Keratynowe prostowanie w³osów cz.IV - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesuj± siê stylizacj± fryzur oraz stylingiem. Chcesz pog³êbiæ swoj± wiedzê, podzieliæ siê do¶wiadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2016-09-27, 10:29   #4681
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez sandrek Poka¿ wiadomo¶æ
Jak to mo¿liwe... :x
Mog³y siê zaburzyæ proporcje, za ma³o t³uszczu czy wody. Zrobi³a¶ porz±dne olejowanie po? Mia³am podobne objawy za drugim prostowaniem starym Encanto. Uratowa³a mnie parafinowa Vatika KLIK. W³osy przesta³y siê puszyæ, nabra³y elastyczno¶ci i miêkko¶ci. Po keratynie po³±czenie oleju z parafin± dzia³a³o cuda. Zastanawiam siê czy nie zrobiæ za jaki¶ czas samej keratyny, posz³oby szybciej. Ostatni raz dzia³a³am kilka miesiecy temu, naprawdê nie widzê uszkodzeñ, a keratyny raczej siê ju¿ praktycznie pozby³am (czêste mycie i farbowanie)

Jak problem jest jednak z brakiem nawil¿acza to polecam z dodaæ odrobinê ampu³ki nawil¿aj±cej do maseczki. Znam te dwie i nie widzê zbytnio ró¿nicy: Alfaparf KLIK lub By Fama
Kupujê zawsze na sztuki i mieszam z algowym Kallosem.

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
W sk³adzie nie widzê nic co mia³oby pomóc.. pomijajac fakt, ¿e mojej kole¿ance w³osy blond po tym zzielenia³y
Przecie¿ jest tam ten opatentowany sk³adnik Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2016-09-27 o 10:32
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-27, 11:30   #4682
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
Mog³y siê zaburzyæ proporcje, za ma³o t³uszczu czy wody. Zrobi³a¶ porz±dne olejowanie po? Mia³am podobne objawy za drugim prostowaniem starym Encanto. Uratowa³a mnie parafinowa Vatika KLIK. W³osy przesta³y siê puszyæ, nabra³y elastyczno¶ci i miêkko¶ci. Po keratynie po³±czenie oleju z parafin± dzia³a³o cuda. Zastanawiam siê czy nie zrobiæ za jaki¶ czas samej keratyny, posz³oby szybciej. Ostatni raz dzia³a³am kilka miesiecy temu, naprawdê nie widzê uszkodzeñ, a keratyny raczej siê ju¿ praktycznie pozby³am (czêste mycie i farbowanie)

Jak problem jest jednak z brakiem nawil¿acza to polecam z dodaæ odrobinê ampu³ki nawil¿aj±cej do maseczki. Znam te dwie i nie widzê zbytnio ró¿nicy: Alfaparf KLIK lub By Fama
Kupujê zawsze na sztuki i mieszam z algowym Kallosem.


Przecie¿ jest tam ten opatentowany sk³adnik Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate


Czyli pic na wodê


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-27, 11:44   #4683
pamilcia15
Raczkowanie
 
Avatar pamilcia15
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 147
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Dziewczyny, zrobi³am sobie chocochoco u mojej "pewnej" fryzjerki, ale choæ na instrukcji by³o ¿e po wyprostowaniu w³osów z preparatem ich nie myæ, to je umy³y¶my bo inaczej by³y jak brudne, oklapniête i t³uste.. Czy przez to efekt mo¿e nie byæ taki jak oczekuje? mog³o siê to wszystko sp³ukaæ i teraz krócej efekt bêdzie na w³osach? sama ju¿ nie wiem..
__________________
Pani Prezes w swojej firmie
Zapraszam na fanpage firmowy: www.fb.com/psbyart
Studentka Budownictwa
Prawko zdane:22.06.2010
Wiêcej sukcesów!
pamilcia15 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-27, 11:51   #4684
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
Czyli pic na wodê


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
Nie chcê tu znowu robiæ offtopu, bo to nie w±tek o Olaplexie, ale je¿eli nie masz argumentów naukowych, to bez sensu takie gadanie To, ¿e co¶ siê u kogo¶ nie sprawdzi³o, nie znaczy, ¿e mechanizm dzia³ania jest zmy¶lony. Ró¿nie w³osy reaguj±.
Nie próbowa³am Olaplexu i nie zamierzam. Nie wierzê jednak, ¿e grono zadowolonych k³amie albo sobie wmawia. Keratyna te¿ nie ka¿demu podpasowa³a. Takie ¿ycie.

Cytat:
Napisane przez pamilcia15 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, zrobi³am sobie chocochoco u mojej "pewnej" fryzjerki, ale choæ na instrukcji by³o ¿e po wyprostowaniu w³osów z preparatem ich nie myæ, to je umy³y¶my bo inaczej by³y jak brudne, oklapniête i t³uste.. Czy przez to efekt mo¿e nie byæ taki jak oczekuje? mog³o siê to wszystko sp³ukaæ i teraz krócej efekt bêdzie na w³osach? sama ju¿ nie wiem..
Niestety, ale mo¿e byæ tak jak piszesz. Jak co¶ to reklamuj us³ugê, ona post±pi³a wbrew instrukcji producenta.

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2016-09-27 o 11:55
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-27, 12:16   #4685
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
Nie chcê tu znowu robiæ offtopu, bo to nie w±tek o Olaplexie, ale je¿eli nie masz argumentów naukowych, to bez sensu takie gadanie To, ¿e co¶ siê u kogo¶ nie sprawdzi³o, nie znaczy, ¿e mechanizm dzia³ania jest zmy¶lony. Ró¿nie w³osy reaguj±.
Nie próbowa³am Olaplexu i nie zamierzam. Nie wierzê jednak, ¿e grono zadowolonych k³amie albo sobie wmawia. Keratyna te¿ nie ka¿demu podpasowa³a. Takie ¿ycie.

Niestety, ale mo¿e byæ tak jak piszesz. Jak co¶ to reklamuj us³ugê, ona post±pi³a wbrew instrukcji producenta.


Wiele jest bubli na rynku, producenci oszukuj± wiesz ? Nie nale¿y we wszystko wierzyæ

Efekt zale¿y od rodzaju w³osa tak mysle, keratyna na pewno super sie sprawdza jak ktos ma grube mocne w³osy, moje cienkie niestety za³atwi³a.

Co do wp³ywu na kolor to mi fryzjerka nawet opowiada³a ze prowblemy z kolorem blond wystêpuj± w³a¶nie przy olaplexem i keratynie.




Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-27, 12:47   #4686
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
Wiele jest bubli na rynku, producenci oszukuj± wiesz ? Nie nale¿y we wszystko wierzyæ

Efekt zale¿y od rodzaju w³osa tak mysle, keratyna na pewno super sie sprawdza jak ktos ma grube mocne w³osy, moje cienkie niestety za³atwi³a.

Co do wp³ywu na kolor to mi fryzjerka nawet opowiada³a ze prowblemy z kolorem blond wystêpuj± w³a¶nie przy olaplexem i keratynie.




Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
Chyba siê nie zrozumia³y¶my. Z Twoich postów wynika³o, ¿e konkretny sk³adnik chemiczny (ten opatentowany) nie ma prawa dzia³aæ (naprawiaæ w³osa). Czeka³am na konkretne argumenty, bo s±dzi³am, ¿e masz jak±¶ wiedzê chemiczn±. Zaciekawi³a¶ mnie. Raczej nikt tak nie gada, gdy siê nie zna. Nikomu siê to nie przyda, a tworz± siê jakie¶ bajki. Kolejna opinia i tyle. Nie broniê producenta, ale wolê dyskusje na argumenty, a nie "wydaje mi siê".

Inna wiza¿anka kascysko jak powie, ¿e sk³adnik to pic na wodê, to wiem, ¿e wcze¶niej to sprawdzi³a i wyt³umaczy co i jak. Jak nie wie na 100%, to raczej powie, ¿e wydaje jej siê.
To, ¿e produkt z danym sk³adnikiem jest bublem to zupe³nie inna bajka, ka¿dy to przerabia³
Keratynowe te¿ tu by³o nie raz opluwane, bo efektu brak. Trochê niesprawiedliwe, bo ró¿ne s± przecie¿ preparaty, a ka¿dy na bazie hydrolizowanej keratyny.

W³osy mam cieniutkie jak u dziecka, wiêc zgodnie z Twoj± teori±, wiêksza jest szansa, ¿e Encanto mi dowali ni¿ pomo¿e. Nic takiego siê nie sta³o. Zero nieodwracalnych uszkodzeñ w³osa.

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2016-09-27 o 12:50
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-27, 12:56   #4687
pamilcia15
Raczkowanie
 
Avatar pamilcia15
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 147
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
Niestety, ale mo¿e byæ tak jak piszesz. Jak co¶ to reklamuj us³ugê, ona post±pi³a wbrew instrukcji producenta.
Ehh, nie zareklamuje bo i tak robi³a mi to po kosztach, moja znajoma fryzjerka, ale wygl±da³am jak ulizany kot, gdyby¶my ich nie umy³y to ludzie by siê ¶miali na ulicy... maskara..
Próbowa³ kto¶ tego zamiennika olaplexu z Joanny: Ultraplex? Strasznie jestem ciekawaaa..
__________________
Pani Prezes w swojej firmie
Zapraszam na fanpage firmowy: www.fb.com/psbyart
Studentka Budownictwa
Prawko zdane:22.06.2010
Wiêcej sukcesów!
pamilcia15 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-09-27, 13:02   #4688
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez pamilcia15 Poka¿ wiadomo¶æ
Ehh, nie zareklamuje bo i tak robi³a mi to po kosztach, moja znajoma fryzjerka, ale wygl±da³am jak ulizany kot, gdyby¶my ich nie umy³y to ludzie by siê ¶miali na ulicy... maskara..
Próbowa³ kto¶ tego zamiennika olaplexu z Joanny: Ultraplex? Strasznie jestem ciekawaaa..
Trochê Ci siê jednak dziwiê. Wola³abym jednak zacisn±æ zêby i doj¶æ do domu, a w³osy umyæ rano (je¿eli naprawdê by³by mus). Cocochooco potrzebuje trochê na utrwalenie, ma jaki¶ s³abszy utrwalacz (aldehyd) ni¿ klasyczne Encanto.
Mam nadziejê, ¿e u Ciebie bêdzie ok. Kto wie, mo¿e te 72h to przesada. Raczej dziewczyny wytrzymywa³y, bo szkoda im by³o kasy i wysi³ków na wtopê.

Tu w±tek o Joannie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=923556
Testowa³am Nanoplex i Plex od Kallosa. Zdecydowanie bardziej mi s³u¿y keratynowe prostowanie

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2016-09-27 o 13:08 Powód: pomy³ka
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-27, 13:05   #4689
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomo¶ci: 7 746
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
Wiele jest bubli na rynku, producenci oszukuj± wiesz ? Nie nale¿y we wszystko wierzyæ

Efekt zale¿y od rodzaju w³osa tak mysle, keratyna na pewno super sie sprawdza jak ktos ma grube mocne w³osy, moje cienkie niestety za³atwi³a.

Co do wp³ywu na kolor to mi fryzjerka nawet opowiada³a ze prowblemy z kolorem blond wystêpuj± w³a¶nie przy olaplexem i keratynie.




Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
Ja mam blond i keratyna nie miala zadnego wplywu na kolor.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-27, 17:00   #4690
anak00nda
Raczkowanie
 
Avatar anak00nda
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 37
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Encanto. Nie mia³am si³y na metodê tradycyjn±, wiêc zrobi³am mieszan±... a i tak zesz³o mi 6,5h XD
Jak je teraz ¶ci±æ?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (49,3 KB, 42 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (93,7 KB, 32 za³adowañ)
anak00nda jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-27, 17:56   #4691
sylvana0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 73
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

a wiêc w koñcu jak tto jest? niszczy encanto w³osy czy jak? i polecani sprzedawcy ..?
sylvana0 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-27, 18:17   #4692
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez anak00nda Poka¿ wiadomo¶æ
Encanto. Nie mia³am si³y na metodê tradycyjn±, wiêc zrobi³am mieszan±... a i tak zesz³o mi 6,5h XD
Jak je teraz ¶ci±æ?
Ale g³adziutkie Ju¿ po myciu, czy jeszcze przed?
Ja bym ¶ciê³a na pó³okr±g³o.

Cytat:
Napisane przez sylvana0 Poka¿ wiadomo¶æ
a wiêc w koñcu jak tto jest? niszczy encanto w³osy czy jak? i polecani sprzedawcy ..?
Nie ma na to jednej odpowiedzi, wystarczy poczytaæ trochê w±tek.
Polecam u¿ytkownika alicja_style, wszystko by³o jak najbardziej okej.
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-27, 19:58   #4693
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Olaplex na pewno nie ma wp³ywu na to, ¿e w³osy po farbowaniu bêd± zielone raczej z³y dobór farb jest przyczyn± takiego stanu rzeczy.

Co do prostowania keratynowego to ja mam cienkie w³osy i nie narzekam. Keratyna jest budulcem w³osów, wiêc jak zabieg jest dobrze wykonany odpowiednim ¶rodkiem i przy u¿yciu w³a¶ciwej temperatury to nie ma prawa siê nic z w³osami staæ czyta³am i s³ysza³am, ¿e z³e opinie o Encanto i innych tego typu ¶rodkach wynikaj± z faktu, ¿e zosta³y ¼le zaaplikowane.

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2016-09-28 o 02:35
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-27, 22:14   #4694
pamilcia15
Raczkowanie
 
Avatar pamilcia15
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 147
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
Tu w±tek o Joannie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=923556
Testowa³am Nanoplex i Plex od Kallosa. Zdecydowanie bardziej mi s³u¿y keratynowe prostowanie
Dziêkuje poczyta³am i jutro jadê do Auchana ¿eby zakupiæ ciekawe jak siê sprawdzi.. Bo widzê ze opinie ró¿norodne;p
__________________
Pani Prezes w swojej firmie
Zapraszam na fanpage firmowy: www.fb.com/psbyart
Studentka Budownictwa
Prawko zdane:22.06.2010
Wiêcej sukcesów!
pamilcia15 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-28, 07:24   #4695
waliczeq
Raczkowanie
 
Avatar waliczeq
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 77
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

U¿ywa³am Olaplex po tym jak Encanto zrobi³o mi furorê na w³osach. Dwa razy nawet Drugi raz pe³en zestaw czyli No 1,2 i 3. W³osy by³y fajnie do 3 myæ....elektryzowa³y sie jakby je co¶ porazi³o. Potrafi³y sie unosiæ nawet kiedy sta³am w kolejce w sklepie i pan przede mn± mia³ kurtkê z tych szeleszcz±cych Podziêkowa³am....

Co do z³ego wykonywania E dodam, ¿e ja sama robi³am je wieeeele razy... Jak dobrze pamiêtam pierwszy raz 3 lub 4 lata temu. Robi³am przerwy po pó³ roku, przyrost w³osa ok 1,5-2 cm na miesi±c. Potrafi³am je ¶ciaæ na 10 cm i znowu sie wyprostowac i nie martwiæ odrostami. Nie dam sobie wmówiæ, ¿e to wina z³ego wykonania. Wiem jak sie to robi bo zawsze robie to tak samo. tym wiêkszy by³ szok i p³acz kiedy umy³am je i zobaczy³am co sie wydarzy³o

Reasumuj±c Olaplex nie odratowa³ moich w³osów po nieudanym encanto A mia³am wtedy ombre wiec by³o na czym dzia³aæ

¦cinam cierpliwie, nacieram maska Hollywood Castor Oil i ju¿....smuteczek

Cytat:
Napisane przez anak00nda Poka¿ wiadomo¶æ
Encanto. Nie mia³am si³y na metodê tradycyjn±, wiêc zrobi³am mieszan±... a i tak zesz³o mi 6,5h XD
Jak je teraz ¶ci±æ?
Poka¿ fotki w³osów po myciu Bêdzie lepiej widaæ stan koñcówek Ale masz w³oski, zazdraszczam

Edytowane przez waliczeq
Czas edycji: 2016-09-28 o 07:27
waliczeq jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-28, 08:39   #4696
NieokrzesanaPanna
Raczkowanie
 
Avatar NieokrzesanaPanna
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 60
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Hej!
Pytanie ju¿ by³o na pewno i odpowiedzi te¿ ale za nic nie mogê ich teraz znale¼æ. Czy mo¿na olejowaæ w³osy po zabiegu? Czy lepiej poczekaæ jaki¶ czas? Zaraz minie miesi±c po zrobieniu encanto w³osy nadal s± super ale chcia³abym zacz±æ olejowaæ te¿ w³osy olejem lnianym i nie wiem czy to bêdzie mia³o jaki¶ wp³yw na keratynê?
__________________
NAJLEPSZY CZAS
NA DZIA£ANIE
JEST
TERAZ!
NieokrzesanaPanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-28, 10:20   #4697
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez waliczeq Poka¿ wiadomo¶æ
U¿ywa³am Olaplex po tym jak Encanto zrobi³o mi furorê na w³osach. Dwa razy nawet Drugi raz pe³en zestaw czyli No 1,2 i 3. W³osy by³y fajnie do 3 myæ....elektryzowa³y sie jakby je co¶ porazi³o. Potrafi³y sie unosiæ nawet kiedy sta³am w kolejce w sklepie i pan przede mn± mia³ kurtkê z tych szeleszcz±cych Podziêkowa³am....

Co do z³ego wykonywania E dodam, ¿e ja sama robi³am je wieeeele razy... Jak dobrze pamiêtam pierwszy raz 3 lub 4 lata temu. Robi³am przerwy po pó³ roku, przyrost w³osa ok 1,5-2 cm na miesi±c. Potrafi³am je ¶ciaæ na 10 cm i znowu sie wyprostowac i nie martwiæ odrostami. Nie dam sobie wmówiæ, ¿e to wina z³ego wykonania. Wiem jak sie to robi bo zawsze robie to tak samo. tym wiêkszy by³ szok i p³acz kiedy umy³am je i zobaczy³am co sie wydarzy³o

Reasumuj±c Olaplex nie odratowa³ moich w³osów po nieudanym encanto A mia³am wtedy ombre wiec by³o na czym dzia³aæ
A jak± temp robi³a¶? Najni¿sz± z zalecanych? Nie wiem, mo¿e to jest klucz. Mo¿e byæ te¿ tak, ¿e na najni¿szej bêdzie padaka, w³osy s± ró¿ne
A Olaplex jest raczej dedykowany uszkodzeniom chemicznym (rozja¶niacz, trwa³a). Niektórzy do tego worka wrzucaj± te¿ keratynowe, ale moim zdaniem zniszczenia po keratynowym s± od wysokiej temperatury, mechaniczne i po przeproteinowaniu (przeproteinowane w³osy niszcz± siê b³yskawicznie, przerabia³am)

Cytat:
Napisane przez NieokrzesanaPanna Poka¿ wiadomo¶æ
Hej!
Pytanie ju¿ by³o na pewno i odpowiedzi te¿ ale za nic nie mogê ich teraz znale¼æ. Czy mo¿na olejowaæ w³osy po zabiegu? Czy lepiej poczekaæ jaki¶ czas? Zaraz minie miesi±c po zrobieniu encanto w³osy nadal s± super ale chcia³abym zacz±æ olejowaæ te¿ w³osy olejem lnianym i nie wiem czy to bêdzie mia³o jaki¶ wp³yw na keratynê?
Generalnie nie ma przeciwwskazañ, ale skoro jest super to raczej nie ma sensu Lniany jest raczej ciê¿ki do zmycia i trzeba wiêcej detergentów zu¿yæ. A czêstsze mycie prowadzi wiadomo do czego

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2016-09-28 o 10:35
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-28, 10:44   #4698
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomo¶ci: 5 555
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Poka¿ wiadomo¶æ
a nawil¿acze ? Skoro w³osy siê pusz± to w tym mo¿e byæ problem

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Dziewczyny, to ¿e w³osy po kilku zabiegach s± bardziej zniszczone to nic dziwnego W koñcu jakby na to nie patrzeæ to jest chemia. Co prawda nie a¿ tak mocna jak trwa³a prostuj±ca ale mimo wszystko nie jest neutralna dla w³osów.
Te¿ po kilku keratynach mia³am trochê bardziej zniszczone w³osy, jednak nie a¿ tak jak po codziennym katowaniu prostownic±.

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Dziewczyny, to ¿e w³osy po kilku zabiegach s± bardziej zniszczone to nic dziwnego W koñcu jakby na to nie patrzeæ to jest chemia. Co prawda nie a¿ tak mocna jak trwa³a prostuj±ca ale mimo wszystko nie jest neutralna dla w³osów.
Te¿ po kilku keratynach mia³am trochê bardziej zniszczone w³osy, jednak nie a¿ tak jak po codziennym katowaniu prostownic±.
Nawil¿am i olejujê.





Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
Mog³y siê zaburzyæ proporcje, za ma³o t³uszczu czy wody. Zrobi³a¶ porz±dne olejowanie po? Mia³am podobne objawy za drugim prostowaniem starym Encanto. Uratowa³a mnie parafinowa Vatika KLIK. W³osy przesta³y siê puszyæ, nabra³y elastyczno¶ci i miêkko¶ci. Po keratynie po³±czenie oleju z parafin± dzia³a³o cuda. Zastanawiam siê czy nie zrobiæ za jaki¶ czas samej keratyny, posz³oby szybciej. Ostatni raz dzia³a³am kilka miesiecy temu, naprawdê nie widzê uszkodzeñ, a keratyny raczej siê ju¿ praktycznie pozby³am (czêste mycie i farbowanie)

Jak problem jest jednak z brakiem nawil¿acza to polecam z dodaæ odrobinê ampu³ki nawil¿aj±cej do maseczki. Znam te dwie i nie widzê zbytnio ró¿nicy: Alfaparf KLIK lub By Fama
Kupujê zawsze na sztuki i mieszam z algowym Kallosem.


Przecie¿ jest tam ten opatentowany sk³adnik Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate
sandrek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-28, 10:47   #4699
NieokrzesanaPanna
Raczkowanie
 
Avatar NieokrzesanaPanna
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 60
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
Generalnie nie ma przeciwwskazañ, ale skoro jest super to raczej nie ma sensu Lniany jest raczej ciê¿ki do zmycia i trzeba wiêcej detergentów zu¿yæ. A czêstsze mycie prowadzi wiadomo do czego
No tak, jest ale gdzie¶ czyta³am ¿e efekty olejowania s± widocznie dopiero po ok. 3 miesi±cach a ja nie bardzo chcia³abym aby moje w³osy wróci³y do poprzedniego stanu kiedy keratyna siê wyp³uka. Bo¿e, trudne sprawy
__________________
NAJLEPSZY CZAS
NA DZIA£ANIE
JEST
TERAZ!
NieokrzesanaPanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-28, 11:30   #4700
waliczeq
Raczkowanie
 
Avatar waliczeq
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 77
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez NieokrzesanaPanna Poka¿ wiadomo¶æ
No tak, jest ale gdzie¶ czyta³am ¿e efekty olejowania s± widocznie dopiero po ok. 3 miesi±cach a ja nie bardzo chcia³abym aby moje w³osy wróci³y do poprzedniego stanu kiedy keratyna siê wyp³uka. Bo¿e, trudne sprawy
Polecam olej ze s³odkich migda³ów

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
A jak± temp robi³a¶? Najni¿sz± z zalecanych? Nie wiem, mo¿e to jest klucz. Mo¿e byæ te¿ tak, ¿e na najni¿szej bêdzie padaka, w³osy s± ró¿ne
A Olaplex jest raczej dedykowany uszkodzeniom chemicznym (rozja¶niacz, trwa³a). Niektórzy do tego worka wrzucaj± te¿ keratynowe, ale moim zdaniem zniszczenia po keratynowym s± od wysokiej temperatury, mechaniczne i po przeproteinowaniu (przeproteinowane w³osy niszcz± siê b³yskawicznie, przerabia³am)

Generalnie nie ma przeciwwskazañ, ale skoro jest super to raczej nie ma sensu Lniany jest raczej ciê¿ki do zmycia i trzeba wiêcej detergentów zu¿yæ. A czêstsze mycie prowadzi wiadomo do czego
Ja mam ta sam± prostownice od lat Dzia³a skubana temp ta sama. Szuka³am ju¿ powodów wierz mi. Mogê zwaliæ to na inne od¿ywki czy farby, które zmieniaja sie lub na Encanto w³asnie i jego zmieniaj±cy sie sk³ad. Tak czy siak sta³o siê Teraz to trzeba my¶leæ co dalej W³osy rosn± i zaczynaja sie krêciæ wiêc
waliczeq jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-28, 11:32   #4701
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez NieokrzesanaPanna Poka¿ wiadomo¶æ
No tak, jest ale gdzie¶ czyta³am ¿e efekty olejowania s± widocznie dopiero po ok. 3 miesi±cach a ja nie bardzo chcia³abym aby moje w³osy wróci³y do poprzedniego stanu kiedy keratyna siê wyp³uka. Bo¿e, trudne sprawy
O takich efektach zwykle pisz± osoby, którym w³osy siê wykruszaj± i nie s± w stanie ich zapu¶ciæ. Po tych kilku miesi±cach widz± duu¿± ró¿nicê, bo w³osy s± d³u¿sze, nie odpadaj± koñcówki.
Po olejowaniu zawsze widzia³am efekty od razu albo wcale
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-28, 14:01   #4702
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 50 575
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Dziewczyny ale to niekoniecznie encanto siê zmieni³o... zmieniæ siê mog³y równie¿ wasze w³osy.
Przypomnijcie sobie jakie w³osy mia³y¶cie jako dzieci w wieku szkolnym, pó¼niej w wieku nastoletnim, przed encanto i teraz... w³osy siê zmieniaj±... ³adnie to ukaza³a olur (na yt)... pokazywa³a zdjêcia jak to jej w³osy raz by³y falowane, raz krêcone, raz proste, raz napuszone, raz przyklapniête... raz porowate raz mniej porowate...

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2016-09-28 o 20:37
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-28, 14:26   #4703
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez visionAM Poka¿ wiadomo¶æ
Olaplex na pewno nie ma wp³ywu na to, ¿e w³osy po farbowaniu bêd± zielone raczej z³y dobór farb jest przyczyn± takiego stanu rzeczy.

Co do prostowania keratynowego to ja mam cienkie w³osy i nie narzekam. Keratyna jest budulcem w³osów, wiêc jak zabieg jest dobrze wykonany odpowiednim ¶rodkiem i przy u¿yciu w³a¶ciwej temperatury to nie ma prawa siê nic z w³osami staæ czyta³am i s³ysza³am, ¿e z³e opinie o Encanto i innych tego typu ¶rodkach wynikaj± z faktu, ¿e zosta³y ¼le zaaplikowane.


Nie zgodzê siê robi³am wielokrotnie wszystko tak jak trzeba, raz robi³am w salonie i to samo.


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-28, 18:15   #4704
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomo¶ci: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez sylvana0 Poka¿ wiadomo¶æ
a wiêc w koñcu jak tto jest? niszczy encanto w³osy czy jak? i polecani sprzedawcy ..?
Robione czêsto niszczy tak samo jak ka¿dy zabieg fryzjerski robiony zbyt czêsto. Za pierwszym razem najprawdopodobniej bêdzie efekt "wow"☺

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
czekoladka3 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-28, 19:21   #4705
madzia1_s
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 496
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Dziewczyny pytanie: chce zrobic po niecalym roku kolejny zabieg Encanto, stad moje pytanie:
- scinac wlosy (porzadnie, skrocic, pocieniowac, itp) przed czy po zabiegu prostowania?
madzia1_s jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-28, 19:40   #4706
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez madzia1_s Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny pytanie: chce zrobic po niecalym roku kolejny zabieg Encanto, stad moje pytanie:
- scinac wlosy (porzadnie, skrocic, pocieniowac, itp) przed czy po zabiegu prostowania?
Je¿eli chcesz sporo zej¶æ z d³ugo¶ci, to warto zrobiæ wcze¶niej podciêcie (zwykle, nawet sama mo¿esz). Oszczêdzisz na preparacie i czasie Po zabiegu mo¿esz fryzurê doszlifowaæ, nadaæ idealny kszta³t itp. Koñcówki czêsto po keratynie s± takie sfilcowane, szczególnie przy bardzo d³ugich w³osach.
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-28, 20:31   #4707
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomo¶ci: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

sandrek mo¿e za du¿o tych nawil¿aczy? Spróbuj na jaki¶ czas odstawiæ i stosowac pielêgnacjê czysto emolientow±. Mo¿e to wyelminuje puszenie
__________________
czekoladka3 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-29, 05:29   #4708
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

W takim razie mo¿e to kwestia z³ej pielêgnacji miêdzy zabiegami? Je¶li po prostowaniu keratyn± sroaujecie siê do zasady, ¿e nie mo¿na u¿ywaæ silikonów to w³osy na 100% bêd± w gorszym stanie, mimo ¿e wizualnie mog± wygl±daæ dobrze. Drugi zabieg dodatkowo je zniszczy (wysoka temperatura, przeproteinowanie). Ciê¿ko mi uwierzyæ, ¿e keratyna zniszczy zdrowe w³osy
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-29, 08:50   #4709
waliczeq
Raczkowanie
 
Avatar waliczeq
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 77
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Zabieg keratynowego prostowania ma w³osy zregenerowaæ....prostowan ie jest przecie¿ "efektem ubocznym". No to jaka regeneracja je¿eli w³osy siê po nim pogarszaj±? Ja rozumiem, ¿e koñcówki moga oberwaæ ale na ca³ej d³ugo¶ci? Ja w³osy przeproteinowa³am raz i o raz za du¿o. Teraz tego mocno pilnuje. Co za¶ sie tyczy produktów to z ciê¿kim sercem ale zawsze stosuje te z posta No1.
Tu ju¿ nawet nie chodzi o moje w³osy. Uwielbiam Encanto i efekty jakie dawa³. Widze, ¿e s± dziewczyny którym wychodzi pieknie. Ale liczba tych którym wychodzi ¼le powiêksza siê. I teraz nie wiem czy sprzedawcy robi± nas w konia i dodaj± co¶ do produktów.Mo¿e produkty sa stare za d³ugo ju¿ otwarte. Czy ki cholera nie wiem...

Znalaz³am jaka¶ dziewczyne, która zrobi³a sobie keratynowe po jakiej¶ keratynie z Aliexpress. W grupie na fb ....musze j± pomolestowac jakie ma efekty juz kilka tygodni po

edit: usunê³a posta

Edytowane przez waliczeq
Czas edycji: 2016-09-29 o 10:37
waliczeq jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-29, 21:48   #4710
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomo¶ci: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez visionAM Poka¿ wiadomo¶æ
W takim razie mo¿e to kwestia z³ej pielêgnacji miêdzy zabiegami? Je¶li po prostowaniu keratyn± sroaujecie siê do zasady, ¿e nie mo¿na u¿ywaæ silikonów to w³osy na 100% bêd± w gorszym stanie, mimo ¿e wizualnie mog± wygl±daæ dobrze. Drugi zabieg dodatkowo je zniszczy (wysoka temperatura, przeproteinowanie). Ciê¿ko mi uwierzyæ, ¿e keratyna zniszczy zdrowe w³osy
Keratyna sama w sobie nie niszczy ale preparaty do prostowania zawieraj± przecie¿ jeszcze inne sk³adniki oprócz niej ☺

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
czekoladka3 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Fryzury i styling


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-04-22 22:09:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:17.