Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-06, 17:37   #4561
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

U mnie problem z jedzeniem trwał tylko kilka dni
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 19:36   #4562
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

U mnie to podwyższenie sprawiało problem ok tygodnia, później sie starło na utrzymanie diety bym nie liczyla :P tez na poczatku myślałam ze czeka mnie rok z jedzeniem papek :P przeliczylam sie :P

Myślałam ze tylko ja zaczęłam szaleć ze szminkami fajnie wyglądają takie kolorowe ligatury do wyrazistej szminki
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 08:14   #4563
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Odkleił mi się dziś zamek na dolnej szóstce... Równo za tydzień mam wizytę u orto - doradźcie, mam próbować się wbić dziś na przyklejenie czy czekać ten tydzień...?
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 09:17   #4564
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość
Odkleił mi się dziś zamek na dolnej szóstce... Równo za tydzień mam wizytę u orto - doradźcie, mam próbować się wbić dziś na przyklejenie czy czekać ten tydzień...?
Dzwoń i zapytaj
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 09:25   #4565
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dzwoniłam. Umówiłam się na poniedziałek - dziś nikogo nie ma, a nie uśmiecha mi się chodzić cały tydzień z odklejonym zamkiem...
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-08, 12:10   #4566
ania120kg
Raczkowanie
 
Avatar ania120kg
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 183
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hejka ,
pierwsze 2 tygodnie w RMF za mną . Tak jak mówiłyście jest dużo lepiej, bardzo ładnie już jem ( ale z tego to akurat bym się tak nie cieszyła ) coraz lepiej też mówię, ale niestety nie przestałam seplenić , jest lepiej ale szału nie ma generalnie wszystko na plus. W piątek byłam u orto. na takiej nie planowanej wizycie bo mi się wydawało że coś się tak odkleja, ale nie. Sprawdziła i wszystko jest ok, a przy okazji pomierzyła łuk górny i wszystko ładnie się rozszerza. W ogóle to zadzwoniłam w czwartek, że coś mnie tam niepokoi, i asystentka bez zbędnego dociekania umówiła mnie na 15-sto minutową wizytę pomiędzy innymi pacjentkami, jak się okazało że wszystko ok to mi się tak trochę głupio zrobiło że im głowę zawracam, ale Orto. że potrzebnie, że dobrze że reaguje, że jak coś to mam zawsze dzwonić, bo lepiej sprawdzić itp. że jak coś to ona zawsze przyjmie nawet wieczorem, po pracy w sensie, bo nie warto bagatelizować no w szoku jestem mówię wam, oby tak dalej nam się współpraca układała
ania120kg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-08, 13:07   #4567
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez ania120kg Pokaż wiadomość
Hejka ,
pierwsze 2 tygodnie w RMF za mną . Tak jak mówiłyście jest dużo lepiej, bardzo ładnie już jem ( ale z tego to akurat bym się tak nie cieszyła ) coraz lepiej też mówię, ale niestety nie przestałam seplenić , jest lepiej ale szału nie ma generalnie wszystko na plus. W piątek byłam u orto. na takiej nie planowanej wizycie bo mi się wydawało że coś się tak odkleja, ale nie. Sprawdziła i wszystko jest ok, a przy okazji pomierzyła łuk górny i wszystko ładnie się rozszerza. W ogóle to zadzwoniłam w czwartek, że coś mnie tam niepokoi, i asystentka bez zbędnego dociekania umówiła mnie na 15-sto minutową wizytę pomiędzy innymi pacjentkami, jak się okazało że wszystko ok to mi się tak trochę głupio zrobiło że im głowę zawracam, ale Orto. że potrzebnie, że dobrze że reaguje, że jak coś to mam zawsze dzwonić, bo lepiej sprawdzić itp. że jak coś to ona zawsze przyjmie nawet wieczorem, po pracy w sensie, bo nie warto bagatelizować no w szoku jestem mówię wam, oby tak dalej nam się współpraca układała
To zazdroszczę takiej zaangażowanej orto
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-10, 17:36   #4568
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mam nadzieję moje drogie, że ta cisza to tylko oznaka tego, że wszystko u Was bezboleśnie i zgodnie z planem
Ja odezwę się w poniedziałek, po założeniu dołu U mnie póki co wszystko wporząsiu, no może poza tym że trochę mi dziąsło spuchło za górną 3, nie wiem dlaczego, ale poczekam z tym do poniedziałku.
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 17:55   #4569
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość
Mam nadzieję moje drogie, że ta cisza to tylko oznaka tego, że wszystko u Was bezboleśnie i zgodnie z planem
Ja odezwę się w poniedziałek, po założeniu dołu U mnie póki co wszystko wporząsiu, no może poza tym że trochę mi dziąsło spuchło za górną 3, nie wiem dlaczego, ale poczekam z tym do poniedziałku.
Wlazłam na Twojego insta a tam jakie piękne kociambry
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 18:13   #4570
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Wlazłam na Twojego insta a tam jakie piękne kociambry
A dziękuję bardzo w imieniu kotełów
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 18:34   #4571
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

2 dni po założeniu wypadł mi jeden separator - czy to duży problem?
za półtorej tygodnia mam mieć zakładany aparat
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-10, 20:37   #4572
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
2 dni po założeniu wypadł mi jeden separator - czy to duży problem?
za półtorej tygodnia mam mieć zakładany aparat
Raczej problem :/ Będziesz musiała pewnie przejść się do ortodonty na ponowne włożenie. Gdyby wypadł Ci dzień przed założeniem to ok, ale miałaś go krótko, więc zęby jeszcze nie zdążyły się rozsunąć i zrobić miejsce na pierścienie, a nawet jakby zdążyły to przez 1,5 tygodnia wrócą na swoje miejsce.
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 08:55   #4573
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez who cares Pokaż wiadomość
Raczej problem :/ Będziesz musiała pewnie przejść się do ortodonty na ponowne włożenie. Gdyby wypadł Ci dzień przed założeniem to ok, ale miałaś go krótko, więc zęby jeszcze nie zdążyły się rozsunąć i zrobić miejsce na pierścienie, a nawet jakby zdążyły to przez 1,5 tygodnia wrócą na swoje miejsce.
problem w tym że ortodontka wraca do pracy dopiero w poniedziałek, a nie chciałabym by termin założenia aparatu się przez to przesunął, no ale wyjścia nie ma. Przy takiej sytuacji jednak zaczynam doceniać to, że jednak robie na miejscu a nie na Słowacji...
tam gdzie ten separator wypadł zęby są mocno zcieśnione i pod różnym kątem bo był problem z założeniem go
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 13:20   #4574
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Ortodonta na miejscu to na prawdę fajna sprawa różne aparatowe wypadki sie zdarzają w trakcie leczenia.

Priorytetem jest zadzwonienie do ortodonty. On najlepiej wie czy dana usterka wymaga natuchmiastowej interwencji czy może poczekać do nastepne wizyty. Mi sie zdarzyło prawie cały miesiąc chodzić z odklejonym zamkiem bo pomimo szybkiej interwencji odkleił sie ponownie i orto zdecydował ze musi zamówić nowy zamek co wiązało sie z dluzszym oczekiwaniem. Ale przeważnie ortodonci reagują od razu i często wciskają takich pechowców w kolejke
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 13:45   #4575
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

U mnie nic ciekawego w ostatnich tygodniach się nie dzieje, mam wrażenie, że okres 'szybkich zmian' skończył się po 8 tygodniach. Jednak za 2,5 tygodnia mam wizytę i zakładanie dołu, więc nowe wrażenia gwarantowane
Dodam jeszcze, pewnie niektóre z Was pamiętają, że narzekałam na orto, że mi zrobił coś z jedynka jak przeklejał zamek i jest chropowata - wydaje mi się, że to jakiś fragment kleju(?) się tam przyczepił, bo jakiś czas temu przejeżdzam językiem a tu gładki ząb, taki jak był kiedyś i chropowatości już nie ma.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 19:14   #4576
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
problem w tym że ortodontka wraca do pracy dopiero w poniedziałek, a nie chciałabym by termin założenia aparatu się przez to przesunął, no ale wyjścia nie ma. Przy takiej sytuacji jednak zaczynam doceniać to, że jednak robie na miejscu a nie na Słowacji...
tam gdzie ten separator wypadł zęby są mocno zcieśnione i pod różnym kątem bo był problem z założeniem go
Szkoda, ale wszystkiego dowiesz się pewnie w poniedziałek, może ortodontka coś wykombinuje i uda się nie przekładać zakładania

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
U mnie nic ciekawego w ostatnich tygodniach się nie dzieje, mam wrażenie, że okres 'szybkich zmian' skończył się po 8 tygodniach. Jednak za 2,5 tygodnia mam wizytę i zakładanie dołu, więc nowe wrażenia gwarantowane
Dodam jeszcze, pewnie niektóre z Was pamiętają, że narzekałam na orto, że mi zrobił coś z jedynka jak przeklejał zamek i jest chropowata - wydaje mi się, że to jakiś fragment kleju(?) się tam przyczepił, bo jakiś czas temu przejeżdzam językiem a tu gładki ząb, taki jak był kiedyś i chropowatości już nie ma.
O, czyli problem się rozwiązał sam Pewnie już nie możesz się doczekać zakładania
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 20:26   #4577
Blue Raspberry
Raczkowanie
 
Avatar Blue Raspberry
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 54
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
U mnie nic ciekawego w ostatnich tygodniach się nie dzieje, mam wrażenie, że okres 'szybkich zmian' skończył się po 8 tygodniach. Jednak za 2,5 tygodnia mam wizytę i zakładanie dołu, więc nowe wrażenia gwarantowane
Dodam jeszcze, pewnie niektóre z Was pamiętają, że narzekałam na orto, że mi zrobił coś z jedynka jak przeklejał zamek i jest chropowata - wydaje mi się, że to jakiś fragment kleju(?) się tam przyczepił, bo jakiś czas temu przejeżdzam językiem a tu gładki ząb, taki jak był kiedyś i chropowatości już nie ma.
W takim razie zwątpienie w ortodontę było niesłuszne I dobrze, bo przed Wami jeszcze sporo spotkań

A tak w ogóle to witam Was po paru tygodniach Co prawda nic nie pisałam, ale jestem na bieżąco z Waszymi postami

Aparat mam już 4 tygodnie, a pierwsze małe zmiany zobaczyłam dosłownie po paru dniach. Teraz jak patrzę na stare zdjęcie to jestem w szoku, że przez 4 tygodnie tak bardzo mogło zmienić się ustawienie moich zębów Nie mogę doczekać się kolejnej wizyty, która już za niecałe 2 tygodnie
Blue Raspberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 20:56   #4578
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Jakoś tak bez większych emocji podchodzę do zakładania dołu. Mam tylko dylemat czy iść na higienizację, bo na jednej dolnej jedynce przy dziąśle mam troszeczkę osadu.

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Blue Raspberry a może pokażesz foteczki?
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 21:27   #4579
Blue Raspberry
Raczkowanie
 
Avatar Blue Raspberry
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 54
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Jakoś tak bez większych emocji podchodzę do zakładania dołu. Mam tylko dylemat czy iść na higienizację, bo na jednej dolnej jedynce przy dziąśle mam troszeczkę osadu.

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Blue Raspberry a może pokażesz foteczki?
Górę już masz, więc już wiesz czego się spodziewać Myślę, że ja też nie będę jakoś stresować się zakładaniem dołu.

Zdjęciami na pewno pochwalę się po wizycie Póki co moje ligaturki wyglądają już nieciekawie, więc może odpuszczę sobie wstawianie fotek
Blue Raspberry jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-11, 22:54   #4580
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej
Nosiłam kiedyś aparat w wieku 18-21 lat, jednak po ściągnięciu go wada powróciła, mam w planie odwiedzić moją dawną ortodontkę z nadzieją, że posiada jeszcze historię moich ząbków. W internecie znalazłam, że to z czym się urodziłam to tyłozgryz z protruzją i wygląda mniej więcej tak :http://drutytomojehobby.blog.onet.pl...4360_tr_ti.jpg

Mam 24 lata i obawiam się, że tej wady nigdy nie skoryguję bo zęby nie chcą się wyprostować A uśmiech przez to mam brzydki Ktoś pocieszy?
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 23:06   #4581
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Hej
Nosiłam kiedyś aparat w wieku 18-21 lat, jednak po ściągnięciu go wada powróciła, mam w planie odwiedzić moją dawną ortodontkę z nadzieją, że posiada jeszcze historię moich ząbków. W internecie znalazłam, że to z czym się urodziłam to tyłozgryz z protruzją i wygląda mniej więcej tak :http://drutytomojehobby.blog.onet.pl...4360_tr_ti.jpg

Mam 24 lata i obawiam się, że tej wady nigdy nie skoryguję bo zęby nie chcą się wyprostować A uśmiech przez to mam brzydki Ktoś pocieszy?
Prawidłowo przeprowadzone leczenie i dobrze zastosowana retencja nie powodują, że wada wraca Powinnaś poszukać innego specjalisty według mnie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 23:50   #4582
surrrykatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kolonia surykatek w Namibii
Wiadomości: 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej laski!

Ja też będę miała zakładany aparat w końcu na niego uzbierałam - wybrałam kryształowy, nie będzie go widać chyba że się ktoś przypatrzy Wszyscy mówią, że mojej wady nie widać, ale ja widzę i nie chcę jej mieć.

Strasznie się tylko boję jednego - wyrywania zębów. Mam małą szczękę i muszę wyrwać AŻ 4 stałe zęby.
Miała któraś wyrywane szóstki stałe? Bardzo boli?
surrrykatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 00:00   #4583
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez surrrykatka Pokaż wiadomość
Hej laski!

Ja też będę miała zakładany aparat w końcu na niego uzbierałam - wybrałam kryształowy, nie będzie go widać chyba że się ktoś przypatrzy Wszyscy mówią, że mojej wady nie widać, ale ja widzę i nie chcę jej mieć.

Strasznie się tylko boję jednego - wyrywania zębów. Mam małą szczękę i muszę wyrwać AŻ 4 stałe zęby.
Miała któraś wyrywane szóstki stałe? Bardzo boli?
Yyyy... Z iloma ortodontami się konsultowałaś? Często ekstrakcja zdrowych zębów jest zbędna, bo są inne metody na pozyskanie miejsca w buzi Poza tym wiąże się to ze zmianą wyglądu profilu. Zastanów się, skonsultuj z innym lekarzem jeśli masz możliwość Może w Twoim przypadku obędzie się bez tego.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 00:54   #4584
surrrykatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kolonia surykatek w Namibii
Wiadomości: 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Yyyy... Z iloma ortodontami się konsultowałaś? Często ekstrakcja zdrowych zębów jest zbędna, bo są inne metody na pozyskanie miejsca w buzi Poza tym wiąże się to ze zmianą wyglądu profilu. Zastanów się, skonsultuj z innym lekarzem jeśli masz możliwość Może w Twoim przypadku obędzie się bez tego.
Kształt twarzy może się zmienić na gorsze????
Z jednym. Ale ja nie mam miejsca i bez ósemek, które w każdej chwili mogą urosnąć. Ortodontka powiedziała, że trzeba usunąć, bo potem ósemki zaczną znowu popychać zęby i będzie powtórka.
surrrykatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 01:16   #4585
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez surrrykatka Pokaż wiadomość
Kształt twarzy może się zmienić na gorsze????
Z jednym. Ale ja nie mam miejsca i bez ósemek, które w każdej chwili mogą urosnąć. Ortodontka powiedziała, że trzeba usunąć, bo potem ósemki zaczną znowu popychać zęby i będzie powtórka.
Przed podjęciem decyzji o wyrwaniu zębów powinnaś iść ze zdjęciami rtg do innego lekarza Niekoniecznie na gorszy, ale to wiąże się z pozbyciem się aż 4 zębów Widziałaś jak położone są Twoje ósemki? Nie dostałaś propozycji usunięcia ich chirurgicznie? Co jest dość powszechne swoją drogą Ortodontka w ogóle wytłumaczyła Ci na czym polega Twoja wada? Dała jakieś alternatywy?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 05:26   #4586
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Hej
Nosiłam kiedyś aparat w wieku 18-21 lat, jednak po ściągnięciu go wada powróciła, mam w planie odwiedzić moją dawną ortodontkę z nadzieją, że posiada jeszcze historię moich ząbków. W internecie znalazłam, że to z czym się urodziłam to tyłozgryz z protruzją i wygląda mniej więcej tak :http://drutytomojehobby.blog.onet.pl...4360_tr_ti.jpg

Mam 24 lata i obawiam się, że tej wady nigdy nie skoryguję bo zęby nie chcą się wyprostować A uśmiech przez to mam brzydki Ktoś pocieszy?
Dlaczego wada Ci wróciła? Pomimo retencji? Konsultowałaś się z innym ortodontą?
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 17:54   #4587
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez surrrykatka Pokaż wiadomość
Kształt twarzy może się zmienić na gorsze????
Z jednym. Ale ja nie mam miejsca i bez ósemek, które w każdej chwili mogą urosnąć. Ortodontka powiedziała, że trzeba usunąć, bo potem ósemki zaczną znowu popychać zęby i będzie powtórka.
A nie mówiła Ci orto żeby usunąć te 8? Bo skoro mówi, że będą popychać inne zęby, to znaczy że nie ma na nie miejsca. A jak jest taka sytuacja to chyba lepiej chirurgicznie usunąć 8 niż zdrowe 6...
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 19:22   #4588
surrrykatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kolonia surykatek w Namibii
Wiadomości: 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Przed podjęciem decyzji o wyrwaniu zębów powinnaś iść ze zdjęciami rtg do innego lekarza Niekoniecznie na gorszy, ale to wiąże się z pozbyciem się aż 4 zębów Widziałaś jak położone są Twoje ósemki? Nie dostałaś propozycji usunięcia ich chirurgicznie? Co jest dość powszechne swoją drogą Ortodontka w ogóle wytłumaczyła Ci na czym polega Twoja wada? Dała jakieś alternatywy?
Dała alternatywę - usuwanie ósemek. Operacyjnie, bo ich jeszcze nie ma. Tylko jedna się powoli przebija. Zalążki musiałaby mi wyczyścić. Co jest dużo bardziej traumatyczne niż usunięcie szóstek...
surrrykatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 19:58   #4589
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez surrrykatka Pokaż wiadomość
Dała alternatywę - usuwanie ósemek. Operacyjnie, bo ich jeszcze nie ma. Tylko jedna się powoli przebija. Zalążki musiałaby mi wyczyścić. Co jest dużo bardziej traumatyczne niż usunięcie szóstek...
Uwierz mi-lepiej usunąć ósemki chirurgicznie (dużo dziewczyn na wątku przez to przeszło i żyją-mają się dobrze )
Będziesz miała przez to mniej problemów w przyszłości. Jak zaczną się wyżynać w trakcie/po zakończeniu leczenia-będzie lipa, po prostu Poza tym mało który ortodonta próbuje przesuwać zęby trzonowe, bo rzadko kiedy da się to zrobić sprawnie i o tyle mm ile trzeba. Więc nie wiem jak pani chce to osiągnąć, w miejsce każdej szóstki przesunąć siódemki, a z ósemkami jak się wybija co?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 20:04   #4590
surrrykatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kolonia surykatek w Namibii
Wiadomości: 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Uwierz mi-lepiej usunąć ósemki chirurgicznie (dużo dziewczyn na wątku przez to przeszło i żyją-mają się dobrze )
Będziesz miała przez to mniej problemów w przyszłości. Jak zaczną się wyżynać w trakcie/po zakończeniu leczenia-będzie lipa, po prostu Poza tym mało który ortodonta próbuje przesuwać zęby trzonowe, bo rzadko kiedy da się to zrobić sprawnie i o tyle mm ile trzeba. Więc nie wiem jak pani chce to osiągnąć, w miejsce każdej szóstki przesunąć siódemki, a z ósemkami jak się wybija co?
Przesunąć w miejsce szóstek siódemki, jej zdaniem wtedy zostanie miejsce na ósemki.
Ja tam się nie znam, ale tak mi mówiła.

A to się usuwa pod narkozą?
Szczerze mówiąc - przeraża mnie to.

U mnie nachodzą na siebie dwójki, ale od razu powiedziałam na wstępie - żadnego usuwania zębów, które widać, bo zrezygnuję z leczenia. Za stara jestem na chodzenie ze szczerbami z przodu.

tfu, wystają dwójki leciutko. tak jak np. adriana lima ma wystające jedynki, tak ja dwójki.
rzecz jest w tym, że obecnemu względnemu ładowi mocno zagrażają ósemki właśnie. ósemki samo zło

Edytowane przez surrrykatka
Czas edycji: 2015-11-12 o 20:24
surrrykatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:21.