Aparaty ortodontyczne cz. III - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-01, 17:24   #4711
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Agussiek Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
jestem po wyrwaniu dwóch górnych czwórek i mam do Was pyanie odnosnie który aparat sobie zaozyc by nie bylo az tak widać ze nie mam tych zebów? bo ten kosmetyczny jak jest przezroczysty no to niestety bedzie chyba widac moja szczerbatość?
jakikolwiek aparat jak zalozysz to troche bedzie ci widac;]
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 17:56   #4712
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
przypominam swoja historie: na gorze mi sie jedna trojka nie zmiescila i wystaje spoza jednego luku. Jedna ortodatka mowi zeby nie rwac wogole zebow, a druga mowi, zeby rwac, bo jagby mi wyszly osemki to by mi znowu wypchaly tego kła- ale tylko jednączworke. W koncu jestem w dolku.

wczoraj moja mama spytala sie swojej tak jagby znajomej ktora pracuje przy rtg roznego rodzaju. Powiedziala mojej mamie ze jesli wogole nie widac zalążkow 'osemek' w tym wieku co juz jestem, to raczej mi juz nie wyjdzie, wiec nie ma potrzeby wyrywania czworek. co o tym myslicie?
P.S. moi rodzice takze nie maja osemek.
Może porozmawiaj jeszcze z jakmś lekarzem? Powiem Ci szczerze, że ja do rwania zębów jestem na nie (jeszcze ósemki mogę zrozumieć) ale nie jestem orto wiec trudno ocenić. Rwać zawsze można, uzbieraj kilka opini zanim to zrobisz. Ja miałam usunąć dwie czwórki i walczę, żeby tego nie robić.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 18:06   #4713
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

tak, ale glupio, bo nie mam jeszcze osemek, i w ogole nie wiadomo czy mi wyjda... na zdjeciach rtg nie mam zalążków osemek na gorze,a na dole mam. moi rodzice takze nie maja osemek... do du*y ten aparat... :/
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 18:07   #4714
xxaur
Rozeznanie
 
Avatar xxaur
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 798
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

a ja mam takie pytanie, czy któraś z Was robiła sobie kolczyka w języku mając aparat stały, albo czy zakładała aparat mając już kolczyka ?
__________________
mam własne zdanie i szereg racji,
niezmienna niezależnie od miejsca,
czasu i akcji.
xxaur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 18:19   #4715
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
tak, ale glupio, bo nie mam jeszcze osemek, i w ogole nie wiadomo czy mi wyjda... na zdjeciach rtg nie mam zalążków osemek na gorze,a na dole mam. moi rodzice takze nie maja osemek... do du*y ten aparat... :/
No niestety ... tyle dylematów, tyle decyzji trzeba podjąć po omacku... rozumiem Cię dobrze, chociaż jestem na finiszu i lada dzień będę mogła założyć to cudo.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 18:26   #4716
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

a ty cos wyrywalas?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 18:32   #4717
buddha.b
Raczkowanie
 
Avatar buddha.b
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 270
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
luuuudzieeeeee!!!! zdjęli mi dolny aparat!!!!!
zęby super-takie...duże a jak mi zdejmie górę, to wyszczerz nie lada będę miała
ale się cieeeeeeszęęęęęęęęęę!!!!! mam ochotę szczerzyć się wszędzie i do każdego, choć jeszcze nie całkiem mnie oddrutowano, bo mam jeszcze górę
Wow,to już?? Jakoś mi się wydawało,że jeszcze z miesiąc,a tu proszę tak zleciało.Super,gratulacje i cieszę się razem z Tobą W dużej mierze to Tobie/Twoim postom/zawdzięczam swój aparat - inaczej pewnie jeszcze ciągle odkładałabym decyzję o nim,a tak już prawie pół roku go mam(trudno mi w to uwierzyć).

No i ciągle trzymam kciuki wiesz za co
__________________
Chodzi o to, rozumiesz, że są takie chwile,
kiedy patrzysz na wszechświat i myślisz: "A co ze mną?".
I możesz usłyszeć, jak wszechświat odpowiada: "No a co z tobą?".


Przede wszystkim rób to, co jest najlepsze dla ciebie.
Dzięki temu życie bedzie o niebo łatwiejsze.
buddha.b jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-01, 18:47   #4718
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez xxaur Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie, czy któraś z Was robiła sobie kolczyka w języku mając aparat stały, albo czy zakładała aparat mając już kolczyka ?

zakładając aparat-dbasz o zeby, przekłuwając sobie ozór-nie dbasz o zeby.
Po co niszczyc szkliwo-poczytaj dokladnie co sie dzieje jak ma sie kolca w jezorze...
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 18:52   #4719
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
przypominam swoja historie: na gorze mi sie jedna trojka nie zmiescila i wystaje spoza jednego luku. Jedna ortodatka mowi zeby nie rwac wogole zebow, a druga mowi, zeby rwac, bo jagby mi wyszly osemki to by mi znowu wypchaly tego kła- ale tylko jednączworke. W koncu jestem w dolku.

wczoraj moja mama spytala sie swojej tak jagby znajomej ktora pracuje przy rtg roznego rodzaju. Powiedziala mojej mamie ze jesli wogole nie widac zalążkow 'osemek' w tym wieku co juz jestem, to raczej mi juz nie wyjdzie, wiec nie ma potrzeby wyrywania czworek. co o tym myslicie?
P.S. moi rodzice takze nie maja osemek.
Nikt z mojej najbliższej rodziny nie ma i nie miał ósemek natomiast ja mam wszystkie 4, więc to chyba nie jest dziedziczne Nie wiem ile masz lat, ale jak nie ma zalążków to znaczy że nie ma zębów Ja bym poszła do trzeciego lekarza
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 19:05   #4720
Dejiko
Raczkowanie
 
Avatar Dejiko
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 41
GG do Dejiko
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Hey mam okropne zęby a najgorsze to są te szpary :/
mam pytanie czy da się coś z nimi zrobić, chodzi głównie o górę o szparę miedzy jedynkami, no i te z boku też...
Myślałam o tym dużo i myślę te ta szpara między jedynkami to powinna się zminimalizować, gdy wsuną się one trochę do środka(ale może mi się to tylko wydawać) nie mogę patrzeć na moje zęby...
czy aparat by mi pomógł???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prawa strona.jpg (11,1 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lewa strona.jpg (10,6 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przód.jpg (15,7 KB, 50 załadowań)
Dejiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 19:14   #4721
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
a ty cos wyrywalas?
Pierwsza orto powiedziała, że bez rwania górnych czwórek się nie obejdzie. Po krótkich negocjacjach stanęło na tym, że rwiemy piątki (jedna była do leczenia). Byłam gotowa to zrobić, orto bardzo dobra, z dużym doświadczeniem. Ale przez kilka dni nie miałam czasu iść do dentysty, ochłonęłam i poszłam do innego lekarza. Tak zaczęła się moja kilkuletnia tułaczka po gabinetach ....
Ostatecznie stanęło na tym (w międzyczasie długie leczenie aparatem ruchomym), że zakładam aparat bez wyrywania.
Teraz muszę zdecydować... czy zwykły samoligaturujący czy Damona? Mój orto nie kryje, że woli zamki bezligaturowe, dla mnie to bez różnicy (chociaż kolorowych gumek mi żal ), mam tylko nadzieję, że będę trwale wyleczona.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-01, 19:15   #4722
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Maricken Pokaż wiadomość
Nikt z mojej najbliższej rodziny nie ma i nie miał ósemek natomiast ja mam wszystkie 4, więc to chyba nie jest dziedziczne Nie wiem ile masz lat, ale jak nie ma zalążków to znaczy że nie ma zębów Ja bym poszła do trzeciego lekarza
mam 13 lat. na zdjeciu rtg na dole widac zalążki obu osemek, natomiast na gorze nic a nic. jeszcze ide do jednego, ostatniego- ciekawe co on powie...
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 19:33   #4723
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

http://www.youtube.com/watch?v=XjbFo...eature=related czy tak wygladalo wasze zalozenie aparatu?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 20:15   #4724
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Podobnie, ale bez elementów "świetlnych" :P Bo mam inny rodzaj kleju, w sensie nie światłoutwardzalny.
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 21:56   #4725
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

aha
a to bolalo cos chociaz? czy moze bylo nieprzyjemne? chodzi mi calkowicie o zakladanie aparatu. i ile go zakladalyscie?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 23:27   #4726
truskaffka21
Raczkowanie
 
Avatar truskaffka21
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 62
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez dodaja Pokaż wiadomość
Bylam u innego dentysty i odrazu wyrwal mi jedna piatke-zdycham! Ile powinnam trzymac wacik? Sorki jak juz bylo takie pytanie.
poważnie tak boli? może to zależy od specjalisty, bo ja byłam rwać u najlepszego w Moim miescie, N I C nie bolało i do tej pory nic nie boli, ale trzymaj się będzie lepiej zobaczyz juz jutro!

A z tym wacikiem przeraziłyście Mnie z tymi godzinami!!
Moj powiedzial, ze 30 minut i mam wyciagnac!
Jak go wyciągnełam, to krew delikatnie leciala, ale po prostu ja przelykalam i po kilku minutach przestalo. Z Mojej obserwacji zauwazylam, ze lepiej jest jak sie nic nie mowi i buzią nie rusza przez pierwsze 2 godziny, moglam pic po 2godz, ale poczekalam do 6ciu. Przy przełykaniu też uwazalam, zeby jezykiem nie zahaczyc i zeby nie odessac tego skrzepu, bo to bardzo wazne.


Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
mam 13 lat. na zdjeciu rtg na dole widac zalążki obu osemek, natomiast na gorze nic a nic. jeszcze ide do jednego, ostatniego- ciekawe co on powie...
może głupie, ale w tak mlodym wieku na zdjeciach rtg widac juz zalazki?
Nigdy wczesniej nie robilam zdjec rtg szczeki, a Moj pierwszy zab madrosci zaczal sie wyrzynać jak mialam 17lat. Teraz mam 21 gorne osemki wyrosly ładnie (troche krzywo ale są całe na powierzchni) a dolne jak juz wczesniej wspominalam przebily się, ale niestety do usuniecia

Masz 13 lat i ja bym sie bala troche, ze to jednak za wczesnie zeby mowic, ze te gorne 8mki Ci nie wyrosna, bo nie ma ich na zdjeciu rtg.

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
... i ile go zakladalyscie?
Ortodonta mi powiedzial, ze zakladanie potrwa ok. godzinki

DZIEWCZYNY JUŻ ZA TYDZIEŃ!!!!!

Cytat:
Napisane przez Dejiko Pokaż wiadomość
Hey mam okropne zęby a najgorsze to są te szpary :/(...)
czy aparat by mi pomógł???
Dejiko ja już w tym necie tyle czasu spędzilam na ogladaniu czyichs zebow, takie przypadki widzialam, ze az trudno bylo uwierzyc, ze mozna bylo cos z tego uratowac a Twoje zęby jeszcze tymi najgorszymi nie są na yuotubie jest ich mnostwo, (wiekszosc po ang), ale np. przypadek tego gościa to Mnie zadziwił, facet po 40stce!

http://www.youtube.com/user/bracesafter40

Buźka!

p.s własnie zjadlam tabliczke czekolady 6stki z separacją Mnie bolą, ale MUSIALAMDD

Dobraaanooooc!
__________________


08.10.2008 aparat metalowy - góra

Who Wants To Live Forever When Love Must Die

Edytowane przez truskaffka21
Czas edycji: 2008-10-02 o 02:14
truskaffka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 07:01   #4727
allebazi
Rozeznanie
 
Avatar allebazi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 708
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Dejiko Pokaż wiadomość
Hey mam okropne zęby a najgorsze to są te szpary :/
mam pytanie czy da się coś z nimi zrobić, chodzi głównie o górę o szparę miedzy jedynkami, no i te z boku też...
Myślałam o tym dużo i myślę te ta szpara między jedynkami to powinna się zminimalizować, gdy wsuną się one trochę do środka(ale może mi się to tylko wydawać) nie mogę patrzeć na moje zęby...
czy aparat by mi pomógł???
no peweni ze pomoze nawet się nei zastanawiaj jak tylko stać cię finansowo to biegnij do ortodonty ponosisz z 2 lata i bedziesz miała uśmiech jak gwiazda. Aparat jest fajny ja jeszcze 3 miesiące i ściągam nie moge się doczekać jak to będzie wyglądać.
allebazi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 10:21   #4728
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez xxaur Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie, czy któraś z Was robiła sobie kolczyka w języku mając aparat stały, albo czy zakładała aparat mając już kolczyka ?

Tak, przebijałam język dwa miesiące po założeniu aparatu na dół, a wczoraj mając już kolczyk w języku zakładałam górę
A co do niszczenia zębów-ortodontka mi przy każdej wizycie sprawdza stan zębów pod względem pękania szkliwa od kolczyka. Jak znajdzie coś to ma krzyczeć i będę ściągać. Więc jeśli się nie bawi człowiek kolczykiem (a z tego co wiem to są osoby, które dla zabawy pukają kolczykiem o zęby :| ) tylko po prostu go ma i nie jest za długi to nie wygląda to tak strasznie.
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 12:28   #4729
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ja jestem w tej chwili na etapie zamykania szpar po wyrwaniu dwoch zebow. nosze aparat na gorze od stycznia 2007, moja orto przewiduje zdjecie aparatu koniec lutego, poczatek marca 2009, czyli aparat mi zdejmie po preszlo 2 latach. czy ktoreś z Was tez musialy tak dlugo nosci aparat?
truskava jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-02, 14:04   #4730
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
http://www.youtube.com/watch?v=XjbFo...eature=related czy tak wygladalo wasze zalozenie aparatu?

u mnie tez podobnie
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 14:21   #4731
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

A ja mam takie pytanko: może któraś z aparatek wie: co robić z narastającymi na zamki dziąsłami? Od jakiegoś czasu mam takii problem: bolą i swędzą mnie dziąsła. Wiem, że orto powinien przekleić zamki, no ale czy temu da się jakoś zapobiec?
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 14:24   #4732
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

koniecznie powiedz o tym orto ... raczej nie da sie zapobiec
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 15:08   #4733
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ja mialam problem z przerostem dziasel, zamki nie byly przeklejone, po zdjeciu aparatu wszystko samo wrocilo do normy po ok 2 tyg
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 15:21   #4734
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez truskaffka21 Pokaż wiadomość
może głupie, ale w tak mlodym wieku na zdjeciach rtg widac juz zalazki?
Nigdy wczesniej nie robilam zdjec rtg szczeki, a Moj pierwszy zab madrosci zaczal sie wyrzynać jak mialam 17lat. Teraz mam 21 gorne osemki wyrosly ładnie (troche krzywo ale są całe na powierzchni) a dolne jak juz wczesniej wspominalam przebily się, ale niestety do usuniecia

Masz 13 lat i ja bym sie bala troche, ze to jednak za wczesnie zeby mowic, ze te gorne 8mki Ci nie wyrosna, bo nie ma ich na zdjeciu rtg.
Ano widac juz te osemki...
Kurcze, jeden aparat, a tyle watpliwosci...
Wszystko trzeba robic w ciemno...
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 16:18   #4735
ewciaa92aa
Raczkowanie
 
Avatar ewciaa92aa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 231
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

.

Edytowane przez ewciaa92aa
Czas edycji: 2009-11-23 o 20:45
ewciaa92aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 16:24   #4736
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Ano widac juz te osemki...
Kurcze, jeden aparat, a tyle watpliwosci...
Wszystko trzeba robic w ciemno...
I co? Byłaś u innego lekarza? Sporo czytam na necie o aparatach i byłabym baaaardzo ostrożna jeśli chodzi o usuwanie.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 16:31   #4737
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez ewciaa92aa Pokaż wiadomość
a jak to mogą dziąsła przerastać lol?? :P
normalnie;] jak dziądła opadaja tak te znów rosna coraz wyżej;]
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 16:34   #4738
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Pierwsza orto powiedziała, że bez rwania górnych czwórek się nie obejdzie. Po krótkich negocjacjach stanęło na tym, że rwiemy piątki (jedna była do leczenia). Byłam gotowa to zrobić, orto bardzo dobra, z dużym doświadczeniem. Ale przez kilka dni nie miałam czasu iść do dentysty, ochłonęłam i poszłam do innego lekarza. Tak zaczęła się moja kilkuletnia tułaczka po gabinetach ....
Ostatecznie stanęło na tym (w międzyczasie długie leczenie aparatem ruchomym), że zakładam aparat bez wyrywania.
Teraz muszę zdecydować... czy zwykły samoligaturujący czy Damona? Mój orto nie kryje, że woli zamki bezligaturowe, dla mnie to bez różnicy (chociaż kolorowych gumek mi żal ), mam tylko nadzieję, że będę trwale wyleczona.
czemu woli damona?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 16:37   #4739
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
I co? Byłaś u innego lekarza? Sporo czytam na necie o aparatach i byłabym baaaardzo ostrożna jeśli chodzi o usuwanie.
nie, jeszcze nie bylam... Rodzicom gdzies zawieruszyla sie kartka z nr tel...
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 16:38   #4740
ewciaa92aa
Raczkowanie
 
Avatar ewciaa92aa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 231
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

.

Edytowane przez ewciaa92aa
Czas edycji: 2009-11-23 o 20:45
ewciaa92aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.