Nasze kochane pierwiosnki 2008 - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-26, 19:17   #4591
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 805
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Hej hej
mój też zajada deserki z jogurtem - smakują nam wszystkim

muszę się pochwalić - Ignaś dzisiaj sam usiadł !!!
będąc na brzuszku podniósł pupę i kolanka do góry i usiadł na niej - sam się zdziwił że mu się udało, potem próbował jeszcze z dwa razy za każdym kończąc na buzi

nie pisałam Wam jeszcze, że w piątek na basenie maluchy nurkowały - tzn Pani trenerka najpierw zanurzała je pod wodę na chwilkę, a potem podnosiła do góry i zanurzała całe ciałko, ale główką w dół oj dziwne uczucie, trochę nas zaskoczyła, a potem się śmiała, że miałam głupią minę - pewnie tak he he
a maluszki super wyluzowane, żadne nie płakało

działamy sobie już na działce, trzeba całą przekopać na zimę, więc trochę roboty jest, a, że pogoda narazie dopisuje więc szlejemy, a mały śpi sobie w wózku albo patrzy jak zasuwamy

za to w nocy coś mu się całkiem poprzestawiało i jak wczesniej budził się dwa razy na jedzenie ok 3 i 6 a tak to spał ładnie, to teraz je z trzy razy, budzi się często na smoka i je ok 1 potem 4 potem 6, a czasem to nawet nie wiem kiedy tak jestem w nocy nieprzytomna... i szczerze tak jak Kasia Słoneczko narazie nie wyobrażam sobie sytuacji jak miałabym odstawić małego od piersi... bo jak w nocy miałabym robić sztuczne? chyba dolałabym mu czegoś innego przez przypadek do mleka a tak to budzi się, płacze lub stęka, biorę go, je i po chwili odpada przy piersi więc go hop do łóżeczka i zazwyczaj od razu zasypia...
oj nie wiem jak to będzie

mały za dużo czytelnych zwrotów nie mówi, tylko bardzo piszczy i krzyczy jak jest zadowolony i jest kupa śmiechu z tych jego reakcji, i robi buuuuu i traktorek opluwa wszystko dookoła

ja do zupy nie dodaję ani soli ani cukru, a herbatki też rozcieńczam tak żeby nie były słodkie,
mój przepis na zupę: dwie, trzy marchewki, dwie pietruszki, dwa, trzy ziemniaki, różyczke brokuła, troszke posiekanego koperku, wszystko gotuje, osobno gotuje kawałek mięsa z kurczaka lub indyka, potem dodaje to do siebie bez wody w której się gotowało, miksuje dodaje łyżkę oliwy, wody mineralnej aby nie było bardzo gęste, mieszam, gotuje jeszcze raz wszystko razem chwilke i gotowe, zazwyczaj starcza na dwa, trzy dni
nie podawałam Ignasiowi jeszcze ryby... ale noszę się z tym zamiarem, tylko nie wiem jeszcze gdzie ją kupić aby była świerza

aaa i jeszcze jedna nowość - od wczoraj mamy nowe autko - w końcu udało się znaleść ładne, niekradzione, całe i zadbane i TŻ pojechał po nie aż do Gdańska ... a najwazniejsze to że wózek mieści się w nim idealnie i zostaje jeszcze kuuupe miejsca na waciki he he

Ignaś skończył w piątek 7 miesięcy !!!

pozdrawiamy

mały zasnął dziś od razu... zobaczymy o któej sie obudzi na pierwsze jedzenie...

Edytowane przez 993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609
Czas edycji: 2008-10-26 o 19:55
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 19:22   #4592
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Hej!
fajnie, że wasze dzieciaki tak ładnie jedzą. Moja Milenka jest strasznie wybredna - oprócz mleka (z piersi) Chętnie je tylko kaszki ryżowe bez mleczne owocowe, jabłuszko i banana (nie ze słoika) i chrupki kukurydziane. Zupy muszę wciskać a często się nie da. Kupiłam to mięsko w słoikach - ale oczywiście to nie jest samo mięsko Dziś się obkupiłam w przeróżne słoiczki, kaszki itd - próbuję znaleźć coś, co by małej zasmakowało.

Z tego co ja wiem, i z nowego schematu żywienie zresztą też chyba, wynika, że wywar z mięsa daje się dopiero od 10 miesiąca. Wcześniej samo mięso bez wywaru - czyli gotując zupkę gotujemy ją na wodzie i dodajemy mięso ugotowane osobne. Wszystko to z powodu, że w wywarze jest bardzo dużo alergenów.
No i bez soli i cukru moim zdaniem - zwłaszcza sól jest bardzo niedobra dla takich maleństw.

A nabiał (inny niż mleko modyfikowane) - to chyba dopiero od 11 miesiąca.
Te gotowe słoiczki z nabiałem można wcześniej?

Byłam z małą u lekarza ale z trochę się wkurzyłam, bo on nas z lekka olał. No - na moje wyraźne żądanie - mała osłuchał, obmacał ciemiączko, potem ją zważyłam.
Kazał mi podawać witaminę D do wiosny po 2 krople.

Milenka waży(w wieku prawie 7,5 miesiąca) prawie 8 kg. Nie jest to dużo patrząc na jej brata i na jej wagę początkową (ponad 4). Ale w sumie na zabiedzoną nie wygląda - wałeczki, podbródek, poliki - raczej jak pączek wygląda
Jutro ją obmierzę dokładnie. Inna sprawa, że jest bardzo ruchliwa - raczkuje na całego, sama się podnosi na nóżki trzymając się np. stołu (po czym zapomina, że stać jeszcze sama nie umie bez trzymania - puszcza się i runie na ziemię) ładnie chodzi prowadzana za rączki, i trochę przytrzymując się np. stołu. Jest taka zafascynowana chodzeniem, że nawet jak się przebudza w nocy, na pół śpiąco szuka cycka, to na czworakach i podnosi się do góry.
Bardzo też lubi oglądać książeczki. I straszny śmieszek z niej, chociaż jak jej się coś nie podoba, to głośno wkurza.
Przy karmieniu, jak jej próbuje wcisnąć jakąś zupkę a ta nic chce, a np. Marcel ja np. rozśmiesza, to ta się chichra zaciskając jednocześnie usta - abym jej przypadkiem czegoś nie wcisnęła.

Ząbków nie ma.

Co do herbatek - a widziałyście z hippa (chyba) takie ekspresówki do parzenia dla niemowląt? Dziś mi też mignęły przed oczami jakieś herbatki z napisem "nie zawierają cukru".

Milka poszła dziś spać normalnie, to znaczy wg zegarka, ale trochę się męczyła już.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 19:53   #4593
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 805
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Cytat:
Napisane przez marcelina73 Pokaż wiadomość

A nabiał (inny niż mleko modyfikowane) - to chyba dopiero od 11 miesiąca.
Te gotowe słoiczki z nabiałem można wcześniej?
Słoiczki z jogurtem gerbera są po 6 miesiącu
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 19:55   #4594
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Cytat:
Napisane przez susola Pokaż wiadomość
papryczko ja tez polozylam synka wczoraj godz pozniej i obudzil sie o 8.30 nowego a 9.30 starego czasu- czyli nie przestawil sie i pozniejse kladzenie nic Nie dalo
do 9.30 twoje dziecko spi??? zazdroszcze! tylko nie mow, ze bez przerw! o ktorej kladziesz malego spac?
ja to jestem szczesliwa, jak do 7.00 pospi, bo zwykle juz o 6.00 jest chetn do wstawania! a w nocy sie wybudza oczywiscie...

[1=993cbb8736fd7ff43d80e12 db3e1b3b563c869fb_62bf7e9 75b609;9483742]muszę się pochwalić - Ignaś dzisiaj sam usiadł !!!
[/quote]

gratulacje!

Cytat:
Napisane przez marcelina73 Pokaż wiadomość
A nabiał (inny niż mleko modyfikowane) - to chyba dopiero od 11 miesiąca.
Te gotowe słoiczki z nabiałem można wcześniej?
.
ja tez sie trzymam tej wersji - zarowno w starym, jak i nowym schemacie jest od 11 miesiaca, wiec nie podaje. dlatego dziwia mnie te sloiczki...

a moja corcia dzis zaczela gadac: 'tata', bo 'baba' juz przestalo jej sie podobac kilka dni temu, hehe.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 21:06   #4595
susola
Raczkowanie
 
Avatar susola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 404
GG do susola
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
do 9.30 twoje dziecko spi??? Zazdroszcze! Tylko nie mow, ze bez przerw! O ktorej kladziesz malego spac?
Ja to jestem szczesliwa, jak do 7.00 pospi, bo zwykle juz o 6.00 jest chetn do wstawania! A w nocy sie wybudza oczywiscie...


Gratulacje!


.
papryczko kapie go ok 19.30-20.00, po ok godz juz spi i tak do ok 6-7, pozniej zjada 150-180 ml i dalej spi. Sa dni ze sie przebudzi ale polezy z 20 min i dalej komar, wiem ze mam z tym dobrze, sama sie ciesze.
ale za to od paru dni jakis nerwus sie zrobil i ma problemy z zasypianiem, troche dluzej to tra ale i tak spi ekstra.
aha, czasami w nocy wierzga nogami i tylko to minie budzi, chyba ze ma zly sen lub nosek zatkany to wtedy popakuje
__________________



[vichy]279929[/vichy]
susola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 21:07   #4596
susola
Raczkowanie
 
Avatar susola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 404
GG do susola
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

gosiaczku czemu nic nie piszesz? brakuje Twich postow kochana
__________________



[vichy]279929[/vichy]
susola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 10:14   #4597
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 805
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Dziewczyny u nas w nocy massakra - Ignaś jadł co 2 godziny !!!

jestem padnięta, a w dodatku przestawił sobie godziny o jedną do przodu, co jest problematyczne, gdyż np. basen mamy na 11.30 a teraz będzie to pora spania ;( ehhhh
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-27, 10:40   #4598
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

hej -ja znowu z doskoku nie mam kiedy tu poczytac a o pisaniu to nie wspomne - maz w domu to cały czas na kompie siedzi - i tak bedzie cały miesiac bo wsadzili mu noge w gips pojechał do kontroli iiiii... znowu bucik! bardzo powaznie skrecił ta kostke no i nie chce sie goic.


gosiaczku kochana gdzie sie podziewasz? brakuje tu ciebie co do puzzelkow czy nadal je chcesz -bo ostatnio nie było w biedronie na ale jak by były znowu to nie wiem czy mam ci kupic? czy juz nie jest to aktualne? daj znac.ok buziaczki dla Ciebie i Haneczki

dziewczyny gratuluje waszym dzieciaczkom nowych umiejetnosci i ząbków
moja tez juz coraz bardziej kumata sie robi -najlepsze to jak jej cos podaje do raczki a ona tego nie chce to mowi NIE i odwraca głowe , no i juz coraz ładniej stoi wczoraj ja trzymałam pod paszki tak delikatnie tylko podtrzymywałam i w pewnym momencie ja pusciłam i stała bez niczego ale zaraz ja chwyciłam (to takie sekundy były ale sama potrafiła ustac bez zadnych oparc.)
Albo wyrzuca z wozka ewszystko co jej dam tzn grzechotki miski itp. jeszcze nie spadnie a ona juz mrozy oczka bo wie ze zabawka zrobi BAH!

A i pewnie zaraz dostane opiernicz od Was ale musze wam powiedziec ze marcelina oglada bajki -zwłaszcza budzik na tvp1 siedzi na wersalce i oglada baje tak jak by ja rozumiała -bajka sie konczy to juz ja juz telewizor nie intertesuje i uwielbia reklame sim-plusa z tymi skarpetkami - kiedys była tyłem , telewizor grał cicho bo marcelka sie usypiała przy cycu no i jak tylko usłyszała reklame jak te skarpety zaczynaja gadac to moment był odwrot w strone telewizora i hipnoza skarpety sie koncza i marcelka sie odwraca i je dalej hehe oszołom mały

marcelka ostatnio zjadła cały słoiczek marchwekowej z ryzem -uwielbia ją! i stwierdzam ze z\ gerberka zupka jednak ma inny smak bardziej podobny do naturalnej zupy a z bobovity czy z hipa juz całkiem inaczej tak jakos sztucznie,pachnie i smakuje.
ostatnio zjada warzywka z indykiem albo krolikiem z kurczaka juz ma az za dosc zaczelam dawac dederki - dzis dostanie jagodki

a ktoras z was kiedys pisała o sluzie w kupce- pytałam pani doktor i mowiła ze jak dziecko ma katarek to kupa bedzie cała zylasta -bo dziecko połyka wszystko co ma w nosku zwłaszcza po zapsikaniu.
ostatnio marcelka walneła kupsko jak jedna wielka galareta z żyłkami i okazało sie ze to katar a nie jakas tam alergia.

lece bo sie mała budzi...
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 11:57   #4599
NIUNCIO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 708
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Gratuluję umiejętności maluszkom.
Moja Zosia raczkuje ale i podciaga się do góry i np otwiera szafki i lubi jak one z hukiem się zamykają muszę na drzwiczki od szafek założyć gumkę.
Nie mówi tytlko robi rrrrrr i świergocze nauczyła ją tego Basia czasem uda jej się powiedzieć lalla wyraźnie ale to wszystko
__________________
Zosieńka i Basieńka moje słoneczka na każdy dzień

www.perfekta-kolagen.pl



Stawiamy Adusię na nogi
Przypominam się z 1% dla Aduchy odnośnik znajdziecie tu: http://karka79.googlepages.com
NIUNCIO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 13:12   #4600
ula b
Raczkowanie
 
Avatar ula b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 204
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

cześc,a my właśnie wrócilismy od moich rodziców.Poszliśmy tam wczoraj na spacer i postanowilismy zostac na noc, bo ja dziś chciałam pobuszowac po sklepach.Nacieszyłam oczy i nic nie kupiłam, bo nic mi sie na mnie nie podoba.

Wczoraj znajomy przywiózł zdjęcia te sprzed 1,5 miesiąca z dnia chrzcin.Wkleje kilka:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dla Michała 009.jpg (34,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dla Michała 019.jpg (48,9 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dla Michała 021.jpg (55,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dla Michała 043.jpg (50,5 KB, 12 załadowań)
ula b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 13:19   #4601
ula b
Raczkowanie
 
Avatar ula b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 204
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Jeszcze próbowałam zrobic jak staje,ale aparatem trudno uchwycic,a obecnie łóżeczko jest już na najniższym poziomie i za barierkę wystaje już tylko głowa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dla Michała 052.jpg (41,7 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dla Michała 053.jpg (37,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dla Michała 054.jpg (39,5 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dla Michała 050.jpg (37,5 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dla Michała 051.jpg (36,4 KB, 5 załadowań)
ula b jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-27, 15:08   #4602
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

ehhh dziewczyny, milo mi ze niektore z was za mna "tęsknią' kochane jestescie

adatko tak chce dalej puzzle w sumie wszytskio jedno jakie czekam na maila

ulab ty niezla laska estes... ja nie wiem co ty jakiegos doła mialas, ladna zgrabna dziewczyna a Olo cudny, fajknie stoi...

u nas prawie nic sie nie zmienilo... Hania wysypana na buzi (dzis podalam jej wapno dla dzieci) nie ma zębow, nie staje, , nie chodzi... jedynie co robi to zacela sie obracac ladnie, plynnie i wieczorem tak zasypia ja do niej wczopraj qwchodze a ta na boku powyginana jak nie wiem... na brzuch tez soe sama juz opbroci jak jej sie zachce. Pozatym odstawilam narzie wczeslkie zupy itp, podaje jedynie marchew z ziekniakiem (ale nie bardzo chce) i dzis zjadla ziemniaka ze szpinakeim, wcinala az nie trzeba bylo podkladac pieluchy. NIe daje tez kaszek ryzoweychm, bnarzie daje kleik kukurydziany i kukurydziano ryzowy, rano jadla ze sliwkami, etraz zeje na samym mleku. Daje jej tez bobotic i zobacztmy. Kupy cisnie bardzo dlugo i bolesnie, wychodzą z tego mega twarde male bobki albo balaski...

w sobote jak bylismy u tesciwo maz sie nia cakly dzien zajmowal potem wieczorem czekali na kąpeil i on siedzial, bna sobie miala hanke a ta zaczela sama sobie siadac i siedziala tak z 3 min on jej nie trzymal tylko dal tak rece na boki asekuracyjnie... Bylismy w szoku.

poza tym troche marudzi, w nmocy ciagle to samoa czyli skomlenie o smoczek,....

zmiane czasu przezyla bez wiekszych problemow...

susola kiedy masz wizyte u neurologa???

lece trobic kaszke papa
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 16:03   #4603
bandola18
Zadomowienie
 
Avatar bandola18
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 347
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Witam!
Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
hehe, moja tez tak robi!

jak wasze maluchy znosza zmiane czasu? wyobrazcie sobie, ze moja corka wczoraj juz wszytsko przesunela sobie o godzine, tzn. obudzila sie jakas godzine pozniej, drzemke miala pozniej, przez to spacer i obiad tez. pomyslalam sobie, ze jest taka madra dziewczynka, ze juz sie ustawila na godzine pozniej hehe...
a ja taka bystra, ze wykorzystalam to, ze wczoraj wszytsko przebiegalo z tym godzinnym opoznieniem i polozylam ja spac godzine pozniej. wszytsko przebieglo elegancko. jednak dzis obudzila sie na dobre wczesnie, wiec wczorajsze opoznienia nie mialy wplywu na jej poranna pobudke... kurcze, ona to jest taki skowronek!

bandola18 - tak, te mleczno-ryzowe maja po prostu w skladzie juz to mleko modyfikowane. takze mozna uzyc takiej ryzowej i dodac mleko, albo od razu mleczno-ryzowej. ja nie stosuje, ale studiowalam opakowania ;-)
Nie wiem ale u mnie ostatnio masakra!
Spanie wyglada tak: kaszka na gęsto 19-sta, 19-30 kąpiel i zasypia koło 20-stej, 22.30 woła jeść, potem 2.30 też je, budzi sie o 5-tej, 5.30 i wyspany o 6.30.
Nie wiem co mu się porobiło, wczesniej zjadał po kapieli na śpiocha ok 20-stej, budził sie o północy lub 1-szej jadł i o 6,30 na dobre.
Logicznie rzecz biorąc kaszka na gęsto jest bardziej kaloryczna i nawet podana godzinę wcześniej nie powinien się tak budzić
Jak tak dalej pójdzie to się wykończę ...
a może to przesilenie jesienne, potrzebuje więcej jeść? Tylko, że w dzień jego posiłki wyglądają tak, że wmuszam aby zjadł, je co 3,5-4 h jakbym sama mu nie dawała to by pewnie jadł co 5h i bez jednego posiłku. Te ilości też nie dużo: kaszki ok 120 ml, danie - to oki 150-160 g
Papryczko wiem, że kaszki są na modyfikowanym, jest napisane, że niby mleko następne co w moim rozumieniu znaczy na nr2, zastanawiałam sie tylko czy kasia sloneczko ma obiekcje przed mlekiem modyfikowanym, ale wyjaśniła
Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
hej

na basenie w koncu nie bylam bo mialam usuwanie nadzerki i niestety mc basenu zero

dlugo spia wasze dzieco do 8:30 wow... hehe moja wstaje punkt 6 rano

mysle teraz nad kupnem spacerowki takiej lekkiej, mialam poczekac ale tak mnie wpienia ten duzy wozek ze to kosmos, szukam czegos lekkiego do auta i widzialam nawet fajne takie na zime ocieplane rozkladane na plasko, i z podnoszonymi nozkami by nie zwisaly jak jest taka mala.. no pomysle

gratuluje umiejetnosci nowych u mnie mala juz umie ladnie stac rano budzi mnie na stojaco w lozeczku
A jaka metodą usuwałaś nadżerkę?

Adatko, mój też ogląda tv, nie da sie tego uniknąć, zajmie się też gdy go karmię.
Bajki go nie interesuja, woli programy gdzie śpiewają i takie krótkie motywy dźwiękowe jak początek wiadomosci lub "dzień dobry tvn"

Te słoiczki z Hippa to inne są , dziś Krzyś jadł manną z mlekiem i czekoladą, truskawka też jest wcześniej a jogurty z Gerbera z owocami bardzo lubi a także jogurty misiowe z nestle. Wydaje mi się, że jakoś przetwarzają te jogurty
Teso, brawa dla Ignasia!
__________________
bandola18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 17:16   #4604
susola
Raczkowanie
 
Avatar susola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 404
GG do susola
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

gosiaczku termin mam na grudzien, ale nie wiem czy pojde, bartek zaczal sie przewracac na plecki i odwrotnie- sporadycznie bo sporadycznie ale robi to i martwilam sie tez o jego glowke bo przekrzywial na jeden bok, ale jakos samo zniknelo wiec na razie nie mam sie czym martwic...
ulab ja tez podpisuje sie pod slowami gosiaczka, ladniusia z ciebie mamausia
adatko moj synek tez lubi tv i ta reklame plusa tez
__________________



[vichy]279929[/vichy]
susola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 18:27   #4605
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Adatko co ty sie stresujesz. moj siedzi przed kompem i oglada swoja fotke albo wizualizacje w winampie gdy mu wlaczam baby radio dlugo nie bo go to po chwili nudzi i zabiera sie za wydlubywanie klawiszy oraz robienie mi kosmicznego bajzlu. ostatnio nic nie moglam napisac bo wlaczyl mi funkcje skrotow klawiszowych ktorej oboje z tz nie umielismy wylaczyc. a innym razem zmienil mi jezyk klawiatury

od jakis 2 tygodni fascynuja go drzwi. lezy przy nich i otwiera i zamyka. a od paru dni zabral sie za szafki kuchenne. poki co tylko je otwieral i zamykal, dzisiaj jednak odkryl ze szafka ma tez zawartosc. jak tz wrocil z miasta to byl zszokowany co to za tornado sie przez kuchnie przetoczylo. poki mi wyciaga garnki to ok gorzej jakie zabierze za kasze maki itp.

bylismy dzisiaj u pani doktor gosiaczka. bardzo sympatyczna pani. bedziemy do niej chodzic bo do tych lekarek z przychodni to ja nie mam zaufania wogole. ostatnio jedna zapisala mi do smarowania buzki alusia antybiotyk ktorego nie moga uzywac dzieci do 11 lat. szczesliwie przeczytalam ulotke i posmarowalam tylko pare razy a nie jak kazala przez 5 dni.

no i alus sie bardzo ladnie rozwija. u pani doktor tak go wszystko interesowalo ze nawet jej stetoskop z uszu wyciagal i zabieral sie za recepty. ja go trzymalam na kolanach siedzac przy biurku a on nagle sie podniosl chwycil raczkami za biurko i zanim zareagowalam to juz byl do polowy na biurku bo chcial dlugopis pani doktor zabrac stwierdzila lekarka ze bedziemy miec z nim przefikane bo jest strasznie ciekawski i ruchliwy. tak mu lapki lataj zeby cos zmajstrowac.

niestety mialam tez racje ze to moje dziecko za chude jest. mlody wazy 7430 przytyl przez 5 tyg 130 gram. masakra mamy zrobic badania krew imocz i spotykamy sie za 2 tyg. do tego czasu mam zmienic model jedzenia na wieksze porcje ale rzadziej. zadnych chrupeczek miedzy posilkami. no i cyc tylko po posilku a nie miedzy posilkami bo jej zdaniem on jest taki zajety tym co wokolo ze nie ma czasu sie porzadnie najesc. zaspokaja pierwszy glod i juz.troche pocyca, troche poje i na chwile mu starcza. no i do tego energii duzo traci na pelzanie i kulanie. ma zjadac po 150-180 ml obiadku i kaszki rano a na noc jogurt i cyc. jemu i tak bez roznicy co je wieczorem i tak sie budzi na jedzenie ok 23 ostatnio,a potem o 1 i 3 i o 5. ciekawe czy jej sposob zywienia pomoze. kazala tez duzo miesa mu dawac. sa takie sloiki z podwojna porcja miesa to sie zaopatrzymy.
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 20:16   #4606
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Ray Ja tez jestem ciekawa jaka metoda usunieto ci nadzerke ? ja własnie dzis zadzwoniłam do swojej gin. i umowiłam sie na czwartek bo juz mnie to dziadostwo zaczyna martwic.Ale chyba z leczenia nic nie bedzie bo nadal karmie piersia
trzeba bedzie cos wybrac...


ło to dobrze ze nie tylko ja pozwalam małej na tv - co poradze ze ona uwielbia reklame i bajeee

gosiaczku super ze jestes
w czwartek bede w biedronce to dam ci znac co i jak
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 20:22   #4607
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

dubelek!

ale to nic dodam fotki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_6420.jpg (70,7 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_6428.jpg (136,9 KB, 25 załadowań)
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 20:27   #4608
susola
Raczkowanie
 
Avatar susola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 404
GG do susola
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Adatko wyslalm Ci wiadomosc na priva czeka na odp
__________________



[vichy]279929[/vichy]
susola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 20:44   #4609
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Cytat:
Napisane przez susola Pokaż wiadomość
Adatko wyslalm Ci wiadomosc na priva czeka na odp
wysłałam wiadomosc na NK bo tu mi wyskakuje error i nie moge wysłac nie wiem dlaczego
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-27, 23:38   #4610
madabell
Zadomowienie
 
Avatar madabell
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 617
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Treść usunięta
madabell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 07:31   #4611
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

hej

nadzerke prawde mowiac to nie wiem hehe.. tzn chyba wypalanka wiem ze praem i jakims rozwtorem mi gin robila przez tydz musze brac dodatkowo leki i po tyg mam jakas zasypke i mc zero basenow, wanny wspolzycia

ja w koncu wzielam sie za ta nadzerke bo ja 3 lata nosilam ale przed zajsciem w ciaze nie kazali nic robic mialo zejsc z porodem a ze porod lekki to nie zeszlo..

ja puszczam malej mini mini jak je inaczej nie zje bo nie mam czym ja zaintersowac, najlepsza jest ta rybka w spocie rekmalowym szkoda ze nie puszczaja jej dluzej niz pare sekund hehe

moja mala pislam ze wstaje sama w lozeczku w zasadzie wszedzie gdzie sie da stoi, nie chce lezec w ogole, a teraz chodzi sama przy szczebelkach w lozeczku przesuwa raczki i potem nogi a najciekawsze jest to ze proboje sie puszczac co mnie przyprawia czasem o palpitacje serca echh
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 08:03   #4612
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

udało mi się was nadrobic - ale nie było łatwo

ale wasze dzieci juz duzo potrafią, Maja ładnie siędzi, próbuje wstawac z pozycji leżacej do siadu, raczkowa nie potrafi jedynie kręci sie wokół własnej osi.
Je wszystko i z dużym apetytem, do zupki musi byc mięsko, jak daje żółtko to juz nie je tak chętnie. Ostatnio kupiłam jej kaszke pyszne sniadanko z ziarnami z pełnego przemiału - strasznie jej smakowało a jakia kupa fajna po tym była .

a ja się wazyłam ostatnio i masakra - znowy schudłam, ubrania na mnie wiszą, ciekawe czy jak przestane karmi to cos przytyje, ale na razie nie mam zamiaru, maja super się rozwija jest zdrowa.

uciekam cos posprzatac
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 08:12   #4613
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

adatko ja mialam nadzerke jakies 4 lata temu i mialam wymrażaną, gin ZAKAZL mi uzywac tamponow i odkad mi zrobil i faktycznei nie uzylam tamponu ani razu (no 2 razy na impreze) to mi sie nie odnowila

fajnie ze wassze dzieci staja...ja sie wczopraj pocieszylam bo pzrevzytalam w jksiazce ze Hania ma jeszcze jakies 2 m-ce na zdobycie wsyztskich tych umiejetnoci, jak siadanie samej, pelzanie czy raczkowanie... niby gorna granica na takie umiejetnosci to 9 m-c...jesli do tego czasu tego nie zrobi to wtedy bede asie martwic...

kasiu fajnie ze spodobala ci sie lekarka, mowilam ze jest kompetentna i bardzo sympatyczna a dzieci ją uwielbiają no i oby ten jje sposob zadzialal na Aleksa.

DZiewcztyny w taka oblesną pogode jak dzis wychodzicie?? dajecie juz spiworki na nozki? ja mam taki nieocieplabny i sie zastanaweiam czy on cos wogole daje,. MAm kioc akrlyowy. NO i fooplia obowiazkowo, wczoraj widzialam jedną babe bez folii a padalo.... no ale jej sprawa....

RAy ja tez wlasnie chce jku[pic taka malutka spacerowke lekka na wypady jakies np na szybko do marketu czy jak jade gdzuies. WIdzialam w allgero fajne są, juz ok 300 zł mozna kupic porządną, nasjlzejsza wazyla ok 4 kg ale szajska a taka fajna i porzadna 5,5- 7 kg. JAk s[rzedam wozek to sobie kupię o taki chyba : http://www.allegro.pl/item462499868_...erka_w_wa.html
albo taki : http://www.allegro.pl/item467756699_...er_gratis.html
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 09:33   #4614
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Cytat:
Napisane przez susola Pokaż wiadomość
papryczko kapie go ok 19.30-20.00, po ok godz juz spi i tak do ok 6-7, pozniej zjada 150-180 ml i dalej spi. Sa dni ze sie przebudzi ale polezy z 20 min i dalej komar, wiem ze mam z tym dobrze, sama sie ciesze.
ale za to od paru dni jakis nerwus sie zrobil i ma problemy z zasypianiem, troche dluzej to tra ale i tak spi ekstra.
aha, czasami w nocy wierzga nogami i tylko to minie budzi, chyba ze ma zly sen lub nosek zatkany to wtedy popakuje
no to szczerze zazdroszcze!

Cytat:
Napisane przez adatka Pokaż wiadomość
A i pewnie zaraz dostane opiernicz od Was ale musze wam powiedziec ze marcelina oglada bajki -zwłaszcza budzik na tvp1 siedzi na wersalce i oglada baje tak jak by ja rozumiała
Cytat:
Napisane przez bandola18 Pokaż wiadomość
Adatko, mój też ogląda tv, nie da sie tego uniknąć, zajmie się też gdy go karmię.
Bajki go nie interesuja, woli programy gdzie śpiewają i takie krótkie motywy dźwiękowe jak początek wiadomosci lub "dzień dobry tvn"
Cytat:
Napisane przez adatka Pokaż wiadomość
ło to dobrze ze nie tylko ja pozwalam małej na tv - co poradze ze ona uwielbia reklame i bajeee
co do ogladania tv przez wasze dzieci, to przyznam, ze jestem w szoku nie przekonuja mnie teksty w stylu: "nie da sie tego uniknac", czy "nic na to nie poradze, ze lubi" (lubi, bo zostalo jej pokazane).
ale to oczywiscie wasza sprawa, wiec nie bede tu robic wykladow, kazdy postepuje jak uwaza, wiec nie chce rozpetac tu jakiejs wojny.
tymczasem ja akurat dwoje sie i troje aby moja corka tv nie ogladala! jest to dosc trudne, bo czas spedzamy glownie w salonie, ktory jest sporych rozmiarow, wiec mozna rozlozyc maty, kocyki, lezaczek, jezdzic wozkiem itp., ale tez mamy w nim duzy telewizor (46 cali), wiec staram sie go jak najrzadziej wlaczac w ciagu dnia. a jak juz jest wlaczony, to cicho i mala ukladam np. w lezaczku tak, aby kominek jej zaslanial obraz (kominek jest na srodku). no w kazdym razie staram sie aby jednak miala jak najmniejsza stycznosc z telewizja.

Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
a ja się wazyłam ostatnio i masakra - znowy schudłam, ubrania na mnie wiszą, ciekawe czy jak przestane karmi to cos przytyje, ale na razie nie mam zamiaru, maja super się rozwija jest zdrowa.
ja sie juz dlugo nie wazylam, mam nadzieje, ze wiecej juz nie chudne... ale wlasnie na zakupach, gdy przymierzam ciuchy i widze, jak wisza na mnie spodnie, to sie zastanwaim czy to postepuje czy juz sie zatrzymalo i czy po zaprzestaniu karmienia przytyje czy tak zostanie... no i czy np. przy zmniejszonej ilosci karmien cos sie zmieni...

Cytat:
Napisane przez gosiaczek071 Pokaż wiadomość
DZiewcztyny w taka oblesną pogode jak dzis wychodzicie?? dajecie juz spiworki na nozki? ja mam taki nieocieplabny i sie zastanaweiam czy on cos wogole daje,. MAm kioc akrlyowy. NO i fooplia obowiazkowo, wczoraj widzialam jedną babe bez folii a padalo.... no ale jej sprawa....
wychodzimy spiworka nie daje, ale moja jezdzi w gondoli i jest cieplo ubrana.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 10:11   #4615
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

teso ja karmiłam Malutlka w ncocy butelką, i wyglądał to tak,ze miałm wczesniejw podgrzewaczu przygotowaną wode, a jak Malutka sioe budzią, to dolewałam do wody mleko modyfikowane i jej dawałm i też po piciu od razu zasypiała. I wiesz co? u mmnie to było na odwrót, bo ja sie bałąm w nocy karmic piersią, bo mi się wydawało,ze przez to sierozbudzi spokojnie bezdie dobrz z tym

Cytat:
Napisane przez bandola18 Pokaż wiadomość
Witam!

Nie wiem ale u mnie ostatnio masakra!
Spanie wyglada tak: kaszka na gęsto 19-sta, 19-30 kąpiel i zasypia koło 20-stej, 22.30 woła jeść, potem 2.30 też je, budzi sie o 5-tej, 5.30 i wyspany o 6.30.
Nie wiem co mu się porobiło, wczesniej zjadał po kapieli na śpiocha ok 20-stej, budził sie o północy lub 1-szej jadł i o 6,30 na dobre.
Logicznie rzecz biorąc kaszka na gęsto jest bardziej kaloryczna i nawet podana godzinę wcześniej nie powinien się tak budzić
Jak tak dalej pójdzie to się wykończę ...
a może to przesilenie jesienne, potrzebuje więcej jeść? Tylko, że w dzień jego posiłki wyglądają tak, że wmuszam aby zjadł, je co 3,5-4 h jakbym sama mu nie dawała to by pewnie jadł co 5h i bez jednego posiłku. Te ilości też nie dużo: kaszki ok 120 ml, danie - to oki 150-160 g
moim zdaiem dziecko nie zawsze budzi siez głodu, moze jest mu za zimno, za goraco, moze chce sie przuytulic, moze miało zły sen:r olleyes: kto to wie? moze tez dziąsełka swędza


Cytat:
Napisane przez adatka Pokaż wiadomość
ło to dobrze ze nie tylko ja pozwalam małej na tv - co poradze ze ona uwielbia reklame i bajeee
moja Malutka też ogląda tv czasami

Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
a ja się wazyłam ostatnio i masakra - znowy schudłam, ubrania na mnie wiszą, ciekawe czy jak przestane karmi to cos przytyje, ale na razie nie mam zamiaru, maja super się rozwija jest zdrowa.

uciekam cos posprzatac
ja właśnie przez karmienie przytylam bo objadam sie jak nie wiem co. Ledwo w dżinsy się mieszcze i jakich spodni bym nie założyła, to sa takie przyciasnawe

Cytat:
Napisane przez gosiaczek071 Pokaż wiadomość
fajnie ze wassze dzieci staja...ja sie wczopraj pocieszylam bo pzrevzytalam w jksiazce ze Hania ma jeszcze jakies 2 m-ce na zdobycie wsyztskich tych umiejetnoci, jak siadanie samej, pelzanie czy raczkowanie... niby gorna granica na takie umiejetnosci to 9 m-c...jesli do tego czasu tego nie zrobi to wtedy bede asie martwic...

DZiewcztyny w taka oblesną pogode jak dzis wychodzicie?? dajecie juz spiworki na nozki? ja mam taki nieocieplabny i sie zastanaweiam czy on cos wogole daje,. MAm kioc akrlyowy. NO i fooplia obowiazkowo, wczoraj widzialam jedną babe bez folii a padalo.... no ale jej sprawa....
to mnie pocieszyłaś, bo moja MALUTKA TEZ WSZYSTKIEGO NIE UMIE
Nie wychodze jak pada descze, bo nie chce moknąc

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
co do ogladania tv przez wasze dzieci, to przyznam, ze jestem w szoku nie przekonuja mnie teksty w stylu: "nie da sie tego uniknac", czy "nic na to nie poradze, ze lubi" (lubi, bo zostalo jej pokazane).
ale to oczywiscie wasza sprawa, wiec nie bede tu robic wykladow, kazdy postepuje jak uwaza, wiec nie chce rozpetac tu jakiejs wojny.
tymczasem ja akurat dwoje sie i troje aby moja corka tv nie ogladala! jest to dosc trudne, bo czas spedzamy glownie w salonie, ktory jest sporych rozmiarow, wiec mozna rozlozyc maty, kocyki, lezaczek, jezdzic wozkiem itp., ale tez mamy w nim duzy telewizor (46 cali), wiec staram sie go jak najrzadziej wlaczac w ciagu dnia. a jak juz jest wlaczony, to cicho i mala ukladam np. w lezaczku tak, aby kominek jej zaslanial obraz (kominek jest na srodku). no w kazdym razie staram sie aby jednak miala jak najmniejsza stycznosc z telewizja.
.
\
wiem,ze ogladamnei telewizji szkodzi,ale czy Ty nie przesadzasz?Zreszta juz nikogo nei neguje, bo znowu be,zdie jakas afera
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 10:20   #4616
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

pytanie do dziwczyn które gotują zupki- miksujecie warzywa czy przez sitko je rozdrabniacie?? Nie wiem co jest lepsze? czy mm kupic sitko metalowe czy plastikowe??

Juz 3 opakowanie zelu na dziąsełaka kupiłam . Sama też nie wiem czy ona ma 1 zeba duzego czy 2 czasami przy karmieniu mnie jakoby ugyzie.. uff.. boli...

Malutka też powtarza po Tż słowa. A to "mama", a to "papa"
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 10:29   #4617
gusia..
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 636
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

Cześć

Ja po szpitalu złapałam katar i niestety zaraziłam małą:/ Teraz się kurujemy. Tzn ja już jestem praktycznie zdrowa a malutka pomalutku ale też zdrowieje

Dziewczyny zaskoczyłyście mnie z tą nadżerką. Ja też miałam przed porodem i byłam u kilku ginekologów. Większośc nie kazała nic z tym robić tylko robić regularnie cytologię czy wszystko jest w porządku. Czytałam też, że na zachodzie pacjentki to nie są wogóle informowane o tym, że ją mają bo podobno wiele kobiet ją ma i trzeba tylko regularnie się badać. Właśnie niewłaściwe usunięcie jej może powodować trudności z zajściem w ciążę lub może i tak się odnowić. Teraz sama nie wiem co robic Jak bylam na kontroli po porodzie to lekarz nic mi nie mówił a ja wogóle o niej zapomniałam. Hmm

Kurcze dziewczyny ja już wariuję w domu. Poszłabym na spacer z małą ale jeszcze kilka tygodni w domku. Jak ja to wytrzymam nie wiem Poza tym małej wyszły już 2 zęby ale i tak jest marudna i płacze przy usypianiu w dzień. Nie wiem czy te zeby bolą jak rosną dalej czy idą kolejne Bo cały czas gryzie rączki i moją bluzkę pyz usypianiu. Jak myślicie?
__________________
Nikolka
gusia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 10:35   #4618
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

znikl moj post wrr

co do nadzerki gusia mi rowniez nie kazali usuwac ani nic robic przed porodem wszystko zalezy jaka to nadzerka ja mialam duza ale plytka.. rowniez lekarz mowil ze zabieg usuniecia pozstawia blizne mala ktora moze utrudniac rozciaganie sie szyjki macicy.

Po porodzie nie zeszla mi wiec jak najbardziej mozna ja usunac bo nie planuje szybko dzieci.
Ja np boje sie bo u mnie ostatnio w rodzinie byl przypadek zachorowania na raka szyjki macicy i potym jestem przewrazliwiona wole to dziadostwo usunac.
I najprawdopodobniej zrobilo mi sie wlasnie od tamponow, wiadomo wygoda i przecholowalam bo ciagle je uzywalam

my bylysmy po lekarzu mala przybrala le nie jest to co powinno mamay jutro isc na krew mocz, i przejsc na sinlac i 2 razy dziennie zupa nie wiem co z tym moim dzieciem.
Jeszcze jakiegos endokrynologa mamy zaliczyc bo podobno ma powiekszone sutki eeee
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 10:58   #4619
susola
Raczkowanie
 
Avatar susola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 404
GG do susola
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

migotko ja miksuje zupki.
gosiaczku moj tez jeszcze nie potrafi wielu rzeczy ale kazde dziecko na szczescie rozwija sie inaczej, wiec tez sie nie martwie, choc nie ukrywam ze zazdroszcze niektorym mamusiom jak pada to nie wychodzimy
ray mam nadz ze wszystko bedzie ok
Ja mialam wypalana nadzerke jakies 6 lat temu i do tej pory nic nie wrocilo, wsio jest ok.
a moj maly spal dzis do 11, ale mial godz przerwe miedzy 8 a 9 i dalej komar, no ale dzis w nocy plaal jakies 15 min, wiec moze go to zmeczylo
__________________



[vichy]279929[/vichy]
susola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 10:59   #4620
susola
Raczkowanie
 
Avatar susola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 404
GG do susola
Dot.: Nasze kochane pierwiosnki 2008

migotko ja miksuje zupki.
gosiaczku moj tez jeszcze nie potrafi wielu rzeczy ale kazde dziecko na szczescie rozwija sie inaczej, wiec tez sie nie martwie, choc nie ukrywam ze zazdroszcze niektorym mamusiom jak pada to nie wychodzimy
ray mam nadz ze wszystko bedzie ok
Ja mialam wypalana nadzerke jakies 6 lat temu i do tej pory nic nie wrocilo, wsio jest ok.
a moj maly spal dzis do 11, ale mial godz przerwe miedzy 8 a 9 i dalej komar, no ale dzis w nocy plakal jakies 15 min, wiec moze go to zmeczylo
__________________



[vichy]279929[/vichy]
susola jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.