raz dwa, a to się tak nie da"...
Chyba nie zdam przez ten cholerny łuk
bardzo olewczy stosunek, skoro już pytałaś to powinien Ci odpowiedzieć, nie mówiąc o tym że jego tekst był nie na miejscu, bo trzeba wiedzieć jak robić łuk, żeby móc go ćwiczyć. Płacisz za to, wiec ma Cię uczyć, a nie pisać sms, miej na niego oko. A jeśli chcesz sposobu na łuk, to duzo było ich opisywanych w tym wątku

Cytat:
Nie wiecie czy na egzaminie mogę patrzeć jak chce, czy muszę jechać do tyłu z obróconą głową?
niestety musisz sie obrócić, na prostej . Za łuk na samych lusterkach bez patrzenia w tylną szybę oblewają niestety

Edytowane przez souvenir
Czas edycji: 2009-11-06 o 16:52
souvenir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 16:53   #4544
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
no własnie instruktor mi mówi żebym się lewej trzymała.
Nie wiem może to przez ten stres. Jak cofałam to kazał mi bezwzględnie patrzeć w tylną szybę, nawet nie mogłam spojrzeć na prawe lusterko jak wygląda linia, bo odrazu się darł. Może to on mnie tak stresuje
Nie wiecie czy na egzaminie mogę patrzeć jak chce, czy muszę jechać do tyłu z obróconą głową?
ja patrze w prawe lusterko i obserwuje linie, trzymam sie jak najblizej prawej strony, bo tak mnie uczono i wychodzi 100/100 razy. Za to jak sie mialam patrzec tylko w tylna szybke to ni cholery...! Na egzaminie rob jak ci wygodnie, ale musisz zerkac na wszystkie lusterka oraz tylna szybe zeby egzaminator sie nie przyczepil. I udaje ze patrze do tylu... Swoja droga nie wiem jak moze kazac ci sie trzymac lewej linii skoro jak skrecasz to przod samochodu zachodzi na lewo!! W tym celu sam luk jest przeciez szerszy w samym zakrecie...

Edytowane przez aguna
Czas edycji: 2009-11-06 o 16:55
aguna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 16:57   #4545
klaaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 380
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Przede wszystkim powinno się chyba patrzeć na egzaminie przez tylną szybę, ale przez lusterka też można. W sumie to wkurzają mnie takie zasady, ważne żeby zrobić to tak żeby wyszło, a nie w taki sposób jak Ci każą, niektórym łatwiej na lusterka, innym do tyłu.
A co do tych schematów to też mnie to denerwuje, mój instruktor uczył mnie wszystkiego na te sposoby, ale na szczęście wczoraj inny mi to wszystko mniej więcej wytłumaczył, bo na te ich sposoby to może i egzamin zdać można na danym samochodzie, ale potem wsiądziesz do innego samochodu i już się to tak ładnie nie kalkuluje.
klaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 16:58   #4546
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
no własnie instruktor mi mówi żebym się lewej trzymała.
Nie wiem może to przez ten stres. Jak cofałam to kazał mi bezwzględnie patrzeć w tylną szybę, nawet nie mogłam spojrzeć na prawe lusterko jak wygląda linia, bo odrazu się darł. Może to on mnie tak stresuje
Nie wiecie czy na egzaminie mogę patrzeć jak chce, czy muszę jechać do tyłu z obróconą głową?
Ja jak dotąd też tylko raz byłam na łuku. I im więcej razy go robiłam, tym gorzej mi szło
Instruktor mi mówił, że mi dobrze idzie, ale ja nie wiem, może się śmiał
W każdym razie miałam jechać przy prawej, w prawym lusterku widząc linię. A na prostej mówił, że mogę się obrócić do tyłu, co nie chyba nie oznacza, że się musi. Patrząc w lusterko i widząc nadal linię, jadąc równolegle z nią też się to da wykonać. Tak mi si wydaje. No i byleby nie stuknąć w słupki na końcu. Grunt, żeby dobrze wykonać, nie tylko trzymać się jakiegoś schematu.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 17:17   #4547
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez klaaa Pokaż wiadomość
Przede wszystkim powinno się chyba patrzeć na egzaminie przez tylną szybę, ale przez lusterka też można. W sumie to wkurzają mnie takie zasady, ważne żeby zrobić to tak żeby wyszło, a nie w taki sposób jak Ci każą, niektórym łatwiej na lusterka, innym do tyłu.
A co do tych schematów to też mnie to denerwuje, mój instruktor uczył mnie wszystkiego na te sposoby, ale na szczęście wczoraj inny mi to wszystko mniej więcej wytłumaczył, bo na te ich sposoby to może i egzamin zdać można na danym samochodzie, ale potem wsiądziesz do innego samochodu i już się to tak ładnie nie kalkuluje.
Chyba też będę musiała wziąć innego instruktora, bo przy tym nie czuje się swobodnie, a dodatkowo jeżdżę na starym Punto (a egzamin jest na Grande Punto)

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
Ja jak dotąd też tylko raz byłam na łuku. I im więcej razy go robiłam, tym gorzej mi szło
Instruktor mi mówił, że mi dobrze idzie, ale ja nie wiem, może się śmiał
W każdym razie miałam jechać przy prawej, w prawym lusterku widząc linię. A na prostej mówił, że mogę się obrócić do tyłu, co nie chyba nie oznacza, że się musi. Patrząc w lusterko i widząc nadal linię, jadąc równolegle z nią też się to da wykonać. Tak mi si wydaje. No i byleby nie stuknąć w słupki na końcu. Grunt, żeby dobrze wykonać, nie tylko trzymać się jakiegoś schematu.
No chyba też mi się wydaje że można zerkać. Mój instruktor śledził każde moje spojrzenie i jeszcze jak się obróciłam do tyłu to głowe mi tak szarpnął do siebie żebym widziała srodek [a i tak widziałam, to było niepotrzebne]
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 17:51   #4548
souvenir
Zadomowienie
 
Avatar souvenir
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 857
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

każdy robi jak mu wygodnie, ale chociaż dla picu polecam patrzeć w tylną szybę, znam 2 przypadki nie zdania na łuku właśnie z tego powodu, że bez odwracania się robili na same lusterka.
souvenir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 19:24   #4549
Czekoladkaa
Raczkowanie
 
Avatar Czekoladkaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 169
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

hej dziewczyny, ja dziś też po gorszym dniu, ostatnio tak świetnie mi szło a teraz tydzień przerwy i czuję się jakbym zaczynała od nowa
łuku nawet nie ćwiczymy, byliśmy raz ale wszystko robiłam na chybił-trafił on mnie nie uczy tymi schematami a ja nie potrafię wyczuć auta żeby zaliczyć ten łuk
chyba przelecę wątek i zdam się na wasze sposoby, wiem jedno bez udanych prób łuku przynajmniej w 90% nie wybieram się na egzamin

poza tym mam już termin na teorie i też jestem wkurzona bo bardzo późno, dopiero na 16 listopada co oznacza że pierwszy egzamin praktyczny będe miała dopiero około 7 grudnia
ehhh gorszy dzień jakiś
__________________
12.05.2012 godz. 15
Czekoladkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-06, 19:36   #4550
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Dziewczyny! Mogę dołączyć? Śledzę wątek już od kilku tygodni, ponieważ w poniedziałek zaczynam kurs i strasznie się boję! Z tego co zdążyłam się zorientować w szkole jazdy, do której się zapisałam, to będą tylko 4 lekcje teoretyczne. U Was też tak było? Bo mnie się wydaje, że to trochę mało...
Powiedzcie mi czy na pierwsze zajęcia przygotowywałyście się już np. z pytań testowych?
__________________
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 19:59   #4551
Basiek19
Zakorzenienie
 
Avatar Basiek19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 831
GG do Basiek19 Send a message via Skype™ to Basiek19
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
no własnie instruktor mi mówi żebym się lewej trzymała.
Nie wiem może to przez ten stres. Jak cofałam to kazał mi bezwzględnie patrzeć w tylną szybę, nawet nie mogłam spojrzeć na prawe lusterko jak wygląda linia, bo odrazu się darł. Może to on mnie tak stresuje
Nie wiecie czy na egzaminie mogę patrzeć jak chce, czy muszę jechać do tyłu z obróconą głową?
Na egzaminie możesz patrzeć w lusterka, ale dojeżdrzając do koperty, powinno się przez tylną szybę popatrzeć tak jak dziewczyny pisały, podobno często się o to czepiają...


Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Mogę dołączyć? Śledzę wątek już od kilku tygodni, ponieważ w poniedziałek zaczynam kurs i strasznie się boję! Z tego co zdążyłam się zorientować w szkole jazdy, do której się zapisałam, to będą tylko 4 lekcje teoretyczne. U Was też tak było? Bo mnie się wydaje, że to trochę mało...
Powiedzcie mi czy na pierwsze zajęcia przygotowywałyście się już np. z pytań testowych?
Witaj
Ja miałam zajecia z terorii codziennie przez dwa tygodnie I na 1-sze się nie przygotowywałam w ogóle po to idziesz, żeby sie dowiedzieć co i jak coś do notowania mozesz wziać ze soba, chociaż w ośrodku powinni Ci dać
__________________
Basiek19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 19:59   #4552
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Mogę dołączyć? Śledzę wątek już od kilku tygodni, ponieważ w poniedziałek zaczynam kurs i strasznie się boję! Z tego co zdążyłam się zorientować w szkole jazdy, do której się zapisałam, to będą tylko 4 lekcje teoretyczne. U Was też tak było? Bo mnie się wydaje, że to trochę mało...
Powiedzcie mi czy na pierwsze zajęcia przygotowywałyście się już np. z pytań testowych?
witaj
4h to baaardzo mało, żeby nie powiedzieć za mało
Ja przed pierwszymi zajęciami robiłam sobie testy, robiłam sobie je własciwie dużo wczesniej niż zaczęłam kurs - bardzo mi to ułatwiło.
Oczywiscie nie musisz je wszystkie znać odrazu, nikt tego nie będzie wymagał, byle bys się wyrobiła do egzaminu wewnętrznnego po 30 (przepisowych) godzinach wykładów

Basiek
i chyba zacznę robić łuk po swojemu czyli tylna szyba + lusterka, bo na samej szybie tylnej to maszczę odrazu

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2009-11-06 o 20:02
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 21:21   #4553
Basiek19
Zakorzenienie
 
Avatar Basiek19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 831
GG do Basiek19 Send a message via Skype™ to Basiek19
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
witaj
4h to baaardzo mało, żeby nie powiedzieć za mało
Ja przed pierwszymi zajęciami robiłam sobie testy, robiłam sobie je własciwie dużo wczesniej niż zaczęłam kurs - bardzo mi to ułatwiło.
Oczywiscie nie musisz je wszystkie znać odrazu, nikt tego nie będzie wymagał, byle bys się wyrobiła do egzaminu wewnętrznnego po 30 (przepisowych) godzinach wykładów

Basiek
i chyba zacznę robić łuk po swojemu czyli tylna szyba + lusterka, bo na samej szybie tylnej to maszczę odrazu
A Ty łuk robisz na wyczucie, czy sposobem? kiedy odkręcasz kierownicę jadąc do tyłu i cały ten czas patrzysz przez tylną szybę Bo ja jak bym chciała tylko przez szybe patrzec, to daleko bym nie zajechała Właściwie to patrze tylko na lusterka, czy prosto jade i przy koncu odwracam głowę, zeby sie zatrzymać w tej kopercie, a nie za blisko
__________________
Basiek19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 21:50   #4554
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

U mnie 15 h wyjeżdzonych

ogólnie czuję się dobrze, ale instruktor ma dużo zastrzeżeń m. in do za szybkiej jazdy...ciągle przekraczam prędkość, na dodatek próbuję "przejeżdżać pieszych na pasach", za poźno hamuje

Plac, hm... wszytsko dobrze, nie dotykam słupków, nie wyjeżdzam za linie tylko za szybko:/ instruktor mówi że boi sie że na egzaminie przez stres moge nie zdążyć zahamować.

Parkowanie, o zgrozo, nie możliwe ale równoległe jest ok a prostopadłe to jakaś masakra
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 22:30   #4555
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez Basiek19 Pokaż wiadomość
A Ty łuk robisz na wyczucie, czy sposobem? kiedy odkręcasz kierownicę jadąc do tyłu i cały ten czas patrzysz przez tylną szybę Bo ja jak bym chciała tylko przez szybe patrzec, to daleko bym nie zajechała Właściwie to patrze tylko na lusterka, czy prosto jade i przy koncu odwracam głowę, zeby sie zatrzymać w tej kopercie, a nie za blisko
robię na wyczucie i cały czas mam patrzeć tylko przez tylną szybę (jak tylko zrobię pierwszy obrót kierownicą) :/
następnym razem nie ma bata- robię po swojemu :P

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2009-11-06 o 22:31
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 08:12   #4556
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

dziewczyny, powiedzcie mi jak wy ruszacie pod gorke bo ja juz normalnie nie mam do tego sily... Każą robic tak ze trzymam hamulec, puszczam sprzeglo az samochod zacznie skakac, puscic hamulec i dodac gazu. tylko ze jak tak zrobie to albo i tak mi sie stoczy albo zgasnie! wiec robie tak ze puszczam troche sprzegla i szybko dodaje gazu - wtedy tez mi gasnie instruktor mowi ze robie to za szybko i dodaje za malo gazu, ale czasem nawet nie zdazam dodac tego gazu bo mi juz zgasnie ;/ poraddzie mi cos...
aguna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 10:41   #4557
klaaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 380
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez aguna Pokaż wiadomość
dziewczyny, powiedzcie mi jak wy ruszacie pod gorke bo ja juz normalnie nie mam do tego sily... Każą robic tak ze trzymam hamulec, puszczam sprzeglo az samochod zacznie skakac, puscic hamulec i dodac gazu. tylko ze jak tak zrobie to albo i tak mi sie stoczy albo zgasnie! wiec robie tak ze puszczam troche sprzegla i szybko dodaje gazu - wtedy tez mi gasnie instruktor mowi ze robie to za szybko i dodaje za malo gazu, ale czasem nawet nie zdazam dodac tego gazu bo mi juz zgasnie ;/ poraddzie mi cos...
Górka zawsze mi wychodziła i robiłam ją tak (chyba? już nie pamiętam, to tak na wyczucie bardziej, bo za pierwszym razem mi wytłumaczył, drugi raz robiłam po miesiącu, doszłam do wniosku, że nic nie pamiętam, ale pomyślałam i wyszło) zaciągam hamulec, ale cały czas trzymam wciśnięty ten guzik, żeby szybko opuścić, powoli puszczam sprzęgło i jak widzę, że samochód chce ruszać, to opuszczam hamulec i lekko gaz i wychodziło.

A co do łuku to instruktor kazał mi odkręcać kierownicą jak mam tylną środkową tyczkę na środku tylnej szyby, ale w praktyce to było tak, że jak robiłam to wtedy, to zawsze nie było odpowiedni moment, jakoś mi to nie wychodziło, a na ostatnich jazdach instruktor mi wytłumaczył żeby patrzeć przez prawe lusterko i jak widzę, że samochód jest już prosto to prostować kierownicę. Więc żeby nie było, że nie patrzę w tylną szybę, to patrzę do czasu kiedy ta środkowa tyczka jest mniej więcej na środku, wtedy w prawe lusterko, prostuje, i dalej patrząc do tyłu jadę i od czasu do czasu w lusterka, czy jest prosto.

Trochę się rozpisałam, ale może to coś komuś pomoże .
klaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 11:20   #4558
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

klaaa z recznego umiem ruszac, ale chce umiec dobrze to robic z hamulca noznego, a nie jak mi sie uda to sie uda, a jak nie to zgasnie...
aguna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 11:51   #4559
klaaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 380
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez aguna Pokaż wiadomość
klaaa z recznego umiem ruszac, ale chce umiec dobrze to robic z hamulca noznego, a nie jak mi sie uda to sie uda, a jak nie to zgasnie...
A to też trudne nie jest: powoli puszczasz, jak zaczyna ruszać to puszczasz hamulec i lekko gaz, przede wszystkim trzeba wyczuć samochód, jak się czuje samochód, wie jak on reaguje to nie ma większego problemu.
klaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 12:46   #4560
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez klaaa Pokaż wiadomość
A to też trudne nie jest: powoli puszczasz, jak zaczyna ruszać to puszczasz hamulec i lekko gaz, przede wszystkim trzeba wyczuć samochód, jak się czuje samochód, wie jak on reaguje to nie ma większego problemu.

trzeba bardziej wtedy podgazować i płynnie puszczać sprzęgło to pójdzie bez problemu

Ja dzis znowu miałam łuk i powiem Wam, że WYCHODZIŁ robiłam po swojemu i patrzyłam w lusterko prawe i szło jak po masle bez stresu, bez pospiechu, bo instr. sobie gdzies poszedł
W drodze powrotnej tym razem rozmawiał ze mną, a nie siedział jak kamienna skała
[Chyba wczoraj to był kryzysowy dzień]
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.