Największe faux pas popełniane przez Młodych :) - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-15, 10:32   #4741
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
a słyszałaś o czymś takim jak umowa o dzieło albo umowa zlecenie? praca jak praca, są pracownikami.

.
mylisz pojęcia i to bardzo

umowa o dzieło czy umowa zlecenie to umowa cywilno-prawna,nie umowa o pracę,nie zachodzi w niej stosunek pracy ,czyli zleceniobiorca lub wykonawca nie jest pracownikiem
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 10:51   #4742
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
mylisz pojęcia i to bardzo

umowa o dzieło czy umowa zlecenie to umowa cywilno-prawna,nie umowa o pracę,nie zachodzi w niej stosunek pracy ,czyli zleceniobiorca lub wykonawca nie jest pracownikiem
Rany.... Nie chodzi o nazewnictwo, chodzi o sam fakt zatrudnienia owej osoby, która ma coś dla nas wykonać tak? Pracuje dla nas, płacimy mu, ma to wykonać, tak jest w umowie. Nieważne jak go nazwiemy i jaki typ umowy z nim podpiszemy.
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 11:02   #4743
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
A to, że orkiestra sobie "dziabnie" jednego kielonka, wcale nie oznacza, że będą się zataczać, czy bekać (!) do mikrofonu :/
No a po co im ten jeden kielonek? Coś to zmienia? Mogą równie dobrze obyć się bez.
Dla mnie to brak profesjonalizmu.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 11:03   #4744
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Isabelle_ Pokaż wiadomość
Ja bym takiej orkiestry nie wzięła. tak jak pisza niektore, to ich praca i w sumie jedzenie to dobra wola młodych. W sumie orkiestra powinna pytac czy cos dostana.
My mielismy mniejsze menu dla nich. Tylko cieple posilki i jeden zimny pólpmisek. Wodki nie dostali, ale oni też powiedzieli, ze nie pija. Na koniec i tak na polmisku troszke zostalo.

A co do dawania gosciom na odchodne, to nie uważam tego za obowiązek i domaganie sie albo marudzenie, ze nic sie nie dostało jest żałosne. Po to jest wesele, zeby sie najeśc. My dawaliśmy wodke, ale nie bylo poprawin, wodki sporo zostalo, ale to też nie kazdy dostal, bo byli tacy co szybko sie zmyli nie wiadomo k iedy.

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------


Co to za warunki. To nie sa moi goscie., to moze obsluge sali tez powinnam posadzic przy stole

Wiem, ze mojej orkiestrze ktoś polał wodke, ale nie wypili.
Ba, dać im zaproszenia, winietki, upominki i takie tam...
Mój dj ma w umowie, że mam im zapewnić ciepły posiłek i ciepłe i zimne napoje. W mojej restauracji stolik dla obsługi jest w kuchni (mała sala), a wyżywienie dla nich mam w cenie sali. Ale mają dostęp do tego samego menu co Reszta. Ale bez alkoholu. I na wyjście też nie dostaną. Są w pracy. Mi nikt nie daje wódki w pracy i po, czyli da się
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 11:20   #4745
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Ja pamiętam wesela, gdzie zespół siedział przy stołach Oczywiście nie po sąsiedzku z młodymi Ale przy najbliższym scenie stole. No ale jednak to było jakieś kilkanaście lat temu.

Alkohol - zdecydowanie nie.
Jedzenie - jak najbardziej. Oczywiście ciepłe posiłki, może jakaś miska z sałatką.

Wiem, że taki np. listonosz jedzenia od Poczty nie dostaje, ale zespół to specyficzni "pracownicy".
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 11:29   #4746
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
mylisz pojęcia i to bardzo

umowa o dzieło czy umowa zlecenie to umowa cywilno-prawna,nie umowa o pracę,nie zachodzi w niej stosunek pracy ,czyli zleceniobiorca lub wykonawca nie jest pracownikiem
no i jakie to ma znaczenie jak się co nazywa? Są w pracy bo dostają za to pieniądze i to raczej nie ulega wątpliwości. Płacę to wymagam
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 11:46   #4747
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Chodzi o zespół "TerazLive", który będzie grał także na moim weselu
opinii za dużo na necie nie mają - ale po odsłuchaniu próbek na ich stronie - kategorycznie bym ich odrzuciła 'przy pierwszym sorcie'.

Jak dla mnie grają za twardo, wokale "kwadratowe", zero płynności.
Podkłady i aranżacje są ok, gdyby tylko wokalistów zmienić, może by coś dało.

A wokalistka ma dziwną manierę :/
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-15, 11:55   #4748
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
opinii za dużo na necie nie mają - ale po odsłuchaniu próbek na ich stronie - kategorycznie bym ich odrzuciła 'przy pierwszym sorcie'.

Jak dla mnie grają za twardo, wokale "kwadratowe", zero płynności.
Podkłady i aranżacje są ok, gdyby tylko wokalistów zmienić, może by coś dało.

A wokalistka ma dziwną manierę :/
Eee, czy to dalej wątek o faux pas? Czy "oceń mój zespół"?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 11:55   #4749
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
opinii za dużo na necie nie mają - ale po odsłuchaniu próbek na ich stronie - kategorycznie bym ich odrzuciła 'przy pierwszym sorcie'.

Jak dla mnie grają za twardo, wokale "kwadratowe", zero płynności.
Podkłady i aranżacje są ok, gdyby tylko wokalistów zmienić, może by coś dało.

A wokalistka ma dziwną manierę :/
Jako osoba, która obraca się w branży muzycznej, nigdy nie oceniałabym zespołu po nagraniach na str www (; Znam wszystkich członków zespołu osobiście, mają kilkunastoletnie doświadczenie, byłam na kilku fenomenalnych próbach, które wyglądały zabawnie, bo w niektórych kawałkach para młoda wkraczała na scenę i się dołączała, a muzycy stali i patrzyli
Na szczęście super wokaliści

Jak dla mnie mają oczywiście beznadziejny PR w necie (kiepska strona, kiepskie nagrania... nie to, co ze studia nagraniowego mojego TŻ ). Powinni nagrać film z próby, ożywić fanpage na facebooku... Dlaczego tego nie robią? Bo już i tak mają rozpisany cały 2014 rok, już w marcu zapisywali przy mnie chętne pary na 2015 Dobry zespół w dobrej lokalizacji (pod Wawą) na pewnym etapie nie musi się promować

Zrobiłam im fajną reklamę, mam nadzieję, że to komuś pomoże w wybraniu zespołu (;
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014


Edytowane przez cukraktywna
Czas edycji: 2013-12-15 o 11:56
cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 12:18   #4750
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Dziwi mnie okropnie podejście niektórych osób. W życiu nie byłam na weselu, gdzie zespół nie dostał jedzenia ( albo inne menu). We wszystkich salach stolik dla zespołu, fotografa, kamerzysty był oddalony od weselnych stołów, ale na sali. Dania takie same. Stół tak samo udekorowany. Jak kogoś stać na wesele to chyba i na te talerzyki dla obsługi.
A co do rozdawania resztek ze stołu to sama nie chciałbym tego i nie rozumiem co to za frajda? Nigdy na szczęście nikt mi resztek nie dawał. Moi goście dostali po butelce wódki i ciasto w kawałku, ale dlatego, że ja miałam kupione na zapas.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 12:53   #4751
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Jak dla mnie mają oczywiście beznadziejny PR w necie (kiepska strona, kiepskie nagrania... nie to, co ze studia nagraniowego mojego TŻ ). Powinni nagrać film z próby, ożywić fanpage na facebooku... Dlaczego tego nie robią? Bo już i tak mają rozpisany cały 2014 rok, już w marcu zapisywali przy mnie chętne pary na 2015 Dobry zespół w dobrej lokalizacji (pod Wawą) na pewnym etapie nie musi się promować

Zrobiłam im fajną reklamę, mam nadzieję, że to komuś pomoże w wybraniu zespołu (;
A jak inaczej można poznać zespół?
Bo koleżanka poleca? No sorry, jesli nie mam czasu podjechać na próbę, to zostaje internet. A że nagrania na stronie mają takie, jakie mają, to przykro mi bardzo, ale dla mnie są skreśleni.

Aha, i też nikt mi nie wmówi, że na nagraniu brzmią tak, a na żywo caaałkiem inaczej. Nagranie może się różnić od tego, jak śpiewają na żywo, ale bez przesady. I podejrzewam "twardości" i kanciaste wokale raczej zostaną..

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Dziwi mnie okropnie podejście niektórych osób. W życiu nie byłam na weselu, gdzie zespół nie dostał jedzenia ( albo inne menu). We wszystkich salach stolik dla zespołu, fotografa, kamerzysty był oddalony od weselnych stołów, ale na sali. Dania takie same. Stół tak samo udekorowany. Jak kogoś stać na wesele to chyba i na te talerzyki dla obsługi.
A co do rozdawania resztek ze stołu to sama nie chciałbym tego i nie rozumiem co to za frajda? Nigdy na szczęście nikt mi resztek nie dawał. Moi goście dostali po butelce wódki i ciasto w kawałku, ale dlatego, że ja miałam kupione na zapas.
ja nie spotkałam się własnie z rozdawaniem resztek ze stołu - zawsze były wcześniej (przed weselem) przygotowane pakiety, w których znajdowaly się ciasta. Pakiety te goście (jeden na parę) dostawali podczas pożegnania.
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-15, 12:57   #4752
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Ja calkowicie rozumiem zapis obslugi o jedzeniu. Cxy Wy sobie wyobrazacie, ze orkiestra pracuje np. Od 14 do 6 nad ranem o glodzie? I co, kanapki ma miec w torbie? Blagam...

U nas obsluga ma normalne dania jak reszta. Ew rozumiem jak ktos placi mniej za fotpo i video, bo oni kolo 1 sie zmywaja. Ale nie dac im NIC do jedzenia to IMO ogromne faux pas.

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 13:15   #4753
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
A jak inaczej można poznać zespół?
Bo koleżanka poleca? No sorry, jesli nie mam czasu podjechać na próbę, to zostaje internet. A że nagrania na stronie mają takie, jakie mają, to przykro mi bardzo, ale dla mnie są skreśleni.

Aha, i też nikt mi nie wmówi, że na nagraniu brzmią tak, a na żywo caaałkiem inaczej. Nagranie może się różnić od tego, jak śpiewają na żywo, ale bez przesady. I podejrzewam "twardości" i kanciaste wokale raczej zostaną..
No właśnie o tym mówię, że dobry zespół na pewnym etapie (że wszyscy zainteresowani w okolicy ich znają i kojarzą z wesel, na których sami byli) ma w d... pozyskiwanie nowych klientów, bo już i tak ma pozapisywane terminy na dwa lata do przodu.

...Jak można nie dostrzegać różnicy między nagraniem a koncertem?
I jak można zatrudnić zespół nie słysząc jak grają na żywo? To już lepiej wziąć DJa albo puszczać muzę z bumboxa
Jeżeli będziesz wybierać zespoły po kawałkach wrzuconych na WWW to możesz doczekać się muzycznej katastrofy na własnym weselu. Nie rób tego. Już lepiej posłuchać na youtube kijowej jakości nagrań, ale przynajmniej oddających skalę profesjonalizmu muzyków.
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 13:22   #4754
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
No właśnie o tym mówię, że dobry zespół na pewnym etapie (że wszyscy zainteresowani w okolicy ich znają i kojarzą z wesel, na których sami byli) ma w d... pozyskiwanie nowych klientów, bo już i tak ma pozapisywane terminy na dwa lata do przodu.

...Jak można nie dostrzegać różnicy między nagraniem a koncertem?
I jak można zatrudnić zespół nie słysząc jak grają na żywo? To już lepiej wziąć DJa albo puszczać muzę z bumboxa
Jeżeli będziesz wybierać zespoły po kawałkach wrzuconych na WWW to możesz doczekać się muzycznej katastrofy na własnym weselu. Nie rób tego. Już lepiej posłuchać na youtube kijowej jakości nagrań, ale przynajmniej oddających skalę profesjonalizmu muzyków.
spokojna twoja rozczochrana, znam tyle zespołów, że nie muszę szukać na necie ich nagrań. A gdyby jakimś cudem WSZYSTKIE miały zajęte terminy, to są w stanie sami polecić coś dobrego.

I szczerze - nie wierzę, że podczas nagrania wokalistka wydobywa z siebie ochydną manierę, za którą mam ochotę walić jej głową w ścianę, a później, na żywo, czy też na filmie na jutubie śpiewa cacy. Nie wierzę.
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 13:23   #4755
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Też sobie nie wyobrażam nie dać obsłudze jedzenia. U nas będą siedzieli w prawdzie przy osobnym stole (mamy DJ więc cała obsługa zmieści się przy jednym stoliku) ale na sali nie gdzieś na "zapleczu" i jeść raczej też będą to samo co reszta gości albo ewentualnie jakoś okrojone tego jeszcze nie wiemy, zobaczymy co zaproponuje sala.
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 13:28   #4756
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
spokojna twoja rozczochrana, znam tyle zespołów, że nie muszę szukać na necie ich nagrań. A gdyby jakimś cudem WSZYSTKIE miały zajęte terminy, to są w stanie sami polecić coś dobrego.
No i właśnie dowiodłaś, że mój zespół słusznie trzyma na stronie jakieś stare, kiepskie mp3
Naprawdę dobre zespoły zna się po prostu z polecenia. Chyba że są naprawdę nowi i grają sezon lub dwa
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 13:30   #4757
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cukratywna weź już się opamiętaj z tym TWOIM zespołem.

via tapatalk
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 13:33   #4758
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
No i właśnie dowiodłaś, że mój zespół słusznie trzyma na stronie jakieś stare, kiepskie mp3
Naprawdę dobre zespoły zna się po prostu z polecenia. Chyba że są naprawdę nowi i grają sezon lub dwa
no, bardzo słusznie

gdybym miała wybierać zespół spośród tych, które znam i znalazła na necie takie nagrania, to pierwsza myśl byłaby: "Co im odpier.... liło?". I poważnie sie zastanowiła nad ich wyborem.

Bo taki nagrania są wizytówką. Po nich dopiero eliminuje się te niepasujące, i dopiero wtedy jeździ na próby.
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 18:19   #4759
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

To prawda, że zespół poleca się jedna osoba drugiej, druga trzeciej.
Co nie zmienia faktu, że taka strona internetowa to jest swoistego rodzaju wizytówką i jeżeli na jej podstawie miałabym wybrać, to nie pokusiłabym się o kontakt, niestety:-(
Jeżeli chodzi o temat wątku, to kiedyś była taka sytuacja, że Para Młoda zaczyna tańczyć pierwszy taniec i jak to zwykle bywa wszystkie dzieci rzuciły się na środek i zaczęły "obtańcowywać" PM, na co Młoda na całe gardło: "Muzyka stop, grajki przestać grać. Albo zabierzecie stąd te dzieci, albo ja nie będę tańczyć pierwszego tańca i wesele się nie zacznie".
Rodzice zabrali swoje dzieci, Młodzi odtańczyli pierwszy taniec i potem wszystko już było zgodnie z planem.
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-15, 18:23   #4760
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Ainhoa Pokaż wiadomość
To prawda, że zespół poleca się jedna osoba drugiej, druga trzeciej.
Co nie zmienia faktu, że taka strona internetowa to jest swoistego rodzaju wizytówką i jeżeli na jej podstawie miałabym wybrać, to nie pokusiłabym się o kontakt, niestety:-(
Jeżeli chodzi o temat wątku, to kiedyś była taka sytuacja, że Para Młoda zaczyna tańczyć pierwszy taniec i jak to zwykle bywa wszystkie dzieci rzuciły się na środek i zaczęły "obtańcowywać" PM, na co Młoda na całe gardło: "Muzyka stop, grajki przestać grać. Albo zabierzecie stąd te dzieci, albo ja nie będę tańczyć pierwszego tańca i wesele się nie zacznie".
Rodzice zabrali swoje dzieci, Młodzi odtańczyli pierwszy taniec i potem wszystko już było zgodnie z planem.
bardzo możliwe, że jak by mi nerwy puściły to bym zrobiła tak samo na szczęście nie będzie u nas dzieci dla mnie to jest wstyd dla rodziców, którzy dzieci upilnować nie potrafią...
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 18:26   #4761
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Co do nie dania zespołowi nic do jedzenia, bo są w pracy, to niestety jak dla mnie jest faux pas.
Na każdym weselu u nas jest stolik wygospodarowany dla zespołu, kamerzysty i fotografa.
Są dania takie jak dla wszystkich, też mają paterę z owocami, ciasta i cukierki.
I dla nich również jest do dyspozycji wiejski stół, fontanna, czy nawet tort. Dajmy na to zespół 4 osobowy, kamerzysta i fotograf czyli 6 osób, to ja mam pożałować 6 kawałków tortu? Alkohol- absolutnie nie.
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 18:27   #4762
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Już tyle razy słyszałam o takiej sytuacji, że zaczyna to przybierać rozmiary urban legend
No ale wierzę, że gdzieś tak było
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 18:28   #4763
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Ainhoa Pokaż wiadomość
To prawda, że zespół poleca się jedna osoba drugiej, druga trzeciej.
Co nie zmienia faktu, że taka strona internetowa to jest swoistego rodzaju wizytówką i jeżeli na jej podstawie miałabym wybrać, to nie pokusiłabym się o kontakt, niestety:-(
Jeżeli chodzi o temat wątku, to kiedyś była taka sytuacja, że Para Młoda zaczyna tańczyć pierwszy taniec i jak to zwykle bywa wszystkie dzieci rzuciły się na środek i zaczęły "obtańcowywać" PM, na co Młoda na całe gardło: "Muzyka stop, grajki przestać grać. Albo zabierzecie stąd te dzieci, albo ja nie będę tańczyć pierwszego tańca i wesele się nie zacznie".
Rodzice zabrali swoje dzieci, Młodzi odtańczyli pierwszy taniec i potem wszystko już było zgodnie z planem.
Ja się nie dziwię. Może przygotowywali się długo, a poza tym chcieli się skupić na tańcu, a nie na tym żeby jakiegoś dziecka nie potrącić.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 18:31   #4764
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
bardzo możliwe, że jak by mi nerwy puściły to bym zrobiła tak samo na szczęście nie będzie u nas dzieci dla mnie to jest wstyd dla rodziców, którzy dzieci upilnować nie potrafią...
Dokładnie, bo dzieciom wszystko wolno
Widziałam kiedyś taki filmik na yt, PM w sukni rybce koronkowej, super klasa, sala piękna, elegancka, dość spora.Młodzi zaczynają tańczyć i widać mieli układ taki dość fajny, chyba walc to był, nie pamiętam dokładnie.Widać było, że świetnie się przygotowali i miało być wow, gdy nagle 3 małych dzieci wpada i zaczyna podłapywać młodą za suknię, tren...Młodzi musieli dosłownie patrzeć pod nogi, bo tych dzieci nie podeptać
Nic tylko dojść do takich rodziców i spytać: "Głąbie, czy nie widzisz, że twoje dziecko przeszkadza"?
Faux pas totalne ze strony gościa
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 18:57   #4765
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
ale dlaczego ty zaraz zakładasz, że oni będą się zataczać?

nie jestem osobą pijącą alkohol, ogólnie nie jestem zwolennikiem alko, ale biorąc pod uwagę, że baaaardzo duża rzesza moich znajomych to właśnie muzycy weselni - wiem, co i jak.
I dlatego uważam, że nawet jak postawisz tę flachę na ich stole, wcale nie oznacza, że ona zostanie wtrąbiona w 3 minuty :/
A to, że orkiestra sobie "dziabnie" jednego kielonka, wcale nie oznacza, że będą się zataczać, czy bekać (!) do mikrofonu :/
Kiedyś byłam na weselu, na którym muzycy pili. Nikt nie bekał, nikt się nie zataczał, żadnej wpadki. Jedno z fajniejszych wesel, zespół grał rewelacyjnie do białego rana.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 19:17   #4766
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Kiedyś byłam na weselu, na którym muzycy pili. Nikt nie bekał, nikt się nie zataczał, żadnej wpadki. Jedno z fajniejszych wesel, zespół grał rewelacyjnie do białego rana.
oj, no ale zaraz ci napiszą, że w takim razie orkiestra to ochlejmordy, młodzi powinni zadzwonić po policję, nie zapłacić zespołowi, w ogóle zażądać zwrotu zaliczki. Baa... powinni pozwać do sądu za straty moralne
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 19:24   #4767
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
oj, no ale zaraz ci napiszą, że w takim razie orkiestra to ochlejmordy, młodzi powinni zadzwonić po policję, nie zapłacić zespołowi, w ogóle zażądać zwrotu zaliczki. Baa... powinni pozwać do sądu za straty moralne
Tak, wiem . Ale naprawdę nie rozumiem tego wrzucania wszystkich do jednego worka. Są ludzie, którzy znają umiar, potrafią pić i jednocześnie dawać z siebie na scenie 100%, i są tacy których trzeba wyciągać spod stołu i cucić.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 19:31   #4768
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Tak, wiem . Ale naprawdę nie rozumiem tego wrzucania wszystkich do jednego worka. Są ludzie, którzy znają umiar, potrafią pić i jednocześnie dawać z siebie na scenie 100%, i są tacy których trzeba wyciągać spod stołu i cucić.
ale jedni i drudzy są w PRACY tak generalnie mogliby o tym pomyśleć sięgając po kieliszka to tak jak bym powiedziała, że przykładowo za biurkiem siedzi mi się lepiej po piwku i walnęła sobie codziennie dla relaksu bo przecież jedno piwo też nie wpływa na jakość pracy
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 19:33   #4769
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
ale jedni i drudzy są w PRACY tak generalnie mogliby o tym pomyśleć sięgając po kieliszka to tak jak bym powiedziała, że przykładowo za biurkiem siedzi mi się lepiej po piwku i walnęła sobie codziennie dla relaksu bo przecież jedno piwo też nie wpływa na jakość pracy
tylko generalnie, jesli nie widzisz różnicy między pracą za biurkiem a pracą na scenie, to współczuję
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013

Edytowane przez lapida
Czas edycji: 2013-12-15 o 19:36
lapida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 19:34   #4770
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
ale jedni i drudzy są w PRACY tak generalnie mogliby o tym pomyśleć sięgając po kieliszka to tak jak bym powiedziała, że przykładowo za biurkiem siedzi mi się lepiej po piwku i walnęła sobie codziennie dla relaksu bo przecież jedno piwo też nie wpływa na jakość pracy
Ale chyba trochę inna specyfika

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
tylko generalnie, jesli nie widzisz różnicy między pracy za biurkiem a pracy na scenie, to współczuję
Ano właśnie
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-15 10:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.