Nasze codzienne jadłospisy, część X. - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-04, 19:56   #4681
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

P pt. dupsko mi urosło

1. placek owsiany: 2 jaja, 4 lyzki musli tropikalnego, 2 lyzki otrebow granulowanych, lyzka cukru, big garsc rodzynek, cynamon, jablko smazone na maselku. jedna czesc pomaziana "fest" dzemem wisniowym, druga mlekiem skondensowanym karmelowym i calosc obficie posypana mieszanka studencka, cappuccino z cukrem, kawa

2. bulka serowa, polowa z maslem surowka z papryka, szynka, serem zoltym, ketchupem, papryka, druga polowa z maslem, serem capresi, ogorkiem, musztarda, batonik bajeczny

garsc orzszkow ziemnych

4. frytki z 2 ziemniakow, udoo z kuraka z sosem pomidorowo-majonezowym, surowka jw, bounty, 500ml tymbarka jablko-mieta

5. garsc chipsow paprykowych, jablko, garsc ziemnych, kilka szoko bons

6. bulka: pol z serkiem szczypiorkowo-smietankowym, parowka, serem zoltym, ketchupem, pomidorem, pol z pastella z makreli, serem brie z oliwkami, ogorkiem, sosem salsa, garsc mieszanki, kilka maltizersow

po ok 70g mieszanki, jablko

prosze o ocene
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 20:08   #4682
ar22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 270
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

PPPP [ w pracy]:

I: [ 6:00] owsianka [ zwyczajowo wszystko : 4 łychy: owsianych, otrąb żytnich, płatków BF; po łyżeczce siemienia i lnu, garsc mieszanki orzechów różnych - qrcze chyba mi szkodza;/szklanka mleka 2 %, wkrojone pół banana, łyżka kakao; zagryzione jabłkiem spoorym: herbata zielona

praaaaca

II: [ 11:00] bułka niby,, grahamka" z serkiem białym półtłustym plastrem, pomidorem i ziołami, kilkanascie winogronek, herbata zielona

praaaccccaaa....

III: [ ok 16:00] postny obiad: mizeria( na jogo naturalnym duuuzo ogórasa, wkrojona rzodkiewka, zioła) + woreczek kaszy gryczanej

IV :[ 17:30] jabłucho, kawa z mlekiem skondensowanym, duuuzy jogo naturalny z gaarscią orzechów + rodzynki

V : [ 19:30] 2 kromki chleba z masłem i pomidorkiem, puszka tuńczyka wsw, kawa z mlekiem

iii jak????

p.s. mam problem z tymi orzeszkami....da sie je czyms zastapic????
ar22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 20:15   #4683
SweetAboutMe
Zakorzenienie
 
Avatar SweetAboutMe
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Nibylandia.
Wiadomości: 3 048
GG do SweetAboutMe
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U.

Śniadanie: ciemna bułka z ziarnami : 1 połówka z masłem, serem wędzonym, ogórkiem kiszonym i keczupem, 2 z masłem, serem wędzonym, pomidorem i ogórkiem kiszonym
20 minut szybkiego spaceru
Przekąska: jabłko
Obiad: mały filet z morszczuka w panierce smażony na oleju roślinnym, 2 duże łyżki sałatki (ziemniaki gotowane, ogórek zielony, cebulka, koperek, majonez)
60 minut szybkiego spaceru
Podwieczorek: duży banan pokrojony w plasterki i wymieszany z 125g półtłustego twarogu, 2 łyżkami słonecznika, 6 pokruszonymi chipsami jabłkowymi i łyżeczką miodu, 2 wafle ryżowe
20 minut spaceru
Kolacja: 2 jajka na twardo, cała papryka czerwona

Bardzo proszę o ocenę.
__________________
Studentka Psychologii w Krakowie.
Wegetarianka.


'Komm und hilf mir fliegen.'
SweetAboutMe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 20:19   #4684
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
P pt. dupsko mi urosło

1. placek owsiany: 2 jaja, 4 lyzki musli tropikalnego, 2 lyzki otrebow granulowanych, lyzka cukru, big garsc rodzynek, cynamon, jablko smazone na maselku. jedna czesc pomaziana "fest" dzemem wisniowym, druga mlekiem skondensowanym karmelowym i calosc obficie posypana mieszanka studencka, cappuccino z cukrem, kawa
jezu ależ ja się głodna zrobiłam
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 20:20   #4685
_Angie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 168
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

dzisiejsze UUUUU

6.40 - owsianka: pół szklanki mleka 0,5% + 2 łychy owsianych+ łycha płatków jaglanych + 2 łychy otrębów + łycha lnu mielonego wiśniowego+ 5 suszonych śliwek + mycha maku + jogo nat 200g
- kromka razowca (40g) + kawał wędzonego halibuta + garść oliwek z czosnkiem w środku

10: jabłko

10.45: kroma razowca (70g) z wędzoną makrelą, rucolą i pomidorem

12: kroma razowca (70g) z wędzonym halibutem, rucolą, oliwkami i papryką
-ciasteczko francuskie

15: kokosanka

17:marchewka + puszka tuńczyka (130g)

20.30: 200g twarogu chudego + mały jogo nat+ garść orzechów włoskich + pół opakowania kiełków na patelnie smażonych na łyżce oliwy z oliwek

bardzo proszę o ocenke
_Angie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 20:25   #4686
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

utrzymanie
  • jajko na miękko + grahamka z twarogiem chudym,pomidorem,papryką, 3 ogórki konserwowe,banan
  • twarożek wymieszany z tuńczykiem w oleju (cała puszka),pomidor,szczypior ek, 3 tosty z serem żółtym,keczupem
  • 2 parówki na zimno (wiem..wiem..),grusz ka
  • naprawdę spore udko kurczaka z rożna,marchewka z groszkiem, 5 ziemniaczków,mizeria
  • kubeczek żurku + piwko
  • kilkanaście paluszków słonych, truskawki z minimalna ilością cukru
  • hm..i znowu jajko,ale na twardo + kawałek zapiekanki serowej (takiej na bułce)


ocenicie?
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 20:48   #4687
MakaronSwiderek
Rozeznanie
 
Avatar MakaronSwiderek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 726
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

zjedzmniebejbe - dziękuję za ocenkę
Ta grahamka to akurat było wielkie bułczysko

A dzisiejsze RRRR
Śniadanie : 2 kromki chlebka żytniego z 2 jajkami na twardo, pomarańczka, czerwona herbata
2 śniadanie : jogurt nat, 2 pomidory i jabłko
Obiad : pierś z kurczaka na ostro z ryżem, również jabłuszko(takie pyszne kupiłam )
Podwieczorek : serek wiejski, garść orzechów, 2 kawy z mlekiem (1,5%)
Kolacja: Sporo twarogu chudego ze szczypiorkiem i jogurtem naturalnym + kromeczka żytniego bo jakoś mdło było zajadać

W ogóle jestem z siebie mega zadowolona! - bo dzisiaj nie wpadło nic ze słodyczy a zazwyczaj w porze obiadowej mam z tym problem.
__________________
"Some people believe in God, I believe in Music. Some people pray, I turn up the radio. "


1
0 przykazań żywieniowych!
Dietetyczne FAQ!

moje przewodniki redukcyjne
MakaronSwiderek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-04, 21:12   #4688
Mimi19906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 210
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U
1. kawa z mlekiem sojowym
Bułaka 80 g ze słonecznikiem z masłem, szynką i warzywkami + serek wijeski

2.Bułka 80 g z sezamem i innymi ziarnami z masłem miodem i serem białym, kawa z mlekiem sojowym

3. duży filet z łososia, kasza gryczna, 2 rodzje surówki( wiosenna i żydowska)

4. 2 medaliony z łososia wędzone, pół pomelo

5. owsianka : 3 łyżki płatków, 2 garsci mieszanki studenckiej, duży jogurt truskawkowy 500 g

Proszę o ocenę
Mimi19906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 21:17   #4689
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez ar22 Pokaż wiadomość
PPPP [ w pracy]:

I: [ 6:00] owsianka [ zwyczajowo wszystko : 4 łychy: owsianych, otrąb żytnich, płatków BF; po łyżeczce siemienia i lnu, garsc mieszanki orzechów różnych - qrcze chyba mi szkodza;/szklanka mleka 2 %, wkrojone pół banana, łyżka kakao; zagryzione jabłkiem spoorym: herbata zielona

praaaaca

II: [ 11:00] bułka niby,, grahamka" z serkiem białym półtłustym plastrem, pomidorem i ziołami, kilkanascie winogronek, herbata zielona

praaaccccaaa....

III: [ ok 16:00] postny obiad: mizeria( na jogo naturalnym duuuzo ogórasa, wkrojona rzodkiewka, zioła) + woreczek kaszy gryczanej

IV :[ 17:30] jabłucho, kawa z mlekiem skondensowanym, duuuzy jogo naturalny z gaarscią orzechów + rodzynki

V : [ 19:30] 2 kromki chleba z masłem i pomidorkiem, puszka tuńczyka wsw, kawa z mlekiem

iii jak????

p.s. mam problem z tymi orzeszkami....da sie je czyms zastapic????
obiad mi sie nie podoba i na kolacje malo, a orzechy sa pycha i jem je nawet gdy mnie po nich boli brzuch - z reszta organizm musi sie przyzwyczaic ;] bedzie dobrze

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
jezu ależ ja się głodna zrobiłam
polecam ;] nie mialam budyniu ale mozna dodac z lyzke wtedy bedzie bardziej zbity
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 21:23   #4690
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
polecam ;] nie mialam budyniu ale mozna dodac z lyzke wtedy bedzie bardziej zbity
wprawdzie jestem na R, ale niech to i tak zgrzeszę jeszcze nie raz te mleczko skondensowane, te jabłuszko na masełku, ten dżemik, ta mieszanka studencka szaleństwo
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 21:39   #4691
viline1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 330
GG do viline1988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
ładnie, kolacja skroooomna
jestes JUŻ na U przeciez!!!
Dzięki wielkie za ocenkę Nie jestem przyzwyczajona do większej kolacji ale spróbuje coś dorzucać Mój plan dnia sprawia że kolacje jem koło 21 więc nie za bardzo wiem co dorzucać żeby nie było zbyt ciężkie.
__________________
Dbanie o ciałko a więc:
*zbilansowana dietka:
bez słodyczy
bez badziewnego jedzenia
*siłownia 3 x tyg
*interwały 1 x tyg (przygotowanie do HIIT-a)
viline1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-05, 05:41   #4692
Sialalalala
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 510
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Sialalalala Pokaż wiadomość
Cześć
moje R

1. 5 łyżek owsianych, 1 otrębów pszennych, garść żurawiny, cynamon, szklanka mleka 2%

2. 2 kanapki razowca pełnoziarnistego: jedna z dwoma plastrami fileta z indyka wędzonego, rzodkiewka, sałaty, cebula ; druga z twarogiem chudym, pomidorem, cebulą ; pomarańcz

3. filet z dorsza duszony, niecały por duszony + cebulka na wodzie, pół woreczka kaszy jęczmiennej, sałatka ogórek kiszony + groszek skroplony oliwą z oliwek

4. serek homo naturalny + pestki dyni, orzechów laskowych, migdały - razem z garść

5. wieśniak ' po włosku' pomidor, oregano, bazylia, brokuł, skroplone oliwą)

Bardzo proszę o ocenkę.


podbijam
Sialalalala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 07:07   #4693
Michalinka89
Rozeznanie
 
Avatar Michalinka89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: fotelik przed komputerem ;)
Wiadomości: 868
GG do Michalinka89
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Witam was dziewczyny i Ja się przyłączam Powiem, że mnie interesuje dietetyka i zdrowe odżywanie.. w sumie to mam hopla na punkcie tego noi sama studiuje ten kierunek
A pozatym genialny wątek daje inspiracje i pomaga w utrzymaniu zdrowej diety

A więc moj jadlospis wczorajszy :
I śn: Kromka chleba pełnoziarnistego (taka większa kromka) + pasta z makreli + papryka i do tego kubeczek zielonej herbaty
IIśn: jogurt + banan
Obiad: Jajko sadzone + ziemniaczki + surówka
Podwieczorek: Pomarańcz +jogurt naturalny
Kolacja: ser biały chudy koniecznie + rzodkiewka

i do tego 1,5l wody przez dzień

a dziś

Iśn: Kromka chleba pełnoziarnistego + serek + pomidor + kiełki + zielona herbata
__________________

It always seems impossible until it is done.


Edytowane przez Michalinka89
Czas edycji: 2010-03-05 o 08:33
Michalinka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 07:58   #4694
kama1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez kama1987 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U

I. kanapka z 2 kromek z masłem, 3 plastrami szynki, ogórkiem kiszonym i majonezem,
kawa z mlekiem

II. kanapka z pastą boczkową z jajkiem i pomidorem,
melisa z pomarańczą

III. serek z wiśniami

podczas zakupów

naleśnik z serem, kefir

IV. talerz zapiekanki z fileta z kurczaka z warzywami (brokuły, groszek, papryka, fasolka zielona, czerwona, marchew, kukurydza, kalafior)
sok pomarańczowy

po: kiwi

V. kromka chleba wiejskiego z serem białym i łyżeczką dżemu brzoskwiniowego.

przez cały dzień 1,5 l. wody mineralnej.


bardzo proszę o ocenę
up
kama1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 08:24   #4695
Michalinka89
Rozeznanie
 
Avatar Michalinka89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: fotelik przed komputerem ;)
Wiadomości: 868
GG do Michalinka89
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez kama1987 Pokaż wiadomość
up
Całkiem całkiem ale zdrowe odżywanie nie polega tylko na odchudzeniu i potem tyle, zdrowy jadłospis wprowadzamy na stałe. Na śniadanie proponuję coś bardziej odżywczego co da energie na rozpoczęcie dnia bowiem śniadanie jest najważniejszym posiłkiem! trzeba o tym pamiętać zawsze.

Po 1.Chleb pszenny zamieniamy na pełnoziarnisty na stałe a nie tylko w diecie bo pszenny to tylko puste węglowodany a pełnoziarnisty poza mikroelementami to także błonnik.

Po2.Śniadanie to np (takie jakie ja jadam często) pokrojone owoce + pestki dyni +słonecznik + orzechy włoskie i laskowe + migdały + ziarna amarantusa + jogurt albo pasta z makreli (tuńczyka można jeść tylko raz na 3 tygodnie bowiem zawiera rtęć a makrela nie i do tego jest źródłem kwasów nienasyconych bardzo ważnych) , pasta z jajek lub jajka na miękko (źródło witamin), i na kanapkę kiełki (osobiście kiełki rzodkiewki ubóstwiam) , rzeżucha, świeże warzywa

Po3. Obiad całkiem całkiem warzywa i kurczak

Po4. Kolacja serek biały ale lepiej do tego warzywa dżem zapewne pasteryzowany a tak naprawdę to tylko cukier i nie ma tam witamin bo podczas pasteryzacji czyli wysokiej temperatury witaminy "wyginęły" że tak się wyrażę

Mam nadzieje, że pomogłam pozdrawiam
__________________

It always seems impossible until it is done.


Edytowane przez Michalinka89
Czas edycji: 2010-03-05 o 08:32
Michalinka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 09:02   #4696
zjedzmniebejbe
Zakorzenienie
 
Avatar zjedzmniebejbe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
R:

I: owsianka na wodzie: 3 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki otrębów orkiszowych, jabłko, cynamon, 150g. homo naturalnego.
kawa z mlekiem 2%. mhm

II: pomarańcza, jogurt naturalny, garść słonecznika. skromnie trochę.. Ten jogo zamieniłabym na homo albo wieśniaka (:

III: ryba na parze z górą warzyw. ok

trening siłowy (zabawa ze sztangą- pokochałam) + 10 min. szybkich skoków na skakance.

od razu po treningu: 2 wafle ryżowe z 2 łyżeczkami miodu. poprawnie, tylko te wafle.. to takie suche nic.. lepiej użyć zwykłego chleba (oczywiście mam na myśli wieloziarnisty, żytni, graham etc. )

IV: 3 placki owsiane: 3 łyżki płatków owsianych, 2 białka, 1 żółtko, 2suszone śliwki. domyślam się, że to obiad? nie ma tutaj białka! i warzyw też nie ma!

przede mną:

V: kubek gorzkiego kakao (kubek mleka 2%, 2 łyżeczki naturalnego kakao), 100g. chudego twarogu, wafel ryżowy. no i znowu ten wafel.. Wieczorem raczej unikamy węgli.. jeśli już musisz coś konkretnego zjeść to weź ten chleb jak wyżej pisałam.. mleko to znowu węgle, kakao też piłabym raczej w pierwszej części dnia.. i nie ma warzyw..
baaaaardzo proszę o ocenę
Mało warzyw, węgli unikamy wieczorem, są owocki więc super, nnkt też się pojawiły (szkoda, że w jogurcie :p). To mleko z kolacji do owsianki wlej
_________________________ ________
Cytat:
Napisane przez Sialalalala Pokaż wiadomość
Cześć
moje R

1. 5 łyżek owsianych, 1 otrębów pszennych, garść żurawiny, cynamon, szklanka mleka 2% ok

2. 2 kanapki razowca pełnoziarnistego: jedna z dwoma plastrami fileta z indyka wędzonego, rzodkiewka, sałaty, cebula ; druga z twarogiem chudym, pomidorem, cebulą ; pomarańcz bardzo ładnie

3. filet z dorsza duszony, niecały por duszony + cebulka na wodzie, pół woreczka kaszy jęczmiennej, sałatka ogórek kiszony + groszek skroplony oliwą z oliwek

4. serek homo naturalny + pestki dyni, orzechów laskowych, migdały - razem z garść (:

5. wieśniak ' po włosku' pomidor, oregano, bazylia, brokuł, skroplone oliwą)

Bardzo proszę o ocenkę.
nic dodać, nic ująć. Super
_________________________ _________

Cytat:
Napisane przez ysska1991 Pokaż wiadomość
Przepraszam za wczorajszy obiad ale nie mialam czasu na normalny (czasami tak sie zdarza, ale rzadko)
Dzisiejsze R:
I Śniadanie: owsianka z 3 łyżek czubatych płatków owsianych na wodzie i 1/3 szkl mleka, garsc blonnika, banan lepiej zrobić te owsiankę na mleku, będzie bardziej pożywna, ale jak wolisz (:
II Śniadanie: jabłko, tunczyk w sosie własnym tutaj wrzuciłabym jakieś ww złożone, to dopiero drugi posiłek - daje energię podobnie jak normalne śniadanko
Obiad: 150 g morszczuka na parze z cebulka i przyprawami, 300g brokuła, duża łyżka buraczków
Kolacja: wiesniak, ogorek z zalewy curry, kawal swiezego ogorka, pomidor, dwie "dupki" chleba 1.razowego 2. orkiszowego, lyżka ketchupu, marchewka oke, tylko na R staramy się unikać keczupu (oczywiście łyżka nikomu krzywdy nie zrobiła! ale musisz zdawać sobie sprawę z tego, że to prawie same cukry.. )

Mam jeszcze takie pytanko Jak to jest z tym chlebem razowym i orkiszowym? Bo razowy jest bardziej zbity i ciezszy wiec kromka wiecej wazy niz takiego orkiszowego, ale czy to prawda ze razowy jest lepszy na R? Czy wogole jedzenie pieczywa nie utrudni chudniecie? Nie, nie utrudnia chudnięcia. Najlepiej jeśli jest to chleb razowy właśnie, grahaaam żytni, żytni, wieloziarnisty - jaki znajdziesz na półkach. A o złym wpływie orkiszowego nie słyszałam, więc pewnie zakazany nie jest (:

Z gory dzieki za odp
_________________________ ____________

Cytat:
Napisane przez Vegetka Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze RR

Śn. I - owsianka ( 5 łyżek płatków, 1 łyżka otrab, 3 suszone morele, 3 suszone śliwki )
dwie kromki razowca z wędliną wędzoną, pomarańcza, zielona herbata
ŚnII - bułka grahamka z polędwicą z indyka, zielony ogórek, kefir
O- zupa jarzynowa
P- jogurt naturalny, orzechy ( znowu zrobiłam błąd i połączyłam ww z orzechami. wiem)
K- serek wiejski, rzodkiewki
proszę o ocenę !
Jedyne co bym poprawiła, to wrzuciłabym coś do tej zupki.. taka samotna.. Najelepiej gdbyby było to białko :d reszta bardzo ładnie. Aha! nie ma owoców - mogłaś gdzieś dodać jakieś jak lubisz
_________________________ ____________________

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
Muszę znowu trochę kg zrzucić, dlatego wracam na wątek (żeby się lepiej zmobilizować i rzucam swój dzisiejszy Rrrrr:
Ś: kawa z mlekiem, 4 łyżki płatków owsianych z serkiem wiejski, połową jabłka i banana z cynamonem ładnie
potem (z małymi przerwami) godzina nordic walkingu i jeszcze jedna kawa (j.w.) i herbata u koleżanki
2Ś: ciemna bułka z ziarnami z serkiem 'fresek' i 'zawijańcem' z kurczaka, kilka ciemnych winogron. Kolejna kawa z mlekiem. Ogólnie dobrze, tylko ten serek.. pewnie ma sporo tłuszczu, raczej unikamy ich na R, lepiej zastąpić twarogiem (:
O: miseczka ryżu z warzywami i piersią kurczaka smażona na oliwie ze sporą ilością przypraw ładnie
P: 2 smażone jajka z połową cebulki (dość sporej) i 2 pieczarkami. mmm, uwielbiam =p
K: będzie wieśniak z czymś tam. Mam nadzieję, że to coś tam to będzie warzywo. prrrawidłowo !
Mnie się podoba.
_________________________ ____

Cytat:
Napisane przez MakaronSwiderek Pokaż wiadomość
zjedzmniebejbe - dziękuję za ocenkę
Ta grahamka to akurat było wielkie bułczysko

A dzisiejsze RRRR
Śniadanie : 2 kromki chlebka żytniego z 2 jajkami na twardo, pomarańczka, czerwona herbata oki
2 śniadanie : jogurt nat, 2 pomidory i jabłko Tego bym jako posiłek nie traktowała.. nie ma żadnych węgli (które rano są potrzebne), jest białko słabej jakości.. lepiej homo ;d
Obiad : pierś z kurczaka na ostro z ryżem, również jabłuszko(takie pyszne kupiłam ) hihih, musiało być pysznie (;
Podwieczorek : serek wiejski, garść orzechów, 2 kawy z mlekiem (1,5%) ok.
Kolacja: Sporo twarogu chudego ze szczypiorkiem i jogurtem naturalnym + kromeczka żytniego bo jakoś mdło było zajadać Dobrze

W ogóle jestem z siebie mega zadowolona! - bo dzisiaj nie wpadło nic ze słodyczy a zazwyczaj w porze obiadowej mam z tym problem.
Gratulaaaacje!
Ogólnie ładnie, tylko te drugie śniadanie zbyt skromne.
_________________________ __________
wszystko jw.
__________________


plecaczkiem: 7250 km

Edytowane przez zjedzmniebejbe
Czas edycji: 2010-03-05 o 09:08
zjedzmniebejbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 10:02   #4697
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez zjedzmniebejbe Pokaż wiadomość
Mało warzyw, węgli unikamy wieczorem, są owocki więc super, nnkt też się pojawiły (szkoda, że w jogurcie :p). To mleko z kolacji do owsianki wlej
więc odpowiadam
posiłek II- na forum niedawno gościła Pani dietetyk i można było zadawać jej pytania. zapytałam o kult białka i odpowiedziała, że wcale białko nie musi być w każdym posiłku. należy dbać o inne rzeczy. dlatego nie pojawił się wieśniak czy homo, których zresztą mam już dosyć. ile można.
posiłek III był obiadem. przed treningiem na R nie jem węgli.
posiłek IV był posiłkiem potreningowym i tu nie daje się warzyw. białko było. 2 białka z jajek.
posiłek V kolacja- kakao (idąc zaleceniami Pani dietetyk). kolacja była dość wcześnie, ok 20.30. potem do późna siedziałam w łóżku z laptopem. zasnęłam po 1.00. pewnie pojawi się zdanie- trzeba było zjeść jeszcze coś białkowego, ale nie chcę popadać w obłęd i grzebać w lodówce o północy zjadając kawał twarogu, bo tak trzeba. aha i warzywko było, schrupałam 2 marchewy, ale zapomniałam napisać
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 10:24   #4698
Sialalalala
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 510
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

dziękizjedzmniebejbe
Sialalalala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 12:12   #4699
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Moje U

wczoraj:


Sniadanie:
1/2 grejpfruta
owsianka z 4 lyzek platkow, 1/2 jablka, 1 lyzki goji berries, 4 sliwek suszonych (kalifornijskich, upiornie slodkich) i 1/2 lyzki siemienia, na wodzie

Lunch:

wielgachna micha zupy warzywnej pomidorowej (fura warzyw: zielone cos skrzyzowanie miedzy brokulami a szpinakiem - miejscowe, cukinia, mix fasoli, marchewka, kapusta, seler) z tofu

mus z sofu o smaku zielonej herbaty, 1/2banana (nieduza miseczka) + garsc borowek

Podwieczorek:

mala miska zupy j/w
gruby, wielki plaster arbuza

Przed treningiem:
80g tunczyka wsw, wafle ryzowe


1h silowych, 15 min bigu

Po treningu:
jajecznica z 3 bialek i 1 zoltka. Wafle ryzowe (te wafle to inne niz te nasze, takie bardziej konkretne, japonskie :P)

Jakis czas po:
wielgachny plaster arbuza
30g suszonego mango




Dzis:

Sniadanie:

1/2 grejpfruta czerwonego
2 kromy Wasy zytniej z sardynkami w pomidorach (2/3 malej puszki)
mus: 3 lyzki silken tofu zmiksowane z 1/3 banana, kilkanascie borowek

lunch:

sushi: nigiri z lososia x 6
mus jak na sniadanie

Podwieczorek:
1/2 granata
4 lychy hummusu + 1/2 pomidora + 2 "lodygi" selera naciowego

przekaska: wiadro nerkowcow (nie wiem ile, ale fuuura, z 5 wielkich garsci)
Obiad:
gotowana piers z kurczaka + duuzo pelnoziarnistego makaronu orkiszowego rurek.
1 pomidor i cala salata lisciasta.
Calosc polana sosem z ok 100g jogurty nat i 4 lyzeczek pesto

paczka suszonego kiwi (90 kcal)

2 sliwki

W ciagu dnia : 2.5 litra wody i 1 herbata zielona z jasminem


bardzo bym prosila o ocene, bo wracam po przerwie. Dzis mialam dzien beztreningowy.
przypomne sie, ktos oceni
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-05, 12:23   #4700
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Moje U

wczoraj:


Sniadanie:
1/2 grejpfruta
owsianka z 4 lyzek platkow, 1/2 jablka, 1 lyzki goji berries, 4 sliwek suszonych (kalifornijskich, upiornie slodkich) i 1/2 lyzki siemienia, na wodzie

Lunch:

wielgachna micha zupy warzywnej pomidorowej (fura warzyw: zielone cos skrzyzowanie miedzy brokulami a szpinakiem - miejscowe, cukinia, mix fasoli, marchewka, kapusta, seler) z tofu

mus z sofu o smaku zielonej herbaty, 1/2banana (nieduza miseczka) + garsc borowek

Podwieczorek:

mala miska zupy j/w
gruby, wielki plaster arbuza

Przed treningiem:
80g tunczyka wsw, wafle ryzowe


1h silowych, 15 min bigu

Po treningu:
jajecznica z 3 bialek i 1 zoltka. Wafle ryzowe (te wafle to inne niz te nasze, takie bardziej konkretne, japonskie :P)

Jakis czas po:
wielgachny plaster arbuza
30g suszonego mango




Dzis:

Sniadanie:

1/2 grejpfruta czerwonego
2 kromy Wasy zytniej z sardynkami w pomidorach (2/3 malej puszki)
mus: 3 lyzki silken tofu zmiksowane z 1/3 banana, kilkanascie borowek

lunch:

sushi: nigiri z lososia x 6
mus jak na sniadanie

Podwieczorek:
1/2 granata
4 lychy hummusu + 1/2 pomidora + 2 "lodygi" selera naciowego

przekaska: wiadro nerkowcow (nie wiem ile, ale fuuura, z 5 wielkich garsci)
Obiad:
gotowana piers z kurczaka + duuzo pelnoziarnistego makaronu orkiszowego rurek.
1 pomidor i cala salata lisciasta.
Calosc polana sosem z ok 100g jogurty nat i 4 lyzeczek pesto

paczka suszonego kiwi (90 kcal)

2 sliwki

W ciagu dnia : 2.5 litra wody i 1 herbata zielona z jasminem


bardzo bym prosila o ocene, bo wracam po przerwie. Dzis mialam dzien beztreningowy.
Ładnie, z tego co pamietam masz refluks i nie mozesz poznych kolacji?
bo brakuje jeszcze jakiegos posilku ale jesli to refluks, to rozumiem, az za dobrze:P
i sushi, narobilas mi ochoty na sushi!
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 12:27   #4701
aveline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 25
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez aveline Pokaż wiadomość
Moje chorobowe, domowe, owocowe U (oswajam się z kaloriami )

O 7.30 byłam na pobieraniu krwi więc zaraz po:
1 cukierek raczek ok. 40 kcal

Śniadanie:
Kawałek chleba z pastą rybną + szklanka mleka 3,2 %(150 ml) razem ok 200 kcal

II śniadanie, a właściwie przekąska(nie mogłam po tym już nic zmieścić, ale było pyszne !)
1,5 mandarynko-pomarańczy (wielkości pomarańczy) + 150 ml soku marchwiowego razem ok 22o kcal

Obiad:
Dwa krokiety z kapustą i grzybami ( 1 ma 80 gram) razem ok 300 kcal

Przekąska:
Jabłko
Mandarynko-pomarańcza
150 ml soku marchwiowego
razem ok. 270 kcal

Podwieczorek:
Kawałek ciasta drożdżowego( 50 gram) z jagodami i kruszonką
Kawa Inka
razem ok. 160 kcal

Kolacja:
Kawałek chleba z ogórkiem, pomidorem i rzodkiewką
1/3 serdelki z ketchupem i musztardą

razem ok. 180 kcal

po:
2 mandarynko- pomarańcze ok. 200 kcal

Razem około 1600 kalorii. Czy dobrze obliczyłam kaloryczność ? Wystarczy tyle dla piętnastolatki ? Proszę bardzo o ocenę.
Up, proszę o ocenę
aveline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 14:15   #4702
_Angie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 168
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez _Angie Pokaż wiadomość
dzisiejsze UUUUU

6.40 - owsianka: pół szklanki mleka 0,5% + 2 łychy owsianych+ łycha płatków jaglanych + 2 łychy otrębów + łycha lnu mielonego wiśniowego+ 5 suszonych śliwek + mycha maku + jogo nat 200g
- kromka razowca (40g) + kawał wędzonego halibuta + garść oliwek z czosnkiem w środku

10: jabłko

10.45: kroma razowca (70g) z wędzoną makrelą, rucolą i pomidorem

12: kroma razowca (70g) z wędzonym halibutem, rucolą, oliwkami i papryką
-ciasteczko francuskie

15: kokosanka

17:marchewka + puszka tuńczyka (130g)

20.30: 200g twarogu chudego + mały jogo nat+ garść orzechów włoskich + pół opakowania kiełków na patelnie smażonych na łyżce oliwy z oliwek

bardzo proszę o ocenke
przypominam się i proszę o ocenke
_Angie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 14:17   #4703
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje dzisiejsze R

8:30
owsianka na wodzie: 4 łyżki (takie czubatsze) płatków górskich, 2 łyżki otrębów, mandarynka

11:30
2 kanapki: kromka (podzielona na pół) "chleba młodości" (90% mąki żytniej razowej) - może taki być? polędwica sopocka, ogórek, rzodkiewki
250ml soku jabłkowego

14:30
3 łyżki czubate (ugotowanej już) kaszy jęczmiennej
3 łyżk czubate surówki koperkowej (kupiona z "beczki", różne warzywka tu są)
pierś kurczaka z przyprawami (wielkości ok. takiej samoprzylepnej karteczki żółtej, może trochę większy)

mam zamiar:

17:00
wieśniak ze szczypiorkiem 150g
orzechy i migdały (po 5)

19:30
jajko na miękko i średniej wielkości pomidor

ok?
mogłabym prosić o oszacowanie pi razy drzwi ile tu może być kalorii? 1200, 1500, 1700? więcej?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 14:25   #4704
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

dziewczyny mam prosbe do ktorejs z was ktora sie zna troche bardziej na dietetyce. nie mam teraz tyle pieniedzy zeby zapsiac sie do dietetyka a powinnam- czy moglaby tkoras z was w PW pomoc mi w wybraniu produktow do jedzenia przy nietolerancji laktozy i diecie przeciwwrzodowej? z gory dzieki
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 15:57   #4705
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje dążenie do stabilnej wagi sprzed kompulsów:
Ś: 1 bułka grahamka( obie połówki z masłem, sałatą, wędzonym łososiem, serem, 1 jajkiem gotowanym), pomidor z natką pietruszki, mandarynka, bawarka(herbata z mlekiem)+ słodzik
IIŚ: twarożek lekki+ łycha rodzynek, łyżka masła orzechowego i wkrojony jeden mały banan; kawa z mlekiem
O: zupa gęsty krupnik z mięsem
P: ciasteczka lu go wielozbożowe ( 4) kawa z mlekiem
K: 2 kromki razowca ze słonecznikiem z masłem, sałatą, serem i ogórkiem kiszonym złożone; z 5 rzodkiewek

__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 17:19   #4706
Tula0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 329
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Tula0 Pokaż wiadomość
moje U

I śniadanie
owsianka (7łyżek górskich, siemię lniane, łycha pestek dynii, trochę wiórek koksowych) zalane szklanką mleka; dwa ciastka maślane

później: jabłko

II śniadanie
Grahamka (100g.) z masłem, pekinką, wędliną i plastrami ogórka

III śniadanie

Dyniowa(?) bułka maczana w jogurcie pitnym (dorzuciłam tam sporą łyżkę otrębów i trochę rodzynek)

Obiad
1) rosół z makaronem
2) kasza gryczana (4łyżki ugotowanej - powoli zwiększam), udko z kurczaka, kalafior gotowany

Kolacja

wieśniak z wrzuconym ogórkiem kiszonym i pomidorem; kromka chleba z masłem, wędliną i plastrem sera pleśniowego


Szeroko uśmiecham się o ocenę

up'uje wczorajsze i wrzucam dzisiejsze:

U

I śniadanie
owsianka (standard-7łyżek górskich, siemię lniane, łyżka otrębów, trochę skórki pomarańczowej) zalane szklanką mleka (2%)
godz.później; kitekat senses <-(czy jakoś tak, w każdym razie jakiś batonik)

II śniadanie
Grahamka (100g.) z masłem, pekinką, wędliną i pomidorem; jabłko

III śniadanie

Wieśniak z pestkami dyni, łyżką dżemu z dzikiej róży

Obiad
Łosoś smażony, kasza gryczana (4łyżki), surówka z surowej kapusty czerwonej

Kolacja
2 kromki chleba z masłem i:
1) twarogiem, papryką, posypane oregano
2) wędliną, plastrem sera żółtego i papryką
*jedna i druga kanapka przypieczona w mikrofali

Ponownie uśmiecham się o ocenę
__________________

Byle do przodu
Byle do wiosny
Będziemy piękni jak dawniej,
Będziemy działać sprawniej


Tula0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 17:37   #4707
Margolcia0703181
Raczkowanie
 
Avatar Margolcia0703181
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 459
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U/P:

I: 3 łyżki owsianych, 100g wiejskiego, 2 łyżeczki dżemu, spora garść bakalii, kawa z mlekiem

II: banan, szkl maślanki

III: 2 chochelki potrawki z kurczaka, 2 kromki słonecznikowego z masłem i camembertem, ogórek kiszony

IV: kawałek sernika (150g), jabłko, kakao z łyżeczką miodu

V: bułka wieloziarnista z masłem i twarogiem wymieszanym ze śmietaną 12%, na to dżem

potem może wpadnie jabłko

kłaniam się o ocenę, bo wydaje mi się, że jest więcej, proszę o wskazówki
__________________
"Du musst nur die Laufrichtung ändern, sagte die Katze zur Maus und fraß sie."
(Franz Kafka)
Margolcia0703181 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 17:55   #4708
Michalinka89
Rozeznanie
 
Avatar Michalinka89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: fotelik przed komputerem ;)
Wiadomości: 868
GG do Michalinka89
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Noto mój dziś:
Iśń: kromka chleba pełnoziarnistego + serek + pomidor + kiełki
IIśń: jogurt + ziarna amarantusa
obiad: kasza jęczmienna + sos mięsny + surówka
Podw: pozwoliłam na coś słodkiego w wersji odchudzonej a bardzo dobre.. budyń czekoladowy na mleku 0% łaciate i słodziku
Kolacja: serek wiejski + papryka + pomidor

__________________

It always seems impossible until it is done.

Michalinka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 18:00   #4709
kakaukowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 252
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Michalinka89 Pokaż wiadomość
Noto mój dziś:
Iśń: kromka chleba pełnoziarnistego + serek + pomidor + kiełki
IIśń: jogurt + ziarna amarantusa
obiad: kasza jęczmienna + sos mięsny + surówka
Podw: pozwoliłam na coś słodkiego w wersji odchudzonej a bardzo dobre.. budyń czekoladowy na mleku 0% łaciate i słodziku
Kolacja: serek wiejski + papryka + pomidor


a nie uczyli was na tych studiach, ze mleko UHT to syf, nie wspominajac juz o słodziku?
kakaukowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 18:01   #4710
paszka016
Raczkowanie
 
Avatar paszka016
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U :

Sn: grachamka z masełkiem : szyneczka , zoltym serkiem , szczypiorkiem , pomidorkiem , ogorkiem kiszonym , parowka gotowana z kapka ketchupu , pomaranczka , szklanka maslanki truskawkowej

2sn: drozdzowka z truskawkami , jogurt pitny brzoskwiniowy 330g

O: 7 pierogow ruskich , 4 ogorki kiszone

P: serek wiejski 200g z garscia nerkowcow , 120g biszkoptow maczanych w goracym mleczku 1.5% (szklanka)

K: twaróg ( ser biały poltlusty , smietana mala 12% , szczypiorek , pieprz , sol , odrobinka cukru ) dwie kromki razowca z masełkiem , herbatka pomaranczowa

2 jabłuszka , pomaranczka

i jak ?
__________________
"żyjemy nie tak jak chcemy,ale tak jak potrafimy"

21.06.2009 - Ten jedyny <3

38-39-40-41-42-43-44-45-46-47-48-49-50-51-52
paszka016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.