Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-13, 12:23   #4621
la_fey
Raczkowanie
 
Avatar la_fey
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 61
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Prosze o radę
mam 21 lat, mieszaną cerę, zaskórniki na nosie i brodzie i czasem "niespodzianki"; niestety, mam też już troche zmarszczek koło ust i oczu.

Używam mydeł naturalnych z lawendowej farmy, hydrolatów z bu- poprzednio oczarowego, teraz z lawendowej farmy, na noc kremu z alterry; na zmianę z dzikiej róży i bezzapachowego, na dzień mam teraz krem lirene spf 30, a jak go skończę, to mam dax cosmetics spf 50+.

Mam też podwójny żel hialuronowy, olejek tamanu, herbaciany i olej sezmowy; używam też glinki zielonej i maseczki z miodu i kurkumy.
Wczoraj pierwszy raz uzyłam toniku 2% BHA z biochemii urody.

Ogólnie chciałabym usunąć zaskórniki, jak sie da to zmarszczki koło oczu i nie dopuścić do powstawania nowych.
czego jeszcze powinnam używać?
la_fey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 16:21   #4622
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez la_fey Pokaż wiadomość
Prosze o radę
mam 21 lat, mieszaną cerę, zaskórniki na nosie i brodzie i czasem "niespodzianki"; niestety, mam też już troche zmarszczek koło ust i oczu.

Używam mydeł naturalnych z lawendowej farmy, hydrolatów z bu- poprzednio oczarowego, teraz z lawendowej farmy, na noc kremu z alterry; na zmianę z dzikiej róży i bezzapachowego, na dzień mam teraz krem lirene spf 30, a jak go skończę, to mam dax cosmetics spf 50+.

Mam też podwójny żel hialuronowy, olejek tamanu, herbaciany i olej sezmowy; używam też glinki zielonej i maseczki z miodu i kurkumy.
Wczoraj pierwszy raz uzyłam toniku 2% BHA z biochemii urody.

Ogólnie chciałabym usunąć zaskórniki, jak sie da to zmarszczki koło oczu i nie dopuścić do powstawania nowych.
czego jeszcze powinnam używać?
Może pod oczy masło shea?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 19:49   #4623
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny, jak długo powinno się używac toniku PHA z BU?
I co dalej? Wprowadzać coś "ostrzejszego" czy raczej przerwa?
Kończy mi się już drugie opakowanie i nie wiem co dalej...
Chcę też wprowadzić krem z retinolem z BU.

Doradźcie co dalej

PS Skóra sucha i wrażliwa, naczynkowa.
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 07:59   #4624
zaczarowana7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie dziewczyny,

zgłaszam się do was z ogromną prośbą ułożenia/narzucenia pielęgnacji.
Moze przez Pania moderator,ktora jest tutaj skarbnica wiedzy z tego co sie zorientowalam...
Mam 26 lat,jestem świeżo upieczoną mamą 4 miesięcznych bliźniąt i na dniach wracam do pracy-własna działalność.Czasu na wszystko brak jednak od 2 dni wnikliwie czytam metody pielęgnacji koleżanek z forum,ale cięzko mi samej zdecydować się na konkretna pielęgnacje dla siebie,a nie mam czasu,aby wnikliwie prześledzić całe forum,a chcialabym juz 'cos' wprowadzic.
Moja cera jest potrądzikowa,z licznymi bliznami także po późnej ospie.Po ciąży na policzkach pojawiły się liczne plamy,przebarwienia.Ponad to cera jest wrażliwa,naczynkowa i porowata,jak sama to nazywam.Do ideału daleko...:-(
Przygodę z kwasami zaczelam jakis czas temu ,ale skonczylo sie na jednej wizycie w gabinecie kosmetycznym i niewidocznym efekcie.

Pielegnacji twarzy nie prowadzilam,ale mam zamiar zaczac i tak aktualnie w domu posiadam Skinorem(wrocilam do niego tydzien temu),ktory dziala na mnie dosc delikatnie-pieczenie nie jest jakies nieprzyjemne,choc przez pierwsze 10minut po nalozeniu odczuwalne.Kremu tego uzywam na noc.
Rano,Wieczorem Twarz przemywam zelem dla dzieci HIPP albo Babydream koniecznie zimna woda,aby zmniejszyć rozszerzone wiecznie pory.Rano po umyciu buzi Cepathil lub Biotherma Cicabio Creme i Maxfactor Face Finity 3 in 1 ,aby ukryc to cale nieporozumienie na buzi.
Ponad to po wizycie wtedy w gabinecie został mi krem Auriderm XO cream,tylko nie pamietam juz do czego on byl przeznaczony.
W domu posiadam takze w buteleczce 40% kwas migdałowy,ktory po zapoznaniu sie jak to zrobic w warunkach domowych mam zamiar uzyc jako peeling na poczatku 20%.
W planach mam zakupienie tonika pichtowego i wprowadzenie go do pielęgnacji.
To co na pewno musze kupic to filtr!
Jaki faktor na teraz,jaki na okres wiosenno-letni ?
Mam nadzieje,ze ktoras z was znajdzie czas i pomoze mi w ulozeniu pielegnacji,bo samej majac tak ograniczony czas jest mi po prostu ciezko.
Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszystkie porady...
zaczarowana7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 15:46   #4625
dzej lo
Raczkowanie
 
Avatar dzej lo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 72
Dobra oczyszczająca maska lub peeling - polecicie mi coś ? :)

Szukam produktu dobrze oczyszczającego.
Do kosmetyczki boję się chodzić, gdyz nie znalazłam jeszcze swojej zaufanej .....
Jakie Wy macie sposoby na oczyszczanie cery, jakich produktów używacie?
dzej lo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 18:45   #4626
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: Dobra oczyszczająca maska lub peeling - polecicie mi coś ? :)

Cytat:
Napisane przez dzej lo Pokaż wiadomość
Szukam produktu dobrze oczyszczającego.
Do kosmetyczki boję się chodzić, gdyz nie znalazłam jeszcze swojej zaufanej .....
Jakie Wy macie sposoby na oczyszczanie cery, jakich produktów używacie?
Oczywiście poza OCM - jeżeli chodzi o takie produkty do codziennego użytku to ja moge polecić mydło aleppo, albo savon noir+czasami glinka ghassoul ( inna jej nazwa to rhassoul) oba produkty świetnie myją, naprawdę skóra aż piszczy, teraz czaję się na royal arabian night-podobno świetne ale póki co zbieram opinie.
a wągrów pozbywam się dzięki atrederm ( ale to już inna historia)

a teraz ja mam pytanie do was, właśnie kończy mi się olej macadamia, i teraz patrze a na dnie butelki zostało tego troche ale ma to konsystencję stałą-takie masełko. Może to dlatego że ja nigdy nie potrząsałam buteleczką przed otwarciem. To jest jakis osad, nie wiem czy mam to wywalić? Olej świeży, mieszka w lodówce standardowo.
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 10:30   #4627
fitnesswoman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 266
Dot.: Dobra oczyszczająca maska lub peeling - polecicie mi coś ? :)

Witajcie,
w tym roku skończę 29 lat.
Zawsze dbałam o skórę. Może miałam jakiś okresy gdy mniej intensywnie ale jednak dbałam. Nie ukrywam, że od około roku dbam nieco bardziej.
Cerę mam suchą wrażliwą (diagnoza kosmetyczki). Nie mam trądziku obecnie. Czasami mi coś wyskoczy na brodzie i tam niestety mam nieco różowe ślady po tych niespodziankach. Przeszłam ostatnio 6 zabiegów kwasami u kosmetyczki. Skóra jest po tym super. Niewielkie ślady po wypryskach zostały właśnie jeszcze tylko na brodzie. Wczoraj byłam także na zabiegu odżywczym z maską algową na koniec. Jestem zadowolona. Jeśli chodzi o zmarszczki to mam mimiczne. Na czole poziome i uważam, że jak na swój wiek głębokie (widzę to obserwując koleżanki). Pamiętam, że miałam już je w liceum. Taką mam mimikę i już. Wiem, że na to tylko botoks ale chce jeszcze na pewno z tym poczekać Pod oczami mam również mimiczne od śmiechu. Nie mam żadnych kurzych łapek itd. Okolice ust wyglądają też ok. Najgorsze jest na pewno to czoło i nie ukrywam, że mi przeszkadza
Kosmetyczka powiedziała, że powinnam używać kremów półtłustych do mojej twarzy, ale wiadomo, że jest tyle firm, że trudno coś wybrać. Poleciła Iwostin. Mam to szczęście, że mogę równie dobrze zainwestować w coś droższego jeśli chodzi o pielęgnacje stad mój post tutaj.
Moja obecna pielęgnacja to:

Wieczorem:
1. Demakijaż płynem micelarnym Ziaja (u mnie się sprawdza, wygodnie się go używa, nie przepadam za mleczkami) ale może możecie polecić coś lepszego to chętnie się dowiem?
2. Flavo C 8% - używam od miesiąca i jest rewelacyjne. Słysze dużo pozytywnych komentarzy i myślę, że to zasługa flavo c
3. krem pod oczy eucerin hyaluron
3. Iwostin sensita, nawilżający

Rano:
1. Zmywam ziają to co zostało po nocy
2. Flavo C ( nie zawsze rano)
3. krem pod oczy eucerin hyaluron
4. Iwostin solecrin 40 lub 50 filtr
5. Na to makijaż. Używam kosmetyków do makijażu z wyżej półki. Obecnie shiseido, givenchy itp.

Wydaję mi się, że mam za mało nawilżenia. Zwłaszcza, że mam cerę suchą, która wręcz wszystko pije. Nie chodzę na solarium, lubie moją bladą skórę. Nie palę papierosów, odżywiam się naprawdę zdrowo. Ogólnie jestem zadowolona tylko ta suchość. Chciałabym zainwestować w coś porządnego.
Byłabym wdzięczna za porady.
Pozdrawiam Was serdecznie!

Edytowane przez fitnesswoman
Czas edycji: 2013-01-22 o 13:52
fitnesswoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-28, 12:14   #4628
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Metodą prób i błędów doszłam do owej pięlegnacji. Proszę zerknąć czy wszystko ok, bo mimo to krostki nadal wyskakują i mam problem z przebarwieniami.

Rano:
Mydło Royal Arabian Night
Woda różana Dabur
olej jojoba + kwas HA + kropelka ekstraktu przeciwtrądzikowego

Makijaż:
korektor antybakteryjny z olejkiem z drzewa herbacianego Oriflame lub antybakteryjny Miss Sporty
podkład mineralny EDM
puder Jadwiga

Wieczór:
Mydło Royal Arabian Night
woda różana
serum lemon + kwas HA+ kropla ekstraktu przeciwtrądzikowego
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 21:05   #4629
olaja666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam serdecznie
to moj pierwszy post na forum Wizaż. zdecydowałam się tutaj Was drogie Panie poprosić o radę po tym, jak od kilku dni czytam, przeglądam i dochodzę do wniosku ze nie wiem jednak nico retinoidach, kwasach, filtrach itp. przedtem specjalnie nie szukałam- przyznaję się.
Otomoj krótki opis: mam 35 lat, skórę mieszaną, zdarzają się zaskórniki na nosie, brodzie,czole, często wypryski na czole lub skroniach. Na policzkach tendencja do pękających naczynek, no i niestety juz pojawiają się zmarswzczki pod oczami i kurze łapki.

Moja pielęgnacja:
-od jakiegoś czasu oczyszczam twarz olejami (staram się nie nakładać zbyt ciepłego ręcznika)
-płyn micelartny pharmaceris T
- rano krem dermedic hydrain 2
- wieczór: krem LRP effaklar duo

czasami na noc tonik aspirynowy, maseczka z glinki, maseczki algowe, maseczki nawilżające.

Bardzo proszę o pomoc w dobraniu bardziej skierowanej na redukcję zmarszczek pielęgnacji.

i jeszcze jedno moje pytanie, poczytałam trochę o retinoidach i wszędzie jest uwaga o stosowaniu bardzo wysokich filtrow SPF 50 np i że trzeba ich nakładać jednorazowo ok 1,8 ml w kilku etapach. Ja szczerze mówiąc rano nie bardzo mam czas na czekanie az kolejne warstwy się wchłoną. jak sobie z tym radzić? czy tak wysokie filtry są na prawdę niezbędne, czy niższy faktor też by wystarczył, jeśli moja cera nie ma alabastrowej barwy?
No i niestety też nie mam nieograniczonych środków na kosmetyki, więc na niektóre, te z wyzszej półki niestety nie będę mogła sobie pozwolić

Mam ogromną nadzieję, ze pomożecie mi trochę w dokonaniu wyboru i ustawieniu takiej prawdziwej pielęgnacji.
z góry dziękuję i pozdrawiam.
olaja666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 21:50   #4630
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez olaja666 Pokaż wiadomość
i jeszcze jedno moje pytanie, poczytałam trochę o retinoidach i wszędzie jest uwaga o stosowaniu bardzo wysokich filtrow SPF 50 np i że trzeba ich nakładać jednorazowo ok 1,8 ml w kilku etapach. Ja szczerze mówiąc rano nie bardzo mam czas na czekanie az kolejne warstwy się wchłoną. jak sobie z tym radzić? czy tak wysokie filtry są na prawdę niezbędne, czy niższy faktor też by wystarczył, jeśli moja cera nie ma alabastrowej barwy?
No i niestety też nie mam nieograniczonych środków na kosmetyki, więc na niektóre, te z wyzszej półki niestety nie będę mogła sobie pozwolić .
Niestety filtry są konieczne, a w zwiazku z tym zmiana czesci kolorowki,zeby ne destabilizowac filtra. Nie wiaze sie to z nbarwa cery, ale z ostrym scienieniem skory podczas kuracji-taka bezbronna skora lapie slońce, a uwierz mi latwiej stosowac filtry niz leczyc sie z przebarwien. Łatwo jest zaaplikowac foltr-rano tonik i krem-mycie zebow filtr pierwsza porcja-sniadanie-druga porcja-scielenie lozka 3 porcja i po posprzataniu po sniadaniu spokojnie makijaz lub tylko zmatowienie i makijaz w pracy.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 18:53   #4631
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam cerę tłustą, bardzo sporadycznie pojawiają się wypryski i aktualnie staram się usuwać zaskórniki i oczyścić pory.

Rano:
1) żel ziaja med
2) krem Eucerin Dermopurifyer SPF 30
3) podkład Almay Clear Complexion

Wieczorem:
1) mleczko do demakijażu ze świetlikiem, Celia
2) żel ziaja med
3) krem Ecuerin Dermopurifyer SPF 30 + kwas AH

2 razy w tygodniu robię: peeling korundowy oraz maseczka z glinki i alg

Jeżeli pojawiają się jakieś niespodzianki to miejscowo smaruję kremem Avene Cleanance K (tylko miejscowo bo zapycha)
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-06, 19:06   #4632
olaja666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziękuję Ci za odpowiedź, czy mogłabys podpowiedzieć mi coś jeszcze? bo na prawdę jestem zagubiona w gąszczu wyczytanych tu informacji, a niestety nie dam rady przeczytać wszystkiego (dwoje małych dzieci i praca)...
chodzi mi o to od czego zacząć??
jaki krem na początek, czy lepsze retinoidy, czy kwasy, czy jedno i drugie, czy do tego serum z vit C, czy teraz- luty mozna zaczynać, czy lepiej na wiosnę nie?
czy są jakieś filtry, na które mozna normalną kolorówkę stosować, bo nie widzę siebie bez podkładu...

baaardzo proszę
olaja666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 20:14   #4633
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez olaja666 Pokaż wiadomość
dziękuję Ci za odpowiedź, czy mogłabys podpowiedzieć mi coś jeszcze? bo na prawdę jestem zagubiona w gąszczu wyczytanych tu informacji, a niestety nie dam rady przeczytać wszystkiego (dwoje małych dzieci i praca)...
chodzi mi o to od czego zacząć??
jaki krem na początek, czy lepsze retinoidy, czy kwasy, czy jedno i drugie, czy do tego serum z vit C, czy teraz- luty mozna zaczynać, czy lepiej na wiosnę nie?
czy są jakieś filtry, na które mozna normalną kolorówkę stosować, bo nie widzę siebie bez podkładu...

baaardzo proszę
Niestety nie ma gotowych receptur. Sama przeszlam właściwie przez wszystko, na dziś została mi miłość do witaminy C. Używam regularnie w postaci kremu /kuracja ziai/ lub własnoręcznie robionego serum codziennie rano pod krem. Witaminę C polecam z czystym sercem każdemu-rozjaśnia, wyrównuje, rozświetla.
Co do retinoidów=stosowałam zorac-mi niestety nie sprawdził się pod oczy-stosowałam przeciwzmarszczkowo i po zoracu dorobiłam się widocznych zmarszczek pod oczami. Ale jeden krem na bazie retinolu spokojnie mogę Ci polecić -ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...n-care-5d.html jest wprawdzie dla starszych osób, ale składowo to właściwie na pierwszych miejscach retinol i witamina C daje kopa rzeczywiscie, a nie ma chociażby wylinki charakterystycznej przy zoracu. Retinoidy sa bardzo mocne wiec naprawdę uważaj. Są dziewczyny, które stosują retinoidy przez cały rok, ja nie byłam aż tak odważna. Co do plusów-rzeczywiście wyciąga jakieś podskórne historie /mi wyciągnął zabliznowaconą krostkę/. Myślę, że jak mi się stan skóry mocno pogorszy to wrócę do niego na razie jestem zadowolona z mojej pielęgnacji.
Co do kwasów-sprawdziłam na sobie migdała-delikatny kwas, który nie jest fotouczulający /czyli właściwie do stosowania przez caly rok/ postosowałam i stwierdziłam, że dla mnie za bardzo inwazyjny-nie mam problemów okołotrądzikowych, zaskórników właściwie nie mam więc nie widzę sensu w stosowaniu go. Pewnie kosmetyczki mnie zakrzyczą, ale nawet w profilaktyce przeciwzmarszczkowej wolę oczywiście witaminę C mam cienką skórę, a kwasy jednak zdzierają.

Minusem i retinoidów i kwasów jest wylinka-ja jestem między ludżmi przez 7 dni w tygodniu /praca+studia/ i dla mnie wylinka była bardzo dużym dyskomfortem.
Spokojnie witaminy C możesz używać teraz, retinoidów dokwietnia/pochmurnego maja a kwasu migdałowego właściwie przez cały rok.
Jestem na etapie zachwycenia się olejami i glinkami więc na nich opiera się moja pielęgnacja +kremy ten, który wymieniłam i najprostszy Isana med z urea 5% +serum+filtry. Ale ja nie mam żadnych problemów z cerą. Moja rada-próbuj, sprawdzaj i poczytaj forum Basi Kwiatkowskiej
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 20:59   #4634
olaja666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Bardzo Ci dziękuję. mam juz przynajmniej jakiś pogląd jak to powinno lub może wyglądać. musze jeszcze trochę poczytać już o samych kosmetykach, ale właśnie myślałam o tej serii ziaji z vit C albo flavo C. Potem wyczytałam dobre opinie o Bandi AHA PHA z kwasem migdałowym, myślałam o jego zakupie, natomiast nie miałam pojęcia o tym co z tymi retinoidami, dużo opinii róznych jest o kremie ystheal, ale z tego co wywnioskowałam jest on chyba dość silny, więc moze wypróbuję ten, który Ty mi polecasz- no i ich cena jest diametralnie inna... kurcze, nie znam się na tych wszystkich kremach, a tyle ich

A oleje polubiłam dosyć w metodzie OCM i olejek migdalowy wmasowuję w dłonie, pod krem, fajnie działa, jaki olej byłby dobrze nawilżający do twarzy?
czy stosujesz jakieś peelingi enzymatyczne? czy jeśli zakupię krem z kwasem to peeling niepotrzebny?
olaja666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 23:31   #4635
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez olaja666 Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję. mam juz przynajmniej jakiś pogląd jak to powinno lub może wyglądać. musze jeszcze trochę poczytać już o samych kosmetykach, ale właśnie myślałam o tej serii ziaji z vit C albo flavo C. Potem wyczytałam dobre opinie o Bandi AHA PHA z kwasem migdałowym, myślałam o jego zakupie, natomiast nie miałam pojęcia o tym co z tymi retinoidami, dużo opinii róznych jest o kremie ystheal, ale z tego co wywnioskowałam jest on chyba dość silny, więc moze wypróbuję ten, który Ty mi polecasz- no i ich cena jest diametralnie inna... kurcze, nie znam się na tych wszystkich kremach, a tyle ich

A oleje polubiłam dosyć w metodzie OCM i olejek migdalowy wmasowuję w dłonie, pod krem, fajnie działa, jaki olej byłby dobrze nawilżający do twarzy?
czy stosujesz jakieś peelingi enzymatyczne? czy jeśli zakupię krem z kwasem to peeling niepotrzebny?
Nie stosuję pilingów, stosuję Savon Noir jako maseczkę-rzeczywiście oczyszcza genialnie. Kwestia doboru oleju to kwestia indywidualna-na mnie nie dziala migdalowy, a Ty go sobie chwalisz. Próbuj, czytaj, kupuj małe pojemności. Ysthenalu sama bym nie ruszyła, pomijam, że retinolu w nim jak na lekarstwo to jest na parafinie a dla mnie parafina+twarz=zapchanie
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 06:23   #4636
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
dziś została mi miłość do witaminy C. Używam regularnie w postaci kremu /kuracja ziai/ lub własnoręcznie robionego serum codziennie rano pod krem.
Po Twojej recenzji rozumiem, że to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-i-na-noc.html ?
Chyba spróbuję
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu

Edytowane przez ama4
Czas edycji: 2013-02-08 o 06:31
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 06:51   #4637
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Po Twojej recenzji rozumiem, że to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-i-na-noc.html ?
Chyba spróbuję
W składzie szybko pojawia się silikon, jeżeli masz skłonność do zapychania to po nim może się tylko pogorszyć. poza tym jest PEG który pozostaje na skórze.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 13:51   #4638
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
W składzie szybko pojawia się silikon, jeżeli masz skłonność do zapychania to po nim może się tylko pogorszyć. poza tym jest PEG który pozostaje na skórze.
A znasz może coś lepszego-od lat używam serum własno robionego z witaminą C i preparatów z tą witaminą. No niestety palę i tylko witamina C jest w stanie utrzymać moją skórę w dobrym stanie. Nie znam tylko SkinCeuticals-przy reszcie albo zawartość kiepska albo brak stabilności...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 09:10   #4639
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jeszcze raz bardzo proszę o odpowiedź...
Mam 24 lata, niedawno miałam problem z trądzikiem, którego jako-tako się wyzbyłam, zostało trochę przebarwień i czasem pojawi się jeszcze jakiś nieprzyjaciel.

rano: płyn micelarny, serum flavo C (BU) i krem z filtrem 50
wieczoram: płyn micelarny, hydrolat oczerowy/chabrowy, potem róznie: 1 noc tonik z kwasami 10% (BU) i olejek arganowy z HA, 2 noc tylko ojejek arganowy i HA, 3 i 4 noc tiracnal ( też pod oczy), 5 (czasem i 6) noc znowu tylko olejek i od początku.

Moje pytania: czy tak jest ok? dodam że ani razu nie schodziła mi skóra, ani po triacnalu ani po kwasach.
Chciałam tez zapytać czy jeśli w ciągu dnia zmywam twarz po treningu to czy powinnam nakładać znowu wit C? bo czytałam gdzieś że ona się nie ściera z twarzy tak jak krem i nie wiem czy to prawda, czy będzie działać przez cały dzień.
I ostatnia prośba o proadę - wiem, że kosmetyków nie używa się z zależności od wieku a stanu twarzy... ale zastanawiam sie czy nie zacząć używać serum z retinolem renew z BU. Nie mam narazie szczególnie zmarszczek, pierwsze wydłużające się marszczenie pod oczami, zależy mi głównie żeby zapobiegać. Zastanawiam się czy to co robię jest wystarczające czy już nie przedobrzę dodając coś jeszcze.... może nie serum rener a coś innego??...doradźcie proszę
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 10:33   #4640
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Brendii Pokaż wiadomość
Jeszcze raz bardzo proszę o odpowiedź...
Mam 24 lata, niedawno miałam problem z trądzikiem, którego jako-tako się wyzbyłam, zostało trochę przebarwień i czasem pojawi się jeszcze jakiś nieprzyjaciel.

rano: płyn micelarny, serum flavo C (BU) i krem z filtrem 50
wieczoram: płyn micelarny, hydrolat oczerowy/chabrowy, potem róznie: 1 noc tonik z kwasami 10% (BU) i olejek arganowy z HA, 2 noc tylko ojejek arganowy i HA, 3 i 4 noc tiracnal ( też pod oczy), 5 (czasem i 6) noc znowu tylko olejek i od początku.

Moje pytania: czy tak jest ok? dodam że ani razu nie schodziła mi skóra, ani po triacnalu ani po kwasach.
Chciałam tez zapytać czy jeśli w ciągu dnia zmywam twarz po treningu to czy powinnam nakładać znowu wit C? bo czytałam gdzieś że ona się nie ściera z twarzy tak jak krem i nie wiem czy to prawda, czy będzie działać przez cały dzień.
I ostatnia prośba o proadę - wiem, że kosmetyków nie używa się z zależności od wieku a stanu twarzy... ale zastanawiam sie czy nie zacząć używać serum z retinolem renew z BU. Nie mam narazie szczególnie zmarszczek, pierwsze wydłużające się marszczenie pod oczami, zależy mi głównie żeby zapobiegać. Zastanawiam się czy to co robię jest wystarczające czy już nie przedobrzę dodając coś jeszcze.... może nie serum rener a coś innego??...doradźcie proszę
Nie jeste możliwe, żeby schodziła skóra po toniku z kwasem czy po triacnealu używanym tak sporadycznie. Nie musisz dokładać witaminy C-raz dziennie kompletnie wystarczy. Nie widze sensu w uzywaniu toniku z kwasem raz na 6 dni. Nie napisałaś nic o typie skóry a to podstawa. W ciemno to widzę tu rozstrzeloną pielęgnację. Rano nie ma nic nawilżającego. Wieczór jest niekonsekwentny

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2013-02-09 o 10:39
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 16:00   #4641
aluskaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 31
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, bardzo proszę o ocenę mojej pielęgnacji mam 20 lat
TYP CERY: raz mieszana raz sucha, zależne od pielęgnacji. Walczę z zaskórnikami w strefie T i grudkami podskórnymi na czole oraz z rozszerzonymi porami w okolicach nosa.
PIELEGNACJA: rano myje twarz delikatnym żelem rival de loop (bez sls), następnie używam toniku z kwasem migdałowym 10%, HA 10% i mocznikiem 20% (nie wiem czy w ogóle ten mój własny przepis nadaje się do użytku, na razie nie uzyskałam na ten temat odpowiedzi w innym wątku) a następnie smaruje twarz kremem alantan dermoline z HA lub emulsja iwostin solecrin spf50 (zależnie od nastroju i planów na dzien)
wieczorem zmywam twarz tym samym żelem co rano i używam również tego samego toniku, a następnie nakładam na twarz HA z olejkiem jojoba.

Ten sposób pielęgnacji został wprowadzony przeze mnie bardzo niedawno, wcześniej używałam toniku aloesowego ziaji, wieczorem często nakładałam effaclar duo a rano krem babydream "gesicht und coś tam"
Chce aby moja pielęgnacja osunęła zaskórniki i nawilżyła mi cerę. Po około tygodniu stosowania toniku z kw. migdałowym chce wykonać peeling tym kwasem. Wiem ze po peelingu należy twarz natłuścić, ale nie wiem jak prowadzić resztę pielęgnacji. czy mogę po tym kwasie używać ten mój migdałowy tonik lub effaclar? i czy do kolejnego peelingu muszę się tak samo przygotować jak do pierwszego?

BARDZO PROSZĘ O POMOC DROGIE WIZAZANKI
aluskaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 21:57   #4642
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
A znasz może coś lepszego-od lat używam serum własno robionego z witaminą C i preparatów z tą witaminą. No niestety palę i tylko witamina C jest w stanie utrzymać moją skórę w dobrym stanie. Nie znam tylko SkinCeuticals-przy reszcie albo zawartość kiepska albo brak stabilności...
Wizażanki polecają Flavo C:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html


krótki skład bez zbędnych dodatków
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 09:22   #4643
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Wizażanki polecają Flavo C:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html


krótki skład bez zbędnych dodatków
Znam, niestety witamina C niestabilna. Sporo zachwytów w Polsce, za granicą już niekoniecznie...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 17:56   #4644
olaja666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Niestety filtry są konieczne, a w zwiazku z tym zmiana czesci kolorowki,zeby ne destabilizowac filtra. Nie wiaze sie to z nbarwa cery, ale z ostrym scienieniem skory podczas kuracji-taka bezbronna skora lapie slońce, a uwierz mi latwiej stosowac filtry niz leczyc sie z przebarwien. Łatwo jest zaaplikowac foltr-rano tonik i krem-mycie zebow filtr pierwsza porcja-sniadanie-druga porcja-scielenie lozka 3 porcja i po posprzataniu po sniadaniu spokojnie makijaz lub tylko zmatowienie i makijaz w pracy.
no ia mam kolejne pytanie związane z filtrami właśnie. czy mogłabyś mi podpowiedzieć jakieś konkretne firmy i nazwy, sprawdzonych filtrów? niekoniecznie z najwyższej półki...
A tymczasem zakupiłam ten krem, który mi poleciłaś firmy AVA i bandi z kwasem migdałowym.
Poranna pielęgnacja to serum z vit C + filtr- wystarczy? czy do tego jeszcze trzeba dodać coś nawilżającego?
a wieczorem zamiennie te dwa kremy które zakupiłam czy oba razem?
Zastanawiam się też nad zabiegami z kwasu migdałowego clarena, bo jednak zaskórników i pryszczy trochę się pojawia.
olaja666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 00:25   #4645
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez olaja666 Pokaż wiadomość
no ia mam kolejne pytanie związane z filtrami właśnie. czy mogłabyś mi podpowiedzieć jakieś konkretne firmy i nazwy, sprawdzonych filtrów? niekoniecznie z najwyższej półki...
A tymczasem zakupiłam ten krem, który mi poleciłaś firmy AVA i bandi z kwasem migdałowym.
Poranna pielęgnacja to serum z vit C + filtr- wystarczy? czy do tego jeszcze trzeba dodać coś nawilżającego?
a wieczorem zamiennie te dwa kremy które zakupiłam czy oba razem?
Zastanawiam się też nad zabiegami z kwasu migdałowego clarena, bo jednak zaskórników i pryszczy trochę się pojawia.
Ja rano daję krem i filtr, obecnie krem z Avy i filtr Babydreama-jedyny który lubie i z którym nauczyłam się żyć. Muszę krem lub olej /jestem wrażliwcem i dla mnie każdy wiaterek czy mrozik na skórze zostawia slady/, ale olej mi się dłużej wchłania więc odpada jak się spieszę. Tusz do rzęs, pomadka perfumy i jużwieczorem zmywam micelem potem serum z witaminą C potem krem isany i już.
CO do filtra-od 3 lat używam dzieciaczkowy Babydream i jestem zachwycona. Autentycznie wróciłam do swej bladości po spaleniu się słońcem kilka lat temu więc widzę że i serum własnorobione i filtr działa. Próbowałam dzieciaczka porzucić, ale bywało tylko gorzej z moją cerą, Ivostin 30 jest swietny jak nie lubisz bielenia /mi nie przeszkadza, a nawet zaczynam lubić ten biały woal 50 z Ivostinu niestety mnie podrażnia. Po Avene było źle jak i po wszystkich francuskich specyfikach /dior, ambre solaire, clarins, thalgo,lierac/ w końcu znudziło mi się testowanie bo po co wydawać kasę skoro Babydream po prostu sie sprawdza. Poczekaj jak zadziała u Ciebie krem z retinolem. Nie znam Clareny więc się nie wypowiadam, a co do kwasów-nie lubię ich za ścienianie skóry i mimo, że piling migdałowy jest bardzo delikatnym to jednak badania kosmetologów mówią wyraźnie-retinol pobudza skórę więc nie cienieje aż tak jak po kwasach, nawet tych owocowych
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 08:54   #4646
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Nie jeste możliwe, żeby schodziła skóra po toniku z kwasem czy po triacnealu używanym tak sporadycznie. Nie musisz dokładać witaminy C-raz dziennie kompletnie wystarczy. Nie widze sensu w uzywaniu toniku z kwasem raz na 6 dni. Nie napisałaś nic o typie skóry a to podstawa. W ciemno to widzę tu rozstrzeloną pielęgnację. Rano nie ma nic nawilżającego. Wieczór jest niekonsekwentny
Cerę mam mieszaną w kierunku do tłustej, a 99% problemów w postaci przebarwień ewentualnie nowych wyprysków mam na policzkach, nie w strefie T. Jakiś miesiąc temu maiłam maść duak (chyba dobrze napisałam) z antybiotykiem, która pomogła opanować inwazję.

Wcześniej używałam triacnalu codziennie. Pomyślałam, że skoro na stronie BU polecaja stosowanie toniku 10% 1-2 razy w tygodniu to w połączeniu z tiracnalem 1 będzie dobrze, ale spróbuję używać 2. Poszukam też czegoś nawilżającego, bardzo dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez Brendii
Czas edycji: 2013-02-11 o 09:11
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 20:05   #4647
olaja666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję Ci Danusiu, dobra i cierpliwa z Ciebie kobieta

Mam już większość zakupionych specyfików, tylko jeszcze filterek. Krem z vit C ziaji bardzo mi sie podoba, a serum z BB jest w drodze, krem z kwasem bandi po nałożeniu daje rewelacyjne uczucie skórze, ciekawa jestem jakie da efekty. Do tego wszystkiego olejek jojoba i będę wiecznie młoda i piękna

Koleżanki mówią, że prawdopodobnie zwariowałam, jeśli to wszystko chcę na siebie nakładać, ale jeszce będą mi zazdrościć

pozdrawiam
olaja666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 21:47   #4648
Rywka
Zakorzenienie
 
Avatar Rywka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Frankenstein
Wiadomości: 3 548
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Znam, niestety witamina C niestabilna. Sporo zachwytów w Polsce, za granicą już niekoniecznie...

Polecam to serum:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
Znacznie tańsze, witamina C ustabilizowana
__________________


Rywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 15:25   #4649
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witajcie, jeśli można prosić o ewentualna poradę na początek przygody z retinoidamii, to się zgłaszam
Przebrnęłam przez kilkadziesiąt stron w tym wątku żeby nie mnożyć tych samych pytań, ale zorientowałam się, że początki wątku sięgają paru lat wstecz i "trochę" się zapewne w kosmetyce zmieniło
ale ja nie o tym,
chciałam, jak większość tutaj początkujących zapytać o radę, mam już "swoje" lata, wstyd się przyznać, jak dotąd "maziałam" się jakimiś kremami zupełnie nieświadomie (jakieś prezenty od Mamy, męża) a teraz stwierdziłam, że jednak czas zacząć robić to "z głową", no ale przechodząc do sedna:
cera mieszana, strefa T świeci się, błyszczy, tu koncentrują się ewentualne zanieczyszczenia, zaskórniki oczywiście na nosie,
przebarwienia widoczne w okolicy oczu i pod oczami siniaczki (chyba genetyka, no i wiek),
wiek - grubo po 30.
w okolicy nosa delikatne pęknięcia naczynek

chciałabym zacząć używać kremów dostosowanych, z filtrami, retinoidem etc.poradźcie proszę jak zacząć eksperymentowanie, bo wiem, że to dopiero początek...
na razie od paru miesięcy stosuję OCM, kremy, jak pisałam, zupełnie przypadkowe, "po. 30.", peelingi enzymatyczne, płyn micelarny, krem pod oczy, teraz Ziai (seria sopot)
Dziękuję za wszelkie sugestie, tak na początek,
Obiecuję podzielić się tutaj doświadczeniami,
pozdrawiam i z góry dziękuję

Edytowane przez luboczka
Czas edycji: 2013-02-12 o 15:29 Powód: literówka
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 19:46   #4650
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez olaja666 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci Danusiu, dobra i cierpliwa z Ciebie kobieta

Mam już większość zakupionych specyfików, tylko jeszcze filterek. Krem z vit C ziaji bardzo mi sie podoba, a serum z BB jest w drodze, krem z kwasem bandi po nałożeniu daje rewelacyjne uczucie skórze, ciekawa jestem jakie da efekty. Do tego wszystkiego olejek jojoba i będę wiecznie młoda i piękna

Koleżanki mówią, że prawdopodobnie zwariowałam, jeśli to wszystko chcę na siebie nakładać, ale jeszce będą mi zazdrościć

pozdrawiam
Pozdrawiam również+daj znak jak postępy

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Rywka Pokaż wiadomość
Polecam to serum:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
Znacznie tańsze, witamina C ustabilizowana
wolę własnoręcznie kręcone. Od lat wierna jestem serum Basi i żeby nie stosować non-stop szukam przerywnika. Nie mówie, że ziajowa kuracja jest doskonała choc ustabilizowana witamina C wymiata
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.