Galerie artystyczne w internecie cz. II - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-17, 15:02   #4651
Ebookexpress
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez marisella Pokaż wiadomość
K

No ale prawda jest, sprawa cywilna jest chyba na koszt pozwanego, a karna na koszt podatników Chyba, że się mylę i mnie ktoś poprawi
Prawie dobrze z jednym ważnym szczegółem sprawa cywilna jest na koszt tego kto sprawę przegra

pozdrawiam
Ebookexpress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 16:00   #4652
Ebookexpress
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez pikusek Pokaż wiadomość
Nie chciałam pisać elaboratu i staram się jak najkrócej i najprościej opisać sytuację - ale chyba się nie udało
Sęk w tym, że nie ma żadnej umowy - to była zwykła sprzedaż - więc mam świadomość, iż Pan ten nie ma żadnych praw do wykorzystania moich zdjeć. W świetle prawa to zwykły Klient - nabywca moich wyrobów. A przecież nasi Klienci kupując u nas nie nabywają praw do wykorzystania naszych zdjęć.
(
Pani Roksano proszę nie okłamywać forumowiczów to powyżej napisała pani na forum zaś w odpowiedzi do nas w sprawie nienadesłanych opakowań napisała Pani ;

"Czy kupił Pan moje zakładki w sklepie, po cenach tam podanych? Nie - kupił je Pan na innych zasadach, więc proszę uderzyć sie w pierś i przede wszystkim zacząć myśleć zanim zarzuci Pan jeszcze komuś niesprawiedliwość. "

i kolejny mail

prosił Pan o jak najkorzystniejsze ceny zakładek - takie też dałam. Nie było mowy o ozdobnych opakowaniach, ani o zdjęciach na Państwa użytek. Ceny, które zaproponowałam nie obejmowały opakowań ozdobnych

Czy to wygląda jak normalna sprzedaż ? Czy to nie umowa ? Z której teraz Pani stara się wykręcić ?

Prosze wyjasnić więc forumowiczom jak to jest , że w mailach do mnie upiera się Pani , że nie była to zwykła sprzedaż tylko forma umowy producent hurtownik-detalista, zaś na forum usilnie stara się Pani przdstawić nas jako zwykłych klientów i zwykłą sprzedaż ?

Czy to nie manipulacja ?

Czy mam podac jecze inne pani manipulacje forumowiczami ?

I prosze wyrażać się ściślej to nie Pani sklep.
Ebookexpress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 16:45   #4653
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Ebookexpres bardzo proszę nie zaspamowywać mi skrzynki, ponieważ raz, że nie jestem stroną tego konfliktu, a dwa, że mnie to guzik obchodzi... Dziękuję za uwagę

Edit: Ale skoro już jestem w to wplątana, to powiem tylko tyle, że w cenach hurtowych też bym pudełek nie dała to raz, a dwa, że się Skidi nie dziwię, że dała takie ceny, bo ja też nie lubię pracować za darmo... Przykład z samochodem chybiony... Zakładki i pudełka bym raczej porównała do samochodu przewiązanego czerwoną wstążeczką... Jak zapłacisz za wstążkę, to Ci ją już za darmo zawiążemy...
__________________

Edytowane przez KarmazynowyKamyk
Czas edycji: 2011-12-17 o 16:50
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 17:39   #4654
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Odpisuję hurtem na obydwa posty i moją wiadomość prywatną, bo w sumie tam jest to samo.

Cytat:
Napisane przez Ebookexpress Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie tylko skąd Pani wie jak było naprawdę ? Wypowiada Pani słowa jakby już było po wyroku sądowym. Uważa Pani, że na podstawie słów osoby z internetu można podjąć decyzje co do winy ? Prawda proszę Panią leży zazwyczaj po środku.
Owszem, opierałyśmy się wyłącznie na relacji jednej ze stron, zakładając, że jest ona rzetelna i obiektywna. I też tak trochę z przyzwyczajenia zakładając "klasyczny" przypadek naruszenia praw autorskich do zdjęć. Przyznam, że zgubiłam się trochę w kwestii tego, kto i kiedy zgadzał się na wykorzystanie zdjęć, a kiedy przestał.... Cytuję:

Cytat:
I jeszcze jedno, jakoś Pani Pani Kasiu nie przeszkadzało zamieszczeni zdjęć przez naszą firmę, a jak pamiętam pochwaliła Pani pracownika za szybkość ich umieszczenia wyraziła się pani dosłownie cytuję "szacun za szybkość"
Natomiast:

Cytat:
Pani Roksano.
Informuję, że zdjęcia zostały umieszczone z rozpędu i mechanicznie podobnie jak u Pani Kasi
(...)
Wszystkie współpracujące z nami producentki pozwalają, a nawet same przesyłają zdjęcia swoich wyrobów nawet z zapytaniem czy usunąć swoje loga bądź odnośniki, myśleliśmy iż tak będzie i tym razem pomyliliśmy się
Takie sprawy muszą być ustalane jasno i pisemnie. Domyślna jest tylko jedna zasada: że to autor decyduje. Nic poza tym, łącznie z jakimkolwiek domyślnym zakładaniem, że zdjęcia są domyślnym elementem współpracy/umowy.

Wszystkie zdjęcia chronione są domyślnie od momentu stworzenia, i to autor decyduje czy i jak wolno je wykorzystać (czyli na przykład może na nie udzielić jednego z 6 rodzajów licencji Creative Commons, albo określić jasno warunki w konkretnej umowie).


Cytat:
Pomijam fakt iż zakładki doszły do nas bez opakowań bez oznaczeń producenta, pomimo, że na stronie Sklepu internetowego z którego zamawialiśmy w regulaminie w pkt 8 czytamy, iż towar dostarczany jest w ozdobnych opakowaniach. Pani Roksana tłumaczyła się tym iż udzieliła nam takiego rabatu, że chyba zrozumiałe jest, że nie dostaniemy opakowań, a jedynie zakładki zawinięte w bąbelkową folię Cóż wyobraźcie sobie państwo, uzyskujecie rabat od sprzedawcy samochodu ale za to suprise dostajecie go bez kół brawo !
Hmm...kolejna kwestia do indywidualnego ustalenia. Są sklepy, które wolą pakować w swoje firmowe opakowania, i opakowania producenta są im do szczęścia zbędne. Tutaj: zakładki były sprzedawane nie klientowi końcowemu, ale kolejnemu pośrednikowi, więc warto było kwestię opakowań ustalić wcześniej i jaśniej. Z tego co czytam i na forum, i w prywatnych wiadomościach - nie ustalono jasno warunków i charakteru współpracy.

Przykład z kołami chybiony - ozdobne opakowanie nie jest elementem zakładki. Klient i tak je wyrzuca natychmiast po rozpakowaniu.

Cytat:
Powtórzę jeszcze raz zdjęcia zostaną usunięte ze strony i bez żalu.
No to chyba mamy sprawę wyjaśnioną.



Cytat:
Prawo nie zezwala na posługiwanie się darmowymi programami nawet do wystawiania faktur. mam też nadzieję , że w komputerach pań które tak występują w imieniu praw autorskich nie ma nielegalnych kopi muzyki, filmów itp bo jeśli są, to moralność jest dość subiektywna i kargulowska.
Cytat:
Tak czytam te wszystkie wypowiedzi i zastanawia mnie czy wszystkie panie które prowadzą swoje sklepiki albo umieszczające swoje wyroby w internecie w galeriach, korespondujące mailowo w sprawach biznesowych tak samo przestrzega praw autorskich w kwestii oprogramowania windows, office photoshop który jeśli wykorzystuje się w celach zarobkowych trzeba mieć zakupiony ze specjalną licencją dla firm nie może być to wersja home bądź oem kupowany wraz z komputerem.
Mam nadzieję, że obróbka zdjęć umieszczanie logo na nich odbywa się na programach zakupionych dla firm ? Rozumiem, żę posiadają wszyscy licencję na photoshop, corel czy photofiltre, bądz inny program który zawsze kiedy jest używany w firmie musi mieć zakupioną licencję
Można wykorzystywać darmowe programy (np. Gimp), trzeba jednak zakupić na firmę nośnik, na którym jest to darmowe oprogramowanie (np. gazeta z dodaną płytą z oprogramowaniem). Jest też oczywiście darmowe oprogramowanie, którego w zakresie komercyjnym bez opłat wykorzystywać nie wolno.

Filmy i muzyka - można je w określony sposób wykorzystywać, i trzymać na dysku przez pewien czas, wszystko w ramach wykorzystywania w zakresie własnego użytku osobistego.
Oprogramowanie - tak, mam legalnie oprogramowanie, i tak, uchodzę za frajera, bo przecież tylko frajer płaci za soft Głupi przykład: cały czas mam starszą wersję Office'a, 2007, legalną, nowszej nie mam bo mnie chwilowo na nią nie stać. I z milion razy już to tłumaczyłam, a za każdym razem i tak wychodzę na frajera, bo przecież co to za problem ściągnąć sobie nowego office'a Poza tym jest jeszcze Open Office.

Cytat:
Gdyby prawa autorskie był tak łatwo wyegzekwować to nie istniałby portal chomikuj, pobieraczek który nawet pozywa do sądu nie obawiając się niczego, rapidshare, hotfile i wiele wiele innych
Nie ma znaczenia jak dana osoba weszła w posiadanie danego materiału. Ważne jest to, że materiał jest domyślnie chroniony, chyba że autor jasno postanowił inaczej. W przypadku serwisów pośredniczących trzeba po prostu wyjaśnić kto dokładnie jest odpowiedzialny za co. I jest proste - tylko trzeba wiedzieć co i jak A pobieraczek pozywa za coś innego - za brak opłaty za korzystanie

Cytat:
Prawa autorskie i prawa pokrewne mają luki i płynne niejasne orzecznictwo. Udowodnienie np. stałego dochodu to wykazanie ciągłości sprzedaży - nie może być jednorazowa- aby ukarać za zdjęcie trzeba udowodnić, że sprawca sam dokonał kradzieży intelektualnej, przerobił i wykorzystał w celu zarobkowym bo jeśli ściągnął z jakiejś strony w dobrej wierze niczego nie udowodnimy. Mało tego najpierw musimy wykazać iż posiadamy do tego zdjęcia prawa, filmu, muzyki prawa, że sami legalnie działamy. Jeśli dzisiaj napisze Pani do chomikuj pl zablokują nielegalną treść ale tylko jak przedstawi Pani prawo do przedmiotowej treści.
Udowodnienie, że ma prawa do danego zdjęcia nie jest żadnym problemem dla kogoś, kto je zrobił Natomiast argument o "dobrej wierze" jest niewiele wart. No ok, można tym sprawę wygrać, jeżeli druga strona ma przysłowiową d** wołową, a nie prawnika, i nie potrafi podważyć tego argumentu. W sumie w każdej sprawie cywilnej waży się dowody, nie ma czegoś takiego jak jednoznacznie czarne i białe. W "dobrej wierze" można wykorzystywać materiały co najwyżej w zakresie własnego użytku osobistego. Co do reszty - nie ma znaczenia to JAK dana osoba weszła w posiadanie danego materiału, w tym przypadku zdjęć:

„Dla prawno-autorskiej ochrony utworu nie ma znaczenia, w jaki sposób dokonujący naruszenia wszedł w jego posiadanie lub też, w jaki sposób utwór do niego dotarł”– wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 14 marca 2006 roku, sygn. akt VI ACa 1012/05). Sprawa dotyczyła akurat wiersza, wykorzystanego przez jedną z gazet bez wiedzy i zgody autora, a który dotarł do redakcji pod postacią spamu, a argument o przypadkowym i niejasnym źródle był elementem linii obrony.

Ważne jest to, że każdy utwór (tak, zdjęcia produktów spełniają kryteria utworu) jest chroniony od momentu ustalenia, domyślnie, od samego początku. I jakiekolwiek wykorzystanie go (wykraczające poza zakres własnego użytku osobistego) wymaga zgody autora (która może być wyrażona w różny sposób).
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 19:43   #4655
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Widzę, że prywatnych wiadomości Panu nie moderują, skoro potrafi Pan do Wizażanek pisać i mnie oczerniać.

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Cytat:
I jeszcze jedno, jakoś Pani Pani Kasiu nie przeszkadzało zamieszczeni zdjęć przez naszą firmę, a jak pamiętam pochwaliła Pani pracownika za szybkość ich umieszczenia wyraziła się pani dosłownie cytuję "szacun za szybkość"
To jak już Pan pisze, niech pisze całą prawdę. Że Pani Kasia w rozmowach telefonicznych mówiła, że w opisie produktu ma być umieszczone kto jest autorem zdjęć i przedmiotu. Jak Pan to zazwyczaj mówił? Że się dogadamy, prawda? Wszystko miało być spisane w przygotowanej przez Pana umowie, której oczywiście - nigdy nie zobaczyłam. O tym już Pan jak widać zapomniał.
Prędko potrafiliście umieścić je na stronie - to była sobota czy niedziela? Weekend w każdym bądź razie. Dlaczego równie szybko nie potraficie Państwo ich usunąć?

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Można wykorzystywać darmowe programy (np. Gimp), trzeba jednak zakupić na firmę nośnik, na którym jest to darmowe oprogramowanie (np. gazeta z dodaną płytą z oprogramowaniem). Jest też oczywiście darmowe oprogramowanie, którego w zakresie komercyjnym bez opłat wykorzystywać nie wolno.
.
Można tez kupić za 350 zł Photoshop Elements i wszystko jest pięknie, legalnie i z odliczeniem VATu.
Ciężko coś Panu uwierzyć w uczciwość nas tutaj.. To, że Panu duża firma zakupiła oprogramowanie nie oznacza, że każda mała jest złodziejem.

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
No to chyba mamy sprawę wyjaśnioną.
Będziemy miały jak zakładki znikną ze strony. Nie wiem od kiedy pikusek stara się o zwrot swoich zdjęć. O zdjęcie pierwszych zakładek poprosiłam dokładnie 9.12 o czym Pan widać już zapomniał. A zaczęłam na to naciskać w momencie gdzie przeczytałam historię pikusek czyli w ten piątek.
I jak Pan pisze - koło święta zmarłych właśnie ustaliliśmy ceny, które Pan akceptował. Specjalnie dla Państwa przygotowałam małą kolekcję, specjalnie dla Was - zamawiałam bazy, które się Panu podobały. Można by rzecz -zamówienie indywidualne. A każda z nas tu wie co oznacza przedświąteczny ruch, któremu te właśnie zakładki umknęły. Ze wszystkich przedmiotów wybrał Pan sobie te, które chcecie kupić. O ekonomii napisał Pan dopiero 16 grudnia, czyli 2 tygodnie po dokonaniu wyboru. Proszę trzymać się faktów.
__________________


Edytowane przez skidblandir
Czas edycji: 2011-12-17 o 19:45
skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 23:00   #4656
Ebookexpress
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

proszę przeczytać art. z linku

http://antyweb.pl/interia-kupila-chomikujpl/

tak wygląda walka z naruszeniami praw autorskich to miałem na myśli pisząc o rozmywającym się prawie lukach i tym że dobry prawnik... i nawet mogę mieć portal z ruchem 2mln w środku europy

i jak to się ma do orzecznictwa które Pani podaje ?

....nie ważne w jaki sposób wszedł w posiadanie....


Udowodnienie, że ma prawa do danego zdjęcia nie jest żadnym problemem dla kogoś, kto je zrobił

trzeba tylko wykazać , że jest to utwór czyli posiada cechy indywidualne

a to jedena sentencja z wyroku

......zdjęcia towarów, produktów, które nie noszą cech dzieła, czyli nie są wykonane w artystyczny sposób będący efektem twórczości nie podlegają prawom autorskim.....

i drugi

„Nie może być uznany za utwór i objęty ochroną prawa autorskiego taki przejaw ludzkiej aktywności umysłowej, któremu brak cech dostatecznie indywidualizujących, to jest odróżniających go od innych wytworów podobnego rodzaju i przeznaczenia. (...).” (Wyrok Sądu Najwyższego – Izba Cywilna z dnia 13 stycznia 2006 r., sygnatura akt III CSK 40/05.)


W sumie w każdej sprawie cywilnej waży się dowody, nie ma czegoś takiego jak jednoznacznie czarne i białe. W "dobrej wierze" można wykorzystywać materiały co najwyżej w zakresie własnego użytku osobistego. Co do reszty - nie ma znaczenia to JAK dana osoba weszła w posiadanie danego materiału, w tym przypadku zdjęć:

a nie prawda, dzisiaj ściągam materiały zdjęciowe ze strony na której jest informacja "zdjęcia za na strony za free - można kopiować i wykorzystywać ?
Działam w oparciu o informację właściciela strony i to na zagranicznym serwerze, właścicielem jest obcokrajowiec i co teraz ?

„Dla prawno-autorskiej ochrony utworu nie ma znaczenia, w jaki sposób dokonujący naruszenia wszedł w jego posiadanie lub też, w jaki sposób utwór do niego dotarł”– wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 14 marca 2006 roku, sygn. akt VI ACa 1012/05).

Tak dotarł jako spam i nie było tam napisu , że to jest wiersz spamowicza prawda ? a gdyby był albo gdyby ktoś stwierdził , że ma takie prawa ? To gazeta nie zapłaciłaby ani złotówki - skracam oczywiście. A tamten człowiek miałby sprawę za plagiat

To sprawa która krąży w necie, jednak nikt nie zna jej dokładnie. Sąd odnosi się tu do spamu czyli niewiarygodnego źródła a nie kogoś kto udzieli mi licencji nielegalnie czyli podał się za autora lub za osobę posiadającą uprawnienia do rozpowszechniania. I jeszcze jedno, polskie prawo nie jest prawem precedensowym

Można wykorzystywać darmowe programy (np. Gimp), trzeba jednak zakupić na firmę nośnik, na którym jest to darmowe oprogramowanie (np. gazeta z dodaną płytą z oprogramowaniem). Jest też oczywiście darmowe oprogramowanie, którego w zakresie komercyjnym bez opłat wykorzystywać nie wolno.

Oczywiście kupując taki nośnik z gazety trzeba poprosić o fakturę prawda ?

Filmy i muzyka - można je w określony sposób wykorzystywać, i trzymać na dysku przez pewien czas, wszystko w ramach wykorzystywania w zakresie własnego użytku osobistego.


wszystkie utwory już rozpowszechnione możemy porzechowywać na swoim komputerze nie jakiś czas tylko zupełnie legalnie i to do śmierci. W wypowiedzi chodziło tylko mi o aspekt moralny czyli wejście w posiadanie tych kopi ściąganie z internetu przez osoby udostępniające je nielegalnie każdy wie, że to normalne piractwo.




Proszę zajrzeć na chomika, to kopalnia piratów możesz ściągać odpłatnie więc serwis jeszcze na tym zarabia i nic ale to nic z tym nie zrobisz, wpisz sobie dowolny film ksiązkę ebook np umberto eco ebook chomikuj i ściągaj ile wlezie Zaskarż ten portal i wygraj nie ma szans właścicielem jest Interia.pl

właściciele praw do utworów mogą po udowodnieniu, że jest się uprawnionym wskazać pozycje które portal chomikuj jedynie zablokuje

wygląda to dokładnie tak;

otrzymaliśmy wiarygodną informację, iż na Pani/Pana koncie znajdują się pliki:

xxxxxxxx - xxxxxxx Milosci.rar (folder: Materiały, e-booki i inne)

do których prawa autorskie zostały naruszone, według oświadczenia:
Gdańskie Wydawnictwo xxxxxxxxxxx Sp. z o.o.
który to podmiot skierował do Portalu ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ prośbę o uniemożliwienie ich rozpowszechniania.
W związku z powyższym, dostęp do tych plików został uniemożliwiony i nie będą mogły one być publicznie wyświetlane na Portalu innym użytkownikom niż właściciel konta.




Tak wygląda walka z naruszeniami praw autorskich, opieram się sprawy z którymi miałem do czynienia wystarczy dobry prawnik albo sztab prawników i interia może być właścicielem pirackiej strony number 1 w kraju i to bezkarnie

Pozdrawiam

ps. Pani Kasiu nie chce mi się już pisać o tym ostatecznie to pani podała nasz link do strony to pani podkręciła temperaturę i zrobiła nam w sumie niezłą reklamę za co dziękuję ilość wejść oraz propozycji współpracy w sprawie zakładek o dziwo jest zaskakująca.

Z jednej strony piszą Panie, że muszę nieć umowę na piśmie aby wykorzystać zdjęcie z drugiej ma pani pretensję, a też Pani brak pisemnego poświadczenia . Myślę, że ludzie już się znudzili tym tematem na tym portalu proszę zrobić nam reklamę gdzie indziej.
Zabolało Panią oczernianie ? Nas też, proszę przeczytać wszystko co tu zostało napisane o nas łatwo było pisać kiedy ktoś nie mógł się bronić i przedstawiać w swoim świetle i prosze nie kłamać o to pani post z 09.12

"Witam,

Prosiłabym o kontakt w sprawie zakupu zakładek.
I przy okazji o usunięcie poniższych zakładek z Państwa strony
http://ebookexpres.pl/www/product.php?id_product=2894
http://ebookexpres.pl/www/product.php?id_product=28 85"

Wyraźnie prosi Pani o usunięcie tylko dwu zakładek - jak może Pani tak kłamać ?




Pozdrawiam
Ebookexpress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 23:27   #4657
pikusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 20
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Podstawowym problemem tej sprawy był brak jasno określonych warunków - ale tak jak pisała Nagaly - nikt z nas nie zakłada na początku złych chęci drugiej strony i nie zadaje tysiąca pytań - spawa wydawała się jasna - Pan chciał kupić najtaniej jak to możliwe zakładki - ja zgodziłam się na takie , a nie inne ceny, wysłałam towar, o wykorzystaniu moich zdjęć nie było mowy. Po miłym mailu z prośbą o usuniecie zdjęć ze strony - cisza, cisza...dopiero po interwencji na forum zaczął Pan wypisywać kosmiczne rzeczy i straszyć - ja Pana niczym nie straszyłam, prosiłam tylko o uszanowanie mojej własności jaką są zdjęcia. Pisanie o braku opakowań ozdobnych, o których mowa jest wyłącznie przy zwykłej sprzedaży detalicznej, poprzez sklep, w cenach tam zamieszczonych jest przysłowiowym chwytaniem się brzytwy (co przyznały osoby z forum). Najbardziej przykrym aspektem tej sprawy jest fakt, że ja polubownie chciałam całą sprawę załatwić - wystarczyło po prostu usunąć zdjęcia i ewentualnie poprosić o możliwość przesłania zdjęć na użytek Pana sklepu. Tymczasem Pan próbuje wmawiać wszystkim, że czarne jest białe, a białe jest czarne... Zasłania się Pan czasem - że za szybko napisałam na forum o tej sprawie - tymczasem ma Pan mnóstwo czasu na pisanie na forum, pisanie zabawnych elaboratów, do mnie i innych osób z forum - a zdjęcia o które toczy się wojna cały czas na stronie wiszą... A usunięcie ich to proces znacznie szybszy niż pisanie tych opasłych wiadomości. To chyba najlepsze świadectwo własnej uczciwości jakie wystawił Pan sam sobie...
pikusek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 23:32   #4658
asiapimplasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Murowaniec
Wiadomości: 121
GG do asiapimplasia
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez Ebookexpress Pokaż wiadomość
Prawda proszę Panią leży zazwyczaj po środku.
Oj, prawda leży nie pośrodku, a dokładnie tam, gdzie leży


Cytat:
office photoshop który jeśli wykorzystuje się w celach zarobkowych trzeba mieć zakupiony ze specjalną licencją dla firm nie może być to wersja home bądź oem kupowany wraz z komputerem.
Najczęściej stosowany zdaje się na tym forum jest darmowy gimp czy też picassa-proszę mnie poprawić, jeśli się mylę, ale nie wymagają one dodatkowych licencji...

Tu naprawdę nie siedzą ciumcie

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:29 ----------

Cytat:
Napisane przez marisella Pokaż wiadomość
Kamyk, trudno powiedzieć, kimnęło mi się w nocy na kuchennym stole jak czekałam na wodę na herbatę, więc można powiedzieć, że na nogach jestem już, bo więcej snu nie planuję. W ogóle ostatnio śpię symbolicznie i słowo daję, że jak się bachnę do wyrka po wigilii, to tylko kogom zostawię wannę wody i otwarty wór z karmą, trzy kuwety, a sama wstanę po sylwestrze, jakem marisella...

No ale prawda jest, sprawa cywilna jest chyba na koszt pozwanego, a karna na koszt podatników Chyba, że się mylę i mnie ktoś poprawi

Marisella, kotki mądre, kuwety nie potrzebują.Mój sam sobie dzisiaj poradził i mi narobił koło prysznica piękną kupkę Ja tu ścigam synka, pieluchę mu oglądam z każdej strony, potem starszaczkę obejrzałam, już już zerkam podejrzliwie na męża- a tu się wykryło, co moja kicia zrobiła ;-))
__________________
.
asiapimplasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 00:54   #4659
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

I proszę nie zaśmiecać skrzynek osób postronnych, bo to jak Pan takie sprawy załatwia tylko o Panu świadczy. A jak to już chyba nie trzeba dodawać...
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 09:18   #4660
Magnlija
Raczkowanie
 
Avatar Magnlija
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 456
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Ebookexpress - ja również proszę zaprzestania spamowania prywatnymi wiadomościami gdyż nie jestem stroną konfliktu, dalsze spamowanie z pewnością zostanie przeze mnie zgłoszone.

Jeżeli masz coś do powiedzenia w tej sprawie pisz wiadomości prywatne do osób będących z Tobą związanych tematem czyli osób zainteresowanych/ poszkodowanych tudzież na forum tematycznym, a nie spamując do każdej forumowiczki prywatnie Dziękuję za uwagę

Dzięki dziewczyny za odp względem mojego wcześniejszego pytania

Edytowane przez Magnlija
Czas edycji: 2011-12-18 o 09:31
Magnlija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 11:24   #4661
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

A jak to jest ze zdjęciami publikowanymi w gazetach, na portalach internetowych itp.? Miałam ostatnio przykrą dla mnie sytuację z wykorzystaniem zdjęcia - opublikowano je w gazecie i wszystko byłoby super, gdyby nie to, źe nie podano kto jest autorem pracy i zdjęcia, a jedynie nazwę galerii, w której praca była wystawiona. Chyba nie tak powinno to wyglądać?
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-18, 12:06   #4662
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez Ebookexpress Pokaż wiadomość
Wyraźnie prosi Pani o usunięcie tylko dwu zakładek - jak może Pani tak kłamać ?
Proszę jeszcze raz, tym razem uważnie przeczytać co napisałam

Cytat:
Napisane przez skidblandir Pokaż wiadomość
O zdjęcie pierwszych zakładek poprosiłam dokładnie 9.12 o czym Pan widać już zapomniał. A zaczęłam na to naciskać w momencie gdzie przeczytałam historię pikusek czyli w ten piątek.
O zdjęcie "pierwszych zakładek" - widzi Pan różnicę, między wszystkimi, a pierwszymi? Proszę mi nie zarzucać kłamstwa, bo go nigdzie nie ma.

Jak rozumiem reklama na zasadzie "nie ważne jak mówią, ważne, że w ogóle" jest tym, co Pan pochwala - Pana wybór.
Dziewczyny na forum już wiedzą, że nie należy się w taką współpracę pakować, a jeżeli są takie, które mimo wszystko się zdecydują - mam szczerą nadzieję, że dzięki temu wszystkiemu ich sytuacja będzie inna niż u mnie i pikusek.

Ja ze swojej strony powtarzam po raz kolejny - proszę usunąć moje zdjęcia z Waszej strony, bo nie mam ochoty jej reklamować moimi rzeczami. I wtedy dla mnie sprawa będzie zakończona.
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 14:56   #4663
asiapimplasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Murowaniec
Wiadomości: 121
GG do asiapimplasia
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez Ebookexpress Pokaż wiadomość
tak samo przestrzega praw autorskich w kwestii oprogramowania windows, office photoshop który jeśli wykorzystuje się w celach zarobkowych trzeba mieć zakupiony ze specjalną licencją dla firm nie może być to wersja home bądź oem kupowany wraz z komputerem.
Tutaj jeszcze mała uwaga, bo chyba w Pana post wkradł się błąd. Jeśli kupimy komputer na firmę z załączonym windowsem, to oczywiście można go używać do celów komercyjnych. W sensie idę sobie do marketu, kupuję komputer z zainstalowanym oprogramowaniem i płytką, biorę fv na swoją firmę i wówczas spokojnie mogę wykorzystywać windows do celów komercyjnych.
Pozdrawiam i w ogóle uważam, że ten wątek i pisanie do prywatnych użytkowników (ja nic na szczęście nie dostałam) jest niefajne. Wątek z pewnością bardzo wysoko będzie wisiał w wyszukiwarkach pod hasłem Pana sklepu, a gros Klientów zanim coś kupi, to czyta opinie o sklepie w internecie.
Jeszcze chciałam dodać, że można faktycznie z rozpędu wgrać jakieś fotki, coś niechcący wykasować itp. Sama jestem gapa. Ale już zgranie fotografii z czyjegoś sklepu, a potem skrupulatne usunięcie z nich logo i wklejenie swojego logo trudno tłumaczyć,że się zrobiło to 'niechcący'.To tak jakbym złapała pana w kominiarce i z wytrychem w ręku, jak mi grzebie w szufladach i wrzuca rzeczy do worka, a on by mi powiedział: ojej, przechodziłem obok i chyba pomyliłem domy ))
__________________
.
asiapimplasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 17:00   #4664
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez Ebookexpress Pokaż wiadomość
a to jedena sentencja z wyroku

......zdjęcia towarów, produktów, które nie noszą cech dzieła, czyli nie są wykonane w artystyczny sposób będący efektem twórczości nie podlegają prawom autorskim.....

i drugi

„Nie może być uznany za utwór i objęty ochroną prawa autorskiego taki przejaw ludzkiej aktywności umysłowej, któremu brak cech dostatecznie indywidualizujących, to jest odróżniających go od innych wytworów podobnego rodzaju i przeznaczenia. (...).” (Wyrok Sądu Najwyższego – Izba Cywilna z dnia 13 stycznia 2006 r., sygnatura akt III CSK 40/05.)
Oczywiście, że zdjęcia, które nie są utworem, nie podlegają ochronie. Ale zdjęcia produktów są utworami, można wykazać, że są przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze - szczególnie w sytuacji, w której dana osoba tworzy pewien charakterystyczny dla siebie sposób fotografowania swoich prac, który odróżnia je od innych. Ale oczywiście to musi stwierdzić biegły. Nie podlegają ochronie zdjęcia, które są suchą dokumentacją tworzoną na jakieś potrzeby. Nie podlegają zdjęcia reprodukcyjne - bo tam zasady techniczne są takie a nie inne, że trzeba do minimum zredukować czynnik odautorski, i na przykład w zdjęciu obrazu czy grafiki chodzi o obraz, a nie o zdjęcie. W zdjęciu na przykład pary kolczyków chodzi o to, jak autor zdjęcia chce je pokazać i jak w ogóle przedstawia i pokazuje swoją twórczość. Najsłodsze w tym jest to, że na ten argument o tym, że fotka produktu nie jest utworem, rzucają się trzeciej klasy prawniczyny, które mają problem z czytaniem ze zrozumieniem, no ale, że wniosek jest, to trzeba powołać biegłego, za który i tak przyzna rację mnie, a za jego opinię i tak zapłaci tamta druga strona, jako strona przegrana :-]


Cytat:
„Dla prawno-autorskiej ochrony utworu nie ma znaczenia, w jaki sposób dokonujący naruszenia wszedł w jego posiadanie lub też, w jaki sposób utwór do niego dotarł”– wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 14 marca 2006 roku, sygn. akt VI ACa 1012/05).

Tak dotarł jako spam i nie było tam napisu , że to jest wiersz spamowicza prawda ? a gdyby był albo gdyby ktoś stwierdził , że ma takie prawa ? To gazeta nie zapłaciłaby ani złotówki - skracam oczywiście. A tamten człowiek miałby sprawę za plagiat

To sprawa która krąży w necie, jednak nikt nie zna jej dokładnie. Sąd odnosi się tu do spamu czyli niewiarygodnego źródła a nie kogoś kto udzieli mi licencji nielegalnie czyli podał się za autora lub za osobę posiadającą uprawnienia do rozpowszechniania. I jeszcze jedno, polskie prawo nie jest prawem precedensowym

Ja znam Ale opisywać nie będę, bo nie dotarłam do tego za darmo Ale owszem, krąży, jako jedna z wielu. I owszem, polskie prawo prawem precedensowym nie jest, ale w sprawach tak niejasnych jak spory dotyczące praw autorskich bardzo, bardzo często sądy biorą pod uwagę wcześniejsze orzecznictwo w danych sprawach.

Cytat:
Można wykorzystywać darmowe programy (np. Gimp), trzeba jednak zakupić na firmę nośnik, na którym jest to darmowe oprogramowanie (np. gazeta z dodaną płytą z oprogramowaniem). Jest też oczywiście darmowe oprogramowanie, którego w zakresie komercyjnym bez opłat wykorzystywać nie wolno.

Oczywiście kupując taki nośnik z gazety trzeba poprosić o fakturę prawda ?
No oczywiście, że tak. Trzeba mieć fakturę na gazetkę z programem.


Cytat:
Proszę zajrzeć na chomika, to kopalnia piratów możesz ściągać odpłatnie więc serwis jeszcze na tym zarabia i nic ale to nic z tym nie zrobisz, wpisz sobie dowolny film ksiązkę ebook np umberto eco ebook chomikuj i ściągaj ile wlezie Zaskarż ten portal i wygraj nie ma szans właścicielem jest Interia.pl

właściciele praw do utworów mogą po udowodnieniu, że jest się uprawnionym wskazać pozycje które portal chomikuj jedynie zablokuje

wygląda to dokładnie tak;

otrzymaliśmy wiarygodną informację, iż na Pani/Pana koncie znajdują się pliki:

xxxxxxxx - xxxxxxx Milosci.rar (folder: Materiały, e-booki i inne)

do których prawa autorskie zostały naruszone, według oświadczenia:
Gdańskie Wydawnictwo xxxxxxxxxxx Sp. z o.o.
który to podmiot skierował do Portalu ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ prośbę o uniemożliwienie ich rozpowszechniania.
W związku z powyższym, dostęp do tych plików został uniemożliwiony i nie będą mogły one być publicznie wyświetlane na Portalu innym użytkownikom niż właściciel konta.




Tak wygląda walka z naruszeniami praw autorskich, opieram się sprawy z którymi miałem do czynienia wystarczy dobry prawnik albo sztab prawników i interia może być właścicielem pirackiej strony number 1 w kraju i to bezkarnie
Założenie jest takie, że ktoś te materiały tam wgrał, i tego kogoś trzeba znaleźć - ale to sprawa dla prokuratury. Tak jak Allegro - oni nie odpowiadają za materiały wgrywane przez użytkowników, trzeba zdobyć dane tej konkretnej osoby, która ukradła zdjęcia. Ale jak dokładnie wygląda dochodzenie swoich praw w przypadku tego typu portali - nie wiem, tam moich zdjęć raczej nie ma :-] Ale na pewno nie są to święte krowy, tylko dużo ludzi po prostu odpuszcza. Nie znam regulaminu Chomika, i nie wiem co oni piszą o odpowiedzialności. Zapewne coś w rodzaju, że nie odpowiadają, a owszem, zarabiają, ale przecież każdy oficjalnie ma prawa do tego, co udostępnia.

A czemu nie możecie dotrzeć do tego, kto te materiały zamieścił?
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 20:30   #4665
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Ja tak trochę z innej beczki. Co się stało z Galerią Dulcedo? Wchodzę tam dzisiaj, a tam kamienie, narzędzia... Wydawało mi się, że jeszcze niedawno była tam biżuteria i tego typu rzeczy...
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 21:01   #4666
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez loquacee Pokaż wiadomość
Ja tak trochę z innej beczki. Co się stało z Galerią Dulcedo? Wchodzę tam dzisiaj, a tam kamienie, narzędzia... Wydawało mi się, że jeszcze niedawno była tam biżuteria i tego typu rzeczy...
Została przebranżowiona przeze mnie, ze względów nieco samolubnych. Promowanie innych Artystów jak również prowadzenie takiej działalności wiązało się ze znacznym ograniczeniem moich własnych możliwości promowania mojej biżuterii i postanowiłam zamknąć Dulcedo . To taki wóz, albo przewóz. Albo rybki, albo akwarium.
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 21:24   #4667
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

No ja tam akurat narzekać nie będę Zwłaszcza jak widzę te kwarce dymne
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 23:22   #4668
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

O tak, kamyczki od Kasi są przepiękne. Nadal dumam co by tu z nimi...
Polecam!
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 00:22   #4669
Ebookexpress
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Witam

Pani Kasiu z tego co mi wiadomo już informatyk usuwa zdjęcia. Więc tak jak obiecałem w pierwszy dzień roboczy nie powinno ich być na naszej witrynie.

Co do reklamy nie napisałem ,że uważam iż "nie ważne jak mówią ważne, że mówią" jest moim mottem na reklamę ale tak się stało. Przecież nikogo nie prosiłem o taką formę reklamy i nie mogłem się spodziewać, że właśnie Pani zamieści link do naszej strony.

Usunięcie może nie jest skomplikowane jednak nie jestem informatykiem i nie ja fizycznie to robię.

Sądzę, że te dwie sprawy dotyczące niedoszłej umowy oraz zamieszczenia zdjęć z naszym podpisem są wynikiem lapidarności języka pisanego oraz niedomówień prowadzącym do nieporozumienia - tak przynajmniej chcę uważać, nie chcę doszukiwać się złośliwości po naszej stronie napewno jej nie było. Pomijam późniejszą wymianę zdań.

Pani Roksano ma pani racje nikt nie zadaje tysiąca pytań, pani ich nie zadała i my zapewne też nie zadaliśmy. Pani widziała inny model współprac, my taki jaki prowadzimy że wszystkimi producentami.
A Pani post nie był aż tak łagodny

Pani asiapimplasia jeśeli zakupiony komputer posiada wersję a zazwyczaj tak jest Windows Home czyli OEM nie może być wykorzystywany do pracy w firmie to pewne.


Pani clementinne

A czemu nie możecie dotrzeć do tego, kto te materiały zamieścił?

Bo nie ma to sensu i nie wygra się w sądzie jest to właśnie jedna z luk prawa Autorskiego o których Pani pisałem. Nie chcę się zagłębiać w szczegóły ale jak wiadomo każdy utwór który został opublikowany w dowolnej formie może być skopiowany dla własnego użytku i może być przechowywany na dowolnym nośniku. Jeśli teraz zamieszczę pani zdjęcia które zostały opublikowane np na Pani stronie na swoim dysku, nikt ale to nikt nie może mi nic zrobić. Mogę je sobie nawet poprzerabiać jak chce.

Teraz wkracza drugi podmiot czyli np ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠
który udostępnia usługę nazwijmy to wirtualnego dysku. Wchodzę na chomika i ponieważ nie mam ochoty kupować coraz pojemniejszych dysków korzystam z usługi dysku wirtualnego i wgrywam wszystko co mam na swoim kompie na przestrzeń przydzieloną bez ograniczeń. Jest to mój dysk tyle, że w przestrzeni Wirtualnej.

Jak wiemy każdy może zabezpieczyć swój prywatny dysk hasłami jednak....prawnie nie ma takiego nakazu. Więc pozostawimy nasz wirtualny dysk bez hasła.

Jak to dział dalej; dostawca usługi wirtualnego dysku pobiera opłatę za transfer danych w stronę na zewnątrz czyli download nigdy odwrotnie

Reasumując to tak jak gsm nie może odpowiadać za to , że ktoś telefonicznie planuje porwanie ale za rozmowę się płaci

Osoba zaś umieszczająca pliki też nie odpowiada bo trzyma je na swoim dysku wirtualnym do własnego użytku - zgodnie z ustawą o prawie autorskim.

Praktycznie wygląda to tak, że umieszczający pliki otrzymuje pkt za ściąganie od niego, a te punkty może wykorzystywać na transfer więc ściąga sobie za darmo i umieszcza za darmo. Mało tego można importować pliki z innego "chomika" do innego "chomika" i tak tworzą setki tysięcy kopi filmu dajmy na to X i to nawet wtedy kiedy tego kto wgrał plik już na chomiku nie ma bo zamknął konto. Ogromna pajęczyna z dziesiątkami milionów użytkowników.

Osoba postronna może wejść więc na chomika i ściągnąć sobie cokolwiek uiszczając opłatę np w wysokości 10 zł - za to ściągnie w zależności od formatu max 10 filmów.

Zasada prosta bazująca na tym, iż każdy może mieć kopię czegokolwiek na własny użytek.
Oczywiście za opłatę transferową te 10 czy 100 zł można dostać oprócz transferu jakiś upominek....dalej proszę sobie dopowiedzieć.

W zasadzie na chomiku można sprzedawać dowolne treści, można otworzyć sklep, zresztą jest tam dział współpraca z firmami legalne umowy, można przeczytać ale to jest dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Tego typu portale to tak zwane warezownie, nie do zaskarżenia, działające w majestacie prawa.

Więc jak nasiałem na wstępie kto ma lepszego prawnika i więcej pieniędzy wygrywa, nawet jak ktoś weźmie biegłego to druga strona też i mamy różnice w opinii znowu, powołujemy biegłych i tak wchodzimy w lata sporów jeśli, mamy pieniądze na tych biegłych to ok. Jeśli wygramy oczywiście wszystko nam się zwróci z nawiązką jednak jeśli powalczymy z właścicielem chomika to zamrozimy na minimum dwa lata ogrom pieniędzy w prawnikach, w opiniach coraz to nowych biegłych itd na dodatek nikt nie poprowadzi sprawy przeciwko warezowni jaką jest chomikuj hotfile, rapidshare filesonic , pobieraczek i steki innych bo wie, że to nie do przejścia - interia pl nie jest głupia i ma sztab prawników.

To ciekawe aspekty jak np z samochodem kupujemy nowy z salonu i dajmy na to w przeciągu pierwszego miesiąca zepsuje się kilka razy - niech ktoś spróbuje wymienić go na nowy, nigdy to nie było możliwe.

pozdrawiam
Ebookexpress jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-19, 06:48   #4670
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez Ebookexpress Pokaż wiadomość
Pani asiapimplasia jeśeli zakupiony komputer posiada wersję a zazwyczaj tak jest Windows Home czyli OEM nie może być wykorzystywany do pracy w firmie to pewne.
Jakiś fragment licencji na poparcie tej tezy? Wg moich informacji (a przed założeniem firmy przejrzałam licencje wszystkich używanych przeze mnie programów) jak najbardziej taki Window może być używany w firmie.
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 08:48   #4671
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez Ebookexpress Pokaż wiadomość
To ciekawe aspekty jak np z samochodem kupujemy nowy z salonu i dajmy na to w przeciągu pierwszego miesiąca zepsuje się kilka razy - niech ktoś spróbuje wymienić go na nowy, nigdy to nie było możliwe.
I znowu kiepski przykład z branży, o której nic się nie wie...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 10:31   #4672
pikusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 20
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Ależ się Pan teraz pięknie tłumaczy - nie można było tak oda razu, zamiast traktować nas jak niedouczone smarkule i obrażać wyciągając zdania z kontekstu i kłamiąc? Teraz dopiero zauważyłam kolejne oszczerstwo z Pana strony (swoja droga to ciekawe, że znów edytował Pan wiadomość i coś w niej zmienił...) mianowicie, że zaniżyłam ceny po sprzedaży Panu zakładek - nic takiego nie miało miejsca - to że w tym samym czasie pojawiło się w sklepie dużo nowych zakładek w cenach promocyjnych nie miało z Panem nic wspólnego, to zupełnie inne od kupionych przez Pana zakładek - poza tym to byłaby głupota, bo jeśli już chciałabym kręcić to zawyżyłabym te ceny, po to by dać Panu świadomość kupna po super cenie i w przyszłości zażądać wyższej ceny. Działanie zasugerowane przez Pana byłoby zupełnie bez sensu i nieopłacalne wyłącznie dla mnie... Kolejne chybione krętactwo, nie mające bezpośredniego zwiazku ze sprawą.

Cytat:
Napisane przez Ebookexpress Pokaż wiadomość

Sądzę, że te dwie sprawy dotyczące niedoszłej umowy oraz zamieszczenia zdjęć z naszym podpisem są wynikiem lapidarności języka pisanego oraz niedomówień prowadzącym do nieporozumienia - tak przynajmniej chcę uważać, nie chcę doszukiwać się złośliwości po naszej stronie napewno jej nie było. Pomijam późniejszą wymianę zdań.

Pani Roksano ma pani racje nikt nie zadaje tysiąca pytań, pani ich nie zadała i my zapewne też nie zadaliśmy. Pani widziała inny model współprac, my taki jaki prowadzimy że wszystkimi producentami.
A Pani post nie był aż tak łagodny
Radzę czytać ze zrozuminiem - napisałam MÓJ MAIL - nie post - pierwszy mail, który napisałam do Pana w sprawie usuniecia zdjeć był miły - bo nawet przez myśl nie przeszło mi że ktoś może zachowac się tak jak Pan...byłam przekonana, że to niedomówienie - Pan swoją postawą i wszelkimi działaniami udowodnił nam że nie :/ Gdyby tak było cała sprawa zakończyła by się zanim się zaczęła - czyli po moim i skidblandir pierwszym mailu...

Zdjęcia rzeczywiście zniknęły już ze strony - szkoda, że by do tego doszło potrzebna była cała ta awantura...
pikusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 23:18   #4673
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

oj, kwarce lubomirki są super czekają tylko na po święta aż będę miała chwilkę na nie a turkusiki jakie ładne
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 13:57   #4674
Ebookexpress
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Co do spraw w kwestii zdjęć opakowań czy innych nie wypowiadam się już w tej kwestii gdyż ktoś wreszcie musi ustąpić i zakończyć ten temat chyba już odgrzewany nudny dla forumowiczów.
Oczywiście jesli nadal będzie zapotrzebowanie jak najbardziej mogę się kłócić dalej w celach czysto marketingowych.

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
I znowu kiepski przykład z branży, o której nic się nie wie...
Widzę , że pani wie więc proszę coś napisać więcej. Nie sądzę Jenak aby Pani dała się namówić na autorytatywną własną wypowiedz.

Proszę panią, nie sądzę aby była Pani właścicielem salonu samochodowego bądź producentem aut. Nie sądzę też aby prowadziła Pani sprawy dotyczące poruszonego tematu - to już pewne po pani wypowiedzi. Nie podejrzewam, też , że zwracała już Pani samochody i dostawała nowe od ręki

Proszę Panią uświadomię Panią - prosze czytać gwarancje samochodów i to co jest w nich napisane drobnym druczkiem.

o to przykład gwarancji np Toyoty i aby nie było że nie podaje przykładów z życia

auto ma uciążliwą usterkę techniczną. Gwarancja określa wyraźnie: „Uprawnionemu do gwarancji nie przysługuje wymiana pojazdu na nowy, wolny od wad”. 1) Czy mogę żądać nowego samochodu z tytułu rękojmi z art. 560 § 1 i 2 Kodeksu cywilnego? Usterka pojawiła się już w salonie


Oczywiście możemy zrezygnować z gwarancji gdyż jest to prawo nie obowiązek i zastosować tu z prawa "niezgodność z umową" ale i to nie jest proste gdyż tam stoi napisane ;

„Art. 8.
Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów.

Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.

Nieodpłatność naprawy i wymiany w rozumieniu ust. 1 oznacza, że sprzedawca ma również obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, w szczególności kosztów demontażu, dostarczenia, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia.

Jeżeli sprzedawca, który otrzymał od kupującego żądanie określone w ust. 1, nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione.

Jeżeli kupujący, z przyczyn określonych w ust. 1, nie może żądać naprawy ani wymiany albo jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub gdy naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności, ma on prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy; od umowy nie może odstąpić, gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna. Przy określaniu odpowiedniego czasu naprawy lub wymiany uwzględnia się rodzaj towaru i cel jego nabycia”.


Widzimy więc kolejność zaspokojenia roszczeń konsumenta i warunki ich spełnienia. W pierwszej kolejności należy żądać:
1.nieodpłatnej naprawy,
2. wymiany rzeczy.

Jeżeli powyższe żądania, tj. naprawa albo wymiana, są niemożliwe do spełnienia lub wymagają nadmiernych kosztów, wówczas konsument ma prawo żądać:
obniżenia ceny przy wadzie nieistotnej,
obniżenia ceny albo odstąpienia od umowy przy wadzie istotnej.

Nie będę dalej wchodził w temat co jest wadą istotną co nie istotną i ile takie sprawy toczą się w sądzie, o ile w ogóle prawnicy chcą się ich podejmować. Oczywiście mówię o uczciwych prawnikach, a nie tych którzy chcą zarobić na kliencie.

Z Pani wypowiedzi wynika, że zna się Pani na tym temacie tej branży więc Pani zapewne za chwilę udzieli rzeczowej, prawnej porady jak w takim przypadku postąpić.
Mam nadzieję , że poda Pani jakiś przepis, sposób, złoty środek lub wiążącą wypowiedz prawnika czy sądu. Ja mogę Pani przesłać;

1. opinie biegłych
2.opinie prawników
3.czas trwania takich procesów itp .
4. inne dokumenty dotyczące tego typy "reklamacji"

Jak znam życie to po prostu napisze pani coś w stylu "nie chce się z tobą gadać"

Jednak jeśli się mylę w ocenie pani wiedzy o prawie w praktyce to może zgodzi się Pani i skieruję do Pani kilka osób z tego typu problemami, a Pani Udzieli im fachowej porady ?
Ebookexpress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 14:10   #4675
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

A mnie się wydaje, że jest to wątek o galeriach internetowych, a nie gwarancjach na zakup samochodów, czasie procesów sądowych, kwestii dotyczących opinii biegłego itd. Skoro sprawa zakładek została już chyba rozwiązana, to bardzo proszę zakończyć ten temat, bo ja mam pytanie STRICTE dotyczące tego wątku, a nie chciałabym gubić odpowiedzi na nie pośród dziesiątek wypowiedzi kopiuj-wklej sentencji wyroków sądowych, bo tego naoglądam się na co dzień na studiach.

Dziewczyny, doradźcie mi proszę od jakiej galerii można startować z plecionkami? Moje zdjęcia nie są niestety idealne, dlatego mam postanowienie noworoczne- zacząć się do nich bardziej przykładać. Wczoraj rozmawiałam z Weraph i zarzuciła mi kilka nazw, m.in. kuferart.
W galeriach typu olissima, brocante, ars neo- to są galerie "z górnej półki", gdzie za Chiny ludowe nigdy mnie nie przyjmą. Niestety, jako laikowi, trudno mi stwierdzić, która z galerii jest nastawiona na promocję artystów zajmujących się "mniej szlachetnymi formami" biżuterii, właśnie w postaci plecionek?
staska_stasia jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 14:13   #4676
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Panie Ebookexpress... Naprawdę, na tym etapie - kogo to w ogóle obchodzi? Pisze Pan tak długie posty, których nie da się czytać, że z miejsca, jako osoba całkowicie postronna, stwierdzam, że to na pewno Pan ma coś na sumieniu...
I po co to Panu.
Myślałam, że dowiem się z tego wątku czegoś o nowych galeriach, a tu jakieś zupełnie nieciekawe epistoły nie na temat.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 14:25   #4677
Ebookexpress
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Co do spraw w kwestii zdjęć opakowań czy innych nie wypowiadam się już w tej kwestii gdyż ktoś wreszcie musi ustąpić i zakończyć ten temat chyba już odgrzewany nudny dla forumowiczów.
Oczywiście jesli nadal będzie zapotrzebowanie jak najbardziej mogę się kłócić dalej w celach czysto marketingowych.

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
I znowu kiepski przykład z branży, o której nic się nie wie...
Widzę , że pani wie więc proszę coś napisać więcej. Nie sądzę Jenak aby Pani dała się namówić na autorytatywną własną wypowiedz.

Proszę panią, nie sądzę aby była Pani właścicielem salonu samochodowego bądź producentem aut. Nie sądzę też aby prowadziła Pani sprawy dotyczące poruszonego tematu - to już pewne po pani wypowiedzi. Nie podejrzewam, też , że zwracała już Pani samochody i dostawała nowe od ręki

Proszę Panią uświadomię Panią - prosze czytać gwarancje samochodów i to co jest w nich napisane drobnym druczkiem.

o to przykład gwarancji np Toyoty i aby nie było że nie podaje przykładów z życia

auto ma uciążliwą usterkę techniczną. Gwarancja określa wyraźnie: „Uprawnionemu do gwarancji nie przysługuje wymiana pojazdu na nowy, wolny od wad”. 1) Czy mogę żądać nowego samochodu z tytułu rękojmi z art. 560 § 1 i 2 Kodeksu cywilnego? Usterka pojawiła się już w salonie


Oczywiście możemy zrezygnować z gwarancji gdyż jest to prawo nie obowiązek i zastosować tu z prawa "niezgodność z umową" ale i to nie jest proste gdyż tam stoi napisane ;

„Art. 8.
Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów.

Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.

Nieodpłatność naprawy i wymiany w rozumieniu ust. 1 oznacza, że sprzedawca ma również obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, w szczególności kosztów demontażu, dostarczenia, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia.

Jeżeli sprzedawca, który otrzymał od kupującego żądanie określone w ust. 1, nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione.

Jeżeli kupujący, z przyczyn określonych w ust. 1, nie może żądać naprawy ani wymiany albo jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub gdy naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności, ma on prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy; od umowy nie może odstąpić, gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna. Przy określaniu odpowiedniego czasu naprawy lub wymiany uwzględnia się rodzaj towaru i cel jego nabycia”.


Widzimy więc kolejność zaspokojenia roszczeń konsumenta i warunki ich spełnienia. W pierwszej kolejności należy żądać:
1.nieodpłatnej naprawy,
2. wymiany rzeczy.

Jeżeli powyższe żądania, tj. naprawa albo wymiana, są niemożliwe do spełnienia lub wymagają nadmiernych kosztów, wówczas konsument ma prawo żądać:
obniżenia ceny przy wadzie nieistotnej,
obniżenia ceny albo odstąpienia od umowy przy wadzie istotnej.

Nie będę dalej wchodził w temat co jest wadą istotną co nie istotną i ile takie sprawy toczą się w sądzie, o ile w ogóle prawnicy chcą się ich podejmować. Oczywiście mówię o uczciwych prawnikach, a nie tych którzy chcą zarobić na kliencie.

Z Pani wypowiedzi wynika, że zna się Pani na tym temacie tej branży więc Pani zapewne za chwilę udzieli rzeczowej, prawnej porady jak w takim przypadku postąpić.
Mam nadzieję , że poda Pani jakiś przepis, sposób, złoty środek lub wiążącą wypowiedz prawnika czy sądu. Ja mogę Pani przesłać;

1. opinie biegłych
2.opinie prawników
3.czas trwania takich procesów itp .
4. inne dokumenty dotyczące tego typy "reklamacji"

Jak znam życie to po prostu napisze pani coś w stylu "nie chce się z tobą gadać"

Jednak jeśli się mylę w ocenie pani wiedzy o prawie w praktyce to może zgodzi się Pani i skieruję do Pani kilka osób z tego typu problemami, a Pani Udzieli im fachowej porady ?


---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
Panie Ebookexpress... Naprawdę, na tym etapie - kogo to w ogóle obchodzi? Pisze Pan tak długie posty, których nie da się czytać, że z miejsca, jako osoba całkowicie postronna, stwierdzam, że to na pewno Pan ma coś na sumieniu...
I po co to Panu.
Myślałam, że dowiem się z tego wątku czegoś o nowych galeriach, a tu jakieś zupełnie nieciekawe epistoły nie na temat.
Na jakim etapie ? Pani męczy mój post, mnie pani posty, a może kogoś jeszcze, ja nie prosiłem o wpis do tego wątku, nie ja go rozpocząłem droga Pani.
Ebookexpress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 15:14   #4678
Bilq
Rozeznanie
 
Avatar Bilq
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 645
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradźcie mi proszę od jakiej galerii można startować z plecionkami? Moje zdjęcia nie są niestety idealne, dlatego mam postanowienie noworoczne- zacząć się do nich bardziej przykładać. Wczoraj rozmawiałam z Weraph i zarzuciła mi kilka nazw, m.in. kuferart.
W galeriach typu olissima, brocante, ars neo- to są galerie "z górnej półki", gdzie za Chiny ludowe nigdy mnie nie przyjmą. Niestety, jako laikowi, trudno mi stwierdzić, która z galerii jest nastawiona na promocję artystów zajmujących się "mniej szlachetnymi formami" biżuterii, właśnie w postaci plecionek?
Co do kuferartu to nie wiem, dopiero zaczęłam wystawiać tam prace Zaczynałam od modnej bo była to pierwsza galeria która mnie przyjęła, i raczej jestem zadowolona ze współpracy. Moje zdjęcia (a własciwie tła) nie odpowiadały im dlatego w mailu poprosili mnie o bardziej jednolite tła na zdjęciach. Dlatego jeśli będziesz miała bardzo dobre prace z gorszymi zdjęciami, może będzie podobnie jak u mnie...Z tego co widziałam w wątku zdjęciowym radziłabym Ci fotografować na szarym lub beżowym tle, najlepiej z drobną teksturką. Łatwiej jest wtedy zrobić dobre zdjęcie niż na białym lub czarnym tle.

Składałam jeszcze podania do kilku innych galerii ale przyjęli mnie tylko do kufra i Brocante, poza modną.
__________________
Bilq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 15:22   #4679
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Ja fotografuję na czerpanym ecru Tylko jak zdjęcie potem wybajeruję, to wychodzi mi takie, jak w fotograficznym Myślałam, że takie białawe jest lepsze od tła ecru
Czy w modnej w zgłoszeniu wymagają jakiejś określonej rozdzielczości zdjęć?
staska_stasia jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 15:26   #4680
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez Ebookexpress Pokaż wiadomość
Widzę , że pani wie więc proszę coś napisać więcej. Nie sądzę Jenak aby Pani dała się namówić na autorytatywną własną wypowiedz.
To nie byłoby marketingowe tak kopać dołki pod sobą... Wystarczy już, że Pan wykopał takie sobie w swojej branży...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:00.