Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-15, 11:29   #4591
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Myślę, że teraz możesz już poczekać, bo 4 dni zostały Mogłaś w sumie po wizycie pójść od razu, ale pewnie nic takiego się nie stało, tym bardziej, że to nie Twoja wina skoro orto urwał
]

kurcze nie grudnia tylko stycznia ;/ jestem dopiero tydzien po wizycie.. no coz odczekam jeszce tydzien jak zoacze ze znowu sie cofa to pojde..
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 11:46   #4592
maweave
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 37
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lunatique Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź.
Mi też orto przygotowała dwa scenariusze. Pierwszy: operacja szczęki i jej odpowiednie ustawienie (brrrr) a potem dopiero aparat. Drugi wariant (kompromisowy) to aparat herbsta do tego jeszcze rozszerzanie szczęki kolejnym aparatem i leczenie przez ponad 2 lata. Orto jeszcze przed badaniami, oglądając mój zgryz, stwierdziła że jest "prawie dobrze" (tak, tak...prawie). Potem, po przedstawieniu planu leczenia, widząc mój opór przed operacją stwierdziła, że powinnam dobrze się zastanowić czy drugi wariant w ogóle ma sens bo wada w sumie nie jest wielka, leczenie będzie długie, kosztowne i bolesne a efekty mogą nie rzucić na kolana (bo jedyne 100% rozwiązanie problemu to operacja).
Do tego jest jeszcze ryzyko że znów zaczną się problemy ze stawem skroniowo-szczękowym (kilka razy, podczas ziewania szczęka zrównała się z żuchwą i nie mogłam zamknąć ust).
Wcześniej (przez ostatnie 3 lata) nosiłam aparat ruchomy który przyniósł efekty. I przy okazji (odstukać w niemalowane) rozwiązał problemy stawowe. Boję się że aparat mógłby coś niecoś poprawić ale naprawiając jedno, popsułby drugie. Tchórz ze mnie

Rozumiem że na dół zakładasz zwykły stały aparat, tak? A co z operacją? Masz już jakiegoś specjalistę na oku? Wiesz jak długo dochodzi się do siebie po takiej operacji?
Ja obecnie mam założony aparat rozszerzający szczękę, tj. hyrax i szczerze powiem, że kompletnie mi nie utrudnia życia. Pierwsze dni owszem, ale teraz już prawie zapominam, że to mam
No i w piątek zakładam na dół aparat, zwykły, stały, metalowy; a z górą muszę poczekać pół roku, ze względu właśnie na to rozszerzanie szczęki, które musi się "utrwalić".

U ciebie sytuacja jest na pewno znacznie lepsza niż u mnie, tyłozgryz nie jest moja jedyną wadą... mam też pod złym kątem ustawioną szczękę i żuchwę, więc to też trzeba "naprawić"(tylko tylne zęby mi się stykają). I na operację decyduję się też ze względu na to, że moje tylne zęby po prostu są cholernie starte; odpukać ze stawami na razie nic mi się nie dzieje.

Specjalisty jeszcze nie szukałam, z tego co mi wiadomo na operację mogę się szykować za 3-3,5roku... Nie wiem czemu twoja orto najpierw kieruje cię na operację, a potem chce dopiero zakładać aparat. Myślałam, że najpierw ustawia się idealnie zęby... (chyba, że twoje są w porządku)

No ale ogólnie na twoim miejscu, gdybym miała wybrać - operacja czy herbst(czytałam coś o tym kiedyś, że chyba właśnie po noszenie tego czegoś, można mieć problemy ze stawami... ), decydowałabym się na operację. Czytałam, o jedzeniu przez słomkę, opuchliźnie przez pół roku, nawet nie powiedziałam tacie, że myślę o operacji, bo "nie wyraziłby zgody" I wizja operacji nadal trochę mnie przeraża.
Ale ja dodatkowo czuję też dyskomfort psychiczny z powodu mojej wady... I naprawdę cholernie się cieszę, mimo, że wiem o tym jak to może boleć potem. Ale zadowalające efekty wynagrodzą mi wszystko.

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
Sama bede miec operacje. Mi pomoglo poczytanie tego forum http://www.progenia.org/ i obejrzenie galerii http://picasaweb.google.com/11815820...2qDvtrTJJN_N5Q
Chociaz moja wada nie jest tak powazna, nic na pierwszy rzut oka nie widac, to robie to ze wzgledu na zdrowie. Wczesniej mi przeskakiwala zuchwa i grozilo zwyrodnieniem, dlatego zdecydowalam sie na operacje.
Znaczy ja nie mam progenii, wprost przeciwnie, moja żuchwa jest zbyt mała. Ale te forum również kiedyś przeglądałam... bo no po prostu byłam i jestem zainteresowana tym tematem.

edit: dodałam zdjęcia moich zębów, jeszcze przed założeniem hyraxa... porażka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 89359284.jpg (103,8 KB, 38 załadowań)

Edytowane przez maweave
Czas edycji: 2011-12-15 o 11:59
maweave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 12:12   #4593
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez maweave Pokaż wiadomość
Ja obecnie mam założony aparat rozszerzający szczękę, tj. hyrax i szczerze powiem, że kompletnie mi nie utrudnia życia. Pierwsze dni owszem, ale teraz już prawie zapominam, że to mam
No i w piątek zakładam na dół aparat, zwykły, stały, metalowy; a z górą muszę poczekać pół roku, ze względu właśnie na to rozszerzanie szczęki, które musi się "utrwalić".
Widze ze mamy bardzo podobne leczenie, u mnie najpierw byl aparat na dol. Potem hyrax(jeszcze przed tym mialam zabieg) a po paru miesiacach aparat na gore.
Dobrze ze ci hyrax nie przeszkadza, u mnie jednak dalo sie zauwazyc roznice w mowieniu
Cytat:
U ciebie sytuacja jest na pewno znacznie lepsza niż u mnie, tyłozgryz nie jest moja jedyną wadą... mam też pod złym kątem ustawioną szczękę i żuchwę, więc to też trzeba "naprawić"(tylko tylne zęby mi się stykają). I na operację decyduję się też ze względu na to, że moje tylne zęby po prostu są cholernie starte; odpukać ze stawami na razie nic mi się nie dzieje.
Tez mam zly kat ustawienia. A nie masz problemu z asymetria twarzy??

Cytat:
Specjalisty jeszcze nie szukałam, z tego co mi wiadomo na operację mogę się szykować za 3-3,5roku... Nie wiem czemu twoja orto najpierw kieruje cię na operację, a potem chce dopiero zakładać aparat. Myślałam, że najpierw ustawia się idealnie zęby... (chyba, że twoje są w porządku)
No wlasnie pierwszy raz slysze zeby najpierw operacja, potem aparat przeciez aparatem sie zeby ustawia do operacji, zaklada sie specjalna szyne operacyjna. Ja bym na miejscu lunatique skonsultowala sie z innymi orto.
Ja operacje moge miec juz w te wakacje, tylko nie moge sie zebrac w sobie i wyrwac wszystkie osemki i pewnie przeze mnie sie to moze opoznic
Cytat:
No ale ogólnie na twoim miejscu, gdybym miała wybrać - operacja czy herbst, decydowałabym się na operację. Czytałam, o jedzeniu przez słomkę, opuchliźnie przez pół roku, nawet nie powiedziałam tacie, że myślę o operacji, bo "nie wyraziłby zgody" I wizja operacji nadal trochę mnie przeraża.
Ale ja dodatkowo czuję też dyskomfort psychiczny z powodu mojej wady... I naprawdę cholernie się cieszę, mimo, że wiem o tym jak to może boleć potem. Ale zadowalające efekty wynagrodzą mi wszystko.

Ja juz mialam jeden zabieg u chirurga, przecinanie kosci miedzy klami, w znieczuleniu miejsciowym mialam opuchlizne z tydzien, a nie czulam zadnego bolu. Chociaz wiadomo ze to byl mniejszy zabieg to jednak troche oswoilam sie z tematem.

Mysle ze opuchlizna trwajaca pol roku to lekka przesada. Mysle ze do miesiaca schodzi opuchlizna, a do pol roku wszystko sie goi, ksztaltuje, uklada ale bez widocznej opuchlizny. I tej opuchlizny sie boje najbardziej, na bol sa zastrzyki a z opuchlizna te pare tyg trzeba chodzic




Cytat:
Znaczy ja nie mam progenii, wprost przeciwnie, moja żuchwa jest zbyt mała. Ale te forum również kiedyś przeglądałam... bo no po prostu byłam i jestem zainteresowana tym tematem.
ja tez nie mam progenii. Zeby z przodu stykaja mi sie na prosto i mam zuchwe troche przesunieta w prawo i lekko do gory sie unosi.
Ogladalam zdjecia i czytalam zeby dowiedziec sie jak sie znosi sama operacje i jak to wyglada
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 12:19   #4594
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
No wlasnie pierwszy raz slysze zeby najpierw operacja, potem aparat przeciez aparatem sie zeby ustawia do operacji, zaklada sie specjalna szyne operacyjna. Ja bym na miejscu lunatique skonsultowala sie z innymi orto.
Też się nad tym zastanawiam. Ale z tego co przeczytałam do tej pory w necie wielkich szans na uniknięcie operacji nie mam.
Noemi, czy w związku z tym co napisałaś, przez 6 miesięcy po operacji właściwie nie można normalnie jeść i mówić?
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 12:27   #4595
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lunatique Pokaż wiadomość
Też się nad tym zastanawiam. Ale z tego co przeczytałam do tej pory w necie wielkich szans na uniknięcie operacji nie mam.
Noemi, czy w związku z tym co napisałaś, przez 6 miesięcy po operacji właściwie nie można normalnie jeść i mówić?
Nie no co ty, mysle ze po miesiacu a nawet wczesniej mozna juz jesc miekkie potrawy. Przeciez kosc nie zrasta sie pol roku.
Ja po moim zabiegu mialam przez 2 tyg jesc tylko plynne potrawy, ale szczerze mowiac nie umialam sie najesc, a zreszta strasznie nie lubie tej konsystencji papki;/ I po tygodniu jadlam juz normalne tylko bardzo miekkie rzeczy. Typu ziemniaczki z jajecznica itp
Najgorsze sa pierwsze 3 dni. Bo w 2 i 3 sie puchnie, wychodza siniaki, a potem juz z gorki. Czasem nawet z dnia na dzien widac roznice

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

a gadac to juz mozna pewnie w ten sam dzien. Zamnij buzie i sprobuj cos powiedziec
Powiem wam ze ja wstedy na sali mialam ekstremalny przypadek. Chlopak mial zmniejszany jezyk i na prawde nie mogl mowic chyba z miesiac bo probowal cos gadac i szwy mu puszczaly Na kontroli po miesiacu go spotkalam i chodzil dalej z zeszytem i dlugopisem.
Na takie cos chyba bym sie nie zdecydowala
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 12:32   #4596
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Póki co zostanę przy swoim ruchomym aparacie. Może z czasem zrobię się odważniejsza
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 12:35   #4597
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lunatique Pokaż wiadomość
Póki co zostanę przy swoim ruchomym aparacie. Może z czasem zrobię się odważniejsza
nic na sile
ja odwazna nie jestem, ale sobie mysle co to taki miesiac w porownaniu z reszta zycia
Poddalam sie leczeniu, nie ma odwrotu i staram sie o tym nie myslec
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 12:39   #4598
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
nic na sile
ja odwazna nie jestem, ale sobie mysle co to taki miesiac w porownaniu z reszta zycia
Poddalam sie leczeniu, nie ma odwrotu i staram sie o tym nie myslec
Gdyby ktoś wtedy gdy miałam problemy ze stawem zaproponował mi taką operację i nastraszył że będzie jeszcze gorzej, pewnie wtedy bym się na nią zdecydowała. Ale skoro mam alternatywę...
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 12:47   #4599
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lunatique Pokaż wiadomość
Gdyby ktoś wtedy gdy miałam problemy ze stawem zaproponował mi taką operację i nastraszył że będzie jeszcze gorzej, pewnie wtedy bym się na nią zdecydowała. Ale skoro mam alternatywę...
Przemysl to wszystko, bo mysle ze bez operacji to tylko zatuszuja ci wade, a ciekawe czy efekt ci sie spodoba.
Mnie straszyla orto ze przed operacja bede wygladac gorzej niz na poczatku leczenia, bo ustawi tak żeby zęby pasowaly po operacji. Ale az tak rezultatow przewidziec sie nie da i wygladam duuuzo lepiej i moj zgryz tez
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 12:52   #4600
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
Przemysl to wszystko, bo mysle ze bez operacji to tylko zatuszuja ci wade, a ciekawe czy efekt ci sie spodoba.
Mnie straszyla orto ze przed operacja bede wygladac gorzej niz na poczatku leczenia, bo ustawi tak żeby zęby pasowaly po operacji. Ale az tak rezultatow przewidziec sie nie da i wygladam duuuzo lepiej i moj zgryz tez
Oj, myślę intensywnie, cały czas
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 15:04   #4601
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Wie ktoras moze jak sie nazywa odwrotnosc progenii?
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 15:14   #4602
cookie_19
Raczkowanie
 
Avatar cookie_19
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Z daleeeka. <3
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Mam już aparat! ;p
Jestem niezadowolona bo:
1. nie mam pierścieni, nie wiem czemu..
2. Nie wiem czy to tak powinno być czy nie, ale z jednej strony mam zamek na 6 a z drugiej nie mam, mam do 5..
Mam pytanie, czy jakby urwał mi się ten zamek z jednej strony to z tyłu zostałby ten drut i mnie kuł? Bo na końcu nie mam..
__________________

Aparatka :
Góra - 15.12.2011

"Iść krętą drogą, ale iść na przód"

Edytowane przez cookie_19
Czas edycji: 2011-12-15 o 15:19
cookie_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 15:18   #4603
lunatique
Rozeznanie
 
Avatar lunatique
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 531
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Wie ktoras moze jak sie nazywa odwrotnosc progenii?
Chyba retrogenia
__________________
Nie mlaskać oczyma!
/S. J. Lec/
lunatique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 15:32   #4604
nataliau90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Witam
9 listopada miałam założony hyrax na akrylowych szynach
30 listopada mi sie odkleił z jednej strony więc orto mi go całkiem odkleiła i przykleiła na mocniejszy klej
Wczoraj kolejny raz mi się odkleił więc dziś zadzwoniłam do orto i umowiła mnie na poniedziałek (jest tylko w poniedzialki środy i niektóre czwartki )czyli 19 grudnia, problem jest w tym ze przed chwilą jadłam i kawałek akrylu sie ułamał w ten sposób ze dwa zeby po lewej stronie nie są przykryte akrylrm
Kurcze i co teraz bede musiała znowu 660zl placic za nowy hyrax bo mialam go nosic do polowy lutego
Moze ktoś miał tak samo?
nataliau90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 15:41   #4605
cookie_19
Raczkowanie
 
Avatar cookie_19
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Z daleeeka. <3
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Odpowiadajcie na moje pytanie zadane wyżej.. Bo nie wiem co robić. ;(

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Gdzie można kupić wyciorek? W rossmanie?, bo wybieram się tam po pastę i płyn do płukania. Ile może około kosztować? Bo od orto dostałam tylko szczoteczkę i wosk.
__________________

Aparatka :
Góra - 15.12.2011

"Iść krętą drogą, ale iść na przód"

Edytowane przez cookie_19
Czas edycji: 2011-12-15 o 15:43
cookie_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 15:49   #4606
nataliau90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Witam
9 listopada miałam założony hyrax na akrylowych szynach
30 listopada mi sie odkleił z jednej strony więc orto mi go całkiem odkleiła i przykleiła na mocniejszy klej
Wczoraj kolejny raz mi się odkleił więc dziś zadzwoniłam do orto i umowiła mnie na poniedziałek (jest tylko w poniedzialki środy i niektóre czwartki )czyli 19 grudnia, problem jest w tym ze przed chwilą jadłam i kawałek akrylu sie ułamał w ten sposób ze dwa zeby po lewej stronie nie są przykryte akrylrm
Kurcze i co teraz bede musiała znowu 660zl placic za nowy hyrax bo mialam go nosic do polowy lutego
Moze ktoś miał tak samo?
nataliau90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 16:05   #4607
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez cookie_19 Pokaż wiadomość
Mam już aparat! ;p
Jestem niezadowolona bo:
1. nie mam pierścieni, nie wiem czemu..
2. Nie wiem czy to tak powinno być czy nie, ale z jednej strony mam zamek na 6 a z drugiej nie mam, mam do 5..
Mam pytanie, czy jakby urwał mi się ten zamek z jednej strony to z tyłu zostałby ten drut i mnie kuł? Bo na końcu nie mam..
coś mi się nie podoba twój orto; dlaczego nic ci nie mówi?


zaraz umrę od tych przeklętych separacji, nie myślałam, że będzie bolało aż tak -.-
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 16:38   #4608
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez cookie_19 Pokaż wiadomość
Mam już aparat! ;p
Jestem niezadowolona bo:
1. nie mam pierścieni, nie wiem czemu..
2. Nie wiem czy to tak powinno być czy nie, ale z jednej strony mam zamek na 6 a z drugiej nie mam, mam do 5..
Mam pytanie, czy jakby urwał mi się ten zamek z jednej strony to z tyłu zostałby ten drut i mnie kuł? Bo na końcu nie mam..
Nie każdy ma pierścienie.
Zamek mógł się odkleić, a możesz go po prostu nie mieć założonego. Może nie zakładała bo chce pierścień założyć.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:01   #4609
maweave
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 37
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
Tez mam zly kat ustawienia. A nie masz problemu z asymetria twarzy??
Nie odnotowałam...

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
Ja operacje moge miec juz w te wakacje, tylko nie moge sie zebrac w sobie i wyrwac wszystkie osemki i pewnie przeze mnie sie to moze opoznic
Wyrywaj!! Orto mi powiedziała, że rok przed operacją muszę mieć usunięte... więc rzeczywiście pewnie sama sobie opóźnisz, jak będziesz zwlekać.


Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
Mysle ze opuchlizna trwajaca pol roku to lekka przesada. Mysle ze do miesiaca schodzi opuchlizna, a do pol roku wszystko sie goi, ksztaltuje, uklada ale bez widocznej opuchlizny. I tej opuchlizny sie boje najbardziej, na bol sa zastrzyki a z opuchlizna te pare tyg trzeba chodzic
No nie wiem Nie mówię, że buzia wielka jak arbuz od opuchlizny, ale na pewno nie będzie tak z dnia na dzień wyglądać normalnie. Po pierwszej operacji zakładają ci jakieś płytki chyba i potem przecież też trzeba je wyjąć... no i kości też nie zrastają się tak szybko.

maweave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 17:22   #4610
cookie_19
Raczkowanie
 
Avatar cookie_19
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Z daleeeka. <3
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Już wiem o co chodzi. :p
Mama mi mówiła, że orto jeszcze nie będzie zakładała pierścieni, bo nie ma miejsca. Aaa zamka nie mam, nie przez to ze odleciał, tylko ze jakoś dziwnie jest ząb położony, aaale potem będę miała założony, na kolejnej wizycie. Byłam przygotowana na separacje, aa tu nic. Nie mam miejsca na pierścienie , nie mam separacji i nie wiem...
__________________

Aparatka :
Góra - 15.12.2011

"Iść krętą drogą, ale iść na przód"
cookie_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:42   #4611
myworldishere
Raczkowanie
 
Avatar myworldishere
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 83
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez cookie_19 Pokaż wiadomość
Odpowiadajcie na moje pytanie zadane wyżej.. Bo nie wiem co robić. ;(

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Gdzie można kupić wyciorek? W rossmanie?, bo wybieram się tam po pastę i płyn do płukania. Ile może około kosztować? Bo od orto dostałam tylko szczoteczkę i wosk.
ja widziałam ostatnio wyciorki w Lidlu za 8 sztuk 7 zł chyba i wyglądały dość porządnie

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

wiecie co wam powiem? wogule mnie zęby nie bolą już następnego dnia po założeniu aparatu jadłam wszytko minął już tydzień i nie wiem czy to dobrze
__________________
aparatka od 7.12.2011
myworldishere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:16   #4612
cookie_19
Raczkowanie
 
Avatar cookie_19
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Z daleeeka. <3
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ja mam założony 7 godzin i już bolą.. ; (
Może Ci się zeby nie przesuwają.. Zauważyłaś już jakąś różnice ? Sama nie wiem, czemu Cię nie boli.
__________________

Aparatka :
Góra - 15.12.2011

"Iść krętą drogą, ale iść na przód"
cookie_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:27   #4613
myworldishere
Raczkowanie
 
Avatar myworldishere
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 83
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez cookie_19 Pokaż wiadomość
Ja mam założony 7 godzin i już bolą.. ; (
Może Ci się zeby nie przesuwają.. Zauważyłaś już jakąś różnice ? Sama nie wiem, czemu Cię nie boli.
porównałam sobie zdjęcia i widać;d nawet zadowolona jestem po tygodniu i już coś widać
__________________
aparatka od 7.12.2011
myworldishere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:42   #4614
cookie_19
Raczkowanie
 
Avatar cookie_19
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Z daleeeka. <3
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez myworldishere Pokaż wiadomość
porównałam sobie zdjęcia i widać;d nawet zadowolona jestem po tygodniu i już coś widać
To dobrze. ;p Mnie mocno boli.. Godzinę po założeniu zjadłam sevendays'a i nie bolało .. teraz to same jogurty. . ;/
__________________

Aparatka :
Góra - 15.12.2011

"Iść krętą drogą, ale iść na przód"
cookie_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:54   #4615
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
]

kurcze nie grudnia tylko stycznia ;/ jestem dopiero tydzien po wizycie.. no coz odczekam jeszce tydzien jak zoacze ze znowu sie cofa to pojde..
A już coś ci się cofnęło?

Cytat:
Napisane przez cookie_19 Pokaż wiadomość
Ja mam założony 7 godzin i już bolą.. ; (
Może Ci się zeby nie przesuwają.. Zauważyłaś już jakąś różnice ? Sama nie wiem, czemu Cię nie boli.
Cookie, nie gadaj ludziom takich rzeczy... Niektórych boli, niektórych nie, jak nie boli to nie znaczy, że zęby się nie przesuwają!
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:56   #4616
cookie_19
Raczkowanie
 
Avatar cookie_19
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Z daleeeka. <3
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

No jezu, nie wiedziałam.. Mam aparat pierwszy dzień i nie wiem takich rzeczy... jak coś to sorry...
__________________

Aparatka :
Góra - 15.12.2011

"Iść krętą drogą, ale iść na przód"
cookie_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 19:09   #4617
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez cookie_19 Pokaż wiadomość
No jezu, nie wiedziałam.. Mam aparat pierwszy dzień i nie wiem takich rzeczy... jak coś to sorry...
Dlatego nie powinnaś tak ludziom pisać, bo ja gdybym miała pierwszy tydzień aparat i przeczytałabym coś takiego to bym się zaczęła przejmować i denerwować
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 19:38   #4618
JaAnia:)
Raczkowanie
 
Avatar JaAnia:)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 151
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

A oto moje złote gumeczki

Sylwestrowe, jak to orto stwierdził
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zęby12.jpg (71,2 KB, 114 załadowań)
__________________
Za każdym sukcesem mężczyzny stoi mądra kobieta
--------
Aparatka
góra - 12.12.2011 r.
złoty, różowy, niebieski,
JaAnia:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 19:40   #4619
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez JaAnia:) Pokaż wiadomość
A oto moje złote gumeczki

Sylwestrowe, jak to orto stwierdził
Nie widziałam nigdy takich, ale wyglądają bardzo fajnie, chyba sobie zgapię i jutro też takie wezmę
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 19:40   #4620
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez JaAnia:) Pokaż wiadomość
A oto moje złote gumeczki

Sylwestrowe, jak to orto stwierdził
ale masz białe ząbki
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.